Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19351) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

BOLDOG ÚJ ÉVET mindenkinek!

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#19352) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Búék! :)

(#19353) bim


bim
veterán

Boldog új évet mindenkinek!

(#19354) mtade


mtade
aktív tag

Pc-vel való szívástól mentes, Hardverekben gazdag boldog új évet kívánok mindenkinek!

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#19355) Komi28


Komi28
senior tag

Boldog új évet mindenkinek!

(#19356) Pópa


Pópa
senior tag

BUÉK SFV! Repül az idő mert már 2 éve annak, hogy eljöttem.. :B

Trust is good, control is better!

(#19357) hzsolee


hzsolee
őstag

Nem nagyon pörög a topik....talán hosszú volt az éjszaka?
Aki este legény, az legyen nappal is..... :DD

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#19358) deicide válasza hzsolee (#19357) üzenetére


deicide
veterán

Én este nem vótam, ellenben 05:30-kor már indultam 20km-t futni. :DDD
Volt aki akkor botorkált még hazafelé Velencén. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19359) Rellind válasza deicide (#19358) üzenetére


Rellind
senior tag

Bakker ne is mond...botladozunk a Kelemenen 03.30 körül, :Y erre egy rövid gatyás "elmehetek" elszalad mellettünk.... :U

(#19360) justflash válasza hzsolee (#19357) üzenetére


justflash
tag

Teljes rendszerösszeomlás volt, a backup partíciót meg hardveres okok miatt nem lehet használni. :DDD

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#19361) deicide válasza Rellind (#19359) üzenetére


deicide
veterán

Szoktam én is 4 körül indulni, de rövidgatyában -6 fokban?? Az nem elmehetek, hanem elmebeteg. :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19362) Rellind válasza deicide (#19361) üzenetére


Rellind
senior tag

Hát pedig abban volt,volt a bucimban de erre tisztán emlékszem :DDD

(#19363) Varoz válasza odrif (#19325) üzenetére


Varoz
őstag

Ez pont érint, mivel lent vagyok Kondoroson és hétvégén megyünk vissza SZFVárra. Még jó, hogy most benéztem ide, különben beszopom a f.szt. Kecsón simán felmentem volna a pályára, mint mindig, ugye az elkerülőre. Lett volna szép kis ajándék... :W
Hogy dögölne meg az összes gerinctelen féreg a parlamentben! Tört volna le a kezük amikor ezt kitalálták......... :((

Kíváncsi leszek a szép, kulturált forgalmunk a lövölde és társain mit fog művelni, ha ezentúl még az elkerülő is ide tereli a forgalmat a fizetőssége miatt. :U

Jut eszembe: Akkor a Debrecent elkerülő rész is pénzes lesz?

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#19364) Dare2Live válasza A@ron (#19327) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az a baj, hogy a forgalom egy részét legyen az auchan->gárdony vagy akármi betereli a városba. Evvel nő a légszennyezetség és több lesz a dugo.
Ráadásul a beszedet + pénz meg elbukodik a megye matricák által.

BPn mégszarabb lesz ott napi szinten vannak olyan dugok amik itt Szfváron soha... na ha erre rájön a 0ás egy része ott vége...

Elég nagy a gyanum, hogy nem csináltak háttérszámításokat, nem kérdeztek meg pár szakembert azt ennek ez lett az eredménye. Mint anno a 150Ft/gbs netadónál.

Ezt a megye matricát amúgy naptári évre vagy egy éves időtartalomra lehet megvenni?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19365) bim válasza Varoz (#19363) üzenetére


bim
veterán

Mindenhol fizetős lesz az elkerülő. A nép bele fog törődni és kész. Megveszi a megyematricát mert nem tehet mást. Tegnap én is megvettem fehér és pest megyére. Nem örülök neki de ez van. :(

(#19366) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen adó(k) lesz még. Haverokkal arról beszélgettünk hogy nekem a levegő-adó rohadt drága lesz majd, mivel vidéken lakom, erdő mellett :DDD

(#19367) Napfénysüti válasza DarthSun (#19366) üzenetére

Levegő adó már nekem is beugrott, kíváncsi vagyok mikor lépik meg. :DDD

Més que un club!

(#19368) mdk01


mdk01
addikt

Tudjátok mikor a mai világban Tokió közepén zacskóban tudsz venni hegyi levegőt akkor nem is annyira vicces a levegőadó. :U

(#19369) D.Orion válasza DarthSun (#19366) üzenetére


D.Orion
veterán

Füstadó formájában családi házasok most is fizetik. Illetve panelos távhős formában is van, csak ott bele van kalkulálva a szolgáltatásba. Szóval a levegő sincs ingyen. ;)

(#19370) Tom5 válasza bim (#19365) üzenetére


Tom5
addikt

A Fehérvári elkerülőnek csak az autópálya része lesz fizetős?! Nemde?

(#19371) bim válasza Tom5 (#19370) üzenetére


bim
veterán

De igen. :K

(#19372) Tom5 válasza bim (#19371) üzenetére


Tom5
addikt

Jah most néztem. :K

(#19373) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Eladó olcsó tételek:

E6500K (szorzólock mentes processzor)
PowerColor go! green Radeon HD 4350 kép
GA-EP31-DS3L (lan nem megy rajta)
E1200 processzor
16, 24 és 80 portos HP switchek

(#19374) Komi28 válasza Tom5 (#19370) üzenetére


Komi28
senior tag

Elméletileg, igen de szeretnek nagyot kaszálni ezért majd bevezetik a külső körre is(Új csóri- auchan) csak idő kérdése :(

(#19375) riki válasza Komi28 (#19374) üzenetére


riki
senior tag

Az véletlenül nem EU pénzből épült ? Mert akkor nem tudnak. Veri is a víz, ez miatt a kormányt.

(#19376) kovsol


kovsol
titán

Amúgy a kaposvári elkerülő is fizetős lett, de ugye ott nincs autópálya. A normál elkerülő lett fizetős.

May the Force be with you!

(#19377) D.Orion


D.Orion
veterán

Szfváron nincs gond a T-vel? Pákozdon reggel óta szakadozik, és du. 4óta nem csatlakozik a modem. 1412-t meg fél órás várakozás után se veszi fel senki.

(#19378) bim válasza Tom5 (#19372) üzenetére


bim
veterán

A legdurvább dolog hogy az M7 egy pár km-en belehasít veszprém megyébe és nincs is ott lehajtó , sőt a megyében nincs is több fizetős út. Viszont ahányan használják az M7-et mindenkinek meg kell vennie a megye matricát oda is. :U

(#19379) deicide válasza bim (#19378) üzenetére


deicide
veterán

Vagy Polgárdinál lemennek és Siófoknál vissza, hogy kibasszanak a rendszerrel és ne tömjék az államkasszát. ;]

D.Orion: Egy faluval arrébb minden oké a T-vel.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19380) pd válasza deicide (#19379) üzenetére


pd
tag

Sokan tuti ezt fogják csinálni. Lepsényben biztos tapsikolnak örömükben...
Viszont az is hétszentség, hogy csak úgy nyüzsögni fognak a traffipaxok a 7-es azon szakaszán. Persze szigorúan balesetmegelőzési célból. :U

(#19381) Blaise válasza bim (#19378) üzenetére


Blaise
veterán

Azért nem hátrány, ha az ember tud olvasni ;]


[link]

Narancssárga rész

[ Szerkesztve ]

(#19382) bim válasza Blaise (#19381) üzenetére


bim
veterán

Így legyen... ;)

(#19383) pd válasza Blaise (#19381) üzenetére


pd
tag

Itt is látszik, hogy az egész csak a lehúzásra megy (mint amúgy az összes személyautóknak kötelező "úthasználati díj", ez csak a sokadik a sorban).
Ha olyan jótétlelkek, mint ahogy állítják, megoldhatták volna, hogy a matrica tényleg érvényes legyen az adott megye összes gyorsforgalmi útjára. Mégpedig úgy, hogy a megyét elhagyva az első lehajtóig érvényes mindegyik.
Az aligai lehajtónál akkor ugye egyik irányból érvényes lenne a fejér megyei, másikból meg a somogy megyei. Ugyanígy az egyébként semmibe vezető Duna-hidaknál.
Ja, és nem úgy lett volna bevezetve, hogy egyik nap kitalálják, 2 nap múlva tanulmányok, egyeztetés nélkül megszavazzák, egy hétre rá meg bevezetik.

És ne jöjjön nekem senki azzal, hogy ez nem nagy tétel, mert ez már a sokadik nem nagy tétel az autósokon. Pályadíj az állami/EU-s pénzekből épült autópályákon, baleseti adó, teljesítményadó, a csillagig emelt regisztrációs díj és vagyonszerzési illeték, illetékek és áfa az üzemanyagon, pár éven belül dugódíj, ha a szent fővárosba az ember be merészel hajtani autóval. Arra már ki sem térek, hogy a legutóbbi meg a hipergigablamázs 4-es metró miatt lesz muszáj, aminek az autósok az égadta világon semmi hasznát nem látják (hol vannak az őrzött, fedett, metrójeggyel ingyenes P+R parkolók?). És persze a rendőrség egyedüli fejlesztései állami (=az emberek pénzén) forrásból a drágalátos traffipaxok, amiknek a lehúzáson kívül ismét csak semmi hasznuk nincs. Balesetet eggyel nem előztek meg, az is tuti (ugye erre hivatkozva méricskélnek úton-útfélen a lejtők aljában, bokrok közt megbújva, "kintfelejtett" tábláknál stb.)

És akkor meg lehet nézni, a közutak, városi utak milyen állapotban vannak, illetve lesznek ez az ideális fagy-olvadás-fagy tél után. Végig lehet menni az egy éve felújított Nagyszombatin, meg kíváncsi leszek a Mártírok meddig bírja. Csak hogy a két agyonreklámozott utat említsem az elmúlt év "sikerei" közül.

Ja igen, majd elfelejtettem a 15 éve egyre több helyen beharácsolt parkolási díjat a semmiért (állami pénzen megépített utakon meg merészelek állni). Élénken emlékszem, hogy a bevezetés után pár évvel gombamódon szaporodó parkolóházakat, mélygarázsokat hazudtak az épp hatalmon lévők. Fehérváron tud valaki akár egyről is?

[ Szerkesztve ]

(#19384) deicide válasza Blaise (#19381) üzenetére


deicide
veterán

Akkor azt fejtsd meg kérlek, hogy hol hajtasz fel fizetős útra és hol hajtasz LE Veszprém megyében, ha csak VP megyei matricád van? Vagyis mi értelme a VP megyei matricának, ha csak más matricákkal együtt használható bármire is?

A találós kérdés tehát az, aki mondjuk az északi partra akar eljutni, az elmegy-e a 90-es km-ig a VP megyei lehajtóig, vagy lemegy a 80asnál és a többit megoldja főúton?
A maradék pársokezer ember meg azt a kis részt meg fogja a sima hetesen kerülni. Ki a faszom fizetne 5K-t azért, hogy pár kilométeren egy adott megyében használja az utat?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19385) D.Orion válasza D.Orion (#19377) üzenetére


D.Orion
veterán

Már telefon sincs.

(#19386) Blaise válasza deicide (#19384) üzenetére


Blaise
veterán

Nyilván Veszprém megye ilyen szempontból speciális, nehéz olyan embert találni, akinek erre a rövid szakaszra kellene csak matrica.

Az viszont miért gáz, hogy Fejér vagy Somogy megyei matricával is lehet használni, ezt a rövid szakaszt?

(#19387) pd válasza deicide (#19384) üzenetére


pd
tag

Hát az az értelme, hogy akinek autója van, az ugye gazdag, és nem olyan nagy tétel az az évi +5000 a semmiért. És aki gazdag, az csak ne ugráljon, örüljön, hogy van autója és autókázhat, mert az igazi kiváltság. És azért igazán nem nagy ár a 20. nem nagy tétel.

Különben is, mindenki menjen vonattal, mert az sokkal jobb. 3-szor annyi idő alatt ugyanannyiért bárhova eljuthatsz, mint autóval. A vasútállomásokon meg otthagyhatod az autódat esőben-fagyban a kivilágítatlan és sok helyen nem létező parkolókban.

(#19386) Blaise: Hát de pont ez az, hogy nem lehet. Szomszédos megyei ÉS Veszprém megyei matricával használható a jelzett szakasz. A lehajtótól a Balaton felé kell a somogy megyei, Fehérvár felé meg a fejér megyei.

[ Szerkesztve ]

(#19388) DarthSun válasza D.Orion (#19385) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Itt minden ok a T-Com- al ( Kincsesbánya ), lehet hogy kábelgond van ott, nedvesség miatti korrózió, régebben nálam is volt, kijött a csávó, az utcai dobozban újrakötötte, azóta jó.

(#19389) justflash válasza deicide (#19384) üzenetére


justflash
tag

5éve németországban lakó ismerősöm ennyit fűzött hozzá:

"Húbazmeg, de jó hogy még időben eljöttem abból a cirkuszból."

Azthiszem igaza van. :(

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#19390) deicide válasza Blaise (#19386) üzenetére


deicide
veterán

Nem lehet, a szövegben is benne van, jelölt megyei (VP) ÉS irányban szomszédos megyei (Fejér vagy Somogy), tehát a Veszprém megyeit IS meg kell venni.

pd: azért az autózás ne legyen már luxus 2015-ben egy európai országban... :((( Mondják azt, hogy lyukas a rohadt költségvetés és kell a pénz.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19391) Napfénysüti válasza deicide (#19390) üzenetére

De mi távolodunk Európától. :DDD

Més que un club!

(#19392) pd válasza deicide (#19390) üzenetére


pd
tag

Hát igen, mindenen felül ez háborít fel engem is a legjobban. Aki egy kicsit gondolkodik, felfogja, hogy ez azért kell, mert olyan pénzt tapsoltak el, ami nincs meg sehol. De akkor mondják meg, hogy ez van, kell a pénz. De még pofátlanul úgy is csinálnak, mintha merő kedvességből csinálnák, és igazából mindenki jól jár azzal, hogy ezentúl fizetni kell olyasmiért, ami eddig ingyen volt.

Azokat a híreket meg még mindig nem hallom, hogy mivel közel 100 forinttal csökkent az üzemanyag ára, csökkennek a tömegközlekedési viteldíjak. Meg úgy egyébként minden, aminél máskor 10 forintos drágulásnál habzó szájjal nyilatkoznak, hogy érvényesíteni kell az árban, mert különben mindenki csődbe megy. Most nem kell elvenni az "extraprofitot"?

Ami meg még úgy egyébként az agyamra megy, hogy mindenhol siránkoznak, hogy jaj, fizetős lesz az M0, meg az M1/M7 bevezető. Mintha az ország többi része nem is létezne, ahol legalább annyira megszívja egy-egy adott város a hosszú évek alatt valahogy kiépített körgyűrű/elkerülő fizetőssé tételét.

[ Szerkesztve ]

(#19393) freemanone válasza juliabrilke (#19373) üzenetére


freemanone
őstag

Annak a VGA-nak vagy Go Red-nek vagy NV-nek kéne lennie! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19394) juliabrilke válasza freemanone (#19393) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én hiszek neked, de ez kurv@ra AMD/ATI kártya. :DDD Csak szuperzöld, ultra green edition.

(#19395) #49155328 válasza deicide (#19390) üzenetére


#49155328
törölt tag

Irány szerinti, mivel megvan mind a két irányba a matricád így nem kell a VP matrica.

(#19396) pd válasza #49155328 (#19395) üzenetére


pd
tag

"(...) az Index kérdésére az NFM-nél megerősítették ugyanis, hogy ezekre a kis szakaszokra is ki kell váltani a vinyettát.

Vagyis a Veszprém megyei vinyettát kifejezetten emiatt a néhány kilométernyi útszakasz miatt találták ki, és kényszerítik rá az autósokra. (...)"

Íme a teljes cikk.

[ Szerkesztve ]

(#19397) honda23


honda23
aktív tag

Sziasztok

Most zuhanyzásnál eltörött a zuhanykapcsolóm, sanimix made in csájna, amikor váltottam csaptelepről zuhanyzásra. Hol lehet kapni a városban praktikeren kívül ilyen zuhanykapcsolót, egyszerűen eltörött a réz szára, ami a csaptelepbe volt tekerve és kifordult. Sosben kellene holnap.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#19398) Blaise


Blaise
veterán

(#19399) D.Orion válasza D.Orion (#19377) üzenetére


D.Orion
veterán

Siker, megfelelő ügyfélszolgálatos esetén könnyen megy a dolog. :C

(#19400) Komi28 válasza D.Orion (#19399) üzenetére


Komi28
senior tag

Na és mi volt a gond? Nálad volt vagy helyi probléma?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.