Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) Draken


Draken
őstag

Nagyon ajánlja mindenki mostanában a samukat, azért lenne két kérdésem:
q80r vs polk max sr 5.1 között vaj melyik javára billen a mérleg?
q80 vs q90 között mi a lényegi különbség? csak a 5/7.1? meg persze a hátsóknak a megléte

[ Szerkesztve ]

(#7202) brooster válasza Marko_ (#7200) üzenetére


brooster
újonc

Köszi szépen a választ. Csak ne írnátok ennyien, hogy Nektek Q90r van, mert a végén az lesz, hogy elborulok és azt veszek :)... viszont viccet félretéve, ugye jól értem, hogy nem probléma (mivel eddig senki nem jelezte) az, hogy közvetlen a hátsó falnál ülök? Szóval az Atmos ettől függetlenül akkor kihallgató valamennyire és így is szebb hangzást ad, mintha nem lenne?

(#7203) Marko_ válasza Draken (#7201) üzenetére


Marko_
tag

Polk max sr-t még nem hallottam sajna. A q80r és q90r között csak a hátsó hangszórók a difi, amúgy tök ugyanaz a kettő.

(#7204) Marko_ válasza brooster (#7202) üzenetére


Marko_
tag

A falnál ülés annyiban problémás, hogy a hátulról jövő hangokat teljesen oldalról fogjátok hallani. Növelni így is fogja a térérzetet, de nem lesz ugyanolyan, mintha ténylegesen hátulról szólna. Függetlenül attól, hogy atmos, vagy másmilyen hangsáv.

(#7205) Chalez válasza Snoop27 (#7185) üzenetére


Chalez
őstag

Oda rakod a sourround hangfalakat, ahova akarod, nagyon kényelmes... A subládát meg tekerd le kb negyedig, mert fél hangerőn remeg a szoba. Nekem is ilyen van, mozizásra kiváló

(#7206) szasza0608


szasza0608
csendes tag

Nem szeretnék megsérteni senkit, de aki 5.1 hangzást akar az minek vesz hangprojektort? Mert sztem arra már kell egy belépő szintű házimozi rendszer. Azt meg pláne nem értem, hogy minek megvenni egy olyan soundbart, amely árából bőven lehetne venni rendes hangcuccot is külön 80cm magas fronttal, centerrel, 100wattos mélynyomóval és házimozi erősítővel. Mert egyik soundbart sem lehet egy lapon említeni egy belépő szintű házimozival.

(#7207) sipy888 válasza brooster (#7199) üzenetére


sipy888
aktív tag

Szerintem LG tevehez az LG sl8yt vedd meg. Eloben meghallgatam, nagyon jól szól. Nalam veri a q70t hangzásban. Ja és Google home assistant képes, míg a Samsung Alexa, ami szerintem csomó megkötéssel jár később. Egyebekben egyformák. Amúgy az LG sl8y lett 20192020 év soundbarja az Eisa-nál. [link]

(#7208) Chalez válasza szasza0608 (#7206) üzenetére


Chalez
őstag

Nincs elég hely a szobában, vagy nem akar az ember kábelhegyeket kerülgetni, esetleg nem akar kábel elvezetéssel foglalatoskodni... De azért szeretne térhangzást. Kompromisszumot lehet kötni. Pl az Én JBL Bar 5.1-em hátsó hangszórói full akksival mennek, semmilyen kábel nem kell hozzá, lecsatolom a főegységről, és oda teszem, ahol van hely. Kész a térhangzás. ;)

(#7209) Manutd555


Manutd555
csendes tag

Sziasztok
LG 50Uk6470Plc hez mit ajánlanátok?
Lg Sl4y mennyire éri meg? 50ezer most emagon kb ez az ár amit szánnék rá, esetleg másik márka?
Samsung HW-R450 esetleg, bár nem tudom hogy kommunikálnak egymással esetleg

Válaszokat köszönöm előre is

(#7210) Snoop27 válasza Chalez (#7205) üzenetére


Snoop27
őstag

Te hogy oldottad meg? Áram alatt van állandóan, vagy töltögeted?

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#7211) Carvus


Carvus
senior tag

No nem bírtam tovább, és sok hónapnyi fórum és teszt olvasgatások után végre megrendeltem a nappaliba szánt hangcuccot. Sokáig Yamaha YAS-207 volt a befutó, aztán elkezdtem szemezni az új már Alexa ready YAS-209-el. Hálóba van már egy JBL Boost, szóval márka iránti bizalom és a kedvező ár miatt végül mégis JBL Bar 5.1 lett, Extremeaudiónál most BF alatt "csak" 169.999,- HUF. Amint megjön majd természetesen én is írok róla pár szót.. :U;]

(#7212) Snoop27 válasza Carvus (#7211) üzenetére


Snoop27
őstag

Gratula! :C Használd egészséggel! Remélem a tied hamar megérkezik, nekem még sajnos várnom kell rá.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#7213) Haffeybu


Haffeybu
csendes újonc

Sziasztok!

Soundbar vásárlása előtt állok és most a Black Friday alkalmából a következő három közül szeretnék választani:

LG SL5Y 2.1
Samsung HW-R550
Denon DHT-S316 soundbar

Árban kb most ugyanott vannak ~60k.
Melyik lehet a legjobb választás egy kb 12 m2-es szobába?
Denonról még nem is hallottam.
Köszi szépen, ha valaki tud segíteni!

Üdv,
T

(#7214) htom127 válasza Carvus (#7211) üzenetére


htom127
tag

Tetszetős ez a YAS-209, itthon kapható már?

" Bazinga !"

(#7215) Chalez válasza Snoop27 (#7210) üzenetére


Chalez
őstag

Sokat kibír egy töltéssel, igazság szerint ha éjjel feltöltöd, a nappalt bírja szépen

(#7216) Marko_ válasza szasza0608 (#7206) üzenetére


Marko_
tag

300-ért nem kapsz normális belépő házimozit újonnan. Vagy amit kapsz, attól biztosan jobb egy hátsó hangszórókkal is rendelkező felső kategóriás soundbar.
Nálam egyébként az elhelyezés is döntő tényező volt (a frontokat csak túl közel tudtam volna rakni egymáshoz), soundbarral viszont tök egyszerű volt a dolgom.
A mostani eredménnyel teljesen elégedett vagyok. Amennyit használni tudom a rendszert, kár lett volna több, mint fél millát invesztálnom egy belépő szintű komplett házimozi rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#7217) gertitorpe válasza szasza0608 (#7206) üzenetére


gertitorpe
tag

A soundbar topicban nem olyan meglepő téma :D

Ez a megállapítás a belépő szintű házimozikkal szerintem már nem igaz.

Én egy 200 ezres erősítő + hangfal szettet cseréltem le a Q90R-re némi ráfizetéssel. Hangzásban sokkal szebben szól mint a régi Denon erősítőm + Taga hangfalak, arról nem is beszélve hogy mennyi nettó helyet nyertem a nappaliban a kábelek és a kisebb hangfalak miatt.

(#7218) #80977664


#80977664
törölt tag

Sziasztok! Na ha már black Friday mondom ránézek van-e valami jó Soundbar ajánlat.

12 nm-es hálószobába kellene (szóval a hangerő nem fontos), 90% 4k/FHD mozifilmek, 10% tévé, zenét szinte sohasem.

Ezt a kettőt néztem vagy fél éve, most lejjebb van az áruk (főleg a JBL-é)

JBL BAR 5.1 SOUNDBAR - 169.999-ért
https://www.extremeaudio.hu/jbl-bar-51-soundbar-fekete

Polk Audio MagniFi Max SR 5.1 rendszer, vezeték nélküli háttérsugárzóval és mélyládával 199.990-ért
https://homemovie.hu/termek/polk-audio-magnifi-max-sr-5-1-rendszer-vezetek-nelkuli-hattersugarzoval-es-melyladaval/

Szerintetek? A Polk szimpibb mert nem akkus, nem kell sz@rakodni töltögetéssel meg X év múlva nem döglik meg az akku. (jártam már más termékkel így, cserélni nem lehetett, kuka). Gondolom a 4K HDR10 átengedés alap mindkettőnél... Minőségre lehet jelentős különbség ami indokol 30ezer pénz extrát?

+Kérdés a végére: DTS-HD, TrueHD/Atmos sávoknál ad ki hangot? DTS-HD-nél gondolom a DTS Core hangot adja (kisebb bitráta) de mi a helyzet trueHD/Atmos sávoknál ?

Köszi előre is! Nem ártana ma megrendelni valamelyiket...

(#7219) Monyos


Monyos
aktív tag

Akik 50 alatt terveztek soundbart venni, most elég jó áron vihetik a Samsung HW-R450 rendszert: [link]
Így már csak egy tízessel több mint a HW-K335, ennyit talán már megéri még rászánni.

[ Szerkesztve ]

(#7220) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali. Soundbart szeretnék venni. Viszont olyan problémám van, hogy a TV közvetlen a sarokban van és nem a szoba közepében.
Érdemes így soundbart venni? Játékra, zene hallgatásra, filmezésre(néha-néha).
JBL Bar 5.1-et néztem én is. Ennyiért kb ajándék most.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#7221) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy Phillips 43PFT4203/12 FullHD LED tévét, viszont elakadtam a hangfal rákötésében.
Jelenleg egy Xiaomi Soundbar-al próbálom összekötni amit optikai kábellel kötöttem a Tv-hez, viszont az a problémám hogy külön kezeli a hangfal hangerejét és a tv hangerejét.
Azt szeretném elérni, hogy ha a tv-t hangosítom akkor nem a tv hangereje hangereje változzon, hanem a soundbarból kijövő hang.
Korábbi Panasonic tv-n simán egy Jack kábellel ahogy rádugtam simán ment, viszont itt bármivel dugom össze egyszerre szól mindkét eszköz.
Köszi a segítséget előre is.

(#7222) szasza0608 válasza Marko_ (#7216) üzenetére


szasza0608
csendes tag

Szerintem ez a szett jobban szól a soundbaroknál. [link] ráadasul olcsóbb is pl a q90nél.
Eleve nem szólhat jól egy soundbar közép tartományban. Leginkább magasat meg mélyet tud adni dinamikusan. Nekem is soundbarom van, de ha komolyabb hangzast akarok majd, akkor cserélem egy házimozira szettre és árban alatta leszek a csúcs soundbaroknak bőven. Inkább én egyfajta túlározott design termékeknek gondolom, amik már 150e felett vannam, főleg csak 2.1.

(#7223) #80977664 válasza szasza0608 (#7222) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nálam például a hálóba kellene 5.1 rendszer, de nincs hely az erősítőnek (illetve a TV fölé tudnám gányolni ha muszáj mert a falon van a tv) és a kábelezéssel sem szeretnék bajlódni... Nem kell high-tech, hangerő sem, csak szépen szóljon.

(#7224) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Ha lehet még ma szeretnék vásárolni egy LG SJ2-t. Kérdésem csak annyi lenne, hogy falra szerelhető-e? Illetve adnak-e hozzá konzolt amivel fel lehet rakni? Köszi!

(#7225) Snoop27 válasza Chalez (#7215) üzenetére


Snoop27
őstag

Meg vagy elégedve vele? Szépen szól? A mélynyomónak lesz nehezebb helyet találnom.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#7226) Greven


Greven
lelkes újonc

Tisztelt fórumtagok!
Segítségeteket szeretném kérni soundbar vásárlásában. Nem igazán értek a témához így nem is tudom mi lenne a megfelelő választás.
Adott egy Samsung UE55 RU7022KXXH 4K UHD LED TV. Főképp filmezésre, kicsi zenére és kicsi játékra lenne használva.
Mi lenne számomra a jó választás, ha nem szeretnék 100.000 forint fölött kiadni érte, de mégis minőségi filmnézést szeretnék egy kb 20-22 nm-es szobában?

Mivel eddig nem volt komolyabb tv-m így most szeretnék belevágni a minőségi filmnézésbe.

Segitségeteket előre is köszönöm.

(#7227) Carvus válasza htom127 (#7214) üzenetére


Carvus
senior tag

Itthon nincs még sajna, német amazonról(385 EUR) vettem volna. :U

(#7228) #46129152 válasza #80977664 (#7218) üzenetére


#46129152
törölt tag

Megvetted valamelyiket?

(#7229) #80977664 válasza #46129152 (#7228) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nem tudok dönteni.... mindkettő "túl nagy" teljesítményű egy 12nm hálószobába (nem nappali) és főként estefelé használnánk + gyerek is van akinek aludnia kellene. A két éjjeliszekrényen lennének a hátsó hangszórók... A TV meg kb 2,5 méterre előttem..

igazából pénz van rá, de nem szeretem kidobni ha nem muszáj de kisebb teljesítményűt nem találok sehol... fontos hogy vezetéknélküli legyen legalább a két hátsó hangfal (220V nem gond)!

Persze ha megveszem egyiket vissza tudom vinni ha nem tetszik, de ezt a kört lehetőleg kihagynám egyrészt macera miatt, másrész korrektség miatt...

(#7230) Sbbubu


Sbbubu
lelkes újonc

Nem véletlenül terjednek a hangprojektorok.
Ezerszer egyszerübb,esztétikusabb mint tele pakolni a nappalit hangfalakkal.
Az az összhatás amit nyújt az elég fasza.
Én Q80 at vettem.
Brutális

(#7231) #46129152 válasza #80977664 (#7229) üzenetére


#46129152
törölt tag

Ahhoz,hogy tényleg legyen egy kis "surround hatás", ahhoz kell egy kis hangerő is. Így tényleg pénzkidobás lenne,ha úgysem tudod kihasználni. Én a házimozi szettemet nem tudom kihasználni,azért akarok soundbart. 10 nm van nekem ,de csak a tv, és két fotel van benne.
Sajnos az elosztása nem túl jó,hang szempontjából(sokat próbáltam már mindent), 2.5X4 méter,és a két rövid oldalon vannak a bejáratok. Így feladom,és jöhet egy jobb minőségű Bar. A Polkra szavazok azt hiszem. A helyedben néznék valami egyszerűbbet, aztán majd meglátod mire elég.

(#7232) #80977664 válasza Sbbubu (#7230) üzenetére


#80977664
törölt tag

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-hw-q80r-en-5-1-2-hangprojektor-1291355.html

Ezt? Lehet jobb lenne nekem is ez, legalább atmos/dts x is viszi. Nem túl nagy szerinted egy 12nm szobába?

(#7233) #80977664 válasza Sbbubu (#7230) üzenetére


#80977664
törölt tag

Atmos sávok tényleg kijönnek rajta a sima dts-hez képest? Ha már tízszeres bitrátája van...

(#7234) #46129152 válasza #80977664 (#7232) üzenetére


#46129152
törölt tag

Szerintem ahhoz hangosan kell hogy hallgassad,hogy az "ál atmos" is jó legyen. Akkor inkább vedd meg a Polk-ot.
Én maradok egy sima Sonynál, (HT-XF9000) ha már a tv is az.

(#7235) #80977664 válasza #46129152 (#7234) üzenetére


#80977664
törölt tag

Na, kezd kikristályosodni valami....

SAMSUNG HW-Q80R/EN 5.1.2 - 199.999 Ft és megy az atmos/DTS:x (OK, hogy nem ugyanaz mit a mennyezeti hangszóró de legalább kezeli a formátumot ha már 200ezer pénz...)

Mellé később még vehetek ha akarok Samsung SWA-9000S amitől elvileg 7.1 lesz (Hangszóró - 2 csatornás, 2x 80 W, hátsó vezeték nélküli hangszórók SoundBarhoz, kompatibilis a HW-MS Soundbarral) - 39.990 FT

Csak azt nem értem hogy akkor miért 300-350e Ft egy SAMSUNG HW-Q90R/EN 7.1.2 (a,i elvileg a fenti kettő egyben)

(#7236) NiceCube


NiceCube
csendes tag

Sziasztok,

egy kis help kellene, mert ebben a témában nem vagyok otthon.

Vettem egy Samu Q70-s tévét, ehhez szeretnék soundbart kb 120K-ig.

A soundbart szeretném rákötni PC-re is, ( zene, filmek), TV-re is ( tvadás), idővel - már ha 1 év múlva végre kijön - a PS5 konzolra is (játék).
Azaz 1 dedikált "hanghányó" legyen mindenhez....de bevallom töredelmesen rohadtul nem vágom, hogy mit hova merre kéne kötögetni, meg tököm az a CEC, Arc és társai.

Ergo:
- Tudtok javasolni ez ügyben valami devicet a megadott árig?
- Ill, egy kis felvilágositást, hogy mit, hogy lenne érdemes összetákolni?

Előre is köszönöm a segitséget :R

(#7237) htom127 válasza Carvus (#7227) üzenetére


htom127
tag

Ha esetleg megveszed, írj majd róla pár sort. Kár, hogy hátsó dobozokkal nem lehet bővíteni.

" Bazinga !"

(#7238) Chalez válasza Snoop27 (#7225) üzenetére


Chalez
őstag

Meg igen, igazából mozizásra jobb, mint zenét hallgatni, de az is tűrhető. Panelban lakom, fél hangerőn már dübörög minden, úgy, hogy a mélynyomó is kb. a negyedére le van véve.
A kis sourround dobozokkal tök jó teret ad, vezetékmentesen. Abszolút kényelmes, és praktikus. Azért egy jó 5.1 házimozi jobban szól ez tény, de nem véletlenül vettem én is ezt. 170 volt bemutató darabként, egy komplett házimozi ami tényleg jó, szerintem jóval drágább is.

(#7239) b4lukapitany válasza Greven (#7226) üzenetére


b4lukapitany
tag

[link] [link] Ennyiért ezek egész magas értékek és elég akciós az ár. Vagy [link] (Én is egy ilyet vettem, még személyes tapasztalatom nincs csak az alápján rendeltem, amiket itt-ott olvastam róla. )

(#7240) brooster válasza #80977664 (#7235) üzenetére


brooster
újonc

Ugyanebben a helyzetben vagyok/voltam. 12nm hálószoba, este filmezés, gyerekek alszanak, szóval minden klappol :)
Én végül a Q80R mellett döntöttem, ami mellé megy majd a 9000s szett. Ez így egy virtual 5.1.2-nek az upgradelese 7.1.2-re. Gondolkoztam még a Q70R-ben + 8500s hátsó hangfalak (javasolták is), de végül az előbbi lett. Ennek oka, hogy nem vészes az árkülönbség és valamennyire azért mégis hiszek a Q80R oldal irányú hangszóróiban surround szempontból.

A Q90R gyakorlatilag ugyanaz, mint a Q80R hátsó hangszórókkal. Egyetlen különbség, hogy a Q90R hátsó hangszórói felfelé irányba is adják a hangot és ettől az 7.1.4 és nem egy összerakott 7.1.2. Magyarul plusz két felfelé irányú hangszóró van a Q90R-rel a rendszerben. Árban viszont 120e a különbség. Na ezt tudtam én a 12m2-es szoba miatt, úgy, hogy a falnál ülünk villámgyorsan elengedni :) Ennyire nem vagyunk whitefülűek...

Tudom, hogy a Q80R+9000s kombó egy ekkora szobába, viszonylag moderált hangerőn hallgatva egy erőmű, de később simán kimehet a szett a nagy szobába, szóval én így gondolkoztam. És nem fél évre vettem, hanem reményeim szerint évekre meg lesz a helye. ;) Ja és ma meg is hallgattam vásárláskor. Elképesztő...
Remélem, hogy valamennyit tudtam segíteni.

(#7241) Marko_ válasza brooster (#7240) üzenetére


Marko_
tag

Azért van még egy különbség, a q90r hátsó hangszóróihoz nem kell vevőegység (ezáltal plusz kábelezés), mint a kiegészítő szettnél.
120 ezer felárat azért szerintem sem érne meg, mondjuk tegnap az emagon a q90r 300K volt.

(#7242) Haffeybu


Haffeybu
csendes újonc

Sziasztok!

Most a Magnat SBW 200 és Magnat SBW 250 elég jó árban van.
12 nm-es szobába elég lenne a 200as? vagy megéri azt a plusz pénzt rádobni a 250-esre?
Eddig egy LG SL5Y-al szemeztem, de megakadt a szemem ezen a két másik opción.
Főleg filmezésre használnám meg néha játékra.

(#7243) #90211072 válasza Angel2014 (#7138) üzenetére


#90211072
törölt tag

köszi szépen csak az a probléma hogy ezek közel a duplájja annak amit kinéztem, ennyi erővel már a sonost is linkelhetted volna

(#7244) Tatyla


Tatyla
őstag

Sziasztok! Vettem egy Samsung HW R550-es hangprojektort ki hogy használja akinek ilyen van? Valami jó tanács?

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#7245) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Phillips 43PFT4203/12 FullHD LED tévét, viszont elakadtam a hangfal rákötésében.
Jelenleg egy Xiaomi Soundbar-al próbálom összekötni amit optikai kábellel kötöttem a Tv-hez, viszont az a problémám hogy külön kezeli a hangfal hangerejét és a tv hangerejét.
Azt szeretném elérni, hogy ha a tv-t hangosítom akkor nem a tv hangereje hangereje változzon, hanem a soundbarból kijövő hang.
Korábbi Panasonic tv-n simán egy Jack kábellel ahogy rádugtam simán ment, viszont itt bármivel dugom össze egyszerre szól mindkét eszköz.
*FRISSÍTVE
Jack dugóval is hiába kötöm össze, ugy is mind két eszköz szól, illetve ha fülhallgatót dugok a Tv-be akkor annak se tudom állítani a hangerejét a távirányítóval...
Köszi a segítséget előre is.

(#7246) atys76


atys76
csendes újonc

Ez, hogy lehetséges:: A pc-ből két hdmi kábel megy ki. Az egyik a soundbárba a másik a tévébe, de a windows nem érzékeli azt amelyik a soundbárba megy így a hang sem jön át hdmi kábelen, csak optikain. Linuxon ez sikerült. Windowson kel valamit állítani? :))

(#7247) Carvus válasza htom127 (#7237) üzenetére


Carvus
senior tag

Nem hiszem, hogy JBL-ek mellé szükségem lesz még1 soundbarra..de hátha valaki más lecsap rá, szerintem is jó áru lehet. :U

(#7248) #46129152 válasza #80977664 (#7235) üzenetére


#46129152
törölt tag

Megvettem a Sony-t. Egyenlőre,csak leraktam a tévé alá a polcra.Azt tudja,amit vártam tőle. Szép tiszta hang,elég mély,ha kell. Szem-fül magasságba ha van,akkor lehet érzékelni a hanghatásokat. Nekem 90% tv nézéshez kellett, ehhez felesleges többszázezret kiadni. Hiszen még a tv adások hangjai között is bődületes külömbségek vannak. Azért rátoltam egy dts filmet is próbából, de a megállapítás: aki igazi jó hangzást akar,az vegyen házimozi szettet!!! Mi lenne,ha a tv-nek jó hangzása lenne? Senki nem venne Soundbart! Fogyasztó társadalom vagyunk. Örülök,hogy nem költöttem 2-szeres pénzt erre. A 15 éves házimozi szettemet meg sem közelíti, viszont most erre volt igényem.

(#7249) #80977664 válasza #46129152 (#7248) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ha tévézésre kell főleg neked akkor arra bőven jó lesz a sony szeritem!

Nálam fordítva van, 90% film. Ráadásul én fekve nézem (háló) miközven a tévé a falon van másfél méter magason (közepe) megdöntve lefelé megspékelve azzal, hogy nem pont szemben van hanem félig balra egy falon.

Igazából meg tudnám venni a Samsung HW-Q90R 7.1.4 hangprojektort is, de őszintén szólva brutál soknak tartom az árát az értékéhez képest, ugyanez igaz a lejjebb levő kategóriákra is. A JBL Bar 5.1 igaz csak 170ezer amit tud azért ez is sok szerintem... még jó hogy nem vettem meg fél éve 230e-ért amikor gondolkoztam egyen. Most levakarnám az arcomat hogy 170, de mint mondtam ez is sok szerintem.

Mindegy, kicsit tapogtok még, lehet megvárom a januárt mert akkor lesznek jó árak nem a mostan Black Friday parasztvakításon...

(#7250) peti85 válasza tomszli11 (#7245) üzenetére


peti85
senior tag

2 perc Google keresés után a TV felhasználói kézikönyvében (ami azért gondolom számodra is elérhető) megtaláltam a szükséges beállítást hogy a TV saját hangszóróin ne adjon ki hangot:
Audio Out Settings
 (Home) > Settings > Sound >
Advanced > Audio out
Set the TV to play the sound on TV or on the
connected audio system.
You can select where you want to hear the TV sound
and how you want to control it.
- If you select TV speakers off, you permanently
switch off the TV speakers.
- If you select TV speakers, the TV speakers are
always on.
With an audio device connected with HDMI CEC,
select HDMI sound system. The TV will switch off
the TV speakers when the device is playing the
sound.

A Xiaomi Soundbar-ról azt találtam, hogy nincs hozzá távirányító, használati utasítás nincs a neten, így nem tudom hogy megtanítható-e neki idegen távirányító (pl. TV) infra jele. Bár volt teszt ahol azt írták hogy pl. a FireTV távirányítójának érzékeli a hangerőállító jeleit. A TV az optikai kimenet hangerejét valószínűleg nem fogja tudni állítani, főleg ha passthrough-ban megy ki rajta a hang.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.