Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) stratova válasza rigo88 (#9498) üzenetére


stratova
veterán

Mert LGA775 sokkal régebbi és az ottani kínálatban a Q9400 előkelő helyet fogalal el. Irreális áron adják használtan is.
AM3+-nál pedig FX-8120 (Bulldozer) után még kijött Vishera, ami tovább csökkentette az egyébként Sandy/Ivy-vel szembeni versenyképességért nyomott árat.

(#9502) csucsbicep válasza rigo88 (#9498) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az összes q proci túl van árazva, sokan nem akarnak platformot váltan, max nekik jó, de egyébként semmilyen formában nem éri meg.

(#9503) fahrii


fahrii
őstag

Ide is bepostolom a problémámat, nem vagyok benne biztos hogy alaplap vagy proci e a ludas.

Bővítettem a gépemet és mióta összeraktam csinál futcsa dolgokat.
Azzal kezdte, hogy többször random elment a kép, ezt sikerült azzal orvosolni hogy kicsit megmozgattam a VGA-mat.
A másik gond, hogy azóta 2x újraindult a gép magától, illetve egyszer befagyott beragadó hanggal :/
A régi gépem az adatlapomon látjátok az új alkatrészek pedig:
AMD FX-6300 3.50GHz BOX Black Edition
ASROCK 970 Pro3
CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 KIT
BIOSban 2 dolgot állítottam: fan speedet átpakoltam autorol 4esre, illetve a ram profilet 1600asra pakoltam mert 1333ba ment
Ezeknek szerintem semmi köze a problémámhoz, de gondoltam megemlítem.

Jelenleg Prime95el tesztelem a gépet, processzorhasználat 91%on kiakadva (ez érthetetlen számomra), illetve AIDA szerint a CPU szorzó folyamatosan ugrál 15 - 17.5 érékek között.
Eléggé aggasztó :(

Egyébként friss win8 van a gépen.

(#9504) Csaszykj válasza fahrii (#9503) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Szerintem a Win8 a ludas, legfőképp.
Nekem a notim járta meg, nem értettem mi okozza, random volt wifim pl.... kékhalállal fűszerezve. :U

(#9505) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Egy cooler master hyper tx3 hűtő jó egy amd 5800K-ra?
Köszönöm

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#9506) Csaszykj válasza Sixty21 (#9505) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Én személy szerint egy nagyobbat tennék rá. :R

(#9507) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Szerintetek megéri egy Phenim II X4 955-ről egy AMD Athlon II X4 750K-ra váltani? :F

Elgondolkodtam...

═════════════════════════════════════════

(#9508) fahrii válasza Csaszykj (#9504) üzenetére


fahrii
őstag

win7el ugyan olyan rossz :S

(#9509) rigo88 válasza csucsbicep (#9502) üzenetére


rigo88
aktív tag

szerintem sem éri meg.
a platformváltásról meg annyit hogy nálam a méregdrágán eladott q9400 és bitangolcsón szerzett fx-8120 után maradt többletpénzt (!!) beleraktam a szintén jó áron eladott alaplappénzhez és abból vettem meg az M5A99X EVO-t. tehát 0szaldósra jött ki a dolog, mivel az előző lapom is ddr3 volt.

most viszont - lehet hogy meggondolatlanul - leszereltem az erőművet és egy at3iont-i deluxe-t használok w7-tel desktop pc-nek és a hangtalanságát és áram(nem)fogyasztását leszámítva elégedettlen vagyok, ami persze nem csoda 8x3.2-3.6ghz helyett 2x1.6 :))

viszont szerintem valami nem stimmelhet mert bosszantóan lassú, szerintem nem csak a fent említett arányaiban iszonyatos mértékű downgrade miatt.

meg kéne próbálnom egy premium windowst az ultimate helyett?
nincs egyéb ötletem.

fahrii: én kipróbálnám egy másik - kölcsön - táppal is a dolgot. aida mit ír a leadott feszekre?

[ Szerkesztve ]

Dirr

(#9510) kjani18 válasza rigo88 (#9509) üzenetére


kjani18
őstag

Inkább winME-vel lenne az jó :)
Az at3iont-i deluxe a sz@r és a semmire sem jó között táncol pengeélen.
Legalább is az előzőhöz viszonyítva...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#9511) rigo88 válasza kjani18 (#9510) üzenetére


rigo88
aktív tag

hát kb.. :) a 6.22 is tök jól menne rajta esetleg bátrabbak 3.1es ablakokat is feldobhatnak rá nem? :D

jó az világos "az előzőhöz viszonyítva" igen.
de korábban htpc-nek használtam ubuval kiválóan működött, és nem kevesen - az egyszerűsége miatt - w7-tel használják az xbmc-t ezen a lapon.
és nem olvastam tőlük még hogy jajdelassú vagy bármi ilyesmit.

van esetleg más kompakt - mini itx - lehetőségem ahol hangtalan, gyors(abb) és árban hasonló dolgot tudok kihozni?

Dirr

(#9512) jimmy399


jimmy399
senior tag

Halihó! Napsütéses napot!

Azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy szeretnék venni egy Pentium D-s 930 3 Ghz-es 4 MB L2-vel rendelkező procit venni. A mostani egy P4 3 Ghz-es 1 MB L2-vel rendelkező Hyperthreadingos proci. Mennyivel gyorsul a gép így, hogyha a memória is DDR2-es lesz vele, a mostani DDR-ről?

Érdemes megvenni egyáltalán?

--- N/A ---

(#9513) stratova válasza jimmy399 (#9512) üzenetére


stratova
veterán

Üdv!

Nem éri meg, mégy egy jó áron kínált régebbi X2-es félkonfignak is lényegesen több értelme van, mint egy Pentium D-nek. Az igazi egy friss vagy még fejleszthető platform lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9514) stratova válasza jimmy399 (#9512) üzenetére


stratova
veterán

Ment PÜ.

(#9515) csucsbicep válasza jimmy399 (#9512) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

H61+G550+4-8GB DDR3 és ez ~30-ból megvan, a mostani rendszeredre meg köröket ver, ha Pentium D poci is lenne benne. Fejleszthetőségről meg ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

(#9516) bodom88


bodom88
csendes tag

Sziasztok! van egy intel i5-2500k cpu-m rajta egy arctic cooling freezer 13 -as hűtő ma játék után (crysis 2) láttam ,hogy írta az alaplapi program ,hogy 72 fok felett van a cpu visszanéztem és 80-ig is felment ezt az elmúlt 3 napban csinálja napló szerint már lassan egy éve megvan a gép ,de sosem volt ilyen magas terhelés közben a hőmérséklet max ilyen 60 fok körül mozgott régebben és akkor is játszottam ugyan ezekkel ,ha valaki tudna valami megoldást azt megköszönném.

(#9517) csucsbicep válasza bodom88 (#9516) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Egy takarítás és újra pasztázás elsőként, lehet csak ennyi a gond.

(#9518) bodom88 válasza csucsbicep (#9517) üzenetére


bodom88
csendes tag

köszönöm le kéne vinnem akkor a boltba mert még garanciás az egész gép nem tudok belenyúlni sajnos mondjuk már gondoltam rá ,hogy biztos jót tenne neki egy takarítás+pasztázás.

(#9519) jimmy399 válasza csucsbicep (#9515) üzenetére


jimmy399
senior tag

Értem. Ezek mik is pontosan? Mert akkor esélyes, hogy inkább azt választom, amit írtál. :D Főleg ha 30k.

--- N/A ---

(#9520) Csaszykj válasza jimmy399 (#9519) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Alap dolgok, keress rá, nézz szét :D

(#9521) csucsbicep válasza jimmy399 (#9519) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Alaplap+cpu+memória, de itt ajánlanak majd neked mindenből megfelelőt: [link]

(#9522) jimmy399 válasza csucsbicep (#9521) üzenetére


jimmy399
senior tag

Köszönöm csucsbicep. :)

--- N/A ---

(#9523) Attila_26 válasza bodom88 (#9516) üzenetére


Attila_26
aktív tag

én ts580-as pasztát használok és inden ok vele...

[ Szerkesztve ]

(#9524) kopidoo válasza Sixty21 (#9505) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nekem az van rajta és jól működik. Méretei miatt a magas profilú ramokkal okosan kell szerelni. Az első slot fölé belóg. Ajánlható még a nagyobb 212 ill az A30.

(#9525) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

Van egy G620 proci, H61 alaplap és egy CSX 1333 memó. A kérdésem a következő. A G620 csak 1066MHz-ig kezeli a memót, most ennyin is megy. De elvileg a bisoban tudom állítani 1333-ra sőt ez a memó elvileg meglepően jól is tuningolható. Van értelme átállítani 1333-ra vagy nagyobbra, vagy ilyenkor mi van, hiszen a proci csak 1066-ot tud?

A másik dolog. Mostanában olyat csinál a gép, hogy pl telepíteni akarok valamit, klikk és kurva sokáig gondolkozik a gép(Win7 home premium). Se feladatkezelő se semmi, csak homokóra, aztán nagy sokára elkezdi és megcsinálja. Van amikor csinálja van amikor nem. És ilyenkor a proci terhelés kb 5%-van, ahogy néztem közbe. Korábban ilyet nem csinált, ennek mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#9526) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok!

Most vennék melóhelyemre új gépet magamnak. Proci téren nehezen tudok döntésre jutni. Leszűkítettem a dolgot 2 típusra, amit talán ár érték területén legjobbnak gondolok (45-55ezret szánok rá). A gép: 2d-3d tervezésre (Autocad/Inventor), Grafikára (Corel/Illustrator), Játékra (World of Warcraft/Civilization V/Heroes VI) lenne használva (természetesen az alap irodai alkalmazások mellett), MULTITASKINGBAN (tehát ugye futnak a tervezőprogik+grafikus progik+irodai alkalmazások és a háttérben fut valami más is :D (pl Civ 5, WoW vagy Heroes6).

1.Intel Core i5 3570K http://www.argep.hu/product_1906493.html

2.AMD FX-8350 http://www.argep.hu/main.asp?suche=fx-8350&x=0&y=0

Abban kérnék tanácsot tőletek, hogy ezek megérik e ár érték arányban ilyen felhasználásra. Ha valaki szerint nem, akkor légyszi írjon tippet is, hogy ő mit ajánlana.

Válaszokat előre is köszi:

Sabee

Sabee

(#9527) kiss8672


kiss8672
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy mi lehet a gond a konfigommal, mert egyszerűen nem értem hogy-hogy lehet csak 20FPS-em például a Battlefield 3-ban... :(((

Alaplap: Gigabyte ga-880gm-d2h
Videó kártya: ATI Radeon HD 5830 xtreme
Processzor: AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor (4 CPUs), ~3.4GHz
RAM: Kingmax hyperx blue 8GB

Szerintetek mit cseréljek?

(#9528) CoronitaA


CoronitaA
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy amd fx-8120 -hoz kaptam egy gyári ventit. Nos ez meglehetősen zajos volt nem olyan volt a hangja mint egy jól működő ventinek (Csapágy hang). Vissza vittem az üzletbe és ott azt mondták nekem hogy az össze ilyen szériás venti ilyen. (Ezt valahogy nem nagyon akarom elhinni ) de azért a gépet szeretném használni így a srác fordult egyet és adott nekem egy arctic cooling alpine 64 pro rev 2 -es ventit.

Nos beszereltem minden jó viszont játék alatt fel melegszik nekem 60 fokra tovább nem engedtem inkább hagytam az egészet mert ugyan is a gyártó web oldalán az áll hogy max hőmérséklet 61°C.

Most jön a lényeg :)

1: Ez a hőmérséklet azt ábrázolja ami a gyári hűtővel melegszik fel , illetve azt hogy eddig melegedhet csak?

2. Jó hűtőt kaptam én egyáltalán hozzá , illetve létezhet ilyen? Vagy vigyem vissza és verjem ki a dilit :)

Előre köszönöm :R

(#9529) fahrii válasza CoronitaA (#9528) üzenetére


fahrii
őstag

Elég sok az a 60 szerintem, még úgy is hogy az a hűtő nem egy tigris (ahogy a teszteket néztem alig hűsebb alatta a proci mint a stock AMD hűtővel). Jól beszerelted te azt? :D

Habár nekem csak fx-6300 van, de nem megy 45 felé a hőfok terhelés alatt (prime95).

(#9530) peter0117


peter0117
tag

Hello! Ha processzort cserélek akkor muszály biost frissítenem? Egy celereon d330 cserélnék p4 procira. Abit is7-v2 alaplapom van és az a baj hogy biost sem tudnék frissíteni mivel megszűnt az abit. a legutolsó verziójú bios van rajta. köszi

(#9531) fahrii válasza peter0117 (#9530) üzenetére


fahrii
őstag

Nem muszáj frissíteni, ha kompatibilis menni fog.

(#9532) cinkoxid válasza kiss8672 (#9527) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Kapcsold ki a képszűrés funkciókat. Milyen felbontáson/beállítások mellett tolod?
VGA driver legfrissebb?

(#9533) peter0117 válasza fahrii (#9531) üzenetére


peter0117
tag

Elvileg kompatibilis. http://www.cpu-upgrade.com/mb-ABIT/IS7-V2.html és ez a proci :
http://ark.intel.com/products/27463/Intel-Pentium-4-Processor-530530J-supporting-HT-Technology-1M-Cache-3_00-GHz-800-MHz-FSB

(#9534) kiss8672


kiss8672
csendes tag

Érdemes intel Procira váltani?

[ Szerkesztve ]

(#9535) fahrii válasza kiss8672 (#9534) üzenetére


fahrii
őstag

Mivel azt erősen kétlem, hogy procilimites lenne a géped így nem. Inkább egy izmosabb VGA-t vennék.

(#9536) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. 2500k-nak mekkora kéne legyen az alap, átlag és max feszkója amit elbír? :R

(#9537) peter0117


peter0117
tag

Hello! Bocsi hogy ideirom. Az lenne a kérdésem hogy van e valakinek bevált programja amivel drivereket telepít win ujratelepítés után. köszi

(#9538) fahrii válasza peter0117 (#9537) üzenetére


fahrii
őstag

Driver Genius nekem bevállt.

(#9539) csucsbicep válasza KaiotEch (#9536) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A VID minden procinál más, én 24/7-re 1,35V-nál többet nem adnék neki még komolyabb hűtéssel sem.

Egyébként: [link]

(#9540) KaiotEch válasza csucsbicep (#9539) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jó köszi, csakmert tegnap itt volt haverom és meglepődött, hogy tuning nélkül 1,280-ra is felmegy akár amikor maxon pörög.

(#9541) fahrii


fahrii
őstag

Turbo módot megéri bekapcsolni FX-6300 procinál?

(#9542) csucsbicep válasza KaiotEch (#9540) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Visszaveszed a feszt. Offsettel a legjobb, mert, akkor nem lesz fix fesz.

(#9543) peter0117


peter0117
tag

Hello! Egy pentium 4 3ghz 1mb 800Fsb kihajt egy sapphire hd 2600xt agp videokarit? kettő együtt jó választás?

(#9544) kiss8672


kiss8672
csendes tag

Sziasztok!Lenne egy olyan kérdésem hogy mi lehet a gond a konfigommal, mert egyszerűen nem értem hogy-hogy lehet csak 20FPS-em például a Battlefield 3-ban(FULL HD, Low grafikai beállítás)... Alaplap: Gigabyte ga-880gm-d2hVideó kártya: ATI Radeon HD 5830 xtremeProcesszor: AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor (4 CPUs), ~3.4GHzRAM: Kingmax hyperx blue 8GBSzerintetek mit cseréljek?

(#9545) Alastair' válasza RootRulez (#9507) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nagyon nem, a Phenom erősebb.

fahrii: nézd meg, hogy a lapodon a legfrisebb bios van-e, illetve támogatja-e az FX6300-at. Elég új a proci, nem biztos, hogy az as rock kellőképpen gyorsan reagált egy bios frissítéssel.
A gyártó szerint az 1.50-es bios kell az új FX-ekhez.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#9546) mastah


mastah
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy meg lehet-e javítani 775ös procit ha mondjuk az aljáról hiányzik egy kis nem tudom mi a neve (chip) talán passz.
Köszi

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mastah

(#9547) fahrii válasza Alastair' (#9545) üzenetére


fahrii
őstag

Legújabb bios van rajta, miután elkezdett szarakodni az volt az első amit frissítettem. Egyébként kíváncsiságból ma visszavettem 1.6ra a ram feszt, be is fagyott kb 5 perc után a gép. ^^
Szóval marad 1.65ön, így megy rendesen.

(#9549) Supr@


Supr@
senior tag

Sziasztok!

Olyan kerdesem lenne, hogy a Pentium G840 igp-je elegendo e full hd, fullhd 3d, illetve 3d bluray filmek lejetszasahoz, htpc-t epitek, es ha nem feltetlen szukseges nem vennek kulon vga-t.
Illetve egy i3-2120 eleg lenne e hozza, ketto kozul valameyik.

Elore is koszonom a valaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#9550) stratova válasza CoronitaA (#9528) üzenetére


stratova
veterán

Az első szériás FX nem éppen egy hűvös darab. Sajnos a jelenség nem egyedüli, ha a gyári helyett ingyen hozzád vágtak egy annál jobb hűtőt, akkor nem igazán kellene asztalt borogatni.

1. vedd lejjebb a proci feszültségét, lásd FX téma

2.
A. érdemes keresned egy izmosabb hűtőt. (Brocken, Macho stb.)
B. ha ez eleve új proci és lehetséges akár a boltban érdemes leváltani FX-8120-at egy Visherára (FX-x3xx).

3.fahrii esete nem feltétlenül mérvadó, mert neki már Vishera dolgozik a gépében, ami eleve hűvösebb és kevesebbet fogyaszt mint Bulldozer, abból is 4 helyett 3 modulos. Ez rögtön két ok a hűvösebb működésre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.