Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) stratova válasza Garsza (#8399) üzenetére


stratova
veterán

Ivy témában eléggé kelendő.
FX szerintem munkára jobb mint játszani. Nem mondom, hogy utóbbira rossz lenne, de nagyon erős az előd CPU. Ha kisebb fogyasztás mellett akarsz nagyobb játékteljesítményt, akkor nem ő az no1 (mindemellett Vishera szimpatikus darab). De érdemes mérlegelni azt is, mekkora befektetéssel mekkora előnyre teszel szert és mennyivel csökken a fogyasztásod. Egyszerűbb a képlet ha egy hőn áhított játékod jelenleg CPU limites.

(#8402) Garsza válasza stratova (#8401) üzenetére


Garsza
veterán

A váltás oka nem csak a fogyasztás nem rég vettem egy 7870 videokártyát és a jelenlegi procim nem mindég hajtja 100% BF3 Multiban. KB 10000HuF ráfizetéssel tudnék váltani erre a lapra meg egy I5-3570K ra

(#8403) MeroM


MeroM
senior tag

Jóestét uraim! olyan kérdésem lenne hogy akadt egy asrock lap amelybe belekerült egy Pentium 4 2.4Ghz s Prescott magos 533fsb, 1mbl2 es proci amely az alaplap és a processzor által is támogatnia kéne a HT t és nem teszi! valami ötlet?! 3.00ás bios van fent!

(#8404) margithid


margithid
veterán

A haswel apu-k mikor jelennek emg pontosan, lehet róla tudni már valamit? Elöször csak i7 vagy i5 is várható a megjelenéskor?

(#8405) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem,Sikerült vennem processzort a gépembe pont ma jött meg egy DualCore E2140 es és van egy MSI g31m típusú lapom és ugye ez eredetileg 1,6ghz et tud,gyári intel hűtője van!
És érdekelne hogy meddig tudom húzni a procit hogy Atom Stabil maradjon ?
Mivel ezt ilyen letöltős netezős filmezős gépnek akarom megcsinálni és szerintem a nap 24 órájából 18 at menne :) így mindenképp stabilan kell hogy menyem! Köszi :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#8406) napoleon2323 válasza Smile8822 (#8405) üzenetére


napoleon2323
tag

Szia!

De csak ha "netezős, filmnézős és letöltős" gép lenne miért akarod húzni egyáltalán? :)

With every conflict I grow stronger!

(#8407) Smile8822 válasza napoleon2323 (#8406) üzenetére


Smile8822
senior tag

Kíváncsi vagyok mit bír ;]

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#8408) napoleon2323 válasza Smile8822 (#8407) üzenetére


napoleon2323
tag

Ja hát te tudod! :D
Szerintem perceken belül jön egy profi és megmondja. :)
De azért számíts arra, hogy ezt teljesen pontosan nem lehet felmérni, mert ahány processzor, annyi különböző értéket bírnak. :)

With every conflict I grow stronger!

(#8409) Smile8822 válasza napoleon2323 (#8408) üzenetére


Smile8822
senior tag

Én tippem olyan 2,6Ghz de kíváncsi leszek mit mondanak :K Bár normális hűtővel 3Ghz felett is szépen megy mert találtam róla infot :)

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#8410) Jorus válasza Smile8822 (#8409) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egy jobb lapban simán megy 3GHz felett, ha meg tudod hűteni. Esetedben a szűk keresztmetszetet nem a CPU, hanem a lap jelenti. Támogat 333MHz-es procikat is, tehát azt még jó eséllyel stabilan tudja, így CPU-tól függően 2.5 - 2.7GHz-et el lehet érni vele.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8411) Smile8822 válasza Jorus (#8410) üzenetére


Smile8822
senior tag

Értem!
Köszönöm :R
Szóval akkor a gyári hűtéssel 2,7 ig húzhatom ? De először 2,5 re állítom :K

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#8412) Jorus válasza Smile8822 (#8411) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ahogy napoleon2323 is mondta, a procik eltérnek tuningpotenciál tekintetében, de a 2.7GHz jó eséllyel meglesz gyári hűtéssel is. Alaposan teszteld ki, figyeld a hőmérsékleteket, és fontos, hogy minden releváns feszültséget manuálisan, tesztelés után állíts be.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8413) Smile8822 válasza Jorus (#8412) üzenetére


Smile8822
senior tag

És mit kell beállítani :)

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#8414) Jorus válasza Smile8822 (#8413) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt találsz leírást az FSB jumpereléséhez, a többit BIOS-ban, ha van rá lehetőség. VCore, FSB/DRAM arány, VDimm, PCI-freki, stb. Megjegyzem, nem egy tuningbarát lap. Ha elakadsz, itt tudsz segítséget kérni legkönnyebben.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8415) Smile8822 válasza Jorus (#8414) üzenetére


Smile8822
senior tag

Köszi meglesem :) :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#8416) SIRIOS


SIRIOS
csendes tag

Sziasztok érdeklődnék ASUS M2N SLI alaplapom van és AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+os Proci van benne. Szeretném lecserélni a procit milyen procit érdemes vennem bele?
A válaszokat előre is köszi.

(#8417) Viktor77 válasza SIRIOS (#8416) üzenetére


Viktor77
titán

Ahogy látom, a 95W-os X4 965 a max. amit beletehetsz.

MOD: Na, ja, nem 965, hanem 945.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8418) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!
Tud valaki ajánlani nekem egy olyan oldalt,ahol a különböző procikat egy listába téve össze lehetne hasonlítani? Anno régen volt egy ilyen linkem,de az már nem működik sajnos!
Köszönöm a segítséget!

(#8419) solfilo válasza Howkeddlee (#8418) üzenetére


solfilo
veterán

Itt van két hasznos link: katt!

solfilo

(#8420) CoolMan válasza Howkeddlee (#8418) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Nézd meg ezt meg még ezt is.

(#8421) Alastair' válasza SIRIOS (#8416) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Phenom II X4 945

Alister from Hell

(#8422) Howkeddlee válasza CoolMan (#8420) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Köszönöm szépen skacok! Csak mégegy kérdés! Nemtudjátok hogy a Passmark Software-nél a régebbi (2008 előtti) procikat hol találom meg a listában? Mert utolsóként ki is van írva a listában,de nincs pl következő oldal. Köszönöm a segítséget!!

(#8423) CoolMan válasza Howkeddlee (#8422) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A "Search for your CPU Model" ott meg tudod keresni. [link] "Find CPU"

(#8424) Howkeddlee válasza CoolMan (#8423) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Köszi szépen!! :R

(#8425) MeroM válasza Smile8822 (#8415) üzenetére


MeroM
senior tag

g31 az az "alja" a 775 nek, szerezz be egy P35 , p43,p45 ös lapot és láss csodát:D 2140 gyári magas! hűtővel, alapfeszen 2.8Ghz :R

(#8426) tope


tope
addikt

Üdv
Lehet nem lesz egyszerű a kérdésem, milyen teljesítmény növekedés lesz majd, hogy a mostani E5400 procimat (2x2GB 1066-os Rammal) lecserélem egy I3 2120-as procira (2x4GB Ramra hozzávaló olcsóbb alaplappal) ?

(#8427) MeroM válasza tope (#8426) üzenetére


MeroM
senior tag

érezhető :Y

(#8428) kovsol válasza tope (#8426) üzenetére


kovsol
titán

Mire akarod használni? Az se mind1.

May the Force be with you!

(#8429) tope válasza kovsol (#8428) üzenetére


tope
addikt

Semmi extra dolog, adott esetben DVD-be való konvertálás, általános felhasználás (net, filmnézés, pár éves játékok). Igazából azért váltok, mert jó (az enyhe kifejezés :B ) ajánlatot kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#8430) Alastair' válasza tope (#8426) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nagyon jó csere, megéri. :K

Alister from Hell

(#8431) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!

Beszereltem az új i5-2400 procimat, gyári hűtővel. Csináltam Everest-tel egy CPU Stress tesztet, és ilyen hőmérsékletek lettek:

78 fok fölé 20 perc után sem ment, és mikor leállítottam a tesztet, kb 3 perc után hült vissza 40 fok körülre.
Kérdésem, hogy sok ez? És most teszt közben 100%-on járt mind a 4 mag, játék közben gondolom nem fog... ott milyen hőmérséklet az ami még elfogadható?
Köszi :)

[ Szerkesztve ]

:-)

(#8432) csucsbicep válasza marcusa (#8431) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Teljesen rendben van.

(#8433) marcusa válasza csucsbicep (#8432) üzenetére


marcusa
addikt

:R köszi! Vajon játék közben is felmegy majd ennyire?

Ja, és játékokat kell újratelepíteni, hogy tudják hogy most már 4 magos procit használjanak?

[ Szerkesztve ]

:-)

(#8434) csucsbicep válasza marcusa (#8433) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Játékok közben soha sem lesz ilyen meleg.

Nem kell őket újratenni.

(#8435) marcusa válasza csucsbicep (#8434) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi :K
Teszteltem is, most játszottam egy negyed órat a GTA 4-gyel, és mikor kiléptem, 55 fokott mutatott :)
Valamint azt vettem észre az eddigi G840-hez képest ugyan azokkal a beállításokkal és vga-val, hogy míg azzal leesett forgalmas nyílt terepen 18-ra is az Fps Fraps-al mérve, ezzel nem ment 36 alá :Y

:-)

(#8436) csucsbicep válasza marcusa (#8435) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ezen nincs mit csodálkozni főleg nem GTA4 alatt. :D Eleve magasabb órajel, több cache, 2 vs 4 mag.

(#8437) MeroM válasza marcusa (#8435) üzenetére


MeroM
senior tag

ugyanilyen problémám volt felraktam az alaplapi kezelő drivert, és az EPU nál a Vcore Downvoltage t highról nonera állítottam és nem ment 60 fok fölé! :R azután szereztem egy Termaltake 400 as coolert és már nincs probléma maximum 55 fok Hight ra állítva!

(#8438) SIRIOS válasza Viktor77 (#8417) üzenetére


SIRIOS
csendes tag

Köszi

(#8439) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy vettem egy másik házat mert nem fért volna bele az új vga-m és amikor áttetem a régiből az újba és próbálnám indítani a gépet akkor azt írja ki a monitor hogy no video input. próbáltam már kivenni az egyik ramot majd a másikat, slotot cseréltem, lehúztama hdd-ket. rákerestem a neten és azt írták hogy úgy derül ki a hiba hogya lapra csak a tápot kötöm rá meg a procit hagyom csak rajta és ha indul akkor nem az a gond és így tovább ramokkal stb... na most nekem minden hogy indul csak akkor nem ha a cpu van rajt. Szóval ezekszerint tönkrement? mert cserénél nem vettem ki húzva még nem volt. megnéztem a kondik nincsenek kipúposodva,lap tápcsatlakozója sem égett. van valami ötletetek?
válaszokat előre is köszönöm

(#8440) marcusa válasza MeroM (#8437) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi neked is :)
Mi az az EPU?

:-)

(#8441) MeroM válasza marcusa (#8440) üzenetére


MeroM
senior tag

valami alulfeszelési dolog, nekem úgy működött hogy egy másik típusu alaplapnak a driverét raktam fel amm a hozzá kapott alaplapi progiban nem volt beállítás.

(#8442) Garsza válasza CsonkaImo (#8439) üzenetére


Garsza
veterán

Mikor nem indul az alatt mit értesz nem pörögnek fel a ventik sem. Meg mikor nincs benne a proci akkor mi indul el?

(#8443) CsonkaImo válasza Garsza (#8442) üzenetére


CsonkaImo
addikt

közben megoldódott köszi szépen a 8 pines nem volt normálisan csatlakoztatva

(#8444) csucsbicep válasza marcusa (#8440) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Asus szoftver, azzal tud állítani a teljesítmény és a fogyasztás közt, vannak profilok.

(#8445) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Adott egy őskövület.

Compaq Deskpro EN

Everest mondja:

Intel Celeron, 600mhz (9x 67)
Alaplap : Compaq Deskpro
Alaplapi lapkakészlet Intel solano i815e
128mb sdram

Műhelybe lenne netezésre és PDF olvasásra.
Komolyabb gépet nem tennék ki a körülmények miatt.
Az a gond hogy böngészés alatt általában 100%on pörög a processzor.
XP friss telepítés --> Mozilla fel, és ez van, tehát semmi egyéb nincs, így is már jópár dolgot offoltam, hogy ne menjen a háttérben, többek között a megjelenítés is le van butítva.
gyors guglizás után találtam K-Meleon nevű böngészőt amiről azt írták a legkevesebb a gépigénye.

A kérdés az lenne normális ez a processzorkihasználtság? Ilyen gép Xp-vel már nem alkalmas internetezni? (nem orbaszájba szörfözn)
Lehet e húzni a processzoron valamennyit?

(#8446) MeroM válasza csucsbicep (#8444) üzenetére


MeroM
senior tag

igen de asus és asus támogatás is más. alaplapfüggő.

(#8447) csucsbicep válasza MeroM (#8446) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ezt most nem értem hogy jön ide.

(#8448) Viktor77 válasza #81556480 (#8445) üzenetére


Viktor77
titán

Ne haragudj, ha bántólag hangzik, de kuka az egész. Nem elég netezni, ahogy nekem már 3 gigás P4 sem volt az.
Gyakorlatilag nulla ram (ennél az XP is többön szeretne elterpeszkedni), nulla processzorral. Húzni nem érdemes, nem nyernél vele érdemi javulást.

Vegyél egy nagyon olcsó 775-ös lapot valami alaplapi VGA-val, egy ezer forintos 420-as cerkával, meg legalább 1 giga rammal. Ez olyan 6-8K. Ez sem erőmű, mégis fényévekre leszel a mostani gépedtől.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8449) #81556480 válasza Viktor77 (#8448) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszönöm!

Egyáltalán nem bántó.
Erre voltam kíváncsi!
:))

(#8450) sanyek2


sanyek2
senior tag

Nagyjából 20 K-ért milyen 1155-ös CPU-t kapok? (Komoly kérdés, szóval a "Hibá", "Elégetett" jelzők maradjanak talonban.. :D )
Csak emiatt kérdem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.