Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14101) PRDZsolesz válasza Siriusb (#14099) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Én is azt gondoltam, hogy ilyen igénytelen és olcsó megoldás lesz ;]

(#14102) t1 válasza Doze (#14096) üzenetére


t1
addikt

Nekem ő szervizeli a kocsimat :))

(#14103) Reaper


Reaper
őstag

Kis érdekesség, estefelé fáradtan Vilmos körte után hajlamos vagyok hülyeségeket beírni a keresőbe, most azt hiszem megtaláltam milyen motort is szeretnék a kicsi szedánomba. GTi? 1.6? Ugyanmár!
[link] :DDD

(#14104) AMD Power


AMD Power
titán

az auto gyári km 55000 amuto apro fényezésre szorul, a gép ház tettö, 100 lékos téligumival kiválo esztétajilag nem csörög nem csatog 13-éve 1 tulajdonosé volt

Ettől ki a halál venne meg bármit is. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14105) Mercutio_ válasza AMD Power (#14104) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy magyartanár? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14106) Kornel válasza t1 (#14102) üzenetére


Kornel
veterán

tudtok jó suzuki szerelőt?
újabbakhoz is ért? (splash)
mert jó lenne már végre megállapodni egy olyan embernél, aki ért is hozzá és mondjuk diag-ja is van hozzá pl.

(#14107) Doze


Doze
aktív tag

(#14108) Kornel válasza Doze (#14107) üzenetére


Kornel
veterán

:D :DD :DDD
már láttam amúgy, de ez másodszorra is üt :K

(#14109) trassher válasza Doze (#14107) üzenetére


trassher
addikt

Még mindig a legjobb. Akárhányszor látom nevetek megállás nélkül :DDD

Redmi Note 7

(#14110) Kornel


Kornel
veterán

Tegnap este tankoltam, mindig nullázom az átlagfogyit, és a napi km számlálót. Ma mentem dolgozni, gondoltam visszafogom magam, és normálisan fogok vezetni, lakott terület 50, országút 80-90, nem előzgetek feleslegesen, kigurolom a piros lámpát, stb. (mondjuk nehéz volt megállni ;] )

átlagfogyi:

megett km:

hatótáv:

(#14111) pjen válasza Kornel (#14110) üzenetére


pjen
félisten

Hát..Gratula!Én az 1.3 SWIFT 2.vel5,5 alá még sosem tudtam menni,igaz benzin.Tied:benzin,gázolaj?

(#14112) Kornel válasza pjen (#14111) üzenetére


Kornel
veterán

benzin... 1.2 K12B.
M13A swift2-vel én se tudtam 5,5 alá vinni... ennél a legkisebb fogyasztásom tele tankra 4,67 volt.
szerintem a gyári 165-ös ecocontact gumikon meglehetne csinálni a 4,5-et is nyáron, klíma nélkül országúton.
pályán kell neki a 6,5 sajnos, bár lehet az ültetés majd segít neki (kisebb légellenállás, illetve légörvények a kocsi alatt)

de ezt amúgy hosszú távon nem lehet tartani szerintem, ma hétvége van, nincs forgalom se, csak úgy érdekesség képen lőttem a képeket :)

[ Szerkesztve ]

(#14113) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Az autónk (2006 Suzuki Swift 1.3 GLX) olajcsere előtt áll és ilyen olajat vettem.Mielőtt beleönteném megkérdezem hogy jó lesz bele?Ez lesz a második olajcseréje, ~30.000km van benne.

Üdv:Viktor

(#14114) pjen válasza Viktoár (#14113) üzenetére


pjen
félisten

igen.

(#14115) Kornel válasza Viktoár (#14113) üzenetére


Kornel
veterán

jó lesz, bár én 5w30-at raktam volna bele.
ellenben az olajcsere intervallum 15.000 km VAGY 1 év, tehát 2006 óta nem a 2. olajcserének kellene megtörténnie, hanem kb. a hetediknek. főleg ha jellemzően városba van használva, gondolom ez az oka a kevés km-nek...

[ Szerkesztve ]

(#14116) Viktoár válasza Kornel (#14115) üzenetére


Viktoár
addikt

A kevés használat oka hogy én ha lehet mindenhova gyalog megyek mert szeretek sétálni.Az assony meg mozgáskorlátozott így nem sokat autókázik.Ha használjuk is akkor csak hosszabb utakra.Itt vidéken nem szokás a sarki boltba is autóval menni. :N

Üdv:Viktor

(#14117) Siriusb


Siriusb
veterán

WagonR+-ra rámegy az 53cm-es ablaktörlő? Bosoko szettet 53/45 lapátokkal találtam elvileg WagonR-hez.

(#14118) hcs57 válasza Kornel (#14115) üzenetére


hcs57
őstag

Tudom, hogy az előírás 15000km vagy 1 év... de ha nem ment csak 1-2000 km-t, akkor miért is kell cserélni 1 év után? Talán megavasodik a szintetikus olaj?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14119) Kornel válasza hcs57 (#14118) üzenetére


Kornel
veterán

itt is felmerült egy hasonló kérdés, választ is láthatsz rá.
szerinted az, hogy szintetikus egy olaj, az azt jelenti, hogy sz*rni kell a gyári előírásra (ami a suzuki esetében amúgy is elég megengedő) és 4 évente kell olajat cserélni? :W
remélem azért ha egyszer eladásra kerül majd az autó, akkor a hirdetésben leírja ezt is majd. gondolom sok érdeklődő lesz :)

(#14120) Viktoár válasza Kornel (#14119) üzenetére


Viktoár
addikt

Nyugalom urak,nem kell pánikolni az autónk miatt. :N Nem lesz eladva mert mint írtam az asszony mozgáskorlátozott és kell az autó.Egyébiránt nincs elhanyagolva az autó,de legyen kivétel az olajcsere mert szúrja a szemeteket. :)

Soha nem volt semmi gondja,nem kellett hiba miatt szervizelni,sőt még a gyári (7éves) akksi van benne és tökéletesen működik.Természetesen nem kötelező elhinni amit írok,de mi okom lenne hazudni? ;)

Az egyetlen amit felróhatok hogy az ablaktörlő gumit már cserélni kellett. :)) Kb 2,5 hónapja lett műszakiztatva,semmi kivetnivalót nem találtak rajta.

Üdv:Viktor

(#14121) Kornel válasza Viktoár (#14120) üzenetére


Kornel
veterán

én azt mondom, hogy egy ilyen precíz szerkezet, mint az m13a megérdemli az évenkénti olajcserét. inkább vegyél bele egy félszintetikus 10w40-es olajat (amit a gépkönyv simán megenged), és cseréld le évente, hogy még vagy 10-20 évig megelégedettséggel, és hibamentesen használhasd :K

(a műszakin nem fogják megállapítani, hogy az "elöregedett" olaj miatt jobban kopik a motor, mint egy új olajjal)

ja és van egy másik rossz hírem is, gondolom még a gyári gumival közlekedsz, azt is illik 7 évesen lecserélni, hiába szinte újnak néz ki, mivel a gumi is elöregszik idővel. ilyen extrém kevés éves km futás mellett javaslom egy jó 4 évszakos gumi beszerzését, és nem kell cserélgetni télen nyáron.

[ Szerkesztve ]

(#14122) hossszú válasza Viktoár (#14120) üzenetére


hossszú
őstag

Az enyém is ugyanennyi idős de napi használatban van 130eKm-el, gumin és fékbetéten kívül még semmit nem kellett cserélni, na persze a rendszeres olajcsere mind a motorban mind a váltóban meg volt.
Egy Suzukinak ennyit hiba nélkül azért lazán tudnia kell. :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#14123) Viktoár válasza Kornel (#14121) üzenetére


Viktoár
addikt

Rendben,köszi szépen igyekszem megfogadni a tanácsod. :R Gumi,már be van készítve egy új garnitúra,tavaszra halogatom a cseréjét. :K

Amúgy én nem vagyok egy "autóbolond",nem is igazán értek hozzájuk.Az autós sportokat sem bírom végignézni mert számomra unalmasak,egyszerűen nem kötnek le. :B

Üdv:Viktor

(#14124) Doze válasza Viktoár (#14123) üzenetére


Doze
aktív tag

Ha nem is félévente, de évente legalább nézesd meg valami szakival, mert ha Műszakin bukik, ott már nagy a baj. Annyit szerintem megérdemel a járgány, meg azért az állagmegőrzés is számít :)

[ Szerkesztve ]

(#14125) pjen válasza Doze (#14124) üzenetére


pjen
félisten

Ha 30000km van benne7 év alatt mi baja lehet,azért felesleges pénzt adni,hogy valaki esetleg bele piszkáljon feleslegesen. :R

(#14126) hcs57 válasza Kornel (#14119) üzenetére


hcs57
őstag

Egy kicsit vitatom a cikk állításait, ami általánosságban beszél, s nem konkrétumokat ír.
Ez talán konkrétabb magyarázat lenne:

Teljes bázisszám (TBN)
A használatba vett olaj savasító hatásoknak van kitéve, a levegő és az üzemanyag által. A TBN mutatja meg, hogy mennyi bázistartaléka van az olajnak a savas hatások semlegesítésére. A TBN az olaj csereperiódusa során folyamatosan csökken, ahogy a bázisok elhasználódnak a savak semlegesítésre. A nagyon savas hatások (pl. üzemanyag magas kéntartalma), akár a töredékére is csökkenthetik az olajcsere-periódust! Logikus lenne a TBN emelése, a hogy az olaj tovább legyen ellenálló, de ez csak egy bizonyos mértékig lehetséges. Ugyanis a szükséges adalékok megemelik az olaj szulfáthamu tartalmát, ami lerakódás-képződéshez vezethet.

forrás: [link]

A baj az, hogy az álló motor esetén az olaj levegővel és üzemanyaggal való érintkezése összehasonlíthatatlanul kevesebb az üzemelő motorhoz képest.

Akkor ez is egy urbanlegend lenne?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14127) Kornel válasza hcs57 (#14126) üzenetére


Kornel
veterán

azert levegovel csak erintkezik....
en ilyen esetben, amikor extrem keveset fut az auto eneos sustina 5w30-at raknek bele, es 2 evente cserelnem... igaz 15k az olaj, de nem sok jobb van nala.
de azert 3-4 ev valljuk be barmilyen olajjal sok...

(#14128) Siriusb válasza Viktoár (#14116) üzenetére


Siriusb
veterán

Mindenhol azt hallani, hogy a Suzukinál egy valamire kell nagyon odafigyelni, az olajcserére, s akkor sokáig örömmel fogod használni. Nem megyek 1 év alatt 10.000 km-t, mégis inkább minden évben lecseréltetem. Már váltóolajat is cseréltettem, pedig minden autószerelő azt mondja, az "örökéletű". Könyvben 45.000 km-t írnak váltóolaj cserére egyébként. S észrevettem javulást a váltóolajcsere után.

(#14129) Kornel válasza Siriusb (#14128) üzenetére


Kornel
veterán

nagyon helyes, pozitiv hozzallas, toled szivesen vennek kocsit :)
amugy az ilyen szereloknek felkellenne hagynia a szakmaval, mivel a suzuki kifejezetten erzekeny a valtoolajcserere, mivel a valto a legrosszabbul sikerult reszegysege.

(#14130) pjen válasza Siriusb (#14128) üzenetére


pjen
félisten

Azért ezt a váltó olaj cserét nem kell misztifikalni.Az előző Swift n 9 ezernel elment az 5 dik.Megjavitva utána több mint 100000 ugyanazzal a váltó olajjal.

(#14131) hcs57 válasza Kornel (#14127) üzenetére


hcs57
őstag

Ha már 6-8000 km-t ment, akkor azt mondom én is, hogy cserélje.. de 1000 km után? Az az olaj minimum 2 évet kibír és jobb állapotban lesz, mint egy városi 10000 km-s olaj.
Ezért írtam, hogy maga az 1 év még nem indok a cserére.

Az pedig, hogy egy olaj a teknő alján pihen, az nem ugyanaz a "levegővel érintkezik", mint a motor üzem közbeni érintkezése.. az az olaj mozog, felcsapódik a blokk falára, forró gázokkal érintkezik.. szóval nem ugyanaz.

Egy jó olajat, ha nagyon keveset futnak vele, én minimum 4000 km vagy 2 évente cserélnék.

Gondold el, ez az autó 10 éves korára csupán 20000 km -t fut.. szerinted elkopik?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14132) Kornel válasza pjen (#14130) üzenetére


Kornel
veterán

swift 1 volt?

hcs57: van benne igazsag, de 2 evente akkor is megerdemel egy long life olajat.

[ Szerkesztve ]

(#14133) pjen válasza Kornel (#14132) üzenetére


pjen
félisten

Igen.

(#14134) Kornel válasza pjen (#14133) üzenetére


Kornel
veterán

az azért más kategória ebben a tekintetben, szinte elpusztíthatatlan a váltója, pedig ott is elő van írva a váltóolaj csere, de anélkül is bírja.
ellenben a swift2-ben lévő váltó nem nagyon sikerült. én mindenképpen betartanám a gyári olajcsereperiódust.

(#14135) Viktoár


Viktoár
addikt

Nagy eszmecsere folyik itt. Ha már itt tartunk akkor váltóolajból milyet érdemes,hol/mennyit venni?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#14136) Kornel válasza Viktoár (#14135) üzenetére


Kornel
veterán

3 litert kell venni, azt hiszem 2,6 megy bele, tehat marad meg egy kicsi.
75w90 GL4 vagy GL4/GL5 kell bele, valahol GL4+ a neve, de fontos, hogy ,GL4 minositese mindenkepp legyen.

(#14137) Viktoár válasza Kornel (#14136) üzenetére


Viktoár
addikt

Okés,köszi ezt felírom és utána érdeklődöm. :R A márkája mindegy?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#14138) Kornel válasza Viktoár (#14137) üzenetére


Kornel
veterán

én ezt raktam bele, sokan ajánlották.

(#14139) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

Üdv!

Használ valaki utólag beépített központi zárat? Bármilyen univerzális típust beköthetek? Milyet ajánlotok? :)

(#14140) Siriusb válasza Siriusb (#14117) üzenetére


Siriusb
veterán

Kíváncsiságból felhívtam a suzuki ügyfélszolgálatot, gondoltam egy ablaktörlő méretet kapásból be tudnak mondani. Hát nem. Még a rendszámot, évjáratot is elkérték, s ígértek egy visszahívást. Remélem valami osztályvezető mérnöknek kell ennek az adatnak utána járnia. :W
Szeretem ezt az országot, de ami itt megy...

(#14141) AMD Power


AMD Power
titán

III. kerületben tud valaki esetleg egy megbízható szerelőt? Aki aránylag olcsón dolgozik.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14142) Kornel válasza Siriusb (#14140) üzenetére


Kornel
veterán

én már nem szeretem, ami itt megy, az nevetséges.
minden téren, nincs kivétel.

(#14143) pjen válasza Siriusb (#14140) üzenetére


pjen
félisten

Nekik az az üzlet ha Ők cserélik. :((

(#14144) Kornel


Kornel
veterán

a gyári magasság kb ilyen:

(#14145) PRDZsolesz válasza Kornel (#14144) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Elég baba lett :K :C

(#14146) Mercutio_ válasza Kornel (#14144) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hehe, a kis gyösz :DDD tipikus hazai kátyus úton milyen vele közlekedni a korábbihoz képest?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14147) Doze válasza Kornel (#14144) üzenetére


Doze
aktív tag

elfér még vagy -50 mili ;]

Vélemény, élmények?

[ Szerkesztve ]

(#14148) Kornel


Kornel
veterán

nekem tetszik, sok már nem fér el.
egyébként meglepő, rövid hazaút során (10. keren keresztül, sok kátyú, úthiba) egész autózható, kisebb úthibákat sokkal kevésbé érezni, egyedül a nagyobb lyukakon meg úthiányokon csattan nagyobbat, de szerintem ezt egy 30%-al keményebb koni str.t gátló megoldaná, az lesz a következő bele, ha ez tönkremegy, max. 1 év.
kanyarban a kocsi atomstabil, nem dől, nem libeg mint eddig, ez is volt a cél.

viszont nyári kerekek végképp nem tudom mik lesznek, az biztos, hogy gyári felin lesz, de már magam sem tudom mi. 185/60 r15 szerintem alá se férne, 185/55 r15 az pont váltóméret, valószínű az lesz, mert a srácok a műhelybe azt mondták, hogy 5,5 col széles felnin elég buggyos lenne a 195/50 r15, na meg ugye peresebb is, lehet visszasírnám a ballonos 175/65 r14-et :DD

(#14149) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

erre valaki?

(#14150) Kornel válasza Kornel (#14148) üzenetére


Kornel
veterán

majd szerintem meghajtom pályán is, hogy milyen, mert ugye eddig eléggé billegett, illetve instabil volt nagy sebességnél... remélem javul az is.
egyébként nem volt olcsó, 67k volt a progresszív H&R szett, de legalább ingyen betették :K
az is lett volna 10-20k... attól függ hogy maszek, vagy márkaszerviz csinálja.

(#14149) PRDZsolesz: én szereznék egy gyári bontottat, azzal szerintem többre mész, mint a gagyi kínai sz*rokkal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.