Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) kk831228 válasza syIex (#40300) üzenetére


kk831228
addikt

Olyan olxsó a Sony, hogy fölösleges másfelé nézelődni... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#40302) Dißnäëß válasza syIex (#40300) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ugyanezen mentem át nemrég, pár hónapja.

Sony 85 1.8 -ra +1

1.4: 820g, fényerő. Ezekkel több. És némi elhanyagolhatóan több bokeh.
Felbontásban ezt tudja.

1.8: 371g.
Felbontásban ezt tudja.

Tágon az 1.4 mondanám, hogy gyengébb, mint az 1.8, de a való életben nemigen látszik meg. De mégsem mondom, hogy gyengébb, mert az 1.8-at ha 1.4-re nyitom, szétesik a mechanika. :D

1.8-2-körültől fej-fej.

Az 1.4 focus shift-es, az 1.8 nem, de milcen ez általában nem gond, mert a fókuszra állás a cél-rekesszel történik.

1.8 - 210e Ft
1.4 - 580e Ft

A kérdés az, kell-e Neked a több, mint 2x-es tömege az 1.4-nek, ill. az extra fényereje, az extra árcédulájával. :U

Nálam egész alakra az 1.8 nagyon éles, a kép szélek is szép élesek és a modell szemében látszanak az erek (ha van). :) Közelebb menve viszont annyira papírvékony a DOF, hogy rekeszelnem kell, legutóbb f/4-5.6 között kötöttem ki a close-up felvételeknél.

A Sony 85 1.8 egy ár-érték bajnok. A többi gyártó 85-ösénél nagyon vegyes a kép, nincs ilyen erős konzisztencia, hogy már tágtól pöpecek a szélek is, jó az AF is, meg minden jó, és még az ára is.. középen rajzolnak egy marha jót, aztán ahogy haladsz kifele (tágon), gyengülnek. De van, aki meg portréra azt mondja, ez tökéletes, sőt, nem kell ide analitikus objektív. Tudnék vele vitatkozni, de ízlések és pofonok.

Én sem néznék mást, Neked a Sony 85 1.8 kell.
Meg fogsz lepődni.

(Az 50-esekkel amúgyis vigyázni kell, a Sony 50 1.8 elég gyenge lett, tágon puhul fel minden, ami nem középre és környékére van téve, ott talán a Sigma 50 Art a menő, vagy meg nem mondom már, de én (is) átléptem az 50-en, régen sem éreztem, ma sem).

Ha kültérre és nagy stúdióra tervezel nézni valamit, esetleg fölé mehetsz 500-nak ezzel, mondván, behúzod a világ egyik valaha gyártott legélesebb és így is gyönyörű képű fullframe objektívjét. Én most vasárnap tesztelem élesben.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40303) qnadam válasza syIex (#40300) üzenetére


qnadam
veterán

nekem a 75-ös samyang nagyon bejött ár-érték arányban (ld fentebb), de ízlés meg igények dolga is. nekem portréra bejön, és nem is nagyon foglalkoztat, hogy a kép legszélén teljesen nyitva mennyire tűéles :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#40304) kk831228 válasza Dißnäëß (#40302) üzenetére


kk831228
addikt

135-ről számolj be mindenképp... :K ;) :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#40305) Dißnäëß válasza kk831228 (#40304) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Rendben. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40306) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Sony 85 1.8-ról mik a vélemények? Kicsit itt rákerestem, és igazából az jön le, hogy ezen az áron ajánlott vétel, van helye a setupban :D A7C-re lenne utazásokhoz, városi fotókhoz, meg kis portré.
Samy 35 van mellette mint fix még.

(#40307) GlitterJohan válasza koxkids (#40306) üzenetére


GlitterJohan
csendes tag

Épp most volt téma ha visszaolvasol, ajánlott erősen.

(#40308) Dißnäëß válasza koxkids (#40306) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Még a Sigma 85 1.4 ART sem rossz, de engem nem tudott elhúzni a Sony natív 85 1.8-tól.
Akinek fontos az 1.4 és sok a Sony 1.4-e, annak a Sigma opció.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40309) GlitterJohan válasza Dißnäëß (#40308) üzenetére


GlitterJohan
csendes tag

A Sony 1.4 már évek óta nem annyira korrekt az áráért és már évek óta a levegőben van , hogy jön az új GM 85. Nem értem mire vár a Sony.

(#40310) Dißnäëß válasza GlitterJohan (#40309) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Valami 1.2-es GM, vagy 1.4 GM II ?
(A jelenleg emlegetett 85 1.4 az pont GM).

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40311) kovsol válasza Dißnäëß (#40310) üzenetére


kovsol
titán

A 85GM egy régi objektív már. Az AF teljesítménye gyengébb, mint a sima 85 1.8 nak. Optikailag persze egy remek objektív, szép a bokeh. Viszont a Sigma 85mm f1.4 DG DN jobb választás lehet.
Azért is rebesgetik, hogy jön majd új GM, mert egy ráncfelvarrás már ráférne.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#40312) Dißnäëß válasza kovsol (#40311) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Aha köszi, akkor kvázi GM II lesz az üdvöske, ha tényleg kijön.

Alpha rumors semmi ?

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40313) GlitterJohan


GlitterJohan
csendes tag

Igen, lehet hogy 85 1.2 GM lesz. Az is lehet, hogy lesz 1.2 és 1.4 mint az 50-es esetében.
Alpharumors már azt írta, hogy valószínű 2022-ben kiadják a 85 1.2-t, meg azt hogy már tesztelik és ezt 2022-ben.

[ Szerkesztve ]

(#40314) Nippon válasza Taci (#40267) üzenetére


Nippon
őstag

Köszi!

Értem persze csak vicces, hogy fix összegű a visszatérítés, aztán útközben csipegetnek belőle. Egyébként meg a hazai fizetőeszköz még mindig HUF, na mindegy. :)

(#40315) Dißnäëß válasza kk831228 (#40304) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Most ért véget a képek elő-feldolgozása..
Hát ez az üveg nagyon durva.

Próbálok valamit gyorsba hozni.. nem bíbelődtem vele, egy élesség, egy bokeh, ..
Ez nagyon perverz jó, nagyon addikt. *sóhaj*

A hajó alatti fókuszsíkban a kép bal széle az oszlop tövében..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40316) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#40315) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egyébként normál ill. klikk nélküli rekeszgyűrű (manuál, vagy a legvégén auto módban és akkor váz vezérli), kétféle választható tartomány AF-nek is, de én nem nagyon éreztem köztük különbséget, vagy nem teszteltem eleget, és meglepően közelre eső közelpont.

Építése, az egész minősége full extra, egy könnyű tank.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40317) kk831228 válasza Dißnäëß (#40315) üzenetére


kk831228
addikt

Azért ez nem rossz, mi a váz? R4? :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#40318) Dißnäëß válasza kk831228 (#40317) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen. Direkt lőttem erre. Van min maszatolni, mitesszerről mitesszerre, lézerprecízen kiszedni dolgokat kézzel és mikor vissza zoom-olok képernyőn (és/vagy lehozom egy social media fullhd-ra), természetes marad. Nem lesz viaszbaba, nem kell aggódnom, hogy bukok vele egyebet is, ha a gépre bízom, stb stb.

Persze, ez lassan kézműves kategóriává válik a "tömeggyártás" oltárán (AI-s eszközök), de én szeretem, kikapcsol, nem melószerűen darálok.

Meg meditatív folyamat. Persze, azért van, amikor egy napba is kerül egy arc retus, de átlagban fél-2 óra közé szór a nagyja nálam.

Tegnap éjfél utánig bíbelődtem kicsit a tegnap délután lőtt sorozattal, modellt megkérdezem, ha bólint, hozok egyet szívesen.

Elég paff, ahogy ez az obi 1.8-on szeparál, meg mennyire ultraalacsony a színi hibája, az egész alakos modellnek a szemében látom magam, miközben a bokeh egy széjjelmosott "paca". Ehhez elég komoly AF is szükséges azért és szvsz a Sony elég state-of-the-art, legalábbis ez a kombó jobb képet ad, mint az R V. (Annak alig észrevehetően több a zaja, pedig ugyanaz a szenzor, csak a Bionz-a 8x gyorsabb). Az R V-ből egyedül a 8 stop-osra nőtt IBIS kellene, semmi más. Szóval pár évig kiszolgál engem a IV az tuti, bemoccanásból adódó életlenségem szemen 0 volt.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40319) Neck


Neck
veterán

A Tamron 35-150 f2-f2.8 mellé gondolkodom, mit kellene tenni.
Megjöttem a nyaralásból, és két dologra jöttem rá.

A.) Néha, egy-egy tájkép esetén "szűk" nekem a 35mm. Nem gyakran, de azért elő-előfordul, hogy egy-egy olasz szűk utcában szenvedtem.

B.) Amikor elmegyek este várost nézni, sokszor nagy ez az ágyú :D Szeretem az f2 fényerőt 35mm-en, hogy ez a nagy disznó mindig mindent megold, hogy nem kell mindig obit cserélni, stb. De néha jó lenne kisebb gépet lóbálni.

Ezek alapján az alábbi megoldások jöhetnek szóba:

1.) Veszek egy új Tamron 20-40 f2.8-at. Tetszik, hogy kicsi, tetszik, hogy pont egy "jó" gyutáv intervallumot fog le. Negatívumok: A tesztek alapján talán nem annyira hűha a képminőség, olyan jó OK. Ezen felül, nincs belőle használt, újonnan meg elég drága, kb 100 ezerrel drágább, mint a 17-28.

2.) Veszek egy használt Tamron 17-28-at. Találtam most egyet kereken 200 ezer JMF-ért (német használt piac, euróban van, csak átszámoltam). Pozitívumok: Ez is kicsi, ez is könnyű, még "tágabb", viszonylag olcsóbb. Negatívumok: Mivel amúgy szeretem a 35 mm-t, nem teljesen fedi le azt amit szeretnék. Persze, még sose fotóztam ennyire széles obival, szóval lehet, hogy megtetszik.

* Az igazi egy kicsi, könnyű, 16-35 f2.8 lenne, de olyan nem létezik, és amúgyse tudnám megfizetni :D

3.) Hagyom a plusz egy obit, telefon upgrade egy Xiaomi 13 Pro-ra. Nincs olyan képminőség, de mégis 1" szenzor, annyira nem rossz. Megoldja a 24 mm környéki gyutávot, hordozható, és mindig velem van.

Ti mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40320) vond válasza Neck (#40319) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha nem sürgős, és nem gond az f/4, akkor várd meg a Tamron 17-50-et, hogy milyen lesz és mennyibe fog kerülni. Ha kell az f/2.8, akkor én inkább a 20-40-et venném, mint a 17-28-at.

Nekem most Zeiss 16-35 f/4 van a Tamron 28-200 alatt. Szuper is, szeretem, viszont két problémába azért bele szoktam futni (amit már tudtam előre is): kevés fényben azért kéne az f/2.8, és néha nem elég a 35mm (ha épp nem elérhető a hosszabb zoom).

Tök jó, hogy kijött a Sony 16-35 II, csak nem az én pénztárcámnak való. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#40321) Neck válasza vond (#40320) üzenetére


Neck
veterán

"Sajnos" már eléggé megszoktam az f2.8-at, nem szívesen adnék le belőle, ha nem muszáj. Én is gondoltam a 17-50-re, de az f4-hez képest is "nagyobb" lesz egy kicsit fizikailag, mivel belső zoomos. Ami tök jó feature, de méretben attól még nem kedvező. Szerintem lesz akkora mint egy 28-70 legalább, ez a másik két Tamron meg sokkal kisebb.

Azon is gondolkodom, hogy végülis ez a használt 17-28 annyira jó áron van, ha megveszem és használom kicsit, majd rájövök, hogy nem ez kell, még mindig eladhatom...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40322) m3ss válasza Neck (#40319) üzenetére


m3ss
veterán

ha ott van mellette a 35-150, akkor sztem ne 20-40-et. 1 szavazat a 17-28-ra. vagy meg nagyobb latoszogre. persze ki milyen stilusban fotoz, kinek mi az igenye..de mit fotozol egy nyaralason? epuletbelsot, templomot stb? nagylatoszog.
tajkepet? lehet televel is persze par szep kepet kesziteni, de oka van annak, hogy legtobb 1x.com tajkep nagylatoszogu obival keszult...ha kicsit is erdekesebb kompokat akarsz csinalni, eloter hasznalat miatt fontos. na meg nem mindig van hely tavolabb menni..mondjuk egy kilatoban. nekem egy ovarosban is a nagylatoszog hianyzik amugy, ha nincs nalam. nem az 50-80+ mm. 24mm sokszor nem eleg..de a 20 sem. ha szigoruan hobbizni, nyaralasra vennek obit magamnak, nem fizetos melokra, tuti hogy elso kiadasom egy 14-15mm kezdos nagylato lenne..megnyilnak a kompoval kapcsolatos lehetosegek, meg a 17mm-hez kepest is. a 20mm indulo nekem egyertelmuen keves.

harmadik sem hulyeseg, bar kerdes kielegiti-e az igenyeidet. anno azert vettem en is olyan xiaomi mobilt, amiben van nagylatoszogu optika, hogy hudejo lesz nekem. de nem lett. hasznalhatatlan, ami az elesseget illeti mi 9se-ben a nagylatoszogu lencse. persze a 13 pro gondolom mar mas kategoria..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#40323) Neck válasza m3ss (#40322) üzenetére


Neck
veterán

Abban a telefonban sem a nagylátószög amit elsősorban nézek, szerintem az mindegyik telefonban felejtős. Inkább az ekv. 23mm főkamera.

A mostani telefonom se rossz, ha nem nagyítgatok nagyon bele, szerintem korrekt képeket csinál. (Mi9T, GCam app: LINK) A fröcsis kép már elég kevés fényben készült.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40324) vond válasza Neck (#40321) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, gondoltam, hogy eléggé fontos lenne az f/2.8. :D

A jóáras 17-28 sem hülyeség, valószínűleg tényleg ki lehet majd szállni belőle kevés bukóval, ha mégsem jönne be.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#40325) vond válasza m3ss (#40322) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Főleg az egy lencsés felállás miatt gondolnék én inkább a 20-40-re. Írta, hogy nem akar nagy dögöt cipelni túrázni, meg várost nézni. Gondolom, akkor több obit se nagyon. :D

A 20-40 végéből azért még ki lehet vágni 60-70 millis kompókat, de a 17-28 végéből már azért necces. Persze az meg jóval szélesebb, még ha csak 3 mm-ről is van szó. :)

Megint ott tartunk, hogy kéne egy jó képű, natív Sony E-s, kicsi, könnyű, olcsó 12-200 f/2. Nem is értem, miért nem csinálta még meg senki. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#40326) vond válasza Neck (#40323) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A OnePlus 8 Pro főkamerája nekem is sok mindenre elég, és néha be szoktam vetni az UWA-t is. Sokkal jobb, mint az átlag mobilos nagylátó, de azért ott már erősen tetten lehet érni, hogy ez azért mégis csak egy mobiltelefon.

Ja, tényleg: Nem jársz valamikor itthon a 35-150-nel társaságban? Erősen gondolkozom rajta a Sony 35 és 85 helyett, de szeretném előtte megfogdosni, kipróbálni. :)

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#40327) m3ss válasza vond (#40325) üzenetére


m3ss
veterán

jah, ez a meret nagy dilemma. nekem melonal is, ezert mondtam le a 35-150-rol is, de hobbinal talan meginkabb az lenne. rx sorozat ujabb modelljei nem tudnak 24mm-nel nagyobb latoszoget? mert nekem az a vonal is nagyon vonzo lenne turistaskodni...nem annyira kell a nagy szenzor ehhez a mufajhoz sztem.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#40328) Neck válasza vond (#40326) üzenetére


Neck
veterán

Karácsonykor :) De ha te jársz Németországban, akkor szólj :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40329) vond válasza m3ss (#40327) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én épp most adtam el a kis GX80+12-32 kombót. Azt használhattam volna kirándulósnak, meg hobbi lődöző szettnek, de még ezt is macerás lett volna a legtöbbször magammal vinni. Marad a mobil alapnak, komolyabb dolgokhoz meg a "nagy" MILC-ek.

Nyilván ez is egyéni, de nekem nagyjából mindegy, hogy fél kilót cipelek magammal, vagy bő egy kg-ot, ha úgyis akkora a cucc, hogy nem fér el kényelmesen, szinte észrevétlenül a zsebeimben.

RX100-ak is elég kis cukikák, meg nem is olyan rossz a képminőségük, de most már azért a jó optikai zoom-on kívül nem sokban marad el tőlük egy jobb mobil. Az meg ugye mindig nálunk van, és megosztani, feltöltögetni is könnyebb róluk, mint a rendes fényképezőgépekről.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#40330) vond válasza Neck (#40328) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ohhh. :D Év végéig szerintem biztos nem járok arrafelé, úgyhogy ha még aktuális lesz, keresni foglak karácsony előtt. Köszi! :R

Amúgy Németországon belül merre? Mert nagyon nem mindegy, hogy München, vagy Hamburg. :D

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#40331) Neck válasza vond (#40330) üzenetére


Neck
veterán

Egyik se :D Stuttgart.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40332) syIex


syIex
veterán

Köszi mindenkinek. Akkor, ha jól gondolom erre az obira gondoltatok, hogy ár/érték arány bajnok jelenleg? Mert akkor megyek is érte lassan! :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#40333) kovsol válasza syIex (#40332) üzenetére


kovsol
titán

Igen, erről az objektívről volt szó korábban.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#40334) kk831228 válasza Dißnäëß (#40318) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem is elég lenne az R4 de a forgatható kijelző fájó pont, ezért egyszer ha váltok 3 - ról, akkor R V lesz...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#40335) Dißnäëß válasza kk831228 (#40334) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hát igen, kinek mi tetszik benne. Én még várok. VI, VII... ki tudja.. ráérek.
Inkább valami komoly obipark most, aztán megyek világot látni :D

Ami nekem prio lenne kb egy jövőbeli R-ben:
- 8 stop IBIS
- 4K60 fullframe-en, rolling shutter mentesen (gyors szenzorkiolvasás), bár nem video-zok, bejöhetne. 8K nem érdekel..
- gyors szenzorkiolvasás (ami nem megy alapzaj rovására), hogy ne "nyúljanak" a mozgó dolgok electronic shutter-nél
- USB töltés működés közben is (nem csak szintentartás, ill. kikapcsolva-töltés, hanem rendes tisztességes teló-ekvivalens gyorstöltő, masszív PD támogatás)
- 1/8000-nél még rövidebb záridő elektronikus esetén (úgy, mint A9-nél)
- beépített GPS/GLONASS/stb... összes modul, default off-ban és úgy, hogy minden egyes fotózáshoz be kelljen kapcsolni (bizt. okok miatt) ha geotagging-et akarok a raw-kba
- ja igen, Nikon-ekvivalens raw-k. :) Nagyban, kicsiben, compressed, nemcompressed, mitbánomén, csak lossless legyen, bitcsökkentgetéses trükk meg mindenféle egyéb kamu excuse nélkül.

Mivel megapixelben nem is feltétlen nőnék, lehet, nem is R-es lesz a következő, ezt a 61MP-t elérik addigra az A7/A9-ek is szerintem.. 3-4 gen-el később, kb. Akkor az R már 100 körül lesz bőven. Mondjuk tárhelyem az van. De egy stacked 61 jobban izgatna.

Szóval nekem az V most abszolút nem dealbreaker.
Mondjuk ha már megvettem a cipőt, nem is nagyon nézegetem a boltokat utána :D

Kijelző, hja.. nekem elég ez a kihajtós. Az OM-D E-M10-nél már megszoktam.

Szóval nálam elég "limitált" a felhasználás és hajlamos az ember technikára költeni ("muszájból"), miközben a legjobb képekért a legfontosabbat elfelejtjük: utazni, utazni, utazni :K

És bár 500.000-re hitelesített a zár, silent-ben lövök mindent, amihez ez jó és nem kell explicit mech. shutter. Nem nagyon kopik.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40336) Ijk válasza syIex (#40332) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az egyik, de szerintem Samyang 75 1.8 is remek obi, 100k körül használtan mennek. Kicsi könnyű, 24MP-en még nyitva is éles. de a Sony 85 1.8 is jó választás, azok 150-170 között mennek használtan.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40337) qnadam válasza Dißnäëß (#40335) üzenetére


qnadam
veterán

a felvétel közben töltést már csak a melegedés miatt is el kell engedni :)

az überszipiszupiprofi videót nem hiszem, hogy a sony meg fogja adni a nagyfelbontású vázaiban, mert akkor ki venné meg a többi cuccot... persze bármi előfordulhat.
de mi a biztonsági probléma a geotagginggel? utólag se nagy ügy lecsapni a fájlokról.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#40338) Dißnäëß válasza qnadam (#40337) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Csíkszélesség, hatékonyság ? :U A Pentium 4 2.8-al ekvivalens fogyasztású a mostani Ryzen 5-ösöm, de ha visszafognám a P4 teljesítményére, szerintem melegebb lenne a váz ott, ahol fogom, mint a proci magja hűtés nélkül. :U

Úgyhogy nem engedjük, tervezzenek csak hatékony áramköröket. :K Én hiszem, miért ne hinném.

Vid: mindegy, R V már tud 4k60-at, igaz 1.24x crop-al, teljes fullframe-en még csak 30 továbbra is, mint az R IV. (Igaz, 10 bit). Szóval az R V amit nőtt, marginális számomra így is, úgy meg pláne, hogy nem vagyok ráfüggve a vid-re, csak itthonra családra, macskára, stb.. szimplán jó ha van egy egészséges 60 képkocka.

Geotagginggel nekem sincs gondom. Utánaolvasva, az aggályok kicsit privátszféra szagúak is, meg kb. úgy lehetett vele a Sony, hogy nem feszegeti ezt a témát... bármikor, bárhol ha bekapcsolt móddal lő valaki, pláne otthon, és közzétesz képeket, azonnal tudják, hol lakik, hogy néz ki a lakása/háza belülről, stb stb. pláne ha nincs is elkenve bokeh-ban. Ez vékony jég lehet jogilag, pláne egy hülye USA-ban, állítólag ezért van mai napig Imaging Edge-en és bluetooth-on keresztüli GPS location tagging (ahogy én is használom), ez egyfajta tudatosságot hoz a dologba, mire az ember egy session előtt egy fél percet elbíbelődik vele. Szerintem ezt lehetne menüből vinni, elektronikát meg be a gépbe, úgy, hogy ne lehessen gyorsgombra / favorites-be kitenni, és így kelljen aktiválni kézzel. Kényelemben bentebb lennénk kicsit és a tudatosság megmaradna rajta, hogy "aha, tényleg, most én geotaggelni akarok, akkor explicit előtúrom a menüből és bekapcsolom".

Annyi külső progival meg vacakkal dolgozom, utólag csapja a fene. Én tag-elek mindent :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40339) kovsol válasza Dißnäëß (#40338) üzenetére


kovsol
titán

Aksi melegíti fel a vázat töltés közben nem a processzor.

May the Force be with you!

(#40340) Dißnäëß válasza kovsol (#40339) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ja értelek.
Szilárdtest akksi a küszöbön.

Mondom, az V engem nem csábít, a távolabbi jövőben viszont jönnek naaagyon érdekes dolgok. Hiszek a gyorstöltésben is. A mostani töltési sebesség és a melegedő akksi között azért lehetne egy arany középutat belőni, mert most észre sem veszem, hogy töltöttem (vázban), Te pedig jogosan, de a másik végletet említed. Nem kell sokkal több teljesítményt felvennie és eltárolnia, hogy fele ennyi idő alatt feltöltsön + még működjön is addig USB-ről.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40341) qnadam válasza Dißnäëß (#40338) üzenetére


qnadam
veterán

nem mondom, hogy nagyon képben vagyok a videós dsp-k tervezésével, de ha lenne költséghatékony mód nem melegedő képfeldolgozásra, videótömörítésre, szenzorkiolvasásra, akkor nem tennének aktív hűtést az "igazi" kamerákra :)
és ha erre még ráteszünk egy akksitöltést (plusz némi feszültségkonverzió a vázon belül), abból már tényleg nem lesz semmi jó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#40342) qnadam válasza Dißnäëß (#40340) üzenetére


qnadam
veterán

ráadásul az akksi meg nem csak töltés közben melegszik, hanem terhelés alatt is.
ha normális tempóval akarsz akkut tölteni, akkor azért viszonylag nagy áramokat kell megmozgatni, halmozottan hátrányos helyzet ez.
tfh két óra alatt merül le az akku, és most usb-ről csak szintentartani lehet, akkor ha a cél a töltés egy óra alatt, akkor már 3x annyi áramot kell usb-n bevinni :N

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#40343) Dißnäëß válasza qnadam (#40341) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Pofonegyszerű: nem tartanak még ott.
Vagy annyi plussz zsé lenne - ma, most még - hogy nem éri meg beleinvesztálni.
Viszont a fizika a mi malmunkra hajtja a vizet.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40344) Dißnäëß válasza qnadam (#40342) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem hiszek a tündérmesékben, van a lónak bal és jobb oldala, a Sony-nak középre kéne beülni. A melegedéssel nincs gond. Akkor van, ha annak mértéke túlzó.

Most épp a ló bal oldalán vagyunk (legyen bal): semmi melegedést nem észlelek, pedig nyár van.

Nem szeretnék átesni a ló jobb oldalára, hogy forrósodjon, meg ventizzünk és negyedóra alatt feltöltsön.

Középen szeretnék ülni, hogy kicsit melegedhet és nyerek vele egy órát.

Nem csak technológiai korlát van, ez egyértelmű.

Adagolják finoman a feature-öket, majd veszed a következőt, meg az azutánit. Valamiből térülnie kell az R&D-nek. Szoftver világban is ez megy.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40345) Dißnäëß válasza kk831228 (#40317) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hozok két "nyerset", ezeken csak melegítettem, ne egy Daylight wb-s "hideg" nyár legyen. (Nyilván ez ízlés dolga, eddig főleg hideg-eket csináltam, most játszogatok a melegekkel). Mindenesetre ez az üveg ezt tudja, RAW feldolgozó élesítést ad rá, de a legkisebbre vettem. [link] Egyéb retus nincs, töknatúrban hagytam.

Köszönet a kameratékának a lehetőségért. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40346) qnadam válasza Dißnäëß (#40345) üzenetére


qnadam
veterán

nojsz!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#40347) m3ss válasza Dißnäëß (#40345) üzenetére


m3ss
veterán

Eperkutyus? :) az a vicc, hogy a szohasznalat, Retyezat, infos mult, d800 meg a pixelkukkolo technokrata hozzaallas miatt mar tobbszor rad gondoltam :DD
sztem ezzel a 135-tel nem kellene bokeh-t retusalnod :DDD :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#40348) Dißnäëß válasza m3ss (#40347) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Üdv, Mester :D Sokat inspiráltál engem anno :D

Jaaa, igazából most 1 pixel ide vagy oda, vagy kicsit lágyabb, na bumm. De amikor az AF félrehord, úúúh. Egy életre megtanultam, milyen a börtön :D Csodásan elkényeztet minket ez a milc világ. :K Itt is itt az AF micro adjust, csak fogalmam sincs, mikor kéne nekem, hagytam gyárin, hozzá se nyúltam, aztán.. :U (Hiszen behúzott rekesszel AF-el..)

Ennek a 135-nek a bokeh-ja "kegyetlen". :K Szerintem nem fogom megúszni, hogy ne lépjem meg előbb-utóbb. De táv az kell neki tényleg, stúdióban csak akkor jó, ha az egy hodály. A 85 ilyen szempontból élhetőbb.

@qnadam, jahh, én is lepetéltem. Ez obi.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40349) Neck


Neck
veterán

Közben nem bírtam a kisördöggel, elmentem és elhoztam a 17-28 f2.8-at.
Mennyire pici a nagy dögömhöz képest. :) Ma délután kiviszem megnézni, miket tudok komponálni vele, csak próbaképpen.

Ami feltűnt miközben próbálgattam vásárlás előtt, hogy brutál módon vignettál f2.8-on.
Ez másnak is ilyen (volt) ?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40350) m3ss válasza Dißnäëß (#40348) üzenetére


m3ss
veterán

udv a klubban. :) jah, ez az af elkepeszto. foleg aki fotozott regi cuccokkal. en eleg sokat fotoztam 1 crosstype fokuszponttal. random front es backfokusszal fuszerezve + ujrakomponalgatsz az se segit az ugyon...a manual fokuszos idokbol kimaradtam, de ott legalabb csak magadat okolhattad :DD ehhez kepest ma meg kitt katt minden kep eles papir doffal :DDD sokat nosztalgiaztunk a hetvegi eskuvon is egy 50 pluszos videos kollegaval aki 99 ota tolja. ezek a modern cuccok nagyon jok. es egyre jobbak. az obik is. fotoztam most porsche talalkozon, es kattintottam parat a videos 70-200 f4 sony obijaval, es sokkal tobb hasznalhato kepem lett a samyang 85 1.4 II-vel f2 korul, mint a telezoommal f4-en...kamerahoz kozeledo autoknal. jobban is harapott, pedig vilagos volt. el is kezdtem a vazon ezt az af tracking sensitivityt tekergetni..de meg erre is jo az a73 siman..

135 fincsi lehet, jah. meg alapzoom melle jobban is passzol, mint egy 85mm..igazi kozepformatumra hajazo kepe van, en is szeretem a papir dofot meg mindig, meg ha nem is annyira mint regen. agytaltam is rajta, de a 85 melle nem akarok, mert tul sok obim lenne, ami szinten nem jo tobb okbol sem. helyette meg nem erdemes, ezt sokszor tudom hasznalni belteren is, ahol a 135 mar problemas lenne. na meg modellekel valo kommunikacio mar kompromisszumos kulteren 135 mm-en. emiatt jobban is csipem az 55-ot, mint a 85-ot. meg szoget is gyorsabban valtok.
de valojaban elvagyok ezzel a 17-28 + 28-75 2.8, 35 1.4, 55 1.8, 85 1.4 + tilt nikon 24/50 sorral tokeletesen.
lehet valamikor lecserelem az 55 1.8-at vmi ujabb obira, meg a nagylatot vmi nagyobb latoszogure de nem erzem nagyon a kesztetest..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.