Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) cinkoxid válasza bitmad (#9098) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Hiába celeron, azért +1 GHZ az nem kevés ilyen szinten.

(#9102) bitmad válasza cinkoxid (#9101) üzenetére


bitmad
aktív tag

Csak azért kérdem, mert van egy régebbi gépem amiben van a P4 1.6A, csak úgy néz ki, hogy abban az alaplap megadta magát. (púpos kondik)
Sikerült szerezni egy másik alaplapot és abban meg benne van a Celeron processzor,
Ma cserélem át az alaplapot, és a jobbik processzort szeretném használni benne.

(#9103) Falcon C. válasza bitmad (#9102) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Ilyen felpúposodott kondis alaplapom (ASUS A7N8X-E Deluxe) nekem is volt. Rokon kicserélte rajta a rossz alkatrészeket és azóta is vígan megy. Az egész pár forintba volt. ;)

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#9104) bitmad válasza Falcon C. (#9103) üzenetére


bitmad
aktív tag

Csak sajnos nekem nincs ilyen rokon.
Viszont nem akarok vele vesződni, mert a másik alaplap is szinte ingyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#9105) kenta válasza bitmad (#9098) üzenetére


kenta
tag

Ez nem kérdéses, talán még egy órajelen is erősebb a celeron D,
Mivel újabb technológia...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#9106) komyka


komyka
tag

Hali! Valszeg eléggé gyökér kérdés, de nem nagyon találtam rá választ gugliban se. Szóval a mai, pl. ivy-bridge-s procikkal (vagy akár régebbi szériákkal) lehetséges az, hogy mondjuk egy hd7770, vagy hasonló kaliberű nvidia kártya, és a saját integrált vga-juk között teljesítményigénytől függően váltsanak? Tehát a dediáltat teljesen lekapcsolva csak a saját integráltat használják, és fordítva?

(#9107) Jorus válasza komyka (#9106) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha jól tudom, a HD7 szériával még nem kompatibilis a Virtu.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9108) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!

Van egy Intel Pentium 4-es procium, alapjáraton 3GHZ-en megy és mint kiderült, ez fogja vissza az egész gépem. (Meg a ram is de most más a probléma :D)

konfig:
Intel Pentium 4 3GHZ
1GB ram
NV 9600GS 768MG 192Bit

A probléma az, hogy a CPU annyira visszafogja a gépet, hogy pl a Call of Duty 5 minimumon használhatatlanul fut. Proci húzással vagy bármilyen ügyeskedéssel lehet növelni az FPS-em ?

This is the way

(#9109) cinkoxid válasza RaZroX (#9108) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nem sokat nyernél vele. ide már két mag kell. Viszont pár ezer forintért lehet már kapni olyat. Amúgy a kevés ram ugyanúgy visszafogja.

[ Szerkesztve ]

(#9110) RaZroX válasza cinkoxid (#9109) üzenetére


RaZroX
addikt

Egy próbát azért tennék. Operációs rendszer alól melyik progival érdemes húzni a procit ?

This is the way

(#9111) Alastair' válasza RaZroX (#9110) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Inkább biosból. De 2-300 MHz amit esetleg sikerül húzni rajta, nem fogja kihúzni a bajból se a P4-est, se az 1 giga ramot.

Alister from Hell

(#9112) komyka válasza Jorus (#9107) üzenetére


komyka
tag

Köszönet! Erről a virturól még nem hallottam de amúgy se egy túl életképes dolog még ezek szerint.

(#9113) boxos23


boxos23
aktív tag

Szerintetek melyik cpu a jobb.

AMD Phenom II X2 555 BE 2x3.2ghz(négymagosítható) MSI 785GM E65 lappal.
vagy
Intel pentium core 2 duo E8400 2x3ghz gigabyte P43T-ES3G lappal

mind a kettőhöz 4gb 1600mhz kingmax hercules nano memória van és egy HD6870 1gb vga.

Egyébként cserélném az én intelem az amd-re lapostól csak nem tom megéri e?? Nem kell ráfizetni.Személyesen cserélném egy kis teszt után.
Állítólag az amdt már most is 4maggal megy hibátlanul.

Meg még annyi hogy az msi csak 1333mhz memót kezel, de adtól belerakhatom az én 1600mhz memóriáimat csak annyi hogy 1333mhz-n fognak menni. igaz?

[ Szerkesztve ]

(#9114) GomezGTS


GomezGTS
tag

Sziasztok!

Milyen procit ajánlotok 25e Ft-ig? Főleg AMD érdekelne, azon belül pedig nyilván az, ami a legerősebb ebben az árban. Többet nem költenék rá. Jelenleg van egy AM2+ lapom, de ezt is cserélni szeretném, így a márkán belül kötöttség nincs.
Köszi!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#9115) solfilo válasza GomezGTS (#9114) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Ha kell beépített IGP:
FM1 (halott platform): A8-3870K - 23-24k
FM2 (jönnek még bele procik): A8-5600K - 25-26k

Ha nem kell IGP:
FM1: Athlon II X4 651K - 18-19k
FM2: Athlon II X4 750K - 19k
AM3+ (nem tudom, jön e bele még proci) - Phenom II X4 965BE - 24k (FX-ekre lehet majd fejleszteni, 6300 és felettiekre)

FM1 csak akkor játszik, ha nem fontos a fejleszthetőség!!

Jah igen, az lemaradt, hogy a legerősebb a Phenom a felsoroltak közül, de az fogyaszt a legtöbbet. Mindegyik proci könnyen tuningolható, mert szorzózár mentes.
Ha én vásárolnék most procit, akkor FM2 foglalatban gondolkodnék, a 750K elég jól sikerült kis proci. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9116) Alastair' válasza boxos23 (#9113) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha biztosan megy a 4 mag stabilan, akkor megéri a csere. A ramok is menni fognak 1600-on, mert a Phenom mellett van 8-as szorzó. 200x8=1600MHz.

Alister from Hell

(#9117) GomezGTS válasza solfilo (#9115) üzenetére


GomezGTS
tag

Hali!

Köszönöm a részletes választ :)
Annyi kérdésem maradt, hogy mi az az IGP? Ezt sajnos nem ismerem. Illetve FM2-höz nincs olyan proci ami üti azt a Phenomot pl. amit említettél? Láttam használtan néhány phenomot, mondjuk 980-asat. Erről mi a véleményed?

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#9118) solfilo válasza GomezGTS (#9117) üzenetére


solfilo
veterán

Az IGP jelen esetben azt jelenti, hogy a prociban van integrált videovezérlő, így ha elég az ereje, akkor nem szükséges külön videokártyát venni. Pl az A10-5800K-ban lévő IGP tudásban hozza kb a DDR3 rammal szerelt 6670-es VGA szintjét.

FM2-ben nincs jelenleg olyan proci, ami ütné a Phenomot, viszont érkezik még a foglalatba újabb proci is a jövőben, szóval lesz hova fejleszteni, ha kevés lenne az ereje majd. Phenom 980 és Phenom II X4 965BE: ugyanarra a lapkára építenek, csak gyárilag magasabb órajelre állították a 980-at, de ezt lehet kompenzálni tuninggal. :)

De hogy melyikkel jársz a legjobban (Phenom vagy FM2 foglalatos procik) függ attól, hogy mire használod a gépet. Munka, játék, vagy csak netezés, filmnézés?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9119) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Sikerüit biost frissítenem! Most már fullon megy a T9300. Azt szeretném kérdezni hogy max terhelésse (prime95) 90fokig megy fel a kupak hő a magok olyan 80 körül. Nem sok ez neki? Gondolom ha olyn progit haználok (játék, konvertálás...stb)nem tesztprogramot az nem nyúzza annyira a cput?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#9120) biznisz_man


biznisz_man
tag

Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem (remélem jó topicban járok), hogy van-e olyan program ami kimutatja, hogy mondjuk egy proci vagy ram volt-e tuningolva, húzva az elmúlt napokban?

(#9121) GomezGTS válasza solfilo (#9118) üzenetére


GomezGTS
tag

Szia!

Tulajdonképpen amiket felsoroltál, azokra mindre használom a gépet. A videovágástól egészen a szimpla netezésig, grafikai programokon át. De játék is fut azért évente 3x-4x viszont akkor le sem lehet vakarni róla. :)

Szóval akkor érdemesebb 965-öt venni és tuningolni?

Köszi a felhomályosítást:) Asszem mindenre választ kaptam.

Üdv!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#9122) csucsbicep válasza dewil666 (#9119) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem olyan vészes, mert a valóságban soha nem fogja elérni ezt nagy valószínűséggel.

(#9123) solfilo válasza GomezGTS (#9121) üzenetére


solfilo
veterán

Hm. Ha nagyon hangsúlyos a munka, videovágás és hasonlóak, akkor lehet egy FX-6100/6200/6300-ast néznék apróról. Azokat is lehet tuningolni szépen, a Bulldozer topicban segítenek.

Ha viszont hobbi szinten csak és amolyan mindenes procinak kell, akkor bőven jó lehet egy 750K is. Ez a legújabb platform, jönnek még bele procik, fogyasztásuk alacsonyabb, mint a Phenomoké. Videovágásban ráadásul elég jól szerepelnek: pH! teszt Az egész tesztet érdemes elolvasni. A 750K kb az A8-5600K körül teljesíthet cpu-ban. (picit alacsonyabb alap órajel, picit magasabb turbó)

solfilo

(#9124) GomezGTS válasza solfilo (#9123) üzenetére


GomezGTS
tag

Huh, köszi szépen!

Most így könnyebb lesz választani.
:)

Üdv!
Ádám

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#9125) solfilo válasza GomezGTS (#9124) üzenetére


solfilo
veterán

Nincs mit! Jó olvasgatást a teszthez! :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9126) Jorus válasza biznisz_man (#9120) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nincs.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9127) monosz


monosz
őstag

Üdv!
Lenne egy pár kérdésem processzor ügyben.
A jelenlegi konfigom,(i7 950),Giga X58A Ud3r(1366) leváltására készülök,amit egy I7 3770K személyében szeretnék megvalósítani,amibel élne,az egy Asrock Z77 extreme4 lenne.
A mostani 950-et,3,8Ghz-n járatom (HT on),alapfeszen,és úgy tünik hogy meghajtja a vga-t.
Főképpen játékok terén várnék gyorsulást,a vga,az egy gtx 590.

Szerintetek,lenne érdemben változás?

Előre is köszönöm.

Üdv.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#9128) bodajoci


bodajoci
csendes tag

Sziasztok! Sógorom kapott egy laptopot a főnökétől gratis, vadi új volt, egészen pontosan egy hp 635-öst...német bill, angol windóz, de nem is ez a lényeg. Hanem, h csak egy E-240-es proci muzsikál benne. Gyengusz nagyon. Utána néztem, ezeket lenne érdemes bele venni, ha tudnám, h hol a bánatban lehet :
AMD Phenom II Dual-Core Mobile N660 (3.0 GHz, 2 MB L2 cache)
AMD Phenom II Dual-Core Mobile P650 (2.6 GHz, 2 MB L2 cache)
AMD Phenom II Quad-Core Mobile N970 (2.2 GHz, 2 MB L2 cache)
AMD Turion II Dual-Core Mobile P560 (2.5 GHz, 2 MB L2 cache)
AMD Athlon II Dual-Core Mobile N370 (2.5 GHz, 1 MB L2 cache)
AMD Athlon II Dual-Core Mobile N350 (2.4 GHz, 1 MB L2 cache)
AMD Athlon II Dual-Core Mobile P360 (2.3 GHz, 1 MB L2 cache)
AMD Athlon II Dual-Core Mobile P340 (2.2 GHz, 1 MB L2 cache)
AMD Phenom II Quad-Core Mobile P960 (1.8 GHz, 2 MB L2 cache)
Ezekben, mint ahogy a 240-esben sincs APU, mert abban nem vagyok biztos, h ha APU-s proci lenne benne, és én kicserélném egy "simára", h akkor lenne egyáltalán ami meghajtja a képernyőt. Mindegy a lényeg, h hol tudnék én venni ilyen procikat. Asztali gépbe való tengernyi van, de ilyen tokozásút nem találtam... socket S1(s1g4). Magyarországon természetesen...

(#9129) solfilo válasza bodajoci (#9128) üzenetére


solfilo
veterán

Egyik sem megy bele a gépbe, mert más foglalatúak (E240 az BGA413). Az E240 az Brazos és tartalmaz IGP-t. (HD6310) Ha betennél egy IGP nélkülit, akkor nem lenne kép. :)
Biztosan nem tudom, de mintha olvastam volna, hogy a Brazos a forrasztva van az alaplapra. Ha ez igaz, akkor erősebb sem megy bele, mint pl az E450.
A köv probléma, hogy lehet a hűtés sem bírná a jóval erősebb procikat.

solfilo

(#9130) dewil666 válasza csucsbicep (#9122) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
Köszönöm a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#9131) bodajoci válasza solfilo (#9129) üzenetére


bodajoci
csendes tag

Köszi a választ, szóval akkor ez nem cserélhető. Csak azért kérdeztem, mert ezeket a procikat láttam a leírásában :
AMD Phenom II Dual-Core Mobile N660 (3.0 GHz, 2 MB L2 cache)
AMD Phenom II Dual-Core Mobile P650 (2.6 GHz, 2 MB L2 cache)
AMD Phenom II Quad-Core Mobile N970 (2.2 GHz, 2 MB L2 cache)
AMD Turion II Dual-Core Mobile P560 (2.5 GHz, 2 MB L2 cache)
AMD Athlon II Dual-Core Mobile N370 (2.5 GHz, 1 MB L2 cache)
AMD Athlon II Dual-Core Mobile N350 (2.4 GHz, 1 MB L2 cache)
AMD Athlon II Dual-Core Mobile P360 (2.3 GHz, 1 MB L2 cache)
AMD Athlon II Dual-Core Mobile P340 (2.2 GHz, 1 MB L2 cache)
AMD V Series V160 (2.4 GHz, 512 KB L2 cache)
AMD V Series V140 (2.3 GHz, 512 KB L2 cache)
AMD Dual-Core E-300 APU with Radeon HD 6310 Graphics (1.3 GHz, 1 MB L2 cache)
AMD Dual-Core E350 (1.6 GHz, 1 MB L2 cache)
AMD Dual-Core E-450 APU with Radeon HD 6320 Graphics (1.6 GHz, 1 MB L2 cache)
AMD Single-Core E240 (1.5 GHz, 512 KB L2 cache)
AMD Phenom II Quad-Core Mobile P960 (1.8 GHz, 2 MB L2 cache)
Akkor így marad:) Ajándék lónak... :)

(#9132) Banános Joe


Banános Joe
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az azonos TDP-be tartozó procik azonos terhelés mellett nagyjából egyformán melegednek?
(mobil procik lesznek, mert itt elég nagy a teljesítménybeli különbség, a hűtés korlátozott, a thermal throttling meg rossz dolog)

Legyen konkrét példa:
Pentium B960 - 2 mag, 2,2 GHz
i7-2640M - 2 mag + HT, 2,8 GHz + Turbo

Ugyanaz a széria, azonos foglalat, mindkettő 35W TDP.(persze lehet, hogy mondjuk a pentium épp kiszorult a kisebb kategóriából, az i7 meg a felső határát súrolja/ezért is kérdezek/)

Kicsit átfogalmazva/konkretizálva az eredeti kérdést: Ugyanazt a feladatot elvégezve melyik termelne kevesebb hőt? Lehet, hogy az i7 be se melegszik, míg a másik vért izzad? Mennyit dob a fogyasztáson/hőtermelésen a HT?

Másik oldalról megközelítve a dolgot: Ha mindkettőt 100%-on hajtom, akkor ugyanannyi hőt termelnek?

Kicsit túlbonyolítottam, de azt hiszem a kérdés tiszta

(#9133) juve600


juve600
nagyúr

üdv ! amd athlon II x4 750k procit ,cm t2 -es hűtövel ,mennyire lehet húzni és hol ,hogyan tudom állitani az órajelet ?
thx

(#9134) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!
Van egy i7-3770k-m és belőttem 4.5Ghz-re (1.3V). Mértem Aida cpu stabilitás tesztet 3-4 perc után sem fagyot t ki legnagyobb 79°C volt az egyik mag. A probléma ott kezdődik hogy ha elindítok valamilyen játékot, már a betöltésnél kifagy de csak a játék, tehát nincs kékhalál hanem program működése leállt. Ha visszaveszem 3.5-re ami az alap (boosttal 3.9) akkor minden megy hibátlanul. Mi a lehet a probléma? A gépem megtalálható a profilomon.

(#9135) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdvözlet!

Mit gondoltok, egy Intel XEON 5160-as proci észrevehetően gyorsabb egy P4 651-estől?

Köszi!

(#9136) csucsbicep válasza WaterWawe (#9134) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor valami mégsem jó szerintem a beállításoknál.

(#9137) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.
Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem, de talán illik ide is.
Az a gondom hogy vettem egy Asrock 990FX Extreme3-at és mellé egy AMD FX-8350 4Ghz processzort, egy Saphire HD7850 2gb videókártyát corsair memóriákkal. Összeraktam és az a gond hogy a ventilátorok elindulnak viszont utána se kép se hang. A ventilátorok mennek de nincs kép, a monitor villog és nem értem mi lehet. 600Wattos FSP Aurum Gold Táp. Tippet tudtok mondani hogy mi lehet a gond? Már kicsit ideges vagyok hogy valami nem jó.

Előre is nagyon köszönöm!

(#9138) csucsbicep válasza ftamas0201 (#9137) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Itt majd megmondják, hogy mit hogyan: [link]

(#9139) ftamas0201 válasza csucsbicep (#9138) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Ohh köszönöm és elnézést a rossz helyért. :)

(#9140) villmoska


villmoska
tag

sziasztok tanácsotokat kérném nem vgyok biztos a dolgokban a kérdésem hogy q6600 vagy e8400 javarészt játékhoz kellene de nem lenne gond ha az egész gép gyorsabb lenne mert jelenleg d925-el fut .sokan mondják elég a 2mag mások a 4-est dicsérik ki mit tapasztalt?

a gépem: p5b deluxe
adata 550w
4x1g hyperx 1066mhz
hd 4870x2 vkártya

elnézést mindenkitöl de nem tudok dönteni ezért fordultam hozzátok mert mindenütt mást irnak a témárol tanácsotok elöreis megköszönném :R

Érdeklődőből lesz a vásárló

(#9141) cinkoxid válasza villmoska (#9140) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Vedd meg a 4 magost és tuningold egy picikét :K

[ Szerkesztve ]

(#9142) BDave


BDave
őstag

Sziasztok!

Az normális, hogy 100%on megy egy 3 GHz-es AMD Athlon II X2 250 egy Full HD videó és Chrome mellett Windows 8 Pro-val (Feladatkezelővel nézve)? Mi lehet a gond? Egy éves a gép.

(#9143) solfilo válasza BDave (#9142) üzenetére


solfilo
veterán

Ha nincs mellette a videókat hardveresen gyorsító vga, vagy olyan lejátszót használsz, ami nem támogatja ezt, akkor annyira azért nem meglepő a magas prociterhelés. Bár a 100% így is picit soknak tűnik.

solfilo

(#9144) BDave válasza solfilo (#9143) üzenetére


BDave
őstag

Egy Radeon HD 4550 van a gépben és a legfrissebb VLC-vel játszom le. Két nappal ezelőtt még nem volt semmi gond, tegnap kezdődött a probléma. Ez így is gond, nem?

(#9145) solfilo válasza BDave (#9144) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, így azért már sanszos, hogy valami gáz van. Főleg ha előtte nem fektette meg az ilyesmi. Valamilyen monitorozó progival meg kellene nézni, hogy mi eszi ennyire a procit.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9146) BDave válasza solfilo (#9145) üzenetére


BDave
őstag

Vagy a Chrome (ha megnyitok egymás után több üres oldalt, akkor simán felmegy 100-ra, de persze nem tartósan), vagy a VLC (legfrissebb verzió, eddig remekül működött minden, ez viszont folyamatosan 100-on tartja a procit). :F Vírus?

(#9147) solfilo válasza BDave (#9146) üzenetére


solfilo
veterán

Nézd meg a win beépített monitorozójában/feladatkezelőjében, hogy mi mennyit eszik ilyenkor. Rendezd a listát cpu terheltség szerinti csökkenő sorba.

solfilo

(#9148) BDave válasza solfilo (#9147) üzenetére


BDave
őstag

(#9149) solfilo válasza BDave (#9148) üzenetére


solfilo
veterán

Sajnos nincs más ötletem. Gondolom 3000-en jár ilyenkor a proci, nincs visszavéve az órajele. Mondjuk az a 80 fok az lehet kicsit sok az Athlonnak, bár nem ismerem őket igazán.

mod: de, 74 fok a max, amit elvileg bír a proci. Akkor viszont túlmelegedés lehet, s visszaveszi az órajeleket, már ha Aida jól mért.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9150) bijesz válasza BDave (#9148) üzenetére


bijesz
aktív tag

Catalyst fenn van? ha igen akkor reinstall volt?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.