Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) Gyöször válasza fulton (#21448) üzenetére


Gyöször
senior tag

Azt kellene megpróbálni, hogy pár napra nélkülözni az ups-t, kihúzni. Kifigyelni, hogy akkor is villog-e a világítás. Ha igen, akkor a táp csak teszi a dolgát és akksis módra vált mikor kisebb a feszültség a beállított legalacsonyabbnál. Lehet, hogy túl magasra van állítva az alsó határ és valamit művel az árammal, hogy neked jó legyen.

Ha ups nélkül nem villog akkor lehet csak nem fogtál ki napokig ilyen jelenséget, vagy komoly gond van az ups-el és az rángatja.

Ha valaki régi hagyományos trafóval hegeszt, az utcával arrébb is meglátszhat. Szidni is szoktam vele, hogy remélem jó messzi kellett cipelni :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21452) fulton válasza Gyöször (#21451) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm a válaszokat. :R Egyelőre most működik, nincs hálózat ingadozás. Ma reggeltől be kapcsoltam terhelve az ups t. Tegnap kikapcsolva töltött, illetve csináltam egy reset et rajta. Nem e...azt hitte a régi rossz aksi van még benne...

(#21453) cp007 válasza cinemazealot (#21450) üzenetére


cp007
csendes tag

Közben elindultam az áltlald javasolt irányba is. Találtam egy FB fórumot, hibrid és szigetüzemű napelemes rendszerekről szakmai szemmel ahol ezt a forgatókönyvet is lefedik , és vannak jó ötletek amielyek UPS olalról , is hasznosak lehetnek, szóba jöhető/ajánlott akksikra is van jó pár bejegyzés és szek biztonságos telepítését is kitárgyalják.
A backup box kimenetére rá lehet kötni egy másik invertert ami tölti a külső akkukat , limitálja szabályozza a max töltő áramot- tudja az átmenő rátermelés módot.
Csak ez már jó húzós téma- komplexitásban és anyagilag is....
Kösz még1x

(#21454) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Sziasztok!
Már hónapok óta tervezek ide írni, de most láttam meg akciósan egy UPS-t és gondoltam most van az, hogy megkérdezem a véleményeteket ezzel kapcsolatban.
Kanadában élek (BC) a hegyek között és megesik az áramkimaradás. Összeraktam egy számítógépet és szeretném megvédeni, így gondoltam egy szünetmentes jó ötlet lenne.
A feljebb linkelt Cyberpower akciós, de van, akinek hibás volt, customer service trágya és mivel már évtizedek óta APC-t használt előtte, így inkább visszatért rá.
Egy RM850x tápom van, ami így is nagyobb, mint amire szükségem van (7900xtx, 7700x. 32gb ddr5). Árban maradnék ebben a sávban, de nem annyira releváns, mert sokszor totál mások az otthoni árak. Melyikek lennének a best value készülékek erre a célra? (otthon, számítógép..)
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#21455) Cs1csó válasza kellcucc (#21454) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ár/érték arányban hazánkban ez egy ajánlott UPS mivel kellően modern, nagy teljesítményű és tiszta szinuszos (bár a kép alapján nem teljesen ugyanaz: [link] nálunk az ehhez hasonló kb. 126k HUF-tól van ez pedig átváltva 268 kanadai dollár ami (ha jól számoltam) kb. 74k HUF tehát jó vétel). Egy APC SMART család tagját azért nem éri el de azok meg jóval drágábbak. (azok komplexebb vezérlésre képesek, és jellemzően nagyobb akku van bennük)

Tehát "best value" lehet annak tekinteni.

(#21456) cinemazealot válasza kellcucc (#21454) üzenetére


cinemazealot
addikt

A rövid válasz az, hogy igen, tiszta szinuszos 1000 W-os UPS-ről beszélünk egy ismert gyártótól, jó lesz. :K Go!

A személyes véleményem viszont az, hogy a géped felsorolt alkatrészei alapján kicentized a UPS képességeit. A VGA-d minimum 800 W-os tápot javasol (ugyan valószínűleg nem éri el azt a szintet), a CPU-d TDP-je is 100+ W (ami szerint valószínűleg többet fog bekajálni) és akkor még az egyéb, szintén hűtött alkatrészekről (SSD, RAM), aktív hűtések, esetleges világítás, programozható billentyűzet, egér stb. + monitor (!) nem is beszéltünk. Mindeközben a kiszemelt UPS max. 1000 W-ot tud kiszolgálni és van benne 2 db (?) 9 Ah-ás aksi.

Nem tudom, milyen árak vannak ma Kanadában, de kicsit aránytalannak érzem a gép védelmére szánt büdzsét annak teljes bekerülési költségével (HW + SW + játékélmény + munka stb. mindenestül) szemben.

Én ezt a szörnyet legalább egy 1500-2000 W-os UPS-sel védeném.

(#21457) csuzda válasza cinemazealot (#21456) üzenetére


csuzda
aktív tag

Szerintem nem kell félnie. A videókártya táp javaslatánál a 800W nem csak a videókártyára hanem a teljes gépre vonatkozik. Nem kell hozzá számolni az összes egyéb gépben lévő fogyasztót. Egy monitor 50-100w között lehet. Most érkezett meg az okos konnektorom, de barátoméval teszteltem és nekem pillanatyni fogyasztásom volt 500-550w. Konfig: 5800x3d, 6900XT, 3db ASUS TUF VG249Q monitor.

(#21458) cinemazealot válasza csuzda (#21457) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem ok nélkül kezdtem a hsz-emet igenlő válasszal. A továbbiak csak a privát észrevételeim, semmi több. :R

(#21459) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok ismét! Nagyon elégedett vagyok eddig a Eaton 850i usb din UPS -el! Ha később pár év múlva mikor már úgyis cserélni kell az akkumulátorát, szeretnék bele nagyobb Amperórás akkumulátort rakni az megoldható ennél az UPS -nél? És ha igen mekkorát lehet?

(#21460) DJ. Ru$y válasza Imi1981 (#21459) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Spec. szerint gyárilag 12V 9Ah aksival jön, ami abban a méretszabványban a maximális kapacitás, ha jól tudom, vagyis nem tudod kicserélni nagyobbra, csak ugyanakkorára.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#21461) Imi1981 válasza DJ. Ru$y (#21460) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi. Végülis bőven elég csak kíváncsi voltam.

(#21462) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Köszi szépen a válaszokat!
Csalóka, mert amit látni neten árakat, arra még rájön +12% adó (mint az USA-ban). Szóval bármit látsz, mindig többet fizetsz :F (kivéve az élelmiszert...gyógyszerről egyelőre nincs infóm szerencsére).
Ettől függetlenül sok elektromos kütyü olcsóbb itt, mint otthon. Most egy 6750XT van de még idén szeretnék upgradelni (7900xtx-re), ami csak kicsivel fogyaszt többet Csuzda által említett 6900Xt-től. A monitorom egy M28U, ami biztos kevesebbet eszik, mint az ő 3 monitorja és 7800x3D-t is tervezek (ami szintúgy nem zabagép), csak nagyon elkapkodják az online készletet...itt pl ez a proci kb 170-180e Ft.
Köszi még egyszer, lehet ráugrok erre az UPS-ra akkor, szép napot :R

[ Szerkesztve ]

(#21463) kellcucc válasza Cs1csó (#21455) üzenetére


kellcucc
aktív tag

A komplexebb vezérlés alatt mit értesz? Csak pár szóban :)

(#21464) Cs1csó válasza kellcucc (#21463) üzenetére


Cs1csó
félisten

A hálózati menedzselés a SmartConnect segítségével, vagy:
"Hőkompenzációs akkumulátor töltés
Az akkumulátor tényleges hőmérséklete alapján a töltőfeszültség szabályozásával meghosszabbítja az akkumulátor élettartamát."


Van átfedés tudásban a CP-vel de az APC Smart család nagy tudású persze ennek megkérik az árát.

(#21465) kellcucc válasza Cs1csó (#21464) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Köszi!
Összehasonlításként pl a Cp1500pfclcd jobb akkumulátorkímélőnek írják, mint a kicsivel olcsóbb, de tökre hasonlónak tűnő LX1500GU3-FC. Utána olvasgattam és a CP jókéne, hogy legyen jópár évig. Pláne amennyit én használnám, valószínű outdated lenne, mire meghal az akksija amúgy is. Az se kell, hogy szipi szupi telefonos meg netes vezérléses bekapcs/kikapcs legyen (mondjuk elvileg a CP-hez is lehet venni, jó drágán olyan kártyát, amivel ez a funkció működhet, de akkor már APC árnál lennék amúgy is).

Köszi, még alszok rá egyet-kettőt és szerintem ráugrok :)

[ Szerkesztve ]

(#21466) Cs1csó válasza kellcucc (#21465) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az LX1500GU3-FC teljesen más ligában látszik, hiszen csak kvázi (szimulált) szinuszos. Ez kb. akkor különbség mint ami egy képcsöves vs. lapos tévé között van.

Ha nagyobb teljesítményű nem túl drága szinuszos UPS kell akkor itthon is ez a CP PFC az ajánlott sorozat.
Szinuszos Line-interaktív nincs is sok pár üzleti Eaton és APC drágán vagy egy kisebb teljesítményű PowerWalker.

(#21467) kellcucc válasza Cs1csó (#21466) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Köszi szépen!
Tegnap megrendeltem a CP PFC-t, de nem lehetett kifizetni...várnom kell a visszajelzésükre (remélhetőleg holnap) :U :K

(#21468) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Sziasztok

A következőhöz keresnék UPS-t:
-modem (20W)
-router 24 portos (20W)
-NVR (SSD-vel, POE-s), ezen kb 6 kamera van

Összesen kb 200W lehet a max névleges összfogyasztás.
Áthidalási időnek szerintem elég 20 perc körül. Ami még fontos lenne hogy emailben értesíteni tudjon eseménynél.

Erre amúgy valódi szinuszos UPS kell?

APC 500VA (BX500CI) jó lehet erre? Esetleg a BX500MI?
Esetleg CP VP700E?

[ Szerkesztve ]

(#21469) Cs1csó válasza Mr-Pamacs (#21468) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia valódi szinusz nem kell ezeknek. A szinuszosak jóval drágábbak, 50k HUF körül kezdődnek.
Email értesítéshez úgy tudom kell a UPS vezérlő szoftverét telepíteni pl. egy PC-re és ha az netre van kötve és a net nem megy el akkor tud emailt küldeni.
Az Eaton 5E 850i USB DIN jó lehet, bár az emaul küldést nem tudom.

(#21470) Mr-Pamacs válasza Cs1csó (#21469) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Jól gondolom hogy ezek csak akkor tudnak értesítést küldeni ha géphez vannak kötve?
Itt nem lenne PC rajta, és fontos lenne a kamerarendszer miatt az értesítés. Meg lehet ezt oldani valahogy?

(#21471) cinemazealot válasza Mr-Pamacs (#21470) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jól, de értesítésre elegendő egy parlagon lévő okostelefon is, rajta egy a töltőn létét figyelő alkalmazással.

(#21472) dani88899


dani88899
friss újonc

helo
lenne egy kérdésem, vettem egy
NJOY Szünetmentes 800VA - Horus Plus 800 szunetmentes tápot, még sose volt ilyenem, tv ps van rá kötve és a lenyeg hogy mikor ki van kapcsolva minden még a táp is, csak be van dugva a konnektorba ugye áramot kap, es akkoris meleg, van egy hőmérséklete, nem forro de, ha nem használom, aku feltöltött, aakkor normális hogy melegszik? állandóan meleg,esetleg valami hibásan működik az aksikkal van a baj?
sajnos fogyasztasrol semmi infot nem találtam.
köszönöm

(#21473) Cs1csó válasza dani88899 (#21472) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, sajnos az nJoy nem nagyon ajánlott UPS, én úgy hívom a "román csoda" ezeknél egy olcsó Kstar vagy SPS is jobb.
DE rátérve a kérdésre:
- normális, hogy amikor be van kapcsolva némi melegedés tapasztalható hiszen ilyenkor is "figyel" hogy bármikor át tudjon kapcsolni akkus táplálásra

(#21474) Gyöször válasza Cs1csó (#21473) üzenetére


Gyöször
senior tag

A kstar pont ugyan úgy melegszik mint az njoy. Egymás mellett van 1-1 600va példány.

Dani: igen, volt 800va horusom, melegszik. A 2000res meg fűtőtestnek is megteszi. ;)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21475) Cs1csó válasza Gyöször (#21474) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindegyik melegszik, de ettől még itt nem ajánlott az nJoy.

(#21476) Cs1csó válasza dani88899 (#21472) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindegyik melegszik - a mértéke eltérő lehet - és van alapfogyasztásuk is, ez több mindentől függ pl.:
- a UPS teljesítménye
- típustól pl. online, line-interaktív
- mennyire "modern" az újabb típusok kevesebbet fogyasztanak.

Mondjuk5-10W-tól 40-50W-ig bármi lehet (akár persze nagyobb is)

(#21477) Gyöször válasza Cs1csó (#21475) üzenetére


Gyöször
senior tag

Tudom, hogy itt nem ajánlott, de nekem attól még megteszi. :B Bajom egyedül a kstarral volt, amit nem volt hajlandó javítani a nagyfejű magyar mérnökúr.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21478) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni, sajnos úgy fest valami nem kerek a szünetmentesemmel, arra jutottam hogy veszek egy újat. Van egy oled tv , azt szeretném kérdezni, ha ezt is rá szeretném kötni, mindenképp szinuszost kell vennem?

Illetve van egy egyfajta szabály, hogy X% al fölé kell méreteznem-e a szünetmentest, mint amivel terhelni fogom?
:R

(#21479)



senior tag

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni. UPS-t akarok venni, ami elbír egy max 30W-ot fogyasztó Aktív PFC-s szervert, egy POE Switchet (max 50W) meg az apróságok. Mondjuk 200W allecuzammen. Ami fontos még, hogy OpnSense (BSD) alól lehessen olvasni az akku állapotát, és ne kelljen hozzá több tízezres kábelt/kártyát vennem. Ha valaki használ ilyen setupot, megköszönném a segítségét. :R

(#21480) fulton válasza Gyöször (#21451) üzenetére


fulton
addikt

Azt csináltja új aksival is, amit korábban. Annyi hogy most 5 napig nyugton volt. Most sikerült mellette lennem mikor megismételte a hibát, annyi történt minden előzmény nélkül, hogy mikor a relé egyet kattant - a második kattanás már elmaradt és levágott minden, hangos sípszó és annyi.

(#21481) Cs1csó válasza fulton (#21478) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia alapesetben azt mondanám egy OLED tévé nem igényli a tiszta szinuszt de nem is értem miért akarod rákötni, ha elmegy az áram kikapcsol a tévé és ennyi, persze szünetmentesítheted főleg ha mondjuk van egy játékkonzolod is amit szintén védesz mert így áramszünet esetén a képernyőt látva tudod menteni az állást és ki tudsz lépni.

A "felülméretezés" mindig ajánlott, a védendő eszközök elméleti vagy megpróbálva kimaxolni (pl. PC esetén egy combos játék) és egy konnektoros fogyasztásmérővel mért MAXIMÁLIS áramfelvételhez érdemes hozzáadni vagy 30-40%-ot. (a UPS-ek amúgy is jellemzően hasonló tartási képességekkel bírnak pl..: 360W, 480W, 600W stb.) egy pl. 300-350W összfogyasztást produkáló eszközpakkot egy 480W tartási képességű UPS-re rá lehet bízni, de 400W-nál magasabb fogyasztással már nem terhelném arra inkább egyel erősebb 600W tartási képességű UPS vennék.

(#21482) fulton válasza Cs1csó (#21481) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#21483) Jorus válasza fulton (#21478) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálunk a 65-ös G23 egy ilyen egyszerű UPS-en, van, semmi gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21484) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Egy 3 lemezes NAS-hoz keresnék szünetmentes tápot. Csak annyit kellene üzemelnie akkuról, amíg biztonságosan lekapcsol a NAS (max 5-10 perc). A NAS tápja 65W-os, specifikáció szerint 32,8W-ot fogyaszt tipikusan ([link])
Mi lenne a legkisebb kapacitás, ami elegendő lenne, ill. ha tudnátok javasolni néhány márkát/típust, ami még vállalható és olcsó, akkor örülnék.
Köszönöm előre is!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#21485) cinemazealot válasza morfondőr (#21484) üzenetére


cinemazealot
addikt

Matekoljunk! :))33 W-os tipikus teljesítményfelvétel 10 percen (azaz 0,16 órán) át az kb. 5,5 Wh energia, amihez hozzájön még a UPS saját fogyasztása + némi veszteség, így a UPS akkujából kivenni kívánt energia legyen mondjuk 10 VAh. Egy 12 V / 7 Ah-ás akkumulátorban 12×7 = 84 VAh energia tárolható elméletileg, gyakorlatilag (és az idő múlásával) nyilván valamelyest kevesebb.

Tehát bármelyik megfelelő teljesítményű (pl. 480-600 VA-es, de 12 V / 7 Ah-ás akksival szerelt UPS alkalmas lehet arra, hogy ezt a NAS-t elvigye egy órán át. Ha kicsit szigorúbbak vagyunk, akkor nagyjából egybevágó eredményt kapunk a 8 évvel ezelőtt elvégzett FSP Nano 600 tesztem eredményével.

(#21486) morfondőr válasza cinemazealot (#21485) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszönöm a választ! :R
Kicsit konkretizálva: egy EATON 5E 650I megbízható választás lenne? Sajnos nem ismerem a gyártókat (soha nem volt még szükségem ups-re), vissza olvasva ez viszonylag gyakran felmerül.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#21487) cinemazealot válasza morfondőr (#21486) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem simán, de várd meg a többiek megerősítését is. :K

(#21488) Cs1csó válasza morfondőr (#21486) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem is jó bár lehet érdemes lenne egy USB-s változat és ha öszekötöd a UPS-el akkor tudnak kommunikálni, már ha gyári NAS, pl. tartós áramszünet esetén leállítja a NAS-t még az akkuk lemerülése előtt.

(#21489) morfondőr válasza Cs1csó (#21488) üzenetére


morfondőr
őstag

Igen, ez maximálisan elvárt funkció lenne, de elvileg a szóban forgó UPS-nek tudnia kellene: "SPECIAL FEATURES: HID-compliant USB port, for automatic integration with major operating systems (Windows/Mac OS/Linux)" [link]
Ha valakinek van ilyen, akkor meg tudja erősíteni?

szerk: közben látom, hogy van ebből a típusból USB-s és nem USB-s is, egy árban van a kettő, természetesen az USB-s lenne. :R

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#21490) cinemazealot válasza morfondőr (#21489) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mondjuk, a HID pont nem arról szól, amire Neked szükséged volna. :) Te ugyanis M2M kommunikációt várnál el ezen a porton (a UPS lője le a NAS-t), a HID pedig alapvetően a perifériák kezelésére (egér, bill., hang eszköz stb.) vonatkozik.

(#21491) morfondőr válasza cinemazealot (#21490) üzenetére


morfondőr
őstag

De akkor mit jelentene az automatic integration? :F

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#21492) cinemazealot válasza morfondőr (#21491) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem az a plug and play-re vonatkozik: bedugod az egeret/billentyűzetet és az rögtön működik mindenféle driver telepítés és konfiguráció nélkül. Én legalábbis a szünetmentesekkel való kommunikációt semmiképp sem az USB HID-kompatibilitásával jelezném... de én nem vagyok UPS gyártó. :B

(#21493) morfondőr válasza cinemazealot (#21492) üzenetére


morfondőr
őstag

Na jó, de mit kezd egy UPS az egérrel és billentyűzettel? :DDD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#21494) cinemazealot válasza morfondőr (#21493) üzenetére


cinemazealot
addikt

Oké, a PnP-vel kapcsolatos magyarázatomban félreérthető voltam, ott a NAS-ra gondoltam. De őszintén, fingom nincs, miért írnak HID kompatibilitást egy UPS-re. :F

Viszont ha belekukkantasz a manual-jába, ott a HID kifejezés nem is szerepel. USB-t is csak annak kapcsán említik, hogy működik vele a power management (tehát, hogy azon keresztül összekötve a PC-vel vagy NAS-sal, képes azt lelőni).

(#21495) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Kelllene egy szünetmentes a router + nas synology alá. Erre jutottam: Eton 5E 850i USB
Nem tudja valaki ezeknél a garancia hogy működik, gép és aksira?
Mind1 melyik webshop ból veszem? lehet kiterjesztést venni rá, hol?

(#21496) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Sziasztok,

Visszaolvastam kicsit, alapvetően én is NAS (QNAP TS-464, 4x6TB WD Purple) védelme, lekapcsolása majd áram visszajövetelekor visszakapcsolára érdekében akarnék UPS-t venni, plusz akkor már rékerülne a router+modem, de ezek nem sok áramot kérnek.

Az Eaton 5E 850i USB úgy tűnik jó lenne, népszerű árukeresőn is, itt is bőven ajánljátok, NASnál a nem szinusz hullám output sem lesz gond stb. Erősen túlméretes, de mindegy, az eggyel kisebb csak marginálisan olcsóbb. Egy dolog ami idegesít benne így látatlanban (ha már a sípolása kikapcsolható, úgy olvastam itt), hogy az USB-B port az elején van. EZ mekkroa hülyeség. :F

Nézegettem az APC Easy UPS szériáját is, de ezeknél a kisebbeken nincs USB port, a nagyobbakon van de az akksi nem cserélhető user által elvileg, szóval ezeket elvetettem.

Ami még szóba jön CYBERPOWER VP700ELCD. Ez 40k, szóval drágább, de tetszik ez a kijelzős dolog az elején, plusz a 4 Schuko miatt nem kell extra elosztót vagy átalakítót venni hozzá, szóval a tényleges árkülönbség kevesebb mint 10k. Akksi cserélhető benne, ha jól olvastam.

Na és itt jön a kérdés: Hol lehet csereakksit venni a CP VP700ELCD modellhez, tudja valaki? Még a gyártó oldalán sem találtam meg a hozzá való csereakksit, google keresés még angol ynelvű találatok közül is valahogy kevés relevánsat dobott fel, magyar oldlaról meg nullát gyakorlatilag. Vagy csak én vagyok a béna? Az Eaton meg APC modellekhez sokkal egyszerűbbnek tűnik akksit találni.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#21497) [Prolixus] válasza [Prolixus] (#21496) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Esetleg még a Fortron iFP 800 is jó opció lehet?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#21498) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Akarok venni egy új NAS-t és hozzá egy új szünetmentest is. Ki is néztem a APC Back-UPS 1200VA, 230V, AVR, Schuko BX1200MI-GR típust. A minimális áramfelvételre 65W van írva a runtime kalkulátorhoz.
Mit csinál a ups akkus üzemmódban ha csak 30-40W a fogyi?

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#21499) Cs1csó válasza [Prolixus] (#21496) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, a VP700 teljesen jó, egy újabb széria. 1db 7 vagy 9Ah-ás akku van benne (egy ilyen akku méret adatai megegyeznek egy 9Ah-ás akkuéval tehát azt is lehet beletenni ilyenkor előfordul, hogy a maradék időt rosszul számolja de egyéb probléma nincs tovább fogja tartani)Mint mindegyikben cserélhető az akku az más kérdés mennyire macerásan.

Itt egy link a leírással: [link]

Ez a CP talán jobb mint az az FSP kicsit modernebb.

(#21500) Cs1csó válasza jozsi252 (#21498) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia milyen NAS-t vennél, mert ez egy eléggé nagy UPS hozzá. Egy jóval kisebb is megfelelő lenne egy 600-900VA közötti is elegendő.
Pl. jó vétel lenne az EATON 5E DIN 850i USB jelenleg 30k-tól kapható kevesebb mint a fele az APC-nek, tud kommunikálni USB-s kapcsolat segítségével - automatikusan felismerik egymást - egy NAS-sal, ennél a minimális fogyasztás sem lenne gond. A másiknál kérdéses hogy mit csinál alacsony terhelésnél pl. hogy kikapcsol e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.