Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz consono #1844 üzenetére

    Az egyik RTS-nél én járultam hozzá, hogy fusson a játék Proton alatt. :) Alapból nem volt engedélyezve a proton náluk, de a .exe-t a Windowsos telepítésből vitte a Wine. Na ekkor steamen írtam a fejlesztőknek akik válaszoltak, de nem igazán értették a Proton lényegét, meg attól féltek, hogy nekik ezzel extra supportot kellene adniuk, amit nem szeretnének, mert abszolút nem ismerik a Linuxot.

    Aztán elmagyaráztam nekik miről szól a proton meg segítettem kitalálni, hogy mit kell az ő oldalukon átállítani és azóta a játékuk megy Proton alatt. Így nulla munkával új vásárlókhoz jutottak ami végül is mindkét félnek előnyös. :K

    Persze a proton hátránya, hogy így kevésbé születnek natív portok Linuxra, de amúgy sem volt túl sok ilyen. Mondjuk volt olyan, mint pl. a Shadow of Tomb Raider, aminél a Linuxos portot sikerült annyira jól optimalizálni, hogy egy kicsit több az FPS-ed vele, mint Windows alatt.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés