Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) kovsol válasza krmcz (#39450) üzenetére


kovsol
titán

Milyen aksit és töltőt vettél?
Miután megölte két aksimat a patona töltő inkább vettem két gyárit, meg most gyári sony töltőt is használok, igaz csak egyesével tudom tölteni.

May the Force be with you!

(#39452) krmcz válasza kovsol (#39451) üzenetére


krmcz
tag

Leültem egy székre, vettem egy mély levegőt és gyárit rendeltem mindkettőből. Az árát nem ecsetelem (korábban volt szó róla), ahogy azt sem, hogy külső töltőt nem mellékel a gyártó egy ilyen értékű váz mellé...

Korábban beszéltem egyik hivatalos bolt eladójával és a Patonára azt mondta felejtsem el. Igazából csak megerősített, a gyors kapacitásvesztést már én is megtapasztaltam a 6300-al illetve megbízhatatlan a töltöttségi fok kijelzése is. A sok reklamáció miatt ők le is szedték a kínálatukról ezt a márkát. Ha mindenképp utángyártott kell, akkor Jupio vagy Smallrig amit javasolt. Igen, csak ezeknek az ára is már közelíti a gyárit, akkor meg már miért ne azt? Így nálam el is dőlt a kérdés, nem ezen fogok spórolni. Fólia az nem gyári lesz. :D

(#39453) qnadam válasza kovsol (#39451) üzenetére


qnadam
veterán

markolatban a váz kettőt is tud tölteni, de sose próbáltam ki, hogy egyszerre vagy egymás után :) vagy a töltőben egy, a vázban meg a másik.

akksiügyek: valahol azt írták, hogy a 7siii joval többet fogyaszt, mint a 7iii. kipróbáltam, a két kamera egymás mellett, bennük a saját egykorú gyári akksijaim. egyik 4k/25 8 bit 100 mbps, másik 4k/25 10 bit 140 mbps. pár perc gombnyomkodás és 43 percnyi előadás felvétele után mindkettőben 67% maradt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39454) kovsol válasza qnadam (#39453) üzenetére


kovsol
titán

Én éppen, hogy nem akarom, hogy mindig a vázon át legyen töltve, mert az én fejemben az van ilyenkor, hogy fölöslegesen terhelem a váz elektronikáját.
A9 mellé meg jár egy Sony BC-QZ1 töltő gyárilag már. Ott már a Sonynak belefért, hogy csomagoljon hozzá. :U

S3 gondolom akkor fogyaszt piszok sokat ha az EVF -t használod, meg CPU gyilkos codekben rögzít. Godolom valami 4K100/120 10 bit akármik :D

May the Force be with you!

(#39455) qnadam válasza kovsol (#39454) üzenetére


qnadam
veterán

evf-fel nem próbáltam, de az feltűnt, hogy az s kijelzőjén mennyivel élesebb kép van...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39456) kovsol válasza qnadam (#39455) üzenetére


kovsol
titán

1444K vs 921,6K pixeles kijelző. A7IV be is csak 1036K pixeles kijelző került :(
Sony most már dobhatná ezeket a fostalicska panelokat.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#39457) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Szokott innen Közületek vki csak úgy random kimenni egy munkanap utáni délután/koraeste a városba magányosan lôdözgetni ezt-azt ? Esetleg többen ? Amolyan light-os bandázódásféleségképp, semmi komoly. :)

Amikor épp semmi kedv semmihez, vagy összevesztek zasszonnyal, vagy egyedülérzet-kioltás, bármi egyéb ok... :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39458) Dißnäëß válasza qnadam (#39453) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az A7R4-nél mintha azt mondta volna az online manual, hogy markolatban a 2 akksinál a gyengébbel kezdi a töltést, majd ha tele, vált a másik töltésére.

Ha ez itt így van, mindenhol így lesz szvsz.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39459) Golota válasza sgery (#39444) üzenetére


Golota
aktív tag

Nekem mindenem PC/android, kiváve a tablet, ami egy Ipad Pro. Teljesen problémamentesen tudok mindent integrálni, nem kell félni már a "más ökoszisztémától". Ha jól tudom, ráadásul az Ipad Pro kalibrált is, így a színekkel sem lesz gond. Nyugodtan vedd meg, remek tablet, nem lesz vele probléma.

(#39460) sgery válasza Golota (#39459) üzenetére


sgery
őstag

Köszi mindenkinek, ipad pro 11 m2-es lett végül, eddig nem bántam meg (csak a pénztárcám). Pont elfér a peak design 6l-es táskában, így könnyű magammal vinni.
Egy napnyi ipad nyomkodás után felemeletem a surface-t és hű de lassú volt :D

De azért van pár számomra érthetetlen és gáz dolog:
1. a tárhely - egyrészt van még 128gb-os változat és 50e felár a 256-os... Ami még mindig irtó kevés, így inkább ebből egy külső ultra gyors ssd-t veszek hozzá a fotóknak, azoknak úgyis 1tb+ kell..
2. adnak hozzá töltőt de 20w-osat. A fele ennyibe kerülő oneplus 9 pro-mhoz 65w-osat adtak gyárilag. Itt meg ezzel szúrják ki a szemem. Akkor inkább ne adjanak semmit.
3. az, hogy az ikonokat/widgeteket még mindig nem lehet szabadon pakolni úgy, hogy üres rész maradjon köztük - én komolyan nem értem ez hogy nem lett megoldva. Csakazért se hasonlítson az androidra? Vagy majd 5 év múlva extraként lesz eladva? Utálom az ikonokkal telipakolt asztalokat :( Nagyon felcsesz :D

Ez pedig már csak tényleg off, de úgy eladni ezt a toll lebegtetés dolgot mint a világ első csodáját - mikor a 10+ éves samsung tablet pc-m is tudta már... Ilyen magas labdát miért nem üt le a samsung, hogy a múzeumba beviszi az új ipad-et hogy megmutassa, az a régi fos már rég tudta :D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#39461) qnadam válasza kovsol (#39456) üzenetére


qnadam
veterán

és abban se vagyok biztos, hogy a 7iii kijelzőjének a teljes felbontása ki van használva.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39462) kovsol válasza qnadam (#39461) üzenetére


kovsol
titán

Van egy beállítás: Display Quality
Lehet neked standard van beállítva.

May the Force be with you!

(#39463) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Sony a6400 berendelve.
eqv 35mm: viltorx 23mm F1.4 berendelve.
eqv 85-100mm: fényerős fix-ben még nem tudtam dönteni... :B (hétvégén kipróbálok néhány kölcsön obit a vázon)

(#39464) kovsol válasza Monya78 (#39463) üzenetére


kovsol
titán

Sigma 56mm f1.4 érdemes lehet a kipróbálása.

May the Force be with you!

(#39465) Monya78 válasza kovsol (#39464) üzenetére


Monya78
veterán

Igen, az az egyik befutó.
m4/3 alatt ez a kedvencem. Ha lenne valami adapter, jó lenne a sonyra, de nincs. Használtan se árulják, új ára pedig húzós 180eFt.

Viltrox 56mm f1.4 nem túl jól sikerült elvileg. (új 122eft)
Samyang 75mm F1.8, nagy a gyári szórás decenterességben, de tetszene (új 158eft)
Viltrox 85mm F1.8 már jobb obi mint a kisebb társa. (új 156eft)
Sony 85mm F1.8 (használtan), éles sarkok, gyors, időjárás álló (új 210, használt 160eFt)
Meike 85mm F1.8 most megint kapható az AF változata, bazinagy és olcsó (új 110eft)

Kérdés mennyire számít a képélesség a széleken, hisz egy-két téglafalas tesztfotó után, a gyerkőc lesz a kép(közép)ben. CA mentesítés is kérdéses hogy mennyire hatásos az olcsóbb obiknál. AF sebességeket nem tudom, Sony 85mm biztos ezek közül a leggyorsabb, a további sorrend kérdéses, pedig ez az egyik legfontosabb számomra.

[ Szerkesztve ]

(#39466) qnadam válasza kovsol (#39462) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem high, de megnézem otthon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39467) kovsol válasza Dißnäëß (#39457) üzenetére


kovsol
titán

Nálunk asszonnyal program szokott lenni egy kis esti városi fotózás :D Neki is van állványa, meg saját gépe is. (Canon, de nem lett váló ok :DDD )

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#39468) qnadam válasza kovsol (#39467) üzenetére


qnadam
veterán

legalább nem kéri kölcsön az objektívjeid :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39469) motocoder


motocoder
aktív tag

Ma megjelent egy új Sony kamera igaz nem cserélhető objektíves. Sony ZV-1 Mark II
Hátha valakit érdekel.

(#39470) Dißnäëß válasza kovsol (#39467) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Dettó lol. De ô a kis kompaktot nem hozza.

Duna 2 partján szoktunk egy nagyobb kanyart tenni, mikor Szabadság, mikor Erzsébet hídon át Budára, majd Rákóczin vissza és végül Ráday.

Néha meg csak Gellértre fel és vissza.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39471) Márton válasza motocoder (#39469) üzenetére


Márton
nagyúr

hááát.. iphone wins..
(nem vagyok almás)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39472) kovsol válasza motocoder (#39469) üzenetére


kovsol
titán

Video orientált kamera optikai stabilizáció nélkül…

May the Force be with you!

(#39473) motocoder válasza kovsol (#39472) üzenetére


motocoder
aktív tag

Az árazása sem meglepő x2 az előző modell a felébe kerül...

(#39474) krmcz válasza motocoder (#39473) üzenetére


krmcz
tag

...és ez egyre inkább így lesz. Egyre kevesebben vesznek fényképezőt és velük kell megfizettetni a fejlesztési és minden egyéb költséget na meg a profitot.

(#39475) motocoder válasza krmcz (#39474) üzenetére


motocoder
aktív tag

Ezek után nem várom az A6700-ast.
Pedig kb. 1 hónap és bejelentik.
[link]

(#39476) kovsol válasza motocoder (#39475) üzenetére


kovsol
titán

Már az A6600 is túl van árazva a többi APSC kamerához képest, ha lesz új kamera szerintem már FF árban fog menni, de akkor már valami professionális vázat kellene rittyenteni.
Ezek a vlogging izék meg á hagyjuk.

May the Force be with you!

(#39477) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Érdemes ma már AdobeRGB-ben fotózni és ha fotómegosztós oldalra teszek fel, abban hagyni ?

Tudom raw-nál szinte mindegy, de ahogy a mainstream monitorok is lassan - bár kalibrálást mellôzve - közelítgetik már közepes-jó ligában is az Adobe RGB lefedettséget, hasznos lehet ? + Párévente cserélt telefonok, talán szintén már tudják... Passz. Mindenesetre a HDR ahogy terjed, talán ebben is segít..

Hol tartunk most ebben ? Vagy sRGB maradjon ? :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39478) Taci válasza Dißnäëß (#39477) üzenetére


Taci
addikt

Fotózni Adobe RGB-ben, szerkeszteni is, viszont neten megosztani már sRGB-re konvertálva/exportálva.

(#39479) PuMbA válasza Dißnäëß (#39477) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, hacsak nem profi fotós vagy és olyan dolgot csinálsz, ahol ez szükséges. AdobeRGB elterjedésétől nagyon messze vagyunk, mikor még ma is elég erőt próbáló egyáltalán az egész beállítása, hogy Adobe RGB és sRGB is jól nézzen ki a különböző programokban, ha Adobe RGB képes monitorod van.

[ Szerkesztve ]

(#39480) Dißnäëß válasza Taci (#39478) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezt régen így toltam sok éve is már.
Azon filóztam, netre mikor lesz már elterjedtebb az, hogy kb. minden is AdobeRGB közelébe ér.

Ezek szerint oda még mindig jobb sRGB. Ok.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39481) Kristof93 válasza Dißnäëß (#39477) üzenetére


Kristof93
senior tag

Ez már annyira el van rontva, hogy amíg a hdr standard nem lesz mindenhol szerintem nem érdemes foglalkozni. Gyakorlatilag mindenki srgbt használ elméletileg - a web, Windows, stb, de a képernyők már rég többet tudnak és csak széthúzzák az sdr tartalmat. A hdr talán, nagyon remélem, hogy javít ezen.

(#39482) PuMbA válasza Kristof93 (#39481) üzenetére


PuMbA
titán

"de a képernyők már rég többet tudnak és csak széthúzzák az sdr tartalmat."

Nem munkára való monitorok széthúzzák, de a munkára valóak, például a Dell Ultrasharp-ok nem mutatnak túl az sRGB-n, ha nem tudják megmutatni a teljes Adobe RGB színteret, hogy ez ne legyen probléma. Az ilyen félúton az sRGB és Adobe RGB között monitorok játékra meg otthoni felhasználásra valók. Egyes modelleknek azért van külön sRGB módja, de a többség nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#39483) Kristof93 válasza PuMbA (#39482) üzenetére


Kristof93
senior tag

A hdr játékra/filmre való képernyők és oled telefonok az Adobe rgb-n is messze túlmutatnak sok szempontból. De igazából lényegtelen, a tartalom amit fogyasztasz srgb vagy hdr, a kijelzők, amelyeken az emberek a te tartalmadat nézik vagy ilyen széthúzott srgb vagy hdr. Adobe rgb-nek itt nincs helye, hacsak nem professzionálisan nyomtatni akarsz, vagy csak saját élvezetre készíted a képeket.

Ez a Dell képernyőre is igaz. Ha beállítod, hogy "helyesen" mutassa neked a tartalmat, már ha támogatja ezt a szoftver, akkor nagyon rossz élményben lesz részed minden srgb tartalom fogyasztása közben.

(#39484) motocoder


motocoder
aktív tag

Aki memóriakártyát keres annak itt egy vállalható fajta. Kingston Canvas Select Plus microSDXC 512GB + ad. 17490 Ft

[ Szerkesztve ]

(#39485) lugosi válasza Dißnäëß (#39480) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Éppen bennem is felmerült ez a kérdés a napokban. Annak idején a dslr-ezés kezdetén (Nikon D70 megjelenése) Adobe rgb-ben fotóztam és állandó pluszmunka volt a végén az srgb, aztán rájöttem hogy ez teljesen felesleges. Azért szomorú, hogy lassan 20 év is kevés volt ahhoz hogy a nagyobb színtér általánosan elterjedt legyen.

(#39486) mettek


mettek
addikt

Sziasztok!

ezek a piros pontok mitől lehetnek? 3-4 darabot vettem észre de az egyik elég nagy kb a kép közepén. Por vagy pixelhiba az érzékelőn?

F8-tól felfelé egyre erősebben kivehető, alatta homályos foltként jelentkezik.

Hogyan orvosolható? Tisztítás vagy Szervíz?

koszi előre is! :R

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#39487) Taci válasza mettek (#39486) üzenetére


Taci
addikt

Az elkészült fotókon is látszódik másik eszközön nézve is, vagy csak a váz kijelzőjén?

(#39488) mettek válasza Taci (#39487) üzenetére


mettek
addikt

Fotókon is látszik. Azokon fekete pontokként jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#39489) mettek válasza Taci (#39487) üzenetére


mettek
addikt

Megnéztem a szenzort, szemmel is láthatók rajta pár helyen porszemek, szennyeződések, valszeg az okozta a foltkat. Holnap veszek hozzá tisztító készletet.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#39490) kovsol válasza mettek (#39489) üzenetére


kovsol
titán

Körte pumpát is érdemes beszerezz. Alap felszereltség része. Legtöbb gondot okozó por, szösz lefújható vele.

May the Force be with you!

(#39491) KawaBazsy válasza kovsol (#39490) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Mindig mondjátok, én meg mindig elfelejtem.. a biciklipumpa nem jó körte helyett? :-) Amúgy hol szerzi be ezeket (Bp) az ember?

[ Szerkesztve ]

(#39492) wms válasza KawaBazsy (#39491) üzenetére


wms
senior tag

A körtepumpa egykezes, könnyen kezelhető, egyszerű a használata. Fotoplusban, Media Marktban is kapható, de sok netes bolt is árul. Pl..kameratartozekok :K

(#39493) Bogyó bá' válasza KawaBazsy (#39491) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az én körtepumpáim (egy nagy otthonra, meg egy picike a fotóstáskába) a gyógyszertárban lettek vásárolva, még tizensok évvel ezelőtt.

Aztaqurva! :Y Ez a nagyobbik, ez tizenpár éve nem került egy ezresbe sem! :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39494) kovsol válasza KawaBazsy (#39491) üzenetére


kovsol
titán

Bármelyik fotós bolt, de MM ben is van. Google beírod tucatnyi voltot hoz fel.
2-3e Ft körüli ár. Fotós táskában nekem mindig van egy.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#39495) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#39493) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Itt azért emberibbek az árak: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39496) kovsol válasza Bogyó bá' (#39495) üzenetére


kovsol
titán

Amit a fotós boltban kapsz körte pumpa annak a hátsó felében van egy szűrő, és onnan szívja be a levegőt, és azt fújja ki az elején. Én inkább azt venném. Egyszer kell megvenni, és ha el nem hagyod örök darab. Én 5 éve használom ugyan azt. [link]
Egy körte pumpa, és egy lenspen mindig van a táskában részemről.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#39497) Bogyó bá' válasza kovsol (#39496) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, ezt nem tudtam. :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39498) Masterboy84 válasza Bogyó bá' (#39497) üzenetére


Masterboy84
tag

Egy körte pumpa mivel jobb egy "ecsetes" tisztítónál? Nekem olyan van, a másik végén van egy háromszög alakú szivacs szerű pici tisztító. Ennek van valami hátránya?

(#39499) kovsol válasza Masterboy84 (#39498) üzenetére


kovsol
titán

Körte pumpa fizikai kontaktus nélkül (ha a levegőben lévő molekulákkal való találkozást nem vesszük annak :D ) le tudja fújna a gondot okozó szöszöket, port a szenzorról. Lefelé fordítod a gépet, szenzorra ráfújsz párat, és mehet vissza az objektív. Soha ne szájjal fújkálja senki, mert kis nyál szemcsék nem mutatnak olyan jól a szenzoron. Plusz ha nedves részecske ott szárad meg rajta akkor azt már nem fújod le. Akkor jön jól egy szenzor tisztító készlet.

A kis ecsetes tisztítóval objektívet szoktak portól megszabadítani, majd utána ha zsíros, vagy makacsabb a szennyeződés, akkor mész át az üvegen a másik felével.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#39500) Masterboy84 válasza kovsol (#39499) üzenetére


Masterboy84
tag

Az objektívet én is így tisztítom vele, a gép szenzorát szerintem egyszer kellet 1 év alatt portalanítani, akkor lefelé fordítva leporoltam a kis ecsettel :) Lehet, hogy hülyeség, de a pumpa se jobb sokkal szerintem, mert az meg lehet, hogy pont befújja a szenzor körüli apró résekbe a szöszt. Ez nem lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.