Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) csucsbicep válasza dragonfx (#8600) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

2310 eleve i5 és nem i3, valamit elírtál itt. NFS-ből szerintem csak a nagyon régieket viszi.

(#8602) dragonfx válasza csucsbicep (#8601) üzenetére


dragonfx
veterán

:O

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#8603) csucsbicep válasza dragonfx (#8602) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Rossz grafon lehet, hogy eldöcög..

(#8604) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Celeron 540 1.86 GHz-el erdemes Win 7 64bit-et hasznalni 2GB RAM-al, vagy maradjak a Win 7 32bit-nel?
Koszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#8605) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all!

Ez a deszkám: Giga-965P DS4 rev: 1.0

Az a kérdésem, hogy core 2 duo E7600 CPU jó ebbe a deszkába ?

THX!

3njoy the Lif3

(#8606) CoolMan válasza Sn00k (#8605) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Hi!

Nincs benne az alaplap CPU Suppot Listában.

Csaby25: Maradhatsz nyugodtan a 32 bitesnél, a 64-bitest 4GB memóriától érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

(#8607) BigDarkJoy válasza Sn00k (#8605) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Ezeket fogadja.

E7600 épp nincs köztük,de nem kizáró ok

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#8608) cashback válasza CoolMan (#8606) üzenetére


cashback
őstag

Nem válasz, csak egy újabb kérdésem lenne a hasonló Intel procikról.

Most ahogy nézegettem ezt a listát és utána olvastam...
Van egy pár Intel proci amiből 2verziót is adtak ki pl.: E6600
1. 65nm C2D 4Mb 2c 2.4 GHz
2. 45nm Pentium 2Mb 2c 3.06 GHz

Ez csak gyártói hiba hogy az egyik C2D másik pedig sima Pentium-nak van feltüntetve?
Egyébként a sima is minden lapgyártónál C2D-ként szerepel.

Csak kíváncsiság. :B

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#8609) willz válasza csibor (#50) üzenetére


willz
csendes tag

Sziasztok!

Memória freki beállítással van egy kis gondom.
Irjon pü-t legyen szíves,aki tudna segíteni!

Köszi előre is!

(#8610) CoolMan válasza willz (#8609) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Próbálkozz a Nagy RAM-os topic-ban szerintem.

(#8611) willz válasza CoolMan (#8610) üzenetére


willz
csendes tag

Félig-meddig tuningról van szó,azért írtam ide.Azért köszi!

(#8612) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

a gyakorlatban valaki tud mondani gyári hűtővel min. és max. hőmérsékleti értékeket?
intel core i3-3220, ha ilyenje van valakinek.

(#8613) marcusa válasza Ice&Lime (#8612) üzenetére


marcusa
addikt

Nekem nem i3 van, hanem i5-2400, de szerintem kb ugyan ott lehet a hőmérséklete. Alapjáraton a CPU hőmérséklet 25 fokon van, stress teszt alatt:

20 perc teszt után felment 67 fokra, a magok egyenkénti hőmérséklete pedig max 78 volt.

:-)

(#8614) Ice&Lime válasza marcusa (#8613) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszi a választ és a képet!
én úgy tudom, hogy az i3 max terhelhető hőmérséklete 70fok.
nálad (core i5) ez felment 78fokra, attól az i3 már nem érezné valami "jól" magát.
remélem az i3 ennyit nem ér el.

[ Szerkesztve ]

(#8615) stratova válasza freaghill (#8591) üzenetére


stratova
veterán

Jelenleg egyetlen szorzózármentes 3. generációs Core i5 van, az i5-3570K.

(#8616) csucsbicep válasza Ice&Lime (#8612) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Simán elég neki, kicsit alulfeszeled és még halkabb és hűvösebb lesz.

(#8617) Attila8006


Attila8006
aktív tag

Sziasztok!
ASUS M4A79XTD EVO +egy Phenom II x2 555BE cpu.Mugen2.
Jelen pillanatban szorzó 19esen tehát 3800MHzen megy.Kipróbáltam 4magositani.
automatikusan ujra indulgatott hogy tesztelje..gondolom én.3magot kapcsolt be...+a bioszba kiírta hogy 6mag áll rendelkezésre abból 3 van bekapcsolva :D hogy is van ez?nem lehet 4magositani,csak 3magosítani de ugyanakkor 6mag áll rendelkezésre? O.o
meddig lehetne húzni a kicsit és mi volna az elfogadható érték?
most 3800on terhelve a cpu 46fokos.alapon 37-41 között ingázik :C
köszi a válaszokat előre is :R

ui.: 3dmark03 alatt elért pont 35580
Ati hd3870 512mb 256bit
4gb ddr3-1333-ram

[ Szerkesztve ]

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#8618) hegti


hegti
aktív tag

sziasztok!

Az Intel egyre inkább az alaplapba építi a processzorokat, külön cseréjük/fejlesztésük így egyre nehezebb lesz. Friss iparági pletykák szerint 2015-től az otthoni felhasználóknak szánt gépekben már nem is lehet majd processzort cserélgetni. Az Intel egyre inkább az alaplapba építi a processzorokat, külön cseréjük/fejlesztésük így egyre nehezebb lesz. Friss iparági pletykák szerint 2015-től az otthoni felhasználóknak szánt gépekben már nem is lehet majd processzort cserélgetni.

ez igaz?

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#8619) hegti


hegti
aktív tag

Kissé aggasztó pletykát indított útjára a PC Watch, ugyanis a japán portál belsős forrásai szerint az Intel jelenlegi ütemterve alapján a 2014-ben megjelenő Haswell lesz a vállalat utolsó, teljesen LGA tokozású processzorcsaládja. 2015-től kezdve a gyártó hétköznapi fogyasztóknak szánt központi egységei elméletileg az alaplapokba forrasztva kerülhetnek majd a boltok polcaira, viszont a felső kategóriás, továbbá a szerverekbe szánt termékeket állítólag egyelőre nem érinti majd a változtatás.

A híresztelés tulajdonképpen nem annyira meglepő, hiszen az AMD-vel megegyező módon az utóbbi években az Intel mérnökei is egyre több, tradicionálisan az alaplapi lapkakészletben elhelyezett vezérlőt integráltak a központi egységeikbe, ezen trend pedig a jövőben is meghatározó lesz. Hamarosan a processzorok lényegében System-On-Chipekké válnak, magukra az alaplapokra nagyrészt csupán a portok és sínek miatt lesz szükség, így tulajdonképpen nem sok értelme van már külön kezelni a két komponenst.

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#8620) Attila8006 válasza Attila8006 (#8617) üzenetére


Attila8006
aktív tag

van valakinek valami tapasztalata/ötlete?

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#8621) csucsbicep válasza Attila8006 (#8617) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

6 magost biztos nem lehet belőle csinálni, max 4-et. Azt le kell tesztelni, hogy a magok jók vagy sem.

Egyébként van külön topikja: [link]

(#8622) Attila8006 válasza csucsbicep (#8621) üzenetére


Attila8006
aktív tag

köszönöm az infót :R

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#8623) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
Van egy gép amibe van most egy AMD Athlon X2 3600+ 1,9GHz
az alaplap meg MSI K9N4 Ultra-F szóval a húzás lehetetlen szerintetek megéri venni használtan hardverapron egy Athlon X2 6000+(3GHz) -et vagy minimum egy 5000+(2,6GHz)-et
a 3600+ játékra elég kevés már :(

[ Szerkesztve ]

(#8624) Attila8006 válasza Milgram1 (#8623) üzenetére


Attila8006
aktív tag

Én abba a gépbe egy 5600+ x2 windsor magos cput vennék ert az játékra jobb mivel 2MB cache van benne..A 6000+-osba csak 1MB a cache mérete :)
láto 6000+osból is van 2MB caches..én olyat vennék vagy 5600ost :R lényeg a 2MB cache :R

[ Szerkesztve ]

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#8625) pifu76


pifu76
tag

sziasztok!!

Tanácsot szeretnék kérni procivásárlás előtt állok, mindenképp Intelt szeretnék, az lenne a kérdésem melyik az erősebb: Intel Core 2 quad Q6600 vagy a Q9300, ill. Q9400. Melyiket érdemesebb megvenni, ill. ebbe a lapba melyik menne bele: HP 7800dc.

A válaszokat előre is köszönöm!!!

(#8626) Attila8006


Attila8006
aktív tag

bocsi nem ide akartam :R

[ Szerkesztve ]

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#8627) Milgram1 válasza Attila8006 (#8624) üzenetére


Milgram1
aktív tag

köszi :) :C

(#8628) hamachi


hamachi
csendes tag

Hali!
Szerintetek lehet valamiféle összefüggés azzal, hogy a jelenelegi alaplapom (Biostar TP35D2-A7)elvileg nem támogatja a procimat (Intel Pentium Dual Core E5300 2.6Ghz) viszont gyakorlatilag müködik? Azért kérdezem, mert a HDD probléma, segítsetek! topikban arról irtam, hogy néha nem müködik rendesen a dvd lejátszóm.

Idézem magam:
"Hali!
Nem biztos, hogy ide kellene írnom de mégis... Az a gond, hogy már 2 éve azzal szorakozok, h probálom megkeresni a számitógépem hibáját:
1. a gép bekapcsolásakor x idő után lefagy néhány sec-re majd ujra müködik.Ezt eljátsza párszor és megadja magát a DVD lejátszó.Ezt egyszer be is irtam a forumba, hogy mi a fene lehet... hdd sentinel-el nézem át a gépet, nézem át a kápeleket, hogy nincs-e megszakadva valahol meg hasonlók.Végül kicseréltem benne (1 év vizsgálás után) a hdd-t, mert a kondició 40%-kon volt.Ezzel el is rendeztem a dolgot 2 hétre.
2. hét után ismét elkedet b...kodni, úgyanugy mint azélőtt de mostmár nem csak, hogy nem müködik a DVD lejátszó de még újrainditáskor se éled fel a gép (azelőtt ha megunta a dvd gépresiztem és új használható volt... egy darabig).
Most mondja meg valaki, hogy ezek után mi a fenét csináljak vele, mert minden hardware-re rá lehet fogni, hogy nem jó és azért van ez vagy ez... szervizbe már nem viszem mert semmit nem csinálnak vele (1x elvittem és "állitólag" 2 hétig tesztelték mi a gond de nálunk persze semmi...)
Megjegyzem OP újratelepitáskor müködik a lejátszó.Jaa és ha nem indul el a gép ( nem bootol) akkor még az áramtalanitás se segit.Ki kell, hogy huzzam a dvd lejtászó tápkábelét és láss csodát bootol."

[ Szerkesztve ]

(#8629) Attila8006 válasza hamachi (#8628) üzenetére


Attila8006
aktív tag

szerintem sima IDE csatid az optikai meghajtód és elképzelhető hogy az haldoklik.Amennyiben más optikai egységgel is ezt csinálja,nagy a valószínűsége hogy az alaplapon lévő ide vezérlő kezdi megadni magát :U Probáld meg egy PCI-os vezérlő karival :U
""ez csak az én véleményem.lehet más okosabbat mond :R ""

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#8630) hamachi válasza Attila8006 (#8629) üzenetére


hamachi
csendes tag

Ööö nemtudom, sata kábel veszet az alaplap és a lejátszó között

(#8631) Attila8006 válasza hamachi (#8630) üzenetére


Attila8006
aktív tag

akkor megkéne próbálni másik optikai meghajtóval :U

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#8632) hamachi válasza Attila8006 (#8631) üzenetére


hamachi
csendes tag

Igen, valószinűleg az lesz :)

(#8633) MeroM válasza hamachi (#8628) üzenetére


MeroM
senior tag

tamogatja a lap azt a procit megkerdezhete milyen taprol megy a vas es hogy biosbol milyen verzio van fent?

(#8634) Dr.Én


Dr.Én
veterán

hali

Érdemes i5 760-as prociról i5 3570k-ra váltani?

Előre is köszi

WOT: kissio

(#8635) MeroM válasza Dr.Én (#8634) üzenetére


MeroM
senior tag

sok értelme nincsen ezt is azt is tuningolhatod csak a ks hoz kell még egy p-z alaplap is persze ha fillérekből kijön (max 10.000ft) ra gondolok akkor cseréld!w :R

(#8636) Dr.Én válasza MeroM (#8635) üzenetére


Dr.Én
veterán

Cirka 40000 ft lenne a csere. Uj lap és az i5 3570k proci. Akkor lehet felejtős az tervem
A mostani i5 760 húzva van (180x20).

WOT: kissio

(#8637) hamachi válasza MeroM (#8633) üzenetére


hamachi
csendes tag

Az alaplap proci listáján nem találtam meg az enyémet, tápról sokat nem tudok mondani, csak annyit, hogy 480W teljesitményű.BIOS tipusa: Award Phoenix, verzió: 6.00 PG

(#8638) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Egy Intel G860-asnak mennyi a gyári feszültsége? Hány V-on kell lennie? Csak azon gondolkodom, hogy lehet-e alulfeszelni egy kicsit mit a volt E5300-asomat.

(#8639) csucsbicep válasza mexel (#8638) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez példányonként változik, de biztos alul lehet feszelni, de mondjuk a kevésből már sokat nem lehet elvenni.

(#8640) salgocomp


salgocomp
senior tag

Hali. Adott a Battlefield 3, egy HD5850 és egy Phenom II X6 1055T 2,8 GHz proci. Ezzel a procimmal lemegy 30 FPS-re is, miközben a VGA meg 80 %-on dolgozik. Jobban járnék egy normális 4magos procival mint a mostani 6magossal ?

(#8641) csucsbicep válasza salgocomp (#8640) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Jobban járnál, ah tuningolnád a procit és vennél rá egy komolyabb hűtőt.

(#8642) salgocomp válasza csucsbicep (#8641) üzenetére


salgocomp
senior tag

Pénzt már nem akarok költeni egyelőre gépre, azért kérdeztem, hogy ez maradjon, vagy egy komolyabb X4 ? 955BE-re gondoltam.

(#8643) Attila8006 válasza salgocomp (#8642) üzenetére


Attila8006
aktív tag

ha már az van,ne add el :R egy hütés mindig jó ha van,és a késöbbiekben nem kell azt már cserlgetni!Kolléga azért írta a tuningot,mert az már egy jó CPU és ha tuningolod még jobb lesz.csak ne a gyári hütésével húzd,mert azok nem bírják megfogni a CPU-t :)

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#8644) marcusa válasza csucsbicep (#8641) üzenetére


marcusa
addikt

csucsbicep: Neked az i5-2400 hogy megy 3,7Ghz-en? :Y
Z-s lapban lehet ott is szorzót emelni?

[ Szerkesztve ]

:-)

(#8645) old-dog válasza salgocomp (#8640) üzenetére


old-dog
aktív tag

Próbáld a BIOSban a Turbo Core funkciót, biztos javulást eredményez. Bár lehet, hogy csak az Asrock alaplapoknál lehet.

(#8646) csucsbicep válasza marcusa (#8644) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

+4 szorzó és 103-as BCLK, ezt lehet megcsinálni a nonK i5/i7 procikkal P/Z lapban.

(#8647) salgocomp


salgocomp
senior tag

AsRock alaplapom, TurboCore funkciót kikapcsolva jobb eredményeket hoz ahogy észre vettem.
Jó proci, semmi baj nincs vele, csak ez a frány Battlefield 3...szerintem a HD5850 nem 30 FPS-t bír 1280x1024-es felbontáson. Ráadásul tényleg csak 70%-on megy a kártya, amikor 25-30 FPS van. Memória nem lehet mert az 6 GB DDR3, tehát csak a proci...a 4magos 955BE-m Fix 60 FPS-el vitte, egy HD6870 társaságában (igen tudom erősebb kártya a mostaninál, de akkor is 70 % on megy és nem tudom felfogni, hogy miért.)

(#8648) marcusa válasza csucsbicep (#8646) üzenetére


marcusa
addikt

Akkor azt hiszem beszerzek egy Z-s lapot a közeljövőben :D

:-)

(#8649) old-dog válasza salgocomp (#8647) üzenetére


old-dog
aktív tag

Hát bizony egy erősebb kártyával jobb lenne. Nekem a HD6850-el a 6 magos AMD ugyanolyan mint neked 1920x1080-ban, futott mint a szél a BF3. A turbo core 2800Mhz-ről 3315Mhz-re állítja a procit , szerintem jobbnak kellene lenni az fps-nek.

[ Szerkesztve ]

(#8650) salgocomp válasza old-dog (#8649) üzenetére


salgocomp
senior tag

Ez a Gaming Edition HD5850 szóval erősebb mint a HD6850...lehetséges, hogy a Windows 8 a baja ? Turbo Core pedig csak akkor aktiválódik, ha 3 vagy kevesebb mag dolgozik, szerintem ez a játék kihajtja mind a 6 magot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.