Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) Mágus2 válasza wladymir (#8950) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azt hiszem, h nekem is egyforma, ez van az enyémben is. :R

(#8952) Atuska75 válasza Mágus2 (#8951) üzenetére


Atuska75
tag

Az egyforma hosszú nekem is.

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#8953) wladymir


wladymir
csendes tag

Köszi mindenki :)
Akkor jó,ha jó :C
Autósboltba 2800 pénz volt :C

Ohh,más dolog!
Ha szar a szivató,ehet tőle sokat?
Ha megálok lámpánál itt ott nem veszem észre,hogy menne,de néha magasnak találom az alapjáratot.
Alapból 900-ra állítottam,de néha 1000 körül röhög.
:F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#8954) Mágus2 válasza wladymir (#8953) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha nem kapcsol ki teljesen, akkor lezabálja a gatyádat is. :B

(#8955) Atuska75 válasza wladymir (#8953) üzenetére


Atuska75
tag

Ja ja klasszikus hiba? szorul a tengelye és nem kapcsol ki. Nekem most ugyanez a baja csak lusta vagyok szétszedni, meg itt elég hideg is van még.

Számolj le a negatív hozzá állással mint: Nem fog sikerülni, légy pozitív: Úgyis el fogom rontani :D Ford a márka, Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!

(#8956) Retro DJ válasza szabol85 (#8949) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Igen a műszer belsejében van, az illesztő elektronikában.

Retro

(#8957) szabol85 válasza Mágus2 (#8941) üzenetére


szabol85
csendes tag

Nem küldted el a számát. Kassán vagy a környéken van olyan bolt ahol ilyen apróságokat lehet kapni?

(#8958) Mágus2 válasza szabol85 (#8957) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elfelejtettem. :B Kassán lehet kapni. :K

(#8959) szabol85 válasza Mágus2 (#8958) üzenetére


szabol85
csendes tag

Nem baj. :N Elég, ha leírod a bolt címét, nevét. Tudnak magyarul? Meg az se hátrány, ha egy kicsit olcsóbb, mintha itthon szerezném be a cuccokat. ;)

(#8960) Mágus2 válasza szabol85 (#8959) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Magyarul nem beszélnek, így nehéz dolgod lesz. Meg kicsit messze is van neked, ha már ide feljösz, számold bele a benzint is, és rájösz, h annyival nem olcsóbb itt sem. :(

oda-vissza neked több mint 200km.

Ha megveszem neked és leviszem hétvégén a határ mellé, akkor esetleg megérheti neked. a probléma csak annyi, h minimum 2 hetet kellene erre várnod, mert most hétvégén maradunk Kassán.

Helmecen is árulnak, esetleg tudok adni címet, ott beszélnek magyarul. :K

[ Szerkesztve ]

(#8961) szabol85 válasza Mágus2 (#8960) üzenetére


szabol85
csendes tag

Nem gond a távolság, legalább szétnéztem volna Kassán, de a helmeci is tökéletesen megfelel. Kíváncsi vagyok az árakra a boltokban...egy kis összehasonlítás.

(#8962) Mágus2 válasza szabol85 (#8961) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha kitavaszodik és több időm lesz, akkor meglátogatsz. Elég nagy város Kassa, ha még soha nem jártál itt, akkor inkább kimennék eléd, mert simán el lehet tévedni. :K

Királyhelmec főutca 35(Hlavná 35). Illés Mária a tulajdonos. Szokott nekik lenni minden favorithoz, de ha nincs, akkor rendelnek.

[ Szerkesztve ]

(#8963) szabol85 válasza Mágus2 (#8962) üzenetére


szabol85
csendes tag

Én tuti eltévednék. Az jó lenne, ha egy pár helyet meg tudnál mutatni, csak az érdekesebbeket. Valószínű majd csak márciusban megyek helmecre, aztán a tapasztalatokon felbuzdúlva később elmennék Kassára is.
Köszönöm a címet.

(#8964) Mágus2 válasza szabol85 (#8963) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szlovákia második legnagyobb városa. 240 000 lakossal. :B Kb. egy hónapig nekem is gondjaim voltak. Elég rosszul van megoldva a közlekedés. Egy sávot elnézel és vége. :Y Troli, villamos, 3sávos körforgalom, van itt minden jó. ;)

(#8965) Marczi80 válasza szabol85 (#8963) üzenetére


Marczi80
tag

Ha helmecen jársz, és esetleg ott nem kapsz - bár kicsi az esélye - de pár méterre van egy másik autósbolt helmecen - Truck shop, Fő utca 21 (Hlavná 820/21).

In a world without fences and walls - who needs windows and gates ?

(#8966) szabol85 válasza Marczi80 (#8965) üzenetére


szabol85
csendes tag

ok

(#8967) gabzjee


gabzjee
csendes tag

Sziasztok! Sajnos most nekem is segítségre van szükségem, mert nincs több ötletem :( 89-es Skoda Favorit az alany. Panasza, hogy túl sokat eszik kb 6litert eszik 15-20 km-en... ami nagyon nem normális... Karburátor most lett kipucolva, gyújtás 2 fok helyett 4 fokon van mert 2 fokon nem hajlandó elindulni...1. A vákuumszabályozóban található egy imbusz kulcsos szabályozó, amit viszont kedves előző tulaj össze vissza tekerte... Valaki tudna nekem segíteni, hogy mennyire kell becsavarni? A 2. panasza, hogy rángat is, néha 2000 f/perc felett a ford.számmérő hirtelen 2200ról 2500-ra ugrik. Trafó cserére gondolok valamint gyújtókábel cserére is. A karbiban hajszálrepedés található a dúsító membránon hajszálrepedések találhatók. A levegőcsappantyú teljesen ki szokott nyitni amint bemelegszik a motor, de a szivató nélküli alapjárat ingadozik, azt állítanom kell. 3. A vákuumszabályozó csövein nem láthatók repedések, de lehetséges, hogy el van ernyedve és ez által csinálja azt, hogy 5 másodperc indítózás után akar csak elindulni? Az első gázadásig csak 3 hengerrel megy...

(#8968) Mágus2 válasza gabzjee (#8967) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az imbuszos csavar belső pereme, és a házának külső széle között legyen 4mm távolság.

Gyújtást 5 fokra kell állítnani, nem tudom hol olvastál 2 fokot.

2. Rángathat a nem megfelelő keverék miatt is. Repedezett membránokat eldobálni, azzal nem lesz jó soha, még csak be sem lehet vele állítani.

Ha mindez megvan, akkor keverék csavart tövig betekered, 2 teljes fordulatra kiengeded, alapjáratot és szivatót hozzáigazítod, bemelegíted a motort(menet közben, majd kiveszed a gyertyákat, és lefényképezed, képeket ide felteszed)

Alapfeltétel a membránok és a gyújtás kifogástalan állapota, addig nem érdemes állítgatni. Az összes többi hiba erre vezethető vissza: nem megfelelő keverék, hibás gyújtás beállítás.

A csövet is cseréld ki ami a karbi és a gyújtáselosztó között van. :R

[ Szerkesztve ]

(#8969) gabzjee válasza Mágus2 (#8968) üzenetére


gabzjee
csendes tag

Köszi a gyors választ. 135-ös motornál 2 fok az előgyújtás, könyvben olvastam :R

(#8970) Mágus2 válasza gabzjee (#8969) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ezt mint látnok, nem láttam. Az egy elég fontos infó, h 135-ös motor. De azt is olvastad, h +-2 fok, szóval a 4 fokkal sem rontasz el semmit. :P

(#8971) Mágus2 válasza szabol85 (#8959) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A kilincset a zárral összekötő rúd. 115988504

A betétet a zárral összekötő darab. 115988500

Végeket hamarabb árulnak: 6U0827445-kilincshez, 112988504-betéthez

(#8972) gabzjee válasza Mágus2 (#8970) üzenetére


gabzjee
csendes tag

ha jól értelmeztem, így 4 mm :D Viszont az, hogy nehezen szeret indulni még melegen is, lehetséges attól hogy szarok a gyújtókábelek valamint a túl sok anyagtól? Mert régen pöcc-röff volt :(

(#8973) Mágus2 válasza gabzjee (#8972) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Pontosan így gondoltam a 4mm-t.

Lehet a túl dús keveréktől, de ha valahol levegőt szív a rendszer, attól is. A gyújtó kábeleket hogy érted, h rosszak, mérted az ellenállásukat? Repedezettek, átütnek? Fejtsd ki bővebben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8974) gabzjee válasza Mágus2 (#8973) üzenetére


gabzjee
csendes tag

Mértem ellenállásokat... 6-7 kohm:D elég idősek is. Múltkor járó motornál hozzám ért és nem volt túl kellemes:D

(#8975) Mágus2 válasza gabzjee (#8974) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mert járó motornál gondolom a másik kezeddel megtámaszkodtál a vason. :Y Ebben az esetben bármilyen kábel(hogy is fogalmazzak diplomatikusan) felpezsdítette volna a szexuális életed. (megb@sz mint állat) :K

(#8976) gabzjee válasza Mágus2 (#8975) üzenetére


gabzjee
csendes tag

egyáltalán nem értem hozzá a kasztnihoz:D "nem voltam testelve":D

[ Szerkesztve ]

(#8977) Mágus2 válasza gabzjee (#8976) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akkor tényleg átüt. :B Mágus bácsi megtanulta még a régi 2T wartburgján, hogy nem támaszkodunk, amikor egyesével nézzük melyik henger megy. (mert rögtön indul a tánc) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8978) gabzjee válasza Mágus2 (#8977) üzenetére


gabzjee
csendes tag

Azóta én is óvatos vagyok:D De valaki régebben írta, hogy mennyinek kellene lennie az ellenállásoknak.. hát kb fele annyi az értéke az én gyújtókábeleimnek:D

(#8979) gabzjee válasza Mágus2 (#8977) üzenetére


gabzjee
csendes tag

Tudnál nekem még valamiben segíteni? Félek, hogy ha ki is cserélem ezt a repedezett membránt, a fogyasztása nem fog változni akkor sem ha beállítom a jó CO értéket :/

Mi okozhat még ekkora fogyasztást? Szívató kikapcsol rendesen

skoda favorit 135l 1989-es

(#8980) Mágus2 válasza gabzjee (#8979) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Lyukas cső, esetleg átereszt az AC membránja.

Valahol ömlik a benzin a motorba, mert ez nem normális fogyasztás, vagy szökik valahol. A teljes csövezést át kell nézni a tank és a motor között, a visszavezető ágat is!

AC membránt is cserélheted, 50 000km-ként kell cserélni.

Ilyen fogyasztás mellett, ha a motor égésterén áthalad ennyi benzin, akkro a kipufogóból ömlenie kell a benzinnek.

(#8981) gabzjee válasza Mágus2 (#8980) üzenetére


gabzjee
csendes tag

Vadi új AC pumpa van rajta:D Folyni sehol sem folyik... Elpárologni sem párolog el ennyi... :/ Igazság szerint a motorba ömlik bele, elég benzinszagú az olaj... Hűtővíz nem tűnik el, de az olajszint megnövekedett... Szilveszterkor gyűrűztem+ szelepszár szimering :/ Már január közepén volt egy problémám, hogy átszakadt az AC pumpa.. gyűrűzésnél új olaj, átszakadt az AC ezért új olaj, most valószínű ez miatt a membrán miatt emelkedett meg az olajszint, de azért 1,5 hónap alatt nem fogok benne harmadszorra is olajat cserélni

[ Szerkesztve ]

(#8982) Mágus2 válasza gabzjee (#8981) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az új AC akkor kuka, remélem nem VIKA???

Az olajba csak az AC-n keresztül mehet a benya, ha már a karbin ennyi benzint kapna, akkro nem indul be. :(

A régi AC-va vegyél egy membránt, de eredetit, olajat azonnal cserélni, autóval így nem szabad járni, mert besül a motor. A benzin eléggé lerontja az olaj kenési képességét.

VIKA - fuck you!!!! Kínai szar. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#8983) gabzjee válasza Mágus2 (#8982) üzenetére


gabzjee
csendes tag

Azthiszem vika van rajta... Az olajvisszajelző alapjáraton amikor felmelegszik villog... mert viszkozitása egyenlő a nullával. De azért ennyi benzin sem megy az olajba, mert akkor már a tetején kellene kijönnie ha 4 liter belemenne 20 literenként

[ Szerkesztve ]

(#8984) Mágus2 válasza gabzjee (#8983) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Annyira felhigult az olajad, hogy feljut az égéstérbe, és egyszerűen megeszi, mlég egyszer leírom, ne használd így, mert szét fog menni a motor!

(#8985) gabzjee válasza Mágus2 (#8984) üzenetére


gabzjee
csendes tag

Akkor most meg is nézem az AC-t... :/ Egyébként, lehet hülyeség amit kérdezek, de ha leállítanám az autót este és reggel megnézném, ugyan úgy meg kellene lenni a benzinnek a karbiban, vagy tévedek? mert zárt rendszer, tudtommal ugyan úgy kellene állnia mint amikor leállítottam

[ Szerkesztve ]

(#8986) Mágus2 válasza gabzjee (#8985) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az úszóházban megmarad, de a többi visszafolyhat a tankba, ha az AC szelepe nem fogja meg.

(#8987) rob210 válasza gabzjee (#8985) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha van közbeiktatva visszacsapó szelep akkor nem engedi el, egyébként elképzelhető.
Neked még a pumpálós AC-d van?

Ahogy mágus is írja, ne használd így a kocsit, mert nem sok örömöd lesz benne és nem csak a 1X literes fogyasztás miatt!!!

Ac ból jobban jársz a gyári bontott plusz membránnal, mint a vikával.
Ezek tapasztalatok:R

Renault power

(#8988) gabzjee


gabzjee
csendes tag

Vika... többet soha...

(#8989) szabol85 válasza Mágus2 (#8971) üzenetére


szabol85
csendes tag

Köszönöm, majd helmecen megnézem. Mondtam már, hogy szar a reflektor? :O Mikor hazajöttem (2 órája), játszottam vele egy kicsit, néha fel-fel villant, de csak néha. Azt mondja a feleségem, mert hogy övék volt a kocsi: jaaa, régen volt ilyen baja, hogy menet közben kikapcsolt meg stb. :W Nem is ez a lényeg. Csörög a telefon, hogy a kocsin világít a lámpa. Pontosabban a reflektor. Csak úgy magától :C Remélem éjszaka nem gondolja úgy a kocsi, hogy tesz egy kört a városban :N

[ Szerkesztve ]

(#8990) Mágus2 válasza szabol85 (#8989) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kitt... kapcsold le a lámpát! Kitt, az anyád mindenségit, elkobozom az akksidat... :Y :DDD

Ha a bajuszkapcsoló jó(kétlem), akkor a lámpa kapcsolónak összeégett a belseje, nekem egyszer este, mikor máskor, elromlott, és szét kellett szednem, h hazajussak. Elég gyenge pont a faviban. Szerezz be egy másikat. Mondanám, h cseréld ki a másikkal, de akkor a teljes világítás fog rakoncátlankodni, a helyzetjelző is.
Egy próbát megér, ezzel kizárható a kapcsoló hibája. Eleve nem is lehet kapcsolgatni, ha nincs rajta a gyújtás, szóval ez érdekes. Nem kotor bele valami önjelölt villanyszerelő???

(#8991) szabol85 válasza Mágus2 (#8990) üzenetére


szabol85
csendes tag

Önjelölt villanyszerelőből van sok :DDD Hogy apósom hozzányúlt-e, majd megkérdem. De holnap én is meg villanyszerelem ;)

(#8992) szabol85 válasza szabol85 (#8991) üzenetére


szabol85
csendes tag

Elég sok fém fedeles relé van még benne. Lengyel gyártmányú. Az eredeti? :F
Vettem egy relét és most már jól működik. Tegnap a fénykürttel játszottam és valszínűleg beragadhatott a relé. A fénykűrt most is működik gyújtás nélkül (nem tudom, hogy így helyes-e), de ha előretolom a kapcsolót akkor nem világít. Szóval fasza. A tompított relé már volt cserélve és már az is világos miért nem megy a hátsó szélvédő fűtés :(( . Nincs miről... De mi az a fém hajlított lemez ami az abltörlő interval kapcsoló helyére van benyomva?

(#8993) szabol85


szabol85
csendes tag

Ja, ezek szerint nem is kell indexkart cserélnem. Bár ha teljesen elfordítom jobbra kormányt, a jobbra index nem nagyon akar ott maradni.

(#8994) Mágus2 válasza szabol85 (#8992) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A hajltott lemezről van képed? Szerintem anélkül nem megy az ablaktörlő, az intervallumot a 90-es favi még nem tudta. De lehetett egy relével okosítani.

Lengyel relé???? nem tudom, nekem Tesla mind, ha jól emlékszem.

(#8995) szabol85 válasza Mágus2 (#8994) üzenetére


szabol85
csendes tag

Itt a kép. Nem sok fény volt. A jobb alsó sarokban van. Gondolkoztam: lehet össze van zárva a lemezzel, így ha kapcsolom, akkor folyamatosan megy, de intervalum az nem működik.

(#8996) Mágus2 válasza szabol85 (#8995) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ja, ez rendben van, az intervallum kapcsoló annak a lemeznek a helyére megy. ez így van gyárilag. 2 állás van, a laaaaassúúúú, meg a sokkal gyorsabb... :C

[ Szerkesztve ]

(#8997) szabol85 válasza Mágus2 (#8996) üzenetére


szabol85
csendes tag

Hogy miket nem tudtak régen? Nézegetem nézegetem, de nem tűnik olcsónak. Hány lábú kell bele? És a hátsó szélvédő fűtésbe milyen kell?
Amúgy nekem a lassú is elég gyors.

[ Szerkesztve ]

(#8998) lepke74


lepke74
csendes tag

Sziasztok

Elég rég szóltam hozzá a fórumhoz de hál istennek az elmúlt évben nem sok bajom volt a favorittal jóformán csak tankoltam bele. Tegnap viszont az első fékem beragadt kicsit füstölt is mire hazaértem gondolom a munkahenger szorult be 23éves belefér. Úgy tervezem szombaton kicserélem ezzel kapcsolatban lenne kérdésem a munkahenger kivételéhez le kell e szerelnem a féktárcsát? Valamint a kézikönyv azt irja hogy valami speciális célszerszám kell hozzá tényleg bonyolult kivenni?

Üdv

Lepke

(#8999) Mágus2 válasza lepke74 (#8998) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem kell levenni a féktárcsát, csak a féknyerget, abban van a henger. Kivételhez semmi extra nem kell, 3-4x megnyomod a fékpedált, és kiesik magától, de szólok, h ki fog folyni az egész fékolaj, ha nem szorítod el a csövet valamivel.

Visszatenni már nehezebb. A gumiharanggal sokat lehet pepecselni, végül mindent légteleníteni. Valahol van szerelési ábrám az összeszereléshez, azt ha megtalálom, feltöltöm neked. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.