Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) ' Tzs , válasza ' Tzs , (#32150) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Na közben megoldódott! A küldetés teljesítés alatt :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#32152) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Óriási volt! Nálam most az egyik legjobb moddá lépett elő ez a Spectrum (a magyarítottak közül) :) 'Kurcsatov a kihalt város' nem szerepel még másik modokban? Megérne még egy kalandot, nekem nagyon tetszett. :)
Lőttem pár képet róla, de még vissza megyek és csinálok még szerintem: [link]
Az X-14 is tetszett. Jó a sztori, lehet én nyomtam sokat a játékot, most lett vége, kicsit rövidnek tartom, de érdekes, izgalmas volt végig :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#32153) kekeeci válasza ' Tzs , (#32152) üzenetére


kekeeci
senior tag

A 'Dead City' rengeteg modban szerepel, fel sem érdemes sorolni.
(Csak néhány, példaként: CoC, NS-SS, OGSE ...,ja és van még Dead City mod is :DD )

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#32154) shield válasza hanS20 (#32148) üzenetére


shield
Topikgazda

Elkezdtem: SGM 2.2 + Szborka + STCoP WP + Patch 0.5 .

De most a CoP-ot tolom a Horror moddal. Kiegészítve a Artifact és a Armor loot modokkal. Ezeket illesztem a CoP-hoz. Az Artifact mod kissé ellett túlozva.
Előrébb van 3 kép a CoP Horrorból.

Dhampir majd megpróbálom kiszedni a hangot.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#32155) Dhampir


Dhampir
félisten

Jar bácsi :D

[ Szerkesztve ]

(#32156) hanS20 válasza shield (#32154) üzenetére


hanS20
csendes tag

Nagyon hülye kérdés: Szborka + STCoP WP + Patch 0.5 --> ezeket hol találom? Fél órája keresem a honlapodon, google-ba is de semmi. Linket kaphatnék?

(#32157) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Sajnos a COC magyarításból nem lesz semmi, legalábbis általam.

Spectrum projecthez van valami külön optikai mod? Vagy kell egyáltalán? Most szedtem le, még nem próbáltam.

(#32158) dodopek válasza dodopek (#32157) üzenetére


dodopek
addikt

Telepítettem a SP, alapjáték nélküli változatban, de kidob a menü előtt. Valakinél olvastam, hogy orvosolható a hiba. Hogyan? Köszi!

LOG:
FATAL ERROR

[error]Expression : file_handle_internal(file_name, *buffer_size, file_handle)
[error]Function : FileDownload
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\FS.cpp
[error]Line : 169
[error]Description : can't open file :
[error]Arguments : f:\s.t.a.l.k.e.r. - Ďóňü âî ěăëĺ\gamedata\textures\item\item_?4.thm

[ Szerkesztve ]

(#32159) Balathruin válasza dodopek (#32158) üzenetére


Balathruin
veterán

A programok nem szeretik a cirill betűket, lehet az a gond.

(#32160) SaGa59 válasza dodopek (#32158) üzenetére


SaGa59
őstag

Nálam, a fordítás mellett lévő olvass-el.txt-ben:

Ha a játék az indítás után engine errorral elszáll és az appdata\xray_*.log fájl utolsó sorában az "item\item_?4.dds" hiányát jelzi, töröld ki a gamedata\textures\item mappa tartalmát és másold be helyette az ebben a fájlban találhatót. A probléma oka, hogy a latin "c" és a cirill "sz" betű ugyanúgy néz ki, de más a kódja. A modban a cirill betűvel van megnevezve a fájl. A hunfiles bemásolásakor ugyan bekerült a jó elnevezésű, de bennmarad a rossz is. A legjobb kitörölni mind a 6 fájlt és ebből a csomagból betenni azt a négyet, ami benne van.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#32161) dodopek válasza SaGa59 (#32160) üzenetére


dodopek
addikt

Stimm! Köszönöm! :) :C :C :R :R

(#32162) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Jelezném, hogy az összefoglalóban elérhető In Spite of Death letöltési linkje halott. Próbáltam leszedni innen [link] (meg közben megtaláltam a HDD-nem a korábbi linkről leszedettet is). A repack verzió működik egészen addig a magyarítást fel nem másolom rá. Bejön a fő képernyő majd az x-ray hibát okozott és leáll.
A korábbi verzió, hogy a CoP-ra teszem rá (gamedata másolás + fix) működik szintén a magyarítás felmásolásáig. A kérdés, 2 magyarítást is találtam hozzá. Melyik a működő? Mi lehet a gond?
Feltöltsem valahová a korábban elérhetőt?

Dodopek: miért nem lesz COC magyarítás?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#32163) dodopek válasza ' Tzs , (#32162) üzenetére


dodopek
addikt

Azért nem, mert az én angol tudásom nem elegendő hozzá. Az eddig projektekben is mindig úgy volt, hogy én vállaltam a másol/beilleszt, illetve a koordinációs feladatokat, de nem igazán fordítottam. Viszont itt nem jelentkezett senki segíteni, és a korábbi verzió fordítása is annyira más, hogy nem nagyon tudtam felhasználni. Egyébként az a magyarítás működik, ha csak a text mappát viszed át. Persze így erősen hiányos, és az új feladatok sem jelennek meg jól, de valamennyire használható

(#32164) Dhampir válasza dodopek (#32163) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy senki sem tud olyan jól angolul, de nem tudhatom.

[ Szerkesztve ]

(#32165) awacs


awacs
tag

Sajnos ezt írja ki indításnál:Cannot open file"fsgame.ltx".Check your working folder.Mit tegyek?Parancsikon,bin törlése megvolt Segítsetek légyszi!

(#32166) awacs válasza awacs (#32165) üzenetére


awacs
tag

Az a tapsoló figura c betű akart lenni.

(#32167) rétisün válasza awacs (#32166) üzenetére


rétisün
veterán

az újabb windows-ok nem szeretik, ha a C: meghajtóra van telepítva a játék. ha nem azon van, akkor valószínűleg az fsgame.ltx hiányzik a játék mappájából.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32168) kekeeci válasza awacs (#32166) üzenetére


kekeeci
senior tag

Ezt ide szeretted volna írni?
(Ezt csak azért kérdezem, mert eddig a Legendary-val ment a bírkózás.)

[ Szerkesztve ]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#32169) awacs válasza kekeeci (#32168) üzenetére


awacs
tag

Igen ezt szerettem volna megint elkezdeni.Te is azt mondtad hogy ez könnyebb,nem? :D

(#32170) awacs válasza rétisün (#32167) üzenetére


awacs
tag

Tegnap még elindult,de azért megpróbálom.Köszi!

(#32171) awacs válasza rétisün (#32167) üzenetére


awacs
tag

Máshová tettem és elindult.Köszönöm.Nem lehet valahogy a régi mentéseket "átvinni" az új játékra?

(#32172) Balathruin válasza awacs (#32171) üzenetére


Balathruin
veterán

Nálad egy fix mappára volt állítva a beállítások és mentések helye, nem kell mozgatni.

(#32173) awacs válasza Balathruin (#32172) üzenetére


awacs
tag

Akkor mi a gond?Nincsenek sehol a mentések azt új játékban.

(#32174) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Spectrum projectben találtatok valami megoldást a juss el a bárba de azonnal meghalsz problémára? Egyszerűen nem élem túl az utazást. Próbáltam teletömni magam az indulás előtt tudományos EÜ csomagokal, de az sem használ...

(#32175) Balathruin válasza awacs (#32173) üzenetére


Balathruin
veterán

fsgame.ltx alapján tudod megoldani, vagy a mentéseket rakod át vagy átírod hol keresse.

(#32176) shield válasza hanS20 (#32156) üzenetére


shield
Topikgazda

Nem hülye kérdés, kicsit nehéz az elérése. Most kapásból csak EZT a linket tudom adni.
Ha van Yandex-es accod, akkor azzal be lehet lépni a letöltéshez.
Vagy ha annyira nem sürgős, akkor valahova majd feltöltöm.

Így érdemes rákeresni:
SGM 2.2 + Сборка by Cineman and DreamerHardcore + STCoP WP + Fix 0.5

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#32177) awacs válasza Balathruin (#32175) üzenetére


awacs
tag

Amatőr vagyok.Segíts kérlek,mit tegyek!

(#32178) hanS20 válasza shield (#32176) üzenetére


hanS20
csendes tag

Nem sürgős, az SGM Enot-ból azért van még hátra. Úgyhogy megköszönném, ha feltöltenéd valahova. És akkor ez mitől jelenleg a legjobb? Mi a más mondjuk az Enothoz képest?

(#32179) dodopek válasza awacs (#32177) üzenetére


dodopek
addikt

Megkeresed az fsgame.ltx-et, megnyitod valami szövegszerkesztővel, és átírod a jelölt sort annak megfelelően, ahol a régi mentéseid vannak.

(#32180) rétisün válasza awacs (#32177) üzenetére


rétisün
veterán

kiegészíteném dodopek válaszát, így írd át:

$app_data_root$ = true | false | users

így a következő indításkor játék létrehoz egy users mappát a saját mappájában, abban lesznek a mentéseid, logok, minden. a mostani mappából, amit dododpek nyilazva megjelöl, másold át a savedgames mappát az újonnan (a játék mappájában) létrejött mappába, akkor elvileg meglesznek a mentéseid, de legjobb ha mindent átmásolsz, mert pl. az user.ltx tartalmazza a beállításaidat.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32181) awacs válasza dodopek (#32179) üzenetére


awacs
tag

Köszönöm szépen!Tökéletes lett.Király Vagy. :C :C

(#32182) awacs válasza rétisün (#32180) üzenetére


awacs
tag

Neked is nagyon köszönöm!!

(#32183) rétisün válasza awacs (#32182) üzenetére


rétisün
veterán

nincs mit.....mi is így kezdtük, szóval kérdezz nyugodtan :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32184) dodopek válasza rétisün (#32183) üzenetére


dodopek
addikt

De így ám... :)

Az enyémre valaki? :(

(#32185) awacs válasza rétisün (#32183) üzenetére


awacs
tag

Köszönöm!! :DD :DD :DD :DD

(#32186) ' Tzs , válasza dodopek (#32174) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

[Spectrum] Látom te is megszívtad ezzel. Mint ahogy írtam, totál véletlenül sikerült nekem is átjutni, majdnem töröltem az egészet, kissé ideges lettem. Úgy sikerült, hogy amikor betölt a map azonnal egy F1-et nyomtam hogy rögtön úgy induljon a futás hogy egy eü csomaggal helyre hozom magam. Csak így és véletlenül. Egyszer. A másik hogy tegyél le mindent ami túlsúlya Bárba menetel előtt, mert itt bizony gyorsan kell futni és kutyák támadása is nehezíti a feladatot, én épphogy bejutottam. Mikor átérsz elég messze van a védett hely, szinte minden másodperc fontos!
Nem tudom mi lehet a megoldás, de annyiban tudok segíteni neked, hogy küldök egy mentést onnantól amikor átjutottam oda, ha gondolod :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#32187) SaGa59 válasza ' Tzs , (#32186) üzenetére


SaGa59
őstag

Ennél az akciónál a sebessség számít csak. Azaz semmi túlterhelés és nem állunk le a kutyákkal hadakozni, ami eléd kerül azt lelövöd futás közben, a többi nem érdekes. Borland tud magára vigyázni, vele nem kell foglalkoznod, csak rohanni, ahogy tudsz. És nem árt a lehető legrövidebb úton elérni a bárt, nem eltévedni rohanás közben. Csak a bár legmélye biztonságos, a folyosó utolsó kanyarulata után.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#32188) dodopek válasza ' Tzs , (#32186) üzenetére


dodopek
addikt

Sajnos egyik sem sikerült. A csomagom nincs 30kg, próbáltam, hogy 3 sárgát tolok magamba indulás előtt, gyors gombbal indítom a játékot, amin az EÜ csomag van, próbálok odébb menni, és minden, ami csak eszembe jutott.
Mentett állást köszönöm, de nem, mert a Stalkerben más karakterét használni olyan, mint egy más által kitaposott csizmát viselni. Lehet benne menni, de mindig érezni fogod, hogy nem a tied. Más fegyverek, más artifraktok, más páncél, más megcsinált feladatok... :(

(#32189) dodopek válasza dodopek (#32188) üzenetére


dodopek
addikt

Nem tudjátok, hogy a usersben tárolja az életerőt a játék mentéskor? Vagy a saved game-ben? Ha igen, milyen érték? Megpróbálom átírni, hátha akkor nem patkolok el... :(

(#32190) Balathruin válasza dodopek (#32189) üzenetére


Balathruin
veterán

A mentés nem szerkeszthető formátumban van. Annyit tudsz hogy a játékosnak folyamatosan töltődik az élete vagy negatív sebzést okozzanak a dolgok. Actor.ltx-et kell szerezned, ha nincs ki kell csomagolni.

(#32191) awacs válasza Balathruin (#32190) üzenetére


awacs
tag

A súlyhatárt nem lehet változtatni?Nincs sem system,sem actor ltx..

(#32192) ' Tzs , válasza dodopek (#32188) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

SaGa59: Igazad van!
dodopek: Ahogy gondolod. Amúgy simán lehetne, hogy másik ruhát veszel, fegyvert stb. De oké, értem :) Szólj ha találtál módot az átjutásra, engem is érdekel egy normális megoldás!

Az In Spite of Death-el kapcsolatban van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#32193) dodopek válasza ' Tzs , (#32192) üzenetére


dodopek
addikt

Próbáltam átmenni a Kordon felé, de le van zárva. Össze vissza bóklásztam a szeméttelepen (találtam egy fasza artifractot), de persze az sem segített... Nem tudom mit lehet tenni. Lassan eljön az uninstall ideje... :(

(#32194) rétisün válasza awacs (#32191) üzenetére


rétisün
veterán

súlyhatár

nincs se actor, se system.ltx? alapjátékkal játszol? akkor a legegyszerúbb, ha teszel rá egy modot, ami megvátoztajta a súlylimitet.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32195) kekeeci válasza awacs (#32191) üzenetére


kekeeci
senior tag

Tessék. ITT van. (mármint az actor és a system, hogy mit csinálsz vele, rádbízom :) )

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#32196) awacs


awacs
tag

Átírtam,mégsem oké.De sebaj.Köszönöm a segítségetek!

(#32197) Erdő


Erdő
tag

Valaki végigjátszotta a Dead City-t? Kipróbáltam, de ahogy Sensut is írta majd 2 éve (#28129), csak az alapjáték feladatai vannak benne, illetve néhány hozd ide, vidd oda típusú "küldetés". Messzire nem jutottam, leszedtem, de utána jutott eszembe, hogy a cím talán arra utal, hogy később indulnak be a dolgok. (A játék Zatonon indul.) Az ott említett hibákat (visszatöltési problémák, az átjárók nincsenek feltüntetve stb.) javították azóta? Vagy tényleg nem érdemes vacakolni vele?...

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#32198) rétisün válasza awacs (#32196) üzenetére


rétisün
veterán

több helyen is át kell írni, mindenhol átírtad? jó mappákban vannak a megfelelő fájlok?

system.ltx:

max_weight
max_ruck

actor.ltx:

max_item_mass
max_walk_weight

soraiban lévő számokat kell átírni, egyforma értékre.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32199) Redneck


Redneck
veterán

Ezer évvel ez előtt, egy teljesen más konfigon toltam az alapjátékot. Az utolsó térképen, Pripyatban hagytam abba, a legelején. Ha megvan a mentés, van esélyem rá hogy onnan tudom folytatni? Igaz nem sokra emlékszem, de ha megy, majd megszokom.

A másik, hogy menne a játék ezen a modernebb konfigon? Vagy ez is olyan, hogy semmi sem elég jó neki, mert az engineben van a hiba? Arra emlékszem, hogy anno is hiába volt meg az fps, futás/gyaloglás közben, darabosnak hatott a játék.

Szerk:
Van arra valami normálisan működő MOD (bugmentes) hogy jobban nézzen ki, vagy legalább a fegyverek hangja jobb legyen? Nagyon tetszett anno a game, de a gagyik hangok sokat rontottak az összhatáson.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#32200) ' Tzs , válasza Erdő (#32197) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Belinkelnéd ezt? Megnézném. Bár az általad említett hibák "visszatöltési problémák," kicsit csökkentik az érdeklődésem, de azért ránéznék :) Ez amúgy nem SHOC mod?

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.