Hirdetés
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Hieronymus: Na, mit hoz a húsvéti nyuszi?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Novics
senior tag
Jönnék egy újabb kérdéssel.

Van egyszer a fentebb megoldott lekérdezés, ahol megkapjuk a legkorábbi kezdődátumot. De vannak olyan userek, akiknél nincsen ilyen dátum, hozzájuk egy másik táblázatban lévő kezdődátumot kellene beírni.
Van tehát 2 tábla:
szemad - itt található a jelenlegi kezdődátum
kmh - itt vannak felsorolva a korábbi munkahelyek, innét kellett a legkorábbit kikeresni
Nekem a jelentésre a kezdődátumhoz vagy a kmh-ban szereplő legkorábbi dátumot, vagy ha ilyen nincsen, akkor a szemad kezdődátumot kell kiíratnom. A két tábla a szemad.id = kmh.dolg mentén van összekapcsolva.Az IIF-re, és beágyazott lekérdezésekre gondoltam - de gondolva az előző megoldásra, lehet, hogy megint ágyúval megyek verébre -, amivel megvizsgálom, hogy a kmh-ban van-e érték, ha nincs, akkor a szemadból kérdezem le a jelenlegi kezdődátumot, ha van érték, akkor az ottani legkisebbet keresem meg.
SELECT szemad.id, szemad.nev, IIF(ISEMPTY((SELECT kmh.kezdete FROM kmh INNER JOIN szemad ON kmh.dolg = szemad.id WHERE kmh.beszamithato =YES)),(SELECT szemad.jogvisz_kezd FROM szemad),(SELECT kmh.kezdete FROM kmh INNER JOIN szemad ON kmh.dolg = szemad.id WHERE kmh.beszamithato =YES))
FROM szemad INNER JOIN kmh ON szemad.id = kmh.dolg
GROUP BY szemad.nev, szemad.id;Azt kapom vissza, hogy ez az allekérdezés legfeljebb egy rekordot képes visszaadni. Nem tudom, hogy ezt pontosan hogyan is kell érteni, de arra magamtól is rájöttem, hogy ez így nem lehet jó. Az allekérdezések ugye nem egy-egy értéket adnak vissza, szóval valahogyan meg kellene mondani nekik, hogy a külső SELECT szemad.id-hoz igazodó értéket adják csak meg. Ha a szemad.nev/id-t átneveztem AS-zel, és az allekérdezésekben meg a WHERE záradékban beírtam, hogy kulso_nev = szemad.nev, akkor meg azért rinyált, hogy a kulsp_nev nem szerepel összesítő függvényben, akkor sem, ha mindegyik függvénybe beleírtam. Szóval totális a káosz, és már nincsen több ötletem.
Közben azért guglizok, és felmerült, hogy esetleg valami olyan megoldás kellene, mint a programozásnál a szubrutinok. Lehet olyat, hogy megírja az ember a 3 lekérdezést, elnevezi őket, és utána csak rájuk hivatkozik? Gyanítom, hogy a külső FROM-ba bele kellene írni ezeket a lekérdezéseket is.
Van valami jó oldal, ahol érthetően, de nem 28ezer oldalon keresztül bemutatják a lekérdezéseket?
A Taylor-féle SQL for Dummies mennyire jó, mennyire szakmai?
Új hozzászólás Aktív témák
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Filmvilág
- OLED TV topic
- Vírusirtó topic
- RAM topik
- Gyúrósok ide!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- BMW topik
- One mobilszolgáltatások
- További aktív témák...
- 3TB Seagate Barracuda 3,5-es HDD-k
- Ryzen 7 5800X / AIO / NITRO+ RX 9060 XT 16GB / B550M WIFI / 32GB RAM / 1TB NVMe SSD / 650W GOLD
- Lenovo Thinkpad L13 G4 i5-1335u 16 GB 256 GB NVMe 13.3" érintős laptop
- iPhone 17 Air 256 GB Space Black - 100% akku, kártyafüggetlen, több mint 2,5 év gari!
- 4TB Seagate Exos 7E8 Enterprise 3,5 HDD (2 nap futás, 15TB írt adat)
- Honor Magic6 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iPhone 13 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4570, 100% AKKSI
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4574
- Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló rugged
- iKing.Hu - Apple iPhone 16e 128GB White használt újszerű 100% akku 83 ciklus garanciás 2026.10.26-ig
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

