Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) consono válasza slima (#2350) üzenetére


consono
nagyúr

:D

"In God we trust. All others must bring data"

(#2352) sittes79 válasza inspiroyhome (#2347) üzenetére


sittes79
addikt

SK Hynix BC711 512GB 100/100% (3400/2200 MB/s)

Itt vettem aprón, remélem nem lesz hibás :) és kibír pár évet!

(#2353) inspiroyhome válasza sittes79 (#2352) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Koszi! Remelem nem lesz gond a thermallal, egyedul ezt hoztak fel indoknak, hogy ne nagyon csereljunk benne SSD-t.

Mas:

https://hardverapro.hu/apro/vadonat_uj_steam_deck_512gb/friss.html

80 ezres haszon - ez eddig lehet rekord? :D

(#2354) hito válasza inspiroyhome (#2353) üzenetére


hito
nagyúr

Nem, volt már ettől durvább is sajnos.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2355) hito


hito
nagyúr

Szerintetek a hangszórón is reszeltek az early kiadás óta? Itt van nálam 2db 256GB-os Steam Deck, de az augusztus 24-én postázott példánynak határozottan hangosabb a hangszórója és a hangminőség is kellemesebb. Ugyanaz a rendszer (Win11) és ugyanaz az audio driver.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2356) 30z.Samu válasza hito (#2355) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha van Nálad két Deck és az egyik ráadásul egy korábbi kiadás, akkor Nálad jobban senki nem tudja meghatározni, hogy jobb-e vagy sem. :D

Sic Parvis Magna

(#2357) hito válasza 30z.Samu (#2356) üzenetére


hito
nagyúr

Lehet szoftveres dolog miatt is különbség. Azért kérdeztem, mert emlékszem, hogy néhányszor említve volt, hogy mit változtattak a korai kiadás óta a hardveren (pl. gombok, hűtés, stb.) és arra voltam kíváncsi, hogy közte volt-e a hangszóró is. Jól hallható a különbség és a továbbfejlesztett hangszóró magyarázat lenne a jelenségre.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2358) 30z.Samu válasza hito (#2357) üzenetére


30z.Samu
félisten

Viszont a kérdésednek örülök, mert akkor valamit tényleg finomítanak rajta és én egy kiforrottabb gépet fogok kapni. Ebből a szempontból jó, hogy várni kell rá. :D

Sic Parvis Magna

(#2359) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok, be csatlakozok en is a Deck klubba. :DD

Elso benyomasok: woa ez jobb mint barmi amit eltudtam kepzelni. Hiabba latam kismilio videot az elmult fel evben. Amikor kibontod es hasznalatba veszed nagyon vagany.
Erezni nagyszeru cuccot rakott ossze a valve, es s supportra is nagyon oda figyeltek.
Jol van ossze rakva, jo az anyag hasznalat, hangja is nagyszeru.
Ma ejjel meg ismerkedem, majd holnap irok rola reszletesebben.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#2360) slima válasza JSaN (#2359) üzenetére


slima
tag

Üdv a klubban :C

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#2361) CPT.Pirk válasza JSaN (#2359) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem ma kora reggel jött, hogy megpróbálják ma kézbesíteni. Persze nem sikerült, majd gondolom hétfőn... :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2362) vidaila


vidaila
aktív tag

Akik mostanaban kapják 2 meglepetésre készüljenek :
-'' úristen, ez mekkora, nagyobb mint képeken láttam és elképzeltem!! ''
- '' hogy a francba fut ez a játék max beállítások is''

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#2363) sittes79 válasza vidaila (#2362) üzenetére


sittes79
addikt

:C :DD

(#2364) vidaila válasza sittes79 (#2363) üzenetére


vidaila
aktív tag

Most mond, hogy nincs igazam 😁

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#2365) zombiex válasza vidaila (#2362) üzenetére


zombiex
tag

Erre most kicsit felallt ;]

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#2366) SyMbioTe válasza vidaila (#2362) üzenetére

Szerintem ez lesz az első két mondatom. :DDD
Úristen, very big

GLS hétfőre írja a szállítást :Y:C

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#2367) 30z.Samu válasza JSaN (#2359) üzenetére


30z.Samu
félisten

Have fun! :C

#2362vidaila: Harmadik gondolat: Miért merül ilyen gyorsan??? ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#2368) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Amúgy egy mazochista vagyok. Már lassan úgy várom a gépet, mint kisgyerek a Jézuskát és itt "kínzom" Magam azzal, hogy nézem a hsz-eket hogy kinek jött meg és milyen fasza a gép. :W :DDD

Sic Parvis Magna

(#2369) JSaN válasza vidaila (#2362) üzenetére


JSaN
addikt

A masodik gondolat jart a fejembe egesz este, felraktam jopar jatekot. Witcher 3, Death Stranding, resi2 remake stb. Es hogy a francba futnak ezek kozel maxon 40-50fps-el, huszon par wattbol. :Y
Imadas van nagyon, jo kis cucc lesz erzem.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#2370) kovsol válasza 30z.Samu (#2368) üzenetére


kovsol
titán

Én egy hét múlva a tengerparton fogok koktélozgatni a nászutunkon. Legalább ez vigasztal majd :D ha már a queue belassult, akkor így elütöm mással majd az időt.
Azért a walletre felraktam a lóvét, így ha jön a levél meg tudom venni pár kattintásból majd telóról.

May the Force be with you!

(#2371) 30z.Samu válasza kovsol (#2370) üzenetére


30z.Samu
félisten

Gratula a házassághoz! :C Nálam sajnos munkahely váltás van kilátásban és arra kell majd koncentrálni + októberben lesz remélhetőleg az utolsó két vizsgám. Szóval majd az én figyelmemet is van mi lekösse. :))

Sic Parvis Magna

(#2372) JSaN válasza kovsol (#2370) üzenetére


JSaN
addikt

Gratulálok :C
Nekem 2het múlva szombaton lesz az esküvő.
Meghulyultem volna ha elotte napokban jon az deck.
Ugyhogy most jol ki elvezem. :DDD

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#2373) 30z.Samu válasza JSaN (#2372) üzenetére


30z.Samu
félisten

Neked is gratula! :C Abból a szempontból Nekem is jó, hogy csak októberben érkezik, hogy a vizsgára tudok nyugodtan készülni. Mert ezt most nagyon be kéne húzni és ha itt lenne a Deck, akkor lehet baj lenne. :D

Sic Parvis Magna

(#2374) razziel


razziel
csendes tag

Kérdés azokhoz, akik nem steam walletből fizették ki a decket
Milyen opciók vannak fizetésnél? (Átutalás bankszámláról van esetleg?)
Nekem van egy megtakarítás célból tartott eur számlám, amihez nincs bankkártyám. Szeretném erről kifizetni átutalással amennyiben lehet. Alternatívaként néztem PayPal-t is, de sajnos ott nem tudom hozzáadni a fiókhoz a számlámat, mert "Csak magyar forintban vezetett bankszámlát csatolhat." :(
Steam walletet meg ha jól tudom, csak bankkártyával, vagy PayPal-lel lehet feltölteni.

Köszi előre is!

(#2375) Aki21 válasza razziel (#2374) üzenetére


Aki21
aktív tag

Utalsz át az eu-s számládról a forint alapura annyit amennyi a deck és akkor a forintalapuról tudsz fizetni ;) én is így fogom csinálni

[ Szerkesztve ]

(#2376) hito


hito
nagyúr

Valaki tiszta vizet tudna önteni a pohárba a garanciális ügyintézéssel kapcsolatban? Három verzió kering a neten:

1.: szériaszám alapján működik a garis ügyintézés
2.: a szériaszám mellé kell a Steam felhasználónév is, amire rendelve lett a Deck
3.: kell a bizonylat is a vásárlásról

Melyik verzió a valós/hivatalos? Illetve hova kell küldeni, ha gond van vele? Szerencsére nincs semmi, csak érdekel a dolog és nem tudom mi az igazság.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2377) 30z.Samu válasza hito (#2376) üzenetére


30z.Samu
félisten

Keresgélés közben találtam a Deck GYIK oldalán egy érdekességet, ami megválaszolta az egyik kérdésemet a dokkoló kapcsán.

A Deck dokkolása javítja a teljesítményt?

Nem, a dokkolás inkább egy USB-C elosztó PC-hez csatlakoztatásához hasonló. A Steam Deck maximális teljesítménnyel fut hordozható módban.

Ebből kiindulva semmi extrát nem fog adni a gyári dokkoló.

Sic Parvis Magna

(#2378) kriszpontaz válasza 30z.Samu (#2377) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Még mindig azon agyalok hogy kinek jutott eszébe hogy egy USB töltő és elosztó eszköz miként dobná meg a teljesítményt? Ahhoz akarják hasonlítani ha egy notit lehúzok a töltőről, az visszaveszi a teljesítményt?

(#2379) 30z.Samu válasza kriszpontaz (#2378) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vagy hogy a dokkolóban lesz valami, ami megdobja a teljesítményt.

Sic Parvis Magna

(#2380) kriszpontaz válasza 30z.Samu (#2379) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ahhoz elég kicsi hogy egy dVGA beleférjen :D. Egyébként szerintem ahhoz képest hogy egy "noti", nagyon is szép teljesítményt ad le.

[ Szerkesztve ]

(#2381) 30z.Samu válasza kriszpontaz (#2380) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, bár ezt saját kezűleg még nem volt szerencsém megtapasztalni. :B

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#2382) inspiroyhome válasza kriszpontaz (#2378) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Gondolom az volt az elkepzeles, hogy stabil toltes mellett, magasabb frekin es TDPvel tud uzemelni, hisz nem fontos mennyire merul. Erre meg rajon az, hogy jobban is melegedhet, hiszen nem kezben van. Azt hiszem talan a nintendo switchnel letezik hasonlo dolog.

(#2383) 30z.Samu válasza inspiroyhome (#2382) üzenetére


30z.Samu
félisten

A kijelző 720p-s, dokkolva 1080-at tud. De szerintem csak upscale van, bár ezt tudhatná a Deck dokkolója is igazán. Viszont ezt FSR-al meg tudod oldani magán a gépen is.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#2384) rasotamas válasza 30z.Samu (#2383) üzenetére


rasotamas
veterán

Dokkolva 1080-at tud? Dehogy, én 1440-en simán használtam, 4K-t nem próbáltam de megnézhetem holnap.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2385) 30z.Samu válasza rasotamas (#2384) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én a Switch-re gondoltam. :B

Sic Parvis Magna

(#2386) sittes79


sittes79
addikt

Ha jól értem egy usb-c to hdmi kábel elég, hogy rákössem a decket egy tv-re?

Nem szükséges a dokkoló!?

(#2387) agaron válasza sittes79 (#2386) üzenetére


agaron
tag

Elég igen. Viszont ha tölteni akarod, akkor találsz fontebb UGREEN usb-c dongle-t, a lényeg, hogy Power Delivery-t tudjon. Árban általában nincs nagy különbség, nyilván ehhez kell egy HDMI kábel pluszban. Amire még figyelj, hogy ha 4K-t akarsz, akkor van, ami csak 30hz-et tud kábelnél es dongle-nél is (játékban valszeg úgyse bírja a 4k-t, de asztali módban szerintem képes lehet rá).

Steam Deck | PC | PS5

(#2388) inspiroyhome válasza 30z.Samu (#2383) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Erre gondoltam, igen.

(#2389) consono válasza kriszpontaz (#2378) üzenetére


consono
nagyúr

Gondolom onnan jön az egész, hogy Switchen egy halom játék dokkolva jobb minőségben fut, pedig ott sincs semmi a dokkban. Egyszerűen csak be van dugva és ilyenkor feljebb kapcsolható a SoC, mert nem annyira érdekes a fogyasztás.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2390) sittes79 válasza agaron (#2387) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi,

Egy ilyennel működne a LAN is?

[link]

(#2391) Cucuska2 válasza sittes79 (#2390) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Igen.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2392) rasotamas


rasotamas
veterán

Beszámolnék némi sikertelenségről:
- San Andreas Definitive Edition "egyéb" verzió telepítése egy youtube videó alapján:
A PC-n lévő kész installált mappa felmásolása a dekkre, hozzáadás a Steamhez mint nem Steames játék, manage/propertiesnél bepipálni a kompaibilitást és elvileg kész.
Elindulni elindult, de nem megy az irányítás, még külső eszközzel sem. Egér megy, jobb analóg kar megy, billentyűzeten meg az Esc működik csak.
Továbbá nem tudom a mentéseket hova tenné, mivel az PC-n a "c:\Users\xxx\Documents\Rockstar Games\GTA III Definitive Edition\" mappába ment.

- Yuzu + Crash Team Racing: Felraktam a yuzut, alig találtam meg a mappát ahova másolni kell a key fileokat amiket szintén nem volt könnyű neten megtalálni. Csak úgy open-nel nem akart menni a játék, installni kellett de azt meg az alapjátékkal nem lehet, szerencsére volt mellette valami másik játékfájl is a mappában.
Utána elindult, de újfent: nincs kontrol. Billentyűzetről megy, ABXY helyett talán CVBN gombokkal, dehát a Decken szeretnék játszani.

Valaki hasonló cipőben esetleg?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2393) warfernom


warfernom
tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy amikor ti be léptek az “asztali módba” és ott valamit be akartok írni a keresőbe nektek se jön fel a billentyűzet? Valamiért nem tudok gépelni ott kerestem is de még nem találtam meg a billentyűzett.

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#2394) rasotamas válasza warfernom (#2393) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez így működik, Steam gomb + X amit nyomni kell hogy bejöjjön a billentyűzet. De ha nyomva tartod a Steam gombot fel is ugrik egy ablak ahol látszanak ezek a gyorsgombok.
Arra számíts, hogy nem működik olyan tip-top a billentyűzet mint rendesen, picit lenyomva kell tartani a gombokat, hogy bevegye, nem tudsz vakon gépelni, nézni kell bevette-e.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#2395) warfernom válasza rasotamas (#2394) üzenetére


warfernom
tag

Ahhh köszönöm szépen. :R

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#2396) chemand


chemand
tag

USB hub ami nekem bevállt a Deck-hez: Baseus 5-IN-1

Jellemzői:
100W PD gyorstöltés kompatibilis
4K 60Hz felbontás támogatású HDMI
Csatlakozók: 3x USB 3.0, 1x HDMI 4K 60Hz, 1x USB-C PD
Feszültség 5V / 9V / 14.5V / 20V 5A (max)
Támogatja az OTG funkciót (kompatibilis okostelefonok képeinek a nagy képernyőn történő megjelenítésére, vagy hordozható meghajtókkal történő összekapcsolására)
Támogatott rendszerek: Google Chrome OS, Apple OS, Windows XP / 7/8/10/11, Linux

(#2397) gyugyo79 válasza rasotamas (#2392) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én anno mielőtt jött a Deck néztem egy halom videót és 2 út volt a Emulátorokra.
Az egyik, hogy feltelepítem ami kell, és beállítom szépen magamnak. Ezeknek is egy része kitért a kontroller beállítására.
A másik amit választottam is végül az az EmuDeck volt. Ez feltesz + beállít már alapból a kontrollerhez is kész profilokat meg ugye szépen belehet rakni borítókat stb. Könnyű menedzselni az egészet. Eddig bármit beraktam és indítottam Yuzu emut használva már volt "közösségi elrendezés" az adott játékra mások által megosztozva is amik ha nem is voltak esetleg nekem 100% -sak alig kellet kicsit belenyúlni.

A leírásod alapján nem tiszta, hogy te játék módba próbáltad e magát az irányítást és milyen játékvezérlő sablont használva. De javaslom nézz meg 1-2 tutorial videót, mert kb bármi beállítható irányításnak.

Röviden amúgy játék módban ha elindítottál bármit a steam gombra van egy menu ahol az adott játékhoz használt játékvezérlő beállítások megnyithatóak. Én ha valamit személyre akarok szabni akkor elsőnek megnézem van e jó közösségi elrendezés ami ha mást nem már nagyban jó nekem így nem mindent kell beállítani. Utána a kiindulási alapot (fogaskerék) exportálom -> mentem magamnak saját néven. Az így létrehozottat szerkesztem, állítgatom amíg jó nem lesz.

A mások által letöltöttet átnézve egy kezdőnek az is jó tanulás , hogy látja milyen lehetőségek vannak. Bár szerintem erre is érdemes ha mást nem egy Steam kontroller beállítási lehetőségeit bemutató videó megnézése.

Másoknak akik Yuzu irányba el akarnak indulni 0 tapasztalattal azoknak javaslom a google -be a EmuSAK -ra is rákeresni.

(#2398) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#2397) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amit lehagytam, hogy ugye a játék elindítása előtt is már be lehet állítani a vezérlő beállításait, azt hogy mivel induljon a játék. A "játék" gombtól balra ott a játék vezérlő ikonja aminél állítható, vagy megnézhető még a játék elindítása előtt a játékvezérlő beállítása.

[ Szerkesztve ]

(#2399) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#2398) üzenetére


gyugyo79
addikt

Meg ami sokaknak egyértelmű de hátha valakinek ez sem és lefut felesleges köröket, az az, hogy amikor egy emulált játékban pld az X-A-Y-B gombokat kéri lenyomni valamihez az egy switch esetén mások lesznek alapból mint amik a SteamDeck kiosztása szerintiek. Kép megnézése akinek nem volt még a Switch a kezébe vagy erre nem is figyelt.
Szóval vagy megvan tartva a Decken a bal X fenti Y lenti A és jobb B vagy ezek át vannak állítva és az A be van állítva a switch jobb oldali A -jának és így tovább, szóval a vezérlő beállításaitól függ, hogy amikor a játék az A lenyomását kéri akkor az A a jó választás vagy a B.

[ Szerkesztve ]

(#2400) d@vee


d@vee
őstag

Sziasztok.
Csatlakozom a klubbhoz egy 64 gigás verzióval. Még most tolom az első beállításokat, illetve kapott egy 512-es Canvas Go Plus-t bővítésnek.
Első játék Dying Ligh lesz, már 4 platformon próbáltam, így lesz mihez hasonlítani :DDD

[ Szerkesztve ]

Ja

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.