Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16018) #31733248 válasza rgranc (#16009) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#16009) rgranc

"az itthoni ~230ezres listaárhoz képest ott ~130ezerbe kerül. :("

Az tényleg jó ár!

"Tényleg Econ, a canonos Sigma obikkal hogy megy ez? Mert ugye - gondolom - semmilyen vignettálás/torzítás-korrekciót nem tud(hat) a váz, csak utófeldolgozás során lehet megoldani, de hogy mondod meg a konverternek hogy ez x obi? Vagy nem is kell csinálni (annyira jó obik :D )?"

Nem kell megmondani, felismeri ezeket az obikat és bele is írja az exifbe. Én mondjuk alapvetően raw párti vagyok, de ha az OOC jpg-kre hajtanék, feltenném az alkalmazások közül ezt és megoldottam a problémát. Szerintem nagyon ügyes dolog, főleg, ha más gyártók üvegeit is rendszeresen használja az ember.

A Sigma obik torzítása pedig nem jelentős, de egy-egy helyzetben azért észrevehető, főleg építészeti fotóknál, amikor a kép szélein függőleges vonalak vannak. Itt van egy példa a Sigma 8-16 torzítására, az oszlopon látszik a mértéke. Ez az extrém nagy látószöghöz képest nem jelentős, de ilyen helyzetekben azért egyértelműen látható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.