Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) emre


emre
veterán

Asszem ezt még nem linkeltem

Stalkers visit Chernobyl illegally and stay there for a night

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#32502) awacs válasza rétisün (#32500) üzenetére


awacs
tag

Remek lesz,köszi.Te egyébként melyik magyarítást használod?

(#32503) rétisün válasza awacs (#32502) üzenetére


rétisün
veterán

már nem tudom, melyiket használtam annak idején, de tuti itt a topikban készítette vagy SaGa, vagy shield.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32504) awacs válasza rétisün (#32503) üzenetére


awacs
tag

Az nem rémlik véletlenül hol van Tameriane teste?Már vagy 200-szor körbejártam a falut,de nem találom.

(#32505) rétisün válasza awacs (#32504) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, akkor ott lesz, ahol a ShoC-ban szidorovics pincéje van. be van zárva az ajtó, robbanószert kell keresned, hogy bejuss.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32506) awacs válasza rétisün (#32505) üzenetére


awacs
tag

Köszönöm!Azt nem tudod véletlenül milyen robbanószer kell?Honnan?

(#32507) awacs válasza rétisün (#32505) üzenetére


awacs
tag

Sikerült.Köszönöm!!

(#32508) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Hoppá, miről szól ez a frissen megjelent mod? A bevezetője érdekes...Wind of Time

Köszi amúgy ha az enot-al megegyezik akkor nem állok neki :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#32509) sheep


sheep
addikt

Üdv,

complete moddal tolom a játékot és átállítottam a grafikát dx 11-ről lejjebb hogy ne akadjon, újraindítottam és állandóan errort dob, nem tudom elindítani. Nem tudjátok mi lehet a gond?

xrEngine.exe caused ACCESS_VIOLATION in module "G:\S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat\bin\xrEngine.exe" at 0023:0040B284, CApplication::load_draw_internal()+1412 byte(s)

Mivel nem tudom elindítani a játékot ezért nem tudom visszaállítani sem a renderelést.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#32510) rétisün válasza sheep (#32509) üzenetére


rétisün
veterán

töröld az user.ltx-et, abban vannak a beállításaid, utána már (elvileg) minnie kell.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32511) sheep válasza rétisün (#32510) üzenetére


sheep
addikt

Aham, működik frankón.
Köszi a gyors választ!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#32512) shield válasza Dhampir (#32491) üzenetére


shield
Topikgazda

Köszi. Kb. 5 percre rá már nekem is beugrott, hiszen a nejem is így netezik. Kicsit lassan esett le a "bélás".

awacs A Sniperhez tényleg az Enot fordítása jó, néhány kis hiányossággal. Tényleg fogadd meg a tanácsot, hogy a mesterlövész puskádon ne fejleszd a távcsövet, mert használhatatlan lesz.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#32513) awacs válasza shield (#32512) üzenetére


awacs
tag

Köszönöm,de most nem megy a játék.X-ray 16 engine műkdése leállt.Ezzel a felirattal dobál ki.Mit tehetnék?

(#32514) McTuja


McTuja
tag

Novikov tervrajzok nincsenek sehol pedig végig néztem mindent sgm enot 2.2 detektor tervrajzok

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#32515) rétisün válasza McTuja (#32514) üzenetére


rétisün
veterán

jupiter üzemben szokott lenni ilyesmi, ha jól emlékszem. de előfordulhat, hogy többsztör is neki kell futni a keresésnek. többször is töltsd vissza a keresés előtti mentést, mert van, hogy a játék nem teszi be a keresendő tárgyat, főleg ha több is van.
van egy olyan feladat (azt hiszem, az is sgm-enot-sniperben van) valami szolgálatos doksikat kell megkeresni, ott is hajlamos a játék a 3-ból csajk kettők betenni.

(#32513) awacs: többet tudnánk segíteni, ha kapnánk egy log-fájl idézetet, az utolsó pár sorból kiderül általában, mi okozza a crasht.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32516) awacs válasza rétisün (#32515) üzenetére


awacs
tag

FATAL ERROR

[error]Expression : xml_doc.NavigateToNode(path,index)
[error]Function : CUIXmlInit::InitStatic
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\ui\UIXmlInit.cpp
[error]Line : 172
[error]Description : XML node not found
[error]Arguments : tab_sound:check_playigm

stack trace:

Ez az?

(#32517) rétisün válasza awacs (#32516) üzenetére


rétisün
veterán

ez. úgy tűnik, korábban volt ugyanilyen gonod, arra kekeeci ezt válaszolta.

amúgy én nem sokat tudok kihámozni ezekből a hibaüzenetből, szerencsére van, aki jobban ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32518) awacs válasza rétisün (#32517) üzenetére


awacs
tag

Oké,köszi.

(#32519) awacs


awacs
tag

Vajon miért dobál ki?A többi játékkal nincs ilyen gondom.Én meg nagyon szeretem a Stalkereket..

(#32520) rétisün válasza awacs (#32519) üzenetére


rétisün
veterán

sajnos általános tapasztalat, hogy a stalker játékok (főleg a modok) hajalmosak erre, ezzel mindannyian küzdünk. vagy türelmes vagy, és hajlandó vagy visszatöltögetni korábbi mentéseket, ha más megoldás nincs, vagy a korábbak leírtak alpján játszol olyan moddal, ami kevésbé kidobálós.
az sgm-enot-sniper pont a kevésbé stabil modok közé tartozik. jó esetben a log vége utal rá, mitől dobál ki, de sok esetben csak random kidobál.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32521) awacs válasza rétisün (#32520) üzenetére


awacs
tag

Sajnálom.Nem tudnál esetleg kevésbé"kidobálós"játékot ajánlani?A 3 alap Stalkert már végigjátszottam.

(#32522) rétisün válasza awacs (#32521) üzenetére


rétisün
veterán

a szövetség ideje (illetve a korábbi verzió, a gladiator mod) úgy rémlik elég stabil, amellett az egyik legjobb CoP mod.
azt hiszem SaGa aláírásában lévő linkről tölthető, magyarítással együtt.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32523) awacs válasza rétisün (#32522) üzenetére


awacs
tag

Köszönöm!Megpróbálom.

(#32524) Antonius1978 válasza awacs (#32521) üzenetére


Antonius1978
addikt

Probald meg ez az uj Wind of Time modot, amit TZS forumtars emlitett, en most azt tolom, a gepem nem tul jo, 9 eves, de ez a mod szepen megy rajta, meg nem dobott ki, maga a jatek is szep - atmosfear es absolute nature pakkok vannak benne - a tortenet uj,remelem ertesz angolul, szoval a jatek a Spectrum Projectre es a Way in Pripyatra hajaz, azaz magyaran nem egy hentelos, eszetlen lovoldozeses mod, hanem inkabb olyan nyomozos szeru.Legalabbis egyelore, mert meg csak a 2-ik palyan vagyok, kesobb ez meg valtozhat, mert vagy 8-10 palya van bent a jatekban, ha kapasbol jol emlekszem.

A mod akkor, csak leszeded, kicsomagolod valahova, inditod es jatszol, ennyi.
[link]

(#32525) sklopp válasza McTuja (#32514) üzenetére


sklopp
őstag

Novikov tervrajzai:itt.

(#32526) awacs válasza Antonius1978 (#32524) üzenetére


awacs
tag

Köszönöm!4.7 giga.Jót töltök?

(#32527) Dhampir válasza Antonius1978 (#32524) üzenetére


Dhampir
félisten

A Hullócsillagnál jobb?

Az alábbi nyelvi csomagok vannak a Wind of Time modhoz:
French, German, Italian and Spanish languages pack

[ Szerkesztve ]

(#32528) awacs válasza Antonius1978 (#32524) üzenetére


awacs
tag

Köszi!4.7 giga.Jót töltök?

(#32529) Antonius1978 válasza awacs (#32526) üzenetére


Antonius1978
addikt

Igen, hiszen jo hivatkozast adtam.

MirrMurr : ha nem is jobb , de egy szintel lehetnek...Ugye ezt mar nem is tudom igazan eldonteni, mert a Hullocsillaggal tavaly augusztusban jatszodtam kb, ezzel meg meg nem haladtam elore nagyon a tortenetben, de egy jol atgondolt es osszerakott modrol van szo, nekem idaig tetszik, habar meg szegenyes a fegyver es egyeb valasztek, fegyvereket es ruhat nem lehet fejleszteni, csak javittatni...Penzhez sem nagyon jutsz, par fegyvert es ezt-azt tudsz eladni, de mondom ebben keves a lovoldozos akcio amugy is...

(#32530) awacs válasza Antonius1978 (#32529) üzenetére


awacs
tag

Oké,köszi! :)

(#32531) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

sklopp: Novikov tervrajzai melyik modhoz írtad?

Kérdeznék újfent, szórakozott vagyok és feledékeny meg már össze folynak a modok :) Diverzáns ötödszörre: Garik szerint a megtalálhatatlan képződmény a Prométeusz mozinál van. A különleges speckó detektorral keresem amit asszem Ozerszki adott. Mégse találom. Ötlet valakinek?
Plusz kéne neki 5 villám képződmény, merre lehetnek? (Amúgy már megint elmentek a helikopterek, ezen küldetések azután vannak.)

Antonius1978: örömmel látom, hogy teszteled a modot. A beszámolóid alapján jó lehet :) Még várom a további teszteredményeket. Mivel angolul tud a mod, előfordulhat, hogy lesz rá fordító?

Mirr Murr: a Hullócsillag jó volt. Bár ha jól emlékszem engem az első 2-3 óra kiakasztott, hogy egy pályán belül ide-oda kellett többször futkosni, mire átmehettem a következőre. Izgalmas, jó sztorija van, nekem tetszett.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#32532) shield válasza ' Tzs , (#32531) üzenetére


shield
Topikgazda

Hááát Antonius jól tud angolul, de nem tudom mivel lehetne ösztönözni a fordításra. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#32533) sklopp válasza ' Tzs , (#32531) üzenetére


sklopp
őstag

Novikov tervrajzai: SGM2.2, de amennyire tudom, a többi SGM alapú modban is ugyanitt vannak, Sniper, Enot, stb.

[ Szerkesztve ]

(#32534) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#32531) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nos tovabbi beszamolok a WoT (hehe, Wind of time, de lehetne World of Tanks is) modrol.
A mod jopofanak tunik, nincs rengeteg kuldi benne, palyankent kb 3-5 de azok esszeru sorrendben, es nem is kell olyan rengeteget setalj, persze azert itt is kell boven maszkalni.
A jatek par eredeti szkriptjet hasznaltak fel pl 2 kuldetesre, Yantaron el kell helyezni 4 szkennert, es a radioaktiv rugot is megtalaljuk, az elejen kell hidat javitani, a cuccokat a voros erdei banyaban talaljuk meg, a kulcsot a banyahoz meg egy sztalkertol aki egy bbarlang melyen csucsul nem messze a bejarattol,ugyanebbol a banyabol kell osszesedni a szerelonek kulonbozo alkatreszeket (Nitro cuccai), aztan egyebek, most osszevissza irom a kuldiket.
A fegyvervalasztek nem nagy egyelore, es penzt is gyengen lehet keresni, de azert aki mar tapasztalt sztalker megtalalja a modjat, most tudttam venni Yantaron egy Seva cuccot 30 rugoert.
Ami bosszant, hogy a fegyvereket nem lehet fejleszteni, mondjuk ez meg a kissebbik baj, a nagyobbik baj, hogy a ruhakat sem, 50 kilot tudsz csak cipelni, mind1, hogy milyen ruha van rajtad, a jobb ruha meg nehezebb, tehat a haizsak rovasara lehet jobb rucikban furikazni.
Szorny sincs sok a palyakon, tehat ertheto, ha nincs sok loszered, fegyvered stb, ebban a WIP-re hasonlit.
Most egyebet kapasbol nem tudok mondani, majd holnap lemegyek az X16os laborba.

(#32535) awacs válasza Antonius1978 (#32534) üzenetére


awacs
tag

Köszi!!

(#32536) Antonius1978 válasza shield (#32532) üzenetére


Antonius1978
addikt

Annyira azert nem tudok, pl ha ranezek egy angol szovegre, azt egybol nem vagom ugy mint a magyart es a romant, ha pl Saga59 ugy van az orosszal, mint en a romannal es magyarral, akkor esszerubb ha o forditja le egyenesen oroszbol, de valoszinuleg neki nincs ideje, ami engem illet, meg a Chernobyl Chroniclest sem csinaltam meg, eluntam, kb 15-30% lehet, de ha hazajovok falurol 2 het mulva, akkor majd megprobalok haladni vele.

Engem peldaul egy jo pofa Szekely Sor osztonoz, amibol ma 2-t meg is ittam kedvenc varosomban, Szekelyudvarhelyen :C

(#32537) ' Tzs , válasza shield (#32532) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

A sört szereti? :D Küldünk neki egy ládával :O
Írtam ezt fentebb amíg nem olvastam Antonius 2. hsz-ét :D Hihetetlen, pont bele a közepébe háhá

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#32538) ' Tzs , válasza Antonius1978 (#32536) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

A Chernobyl Chronicles érdekelne engem is! Nem baj, a a WoT helyett annak ugrasz először neki. SaGa sajnos még évekig nem ér rá, ha jól emlékszem egy korábbi írására, de nyugodtan lehet ám cáfolni :D

Ha kész a CC vagy a WoT eskü összedobjuk a láda sörödet a fórumtársakkal :D Igaz emberek? :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#32539) Sensut válasza Antonius1978 (#32536) üzenetére


Sensut
őstag

Ja, Székely Sör rulez!!! :C

(#32540) rétisün válasza ' Tzs , (#32538) üzenetére


rétisün
veterán

igaz. az is, hogy SaGa s könyvfordítás miatt nem nagyon ér rá a magyarosításokra, meg az is, hogy összedobjuk a sörrevalót antoniusnak.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32541) awacs válasza Antonius1978 (#32534) üzenetére


awacs
tag

Eddig király ez a mod.Nincs hozzá véletlenül magyarítás?

(#32542) Balathruin válasza awacs (#32541) üzenetére


Balathruin
veterán

Biztos hogy nincs, most jelent meg nem túl rég.

(#32543) awacs válasza Balathruin (#32542) üzenetére


awacs
tag

Köszi!

(#32544) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#32538) üzenetére


Antonius1978
addikt

Mar nekiugrottam, meg tavaly, kb 1 eve mar.Leellenoriztem, es az egyik allomanybol megvan 27 oldal a 33-bol, es meg van egy masik allomany, ami a pripjatyi es az utanna kovetkezo dumakat tartalmazza.Most megyek 2 hetre falura, lehet kozben ott is tudok forditgatni, amint az idom engedi, Ha visszajovok, akkor gozerovel belevetem magam, hogy vegre le legyen lezarva a dolog, a tobbi reszet Shield rendezi - o is fog forditani ezt-azt, kuldetesek nevet, meg karakterek nevet kell meg egyeztessuk, mert en picit atkereszteltem a tarsasagot magyarosabb nevekre,es befuztem meg az elejere egy teljes magyarazatot a kornyekrol, hogy tisztaba legyunk azzal a palyaval, marmint a kezdopalyaval.

Igen, a sort szeretem a legjobban, es azt a bort, amit apammal csinalunk.Amugy hagyjuk a lada sort, inkabb azon toprengjetek, hogy hogyan veszunk Saga59-nek 10 lada sort, az eddig leforditott modokert ?! ;]

Sensut : az egy beszed, foldim :C

rétisün : persze, sajnos, ez a helyzet, hogy Saga59 konyveket fordit, marpedig o tudna a legkonnyebben es leggyorsabban forditani, ha szinte - majnem - anyanyelvi szinten ismeri a muszkak nyelvet (feltetelezem).
Nalam mas a helyzet, es sokszor hatraltatnak a kifejezesek, melyeket nem ismerek, azokkal meg a google fordito sem boldogul nagyon.
Epp ezert, ha bele is fognek pl a Wind of Time forditasaba, akkor tarsak kellenenek, akikkel felosztjuk a forditando szoveget, en a vegen atnezem, gyomlalom, hozzateszek, elveszek, sajat stilusomra alakitom stb.
Mellesleg meg amikor visszamegyek Angliaba, akkor tudom magamrol, hogy egy kemeny melonap utan nem sok kedvem kerekedik forditani, egyebbel akarok szorakozni, ezert meg 1 modot egyedul nem vallalok fel, de ha 2-3 ember besegitene, akkor maskepp allnek hozza a dologhoz, addig is amig Saga59-nek ujra ideje nem lesz, le tudnank forditani meg par modot mi magunk.

Awacs : magyar sajnos nincs, csak angol,francia es olasz, ha jol emlekszem, De talan nekifogok ha paran besegitenenek, miutan vegeztem a Chernobil Chronicles-el.

[ Szerkesztve ]

(#32545) awacs válasza Antonius1978 (#32544) üzenetére


awacs
tag

Nem emléxel véletlenül a második pályán mit kell tennem hogy leengedjék a hidat?Felemelték a vackot.

(#32546) Antonius1978 válasza awacs (#32545) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ahogy kijossz Limanskbol, az alaguttol jobbra menj teljesen hatra,ott lesz egy racsos ajto, azon be, aztan a sok alaguton keresztul kilyukadsz a masik oldalon, onnan menj a Voros Erdobeli sztalker-Vadasz nagyapo helyere, ott kapsz kuldit hogy kipucold a banyat, ott lesz az eszkoz amivel a hidat majd le tudod engedni, a banyaban az also szinten.

(#32547) awacs válasza Antonius1978 (#32546) üzenetére


awacs
tag

Köszönöm!Hatalmas segítség.

(#32548) SaGa59 válasza Antonius1978 (#32544) üzenetére


SaGa59
őstag

Alapos félreértésben vagytok. Az anyanyelvi szinttől igencsak messze állok az orosszal (angolul jóval könnyebben, gyorsabban olvasok) is. Csak jó szótáram, sok kitartásom meg türelmem van és megpróbálom felhajtani a legelvarázsoltabb kifejezés jelentését is, ha úgy alakul. Addig nem nyugszom, míg nem sikerül előtúrni egy szófordulat eredetét és azt, hogy mikor is használják. Aztán jön az, hogy magyarul mit szoktunk mi ilyenkor mondani. A fordítás ennyiből áll. Sok olvasás és keresgélés. Mondtam, nem vagyok fordító, sosem voltam, az, hogy most ezt a szériát rám bízták, a véletlenek különös összjátéka, meg az én vakmerőségem eredménye csupán.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#32549) Antonius1978 válasza SaGa59 (#32548) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ah, ertem, en meg voltam gyozodve, hogy te jobban tudsz oroszul, mint en angolul, de akkor ez nem fedi a valosagot...

(#32550) Balathruin


Balathruin
veterán

Ray of Hope fejleszői napló 1
Orosz szöveg, angol felirat.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.