Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) leslieke válasza kenand (#5547) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én sem örülök ennek. A Wave 1-re megvett Dungeon Huntert szívesen látnám a W3-on is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5552) Nimda válasza spider80 (#5548) üzenetére


Nimda
addikt

Az biztos,hogy a 2.0 másképpen müködik egy wave 3-on mint a család többi tagján...a samsung nem nagyon fogja magát megeröltetni,lévén ott vannak a droidos készülékei...én sem a bada miatt vettem wavet,hanem a minöség és a design miatt...egyetlen megoldás lenne,de ez sosem fog bekövetkezni,az,hogy ha nyilt rendszer lenne a bada....

[ Szerkesztve ]

(#5553) leslieke válasza Nimda (#5552) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A 3 új telefont leszámítva (3-Y-M) a többi mind kifutó termék. Azokra már nem nagyon lehet számítani semmi újdonságra.

Tavaly azt nyilatkozták, hogy nyílt lesz a rendszer. Idén meg már olyan hírek is jöttek, hogy összeolvasztják a badát és a tizent.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5554) gzbotii válasza spider80 (#5548) üzenetére


gzbotii
veterán

Neked milyen WP7 telod van? Abba szépen van integrálva WLM es Fb chat..arrol nem lehet panasz :K
Akkor nekem mind volt WP és Android tulajnak (mindkettöből volt jó pár) nem ajánlod a keszüléket:F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5555) leslieke válasza gzbotii (#5554) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Attól függ, hogy ajánlott-e a bada, hogy mikre akarod használni a telefont és milyen programokra van szükséged?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5556) kenand válasza leslieke (#5551) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem nem is korrekt.
Mondjuk kösse IMEI számhoz, de engedje meg, hogy váltsd a telefonjaid között
(Egyszerre csak 1 telon használhasd, de használhasd ha már megvetted)
Nem OEM alkalmazást vásárolsz, hanem softwaret.

Az Apple ebben sokkal korrektebb (Ott pl ha megveszed az OSX-et, a család összes gépére jogtisztán telepítheted...)

Szeretem a wave-t, áráért gyors, jól működik, nekem nem kell sok alkalmazás, nem kell se facebook, sem chat....
De az iTunes szisztéma is nagyon fárasztó, a Kies meg egyszerűen csapnivaló. (Gyatra iTunes klón további korlátozásokkal)

(#5557) kenand válasza leslieke (#5553) üzenetére


kenand
veterán

De az Y és az M is sokkal gyatrább, mint a wave vagy a wave 2....

(#5558) spider80 válasza gzbotii (#5554) üzenetére


spider80
őstag

omnia 7-esem van. anyagminőségben kb ugyan az,mint a wave,csak nagyobb. :) Kb azok a hibái a wave-nek,amit le is írtam. Jelen állapotban lehet,hogy tényleg nem ajánlanám. sajnos túlhaladtak a többiek rajta. Elvileg a wp7 is sokkal újabb rendszer,mégis láthatóan nagyobb léptekkel fejlődik. érkeznek rá a magyar alkalmazások is szépen,badára meg nem nagyon. chatprogramokban wp7-en a többi is fut szépen a háttérben,csak ugye külön csempén,nem a beépített üzenetek csempén látod az üzeneteket. Akárki akármit mond, én legfőképp androidot ajánlanék még 1 évig mindenképp,hiába van wp7-em. Félre ne érts,nem bántam meg a wp7-et egy pillanatra sem,teljesen gördülékeny,szuper rendszer,csak azért vannak korlátai. bada,wp7,android közül sajnos kezd lemaradni nagyon a bada szerintem,amit nagyon sajnálok :(

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#5559) leslieke válasza kenand (#5557) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A kezdőáruk is más, mint anno a másik kettőé volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5560) gzbotii válasza leslieke (#5555) üzenetére


gzbotii
veterán

Foleg chat kellen nekem, az eleg fontos. Y! chat meg FB (leven, mostanaban mindeki ott log). Meg egy jol mukodod FB app sem artana.. Azonkivul, miket talalok meg az alkalmazasvoltban es hasznosnak tunik. Ja meg egy jol hasznalhato, gyors, pontos terkep kliens (lehetoleg google maps alapon)
Azon kivul meg jatekok, amikel el lehet tolteni az idot utazas kozben es egy gyors bongeszo..
Ezek nallam letfontossagu dolgok ha telefont veszek. Eddig csak a Wildfire-ben csalodatam a sok keszulekem kozul..

Amugy legyszi ird le, h kell kiejteni a neved :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5561) Nimda válasza leslieke (#5553) üzenetére


Nimda
addikt

A t-mobilnál,dominóval most egy árban van a wave 3 és a galaxy s plus...ha az utóbbinak egy picit csökken az ára,lehet meg is veszem...persze a kis wave marad :)

(#5562) chipi-85


chipi-85
aktív tag

Ha valakit érdekel, nekem van egy Wave(S8500)as eladó!
Írjon PM-et!

(#5563) kenand válasza leslieke (#5559) üzenetére


kenand
veterán

Ebben igazad van, de inkább vennék egy újszerű/új wave I-ezt, II-t most, mint egy Y-t, még akkor is ha az utóbbi tovább lesz appal támogatott...

Bada 2.0-a sem lett egyértelműen jobb, 1.0-t nem ismertem,, először wave II-m volt (van) 1.2-vel jött.

Sajnos a bada storeban letölthető/vásárolható alkalmazások 80%-a (főleg az ingyenesek)
csapnivalóak. Pl. megjelent 2 comic viewer (gondoltam végre) ,de egyik sem használható......cbr-t nem támogat egyik sem, 90% abban jelenik meg, cbz-t az egyik támogatna, még sem nyitja meg....
Vettem 1/2 éve ebook olvasót is az sem volt jó semmire. (jó ingyenes navigáció sincs, de lehet élni nélküle)
Andoidra iOS-re mindkettőből van nagyon igényes ingyenes és fizetős is.

Szóval inkább a telefont szeretem úgy ahogy van és nem nagyon akarok plusz alkalmazásokat, mert nagy részük úgy is csalódás.

Játszani még a gyerkőceim sem akarnak vele (tény hogy az iPhone val sem), mivel nem ugyan az, mint egy PC, vagy egy PSP, vagy egy XBOX...

720p-s video rögzítést viszont imádom, keress más olyan telefont ilyen áron ami tud 720p-ben videot rögzíteni...

[ Szerkesztve ]

(#5564) leslieke válasza gzbotii (#5560) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezeket találtam:
Facebook for bada
Chat for Facebook bada 2.0
YMChat 2.0
Kint Messenger 2.0
Twitter for bada
ChatON

Google maps elérhető a bada 2.0 alatt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5565) Dhampir válasza ABal (#5532) üzenetére


Dhampir
félisten

Önvallomása szerint a fejlesztőnek ez az első alkalmazása.
Látszatra kicsit fapados, de számszerűsítve eggyel több progi készült 2.0-ra. :D

(#5566) gzbotii válasza leslieke (#5564) üzenetére


gzbotii
veterán

De ha nem tevedek akkor ezekne tobbsege 2.0 igenyel, nem?
Valamint fenneb olvastam, hogy ha pl frissit az eleg jol beakasztja a rendszert. Ez igy van :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5567) peter_k válasza kenand (#5556) üzenetére


peter_k
tag

Én megvettem a Navitel nevű programot 1.2-re. Fizettem érte 5000 forintot és mikor 2.0-ra váltottam, nem működött. Nem csak nekem, senkinek sem. Utána néztem orosz oldalakon, ráment 2-3 napom és most van egy feltört, de korrektül működő alkalmazásom.
Fura helyzet....

(#5568) Goldmen75 válasza peter_k (#5567) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ez ügyben biztosan felhívnám a samsungot hogy ezt hogy gondolták? Nem volt olcsó!!!....

(#5569) leslieke válasza gzbotii (#5566) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindegyiknek 2.0 kell, ha jól emlékszem. Ezekből csak a Facebook for bada-t használtam, amikor frissített nem akadt be egyszer se a W3-on.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5570) Dhampir válasza peter_k (#5567) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy biztos, ismét kezd megőrösödni az orosz nyelvtudásunk. :D

(#5571) peter_k válasza Goldmen75 (#5568) üzenetére


peter_k
tag

Dúltak bennem rendesen az indulatok. :)
Amúgy, nem hiszem, hogy érdemben válaszoltak volna.
Legjobb esetben, megadták volna a Navitel emailcímét. Oszt sírjak nekik.
Végül jól jártam, mert ha netán megint vennék egy badás telefont, ezt a programot már tudom vinni magammal! :)

(#5572) leslieke válasza Dhampir (#5570) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én már készülök. Orosz metált hallgatok. :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5573) leslieke válasza Dhampir (#5570) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyéni tanulásra meg ez is használható: transl8

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5574) peter_k


peter_k
tag

Viszont a Nexus rom-al elégedett vagyok. Gyors és a legtöbb, számomra zavaró hibát orvosolta. A wifi-je nem 100-as még, de én elvagyok vele. Érdekes módon a GPS akkor működik nálam jól, ha minden segéd-érzékelőt, netes rásegítést kikapcsolok.
2-3 perc alatt talál így holdat. Nekem ez teljesen elfogadható.

(#5575) Goldmen75 válasza peter_k (#5574) üzenetére


Goldmen75
őstag

Mi a baj a wifiddel?

(#5576) consono válasza Goldmen75 (#5575) üzenetére


consono
nagyúr

Gondolom az mint nálam, hogy időről időre le kell kapcsolni meg vissza, hogy rendesen menjen... De szerintem ez inkább router függő dolog, pár nappal ezelőtt értekeztünk már róla.

"In God we trust. All others must bring data"

(#5577) peter_k válasza consono (#5576) üzenetére


peter_k
tag

Igen,nekem is ezt csinálja, de nem mindenhol.
Remélem, majd javítják. Bár a Samsungnál már félek a javításoktól.
10% javulás, 15% visszalépés.

(#5578) leslieke válasza consono (#5576) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Így van! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5579) Silenzio válasza leslieke (#5564) üzenetére


Silenzio
addikt

Nekem 1.2 alatt is ment a google maps. A helyzetemet is mutatta, navigált is. Csak hangos nem volt épp a navigáció. Akkor most mi van? Már csak 2.0-n megy?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5580) consono válasza Silenzio (#5579) üzenetére


consono
nagyúr

Sajnos igen, 1.2-n kiírja, hogy frissíts...

peter_k: nekem is jellemzően otthon jön csak elő ez, itt bent melóban mindig megy...
Szerk.: Most elgondolkodtam és megnéztem: itt WEP-et használok, mert ez csak sima internet, ahova kapcsolódok, de otthon WPA2-t, lehet, hogy ez a baj?
Goldmen75: nálad nincs wifi vacakolás, te milyen titkosítást használsz???

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#5581) leslieke válasza Silenzio (#5579) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

1.2-n novemberben ezt írta a google maps: [link]
Most nem tudom megnézni, de este kipróbálom W1-en, hogy mi a helyzet.

consono kösz, meg se kell nézzem.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5582) leslieke válasza consono (#5580) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam is WPA2 van otthon beállítva és nem a telefon, hanem a router veszíti el a külvilággal a kapcsolatot. Szerintem a WPA2 lesz a gond.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5583) peter_k válasza consono (#5580) üzenetére


peter_k
tag

Megnéztem és nekem is WPA2-n vacakol. A WEP-et szereti. :)

(#5584) consono válasza peter_k (#5583) üzenetére


consono
nagyúr

Kezd összeállni a dolog, ha nálad, leslieke-nél és nálam is van közös pont... :) No, majd jól átkonfigom otthon, csak akkor mindent át kell állítanom...

"In God we trust. All others must bring data"

(#5585) Dhampir válasza leslieke (#5573) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi szépen, ezt a nyelvtanítót eddig még nem ismertem. :)
A Tankönyvkiadót ezt sem fogja überelni. :DDD

(#5586) leslieke válasza Dhampir (#5585) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt nem, de legalább ingyen van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5587) kenand válasza leslieke (#5564) üzenetére


kenand
veterán

Java alapú google maps megy 1.2-alatt is, bár egy kicsit fapados

[ Szerkesztve ]

(#5588) TomWexX válasza consono (#5584) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem WPA-n is szenved, igaz ritkábban mint WPA2-n. Mondjuk ezt én már tavaly felfedeztem. :B Viszont akkor arra adj magyarázatot, hogy a mobil internet miért akad meg ugyanúgy mint a wifi? Persze nem ilyen sűrűséggel, de néha ott is vannak gondok. :F

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#5589) consono válasza TomWexX (#5588) üzenetére


consono
nagyúr

És csak most szólsz???? :D A mobilnetre ötletem sincs, nálam az eddig még nem akadt meg sosem, igaz jóval ritkábban is használom mint a wifit (havi 20-30 mega max...).

"In God we trust. All others must bring data"

(#5590) duvi válasza TomWexX (#5588) üzenetére


duvi
nagyúr

"Nekem WPA-n is szenved, igaz ritkábban mint WPA2-n." A WEP-et próbáld ki.
Viszont ha már szóba került a titkosítás. Sajnos nagyon nem mind1, hogy WEP vagy WPA2 van beállítva. Pár évvel ezelőtt nekem a WEP-et feltörték és egy éjszaka alatt csináltak is szép adatforgalmat :((( Lényegesen jobb a WPA2 titkosítása. A jó öreg 1.2-es Wave II gond nélkül használja az első perctől fogva. Ez is egy visszalépés a 2.0-ban :(

(#5591) TomWexX válasza duvi (#5590) üzenetére


TomWexX
addikt

Épp a titkosítás miatt nem akarom WEP-re állítani.
Nekem egyébként 1.2-n sem működött együtt 100%-ik a WPA/WPA2-vel, egyedül 1.0-n nem volt ilyen jellegű gondom. :(

(#5589) consono: Megvártam hogy magatoktól jöjjetek rá erre, így ti is örültök hogy felfedeztétek ezt. :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#5592) Goldmen75 válasza TomWexX (#5591) üzenetére


Goldmen75
őstag

Nekem otthon asszem wpa2 van, de majd megnézem, s eddig sosem vallott kudarcot a telón se...

(#5593) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Épp azt nézem, hogy nem tárolja a teló a használt wifiket....hm...

(#5594) duvi válasza TomWexX (#5591) üzenetére


duvi
nagyúr

Ja értem. Akkor nem szóltam.
Most jutott az eszembe, hogy a napokban volt téma az Arc fórumban is a wifi probléma. Nem minden routert "szeretnek" a telefonok. Ez változó, hogy mikor melyiket. Viszont ott volt egy jó ötlet wifi gondokra. A hálózati módot mixedről G only-ra állították és láss csodát, egyből rendbejött a kapcsolat és stabilan működik azóta is. Egy próbát megér szerintem itt is ez a kis konfigurálás.

(#5595) leslieke válasza duvi (#5594) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt a módszert kipróbálom! Köszi. :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5596) TomWexX válasza Goldmen75 (#5592) üzenetére


TomWexX
addikt

Akkor neked nem is wave-ed van, biztos csak idejársz trollkodni. :DDD ;]
Nekem otthon Edimax routerem wan WPA-ra állítva, itt munkahelyen pedig CISCO van WPA2-n. Nos itt lassan rászokok a mobilnetre, mert kb minden 4-5-ik oldalnyitásnál elakad, és csak wifi ki-bekapcs után megy tovább, ilyenkor egyenként tudnám kihuzigálni a hajszálaimat, annyira felbosszant. :( Otthon ennyire nem vészes a dolog, de azért néha ott is elfelejt betölteni.

(#5594) duvi: Köszi a tippet, most nem tudom megnézni, de ha jól emlékszem nekem otthon only G-n van, mégsem minden fenékig tejfel. :F

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#5597) Goldmen75 válasza TomWexX (#5596) üzenetére


Goldmen75
őstag

Nekem melóban is otthon is TP-link van s hasít ezerrel, jah wave-m van! S nem trollkodok!:)

(#5598) TomWexX válasza Goldmen75 (#5597) üzenetére


TomWexX
addikt

Vicceltem, meg ne sértődj! ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#5599) Goldmen75 válasza TomWexX (#5598) üzenetére


Goldmen75
őstag

Olyannak lácc?:D:D:D Jó ez a csapat, itt nincs sértődés meg Lajos se már:D:D:D:D

(#5600) gzbotii válasza Goldmen75 (#5599) üzenetére


gzbotii
veterán

ki volt az a Lajos? Csaknem Bokros?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.