Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) leslieke válasza pcnet (#4949) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez a CSC a JL2-es firmware-hez való, tudtommal.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4952) pcnet válasza leslieke (#4951) üzenetére


pcnet
addikt

És ha idő közben megjelenik 2.0 és vissza szeretnék térni 1.2-re, akkor hogy fogom tudni feltenni abból a legfrissebbet? :(

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#4953) leslieke válasza pcnet (#4952) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor már csak multiloaderrel lehet 1.2-t feltenni. A Kies mindig csak a legfrissebbre frissít, nincs választási lehetőség.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4954) pcnet válasza leslieke (#4953) üzenetére


pcnet
addikt

Épp ez az! Legfrissebb full a KF2, de ahhoz meg nincs CSC fájl. Mysamsungwave oldalon ott a link, csak épp megaupload és az ugye már nem él. Így CSC hiányában nem tudom feltenni.

Így marad a JL2 ami már nem mai gyerek. :(

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#4955) chipi-85


chipi-85
aktív tag

Sziasztok!
Tudna valaki PM-ben küldeni egy leírást, hogy hogyan kell hivatalos 1.2-ről magyar 2.0-ra frissíteni Wave 1 (S8500-ast) frissíteni, a legstabilabb 2.0-ra frissíteni.
Ha lehet szájbarágósan (pl: mit töltsek le, mik a folyamatok, lépésről lépésre!)

előre is köszönöm!!! :R :R :R

(#4956) pcnet válasza chipi-85 (#4955) üzenetére


pcnet
addikt

Itt megtalálod a leírást. Pofon egyszerű a menete. Ennél részletesebben leírni szerintem már nem nagyon lehet. :)

Firmware pedig: S8500XXLA1/S8500OXDLA1 de csak ez az egy Bada 2 van fent, így nem is tudod eltéveszteni. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#4957) JMC válasza Firka30 (#4943) üzenetére


JMC
tag

Te is belefutottál a régi hibába: szürkeimportos telefonra valaki ráhegesztett egy réges-régi firmware-t össze nem illő de működő darabokból, nagyjából beállította, hogy magyar legyen és kész. Itt a fórumban találsz leírást, hogyan kell feltenni rendesen a firmware-t, majd hogyan tudod kiessel frissíteni. A MultiLoadert nem fogod megúszni, mindenképp kell hozzá. Emlékeim szerint az XXJF4 full romot kell leszedni az oxdjf1 vagy 2 vagy 3 csc-vel, majd tolni egy prekonfigot XEH-re, és úgy frissíteni KIES-sel. Megoszlanak a vélemények, van, akinek ezzel a módszerrel sikerült talprarúgnia a telefont és utána működött a frissítés rendesen, van, akinek nem ment utána sem KIESen keresztül. Ha biztosra akarsz menni szedd le a legfrissebb fw-t a samfirmware.com-ról, azt, amelyikhez van megfelelő OXD... kezdetű CSC fájl és dobd fel Multival azt. Prekonfig mindenképp kell. Ja és természetesen az adataidra igyál hidegvizet. Ha nagyon kínai, amit írtam hagyd inkább a fenébe és használd a meglévő fw-t, sokkal az se rosszabb a mostaniaknál (bár nagyjából egy éve nincs már meg a wave-em, így a legújabbakról nem tudok nyilatkozni, de visszaolvasgatva valahogy elkerülte a figyelmemet azon kommentek sokasága, melyben lelkendeznek az emberek, hogy minden hiba javítva lett és a Bada az űberOS, így gyanítom még mindig nem az igazi a rendszer). Vagy olvasgass utána, hogyan kell multizni, mi az a csc stb. és vágj bele. Téglát nagyon nehéz csinálni a telefonból, nem kevés akarat és sok balszerencse kell hozzá. Uff.

(#4958) jlala válasza leslieke (#4945) üzenetére


jlala
csendes tag

Ez nem teljesen igaz, tény, hogy a 2.0 alatt a korábban letöltött programok kis része jelenik meg a telefonon lévő Apps-ban. Nekem pl. kb. 2 oldalnyi maradt a lista. Miután visszatettem a full 1.0-át, majd Kiesen keresztűl hagytam frissíteni a legújabb 1.2-re (KF3), a telefonos Appsban tallózható és letölthető lett (a Downloads alatt) az eddigi összes letöltött program (1 éven túli is, és olyan is ami már nincs fenn az Appson). Így lett újra Magyar szótáram, ill. Sygic-ből a Cyprusi free verzió. Én maradok is 1.2-őn, nekem az a néhány program, amit használok, tökéletesen fut, a rendszer stabil, gyors. Netezésre meg Opera mini-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#4959) Dhampir


Dhampir
félisten

Én maradok a gyári kiadásoknál. Persze biztosan akadnak olyan "ezermesterek", akiket boldogít a fúrás-faragás. Nekem pont azt tetszik a Badában, hogy alapból jól használható, annak ellenére, hogy nem tökéletes.

(#4960) leslieke válasza pcnet (#4954) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Semmi különbség nincs a JL2 és a KF3 között.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4961) leslieke válasza jlala (#4958) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Arról volt, szó, hogy bada 2 alatt nem lát minden programot. :))
Aztán a fene se tudja, hogy kinek mi és miért látszódik vagy épp nem látszódik az Appson. Semmi egység nincs benne.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4962) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Hát nincs....összevissza van nekem is...
Már 2x megvettem a Fruit ninját, de most már végképp nem tudom 1x sem leszedni....

(#4963) wertigo1984 válasza Goldmen75 (#4934) üzenetére


wertigo1984
őstag

én "témabuznyák" vagyok, egyrészt ezért is esett a választásom a badára. /az eddigi Nokiáimon is a memokari 80%-a témákkal volt tele./ Az asszony is nagyon szereti az övét, főleg hogy éles tiszta képe van az előző telóihoz képest. A lánya viszont kezd panaszkodni a droidra, facebook közben fagyogat, hirtelen ujraindul ilyesmi

Firka30: nekem is ugyanez a problémám, az enyém osztrákiából való, Kiessel én sem tudom frissíteni, csak multival. (duvi kolega :R segített nekem felfedni a problémát)

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#4964) consono válasza leslieke (#4961) üzenetére


consono
nagyúr

Ráadásul Kiesen keresztül visszamegy az is ami a telón nem látszik... Nálam fent van a 2.0-n is a Bruce Lee-től a Fruit ninjáig minden.

"In God we trust. All others must bring data"

(#4965) Kapanyél


Kapanyél
őstag

A tegyünk androidot a 8500-ra projekt teljesen meghalt?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#4966) pcnet


pcnet
addikt

KIESben Samsung Apps-re bejelentkezve a saját oldalamon a letöltéseknél sikerült leszedni és telepíteni a Fruit ninját és még a pár fizetős alkalmazást. Így nem buktam el azt a cirka 1200ft-ot amit eddig alkalmazás vásárlásra költöttem. :)
Eddig "Kevés a memória" hibát nem dobott, Fruit Ninja néha kicsit be szaggatott, de ez legyen a legnagyobb gond! Ha Freemailt be tudnám lőni és találnék jó időjárás widgetet mint pl az XXL Weather Premium volt 1.2-re, akkor azt mondanám marad a bada 2 a vason! :B

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#4967) leslieke válasza pcnet (#4966) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Livepanel-en lévő időjárás widget miért nem jó?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4968) pcnet válasza leslieke (#4967) üzenetére


pcnet
addikt

Azta a büdös.... Próbáltam már a live panelen az időjárást, de nem találta meg ki városomat. De most fel ajánlotta a tartózkodási hely használatát, be kapcsoltam GPS-t és szépen meg találta. Eddig miért nem ajánlotta fel a tartózkodási hely használatát! Így már más a leányzó fekvése! Köszi szépen! :) Már csak Freemailt kellene ráhaxolni és teljes lenne az örömöm. ;)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#4969) Firka30 válasza JMC (#4957) üzenetére


Firka30
tag

Már megoldódott a dolog,felraktam ezt:bada 2.0.1

Köszi a segítséget mindenkinek! :)

(#4970) gelbelex


gelbelex
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy a (nyilván) közelgő német bada 2.0 egyrészt jobb lesz-e, mint az eddigiek, másrészt magyar(ítható) is lesz-e...?
Mert ez az LA1 még nem az igazi...

(#4971) consono válasza Kapanyél (#4965) üzenetére


consono
nagyúr

Nem halt meg az Android projekt, csak nagyon belassult. Sajnos drivert írni a telefon modulhoz nem túl egyszerű dolog...

"In God we trust. All others must bring data"

(#4972) wertigo1984 válasza consono (#4971) üzenetére


wertigo1984
őstag

Lesz badára droid?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#4973) Nimda válasza wertigo1984 (#4972) üzenetére


Nimda
addikt

Elöbb lesz új telefonom :D és az se most lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#4974) wertigo1984 válasza Nimda (#4973) üzenetére


wertigo1984
őstag

:DDD akkor nem kérdeztem semmit :DDD

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#4975) David3 válasza wertigo1984 (#4972) üzenetére


David3
őstag

Van bada mellé Android (2.2 - Froyo alpha)

Más:

Az összes lengyel szolgáltatóhoz érkezett hivatalos bada 2.0 frissítés Wave és Wave II-re egyaránt: Orange, Plus, Play

S8500BVLA2_IDELA1 (Orange Poland)
S8530CXLB1_ PLSLB1 (Plus Poland)
S8500PMLB1_ PRTLB1 (Play Poland)
S8530PMLB1_PRTLB1 (Play Poland)

(#4976) Nimda válasza David3 (#4975) üzenetére


Nimda
addikt

Gondolom ő egy müködö verzióra gondolt,nem egy alpha-ra :) (ráadásul a froyo már egy elavult verzió) még a badának is vannak nyügjei,nemhogy egy átportolt droidnak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4977) David3 válasza Nimda (#4976) üzenetére


David3
őstag

Sajnos egyelőre ez van. Viszont a legutolsó információm szerint az XDA-s srácok dolgoznak a 2.3 (Gingerbread) portoláson. Szvsz, egyáltalán nincs semmi, amiért tudnám irigyelni az Androidot, szerintem feleslegesen portolják át. Nem fogom használni még akkor sem, ha működő verziót dobnak össze.

(#4978) consono válasza Nimda (#4976) üzenetére


consono
nagyúr

Meglepően jól használható az a froyo... Két dolog miatt nem lehet igazából használni: nem kezeli a telefon részt, illetve nincs power management (nem kezeli az aksit). De játszani jól lehet vele :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#4979) wertigo1984 válasza David3 (#4975) üzenetére


wertigo1984
őstag

csak S8500-ra. :O Azért köszi az infót!

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#4980) Firka30


Firka30
tag

Változatosság kedvéért most az apps nem megy a kiesben.
Kies a legfrissebb," Samsung apps nem futtatható,próbálja később" ennél tovább nem jutok vele.
AStorePlugint is cseréltem már,de ez sem jött be.

Valami ötlet?

(#4981) consono válasza Firka30 (#4980) üzenetére


consono
nagyúr

Nem most van a beígért karbantartás? Ha nem, akkor passz.

"In God we trust. All others must bring data"

(#4982) leslieke válasza consono (#4981) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem! :(

Időpont : 02/08/2012 23:00 ~ 02/09/2012 01:00
A szolgáltatás szünetelése alatt a Samsung Apps áruház nem lesz elérhető.
A karbantartási és fejlesztési munka célja még hatékonyabb szolgáltatások biztosítása a jövőben.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4983) Firka30 válasza consono (#4981) üzenetére


Firka30
tag

Időpont : 02/08/2012 23:00 ~ 02/09/2012 01:00

Ez van az oldalon...de ki tudja :D

Telefonon működik rendesen,de pc-n jobb lenne :)

(#4984) radav válasza Firka30 (#4983) üzenetére


radav
csendes tag

Nálam működött rendesen, most használtam.

(#4985) TomWexX


TomWexX
addikt

Felkerült apps-ra a flash alapú (szerintem nagyon ronda) goriila téma: [link]. :)
Ingyen tölthető mindhárom nagy wave-re.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#4986) Firka30 válasza radav (#4984) üzenetére


Firka30
tag

Nálam nem...nem kínlódom vele,ami kellett lehúztam telefonról :)

(#4987) pcnet


pcnet
addikt

Félre értés ne essék, nem androidot akarom hypeolni, csak napi szinten használok androidos telót elsődleges telefonnak és azért sokkal több és igényesebb app van rá. Pl normális email kliens, widgetekből óriási a választék, Opera mini nem csíkoz be, lejátsza wifivel is a beágyazott youtube videókat (pl itt Arénán a mobil tesztekben), ott van FourSquare , csomó normális navi program, nincs GPS bug, Skype amivel elég sokat spórolok a számlámon, csomó app ingyenes ami badára nem is létezik vagy csak fizetős verzióban (pl Dropbox androidra ingyenes ugyan ez badára 590ft Badabox szeméylében) egyes modellekre (pl HTC HD2 csomó főzött ROM, szét moddolható, Titanium Backuppal új ROM felrakása után 5 perc alatt fent van minden alkalmazás, Marketből le töltött alkalmazásokból tudok backupot készíteni és szintén új ROM felrakás után vissza telepítem pikk-pakk és még sorolhatnám. Persze a véleményem szubjektív... És ki mire használja a telefonját. Akinek csak egy megbízható, gyors és stabil rendszer kell, annak tökéletes választás bada. Még egyszer hangsúlyozom, nem isteníteni akarom androidot és nem szeretnék vitát indítani, csak napi szinten használom a két rendszert és úgy gondolom van reális rálátásom a dolgokra. Bocsánat ha valakit megbántottam véleményemmel.

Az még kérdés Wave hardvere (RAM) elég lesz e androidnak. Bár ott van pl X10 mini pro... Én mindenesetre örülnék ha össze tudnának hozni a srácok egy stabil verziót Wave-re.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#4989) Goldmen75 válasza duvi (#4988) üzenetére


Goldmen75
őstag

Totál hasznos appok:D S még a valentin naphoz sincs közük:D

(#4990) F-ECT$ válasza duvi (#4988) üzenetére


F-ECT$
titán

A Samurai 2 elég jó kis game, csak ajánlani tudom.

Dive ever, work never.

(#4991) Goldmen75 válasza F-ECT$ (#4990) üzenetére


Goldmen75
őstag

Öööö hol látsz ott ilyen gamét???:D

(#4992) happy555 válasza duvi (#4988) üzenetére


happy555
aktív tag

Trial Xtreme jó kis game!!

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#4993) leslieke válasza Goldmen75 (#4989) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ne lázadj! Te szereted a badát, úgy ahogy van. :)

Majd lesznek más alkalmazások is, amik hasznosak.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4994) lafaty80


lafaty80
őstag

Tudom, hogy nem hirdető topic, de ha valakit érdekel, eladó a párom Wave-je. További infók PÜ-ben, köszi.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4995) gelbelex


gelbelex
őstag

Van nékem a régi (még ingyenes) 1.0.1-es Fruit Ninja.
A fizetős 1.6.1-es jobb valamiben..?

(#4996) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Szerintetek én hogy tudnám megvenni újra a Fruit-ot? mert amit megvettem hibát jelez...töröltem a gépről a kiseben a letöltött appsokat, de nem megy...

(#4997) Firka30


Firka30
tag

Felraktam tegnap ezt:bada 2.0.1
Olvastam,hogy uj fw után érdemes a kamera FW frissítés is,valóban szükséges vagy hanyagolható?

annyira nem vágom még a bada-t :B

(#4998) duvi válasza Goldmen75 (#4996) üzenetére


duvi
nagyúr

Telefonról is próbáltad újratelepíteni?

(#4999) Goldmen75 válasza duvi (#4998) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ott azt írja mikor meg akarom venni, hogy a szolgáltatás nem erlérhető (8002)

(#5000) duvi válasza Goldmen75 (#4999) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha be vagy jelentkezve telefonon a samsung apps fiókodba, akkor látod a megvásárolt/letöltött alkalmazásaidat? Biztos a valódi felhasználóval vagy bejelentkezve? Régebben az ingyenes kupon akció miatt regeltünk több felhasználót is... Az uccsó firmware+CSC párosításod is megzavarhatja az appsot. (ha jól emlékszem, akkor te másik firmhez tartozó magyar CSC-t tettél fel)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.