Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dorien válasza sm0k (#150) üzenetére


Dorien
veterán

Gyomorfájdalomra Rivotril... fasza! :W
Fel kéne dolgoznod egy szakemberrel, hogy mi az a téma az életedben, amit nem tudsz megemészteni és milyen hiányt próbálsz tudattalanul túlevéssel kompenzálni. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#152) Dorien


Dorien
veterán

Könyvajánló:

Megrendelhető itt: [link]
YouTube előzetes: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#153) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok! Kissé kellemetlen helyzetbe kerültem. Évek óta rivotrilt szedek trittico mellett, szorongásos zavarra. Napi 2* 2.5 tablettát a 0.5 ös rivotrilból. Igy vasarnap sikerült szembesülnöm vele, hogy kb kifogytam, holnap felkeresem a dokit. Egy ismerősöm adott pár szem xanaxot, bevettem most délelőtt. Szerintetek ez mennyire helyettesítheti holnapig, illetve 2.5 db rivotrilom maradt, este azt veszem be. Szerintetek ezzel átveszelem a mai napot vagy gondok lehetnek?
Köszönöm a válaszokat.

(#154) Dorien válasza Trooper82 (#153) üzenetére


Dorien
veterán

Gondok inkább akkor lehetnek, ha nem szoksz le róla... :U
Miért nem keresel fel egy pszichológust a szorongásos zavaroddal? :F

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#155) Trooper82


Trooper82
senior tag

Tudom igazad van, már járok pszichológushoz, az a végső cél, hogy abba tudjam hagyni. De most a kérdésem lényege az volt, hogy szerintetek helyettesíthető e frontinnal a rivoltril. Mondjuk szerencsére eddig egész jól bírom a reggeli xanax-al. Amúgy az is kiábrándító, hogy gyakorlatilag elérhetetlen bármilyen pszichiátriai ügyelet.

[ Szerkesztve ]

(#156) Dorien válasza Trooper82 (#155) üzenetére


Dorien
veterán

Nagyszerű, sok sikert hozzá! :R

Én úgy tudom, hogy igen, helyettesíthető. A Xanax és a Frontin hatóanyaga ugyanúgy az alprazolam. A Rivotrilnak meg a clonazepam.
Ajánlott cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#157) Trooper82


Trooper82
senior tag

Köszönöm. Az olvasmányt is!

(#158) Dorien válasza Trooper82 (#157) üzenetére


Dorien
veterán

Nagyon szívesen! :)
Ajánlom az alábbi könyvet is, nekem rengeteget segített: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#159) Trooper82 válasza Dorien (#158) üzenetére


Trooper82
senior tag

Sajnos nem kívánom senkinek ezt az éjszakát amit átéltem. Görcsök, rohamok, hiába vettem be helyette frontint. Többet ilyet nem nagyon szeretnék átélni, aki teheti kerülje el messziről ezeket a mérgeket. Konkrétan reggel fél nyolckor mint valami lepusztult drogos izzadva könyörögtem gyógyszerért a pszichiátrián, ahol pár szemmel elláttak amíg délután a dokival beszélni tudok. Egy biztos, hogy ez a hétvégi gyógyszerkifogyás, ami felelőtlenség is volt, adott egy akkora pofont, hogy komolyan elgondolkoztam. Minél hamarabb abba kell hagyni ezt.
Sajnos 2009-ben írták fel nekem előszőr , úgyhogy a hozzászokás jelentős nálam.

Köszönöm a könyv tippet is!

(#160) Dorien válasza Trooper82 (#159) üzenetére


Dorien
veterán

Ez van... :( Sok sikert a leszokáshoz! Nem lesz könnyű menet...
Ha bármiben tudok segíteni, csak írj - akár privátban is. :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#161) Trooper82


Trooper82
senior tag

Köszönöm! Beszéltem az orvossal, elkezdjük a folyamatos csökkentést.

(#162) Trooper82 válasza Trooper82 (#161) üzenetére


Trooper82
senior tag

Kedves fórumtársak. Így egy hónappal a leszokás kezdete után napi 5 szemről sikerült 3,5 tablettára csökkenteni a rivotril adagomat. Akaraterő kell hozzá, de ha nekem 11 év masszív benzo használat után megy , szerintem másnak sem lehetetlen. Elvonási tünetek azért vannak, de ez ezzel jár. Kitartást mindenkinek aki hasonló helyzetben van, és Békés ünnepeket kívánok!

(#163) calvin76


calvin76
tag

Sziasztok!
Nekem egy hónapja írták fel, egy hétig napi 3x0,5mg-ot, szedtem aztán mivel jobbal lettem, csökkentették 2x0,5-re, de sajnos mostanában mintha alig lenne hatása (igaz a vezetésnél néha kettős látásom volt így, alkalmanként amikor muszáj volt kocsiba ülnöm a reggeli kimaradt). Tapasztalt esetleg valaki hasonlót, hogy csökken a hatása?
Köszönöm.

(#164) Trooper82 válasza Trooper82 (#162) üzenetére


Trooper82
senior tag

Sziasztok. Sajnos nehéz időszak miatt visszaestem. Napi 3 mg tobb adagra elosztva. Most magam próbálkozom ismét. Úgy gondoltam ,hogy ha nagyon rosszul vagyok beveszek van tartalék. 2009 óta szedem. Viszont szerintetek létezhet ilyen mennyiség mellett, hogy tegnap este fél 11 körül vettem be össz fél db 0.5-ost. Az utolsó normális dózis kb 24 órája volt 2.5 db a 0.5- ből. Létezhet, hogy komolyan nem érzek semmilyen elvonási tünetet kb 24 óra után? Mert nem érzek, pulzusom is halál nyugodt 65 körül. Furcsa, de akkor nem szedek be semmit, mivel jól vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#165) Dorien válasza Trooper82 (#164) üzenetére


Dorien
veterán

A biztonságérzetedtől függ. A halálfélelem, a stressz, a bizonytalanság mindenkiben ott van, de ezt sokan tudják kezelni gyógyszerek (drogok) nélkül is.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#166) Trooper82 válasza Dorien (#165) üzenetére


Trooper82
senior tag

Igen, nagyon erdekes az emberi elme. Korábban már a délutáni adag bevétele előtt volt, hogy remegtem izzadtam, minden bajom volt. Ha fél szemmel csökkentettem az adagom már nem voltam jól. Most nyilván nem taglalom, de sok súlyos probléma megoldódott az életemben. Jobb paszban vagyok , ezért is gondoltam ,hogy itt az idő. És itt vagyok lassan 48 órája rivotril bevétel nélkül, jól aludtam és semmi bajom. De az azért megnyugtató érzés, hogy van nálam, ha mégis baj lenne. Lehet ha nem lenne nálam jobban aggódnék.

[ Szerkesztve ]

(#167) Dorien válasza Trooper82 (#166) üzenetére


Dorien
veterán

Őszintén örülök neki. :)
Ha kell segítség, privátban továbbra is megtalálsz...
A legjobbakat! :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#168) Geller72


Geller72
veterán

Érdekes, hogy kimondottan szinte csak a rivotrillal kapcsolatban vannak a kommentek, de hogy mi idézte elő, mi volt az a trauma, sokk, ami miatt hozzá kellett nyúlni, arról szinte senki nem ír semmit. Pedig könnyen lehet, hogy sok esetben ha magát a problémát említenénk meg, talán lenne köztünk olyan, aki pont ezen ment végig, és vannak használható ötletei, hogy gyógyszer nélkül túl tudjunk lendülni az adott problémán. Én magam ott tartok, hogy jelen pillanatban annyira padlón vagyok, hogy komolyan elgondolkoztam egy pszihiátriai vizsgálaton, segítséget kell kérnem, mert bár nagyon erősnek érzem magam, most valami olyasmi történt velem, amiből úgy érzem, hogy nem tudok felállni.. :(.

(#169) Dorien válasza Geller72 (#168) üzenetére


Dorien
veterán

Részvétem. :( Írj, ha úgy gondolod, tudunk itt segíteni...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#170) Geller72 válasza Dorien (#169) üzenetére


Geller72
veterán

Segíteni szerintem senki nem fog tudni, ezt valahogy maganak kell megoldanom, ha egyáltalán sikerül. :(. 23 év házasságom ment tönkre... Kijöttem külföldre dolgozni, hogy jobb legyen a családomnak, de ráment a családom, elvesztettem őket. Én hiába voltam hűséges a volt páromhoz, hiába szeretem még most is rettentően 23 év után is, nála ez teljesen elmúlt, egyáltalán nem érez irántam semmit. Semmi nem volt köztünk már jó ideje...Sajnos én ugyan nem kellettem neki, de más igen.. Ez már csak hab volt a tortán, egyébként is besűrűsödtek hosszú évek alatt a problémáim, kb. 13 éve teljesen motiválatlan vagyok, nem érdekel semmi. Egy filmet nem tudok megnézni, könyvet olvasni, semmi. Olyan, mintha belülről teljesen kiégtem volna. 3 hete történt, hogy volt párom közölte velem (a névnapomon konkrétan) hogy lépjek túl ezen az egészen, mert vége. Teljesen rottyon vagyok, a múlt héten kedden volt egy iszonyat mély pontom, amikor azt hittem, hogy nem érem meg a másnapot. Hiába próbálnék racionálisan gondolkdni, de amikor érzelmek - ráadásul ilyen erősek - befolyásolják az egyént, egyszerűen nem tud racionálisan gondolkodni, tenni ellene. Hiába tudom, hogy mit kellene tennem, nem tudom megtenni. Ne gondoljak rá - jönnek a tanácsok. Köszi. Amikor minden pillanatban rá gondolsz, meg arra, hogy mit rontottál el, miben hibáztál, mit kellett volna máshogy tenni. Még akkor is, ha tudod, hogynem tudsz rajta változtani. Szívesen visszatekerném az idő kerekét, de nem tudom. Elvesztettem mindent, és most itt állok a padlón, kezdhetem, kezdhetném nulláról az életem. Egyrészt ehhez már sajnos túl kevésnek érzem az időt, ami még a rendelkezésemre áll, másrészt nem is érzem magamban az erőt, az akaratot, hogy egyáltalán megtegyem. Pedig tudom, hogy csak egy másik kapcsolat tudna kiemelni ebből a gödörből, de hogyan kezdjek el egy másik kapcsolatot, ha még szeretem őt - ennyi év után is. Szörnyű érzések kavarognak bennem. :(

(#171) Dorien válasza Geller72 (#170) üzenetére


Dorien
veterán

Gyászfeldolgozó terápiára lenne szükséged egyéniben vagy csoportban. A gyerekeiddel pedig tartsd a kapcsolatot, nekik szükségük van rád. (Még ha most azt is gondolják, hogy nincs.)

Opeth - Still Day Beneath the Sun [link]

Részemről annyi a tanács, hogy minél többet legyél a természetben, az nagyon gyógyító tud lenni...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#172) Geller72 válasza Dorien (#171) üzenetére


Geller72
veterán

Napi 12 órát dolgozom, heti 6 napban. 04:20-kor kelés, hatra érkezés a melóba, hatig, majd talán negyed nyolcra a szálláson vagyunk. Teljesen esélytelen. Régebben (2 évvel ezelőtt) ha olyan melóhelyen voltam, vagy ha otthon voltam, nagyon sokat bicajoztam. Ha zeljes hónapot otthon voltam, akkor havonta megvolt az 1200-1500 km. Az akkor sok mindenen átsegített, de itt most erre semmi lehetőségem nincs. Pont most (sem) nincs ehhez az egészhez ilyen idegi állapotban semmi kedvem, no meg pont emiatt is buktam el az egészet, mert külföldön melózom már 12 éve. Abba szeretném hagyni, de pont most kell megnyomnom, mert teljesen nulláról kell kezdenem. Házat venni, felújítani..stb. Nem beszélve arról, hogy itt kint, ilyen munka mellett esélyem sincs újrakezdeni, valakit találni..hogy csoda történjen, mert kb. arra lenne szükségem. 6-8 hét kint, egy hét otthon. Esélytelen így. És még legalább egy évet kint kell lennem, akkorra jönnék egyenesbe a lakással nagyjából.. Szeretném a gyógyszeres kezelést elkerülni, a rivo-t meg főleg. Beszéltem pszihiáterrel, ő mindenképpen szeretne gyógyszeres kezelést, antidepresszánsokat, amíg kellően meg nem erősödök lelkileg.

(#173) Dorien válasza Geller72 (#172) üzenetére


Dorien
veterán

Én úgy gondolom, hogy ha nem tudod tudatosan lecsökkenteni a munkaidőt és megnövelni az énidőt, akkor egy idő után a tudattalan oldalad fogja átvenni az irányítást, hogy feloldja a lelki / szellemi / fizikai feszültséget. Egy nap pihenés az részleges regenerációra elég, többre nem. Ilyen terhelés mellett a szabadságaidat nagyon okosan oszd be. Az antidepresszáns az olyan szempontból segíthet, hogy átlő zombi üzemmódba, lecsapja az érzelmi hullámvölgyeket és -csúcsokat. De tudni kell, hogy az nem élet, hanem élőhalott lét. Gondolom, egy évig tartható, ha fix célod van és látod a fényt az alagút végén. Neked kell tudnod, hogy mennyire vagy erős. Fedezd fel a belső erőforrásaidat. Ebben segíthet egy megfelelő szakember, sorstársak, de bizonyos könyvek is. Idő kell hozzá...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#174) Segitseg01


Segitseg01
friss újonc

Sziasztok.
Január óta nem múló betegsegeim voltak és 2 hónapot töltöttem itthon tappenzen. Elég mély pontra jutottam, mindnen nap csak a nem múló betegségeimmel voltam elfoglalva.olyan szinten voltam már amit magam nem tudtam kontrollálni. Erős szorongás, pszichotikus zavar, depresszió.Beküldtek kórházba 2 hetet voltam benn, teletömtek gyógyszerekkel. Mikor haza jöttem még a gyógyszerek mellett se éreztem magam jól, aztán pár hét után kezdtem jól érezni magam.
Szedett gyógyszerek: trittico este 1 szem, olanzapin 10mg este 1 szem, rivotril regggel délbe este 0,5mg.
Annyira jól éreztem magam már hogy gondoltam csökkentekna rivon, elvettem az estiből felet.
Továbbra is jól ereztem magam, 2 hét után elhagytam az estit aztan pár nap után jöttek a roszs érzések.
Rossz közérzet, negativ gondolkodás stb.
Nem tudom mit tegyek, emeljem vissza félre vagy egészre az esti rivot hogy megint jol érezzem magam, és kezdjem más féleképpen a csökkentést?
Ha valakinek van ötlete, szivesen meghallgatom.
Válaszokat köszönöm.

(#175) Amur válasza Segitseg01 (#174) üzenetére


Amur
addikt

Csatolakozom én is. Szinte gyerekorom óta voltak pánik rohamaim, a stressz idézte elő mindig, de évi 1-2 alkalomról 2 éve felment napi 2-3 alkalomra..nem gondoltam kapásból pánikbetegségre, még covid ambulancián is vizsgáltak az állandó magas pulzus, izzadás, fejfájás stb.. miatt. Aztán egy weboldalon ami "diagnózist állít fel"(kigyűjti mely betegségekhez passzolnak a legjobban a tünetek és sorrendbe rakja) kihozta első helyen a pánikbetegséget. Elmentem Pszichiáterhez, kellett egy év mire kikisérleteztük milyen gyógyszerek jók(frontinnal kezdtünk amit az egyik ismerős tiktaknak nevez nagyon találóan), majd Rivotril lett nekem is, de a pszichiáter szerint ez gyerek adag 0,5 mg-os, ebből szedek napi 3mat, plusz reggel mellé fevarint(szorongásoldó?), estére még közvetlen lefekvés előtt Truxalt, ez amolyan kedélyállapot kiegyenlítő(volt időszak amikor a dühroham és a sirógörcs váltogatta egymást), ez brutál erős szinte 5 perc és alszok.
3 gyerekes apuka, áruházvezetői rengeteg stresszel , felelősséggel járó állás, plusz extra melók mert évekig nem dolgozott a feleségem, minden az én vállamon volt, és egy öt fős családot eltartani magyarországon...kb az idegösszeomlás gyógyszerek nélkül.Nekem jelez a szervezetem fél órával az időpont előtt(egy éve szedem rendszeresen kb.) jön a remegés, idegesség, és ha nem veszem be mert dolgom van, megcsúszok akkor keményen dührohamok. Rúgtam át vastag gipszkarton falat dühömben, vertem földhöz céges telefont ami ezer darabra hullott(a fönököm az egyik legnagyobb stresszforrás, viszont imádom a munkám, így valószínüleg cégen belüli áthelyezést kérek(illetve már folyamatban), az a nyár brutál volt kb. 2 éve amikor napi több pánikroham volt. olyankor elment minden erőm. pulzus 110-120 minimum totál nyugalmi helyzetben, erőm pedig nulla, volt hogy a család mentőt akart hívni mert lecsúsztam szép lassan a falnál, és lefeküdtem az előszobába a kőre hogy innen nekem nincs erőm sehová menni.
A durva és ami miatt végül orvoshoz fordultam azok a dühkitörések voltak. Illetve genetikus halmozódást mondott a doki de akkor már kényszer betegséggel kezelték a nagylányom(20 éves) és pánikbetegség, depresszió, agórafóbia(tömegtől való félelem) a középső fiamnál(16 éves), és a legkisebb 4 évesen is látjuk a kényszeresség jeleit. mindkét oldalon sorakoznak a kezelt depressziósok, pánikosok, tehát mikor elkezdjük sorolni már le is állítanak hogy ez genetikus sajnos, de attól még kezelni kell. Szóval mikor már egész nap ordítottam a családdal, akikért meghalnék, és a feleségem a válláson gondolkozott akkor léptem. Nekem is vannak emlékezetkiesések(mint egy korábbi hsz-ben írta a fórumtárs) illetve gyorsan felejtek, pedig most meg kell tanulnom dánul(oda kértem az áthelyezést, itt szabolcsban 80km-re az ukrán határtól nem igazán érzem biztonságban amúgy sem magam, plusz olyan válság jön, és olyan mély gödörbe ásta bele magát a magyar gazdaság, vagyis a kormány amiből nem fogja tudni csak úgy kikaparni magát ha a dolgozó nép lesz adóztatva egyre keményebben, minden más pénzt már elszedtek...de no politika. Ez a koktél nálam müködik, ha megcsúszok vele akkor szoktam hülye lenni, olyankor már a 4 éves is mondja hogy apa vedd be a gyógyszered...ilyenkor sírni tudnék..de sajnos ez van. a feleségem is kezd köztünk megkattani, illetve szerintem ő sem úszta meg a géneket csak még nem látja be...Ami nagyon nehéz, pánikbetegként a gyerekeket is a helyén kezelni, és nem felhúzni magam ha látom hogy a kamasz fiam éppen szándékosan nem vette be a gyógyszerét és elhord mindennek...nehéz, azért ilyenkor is megy a stressz, tehát kapom két oldalról, és ráadásul 4 évig egyetlen kereső voltam...hátamon cipeltem a család minden gondját..én akartam leállni, de nem merek..féltem a családot. inkább sport és sok levegő. Minden este 45 percet futok.(egy kis kényszeresség azért nálam is van, az pont 45 perc! kevesebb nem lehet, és több sem!), meg járok amikor eljutok thai box edzésre. a küzdősportok nagyon jók a feszkó levezetésre. nem egymáson hanem zsákon, rugópárnán toljuk, de bőven jó. olyanokat kap a zsák hogy sajnálom szegényt!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#176) Dorien válasza Amur (#175) üzenetére


Dorien
veterán

Az agresszió, mint esély.

Ehhez igazából nincs is nagyon mit hozzáfűznöm, gratula! :R Szépen használod a külső és belső erőforrásaidat a felmerülő problémák megoldására. Az energiáid destruktív aspektusait igyekszel pozitív módon, sport segítségével levezetni, és konstruktívan keresed a menekülési lehetőséget a megoldhatatlannak tűnő munkahelyi konfliktusból. Állj pozitív példaként azoknak, akik összeszorított foggal csendesen tűrnek és elfojtják a belső indulataikat, az egyre szaporodó testi tüneteik ellenére is.

Szorítok, hogy összejöjjön Dánia! A leírtak alapján a családodnak is nagyon jót tenne a környezetváltozás...

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#177) Amur válasza Dorien (#176) üzenetére


Amur
addikt

Köszönöm! Ezt a megerősítés hogy jól csinálom meg pláne köszönöm!
Családon belül azért nem mindig érzik így, de azért jönnek utánam, egy idő után mindig látják hogy nekem van igazam. jó előre látom az összefüggéseket, ebben jó vagyok, minek milyen ráhatása van teljesen más dolgokra. Dánia már csak rajtam múlik hogy mikor megyek, a hogyant lejátszák a HR-esek. Központban nincs ellene senki. Én vagyok a "faszagyerek" aki megteszi, a többiek úgy sem jönnek utánam(így gondolják). Nem félnek attól hogy ha megkezdem majd más is jön utánam.(én leszek a közel 30 éve müködő cégnél az első aki országon kivül kér áthelyezést...adtam nekik feladatot(nemzetközi részvénytársaság 12 országban, összeegyeztetni a nemzetközi,magyar és dán munkajogot...de az eredmény a lényeg! Én is sokat várok a környezetváltozástól, és érzem hogy egy kis környezetváltozás már kevés! Ide ekkora kell! Egy másik ország teljesen más emberek! Más környezet!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#178) Dorien válasza Amur (#177) üzenetére


Dorien
veterán

Néhány hete néztem meg újra az "1492 - A Paradicsom meghódítása" c. filmet. [link]
Ridley Scott rendezése, Vangelis zenéje, Gerard Depardieu alakítása. Szenzációs alkotás egy emberről, aki egyedül hitt, bízott és vágott neki egy bizonytalan útnak az ismeretlen felé. A szellemisége így 530 év távlatából is átnyúlik a filmvásznon a néző felé... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#179) Amur


Amur
addikt

Kértem a dokim hogy próbáljunk ki valami mást a rivotril helyett, mert olyan percre pontosan kell bevennem hogy 10 perc késés után már dühroham, pánikroham jön, és a munkám mellett gyakran előfordulnak késések , valamint a memóriám iszonyat sokat romlott. koncentrációról nem is beszélve. Ez utóbbira azt mondta hogy azt a szorongás,depresszió is okozhatja, de végül felírt a rivotril helyett loranxil-t.
olyan sok rosszat olvasok a rivotrilról való leszokásról, vajon van mitől félnem?
gondolom nem hirtelen állít át. legutóbb 2 nap alatt álított át a rivotrilra..remélem itt több időt ad.
Loranxil-t szedd valaki? mi a vélemény?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#180) Dorien válasza Amur (#179) üzenetére


Dorien
veterán

Mióta szeded rendszeresen a Rivotrilt?
A napi 3x,0,5mg szerintem nem vészes, de nyilván évek alatt erre is rendesen rá lehet szokni...

A meditációt érdemes megtanulni. Mindenféle sallang nélkül:
Egy biztonságos helyen, kényelmes ülő helyzetben csukott szemmel figyeled a légzésedet. A megjelenő gondolatokat megfigyeled, majd lassan elengeded és visszatérsz a légzésed figyeléséhez. Ezt kb. 20-30 percig. Utána nagyon jókat lehet aludni, így én lefekvés előtt ajánlom.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#181) I02S3F válasza Dorien (#180) üzenetére


I02S3F
őstag

Véleményem szerint nagyon jól leírtad a meditáció lényegét! Sokan keverik a zenehallgatással, meg madarakra való gondolással, de ez az igazi meditáció, amit most leírtál! Én annyit tennék hozzá, hogy még csak le sem kell ülni! Bármikor, amikor napközben eszedbe jut figyelmedet a légzésedre irányíthatod! Most is.

Én elsősorban az orromnál figyelem a lélegzetvételt és kifújást!

[ Szerkesztve ]

(#182) Dorien válasza I02S3F (#181) üzenetére


Dorien
veterán

Azért hoztam fel, mert nekem anno rengeteget segített. Kialakul a szemlélődő, figyelő én, ami elkülönülve figyeli azt a viharos káoszt, ami néha végbemegy az elmében. Aztán egy idő után elülnek a hullámok és akkor megint lehet vitorlázni az élet vizein.

Amit még fontos fogalomnak tartok, az a C. G. Jung által felfedezett "Árnyék". Ez a mi elfojtott, elutasított tulajdonságainkból összesűrűsödő személyiségrészünk, aminek a felbukkanása akár álomban, akár a valóságban (egy másik élő személyként) mélyen felzaklat és nagy jelentőséggel bír. Az Árnyék általában velünk azonos nemű és a legjellemzőbb érzelem vele szemben az undor. "Ő mindaz, ami én nem vagyok." A vele való kapcsolódás a személyiségfejlődés fontos állomása. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#183) I02S3F válasza Dorien (#182) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem tudom mi változott bennem, de már nem tudom fogyasztani ezeket csemegeként!

(#184) Dorien válasza I02S3F (#183) üzenetére


Dorien
veterán

Bővebben?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#185) I02S3F válasza Dorien (#184) üzenetére


I02S3F
őstag

Egy időben faltam a pszichológiai és spirituális könyveket! Öröm volt olvasni! Most nem az.

(#186) Amur válasza Dorien (#180) üzenetére


Amur
addikt

kb egy éve szedem a Rivotrilt, de a betegtájékoztatóban felsorolt húszonvalahány mellékhatásból kb. 15 megvan...tehát nem is a dózis, nem is a mióta szedem,
hanem a tényleges hatás. Tudni kell rólam hogy pl. fájdalomcsillapítókra teljes maximális allergiám van. semmilyet nem tudok a paracetamol alapúakon kivül(az meg egy komolyabb fejfájásnál...) , úgyhogy itt szerintem ez is közrejátszik. valamiért a szervezetem(vagy a tudatallatim nem igazán van kibékülve vele...
Angol oldalakon azt olvastam hogy ez inkább való a pánik rohamokra mint a rivotril.
A rivotrilt, főleg az idősebb pszichiáterek, háziorvosok gondolják univerzális gyógyszernek, egyik ismerősömnek a pajzsmirigy gondjára is ezt írtak...
Pedig vannak modernebb szerek már. A fiatalabb neurológusok egyáltalán nem írnak rivotrilt, pont a leszokás nehézsége miatt(illetve a rászokás biztos mivolta miatt)
Grandaxint tolják, amire azt mondta az én pszichiáterem hogy azt magyarországon senki nem írja fel(szerintem akit ő ismer az hasonló korosztály lehet, és úgy elhiszem, de az interneten nagyon sok fiatalabb pszichiáter cikkét olvasva ezt ajánlják rivotril kiváltására, mert a rászokás esélye nulla.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#187) Dorien válasza I02S3F (#185) üzenetére


Dorien
veterán

Az önismereti út sosem volt igazán kellemes. Ez nem a rózsaszín spiritualitás, hanem a felismerése annak, ami van. Ebbe beletartoznak az ősöket ért traumák, szenvedések, a tőlük örökölt tulajdonságok, amik egykor a túlélést jelentették, de ma csak gátolnak, a gyerekkori traumák, az ezek hatására leszakadt és kirekesztett érzések, személyiségrészek, stb. Az igazság mégis felemelő, a belső pszichikus mag, a Self csak így tud erőteljes fává fejlődni.

Persze a sok mélyben, sötétségben, sárban, szarban való vájkálás egy idő után lehangolóvá tud válni, ezért fontos, hogy az ember megtalálja a helyes ritmust a munka és pihenés, szórakozás, a fény és sötétség, a felszín és a mélység között. Ami fényt magunkba szívunk a Napból, azzal tudunk a sötétségben világítani. Az egyensúly, a belső lelki központ megtalálása talán a legfontosabb dolog az ember életében.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#188) I02S3F válasza Dorien (#187) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi!

(#189) Dorien válasza Amur (#186) üzenetére


Dorien
veterán

Sokat ebben nem tudok segíteni. Szerintem a gyógyszerek (drogok) állapotstabilizálásra jók, de utána önismereti munka nélkül csak rontanak a helyzeten. Bízz a dokiban, járj utána a tapasztalatoknak, de a fő hangsúlyt az életedben bekövetkező változásokra helyezd. Ami most neked a Dániába való költözés.

Ami tapasztalatom van a Rivotrillal, abból annyit tudok elmondani róla, hogy letompít, ellazít, oldja az idegrendszer feszültségét. Ha fáradt vagy, segít a pihentető alvásban. Napközben, amikor gyors reakciókra is szükség lehet (pl. autóvezetés) szerintem halálos kockázat.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#190) Amur válasza Dorien (#189) üzenetére


Amur
addikt

Beszéltem a dokival, elismerte hogy gyakran előfordul az emlékezetkiesés, memória romlás, ezért írt másik gyógyszert, különösen hogy a körzeti doki is a gyógyszert okolta.
Autóvezetésnél sokszor érzem hogy gáz..jobb is lesz a váltás mert elég sokat vezetek.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#191) janos666 válasza lanw (#1) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nem "Benzók" vagy "Benzodiazepanok" címmel nyitottad ezt a topic-ot?
Én szedtem kisebb kihagyásokkal kb 1.2 éven keresztül egy kb. 1.5 éves intervallumon belül napi ~4mg Alprazolam-ot (aka Xanax/Frontin).
Mikor legutóbb teljes abbahagytam, akkor vált igazán tisztává, hogy soha sem az elsődleges, pozitívnak tartott hatásai miatt volt nekem felírva (nem voltam idegbeteg, és anélkül is ellavíroztam a szociális fóbiámmal), hanem azért, hogy felerősítse egy másik gyógyszer blokkoló hatását (mint ahogy az alkohol+alprazolam is felszorozzák egymás intenzitását, és mindkettőből elég 1/4 adag ugyan ahhoz az érzéshez...) ahelyett, hogy abból ennék egy 'lóadagot' egymagában.
Mikor korábban hagytam ki vele pár napot, 1-2 hetet, alig éreztem valamit, de most legutóbb már ~2 héten át képtelen voltam elaludni, és ha lefeküdtem, akkor "pattogtam" az ágyban, mint ha megfeszített rugóból lennék (és az első 1-2 napban kb. úgy néztem ki, mint ha heroinról jönnék le - ezt megkaptam egy-két embertől, aki látott akkor...). Ezt alkohollal orvosoltam (a rugózáson nem sokat segített, de az alvást megoldotta), arról pedig már sokkal könnyebb leszokni, mint a benzókról...
Így visszatekintve szerintem jobb nélküle. Még akkor is, ha a másik gyógyszert, amit boost-olt, azt nem dupláztuk meg (mert a mostani sem gyermek adag), és így ~99% helyett csak 80%-ban oldja meg a panaszos tüneteim elfedését. Ja, és majdnem minden nap innom kell legalább ~4dl bornak megfelelő alkoholt (jobban kedvelem a vodkás narancsot [narancs, nem fanta!], száraz pezsgőt, vagy a cider-t - sört pedig a glutén miatt nem iszok).
Az egyetlen pozitívum az volt a leszokásban, hogy mikor még kicsit függő voltam, de már alkohol nélkül is el tudtam aludni, akkor megtanultam kezdő szinten éberen álmodni. Bár ennek is megvolt az árnyoldala, mert néha durva dolgokat kiáltottam ki magamból félálomban hangosan (Pl.: "Nyomd le a torkán az üveget!"), illetve egyszer majdnem összetörtem magam, mikor félig alva járva sétáltam az emeletes házban (de szerencsére nem lépcsőn esetem el, csak egy zárt ajtón akartam keresztülsétálni, és összeestem, miután felkenődtem rá).

A másik pozitívum abban, ha leszokik az ember róla, hogy akkor 3-4 hetente bedobhat 1-2 szemet azért, hogy "betépjen" tőle (ha állandóan szedi valaki, akkor 10-20 szemtől sem lesz "hipnotikus állapotban, de ha sokáig nem szedi egyáltalán, akkor 1-2 szemtől is...). :))

Depresszióra nem ajánlanám. Arra ott az Escitolopram (az egy egész jó kis játékszer ilyen problémákra). Bár most arról is leszokóban vagyok (mint majdnem mindenről, az elektromos cigivel és alkohollal, együtt - a kávét már magam mögött hagytam). De erről most fokozatosan szokok le, felezgetve, mert még friss az alprazolam "cold turkey" élmény, és egyszer mikor abbahagytam ezt egyik napról a másikra, akkor "lötyögött az agyvizemben az agyam" érzés kerülgetett egy héten át. Szóval ez sem jó 1-2 hónapnál tovább szedni pihentetés nélkül (de hétről hétre felezve semmi ilyet nem érzek - igen, tudom, az alprazolam-ot is így kellett volna csinálni, csak nagyon mérges voltam már rá, amikor lassan ráeszméltem, hogy zombit csinált belőlem, így kidobtam a maradékot).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#192) janos666 válasza janos666 (#191) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hú, tegnap este egyáltalán nem tudtam aludni, úgyhogy dél körül kómásan bevettem egy teljes adag (10mg) Escitolopram-ot, és most estére elterveztem, hogy nyitok egy kávézó-ebédlő-söröző hibridet a válság végén, és befurakodtam magam "díszvendégnek" egy ismerősöm egyik egyetemi előadására.
Szóval depresszió ide, vagy oda, csínnyán kell bánni ezzel az SSRI-vel, mert ha hirtelen nagy adagot (ami lehet a normál adag egy kis szünet/felezgetés után) kap az ember, az már majdnem olyan, mint egy kis adag MDM@. :U
Legutóbb is csináltam hasonló hülyeségeket, mikor egy hosszabb szünet után azonnal a teljes 10mg adagot kezdtem szedni (de az izoláltabb maradt, mert futó ismerősöket piszkáltam csak, akikkel kölcsönösen elfelejtettük az egészet...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#193) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok sajna visszatérőként még itt vagyok. Pesten nálunk hiánycikk a rivotril es helyette CLONAZEPAM TARCHOMIN nevű tablettát ajánlották. Ismeri valaki, tenyleg nincs különbség?

(#194) Amur válasza Trooper82 (#193) üzenetére


Amur
addikt

hatóanyag egyezik. Nem szedtem, hál istennek rivotril is le lett már váltva(loranxil lett helyette mert amnéziás tüneteim voltak a rivotriltól)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#195) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Ugyan ez egy IT fórum, de sokat vagyok itt és szedek szorongáscsökkentőt. Godoltam megírom, hogy hogy vagyok!

Nőtt a szorongásom az elmúlt hetekben és értelmetlen, kényszeres dolgokat csinálok szabadidőmben a számítógépemen. (Mindig az adott pillanatban megvágyott Linux disztrót telepítem fel).
Az okok között lehet, diétahiba, egy másik gyógyszerem változása és a helytelen pihenés.

A diétámban fogynom szükséges, mert a gyógyszerek (2 fajtát szedek) miatt hízékony lettem. Sajnos hirtelen változtattam nagyot, a bevitt kalóriákon és édesanyám szerint ez növelheti a szorongásom. Kompromisszumot kötöttem, lassítok a kalóriák megvonása terén!

A másik gyógyszeremmel nincs teendő. Két adag között 3 hónap telik el. Most kaptam meg az aktuálisat. Itt nincs teendő. Várok.

Pihenés képpen gazdasági podcasteket hallgatok, sokat számítógépezek. Itt megoldás, ha sétálással, testmozgással, takarítással, főzéssel töltöm az időt. És belefér a játék is.

Ha nem válnak be a fentiek, akkor újra megvizsgálom mit teszek rosszul és változtatok!
:B

(#196) Amur válasza I02S3F (#195) üzenetére


Amur
addikt

Szia!
A rivotril mellett mit szedsz?
Nekem stressz által kiváltott pánikroham volt az alap, és már a hatodik féle gyógyszernél tartok, amire azt mondom nagyobb mértékben bevállt(loranxil, mellette esténként Truxal-ebben altató is van, illetve ez egyfajta hangulatkiegyenlítő).
Ha kényszeres is vagy(lányom sajnos az) akkor van egyfajta hormon amit abszolút nem termel a szervezeted, ezt folyamatosan pótolni kell.(szertalin?) ha szedsz ilyen alapú gyógyszert is , akkor lehet ennek kell nővelni az adagját.(sajnos a saját mentális betegségem mellett genetikusan a hajlamot örökölte a három gyerekemből kettő, így róluk is gondoskodom, ezért vagyok az átlagosnál jobban képben). Amit még nagyon tudok javasolni, mert a lányomnak nagyon bevált: sport, rendszeres testmozgás. Mondjuk ő elég extrém vonalon indult el. boxolni akart, végül thai box lett, és már kényszeresen nem hagyna ki egyetlen edzést sem(heti háromról van szó! És olyan kemény hogy amikor elkisérem én is kifulladok rendesen, pedig rendszeresen mozgok. tavaly május óta 600 km-t futottam le, mellette zsákolok, meg végzek bőven fizikai munkát, ha másra nincs idő akkor egy nagy séta a kutyával, vagy a kisebbik gyerekkel. De a friss levegőn, szabad ég alatt tölts el minnél több időt! Nagyon fontos!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#197) Dorien válasza I02S3F (#195) üzenetére


Dorien
veterán

Szia!
SZVSZ kéne járni szakemberhez. Pszichológushoz, nem pszichiáterhez, hogy megtaláld a szorongás okait, a probléma gyökerét.

"(Mindig az adott pillanatban megvágyott Linux disztrót telepítem fel)".

Ez olyan, mintha tudat alatt a saját op.rendszeredet szeretnéd lecserélni. A számítógép általában az idegrendszer projekciója a külvilágba.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#198) I02S3F válasza Amur (#196) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi! Igyekezni fogok! :K prebagint kapok és trevictát (antipszichotokum)

@Dorien : Most kezdtem meg új terápiát!

(#199) I02S3F válasza Amur (#196) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem szedek rivotrilt, csak más ilyen gyógyszereket, mint írtam.

Megérne egy értekezést a stigmatizálása az ilyen gyógyszereknek és betegségeknek. :U

(#200) I02S3F


I02S3F
őstag

Na folytatom a kényszeres számítógépezésem megoldását! Arra gondoltam egészségesebb kényszeres tevékenységeket választok!
Takarítás, főzés, higiénia, háztartás. Ugyan alapjaiban nem változok, de legalább ezeket rendbe rakom!

Mozgásnak sétával kezdek, mert nehéz rávennem magam!

Folytatom a gondolkodást! Ha nem sikerül, akkor szólok a dokinak persze, de a gyógyszer legyen már a legutolsó a sorban!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.