Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) gery dee válasza romero28 (#795) üzenetére


gery dee
aktív tag

azt sajnos nem tudom , de szerintem hamarosan letölthető lesz majd a fordítás :)

[ Szerkesztve ]

Abban a pillanatban aláírás.

(#802) Zorro555


Zorro555
tag

No srácok, tegnap találtam egy jobb angol fordítást mint a google-ös akit érdekel.
Bár azt írja nyugodtan rakjuk csak fel, a mentett állások megmaradnak, sajnos elkövettem a hibát, hogy hittem neki, így kezdhettem újra. Szerencsére még csak pár napja kezdtem, így nem sokat haladtam, tehát nem volt nagy a veszteség, előnye meg az, hogy így jobban érteni, bár az átvezető videóknál még nincs felirat.
A zdrásztvuj sztálker-t meg mindeki érti. :D

[angol fordítás]

Egyébként nem értem sok embernek miért akad, mert ahogy elnézem sokan jobb géppel tolják mint én, nekem viszont majdnem maxon fut 1440x900-as felbontáson gond nélkül.

(AMD X2 6000+; 2x1 GB DDR2 800 Mhz HyperX; Radeon EAH4670)

[ Szerkesztve ]

(#803) ssolitude válasza Zorro555 (#802) üzenetére


ssolitude
őstag

Ahogy nézem ez a Bear-fordításnak a javított verziója, úgyhogy szerintem a német 1.6-osra ez sem fog felmenni.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#804) romero28 válasza ssolitude (#803) üzenetére


romero28
senior tag

a német az 1.6.01-es és nekem még a gagyi magyar fordítás is felment rá . :U

(#805) Zorro555 válasza ssolitude (#803) üzenetére


Zorro555
tag

Én az 1.6-ossal játszok. Bal alsó sarokban legalábbis 1.6.0.0 virít.
2-en csinálták, és közülük az egyik vagy ukrán, vagy jól beszél ukránul és angolul.
Abszolút érthető. 1-2 helyen néztem csak, hogy mi? De aztán mégegyszer elolvasva világossá vált minden, a nagy része pedig nagyon jó fordítás.

(#806) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Hi all!

kérdésem az lenne, h ezzel is van annyi macera mint a STALKER 1-gyel?

nem jó mentés, hibák, bugok, stbstb

ez is gyengén van optimalizálva?

ajánlottnál ezt találtam neten:

CPU Intel Core 2 Duo E7400 / AMD 64 X2 5600+
RAM 2 GB RAM
VGA 512 MB DirectX 9.0c compatible card / nVIDIA GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 4850

ez helytálló vagy csak marketing?

[ Szerkesztve ]

(#807) emre válasza hejesírásó (#806) üzenetére


emre
veterán

Attó függ....milyen felbontásban?
szvsz helytálló

Mivel ez is stalker hibák lesznek, de nem olyan szinten mint az elődjeinél.
Egyébként miért pont az első részhez akarod hasonlítani?
A CS sokkal rosszabb volt megjelenéskor.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#808) hejesírásó válasza emre (#807) üzenetére


hejesírásó
senior tag

1440*900 aa af nem lényeges de minden más maxon egy

e7800+ 4 giga mem+ 4870\512 ?

(#809) Zorro555 válasza hejesírásó (#808) üzenetére


Zorro555
tag

Olvastad az én konfigomat? Abból kiderül, hogy a tieden is fog menni maxon. még 4xaa-val is. ;)

(#810) hejesírásó válasza Zorro555 (#809) üzenetére


hejesírásó
senior tag

meglestem, akor nem kéne hogy probléma legyen vele. :R

köszi.

(#811) emre válasza hejesírásó (#808) üzenetére


emre
veterán

Ja, lazán fog menni vele :K

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#812) Zorro555 válasza hejesírásó (#810) üzenetére


Zorro555
tag

Azért csak majdnem maxon, mert af minimálisra van állítva és csak 2xaa-t engedélyeztem.
Ráadásul én a hardverzabáló Vista alatt futtatom. Bár úgy néztem a legutóbbi frissítés után már rendesen kiírta, hogy a memória 2GB de elég sokáig azt írta, hogy memória 1789 MB. :U

(#813) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

már veszem is +
mennyi a tiszta játékidő?

[ Szerkesztve ]

(#814) Zorro555 válasza hejesírásó (#813) üzenetére


Zorro555
tag

Állítólag a megyek-lövök típusú emberek végigviszik 4-5 óra alatt, de a mellékküldetésekkel relikviavadászattal 20-30 órára kitolható.
Jövő héten szabin leszek, akkor majd tolom, mert egyébként jó ha 2 órát ülök otthon a gép előtt, annak is a nagy része net, és így hetekig elszórakoznék vele, pedig már a gépemen vár a Modern Warfare 2 is. :)

(#815) romero28 válasza Zorro555 (#814) üzenetére


romero28
senior tag

mw2 nem biztos , hogy tetszeni fog stalker után ;) :D atomlineáris lett ugyanis :((( :O

(#816) ssolitude válasza romero28 (#804) üzenetére


ssolitude
őstag

És a gagyi angol is? Az xml-es verzió, a moddolt .ltx-el?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#817) Zorro555 válasza ssolitude (#816) üzenetére


Zorro555
tag

Nem próbálod ki azzal amit belinkeltem? Vagy jól tudsz németül?
Én is mondjuk elkezdtem leszedni a németet mikor erre rátaláltam, így hagytam a fenébe, mert tudok németül, de annyira azért nem.

(#818) Vladi válasza hejesírásó (#813) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hogy veszed meg? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#819) muxi-muxi válasza romero28 (#815) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Így van, a CoD-sorozat mindig olyan volt, mint egy cső, vagy egy folyosó. Semmi kalandozás, viszont játszható terep behatároltsága miatt sokkal jobb grafikája van a Stalker-sorozatnál.

Személy szerint inkább a hosszantartó Pripyat-érzésre botozok. Már másodjára viszem, és már megint a végénél járok. Legközelebb valami DX11-es vassal nézem majd meg, remélem szép lesz, mert ami most van, az a 2007-es év grafikája...

U.i.: amit személy szerint a CoD-okban utálok az a halára scriptelt játékmenet, amit "folyamatos akció"-nak adják el a reklámszakemberek. Holott csak kevéssel több interaktivitás marad a kezedben, mintha távirányítót markolnál.

Végső soron a S.T.A.L.K.E.R.-sorozat is lineáris, de egészen máshonnan közelíti meg a kérdést. Az ideális megoldás a GTA-féle sandbox játékmenet lenne, de ne legyek telhetetlen...

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#820) Zorro555 válasza muxi-muxi (#819) üzenetére


Zorro555
tag

Ne legyél telhetetlen :D
Nem tudom, nekem GTA nem jött be. Ha már lúd, legyen kövér és inkább Mafia. Na az szép volt grafikailag, és játékélményben is ott volt. Amit Stalker-ben szeretek, az az AI, hogy egymással is foglalkoznak, nem pedig mindenki téged lő mint a legtöbb FPS-ben.
Ez mondjuk a mutánsokra nem nagyon igaz, mert láttam már olyat, hogy 4-5 fickón keresztülhúzták magukat, csak hogy engem támadjanak. AI meg lőtte őket mint a hülye, és persze engem is szépen eltaláltak.

(#821) ssolitude válasza Zorro555 (#817) üzenetére


ssolitude
őstag

Amit belinkeltél ugyanaz, mint amivel már próbálkoztam, csak javítva. Ez nekem nem működik 1.6.0.1-es német verzióval.
Nem, nem tudok németül, ezért kellene angol.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#822) Zorro555 válasza ssolitude (#821) üzenetére


Zorro555
tag

Sajna csak ezt találtam, (bár ez is sokkal jobb mint google bear fordítás) de tudtommal készül még más angol fordítás is (ha addig nem lesz magyar), és ha szerencséd lesz, kitesznek a hivatalos fórumra egy újat (ezt is ott találtam) amit már te is tudsz használni.

[ Szerkesztve ]

(#823) ssolitude válasza Zorro555 (#822) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem teljesen világos, hogyan működik ez a fordítás, a screen mappában csak egy fájl van, a loadscreen, ami működik is. De azon kívül semmi.
Akinek van 1.6.0.1-el múködő verziója, az átküldhetné, megköszönném.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#824) romero28 válasza ssolitude (#823) üzenetére


romero28
senior tag

jó az amit zorro555 linkelt , csak egy sor el van cseszve az fsgame.ltx fájl-ban :

$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\ - így néz ki
$game_data$ = true | true| $fs_root$| gamedata\ - ilyen kell legyen .
vagyis az első true után kihagytak egy szóközt .

zorro555 : mentések megmaradnak , csak ebben az fsgame.ltx fájlban az elején vissza kell írni , ahova idáig tette a mentést . mert ez kavar be :K vagy a mentést - stalke1 mappástol oda rakni ahol ebben a fájlban írja .

[ Szerkesztve ]

(#825) Zorro555 válasza romero28 (#824) üzenetére


Zorro555
tag

Ahha. Mondjuk annyira nagyon nem ástam bele magam, de majd megnézem.
Most viszont újra telepítettem, mert valami bug miatt átváltott olyan felbontásra amit a monitor nem támogat és egyszerűen lekapcsol. Így viszont nem tudom visszaállítani.

Nekem működött, én nem tettem szóközt a true után, igazából bele sem nyúltam miután átmásoltam, és működött.

(#826) romero28 válasza Zorro555 (#825) üzenetére


romero28
senior tag

user.ltx fájl-ba belövöd arra a felbontásra amit tud a monitorod :K - ez a stalke1 mappában van . sokaknál előjött ez a hiba .

végén keresd :
vid_mode és utána a felbontás .

[ Szerkesztve ]

(#827) Zorro555 válasza romero28 (#826) üzenetére


Zorro555
tag

Köszi. Megtaláltam. Viszont ott jól szerepel a felbontás. Ennek ellenére még az újratelepítés után is előjött a probléma. (mondjuk azt nem tudom, hogy ez a file fentmaradt-e az uninstall után is, de ez felettébb furcsa.

(#828) ssolitude válasza romero28 (#824) üzenetére


ssolitude
őstag

Köszi, holnap kipróbálom. :R

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#829) romero28 válasza Zorro555 (#827) üzenetére


romero28
senior tag

uninstall után megmarad a stalke1 mappa , benne a mentésekkel meg user.ltx-el . :K

ssolitude : nagyon szívesen , remélem összejön :R

[ Szerkesztve ]

(#830) Zorro555 válasza romero28 (#829) üzenetére


Zorro555
tag

Szerencsére megoldódott, töröltem azt is, meg a gamedata mappa maradékát aztán újra felrak, és most reggel működött. :DD

(#831) Enton


Enton
addikt

Van egy benchmarkunk is már:

[link]

Elvileg ebben már rendesen működik minden dx11 funkci, az elmondások szerint.
Kiváncsian töltögetem lefele, mivel tud többet az orosz és a még ki nem próbált német verzióhoz, képest.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#832) ssolitude válasza romero28 (#824) üzenetére


ssolitude
őstag

Hát nem megy
Akárhogy variálom nem jó.
Nem tudod átküldeni a Te fordításodat?
Szerintem nem egyformák, vagy nem tudom.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#833) Enton válasza Enton (#831) üzenetére


Enton
addikt

Hát azért nem semmi!
Szemmel láthalólag jobban fut a benchmark mint a játék, holott pedig XP alatt játszok, de Win 7 (build 7100) alatt bench-eltem.
Valami elképesztően jól néz ki, vagy csak eddig az orosz verzió azért volt csúnya nekem mert nem Win 7 alatt játszottam.
Ha lesz egy kis idő kiderítem.
Pár mérési eredmény:

1360*768 minden max kivéve a advancedben ott minden medium:

1360*768 minden max:

1920*1080 minden max kivéve az advancedben ott minden medium:

800*600 minden low minimum:

Ezt így a végén már csak poénból is lefutattam.
Érdekes hogy nem a felbontások határozzák meg a jobban a teljesítményt inkább a részletek jobban megdobják akár negatív akár pozitív irányba.
Ha így haladnak a srácok, mire itthon is kijön a game addigra teljesen jó lesz 1920*1080-ban minden minden maxon is.
Ilyen jól az orosz verzió nálam nem futott. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#834) Zorro555 válasza ssolitude (#832) üzenetére


Zorro555
tag

Lehet rosszul emlékszem, de mintha említetted volna, hogy megvan az ukrán verzió is. Ha így van, miért nem próbálod ki azzal?

(#835) Enton válasza Enton (#833) üzenetére


Enton
addikt

Azért nem semmi ahogy a DX11 alatt kinéz. Na ez már váu:
[link]

Nyomjatok egy HD és fullscreent neki ugy jobban adja. :Y

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#836) Zorro555 válasza Enton (#835) üzenetére


Zorro555
tag

Hát nem tudom. A videó és az interneten lévő képek alapján nem estem hasra a DX11-től. DX 10.1-es kártyám van, maxon megy majdnem minden. Nem sok különbség látszik. Jelenleg még inkább a gyorsaság az előnye.

(#837) romero28 válasza ssolitude (#832) üzenetére


romero28
senior tag

(#838) danati


danati
senior tag

Sziasztok!

Letöltöttem a benchmark-ot és lefuttattam egy tesztet DX10-ben 1440*900-as felbontáson ultra beállítások mellett. Ez az eredmény született:

Mennyire fog kb rosszabbul futni a rendes játék mint a benchmark?
És lenne még egy kérdésem, lesz magyar változata a játéknak? :)

Mod: Hogy jött ki 8 átlag fps 19 minimum fps mellett? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#839) emre válasza danati (#838) üzenetére


emre
veterán

Majd meglátod hogyan fut, én nem tudom a te gépeden megnézni. :D
A magyar változatról semmi hír, az előző oldalon tárgyaltuk már.
Az átlag fps-nek az elejéről lemaradt 2-es :K

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#840) ssolitude válasza Zorro555 (#834) üzenetére


ssolitude
őstag

Nincs ukrán, csak a német van.
Egyébként ha már mindenki, akkor én is: 1280x1024-ben minden beállítás fullon(DX9), és rezzenéstelenül megy a játék, pedig nem mai vason játszogatok. Véleményem szerint a végső verzión még csiszolgatnak, úgyhogy nem lesz ezzel baj.
romero28: köszi a linket, megpróbálom azzal is.
Egy kérdés: menü és inventory is le van fordítva?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#841) romero28 válasza ssolitude (#840) üzenetére


romero28
senior tag

le van fordítva , csak erősen érződik a fordítóprogram használata :D
lehet egy jobb angollal jobban jársz . :U - vagy megvárod a nightvision-féle fordítást .

[ Szerkesztve ]

(#842) Zorro555


Zorro555
tag

Nem tudtok olyan modot, ami a kereskedést nem ilyen lehúzossá teszi? Nem kell, hogy olcsóbban adja a cuccot, csak normális árat adjon az enyémekért. Mert ez gazemberség, hogy 50 Rubelért veszi a töltényt és több százért adja el. És még csak le sem lőhetem a mocskot.. Vagy legalább jól megverném.

(#843) gery dee válasza Zorro555 (#842) üzenetére


gery dee
aktív tag

Add el a töltényeket a fosztogatóknak ők adják érte a legtöbbet :D

Abban a pillanatban aláírás.

(#844) Zorro555 válasza gery dee (#843) üzenetére


Zorro555
tag

Adnám, de a legtöbbet már az örök mutáns-vadászmezőkre küldtem. :DDD
A többi stalker meg csak igen kevéssel ad többet érte.

(#845) Zorro555


Zorro555
tag

Egyébként érdekes dologra lettem figyelmes. Jól szénné is röhögtem magam rajta.
Szert tettem egy eliminator-ra, és kicsit meglövöldöztem vele a rablókat.
1 lövés 1 rabló.
Ami viszont vicces, hogy miután meglőttem őket, sokszor állva maradtak, majd szépen eltették a fegyvert, és mint a jófiuk lassan lefeküdtek a földre. (Nem elestek, lefeküdtek, ahogy azt kell). :U

(#846) emre válasza Zorro555 (#842) üzenetére


emre
veterán

Tessék itt a linkje annak a hsz-nek amiben linkeltem a mod-ot

meg itt is van egy fajta

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#847) Zorro555 válasza emre (#846) üzenetére


Zorro555
tag

Köszi, megnézem. Bár ahogy nézem, ezek más tulajdonságokat is moddolnak.
Annyira azért nem akarok csalni, hogy csillió-billió tonnát tudjak szállítani :D

Viszont töltöttem most le SEVA suithoz modot ami night vision-t ad hozzá.
Kell is mert tegnap egy éjszakai ackiónál majdnem alsógatya csere lett. :DD

(#848) stamy válasza danati (#838) üzenetére


stamy
csendes tag

az 28 átlag fps csak eltakarja a másik csík a kettest nézd meg alul a beosztást és látni lehet :>

(#849) gery dee válasza Zorro555 (#847) üzenetére


gery dee
aktív tag

nem tudom mi a jó a csalásban? :D meg hogy hogy nincs elég pénzed? én csak úgy tudok lecsövesedni ha minden fegyverből 1-et feltuningolok feltuningolok, na meg ruhát is :DDD

Abban a pillanatban aláírás.

(#850) emre


emre
veterán

Elborult fanatikusoknak: Budapest - Csernobil flugos futam

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.