Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) Gabesz87 válasza macilaci78 (#21800) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hm, hát ez fura. Szinte biztosra vettem, hogy a túlfesz. védős elosztó miatt van. Nekem ilyenek vannak azt hiszem. De nem csak a TV kapcsol be, ahogy írtam. Éjszaka volt múlt héten áramszünet kétszer, 1-1 percre, és utána lepődtem meg, hogy miért megy a TV (és minden más).

(#21802) macilaci78 válasza Gabesz87 (#21801) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyet a melóban használok, otthon nem fért el. :D Ezzel sem volt semmi anomáliám.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21803) Gabesz87 válasza macilaci78 (#21802) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát ez fura. Na mindegy. Majd megkérdezem a villanyszerelőmet, úgyis jön majd valamikor, mert tegnap hazavágtuk az egyik váltókapcsolónkat.

(#21804) macilaci78 válasza Gabesz87 (#21803) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Esetleg egy hagyományos billenőkapcsolós elosztóba bedughatod, vagy a kismegszakító kapcsolásával tesztelheted imitálva egy áramszünetet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21805) Kezdőként


Kezdőként
kezdő

Üdv. Egy külsőakkus szünetmentes tápot szeretnék, amire a kazán+keringető, valamint az otthoni kamerarendszer lenne rákötve. kb. 200 wattot számoltam össze. Kaptam egy ajánlatot erre. Ezeket. [link] [link] Gondolom jó lehet,hisz értenek hozzá. A kérdésem csak annyi lenne,hogy az ólomsavas akku az jó ehhez,vagy valami "modernebbet" kellene venni hozzá?

(#21806) macilaci78 válasza Kezdőként (#21805) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ugyanígy kazános felhasználásra kértem én is árat, nekem is AGM akkut javasoltak. Gyakorlatilag munkaakku, erre van kitalálva. Az, hogy savas, mentes, mindegy.
Viszont karbantartásmentes, nincs kipárolgása. Erre én is rákérdeztem, mert lakótérben lesz, a kazánt takaró fa dobozolás mögött.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21807) Kezdőként válasza macilaci78 (#21806) üzenetére


Kezdőként
kezdő

Köszi. Igaz nem lakótérbe, de beltérre lenne,a kazán mellé. És akkor odatelepíteném a kamerarandszer beltéri egységét is. Már csak azt kell megoldani,hogy az internet modem is rá legyen kötve.

(#21808) Marci112233 válasza Kezdőként (#21807) üzenetére


Marci112233
őstag

Itt is kérdezhetsz akár e-mailben is konkrét kérdésekkel amit itt is írtál hogy mi lenne az UPS-re kötve. Én így tetem mikor a kazán keringetőjéhez kerestem külső akkus UPS-t ami 12 órára bírja a dolgát ha kell, és rövid időn belül kaptam is ajánlatot. Kicsit az drágább volt mait linekeltél és csak egy SOHO300-as, de keringetőhöz es is pont elég erre az időre.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#21809) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Már egy ideje az alábbi elrendezésben egy zárt ajtajú, de alul és hátul szellőzőkkel ellátott szekrényben van a UPS+NAS+Router trió: [kép]

A hőfokok rendben vannak, a UPS nem közvetlenül a fali aljzatba van dugva, hanem egy ilyen túlfeszvédőbe: [link] , továbbá az UTP kábel is védve van egy ilyennel [link] , bár ez utóbbinak nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget.

Mostanában elég sokat vagyunk távol és 0-24-ben üzemel a cucc akkor is. Szöget ütött a fejembe, hogy ezeknek a szünetmenteseknek mennyire kockázatos, hogy mondjuk kigyullad az akksija? Úgy "alapból" egy szimpla meghibásodás esetén, vagy akár a mostani villámokkal tarkított időszakban a fenti túlfeszvédők tekintetében.

Nem szívesen kapcsolgatnám ki, ha elutazunk és tisztában vagyok vele, hogy a kockázat sosem lesz 0, de úgy nagy általánosságban mik a tapasztalatok/vélemények a kockázatról? Nagy, vagy inkább elenyésző?

(#21810) Cs1csó válasza Gabesz87 (#21799) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az eszköztől vagy a beállítástól, vagy attól ahogy korábban volt hagyva:
Nekem a DVB-C-s STB-m és egy Asus O'play mini media lejátszó kapcsol be miután visszajön az áram (előttem mindkettő ki volt kapcsolva)
Ha én csináltam az áramszünetet - pl. takarítás miatt - akkor pl. a média lejátszóra kötött külső HDD-t a fizikai kapcsolójával kikapcsolom mielőtt visszakapcsolom az áramot különben a bekapcsolódó média lejátszó automatikusan indítja a HDD-t.

Persze olyan is van, ahogy macilaci is írja, ha be volt kapcsolva az eszköz akkor visszakapcsol.

Olyan is biztos, lehet hogy beállításokban megadható mit tegyen bár nem emlékszem ezzel találkoztam e.
Az erősítőmön van kapcsoló az nem kapcsol be az aktív mélyládán is van ki-be kapcsoló tehát az sem kapcsol be ha kikapcsolt állapotban van persze ha bekapcsolt állapotban van akkor ugye ahogy visszajön az áram az is bekapcsol.

Amin van fizikai kapcsoló - pl. klasszikus billenőkapcsoló mint a külső HDD-n amin egy tekerő van ami "kattan" tehát fizikai ki-be kapcsoló.

(#21811) Cs1csó válasza Qtya123 (#21809) üzenetére


Cs1csó
félisten

TARTÓS távollét esetében (több nap, egy-két hét) én ami nem szükséges azt kihúznám (mikró, tévé, hifi, de a router sem feltétlen szükséges, a UPS-t is ki lehet jobb a békesség)

Nyilván pl. egy hűtőnek vagy a biztonsági rendszernek és ha ez a rendszer interneten is tud kommunikálni akkor a router-nek is áram alatt kell lenni)

(#21812) jbl


jbl
aktív tag

Szinte ugyan ezek vannak nekem is.
PC + router + monitor + OLED TV 48c2
CyberPower UT650EG vettem 14percet bír áthidalni. [link]

Ja nem zörög nem zümmög nem búg.

[ Szerkesztve ]

(#21813) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv.

[kép]

Erre szeretnék felrakni egy sötétített plexit magnessel .
Kérdés milyen viszonyban van a magnessel a szünetmentes :))

(#21814) macilaci78 válasza pruzsi (#21813) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Semmi baja nem lesz. Inkább a szellőzés hiánya.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21815) pruzsi válasza macilaci78 (#21814) üzenetére


pruzsi
őstag

Arra én is gondoltam de majd körkivagoval csinálok két lyukat a polcon így meglesz a szellőzés

(#21816) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, aktuálissá vált 2 szünetmentes táp beszerzése

1. szülők gépéhez, HP Pro 3520 aio i3 4gb ram+nyomtató, vidék, sokszor lemegy a biztosíték, meg néha 1-2 áramszünet is akad, ha a balaton variál az időjárással

2. saját masina, corsair one pro i7x3060tifex650es táppal+ps5
itthon is akad pár áramszünet, de leginkább a ps5 miatt gondolkoztam rajta, nehogy az egyik odavágja, aztán mehet a kukába. PC-n mostanában nem igazán van terhelés, inkább ps5 megy most játékra

Keret: 30k huf, gari must have

mik lehetnek a potenciális jelöltek?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#21817) Cs1csó válasza LÁZ (#21816) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, az első konfighoz - ha a nyomtatót kihagyjuk azt nem szükséges szünetmentesíteni, és túl költségessé tenné - elég egy kb. akármekkora UPS:
A legolcsóbb: Gembird EG-UPS-B650 650VA

Ez drágább de képes - USB kábellel összekötött PC-t egy a PC-re telepített szoftver segítségével - automatikusan is leállítani a PC-t amennyiben egy tartós áramszünet esetén az akku nem lenne képes tartani a PC-t.
Eaton 5E 650i USB DIN

A másik konfig kb. monitorral (PS nélkül) egy combosabb program pl. játék alatt kb. 350W körül megállhat, azért ide kellene egy 1000VA-es UPS de minimum egy 850VA-es.
pl. Eaton 5E 850i USB DIN

vagy combosabb:
CyberPower VP1000ELCD

Eaton 5E1200UD 1200VA

HA a PS-t is egy UPS-el akarod védeni akkor több kombináció is lehetséges:
1. ha elméletileg mindkét gépen egy időben is lehetséges nagy gépigényű program használata akkor akár egy 1500VA-es is kellhet.

2. ha egy időben csak az egyik van komolyabb használatban akkor egy kisebb is elég.

Gondolom nálad az 1. eset nem játszik tehát a inkább a 2. az amire keresel megoldást tehát a PC vagy nincs is bekapcsolva vagy csak kvázi "idle" dolgozik miközben a konzollal játszol.
Egy kérdés, a konzol milyen megjelenítőt használ? Mert ha van egy tévé is az simán bekajál 100W-ot vagy többet is (egy átlagos monitor megáll 30W körül)

Tehát a konzol mondjuk játék közben eszik vagy 200-250W-ot a tévé vagy 100W-ot mellé a PC (idle ) mondjuk eszik 100W-ot.
Tehát a "combosabb" 1200VA-es EATON jó lenne vagy CyberPower VP1200ELCD 1200VA

(#21818) Marci112233


Marci112233
őstag

Nos én végül 2 első AP-nek rendeletem egy FSP UPS-t. Elsődlegesen az áramszünet után a hálózatba vissza nem találó AP miatt. ha beválik akkor lehet lesz mégegy belőle a másik oldalon lévő AP-k és az RTK bázis állomásnak.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#21819) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Villámcsapással ( :(( ) kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Van 2 szünetmentes tápegység 2 hálóban, az éjszakai nagy viharban valahol a közelben volt egy villámcsapás és egy csomó minden tönkrement.
Minden eszköz vagy túlfeszvédős elosztóba van bedugva vagy szünetmentesbe, de sokat nem segített egyik sem.
Tönkre ment 2 router, 2 switch, szgépem meg se mukkan, 2 upc beltéri, illetve egyik gépbe a videókártya.
Hogy lehet hogy mondjuk a APC BE700G-GR szünetmentesembe tönkrement a router illetve a gépem, mellé volt bedugva a nas illetve a monitor de azok jók?

Másik gépet egy APC Back Ups BX 1600VA -es ups védi, ott a 3 monitor illetve a szgép megúszta, viszont a HDMI portok a videókártyán már nem, azok nem adnak képet?

Ha biztonságba akarom tudni a dolgaim akkor mégis milyen túlfeszvédett elosztót kellene venn? Reménykedtem hogy villámcsapás okozta áramingadozásban segítenek a túlfeszvédett elosztók illetve upsek, de sajnos nem.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#21820) jovás válasza jozsi252 (#21819) üzenetére


jovás
aktív tag

Nincs biztos védelem, az a legbiztonságosabb, ha otthon vagy ilyen viharban, hogy sűrgősen kikapcsolsz mindent, és még a villásdugókat is kihúzod a falból jó messzire rakva őket, mert ha közel csap be a villám, még úgy is át tud húzni, ha csak mellé van rakva. :(((

[ Szerkesztve ]

(#21821) cinemazealot válasza jozsi252 (#21819) üzenetére


cinemazealot
addikt

Osztom jovás kolléga álláspontját: feszültségmentesítés. Persze sokan vernyognak, hogy ha pl. egy elektronikus eszközt állandóan kihúzok a konnektorból, az nem tesz jót a tápjának. Több évtizede így (kapcsolós elosztóval/konnektorral) használom az eszközeimet (tévét, projektort, erősítőt, mikrót, PC-t, töltőt stb.), és egy kezemen meg tudom számolni, hánynak szállt el a tápja. De még így is összemérhetetlenül beljebb vagyok anyagilag, mintha viharkár érte volna őket és még az üresjárási energiafelvételüket is fizettem volna.

(#21822) jbl válasza jozsi252 (#21819) üzenetére


jbl
aktív tag

Nem lehet hogy az UTP kábelen jött be a villám, vagy a koaxon?
Ezek voltak védve?

(#21823) pjen válasza jozsi252 (#21819) üzenetére


pjen
félisten

Ami igazán segít ilyenkor az egy jól konfigurált lakás biztosítás. Mindíg nem vagy otthon, és nem is húzhatsz ki mindent a konnektorból, ha elmész.

(#21824) razorbenke92 válasza pjen (#21823) üzenetére

Ehhez tudok csatlakozni. Egy jó biztosítás kell.

Valószínűleg nem a hálózati feszültség volt a gond, hanem a közeli villám másodlagos hatása (ez a szakszó rá a biztosítóknál is). Ilyenkor még úgy is tönkre tud menni bármi, ha ki van húzva. Kb. úgy kell elképzelni, mint a sci-fi filmekben az elektromágneses impulzus fegyvereket. A különböző elektronikai eszközök tele vannak tekercsekkel és induktivitásokkal, amik egy közeli villámcsapás esetén a térben terjedő elektromágneses mező által telítődnek amivel nagy és/vagy ellentétes polaritású feszültség generálódhat. Ez egyébként a rosszabbik eset, mert közvetlenül a logikai áramköröket érinti, kvázi javíthatatlan károkat okozva.
Szerk.: A GPU-n meghalt HDMI tipikus esete ennek a másodlagos hatásnak. Ott valószínűleg a HDMI kábel viselkedett antennaként/tekercsként, és indukált feszültséget benne a villám.

(A hálózati túlfeszültség általában elvisz pár alkatrészt a tápegység primer körén, amik filléres beazonosítható alkatrészek, minimális szakértelemmel javítható)

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21825) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Milyen szünetmentest ajánlanátok?
A cél hogy egy NASt ellásson, amennyiben áramszünet van akkor tudjon kommunikálni a nassal és azonnal induljon a leállítási folyamat.
Vagyis max 10-15 perc amit tudni kellene ellátni. 20eft környéke
DS220+ a Nas
Aliexpress is szóba jöhet ha megbízható a termék

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#21826) Borisz76 válasza hódmaci (#21825) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology fórumban hasonló kérdésre ezt a választ adtam :
[link]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#21827) LÁZ válasza Cs1csó (#21817) üzenetére


LÁZ
addikt

megnézem az ajánlottakat ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#21828) 0xY


0xY
tag

Sziasztok!
Egy 750W-os szivattyúhoz keresnék szünetmentes tápot, ami akár 30-60 percig (árfüggő) is képes árammal ellátni. Milyen típust ajánlanátok?
Köszönöm előre is!

(#21829) pjen válasza 0xY (#21828) üzenetére


pjen
félisten

Egy legalább 1000w ost, de az aksi a lényeg. Egy nagy külső aksival kell megpatkolni.

(#21830) 0xY válasza pjen (#21829) üzenetére


0xY
tag

Köszi a választ! Főleg APC-ben gondolkodom, az bevált régebben is. Tudsz ebből esetleg egy konkrét típust ajánlani?

(#21831) pjen válasza 0xY (#21830) üzenetére


pjen
félisten

Nem, én legrandot vettem 800w ost 10 éve, de az biztos kevés lenne Neked. Egy sima 240 literes hűtő sem indult be róla.

(#21832) 0xY válasza pjen (#21831) üzenetére


0xY
tag

nekem van egy APC Smart UPS 750-em, ehhez lehet külsőt akksit csatlakoztatni, ez egy jó irány lenne nekem. Egy ilyen szerintem jó is lenne hozzá, de még utána olvasok kicsit :)
https://www.apc.com/hu/hu/product/SRT192BP2/apc-smartups-srt-192-v-8-%C3%A9s-10-kva-akkucsomag/

(#21833) Starchm válasza 0xY (#21832) üzenetére


Starchm
őstag

A smart jo irany, de abbol neked olyan fajta kell amit lehet boviteni kulso akksival (XL van valami azonositojaban), de arra vigyazni kell, h nem mindegyik smartnak jo minden kulso akksipack. A kisebbek nagy esellyel 24v-os packot hasznalnak, a nagyobbak 48, (72, 96 (ezekben nem vagyok biztos)), illetve 192-eset.

[ Szerkesztve ]

(#21834) pjen válasza 0xY (#21832) üzenetére


pjen
félisten

Én mielőtt elkezdenék vásárolni egy nagy autó aksit kötnék arra a szünetmentesre, próbának.

(#21835) 0xY válasza Starchm (#21833) üzenetére


0xY
tag

Jövő héten beszélek az APC-vel, hogy mik a lehetőségek, addig nem vásárolok :)

(#21836) Cs1csó válasza 0xY (#21830) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fontos tiszta szinusz legyen!

(#21837) jozsi252 válasza jovás (#21820) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi most már ezt fogom tenni!

cinemazealot
Sajnos megszívtam rendesen, sok minden tönkre ment. Most már sajnos személyesen is megtapasztaltam hogy a túlfeszvédők meg ups-ek dísznek vannak ilyen esetben.

jbl
Háztartási dolgok is tönkre mentek, úgyhogy a hálózaton jött sajnos. UPS adott védelmet de sokat nem ért, mert így vagy úgy de elhaláloztak a dolgok.

pjen
Lakásbiztosítás van, fel is vettem velük a kapcsolatot.
Viszont ezzel kapcsolatosan kérnék segítséget. Mi van azokkal a dolgokkal amik jótállásosak? Azokra a biztosító azt mondja hogy vegyem fel a kapcsolatot a gyártóval? Mint pl a Samsunggal?
Vagy ebben az esetben mi a teendő? Illetve a biztosító el fog mindent vitetni és bevizsgáltatni?
A szgépem inkább elviszem és én vizsgáltatom be mert nem akarom hogy sok héten keresztül üljenek rajta. :( Ha csak a táp ment el azt megveszem inkább. Nem tudom hogy műkődnek ezel a dolgok.

Köszi a segítséget!

iPhone 13 Pro Max

(#21838) pjen válasza jozsi252 (#21837) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egyszer volt ilyen gondom. Tv f megjavífották vittem a számlát. A DVD lejátszóról adott a szervíz egy papírt, hogy GTK. Kifizették amennyiért vettem.

(#21839) 0xY válasza Cs1csó (#21836) üzenetére


0xY
tag

Köszönöm!
Még egy kérdésem van, külső akksinál számít, hogy 12V, 24V, 48V...190V? Úgy értem, egy 230V-os 750Wattot fogyasztó szivattyú rákötésénél van valami "best practise", milyen feszültségű külső akkut válasszak az UPS mellé?

(#21840) Cs1csó válasza 0xY (#21839) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amire kötöd attól függ, arra mit lehet kötni.

(#21841) pjen válasza 0xY (#21839) üzenetére


pjen
félisten

Az UPS re csak olyan feszültségű aksit köthetsz amilyen a gyári gyári. Ha 12 voltos aksival vetted akkor a külső is csak 12 voltos lehet. Viszont a kapacitása lehet somkal nagyobb is.

(#21842) Starchm válasza pjen (#21841) üzenetére


Starchm
őstag

Olyanoknal amit gyarilag ugy keszitenek h bovitheto ott nyilvan figyeltek arra, h a tolto resz ne halljon meg ha nagyobb az akksi, de az ilyen klasszik 7.2Ah egy belso akksis ups-eknel vigyazni kell, ha kulso akksival bovited, h a ne melegedjen tul az ups a tul hosszu toltes ido miatt.

(#21843) pjen válasza Starchm (#21842) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy 800W os legrand 8 amperóras aksival erkezett és gond nélkül müködött egy 55 amperórás autó aksival. Szerintem inkább külyő tőltőt kell alkalmazni, mert a szünetmentes nem tudja megfelelően tölteni. De ezeket amúgy is kiegészítesre szánták, nem folyamatos üzemre egy 750W os szivattyúval.

[ Szerkesztve ]

(#21844) 0xY válasza pjen (#21843) üzenetére


0xY
tag

évente kb 1-2x menne fél órát, de akkor szükség van rá, ezért egész évben készenlétben kell állnia :)

(#21845) 0xY válasza 0xY (#21844) üzenetére


0xY
tag

az Eaton UPS-eket mennyire ajánlanátok? Sokkal olcsóbb hozzájuk a kiegészítő akksi, mint APC-hez. Pl ez a kombó nekem tökéletes lenne, amennyire sikerült utána olvasnom:
https://www.bechtle.com/hu/shop/eaton-9sx-1500i-tower-ups-230v--4279027--p
https://www.bechtle.com/hu/shop/eaton-9sx-ebm-48v-tower-akkucsomag--4279163--p

[ Szerkesztve ]

(#21846) Cs1csó válasza 0xY (#21845) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U ha pl. 12V-os akku kell hozzá akkor ott és olyat veszel amilyet akarsz, nem kell ott és azt venni amit a UPS gyártója ajánl, boltok: [link] [link] [link]

(#21847) cinemazealot válasza jozsi252 (#21837) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Mi van azokkal a dolgokkal amik jótállásosak? Azokra a biztosító azt mondja hogy vegyem fel a kapcsolatot a gyártóval?"

Utóbbit most kérdezed vagy beszéltél már a biztosítóval és erre kért Téged? Mert ha csak kérdezed, akkor szerintem nyugodtan fusd át az érintett termékek jótállási jegyét és nézd meg, mire tér ki a jótállás, de én kötve hiszem, hogy külső behatás általi tönkremenetelre tudnál bármi gyártó általi jótállást érvényesíteni. :N Mert ugye miért is a gyártó fizessen azért, ha a termék a villámlás miatt halt meg? Legfeljebb bevizsgálásra vinném a forgalmazóhoz vagy a hivatalos szervizhez. De az meg miután megállapítja, hogy nem gyári hibáról van szó, a bevizsgálás árát téríttetné meg Veled... amire meg a biztosítás nem tér ki.

Szerintem próbálj meg mindent kifizettetni a biztosítóval! Elvégre ezért fizetsz neki évente kőkemény összegeket. Már csak arra kell odafigyelni, hogy a kötvényednek legyen megfelelő fedezete az ingóságok elektromos/villám/vihar kárára.

A kárrendezés szerintem nem jelenti majd a "minden elvitelét". Kijön majd Hozzád egy kárszakértő, aki majd jól elhümmög minden meghibásodott terméked felett. Aztán vagy rámondja, hogy KO, vagy elrendeli a szerviz általi bevizsgálást. Ekkor viszont ragaszkodj hozzá, hogy a vizsgálat díját minden esetben ők fedezzék (már ha lesz egyáltalán ilyen opciód)! Természetesen olyan eszköz, amin érzékeny adat lehet (számítógép, fényképezőgép stb.), abból vedd ki az adathordozót, azt ne add ki a kezedből!

(#21848) YxVs


YxVs
senior tag

A hétvégi vihar okozta áramszünet és beázást legközelebb elkerülendő szeretném megoldani, hogy a szivattyúm, amely 750 W-os, tudjon működni 1-2 órán keresztül.
Létezik olyan szünetmentes, amely képes 1-2 órán keresztül folyamatosan ellátni a szivattyút?
Vagy ehhez inkább külső akkumulátor ajánlott?
A benzines aggregátor azért nem jó, mert mi van ha akkor csap le a vihar, amikor nem vagyunk otthon? :F

(#21849) pjen válasza YxVs (#21848) üzenetére


pjen
félisten

Létezik hozzá szünetmentes, de külső aksi kell.

(#21850) cinemazealot válasza YxVs (#21848) üzenetére


cinemazealot
addikt

Tekerj vissza 20-szal, kolléga pont ezt kérdezi. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.