Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) whatnot válasza qnadam (#38250) üzenetére


whatnot
őstag

Az alapelvek megvannak. Nagylátónál a mélységélességgel játszás eléggé korlátozott eddigi tapasztalataim szerint, bár még csak 2.8as blendével próbáltam 24mm-en.

(#38252) kovsol válasza whatnot (#38251) üzenetére


kovsol
titán

Kevés fénynél azért sokat tud számítani, hogy f2.8 vagy 1.4, cserébe a mélységéllesség még úgy is használható tartományban marad, nem csak pár centi mint egy telénél.

May the Force be with you!

(#38253) Márton válasza whatnot (#38249) üzenetére


Márton
nagyúr

Erre még jön vám, tréfa, stb. nem?
Hiába 95 e átszámolva a 23mm aps-c, lesz belőle 150 is mire ideér..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#38254) kovsol válasza Márton (#38253) üzenetére


kovsol
titán

Azt írja van nekik EU raktáruk is.

Normal order processing can take between 3-7 business days (Monday – Friday) based on the item inventory if shipped form US/EU warehouse while it depends to ship direct from China. And we have specific notes there when you place the order. Or you could confirm with our service staff for the item you‘ve purchased or interested in.

May the Force be with you!

(#38255) qnadam válasza whatnot (#38251) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván nem lesz akkora háttérmosás, mint egy 85-ösnél, de a hátteret f2-n már nagylátóval is elég szépen le lehet választani, ha a téma közelebb van.
színházban meg 35mm f2-n is van akkora mélységélesség, hogy az egész színpad végig éles.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#38256) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Jön a családi karácsony én meg rájöttem, hogy vakuban még nem szerelkeztem át Fujiról :B . Van egy régi szettem két Yongnuo YN-560 IV vakuval, amit a YN 560 TX vezérlővel villantanék el. Ilyen esetben kell tartanom bármi féle inkompatibilitástól vagy talpfeszültséget kell néznem? A vakukat csak off-camera használnám, vázra nem raknám. Nem voltam lusta google-zni, de egyértelmű választ nem találtam.

PS: az S végű Godoxok már úton vannak, csak még nem érkeztek meg. :U

(#38257) PNP válasza DonRazzino (#38256) üzenetére


PNP
őstag

Fog menni, mivel szimpla középérintkezős cucc. Én Canonosat használtam Sony-n.

(#38258) DonRazzino válasza PNP (#38257) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Márcsak azt a beállítást kell megtalálni, hogy ne WSYWG mutassa a képet a kijelzőn mert -2 FÉ abienttel elég nehéz látni amit fotózok. Gyorsan fellapoztam a manualt de Shot. Result Preview nem segít, mert az csak akkor lenne jó, ha érzékelné hogy van rajta vaku és nem sötétülne el magától. De a YN triggert persze nem érzékeli úgyhogy 1/200 F2.8 ISO1600-ra kicsit sötét képet kapok :D

(#38259) Kristof93 válasza DonRazzino (#38258) üzenetére


Kristof93
senior tag

Live view display/Setting Effect

(#38260) Márton válasza kovsol (#38254) üzenetére


Márton
nagyúr

Végül nem rendeltem, csak egy infó, hogy az EU raktár még nem garancia semmire:
"Amennyiben a harmadik országból származó áru olyan EU-ban (pl. Hollandiában) található nemzetközi áru-elosztóközpontból érkezik Magyarországra, ahol annak tényleges vámkezelésére valamint az áfafizetésre és vám megfizetésére még nem került sor, az érkező küldemények vámkezelését a Magyar Posta Nemzetközi Posta Kicserélő Központjában köteles elvégezni, az EU-n kívülről érkezett küldemények vámkezelésével azonos módon."

-from posta.hu

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#38261) Taci válasza konyi79 (#36456) üzenetére


Taci
addikt

Pont most keresek egy olyan távkioldót, amit azért 5 méternél távolabbról is lehetne használni. Nem is értem a gyári RMT-P1BT 5 méteres specifikációját... Pont emiatt nem merem megvenni. Amit pluszban nem értek, hogy a JJC RMT-P1BT (tehát kvázi az utángyártott változat) hogyan képes 10 méterre, amikor a gyári csak 5 méterre. Bár tény, ezek csak papíron szereplő adatok, simán lehet, hogy a JJC is csak 5 méteren belül használható, és az is lehet (ahogy Kristof93 is írta), hogy a gyári működik 20 méteres távban is.

De inkább nem kísérletezek (a BT-os megoldásokkal), szimpatikus amit írtál a JJC SR-F2W-ről. (Szerencsére kérdezés előtt használtam a keresőt. :) )

Ha esetleg azóta találtál/találtatok jobb megoldást, szívesen meghallgatnám. (A6400-as váz)

Köszönöm.

(#38262) Taci


Taci
addikt

Milyen (kapacitású és formájú) powerbankot és hogyan (mivel, milyen kiegészítőkkel) fogattok a vázra/keretre?

Érdekelne, mi a legjobb gyakorlat. Pl. lehet a vakusaruba csatlakoztatóba illő tartót kapni, de azt nem szívesen használnám ilyenre. Inkább valami keretre (L-backet) szerelhető megoldás. Powerbankom csak nagy méretű van, ami nyilván zavaró lenne, ezért gondolom, valami keskeny kellene, ami nem nagyon nyúlik túl.

Kíváncsi vagyok, ti mit-hogyan használtok.

(#38263) qnadam válasza Taci (#38262) üzenetére


qnadam
veterán

a váz alá teszem a plusz energiaforrást egy portrémarkolat képében :D
ha olyat és annyit videóznék, akkor meg sony f vagy v-lock akksit használnék, de azokat távolabb tenném az váztól, biztos nem fölé pakolnám.
vagy ha van cage a gép körül, azon is szoktak plusz coldshoe-k lenni, azokra már simán feltennék nehezebb dolgot is.

de leginkább jó lenne tudni, hogy milyen váz és mi a cél :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#38264) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Valaki használ Meike 85/1.8 AF-et vagy Viltrox 85/1.8 STM II-t? Véleményekre lennék kíváncsi. Sok tesztet néztem, tökéletesen megfelelne hobbi fotóra a Meike is csak a fókuszmotor hangja, ami eltántorít. Megéri a Viltrox a plusz 50e-et?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#38265) motocoder válasza Wa2x_ (#38264) üzenetére


motocoder
aktív tag

Szia nekem van Meike 85/1.8 AF. Ali-ról rendeltem 75 eFt volt kb. mindennel.
Semmi hangja nincs a fókuszmotornak és villám gyors.

[ Szerkesztve ]

(#38266) Taci válasza qnadam (#38263) üzenetére


Taci
addikt

A6400 a váz, a cél pedig az lenne, hogy mászkálós (tájfotós, felfedezős, természetjárós) napokon ne korlátozzon a 2 db (gyári) akksi kapacitása. (Tudom, vegyek hozzá még 1-2-t. :D Simán lehet, ez lesz a vége.) A portrémarkolat nem jó erre a célra (legalábbis oda is kellene pluszban az akksi, szóval ugyanott lennék), ezért jutott eszembe, hogy rákérdezek, ti hogyan használtok (és milyen) powerbankot.
Van plusz coldshoe az L-brackethez, viszont mivel L-bracket, ezért csak az alja és a bal oldal van "keretezve", ezért jönne jól egy kisebb powerbank.
Egy olyan megoldás is jó lehetne, hogy táskában tudjam tölteni powerbankról az akksit, de nem tudom, ez hogyan lenne kivitelezhető.
Ha egyedi probléma, akkor nem spammelek ide, majd találok rá valami megoldást.

Köszi azért.

(#38267) Taci válasza Taci (#38266) üzenetére


Taci
addikt

Egy olyan megoldás is jó lehetne, hogy táskában tudjam tölteni powerbankról az akksit, de nem tudom, ez hogyan lenne kivitelezhető.
Persze hogy pár perc múlva ez jött velem szembe: [link] Bár jobban szeretem a gyári kiegészítőket (jobban bízok bennük), de a lényeg, hogy van rá megoldás, szóval ebben az irányban fogok inkább keresgélni.

(#38268) csacsi77 válasza Taci (#38266) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ez egy jó cage és erre alul-felül-oldalt bármit ráfogathatsz különböző kiegészítőkkel.

Öreg fater megoldja!!!!

(#38269) Taci válasza csacsi77 (#38268) üzenetére


Taci
addikt

Pont ilyet küldtem vissza nemrég, mert sajnos nem lehetett sem kioldót sem vakut rátenni mellette (hibás/nem előrelátó tervezés sajnos, pár mm hiányzott csak).

(#38270) Golota válasza tozso76 (#38129) üzenetére


Golota
aktív tag

A tapasztalatodat, meg az itt linkelt értékelést figyelembe véve én is ezt vettem. Abszolút bevált, tényleg sokkal jobb, mint bármilyen utángyártott, amivel dolgom volt. Nem is nagyon érzékelek különbséget a gyári meg ezek között. Köszönöm a tippet és másnak is ajánlom.

(#38271) Ateszponthú válasza Kristof93 (#38259) üzenetére


Ateszponthú
csendes tag

Jövök egy sörrel!
Pont a legjobbkor. Beújítottam egy új makróvakura és szívtam gazdagon. Teszteltem is gyorsan, szerintem barátok leszünk. (Laowa) Kakas K-808.

(#38272) qnadam válasza Taci (#38267) üzenetére


qnadam
veterán

akartam írni, hogy egy usb-s töltő a legegyszerűbb, meg biztos kényelmesebb, mint a vázra lógatni mindenféle dolgokat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#38273) Taci válasza qnadam (#38272) üzenetére


Taci
addikt

Van ajánlott USB-s töltő? (NP-FW50-hez) Kicsit félek nem gyárit használni (töltő, akksi), inkább költök rá többet, de ne okozzon bajt.

(#38274) PNP válasza Taci (#38273) üzenetére


PNP
őstag

A sokat ajánlott ISDT NP2 [link]

(#38275) Taci válasza PNP (#38274) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm, ránézek.

(#38276) Masterboy84


Masterboy84
tag

Sziasztok!

Használ valaki Sirui Anamorphic objektívet? Csak kíváncsiságból érdekelne, hogy meg van e elégedve, megéri-e a kompromisszumok ellenére.

(#38277) PNP


PNP
őstag

Aki mostanában kapott cashbacket: a pontos, kiírt összeget utalták, vagy valamivel kevesebbet?

(#38278) Taci válasza PNP (#38277) üzenetére


Taci
addikt

Kevesebbet. Írtam is nekik, hogy miért van ez a különbség, de mindenre válaszoltak (sablon), csak erre nem... Ma mindenképp utánajárok (telefonon), és ha van új infóm, írok majd.

(#38279) PNP válasza Taci (#38278) üzenetére


PNP
őstag

Köszi, én is írok nekik.

(#38280) motocoder válasza PNP (#38279) üzenetére


motocoder
aktív tag

Mégis mennyivel kevesebbet?

(#38281) PNP válasza motocoder (#38280) üzenetére


PNP
őstag

20e helyett 18950.

(#38282) Taci válasza motocoder (#38280) üzenetére


Taci
addikt

Nem egy nagy összeg, csak hát mégsem a kiírt, és érdekelt az oka. 35.000 Ft helyett 33.950 Ft.

Na de beszéltem az ügyfélszolgálattal, és azt mondták, ez amiatt van, mert az átutalás nem itthonról jön, viszont mostanában az itthoni bankok kezelési költséget vonnak le. Bár azt nem értem, miért tőlem vonják le...
Szóval állításuk szerint a Sony elutalja a teljes összeget (valahonnan központi helyről, külföldről) (esetemben 35.000 Ft-ot), az itthoni bankok (nekem OTP) pedig ebből levonja a kezelési költséget (itt most 1.050 Ft - és úgy látom PNP válaszából, hogy nála is ennyi, szóval fix költség lehet), és én így csak a különbözetet kapom meg (33.950 Ft).

Azt mondja, sokan keresték őket ezzel, nem tudnak mit csinálni vele.
Nyilván nem tétel 1.050 Ft, csak hát fura, és leírva sehol nincs. De legalább megvan a (valamilyen) magyarázat.

[ Szerkesztve ]

(#38283) Gaben92 válasza Taci (#38282) üzenetére


Gaben92
őstag

A visszautalás euró alapon megy. Finnországban az Eurós számlára centre pontosan érkezett. Ők elutalnak X eurót és a bankoknál az EUR-HUF átváltás és a váltás kezelési költsége miatt elveszik valamennyi.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#38284) kovsol válasza Gaben92 (#38283) üzenetére


kovsol
titán

A magyar kiírás szerint Forintban van megadva. Ahol € a fizetőeszköz ott persze, hogy a szerint megy.
Már többször kaptam vissza Sony-tól pénzt így, és forintra pontosan utaltak. Ha úgy lenne ahogy mondod mindig lett volna eltérés akár pár forint is.

May the Force be with you!

(#38285) whatnot


whatnot
őstag

Sigma (Hama Kft.) pontos összeget utalt, kezelési költség levonás nélkül.

(#38286) Gaben92 válasza kovsol (#38284) üzenetére


Gaben92
őstag

Pedig mást nem tudok elképzelni. Változtattak volna? Némelyik cashback ország specifikus, de van amelyik globális. Ami most futott Magyarországon az ugyanazon a néven ment nálunk is, de egy másik cashback ami nálunk volt Magyarországon nem. Még azt tudom elképzelni esetleg, hogy ehhez van köze de ha nincs pénzváltás a háttérben akkor szvsz semmi joga nem lenne a banknak kezelési költséget vonni.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#38287) Márton


Márton
nagyúr

Nemzetközi költségviselés (OUR, BEN, SHA)
Devizautalások esetében használt kifejezés, ami az Átutalás során felmerült költségek kifizetését határozza meg.
SHA: („shared”- „megosztott”) mindenki a saját bankjánál/bankjának levelezőbankjánál felmerült költséget fizeti
BEN: („beneficiary”- „kedvezményezett”) az összes költséget a kedvezményezett fizeti
OUR: („our”- „saját”) az összes költséget az utalás küldője fizeti

Mit láttok a számlakivonaton?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#38288) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Szerintetek egy 2020.07. hóban vásárolt A7III és egy Sigma 24-70 f2.8 szintén akkori vásárlás mennyit érhet most? Cégként vásárolták így garancia már nincsen rájuk.
A gépben 6400 expó van és egy fél éve már nem is használják.
Hibátlan, megvan mindene. Köszi a segítséget! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#38289) Taci


Taci
addikt

Német Amazonon az itthoni árakhoz képest kb. féláron van a Sony ACC TRW (NP-FW50 akkumulátor, BC-TRW gyorstöltő adapter és hálózati kábel):
[link] 52 EUR

Én oda rendeltem (öcsémhez) Prime-mal, úgyhogy ennyi volt a vége. Itthonra rendelve persze több, kb. 26e Ft (ÁFA-különbözet + szállítás miatt), viszont még így is bőven nagyon jó ajánlat. Legolcsóbb itthon amit találtam hivatalos helyről az 33e Ft + szállítás.

Hátha pont hasznos valakinek.

(#38290) PNP válasza Taci (#38289) üzenetére


PNP
őstag

És miért mondja a Q&A részen a Sony Support Deutschland, hogy nem kompatibilis a ZV-E10-zel?

(#38291) PNP


PNP
őstag

Német Amazonon megint jó árban van a ZV-E10, van például ilyen csomagban is, hogy ZV-E10 + Sony 11/1.8 + bluetooth markolat voucherrel 1000€ alatt, itthon ugyanez ~580eFt. [link]

(#38292) Taci válasza PNP (#38290) üzenetére


Taci
addikt

Nem tudom, elírás, kapkodás, passz. De ugyanazt az akksit, töltőt, dobozt, papírt, kiegészítőket kaptam, mint az itthoni hivatalos viszonteladós vásárlásnál, szóval minden rendben van vele.

@Márton: nekem ezek közül egyik sem szerepel rajta. De mindegy is már, most már ez a gyakorlat, úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#38293) pdave válasza PNP (#38291) üzenetére


pdave
aktív tag

valamiért 1081 euróra jön ki a voucherrel együtt, ha berakom a kosárba, de szállítással együtt is még mindig megáll 440.000-be, ami elég jó ár.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#38294) PNP válasza pdave (#38293) üzenetére


PNP
őstag

Áfakülönbözet miatt nő meg magyar címre rendelve. Mi ugye világelsők vagyunk, míg a németeknél csak 19%.

(#38295) kovsol


kovsol
titán

Patona dupla töltőm amit 4 éve használok ma úgy döntött meghal, és megölte a benne lévő két aksit is.

May the Force be with you!

(#38296) wms válasza kovsol (#38295) üzenetére


wms
senior tag

Sajnálom! Pedig elismert, jó minőségű márka, de úgy látszik már ők sem gyártanak hosszútávra. :((

(#38297) kovsol válasza wms (#38296) üzenetére


kovsol
titán

Azért egy pillanatra félre vert a szívem mikor megláttam 33e most egy új gyári aksi, de kellett vegyek, mert aksi nélkül maradtam. 4 évesnél régebbi volt már az aksi, de jól bírta még azért, magamtól még nem cseréltem volna.

May the Force be with you!

(#38298) syC válasza kovsol (#38297) üzenetére


syC
addikt

Nekem most kezdi eldobi az agyát 2 zöld patona fz100-as akksi. 2 évesek, 80%-ról 5 perc alatt leesik 60%-ra, stb. :(

(#38299) kacsento1 válasza kovsol (#38295) üzenetére


kacsento1
senior tag

Remélem nem 2 gyári akksit nyírt ki. Én szívrohamot kapnék. :Y

(#38300) csacsi77


csacsi77
senior tag

Volt itt szó korábban a pénzvisszatérítésről. Nos úgy tűnik van kezelési költség. A 80.000 Ft-ből 78.950 Ft lett mire ideért.
Rendes Emagos vásárlás, mintaszerűen benyújtott és elfogadott igénnyel, 12 napos átfutási idővel. Nem durva, de azért naaaa........ :N

Öreg fater megoldja!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.