Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) stratova válasza laszlo0823 (#8944) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

Neked is Boldog Karácsonyt.
Nem túl nagy az esélye a T7500-nak. A gépedet hivatalosan Celeron M 575/585 procikkal hozták forgalomba. Emellet az FRU listáján szerepel a Celeron T1600.

(#8952) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok, egy intel E5200 -as procim van.
Ma lefagyott a gép újraindítás közben , és a proci a gyári órajelekre állt vissza miután felállt a rendszer.
Azóta sehogy se bírok semmit se csinálni az órajellel. Régen 24/7 be simán ment 3,33 GHZ - en, most semmit se tudok vele csinálni, hogy az órajelét a gyári felé vigyem. Állandóan újraindul bios betöltés közben.

Ötlet / tanács ?

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#8953) ovecs válasza ovecs (#8952) üzenetére


ovecs
senior tag

Elem ki / be a lapon megoldotta. Valami gáz volt a lappal :F

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#8954) cinkoxid válasza ovecs (#8953) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Szorzót nem tudod csökkenteni? Sem az fsb-t? Milyen alaplapod van?

Alapórajeleken prime stabil? Sztem használd 3 Ghz-n max, nehogy megbolonduljon :D

[ Szerkesztve ]

(#8955) dewil666 válasza cinkoxid (#8950) üzenetére


dewil666
őstag

Természetesen támogatja :K

Köszi a választ!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8956) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Helló!

Olyan gondom van, hogy egyszercsak baromi hangos lett a cpu hűtője. Kimentem a szobából, visszajöttem kb 5 perc múlva, és most olyan, mintha egy traktor dolgozna a gépem helyén kb. Hűteni hűt, nem melegebb, mint szokott, de állati hangos. Most mi van? Szétszedtem, nem ér hozzá semmi.

(#8957) agemate


agemate
addikt

88-96°C-os CPU hőmérséklet közepesen terhelve... Kicsit sok, nem? Gyári hűtő van rajta, a képen látható fordulatszámon pörög.

(#8958) cinkoxid válasza utgyuru (#8956) üzenetére


cinkoxid
senior tag

BIOS-ban autómatán van a szabályozás? Lehet megemelkedett a proci terheltsége, amivel a hőfok is, illetve a venti fordulatszáma.

agemate

Az elég sok, pasztázd újra a procit, az majd segít rajta.

(#8959) agemate válasza cinkoxid (#8958) üzenetére


agemate
addikt

Ok, megcsinálom. A gyári hűtőpaszta van rajta, ami a hűtőbordán volt, az ennyire rossz minőségű lenne? Biztos, hogy a package temperature a CPU hőmérséklete?

(#8960) agemate válasza cinkoxid (#8958) üzenetére


agemate
addikt

Újrapasztáztam és lejjebb is vettem a CPU feszültséget 1.2V-ra, így 82°C-ig melegszik Prime alatt a CPU package temp, és 46°C-ig a CPUTIN. Utóbbi üresjáratban 30-32 fok. Lehet, hogy az a valódi hőmérséklet inkább?

(#8961) agemate


agemate
addikt

Hozzátenném, hogy a package temp nagyon ugrál, folyamatosan 5-6 fokokat lép fel-le. A CPUTIN hőmérséklet a terhelés mértékével teljesen azonosan emelkedik, illetve csökken.

(#8962) #40731136


#40731136
törölt tag

Üdv!

Az AMD A8 5500 és az A8 5600K IGP-je ugyanaz, de a különböző TDP osztály miatt nem lehet, hogy játékokban az 5600K kicsit jobban teljesít, mert míg az 5500 elérte a 65W-os limitet, az 5600K viszont növelheti az IGP órajelét (és ezzel együtt a fogyasztást 100W-ig)? Vagy ez baromság? Kérdeztem a topicjában, de lehet túl nehezet kérdeztem, hátha itt van valakinek valami ötlete. :)

(#8963) stratova válasza #40731136 (#8962) üzenetére


stratova
veterán

Ezt ki kellene mérni/monitorozni. Azt se felejtsd el, hogy A8 5600K-nál 3.6, míg A8-5500-nál 3.2 GHz-en jár a CPU. Ehhez hasonlóan A10-5800K 3.8 GHz 100 W és A10-5700 3.4 GHz 65 W (itt van 40 Mhz eltérés az egyéb tekintetben megegyező HD 7660D-nél). Ettől eltekintve nem tűnik baromságnak.

[ Szerkesztve ]

(#8964) mate211


mate211
csendes tag

Ehhez az unlockolt phenom II x2 550 eshez [link] (fél éve használom így , probléma nélkül) ti milyen procihűtőt javasoltok? Tuningolni is akarom olyan 3,6 ~ 3,8 ghz környékére.[link] Ezzel szemezek egy ideje, szerintetek?
Előre is köszi!

(#8965) utgyuru válasza cinkoxid (#8958) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Tegnap mire válaszoltál, ahogy jött, úgy el is múlt, de ma reggel bekapcsoláskor megint ugyanolyan hangosan kezdett, de ahogy nézem a terhelést/hőfokot, nem több mint szokott lenni.
kép

[ Szerkesztve ]

(#8966) Jorus válasza utgyuru (#8965) üzenetére


Jorus
nagyúr

A fordulatszámot figyeld, ha a hőfok változik, az lesz az árulkodó először. Ez egyébként mechanikai hibának tűnik, lehet csapágyas lett a venti, és bizonyos szögben zörögni kezd.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8967) utgyuru válasza Jorus (#8966) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Most megint elkussolt 2 perccel azután, hogy írtam ide...

(#8968) Jorus válasza utgyuru (#8967) üzenetére


Jorus
nagyúr

Milyen a hűtő típusa, és mennyi idős?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8969) utgyuru válasza Jorus (#8968) üzenetére


utgyuru
aktív tag

A gyári hűtő, 2-3 éves.

(#8970) BigDarkJoy válasza utgyuru (#8969) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

csereszavatos....

megfog álni hamarosan

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#8971) cinkoxid válasza agemate (#8960) üzenetére


cinkoxid
senior tag

82 prime alatt gyári hűtővel nem rossz eredmény. CPUTIN az valami más, pontosan nem tudom micsoda, mert elég ritka ha azt is méri :B

(#8972) ovecs válasza ovecs (#8952) üzenetére


ovecs
senior tag

Fejlemény :
Van 1 Gigabyte P31 DS3L alaplapom és egy intel E5200 procim.
Olyan van, hogy 1ik napról a másikra nem bírja a lap/proci a tuningot ?
Eddig kb 2* volt olyan, hogy újraindult, és az általam adott értékekek "elvesztek" , és hiába állítottam bármit is, a gép újraindult, majd betöltötte a default értékeket (FSB és szorzó) , a feszültséget meghagyta.

Elem ki / elem be eddig segített, de ma már ez se működik, ha nem gyári értéken használom, a gép újraindul, még a windows betöltése előtt, és visszaállítja a lap a gyári értékeket.
Plíz help

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#8973) stratova válasza ovecs (#8972) üzenetére


stratova
veterán

Viccen kívül, elemcsere?

(#8974) ovecs válasza stratova (#8973) üzenetére


ovecs
senior tag

Arra is gondoltam. De nem hiszem, hogy az a baj, mivel szelektív módon, például a cpu vcore értéket megtartja
Ráadásul ma már 3* leállt kék halállal, netezés közben kék kockás képernyő, és csak restart segített...

Kezd nagyon gáz lenni a helyzet.... :O

Aida -ban minden érték jónak tűnik, aztán 1* csak puff...

[ Szerkesztve ]

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#8975) Hubba12


Hubba12
senior tag

Sziasztok itt kérdezem mert nem tudom hol kénne... Van egy XFX GTX 280 XXX Ezt képes ki hajtani egy E6600 3.6 GHZ-ra tunningolva? :)

Csak az ASUS!

(#8976) cinkoxid válasza Hubba12 (#8975) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Sztem ahhoz erősebb proci kéne, hogy kihajtsad. De attól is függ, hogy mivel játszol, mennyire van jól optimalizálva. Játékokhoz főleg vga kell.

[ Szerkesztve ]

(#8977) cinkoxid válasza ovecs (#8974) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Lehet vga problémád van. Ha garis még, akkor intézkedj. Viszont előtte érdemes lenne kipróbálni cimboránál a vgát :K

(#8978) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok.

Proci csere előtt állok, Athlon 64 X2 6000+ -ról Phenom II X4 965Be-re. A kérdésem az lenne, hogy szőksége e egy friss windows telepítéssel indítani az új processzort, vagy van e valamiféle különösebb feladat, amit el kellene végeznem, vagy csak simán kicserélem, és működni fog? BIOS-ból a legfrissebb van a lapomhoz, gondolom azzal nem kell semmit csinálnom.

Köszönöm.

(#8979) ovecs válasza cinkoxid (#8977) üzenetére


ovecs
senior tag

Most próbálom, COD4 1280*1024 -> 200-250 FPS.
Lehet ez valami driver probléma ? Én még mindíg az alaplapra gyanakszok....

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#8980) kenta válasza NYPD (#8978) üzenetére


kenta
tag

Csak kicseréled és kész.

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#8981) cinkoxid válasza ovecs (#8979) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Ezt már csak úgy tudod meg ha kipróbálod másikkal. Púpos kondikat nem láttál az alaplapon? BIOS frissítés volt?

(#8982) ovecs válasza cinkoxid (#8981) üzenetére


ovecs
senior tag

Bios frissítés nem volt, púpos kondit se látok. Ráküldtem fél óra terheléstesztet aida -val, minden rendben (proci gyári órajelen)
Továbbra is 2 probléma áll fent:
1.Ha filmet nézek, és kilövöm, akkor kékhalál (Ez gondolom vga driver probléma lehet)
2.Az alaplap nem indul módisított fsb vel (órajellel) + ram arány módosítással -illetve visszaáll gyári értékekre.

Ismerősök közül senkinek sincs s775 lapja , szóval vennem kéne másikat :F

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#8983) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!

A phenom II-es és a bulldozer procik milyen mhz-s ramokat kezelnek?

Köszi előre is! :R

(#8984) Jorus válasza menjapipaba (#8983) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt találod az AMD táblázatát.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8985) menjapipaba válasza Jorus (#8984) üzenetére


menjapipaba
tag

Köszi! :R

(#8986) ovecs válasza ovecs (#8982) üzenetére


ovecs
senior tag

Az első problémát driver update megoldotta... A második probléma fennáll :(

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#8987) deenee20


deenee20
csendes tag

deenee20
(lelkes újonc)

Üdvözletem
A múlt héten rendeltem egy E8400 as CPU-t

SilveRado
(kvázi-tag)

Adatai
Fábián Imre
OTP
számlaszám:
11773456-01147883
Telefonszámom: 30\732-63-83

Regisztrált tagtól és 13.000 Ft ot utaltam neki 2012.12.18. án és
Átvert megkárosított mert egy olyan CPU-t kaptam amire az van írva hogy
INTEL CELERON SL9XN MALAY - 1.80 GHZ/512/800

Szóval kicsitsem az kaptam amiért fizettem.........
Kérem segítsenek mert hiába írok nem válaszol hiába hívom nem veszi fel....
Mit tehetek ?????

A rossz selejtes dolgaidat ha lehet inkább másra sózzad rá de legjobb ha megtartanád magadnak....

(#8988) Jorus válasza deenee20 (#8987) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt találod a megfelelő topicokat:
Mit tehetsz ha átvertek, megkárosítottak (Jogi segítség, hogy feljelenthesd a csalókat)
Jelentsd a csalókat és a rossz üzletfeleket

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8989) Kanczy


Kanczy
veterán

Jól érzem, hogy ez nagy baj...? :(

Valami gyak. random coolermaster hűtő van rajta, de azt mondták, hogy nem szokása melegedni.

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#8990) cinkoxid válasza Kanczy (#8989) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Huh ez elég meleg. Nekem a gyári hűtővel se nagyon ment 65 fok fölé terhelés mellett sem. Jól van pasztázva? A hűtő megfelelően van rögzítve? Találkoztam már olyan esettel, hogy nem érintkezett megfelelően a procival a hűtő és hasonlót tapasztaltam. Muszáj megkérdeznem, de ugye csatlakoztattad a 4pines ventikábelt? :B

(#8991) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Sziasztok!

Sokat nézelődtem a neten, de nem találok egyértelmű választ. Jelenleg egy 960T döcög a gépben, s arra volnék kíváncsi, hogy az újabb processzorok (AM3+, FM1, FM2) közül melyik teljesítményét közelíti meg leginkább (APU-knál természetesen nem számolva a bónusz videokártyával)? Leginkább az FM2-ek érdekelnek.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#8992) cinkoxid válasza Falcon C. (#8991) üzenetére


cinkoxid
senior tag

FX4100, 3870K, 5800K
De elvileg azokat lehet 6 magosítani. (960T)

(#8993) Falcon C. válasza cinkoxid (#8992) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Igen, az enyémet is, stabilan. :D De jelenleg csak 4 mag megy, így is elegendő, ám ha cserélek, ne akarok sokkal gyengébbet. Az Athlon II 750K-ról mi a véleményed (olcsó és mivel van VGA-m, az APU-jét amúgy se használnám)?

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#8994) cinkoxid válasza Falcon C. (#8993) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Elvileg 10% al gyorsabb a tiednél. De mondjuk attól is függ, hogy mire használod. Mert videokódolásban van különbség, de mondjuk játékban főleg a vgán múlik a dolog. Viszont biztos jobb érzés egy újabb procit használni :D

(#8995) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok. Na kicseréletm a procimat, AM2+ foglalatban van egy AMD Phenom II X4 965BE egy AMD Athlon 64 X2 6000+ helyett. Aidával megnéztem hogy minden oké-e, viszont a feszültségek ugrálnak a következő módon: 0.960, 1.152, 1.340V környékén össze-vissza. Ez gond?

(#8996) CoolMan válasza NYPD (#8995) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem gond. Az energia gazdálkodás, visszaveszi a szorzóval együtt. Így ha nem kell, nem fogyaszt annyit.

(#8997) NYPD válasza CoolMan (#8996) üzenetére


NYPD
aktív tag

Vagyúgy. Köszönöm szépen.

(#8998) iodamester


iodamester
csendes tag

AMD Mobil Sempron 3000+ helyett izmosabb Mobil Athlon proceszort-tanácsot keresek-kérek!!!

Acer Aspire 3003 LC notiba keresek egy a jelenleginél izmosabb procit.
Most ez van benne: AMD Mobile Sempron 3000+ / 1.8 GHz
http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Mobile%20Sempron%203000+%20-%20SMN3000BKX2BX.html

Nem vagyok jártas az AMD világában, de gondolom valamilyen Mobile Athlon procival helyettesíthető.
Erre kérnék ajánlatokat, illetve szakmai technikai tanácsokat a hozzá értőktől.

Attila +36303832884

(#8999) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv.
Az érdekelne, hogy a prociba épített grafikus cuccok mennyire erősek (mondjuk egy Sandy i5)? Egy HD6870-et utolérnek, vagy rohadt messze vannak tőle? AMD vonalon mi a helyzet?

(#9000) csucsbicep válasza #90933760 (#8999) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

6870-től, mint Makó Jeruzsálemtől. Az újabb Trinitykben viszonylag erősnek nevezhetőek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.