Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) Imi1981 válasza Gyöször (#21200) üzenetére


Imi1981
veterán

Persze beírom ide ha megveszem. Még agyalok rajta mert úgy gondoltam hogy egyszer feltölti az aksit és csak néha néha rátölt, hogy szinten tartsa. Úgy gondoltam ha nem tölt 4-5 wattal elvan mert csak szinte átfolyik rajta az áram de még így is 15 wattot eszik? Ha tölt akkor gondolom van az 50-60 watt is . Ha sűrűn tölt többet fogyaszt mint a rákötött eszközeim összesen. Milyen sűrűn tölt kb ? Ettől függetlenül valószínűleg megveszem mert féltem az eszközeim amikor pillanatra elmegy majd vissza és ezt megismétli háromszor kb 3 másodperc alatt!
Kíváncsi leszek mit mérek majd.

(#21202) Gyöször válasza Imi1981 (#21201) üzenetére


Gyöször
senior tag

Egy régi upst figyeltem, az folyamatosan 14,4en tartotta az akksit, ehhez kell neki néhány Watt. Ha elmegy az áram, akkor merül az akksi, míg visszatölt többet eszik, de azt nem mértem még. Nem hiszem, hogy 50re felmenne, 20ra tippelek, de a köv héten rámérek.

Sajnos ára van a védelemnek, és nem csak a bekerülési. Én is így vagyok nyugodt, hogy védve vannak a cuccok.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21203) Cs1csó válasza Imi1981 (#21201) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagyobb, régebbi UPS-ek simán esznek többet is. Sajnos ahogy Gyöször írta a védelemnek ára van, 10W-al számolva az napi 240W, ez van sajnos. Tehát havonta is több kW.
Vannak újabbak amik 5-10W-al is beérik volt már itt szó újabb típusokról, persze a méret a teljesítmény is számít nem mindegy hogy egy 1000VA alatti vagy egy 1500-2000VA-es.

[ Szerkesztve ]

(#21204) MaCS_70 válasza Tacsi18 (#21161) üzenetére


MaCS_70
félisten

"olvastam azt hogy névleges teljesítmény wattban osztva 0,65-el=effektív teljesítmény"

VIGYÁZZ, MERT EZ NEM ÍGY VAN!

A névleges (látszólagos) teljesítményt (VA) a teljesítménytényezővel (ami nem lehet negyobb 1-nél) SZOROZNI kell a hatásos teljesítmény (W) közelítő kiszámolásához!!!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21205) MaCS_70 válasza Cs1csó (#21203) üzenetére


MaCS_70
félisten

"az napi 240W" -- lemaradt egy h... 10 W az napi 240 Wh. Tudom, hogy tudod, de itt ne maradjon bent ilyen elírás! :K

Én most egyébként végigmértem az ősi APC-imet, és 9 W nyugalmi teljesítményfelvételt mértem mindegyiknél. De hamarosan mérek terhelten is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21206) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Tiszta szinuszos illetve szimulált/kvázi szinuszos tápok közül van rizikója, hogy melyiket választom?

Tiszta szinuszosokat számomra horribilis áron láttam a neten (70-80k), míg a kvázi szinuszos van 20 ezerért is, akár használtban is 600 wattos.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21207) csemberlen válasza Rowon (#21206) üzenetére


csemberlen
őstag

Motorokhoz fontos, számitástechnikához nem annyira. Áthidalási időre figyelj oda UPS választásnál.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#21208) Rowon válasza csemberlen (#21207) üzenetére


Rowon
veterán

Idézem a topic összefoglalóját:

"törpölj el azon, hogy az aktív PFC-s tápod szeretné-e a szimulált szinuszos UPS-t. Ha igen (vagy elég bátor vagy kipróbálni), akkor beleférhetsz egy kisebb összegbe akármilyen, megfelelő teljesítményű szünetmentessel. Ha nem, akkor maradnak a költségesebb tiszta szinuszjeles készülékek."

Ezért kérdeztem csak. Nem értem ezt most így. :F

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21209) MaCS_70 válasza Rowon (#21208) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyes aktív PFC-s tápegységek (főleg régebben) ragaszkodnak a tisztán szinuszos karakterisztikához.

Van nekem pl. egy 2009-es Chieftec GPS, amelyik kvázi szinuszos UPS-sel nem működik, egyszerűen lekapcsol.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21210) Imi1981 válasza Cs1csó (#21203) üzenetére


Imi1981
veterán

Durván számolva kb havi 2000 Ft lesz pluszba. 70 ft-os árammal (sajnos mindig a határérték felett vagyok ) és 40 watt fogyasztással számoltam. Mindegy ez van. Kell és kész mert mostanában durva ami van felénk. Kicsit erősebben fúj a szél már elmegy pillanatokra az áram.

Ezekkel van itt tapasztalat [link] [link] . Így leírás és értékelés alapján tetszenek.

[ Szerkesztve ]

(#21211) Cs1csó válasza MaCS_70 (#21205) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#21212) DJ. Ru$y válasza Imi1981 (#21210) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Céges szinten használunk Legrandból ugyan rackelhetőt, de probléma eddig nem volt vele.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#21213) Cs1csó válasza Imi1981 (#21210) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos.. de megéri. Egyszerűen nyugodtabb az ember és nem is az hogy biztonságos a leallotas hanem a feszültség ingadozásokat is szűri.

(#21214) Imi1981 válasza DJ. Ru$y (#21212) üzenetére


Imi1981
veterán

Legrand igazából olyan minőséginek hat így kép alapján de persze ez nem mindig számít. Villaszerelési cuccokban jó. A másik amit linkeltem meg árban jó és dicsérik is ott árukeresőn. Meg ott van még az EATON 850i . Fizuig még eldöntöm.

Cs1csó#21213 Hát igen megéri. Már régebben is terveztem venni de akkor mást vettem és elfelejtődött.

(#21215) Rowon válasza MaCS_70 (#21209) üzenetére


Rowon
veterán

:R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21216) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok

Projektorhoz(350W) keresek szünetmentes tápegységet.

Sajnos felénk gyakoriak az áramkimaradások, vagy áramingadozások, random elmenő áram.. EON semmit nem tesz, szóval legalább a projektort szeretném levédeni.

Milyet kéne keresnem?

Valami slim verzió lenne jó, mert akkor elraknám fölé az álmennyezetbe, de gondolom ilyen 8 cm magasságú az nincs..

(#21217) DJ. Ru$y válasza Atomgeszi (#21216) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vékonyból én Eaton Ellipse Eco / Pro változatokat ismerem, azt hiszem az pont olyan 8 cm körül van vastagságban, de biztos 10 cm alatt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#21218) Atomgeszi válasza DJ. Ru$y (#21217) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az komoly, hogy 2 év alatt kétszeresére drágult :Y

(#21219) Gyöször válasza Atomgeszi (#21218) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mint minden.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21220) cinemazealot válasza Atomgeszi (#21216) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem vagyok biztos benne, hogy egy UPS-nek az álmennyezet levegőtlen, poros melege hosszú távon jót tenne. Hacsak nem kezdesz el levegőt keringetni (és cserélni) odafent ezerrel, én ezt nem tenném. :N

Én egyébként egy BenQ W1070-t egy APC Back-UPS CS 650VA-val (BK650EI) szünetmentesítettem sikerrel.

(#21221) Speederer válasza Speederer (#21187) üzenetére


Speederer
senior tag

Sziasztok, kiderült, hogy "user error" volt a fel-felvillanó Overload led a nemrég beszerzett felújított APC Smart UPS-emen.
Konkrétan az volt, hogy már én magam se tudtam miket kötöttem rá. Sok mindent, olyat is, amit nem kellett volna, például egy 1200W-os fűtő kalorifert (fűtőszál), ami a kinti hidegebb levegő függvényében be-bekapcsolt 1-2 másodpercekre. Nappal ezért nem tapasztaltam sosem a jelenséget, csak kora reggel vagy késő este.
Ezt ma kiiktattam és úgy tűnik minden rendben. Az pedig valszeg tényleg nem hiba, hogy a terhelést jelző ledből normál esetben egy sem világít, mert hogy olyan kicsi (16% alatti) a rá kötött eszközök fogyasztása. A kazán is rá van kötve, így ha maxon megy (melegvizet csinál), akkor felmegy annyira a fogyasztása, hogy már eléri a 16%-os küszöböt és világít az alsó terhelést jelző led.
Tehát minden jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#21222) Gyöször válasza Speederer (#21221) üzenetére


Gyöször
senior tag

Még írni akartam, hogy azért is kapcsolgathat, mert pici időre kimegy a hálózati fesz az elfogadott tartományból és olyankor akksis módra kapcsol. Csak lusta voltam visszakeresni a hszed :)) Persze itt akkor nem erről van szó, nyilván itt senkinek eszébe nem jutna a bojlert, a klímát meg a porszívót rádugni az upsre. A kazán az más, ha olyan a cucc, pld vegyes tüzelés keringetővel itt vidéken, megdurrantod fával, repcebálával, majd azonnal elmegy az áram, akkor más lehetőség híjján fel fog robbanni a kazán. Erre készülni kell, megfelelő upsel, pld sznuszos, meg benzines áramfejlesztő. De a szellőztetés pillanatnyi kimaradása okán talán nem következik be tragédia, azt és hasonlókat nem szoktunk rádugdosni.

Érzékeny elektronikai eszközök garmadát inkább.

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21223) Atomgeszi válasza cinemazealot (#21220) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Oldalról nyitott ez az álmennyezet, mert eltolt a faltól.

Nagyon gondolkodom, hogy hogy máshogy lehetne ezt megoldani.

Amúgy ezek mennyire hangosak?

(#21224) Atomgeszi válasza Gyöször (#21219) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Most nézem, tegnapról mára már 7 ezret drágult megint. :W

(#21225) Speederer válasza Gyöször (#21222) üzenetére


Speederer
senior tag

Oké, én sem direkt dugtam rá. Csak amelyik hosszabbítón kapja az áramot a modem és az egyik switch, abba volt bedugva ez is. Nem is foglalkoztam a hosszabbítónak ezzel a végével, csak átdugtam egy az egyben az UPS-re. Tudom, jobban is megnézhettem volna miket aggatok rá...
A gázkazánt végül rákötöttem az UPS-re, de ha megjön az SNMP kártya (várható a napokban), akkor egy áramszünet esetén lekapcsolható a kazán, pontosabban a kívánt hőfok átállítható alacsonyra, amitől kikapcsol. Ugyanez igaz a 2 keringető szivattyúra. És igen, a szellőztető is rá van most dugva, de ezek igazából inkább a plusz védelem miatt, nem azért, mert egy áramszünet esetén fontos lenne ezeket járatni, sőt kb 1 perc után le is állítom majd ezeket, ha szünetmentesre kapcsol. (Ugye egy kazán meg egy ilyen szellőztető sem 2 Ft manapság...) A kazánt még esetleg a melegvíz miatt előfordulhat, hogy pont el kellene indítani egy hosszabb kimaradás (~1 óra) esetén, de persze ez sem olyan nagy prioritás.
Mindenesetre örülök, hogy rendben működik.

Most még azt nézem, hogy elfért volna kicsit nagyobb UPS is, főleg magasságra, de mélységre is... Na majd talán egyszer, ha megint ilyenre költenék, akkor valami nagyobb lesz. :D

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#21226) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Van néhány szünetmentesem, amiket 2-3 éve nem használok, viszont most ideje egyiket hadba állítani, a többit meg eladni… merre érdemes akku ügyben indulnom? Egyik se megy persze, mert nem megfelelően tároltam őket. 5-6 éve is drága volt a gyári akku… valami jó utángyártott akár külföldi forrás?
Sokan azt látom üzemképtelenül adják, tippre sejtem miért…
APC PRO1500, ES700, meg egy Eaton 5E850iUSB
Logikusan az elsőt tartanám meg, igaz az talán a legkényesebb is…
Illetve relatív zord körülmények között egy garázsban lenne elhelyezve egy 0-24-es gép alatt. (télen van mikor 8-10 fokra lehűl a környezet, nyáron meg van 26… (idővel klímával korrigálva lesz, ha megéri )
Köszi!

(#21227) cinemazealot válasza Atomgeszi (#21223) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha vékony (pl. mert rack-elhető), akkor valószínűleg van benne ventilátor. Minél vékonyabb, annál kisebb a ventilátor átmérője, így annál hangosabb is. De tapasztalataim szerint a kisebb (<=800 VA) nem online és nem tiszta szinuszos modellek nem nagyon vannak ventilátorral szerelve. Esete válogatja. Kiszemelt modell alapján kell utána nézni.

Ha a trafó/inverter búgására vagy a riasztás hangerejére gondoltál, az más kérdés. Némelyiknél állítható a sípolás hangereje, másnál fix. De többek közt ezért sem javaslom nagyon elbarikádozni az eszközt, mert ha 0-24-ben tervezted üzemeltetni, akkor egy éjszakai áramszünet esetén az egész család felébred, Te pedig idegbajt kapsz és össze is törheted magad, míg félkómásan felmászol az álmennyezetig, hogy lelődd a visító UPS-t. :)

#21226 cOxeR
Szerintem a 8-10 °C nem olyan vészes (szervertermekben is kaphat olyan hőmérsékletű szellőt a UPS), csak ne legyen páralecsapódás! Illetve arra nyilván érdemes felkészülni, hogy alacsonyabb hőmérsékleten az aksi feszültsége is csökkenhet, így csökkenhet az áthidalási idő. Ezzel szemben a 26 fokos levegő sem feltétlenül probléma, ha mozog.

[ Szerkesztve ]

(#21228) WASPZotya


WASPZotya
tag

Sziasztok!

Szünetmentes táp vásárlásán gondolkodom kamerarendszerhez.Nem tudom ebben tudtok e segíteni.Van egy ilyen rögzítőm és ilyen kameráim, amik 12v-os 1 amperes tápegységgel mennek. A legfontosabb, hogy áramszünet esetén ami akár több óra is lehet mostanában a rögzítőt és 1 kamerát tudjak róla működtetni.
Milyet érdemes keresnem? Köszi

Zotya

(#21229) DJ. Ru$y válasza cinemazealot (#21227) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem vagyok semmi jónak elrontója, de amiről tudom, hogy működik, azt én nem vinnyogtatom... Kikapcsolom a sípolóját aztán viszlát. Azért sem sípoltatok, mert, ha éjjel elmegy az áram, ne verje már fel a családot akkor sem, ha nem az állmenyezett felett van, hanem az asztal alatt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#21230) cinemazealot válasza DJ. Ru$y (#21229) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szíved joga így tenni. :) Csak aztán nehogy váratlanul érjen, ahogy az egyik aksi épp halálán van, az áthidalási időd pedig másodpercekre csökken.

(#21231) DJ. Ru$y válasza cinemazealot (#21230) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem szokott váratlanul érni, mivel nem arra várok, hogy beszarjanak az aksik a szünetmentesben, hanem méregetem őket maximum fél évente. Sípolással is leesik az áthidalási idő másodpercekre, ha nem ellenőrzöd, csak cserébe sípol is. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#21232) Imi1981


Imi1981
veterán

Erről [link] van tapasztalat itt? Munkahelyemen pont ez a típus van . Ami tetszik benne, hogy nagyon csendes . Irodában dolgozó haver azt mondta elég sok ideig bírja áramszünet esetén a pc-t üzemeltetni de konkrét időt nem tudott mondani.

(#21233) zsolt501 válasza Imi1981 (#21232) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Volt itt akinek már megadta magát, az meg hogy sokáig bírja hát vannak kétségeim, ha csak nem egy kis fogyasztású PC van rajta.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21234) Jorus válasza Imi1981 (#21232) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem ebből a 2000 VA-s volt két db, de mindkettő megadta magát gari időn belül. Itt írtam róla, és itt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21235) Imi1981 válasza zsolt501 (#21233) üzenetére


Imi1981
veterán

Múltkor kb negyed óra áramszünetre emlékszem és azt mondta azt bírta simán . Nagy PC van rajta szerintem nem kisfogyasztású . Eaton 850i jobb vétel ennél?

Jorus Akkor inkább marad az EATON 850i . Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#21236) cOxeR válasza cinemazealot (#21227) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, igen a pára tényleg nem jó dolog, szerzek is egy mérőt meglesem mi a helyzet, gyanítom ez lesz a nehezebb ügy. (azért naponta 4-5 alkalommal nyílik a garázs, ha szekrénybe telepítek javul a helyzet de nyáron ott meg a szellőzés lesz a nehezebb) Légmozgás megoldhat, lehet leginkabb egy hővisszanyerős szellőző kellene a falra, minél közelebb az eszközhöz.

(#21237) Speederer válasza Speederer (#21225) üzenetére


Speederer
senior tag

No, ma megjött a hálózat menedzselős kártya (NMC2, AP9630) az APC-mhez. Már majdnem bosszankodtam, hogy most kapcsolhatok ki mindent amíg berakom, de kiderült, hogy tudja a hotswap funkciót, tehát menet közben mehetett a helyére. Bár olyan jól sikerült az időzítés, hogy pont mikor a kártya helyét takaró fedél mögött portalanítottam, akkor ment el az áram, én meg hirtelen azt sem tudtam mihez nyúltam amihez nem kellett volna. :D
Mivel ez is használt, ráadásul Kínából, így kicsit aggódtam, hogy a régi konfig nem maradt-e rajta... De simán kapott DHCP-n IP címet és a "device" júzerrel be is tudtam lépni a webes felületre, ahol láttam csomó infót az UPS-ről. Többek között az is kiderült, hogy egy oregoni (USA) kórházban volt korábban. :D Cserében nem tudok az alapértelmezett admin júzerrel ("apc") belépni, mert gondolom annak anno megváltoztatták a jelszavát, pici kínai barátunk pedig ezzel a részével nem foglalkozott. Bár azért írtam neki, hogy esetleg nem tudja-e mégis, de meglepődnék, ha tudná.
Mindenesetre SNMP-vel sikerül kiolvasni belőle mindenféle hasznos dolgot és most már tudom az aktuális terhelését is: 11-15% közöttit láttam eddig többnyire, tehát jogosan nem világít alapból egyik terhelést visszajelző led sem (16%-on villanna fel elvileg az első).
Szóval öröm-bódogság, aztán majd egyszer hátha szerzek vagy összerakok egy serial kábelt is hozzá, hogy legyen admin jogom.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#21238) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Van esetleg tapasztalat a
CyberPower PR750 ELCD - ről? Paraméterei alapján szimpatikus versenyző:
- nagyon magas, 90% hatásfok (675W)
- 75 BTU/hr kibocsátott hőt, ami rendkívül alacsony a szegmensben
- gyártó honlapján valós szinusz
- AVR
- HotSwap akku (nem ezért venném, de van és hasznos)
- Ára 100k HUF körül itthon
Ezek alapján jobban tetszik pl az 1300 EPFC LCD-nél, ami szintén egy kiszemelt példány

A másik a CyberPower OLS1000EA
Tudom, ez más tészta, mert OnLine, de a sima E-hez képest
- kiemelt paramétere szabályozott, zajtalan ventilátorműködés (olyan jó lenne több ilyet látni, és még inkább videlón hallani... mert az egy darab nincs)
- valós szinusz
- schucko aljzatok
- érdekes a 458 BTU/hr hőtermelés és a 90%-ra ígért hatásfok párosa... :U
- itthon valahol láttam 130-ért, a hanyatló nyugatról 280 EUR szállítással együtt

Üdv!
Attila

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#21239) Thorkos


Thorkos
tag

Hello!
Valaiki hallott mar a " Volt polska" márkáról? Esetleg tapasztalata van e? :)
[link]
Vegyes kazán mellé kellene valami ami jópár órát elviszi a 2 keringetőt (kb 40w a kettő ). Ez a cucc + egy [link] akkura gondoltam.

(#21240) Gabail


Gabail
csendes tag

Sziasztok! Szükségem lenne szünetmentesre egy nonstop üzemelő háziszerver/desktophoz: i3-4130T, 16GB RAM, 1db SSD, 1db PCIe LAN kártya, no VGA, 300W BQ táp, + időnként monitor (~25W) bekapcsolva, és talán még a kábelmodemet is rátenném. Összesen jellemzően 60W körüli a fogyasztás. A gép és monitor elvileg idén lesz majd cserélve valamivel nagyobbra, újabbra. Rövid áramszünetek áthidalása lenne az elsődleges cél, vagy hogy ennél hosszabb szünet esetén a "szerver" rendben leállhasson. Összefoglalót olvasva úgy vagyok vele, nem akarok viccelni a színuszhullámmal, ezért tiszta színuszost keresek. Egyéb elvárások: Linux kompatibilis menedzsment, házilag cserélhető akku, zajtalan működés (hálószobában lesz), beleértve a kikapcsolható sípolást éjjeli kimaradás esetén. Plusz bónusz az alacsony saját fogyasztás.Keret lehetőleg 100ezer körülig. Mit ajánlanátok?

(#21241) Cs1csó válasza Gabail (#21240) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#21242) Gabail válasza Cs1csó (#21241) üzenetére


Gabail
csendes tag

Köszönöm! Hirtelen megörültem hogy Alzában csak 63ezer, aztán látom, használtan. :B

(#21243) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Van egy SPS pro 600i szünetmentesem (ilyen), ma a szél miatt áramszünet volt és hallottam a sípolást, hogy rögtön gyorsra váltott.. meg teszteltem később lehúztam a konnektorról és kb 10 másodperc után gyorsan sípolt és a frontfelületen látható piros LED a háromszögben lévő felkiáltójeles is világított. Ez azt jelenti, hogy kellene akkut cserélnem vagy más hiba van?
Köszönöm a választ!

Levi

(#21244) PROTRON válasza Levi123 (#21243) üzenetére


PROTRON
addikt

A leírása nincs meg?
Vannak készülékek amik esetén nem mind1 a sípolás, van jelentése mindennek.
Mekkora terhelést kapcsolsz rá?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21245) Levi123 válasza PROTRON (#21244) üzenetére


Levi123
senior tag

A leírás szerint gyorsan sípol, ha közel van a lemerüléshez. De a piros led nem világított ha jól emlékszem :B Sose néztem ezt mindig a NAS van/volt rajta semmi más. Azt párszor teszteltem simán elment 25-30 percet.. Lehet szétszerelem holnap és rámérek az akkura, szerintem az elhasználódott. A leírás szerint az akku élettartama 1-3 év használattól fűggően.
Elméletileg 7Ah 12V van benne, de megnézem hátha belefér nagyobb 9 Ah akku.

Levi

(#21246) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

2db EATON 5E 650i USB szünetmentest kellene kiváltani 1 db nagyobb teljesítményűre, ami kiszolgál 2 munkaállomást. Találtam is az elvárásnak megfelelőt EATON 5E 1500iUSB 900W személyében. Viszont a probléma az, hogy csak 1db USB-B port van rajta. Létezik olyan szünetmentes, amely tud kommunikálni 2 vagy akár több munkaállomással is bármilyen módon? :R

(#21247) frpeter válasza bucihost (#21246) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Szia!
Alapvetően nem. Amit lehet, hogy az egyikkel kommunikál, és az ad jelet a másiknak, de ezt kicsit macerás összehozni, vagy olyan gép kell, ami LAN-on kommunikál így akár több is ráköthető. Ez jellemzően plusz SNMP kártyával oldható meg.

[ Szerkesztve ]

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#21248) bucihost válasza frpeter (#21247) üzenetére


bucihost
senior tag

Köszi. Akkor asszem próbálkozok Network UPS Tools-sal és társaival. Hátha.

(#21249) cserix


cserix
tag

Tiszteletem a Hölgyeknek, Uraknak!
Segítséget szeretnék kérni szünetmentes táp vásárlással kapcsolatban.
Adott két munkaállomás és egy db linuxos fájlszerver.
A munkaállomásokba 650W-os táp lesz darabonként. A szerver 250W-os táppal üzemel most. Jó lehet 1 db nagyobb vagy 2 db kisebb szünetmentes is. A cél az volna, hogyha áramszünet van, akkor el tudjuk menteni a munkánkat. Ez nagyjából 10-15-percet vesz igénybe. Előre is köszönöm az ajánlásaitokat.

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#21250) EQMontoya válasza cserix (#21249) üzenetére


EQMontoya
veterán

A 650-es tap onmagaban nem mond sokat. Tenyleges 650w/gep fogyasztas mellett erre nagyon komoly UPS kellene (200+ arkategoria), szoval jo volna tudni picit tobbet a gepek es szerver valos fogyasztasarol. Ha meg tudod irni, hogy milyen vas van bennuk, legalabb hozzavetolegeset tudunk saccolni, abbol konnyebb.

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.