Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) Theory66


Theory66
aktív tag

Hy. Adott egy core 2 duo e4600. Ennek a hűtőjét rá lehet tenni egy i3 2100-ra? vagy más a felfogatás az alaplapra? (ha rámegy és elég lenne neki nem vennék másik hűtőt, de ha nem elég hozzá természetesen veszek rá)

(#8102) Alastair' válasza Theory66 (#8101) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem megy rá, nem egyforma a lefogatás mérete.

Alister from Hell

(#8103) cashback válasza Alastair' (#8102) üzenetére


cashback
őstag

AsRock CCO esetén használható.

Nálam is egy s775 magas hűtés hűti az i3 2120-ast.

Más gyártó nem csinált ilyen opciót! (nem tudok róla)

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#8104) Theory66 válasza cashback (#8103) üzenetére


Theory66
aktív tag

:R köszi az infót

(#8105) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok hogy nekem van 1 AMD Phenom II X2 555 procim.
Alap 3.2Ghz órajelen fut,1,2750v mellet jelenleg.

Meddig lehet ezt alulfeszelni? Mivel elég gyatra a hütöm és most hogy kicsit visszavettem rögtön 5 fokot ejtett a hőmérsékletéböl.

Válaszokat előreis köszönöm!!

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#8106) Alastair' válasza BigDarkJoy (#8105) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Addig, amíg terhelve stabil. Értéket senkitől ne várj, mert minden proci egyedi.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#8107) BigDarkJoy válasza Alastair' (#8106) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

:R

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#8108) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem most tettem össze egy gépet és kíváncsi lennék mire képes tuning terén már ha érdemes :)
Lenne egy Ilyen Procim és egy Asus P5SD1-FM lapom,gyári hűtése van és az lenne a kérdésem hogy meddig lehetne húzni ezt a procit hogy stabilan menyen és hogy érdemes e !
Köszönöm előre is :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#8109) Viktor77 válasza Smile8822 (#8108) üzenetére


Viktor77
titán

Gyári hűtéssel inkább semeddig. Amúgy pont kettővel van feletted a válasz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8110) Smile8822 válasza Viktor77 (#8109) üzenetére


Smile8822
senior tag

Értem köszi bár én próbálkoztam már gyári hűtéses húzással és ment pár száz mhz-et :)

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#8111) Viktor77 válasza Smile8822 (#8110) üzenetére


Viktor77
titán

Nem írtam, hogy ne menne.

Ahhoz, hogy érdemi javulást érj el teljesítmény tekintetében, legalább 3.7-3.8 körülre kéne húznod, amit már nem fog bírni a gyári hűtő.
Húzhatsz rajta 2-300MHz-et is, csak annak semmi értelme.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8112) Smile8822 válasza Viktor77 (#8111) üzenetére


Smile8822
senior tag

Köszönöm szépen :R
És milyen hűtőt ajánlanál hozzá ? Ami nem horror áron van :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#8113) Alastair' válasza Smile8822 (#8110) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Semmit nem nyersz vele. Régi már ez a proci, cserére érett.

Alister from Hell

(#8114) Smile8822 válasza Alastair' (#8113) üzenetére


Smile8822
senior tag

Tudom nem nekem lenne :)
Egy netezős gép lett építve egy ismerősömnek :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#8115) Alastair' válasza Smile8822 (#8114) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem túl szerencsés választás. Egy E2140 is jobb lett volna egy 945-ös lappal.

Alister from Hell

(#8116) Zooka


Zooka
tag

Lehetséges hogy tönkrement a hőszenzor egy Athlon X2 6000+ -ban? Különösebb terhelés nélkül vagy kis terheléssel normális hőfokok vannak, de ha terheljük (konvertálás, játék) hamarosan eléri a 100 fokot és lekapcsol az alaplap. Két alaplapban is kipróbáltam sajnos.

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#8117) K3NZO


K3NZO
senior tag

Szisaztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy asrock m3a785gmh/128m alaplapban kicserélem az athlon II x2 250 processzort egy AMD Phenom II X4 processzorra mekkora teljesítmény bővülést lehet elérni?
Bevallom őszintén BF3-al szeretnék játszani. Nem maximális grafikán csak annyit szeretnék elérni, hogy egy 64-es pályán közepes beállításokkal ne szaggasson.

Segítségeteket előre is köszönöm!

"Per aspera ad astra"

(#8118) solfilo válasza K3NZO (#8117) üzenetére


solfilo
veterán

Nagy ugrás lesz az X2 250-hez képest. Ahogy szoktam olvasni, BF3 különösen meg fogja hálálni a fejlesztést.

solfilo

(#8119) K3NZO válasza solfilo (#8118) üzenetére


K3NZO
senior tag

Véleményed szerint alaplapot is cseréljek vagy az kibírja? Bevallom őszintén nem érzek nagy különbségeket az alaplapok között. Régebben voltak nagyon drága alaplapjaim de nem éreztem nagy különbséget közöttük.

"Per aspera ad astra"

(#8120) Alastair' válasza K3NZO (#8117) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Érdemes lecserélni, meg fogja hálálni. A GTX460 pláne.

Alister from Hell

(#8121) solfilo válasza K3NZO (#8119) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem nem kell a lapot cserélni. X6-osak is belemennek.

solfilo

(#8122) K3NZO válasza Alastair' (#8120) üzenetére


K3NZO
senior tag

Elfelejtettem frissíteni a konfig adataimat. Jelenleg HD6770 vga-m van. De véleményem szerint a CPU a szűk keresztmetszet. Csak elég bizonytalan vagyok, mivel nem vagyok elég jártas abban, hogy milyen hardver is kellene :(

"Per aspera ad astra"

(#8123) Alastair' válasza K3NZO (#8119) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha elvagy Sata3 nélkül, akkor nem kell cserélni.

A 6770 teljesítménye is fog javulni a Phenommal.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#8124) K3NZO válasza Alastair' (#8123) üzenetére


K3NZO
senior tag

Részemről tényleg, csak annyi lenne a cél, hogy BF3 mediumon grafon menjen. Nem vagyok egy PC expert, netezésen kívül nem nagyon használom másra ezért a sok kérdés.

Ez jónak tűnik nem?

[ Szerkesztve ]

"Per aspera ad astra"

(#8125) K3NZO válasza K3NZO (#8124) üzenetére


K3NZO
senior tag

Rosszat linkeltem be... Erre gondoltam

"Per aspera ad astra"

(#8126) solfilo válasza K3NZO (#8125) üzenetére


solfilo
veterán

Jó választás! :K

solfilo

(#8127) Alastair' válasza K3NZO (#8125) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Tökéletes. Alapórajelen is bőven jó lesz a 6770 mellé. Simán menni fog vele, a BF3.

Reménykedés helyett nyugodt lehetsz. nekem 955BE van, 3.6GHz-en megy és lazán viszi a BF3-at. A BF3 inkább vga limites lesz, az nV kártyákat jobban szereti. Egy GTX660-al már menne stabilan a Phenommal.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#8128) K3NZO válasza Alastair' (#8127) üzenetére


K3NZO
senior tag

BF3 topicon is rákérdeztem ott már nem kaptam ilyen egyértelmű választ,de úgy döntöttem elmegyek megveszem és reménykedem :).

"Per aspera ad astra"

(#8129) K3NZO


K3NZO
senior tag

köszönöm szépen a segítséget, az új processzor eddig mesébe illően teszi a dolgát, de ezt most gyorsan le is kopogom. kopp kopp kopp

"Per aspera ad astra"

(#8130) LiteCross91 válasza BRIKLY (#2455) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Szia! Tudom, hogy nem egy mai témát hozok fel, de a xp alatt működött ez a tuning konfiguráció, de most Windows 7 alatt újra és egy új videókártyával nem indul el a windows. Beadja a kék hátteret. Ennyit tudtam kiírni: DRIVER_IRGL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Ezután levettem 230-ra a CPU fekit, akkor elindult, aztán megpróbáltam újra 240-re és akkor annyira meghalt, hogy alapra visszaállítás után se akart indulni. Aztán rendszer visszaállítással most elindult alapon. Tudnál segíteni, hogy miért dobja ezt a hibát a win? Miért nem engedi 240-es frekin? Köszi :))

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#8131) wmati


wmati
addikt

Processzor választásnál milyen paramétereket kell figyelembe venni és esetleg mik azok amik kevésbé fontosak :F

(#8132) Alastair' válasza wmati (#8131) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Amire érdemes figyelni: a felhasználási területhez kiválasztani az árban és teljesítményben neked megfelelőt.

Alister from Hell

(#8133) wmati válasza Alastair' (#8132) üzenetére


wmati
addikt

Az okés de van agy amd amin 1 mb cache van és van egy intel amin 3mb cache van és hasonló áruk
Javarészt játékra filmvágásra lenne a gép és ehhez szeretnék valami jó processzort találni

(#8134) kjani18 válasza wmati (#8131) üzenetére


kjani18
őstag

Attól függ mire akarod használni. Fontos lehet a fogyasztás, hőleadás, ha halk gépet akarsz.
A freki, a magok száma , a cash mennyisége, ha a teljesítményigény fontosabb.
igp vagy gpu a proccban, ha az ár - teljesítmény arány a fontosabb.
A két fő gyártó közül az intel a jobb, de drágább, az amd a jobb ár/teljesítményű procikat gyártja.
Fontos lehet, hogy fejleszthető legyen, tehát onyan foglalatút, ami már avult, nem érdemes venni, de olcsóbban juthatsz hozzá.
Tehát a kérdésedre, ha nem akarok szakszavakkal tűzdelt kisregényt írni, csak egy válaszom lehet:
Attól függ mire akarod használni.

Szerk.

Persze az számít a legtöbbet, hogy mennyi pénzed van rá!

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#8135) Alastair' válasza wmati (#8133) üzenetére


Alastair'
nagyúr

AMD: X4 965BE, alaplap, ram, vga , SSD, táp.

Alister from Hell

(#8136) kjani18 válasza wmati (#8133) üzenetére


kjani18
őstag

AMD A8-3870K
Ja ssd -vel, 1866-os rammal vga nem biztos, hogy kell

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#8137) wmati válasza Alastair' (#8135) üzenetére


wmati
addikt

Ez jó de am3 proci van benne fm2 nem érné meg jobban?

(#8138) kjani18 válasza wmati (#8137) üzenetére


kjani18
őstag

Nem tud többet, viszont fejleszthető. Az AM3 -nak vége lassan...
Szerk.
Az FM1-nek is...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#8139) wmati válasza kjani18 (#8138) üzenetére


wmati
addikt

Igen ezért kénne szerintem fm2 intel1155 procikal mivan, játszani szeretnék inkáb gépen

(#8140) Alastair' válasza wmati (#8139) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha játszani szeretnél az FM2-ben lévő int vga sem lesz elég, a proci ereje pedig egy FX4100-hz hasonló, nem épp erőbajnok. Amit belinkeltem játékra is jó, és ár-érték bajnok. Mi a gond az AM3 procival? Ennyiért milyen natív 4 magost kapsz? A lap AM3+-os, abba is jönnek még procik.
Az intel drágább.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#8141) wmati válasza Alastair' (#8140) üzenetére


wmati
addikt

Tisztában vagyok vele hogy int vga nem helyetesíti a rendes vga-t am semi bajom am3,
am3+ mi helyzett az menyire halott dolog?

(#8142) zsoleer


zsoleer
senior tag

sziasztok
Mennyire hajt ki egy core 2 duo e6550-es egy radeon 4830 1gb gddr3 -st?

(#8143) csucsbicep válasza zsoleer (#8142) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elég mellé.

(#8144) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
Ha emelem az fsb-t akkor az agp órajel is emelkedik? Vagy csak a proci és a ram?

[ Szerkesztve ]

(#8145) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!
Van egy gépem, amit elszeretnék adni, de elromlott, mert egy új hűtő felszerelése során túl folyt a paszta. Egy informatikus ismerősöm nézte meg a gépet, megmondta, hogy mi romlott el, viszont már nem emlékszek rá, hogy vagy alaplap vagy a processzor húzta-e a rövidebbet. Hogyan lehetne kideríteni, hogy melyik nem működik?

(#8146) kjani18 válasza Vardar (#8145) üzenetére


kjani18
őstag

cserélgetéssel.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#8147) wmati válasza Vardar (#8145) üzenetére


wmati
addikt

Ilyen esetben szerintem a processzor lehet a ludas

(#8148) Vardar válasza kjani18 (#8146) üzenetére


Vardar
tag

Az a gond, hogy nincs csere darabom.

(#8149) wmati válasza Vardar (#8148) üzenetére


wmati
addikt

Akkor sehogy nem derül ki, alalplapra ráfojt a paszta?

(#8150) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
Az az mitől van hogy 100%-on dolgozik a CPU és mégis ugrándozik a hőmérséklete. Néztem már core tempben is és aida64-ben is de mindig ugrándozik. Így kell ennek lennie?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.