Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) dotrakiii válasza shield (#32642) üzenetére


dotrakiii
újonc

Rendben, köszönöm! Inkább akkor újrakezdem, mert az a biztos! :D

(#32652) awacs válasza shield (#32650) üzenetére


awacs
tag

Úgy volt,köszi. :D :D

(#32653) awacs válasza Antonius1978 (#32645) üzenetére


awacs
tag

Köszönöm!Sikerült.Király Vagy.Amúgy én is lementem abba a labor-micsodába. :R :R :R :R

(#32654) Antonius1978 válasza awacs (#32653) üzenetére


Antonius1978
addikt

Na es az hogy szabaditsd ki a foglyul ejtett mukit ? En lelottem minden katonat, de akkor sem lehetett beszelni a faszival, hogy szabad vagy, huzzal innen :D

(#32655) awacs válasza Antonius1978 (#32654) üzenetére


awacs
tag

Én is így jártam.Egyébként abban a labor-félében hogy lehet lemenni a legalsó szintre?Ha próbálom elfogy az életem és meghalok.

(#32656) Antonius1978 válasza awacs (#32655) üzenetére


Antonius1978
addikt

Te melyik laborrol beszelsz tulajdonkepp ? Csak azert mert nem ertem...A gyogyszert megszerezted ? Lehet hogyha nalad van akkor nem halsz meg...mert nem kaptam sehol utasitast hogy megegyem, csak ott a motyomban...szoval nem hasznaltam sehol, es sehol sem haltam meg...

(#32657) awacs válasza Antonius1978 (#32656) üzenetére


awacs
tag

Az amelyik abból a vonatfülkéből nyílik.Vagyis abból lehet lemenni,miután végigrohantam és megkaptam a Szolgálatostól a munkát.Egyébként hol van az a gyógyszer?Talán tényleg az kell.

(#32658) Antonius1978 válasza awacs (#32657) üzenetére


Antonius1978
addikt

Amikor elfutsz a kitores elol es felmesz a felso bunkerbe, ott beszelsz a Szabadsagos goreval, o emliti, es egy sarga karikaval jelolodik, annak a hosszu felso alagutnak a vegen ami egesz hosszan fut a terkepen, ott atmesz a keritesen 2-3 kimera, 5 ormanyos es egyeb szornyek koze, tudos hullakat kell atvizsgalj, az adja a kodot a felso alagut vegen levo ajtohoz, amihez letran maszol fel, bent van egy kis szobacska, ott a gyogyszar :D

(#32659) awacs válasza Antonius1978 (#32658) üzenetére


awacs
tag

Köszönöm!Tényleg Király Vagy.Remélem így sikerül.

(#32660) Antonius1978 válasza awacs (#32659) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hat nem tudom mennyire ertetted meg, mert eleg hulyen magyaraztam el, de maskepp nem tudtam :D

(#32661) awacs válasza Antonius1978 (#32660) üzenetére


awacs
tag

Tökéletes volt,nagyon köszönöm.Már meg is oldódott.Tényleg a gyógyszer kellett.

(#32662) Szasza7711


Szasza7711
újonc

Sziasztok..Olyan gondom lenne hogy sgm 2.2 nél a sultános 3 dokumentes küldinél nincsenek ott a tárolók amibe cannak a doksik...Videó alapján néztem meg.Valaki találkozott hasonlóval?

(#32663) rétisün válasza Szasza7711 (#32662) üzenetére


rétisün
veterán

arra gondolsz, amikor a sötét völgyben az elhagyott gyárban (vagy hol) kel összeszedni a 3 dokumentumot?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32664) Szasza7711


Szasza7711
újonc

Nem.Yakul lopta el és dugta el.Bandita frakcio tagnak kell lenni.1 van a szennyviztisztitónál de nincs ott ahol kéne..1 mocsárnál a csatornában de ott sincs
1 janovban a kőfejtőben de ott sincs..Nemértem..Ott kellene lennie.

(#32665) rétisün válasza Szasza7711 (#32664) üzenetére


rétisün
veterán

akkor passz...azoknál. amit írtam, többünknél is előfordult, hogy nem spawnolta be a játék mindhármat, de amire te gondolsz, az nagyon nem rémlik :(
pedig mindhárom verziót végigjátszottam (sgm, enot, s.n.i.p.e.r.) és a sztori, küldtések megegyeznek, csak a cuccokban ,grafikában van eltérés.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32666) Szasza7711


Szasza7711
újonc

Akkor megprobálok korábbi mentést hátha..

(#32667) hubai38 válasza Szasza7711 (#32666) üzenetére


hubai38
aktív tag

Ezt a küldit a erdő gazdaságnál szedted össze,sokan nem tudják ezt a küldit mert hammar likvidálják a banditákat,aztán nem jelenek meg már az erőgazdaságnál.

Azt a bokros részt nézd át de rendesen ott lesz,a második ahol beszéni kel az öszekötővel az alagutba,rögtön elől van egy felni vagy mifene kerékhez hasonlít,abban lesz,a harmadikra nem emlékszem.

Cim Sultán prioitása.

[ Szerkesztve ]

(#32668) awacs válasza Antonius1978 (#32658) üzenetére


awacs
tag

Vajon miért írja ki ezt amikor át akarok menni valahová?Mit tegyek? "switch to another location is currently unavailable".

(#32669) Antonius1978 válasza awacs (#32668) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hova akarsz menni es honnan ? :P :DDD

(#32670) awacs válasza Antonius1978 (#32669) üzenetére


awacs
tag

Most épp Agropormba nem enged.Nem tudom a hely nevét,de ahol a bár is van,meg technikus,alvóhely.(ha unsz már hagyd csak)

(#32671) Antonius1978 válasza awacs (#32670) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ahol a bar van, az Rostok factory, de ha jol emlekszem, elobb a Yantari palyan kell teljesitsd a kuldiket, hogy tovabbmenjen a tortenet, es csak azutan fersz hozza ahhoz az uthoz.

(#32672) awacs válasza Antonius1978 (#32671) üzenetére


awacs
tag

Értem.Ettől tartottam.Angolul vannak így meg sajnos nem megy.Köszönöm az eddigi segítséged!

(#32673) awacs válasza hubai38 (#32667) üzenetére


awacs
tag

Nincs esetleg linked ehhez a játékhoz?

(#32674) Antonius1978 válasza awacs (#32672) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hat tegyel be egy kepet, hogy oldalt milyen nevu kuldik vannak, leforditom neked es elmondom merre menj, es azzal mesz tovabb ;)

(#32675) awacs válasza Antonius1978 (#32674) üzenetére


awacs
tag

Köszi!Hogyan tudom lefényképezni a feladatokat?

(#32676) Antonius1978 válasza awacs (#32675) üzenetére


Antonius1978
addikt

Te, mintha az F10-11-12-vel csinalna kepet, de mar nem emlekszem, es azt sem hogy hova menti el, nem tudom a jatek konyvtaraba-e, vagy oda ahova a menteseket teszi, majd valaki felvilagosit...Mindenesetre nyomogasd vegig es a C/:User stb-be keresd a jatek menteset, valahol ott lesznek a kepek is, inkabb mint a jateekkonyvtarba,,,

(#32677) Balathruin válasza awacs (#32675) üzenetére


Balathruin
veterán

F12 az alap beállítás és az appdata-ba menti a screenshots mappába. Mentések ugyan itt a savedgames-ben van.

(#32678) awacs válasza Balathruin (#32677) üzenetére


awacs
tag

Köszi,de hol van az appdata mappa?

(#32679) kekeeci válasza awacs (#32678) üzenetére


kekeeci
senior tag

Oprendszertől függ, win 7-től felfelé "c:\Users\felhasználónév\AppData"

Egyébként rejtett mappa, ha intézőt használsz akkor be kell kapcsolni a rejtett fájlok - mappák megjelenítését, hogy hol az megint oprendszer függő (google a barátod), ha TC-t használsz, beállítások - képernyő - rejtett fájlok megjejenítése, rendszer fájlok megjelenítése.

[ Szerkesztve ]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#32680) awacs válasza kekeeci (#32679) üzenetére


awacs
tag

Köszönöm szépen!Beállítottam mindent,mégsem oké.Se kép,se screenhots mappa nincs az appdatában.De hagyjátok,ne kínlódjatok vele!

(#32681) kekeeci válasza awacs (#32680) üzenetére


kekeeci
senior tag

Mint már említettem a ShoC fórumban, a stalker felhasználói mappád helyét az fsgame.ltx fájl első $app_data_root$= kezdetű sora mutatja meg. Ez modonként akár más-más is lehet. Tehát nem biztos, hogy az AppData mappában van.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#32682) awacs válasza kekeeci (#32681) üzenetére


awacs
tag

Nem megy.Inkább megpróbálok valami magyarul tudó módot.

(#32683) awacs


awacs
tag

Megvannak a képek. :D :D Csak nem tudom beilleszteni.

(#32684) kekeeci válasza awacs (#32683) üzenetére


kekeeci
senior tag

https://logout.hu/cikk/hasznald_a_ph_keptarat/teljes.html

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#32685) awacs válasza kekeeci (#32684) üzenetére


awacs
tag

(#32686) awacs válasza kekeeci (#32684) üzenetére


awacs
tag

Köszönöm! :R

(#32687) awacs válasza Antonius1978 (#32674) üzenetére


awacs
tag

(#32688) Antonius1978 válasza awacs (#32687) üzenetére


Antonius1978
addikt

1,2,3 kuldi, nem kell magyarazzam, valamiket rendeltel, valamint szerszamot kell vinni a 2 szerelonek.Annak eri meg vinni, amelyiktol rendelni tudsz, mert az tudja futasra birni az Exo-kat, felteve ha valaki akar.
4 : Az utolso ohaj/kivansag : talalkozz a sztalkerrel - ez nem remlik hogy mi...
5 : Eszaki banya : szerezd meg a radioalkatreszeket : ez az a banya amely a Voros erdoben van, egyike az elso feladatoknak, van vagy 9-10 alkatresz kb, minden a fenet ossze kell kutatni erte, a jutalom nem tudom mekkora, van-e egyaltalan...
6 : Becsuletlen/Tisztessegtelen uzlet : keresd meg a terjeszto/forgalmazo testet - ez a kuldi sem dereng,de lehet azert nem mert ezek amolyan lenyegtelen mellekkuldetesek.
7.Egy kis keres : vizsgald meg az Agroprom koruli teruletet : na erre emlekszem, ez szukseges, valami mutansokat kell megolj, es ott lesz az alapjatekbeli noveny ami a tudosoknak kell.Ezt csinald meg.
8 : Fogsagban : ez az a kuldi, amirol en is meseltem, hogy nem sikerult vele semmit sem csinalnom,hiaba nyirtam ki a katonakat.
9 : Bunker Burner : ment a fold alatti atjarokon : ez valami fo feladat, de erre sem emlekszem, lehet egyszeruen ez az a hely ahol kell a gyogyszer ?
10 : Stepan : Menj vissza Lukashhoz : na ez nekem nem sikerult, ezt magyarazd el, hogy hogy csinaltal.Styepan atfut a zsoldosok altal ellenorzott elleneorzoponton, te azelott lelotted, vagy a Voros erdoben erted utol valahol ? En mikor palyat valtottam, nalam mar ott hevert holtan a Limanszki hid elott, es hiaba veszed el a PDA-jat, nem tortenik semmi.
11 : Egy sztalkerrel kell talalkozz, de a tobbi reszet nem latom, ez sem tudom milyen kuldi...

(#32689) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Mas : nekifogtam ujra vegigjatszani a Chernobyl Chroniclest, hogy lassam miket kell megvaltoztassak es hozzafuzzek az eredeti szovegekhez, hogy pontos legyen, mert vannak elirasok,ami nem konnyiti meg a helyzetet.Jegyzeteltem is kozben, es bizonyos pontokon csinaltam menteseket is, hogy le tudjam ujra ellenorizni a tortenesek es szovegek kozotti egyezeseket vagy eltereseket.
Az eddigi forditasom latszik, azaz mukodik, de nem magyar karakterekkel, nem tudom hogy hogyan tudjam attenni az ekezetes betuket ugy a jatek allomanyaba, anelkul, hogy kitorolne az ekezeteket...Saga59 regebb magyarazott rola valamiket, de mivel nem csinaltam,nem maradt meg hogy hogyan is kellene.
Most folytatom a forditast, es a karakternevek megvaltoztatasat/leforditasat.

(#32690) awacs válasza Antonius1978 (#32688) üzenetére


awacs
tag

Köszönöm szépen a sok-sok segítséged!Valószínű a gépemmel van gond.Mert pl. hiába gyűjtök szerszámokat,nem tudom odaadni egyik szerelőnek sem.Meg a hátizsákomból is hogy eladjak vagy eldobjak,egyesével kell klikkelnem.Azért köszi. :R :R

(#32691) Antonius1978 válasza awacs (#32690) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ezt nem ertem, ha elvallaltad hogy szerszamot viszel,akkor mukodik, persze ha nem, akkor hiaba van nalad, nem kell nekik valoszinuleg.A szerszamokat megtalaltad ? A kalibralot ha jol emlekszem a laborban talalod, ahova a tudosok a bar alatt lekuldenek.A masik kalibralot nem talaltam ott ahol az informator irja.
A durvat a Szabadsag bazisan talalod, az elso hosszuepulettel szemben ahol a pancelkocsikat javitjak, a beomlott hodalyban.A finomat meg a Szabadsag bazis palyan a faluban eszakkeletrol bemenve a faluba jobbrol a masodik haz tetotereben.A cuccok eladasa egyesevel tortenik, 1 kattintasra...nem ertem ezzel mi baj...

(#32692) hubai38 válasza awacs (#32653) üzenetére


hubai38
aktív tag

Most hirtelen ezt találtam.
[link]

(#32693) awacs válasza hubai38 (#32692) üzenetére


awacs
tag

Köszönöm!!

(#32694) awacs válasza Antonius1978 (#32691) üzenetére


awacs
tag

Én sem igazán értem.A többi játékkal nincs ilyen gondom.Eladásnál nekem húzni kell.A videókban csak egy klikk.

(#32695) Antonius1978 válasza awacs (#32694) üzenetére


Antonius1978
addikt

Mar megbocsass, de sosem volt 1 klikk, hanem mindig 2x kellett kattintani a kereskedoknel.

(#32696) awacs válasza Antonius1978 (#32695) üzenetére


awacs
tag

Azt is egyszerűbb,mint húzogatni. :D (nem Te írtad hogy egy klikk?)

(#32697) Antonius1978 válasza awacs (#32696) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nem hinnem, hisz mindig 2x kellett kattintani (es nem klikkelni ! :K )

(#32698) SaGa59 válasza Antonius1978 (#32689) üzenetére


SaGa59
őstag

Magyar ékezetes betűk:
Az xml fájlok első sora ez legyen:

<?xml version="1.0" encoding="windows-1250" ?>
(az oroszokban 1251 van)

és a fájlt is windows-1250 kódlappal mentsd ki. Az ltx-eket is, de ott nem nincs ilyen első sor, csak a mentési kódlap számít.

A kódlapot legkönnyebben notepad++-ban lehet beállítani mentéshez, de bármilyen szerkesztő jó, amiben meg tudod adni, mi legyen a kimeneti kódlap mentésnél.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#32699) kekeeci válasza Antonius1978 (#32689) üzenetére


kekeeci
senior tag

Nem értem minek neked ékezetes betű, mikor ide is mindig azok nélkül írsz? ;]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#32700) Antonius1978 válasza SaGa59 (#32698) üzenetére


Antonius1978
addikt

Mivel te vagy a szakertoje ezeknek a dolgoknak, leirom hogy en mit csinaltam.
Az XML-t megnyitottam, mindent kijeloltem, es atmasoltam egy ures Libre Office allomanyba, elmentettem, az ekezetes betuk is megmaradtak.
Ebben az allomanyban forditok, es irok ekezetes betukkel.

Az asztali gepemen megvan a Notepad++, meg tavaly a te javaslatodra telepitettem.
Ez a kodlapos dolgot viszont nem tudom.Megkerlek, hogy ird le, hogy mit tegyek a Npad++-al, hogy minden klappoljon ?
Atirom az 1251-et 1250-re felul miutan bemasoltam Libre officbol az osszes szoveget egy ures Np++ allomanyba, es utanna ???

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.