Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) leslieke válasza szimike79 (#4500) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elvileg holnap kezdődik a Power App Race.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4502) szimike79 válasza leslieke (#4501) üzenetére


szimike79
őstag

Gyakorlatilag hivatalos 2.0-ás Kies frissítés meg még midig nincs. Hogy fognak így a Júzerek 2.0-ás cuccokat letölteni? :F :D

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#4503) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Egy kis segítség másoknak akik vissza akarják állítani a biztonsági mentésüket.
Ez volt a problémám és azt hiszem rájöttem, hogy miért csinálja. Amikor a biztonsági mentést elkészítette a telefon akkor KOR régióra volt állítva, amikor vissza akartam rakni akkor meg XEH-re és nem sikerült. Preconfiguráltam KOR-ra megint és hibátlanul visszament a mentésem. Ami a memóriakártyán volt az oda, ami a belső memóriában volt az pedig oda.
Lehet semmi köze a dolognak egymáshoz, de nekem ezt produkálta.

(#4504) Shurycen válasza PartyShan (#4503) üzenetére


Shurycen
tag

nálam nem volt ilyen bibi pedig kor-ról bacupoltam xeh-re vissza!

(#4505) leslieke válasza szimike79 (#4502) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálunk még nincs. Itt-ott azért már telepíthető.
De nem lennék meglepve, ha megint halasztanák az verseny indítását.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4506) PartyShan válasza Shurycen (#4504) üzenetére


PartyShan
aktív tag

És tuti hogy amikor backupoltál akkor kor-on volt és amikor visszaraktad xeh-n?

(#4507) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Feltettem a nexus-féle romot: egészen jól muzsikál, sok app megy rajta ami a török vodáson nem vagy instabilan futott. Youtube-ra végre be lehet jelentkezni restart nélkül, ellenben se Facebook, se Twitter natív nincs, bár ezek Apps-ból elérhetőek! Képernyőzár gyors, a felső menü érdekes módon lassabb. Máshol is vannak kisebb áttűnési animációk gondolom azért, hogy elfedjék a laggolást. Névjegyzékben a jobb oldali betűsáv teljes ABC lett, ha hangerőgombbal állítom a csengőhang erejét akkor kis prüntyögés hallható, cserébe késik egy kicsit a gombnyomástól számítva. Általánosságban stabilabb, akkut sem eszi annyira véleményem szerint. Magyar nyelvvel nem próbálkoztam, ha valaki megcsinálja megoszthatná a tapasztalatait itt is. Az emaillekkel még mindig sz*rakszik bár lehet csak engem tisztel meg vele...

Angry Birds van már Wave-re? Csak azért kérdezem, mert nekem Apps-on smart menüpont alatt bedobja 840 Ft-ért, de annyit nem adok érte ;]

[ Szerkesztve ]

(#4508) leslieke válasza Bobó_20 (#4507) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az az AB van, amit látsz. Fizetős lett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4509) peterk válasza Bobó_20 (#4507) üzenetére


peterk
senior tag

Ahogy leslieke is írta, van már Wave-re, de fizetős. Érdekes módon nekem a Kies Appstore-ban nem találja, de ha weben rákeresek a wave3-asra, és ott nyomok letöltést, akkor a kiesben bedobja a wave1-re valót.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4510) peterk


peterk
senior tag

Egy Bada 2.0-s kérdés: Lehet valahogy rendezni az SMS-ekben? Firmware frissítés előtt kiexportáltam memkártyára, majd visszatöltés után tök értelmetlen sorrendben töltötte vissza őket. :W

(Amúgy az SMS olvasó ablak az első ami az 1.2-vel összevetésben nem tetszik. Szerintem a régi jobb volt.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4511) leslieke válasza peterk (#4509) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mobilon sem látom, se W1, se W3. :(

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4512) leslieke válasza peterk (#4510) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak beszélgetésnézet van és a legfrissebb kerül legfelülre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4513) szimike79


szimike79
őstag

Kipróbáltam a multi taskingot. Heavy Gunner+böngésző. Ezt nem kell erőltetni. Olyan lassú volt a böngésző, hogy az nem emberi. Valamint a memória gondok ugyan úgy megvannak, csak most figyelmeztetés nélkül bezàrja a widget-eket.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#4514) [KOCKA] válasza szimike79 (#4513) üzenetére


[KOCKA]
csendes tag

Ezt a lassúságot én is osztom :(
Zenehallgatás közben bármit csinálni kínszenvedés, olyan lassú :W

(#4515) bexinho23


bexinho23
őstag

Most a sims3 optimalizálatlanság végett, vagy csak "úgy" grafikai hibás? Nem mintha életemet adnám a játékért, de kipróbáltam volna.

(#4516) leslieke válasza [KOCKA] (#4514) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez a lassulás nem jó hír, akkor inkább W1-en marad az 1.2.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4517) [KOCKA] válasza leslieke (#4516) üzenetére


[KOCKA]
csendes tag

Hát én is elgondolkoztam rajt, hogy visszateszem, de alapjában véve pedig tetszik a 2.0
1.2-n zenehallgatás közben vígan böngésztem.
Arról nem is beszélve, hogy böngészés közben 2-3 nyitott lapnál (még ha azok mobilra optimalizáltak is) már kegyetlenül lassú :( 1.2-nél pedig egyszerre volt nyitva facebook, index, mobilarena...meg se kottyant neki.

Látszik este van...már harmadszor szerkesztem :D

[ Szerkesztve ]

(#4518) leslieke válasza [KOCKA] (#4517) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Próbáld ki 5 megnyitott oldallal. Az a maximum. Kíváncsi vagyok annyitól kiakad-e a böngésző.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4519) consono válasza bexinho23 (#4515) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem a Sims 3 a Wave 3 grafikai procijára van írva, azért nem jó W-WII-n...

"In God we trust. All others must bring data"

(#4520) [KOCKA] válasza leslieke (#4518) üzenetére


[KOCKA]
csendes tag

Kipróbáltam. Ugyan ki nem akadt de érezhetően lassabb lett. Próbaképp még a zenelejátszót is elindítottam. Onnantól kezdve számomra használhatatlan lett :S

(#4521) leslieke válasza [KOCKA] (#4520) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azért ez nem is rossz eredmény. Memóriaelfogyás üzenetre számítottam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4522) [KOCKA] válasza leslieke (#4521) üzenetére


[KOCKA]
csendes tag

Hát akkor lehet nekem túl nagyok az elvárásaim, de én elvárnám egy telefontól amiben ilyen hardver van, hogy zenelejátszó mellett 2-3 oldallal könnyedén elbírjon :)

(#4523) leslieke válasza [KOCKA] (#4522) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az elvárásaid jogosak. :K A korábbi panaszok okán vártam a memóriaelfogyás üzenetet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4524) consono válasza [KOCKA] (#4522) üzenetére


consono
nagyúr

Melyik fw-t használod? Nálam most szól a Thy Catafalque, fut a Google app, meg van nyitva egy gmail, egy google reader meg ezt is most a telóról írom. Kicsit talán lassabb, de nem feltűnő a dolog...

Egy dolgot változtattam, mindig ez az első: kikapcsoltam a multizás után rögtön a flasht.

szimike79: valószínűleg más oldalakat nézünk, én igyekszem mindenhol a mobilt nézni. Ja még egyet változtattam: átírtam a browser user agentjét az iPhone 4-ére, az XDA-n van erről egy topic...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#4525) szimike79 válasza leslieke (#4518) üzenetére


szimike79
őstag

3 komolyabb oldal megnyitása után már jön az oldal túl nagy üzenet. Space Escape kipróbálása után widget-ek eltüntek. Tetszik a 2.0-a kinézete, de az egész működés egy nagy katyvasz. Sokan dícsérik, hogy mennyivel jobb és hasznàlhatóbb lett, de nekem sajnos nem ez jött le. Vagy ennyi különbség lenne ugyan azon hardverek között?

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#4526) szimike79


szimike79
őstag

Valaki meg tudná írni hogy lehet a procit felhúzni, mert szó volt róla, hogy csak 800 Mhz-en ketyeg. Hátha segít valamit. Bocs hogy nem szerkesztem az előzö hsz-t, de több szöveget nem tudok írni mert nem látom rendesen.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#4527) bexinho23 válasza consono (#4519) üzenetére


bexinho23
őstag

Értem. Bár mintha úgy rémlene, talán a worms-el együtt láttam fent apps -on annak idején fizetősként (messze a wave3as megjelenés előtt). Vagy ez egy rossz átirat? Mindegy. Várok inkább az androidra.

(#4528) leslieke válasza szimike79 (#4525) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én csak a W3-as bada 2-ről tudok véleményt mondani. Ezen nincsenek ilyen jelenségek, mint amiket írtok. De itt a vas is jobb, így az összehasonlítás nem reális.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4529) consono válasza bexinho23 (#4527) üzenetére


consono
nagyúr

Passz, én is próbáltam már két fw-n is, de mindegyiken fehér volt...

"In God we trust. All others must bring data"

(#4530) szimike79 válasza leslieke (#4528) üzenetére


szimike79
őstag

Dobd fel a Wave1-re a 2.0-át, és még össze is tudod hasonlítani a két telót.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#4531) [KOCKA] válasza consono (#4524) üzenetére


[KOCKA]
csendes tag

XXLA1 van rajt

(#4532) leslieke válasza szimike79 (#4530) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Majd ha megjelenik Kiesen is, akkor feldobom. Azelőtt se volt sürgős, most meg már egyáltalán nem az. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4533) consono válasza [KOCKA] (#4531) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam is ez a verzió van...

"In God we trust. All others must bring data"

(#4534) consono válasza consono (#4533) üzenetére


consono
nagyúr

Mondjuk belefáradt a böngésző a dologba, mert most lépett ki :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#4535) Aryes válasza Aryes (#4392) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sziasztok!

Meg tudja vki mondani, hogy bada 2.0 esetén mi a csodát csinál a Kijelző / Képernyő lezárása / Képernyővédő menüpont? Ha bekapcsolom, semmi sem történik.

Valamint nincs semmilyen rejtett beállítás vagy trükk arra, hogy ne csak a képernyő-lezáró gombra, hanem más gombra is bekapcsoljon a kijelző (lock screen)? Az eddigi badákban volt erre beállítás, de itt sajnos nincs... :(

(#4536) peterk válasza szimike79 (#4525) üzenetére


peterk
senior tag

Van egy olyan érzésem, hogy ezt a lassulás inkább valami widget, vagy hasonló okozza.

Kipróbáltam az enyémen, elindítottam a zenelejátszót, betöltöttem a böngészőbe a mobilarenat, az origot és az indext, elindítottam a social hubot a facebookkal, plusz egy sakkjátékot, és simán tudok váltogatni, és a böngészést sem érzem lassabbnak, mint amikor csak az van nyitva.

A telómon a color dream flashes téma van, a gyári widgetes oldalon (a "nulladik oldal", ennek mi is tulajdonképpen a rendes neve?) a kereső, óra, időjárás, napló és a kedvenc kontaktok vannak, ezen kívül csak egy kezdőoldalam van, de rajta 1 custom widget sincs, csak néhány kirakott indító ikon. Így a teló nálam villámgyors, egyedül a lockscreen feloldása reagál kicsit lassabban - bár ez a "lag" lehet, hogy nem is bug, hanem feature.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4537) peterk válasza Aryes (#4535) üzenetére


peterk
senior tag

A képernyővédőnek akkor van szerepe, ha nem használsz képernyő lezárást. Ilyenkor nem lezárja, hanem elsötétíti a képernyőt a megadott idő után. Ilyenkor a felvevő gombbal azonnal (lockscreen nélkül) visszajön a teló képernyője.

Kb. olyan, mint windowsban a képernyővédő és a monitor kikapcsolás energiagazdálokdási funkció. Ha kikapcsolja a monitort, nincs értelme a képernyővédőnek.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4538) peterk válasza [KOCKA] (#4514) üzenetére


peterk
senior tag

Próbáld ki, hogy átmásolod a zenét a memkártyáról a belső tárhelyre, kiveszed a kártyát és úgy teszteled. Az unokaöcsém wave-je is használhatatlanul lassú volt az enyémhez képest, és kiderült, hogy a memkártya volt a ludas.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4539) David3


David3
őstag

Nyelvtan óra 2. rész.

A Samsung saját fejlesztésű operációs rendszerének jelölése: bada, tehát "kisbével", Samsung bada. Nem pedig "nagybével" Bada.

(#4540) PartyShan válasza szimike79 (#4526) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Hello!

Itt van hogyan tudod "tuningolni" a procit, de úgy tudom, hogy amint elindítasz egy programot visszaáll alap 800Mhz-re és ha nem is állna vissza, akkor minden újraindításnál el kell játszani a műveletet.

(#4541) Torry válasza David3 (#4539) üzenetére


Torry
addikt

Pff nem vagy semmi :D
Az aláírásodban akkor miért nagybetű? Vagy ott mondatot kezdünk? :D

(#4542) szebev válasza Torry (#4541) üzenetére


szebev
senior tag

Nemreg valt meg tollunk egy temetkezesi vallal"kozso", es most van helyette egy nyelvtanar ! :D .David3 annyival jobb , hogy nem temeti a "b"adat -meg .
Egyebkent mondatot kezdett .

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#4543) leslieke válasza peterk (#4536) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A nulladik oldal neve Livepanel. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4544) Karma válasza David3 (#4539) üzenetére


Karma
félisten

Nyelvtan óra 3, hóhérakasztás: a logóban kis bé, de attól még prózában nagy Bével írja a Samsung és úgy egyébként mindenki. Az emberek nagy része meg nem foglalkozik ezzel, helyesen.

Másrészt ha az elméleted igaz lenne, az aláírásod biztosan hibás, mivel ami oda van írva, nem mondat. :U

“All nothings are not equal.”

(#4545) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Bazz, Fruit Ninja miért nem érhető el a készülékemen???????????? Ezek hülyék....

(#4546) snecizero válasza Goldmen75 (#4545) üzenetére


snecizero
senior tag

:) Hangosòdó csengőhangot hol lehet àllìtani bada 2.0-àn ? Egyszerūen nem talàlom.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#4547) leslieke válasza snecizero (#4546) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sehol. Nincs ilyen beállítás. Hangosodó csengőhangot kell választani. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4548) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Kapok még valahol újonnan Wave-et gyári garival?

Let the Zone take me if I am.

(#4549) duvi válasza kutga (#4548) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Kb mission impossible :(
Talán egy MM-ban vagy Saturnban találsz még elfekvő készleten. Máshol szerintem ne is keress. Ha véletlenül találnál is, akkor is 70.000 Ft körüli áron. Ennyi pénzért meg nem éri már meg megvenni. Amennyiben új Wave/bada kombót szeretnél, akkor inkább várj egy kicsit a Wave 3-ra. Illetve nézz körül a használt piacon. Tuti találsz gyári garanciás Wavet még, jóval barátibb áron (~ 40.000 Ft-ért).

[ Szerkesztve ]

(#4550) leslieke válasza kutga (#4548) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

W1 helyett szerintem is inkább W3-at vegyél!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.