Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23001) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Nincs itt olyan aki ryzen 3xxx vagy 4xxx APU procival használ windows alatt plex media szervert? Érdekelne hogy hogy bírja a hardvere átkódolást :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23002) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Jó topic?
Egy i5-4460T procival nem indulnak az oprendszerek.
Ubuntu ennyit dob ki:
CPU 3: Machine Check: 0 Bank 0: f20...
TSC 0
PROCESSOR 0:306c3 TIME 1605120119 SOCKET 0 APIC 6 microcode 28
CPU 3: Machine Check: 0 Bank 2: f20.....
TSC 0
PROCESSOR 0:306c3 TIME 1605120119 SOCKET 0 APIC 6 microcode 28
CPU 3: Machine Check: 0 Bank 3: be00....
TSC 0 ADDR ffffffffa0cd5887 MISC ffffffffa0cd5887
PROCESSOR 0:306c3 TIME 1605120119 SOCKET 0 APIC 6 microcode 28

Többi rendszer csak simán megáll. Windows 7, 10 telepítő is megáll.
Hűtés jó. Mi lehet a probléma?

(#23003) zsigomark3 válasza csadi0011 (#23002) üzenetére


zsigomark3
tag

Ez pontosan milyen alaplapban van?

Gyanakszom a chipset vagy bios nem kezeli megfelelően, nagyon nagyon talán egy bios frissítés megoldhatja

[ Szerkesztve ]

Üdv: Márk

(#23004) csadi0011 válasza zsigomark3 (#23003) üzenetére


csadi0011
őstag

Nem nálam van. BIOS frissítés nem oldotta meg. Kukázni akarták amúgy is, majd meg kell próbálni másik lapban a procit.

(#23005) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! A Ryzen 7 Pro mobil APU-kba integrált Radeon Vega 10 videokártyák tudnak 4k 60 Hz-es jelet kiadni HDMI-n?

(#23006) LobiDrg


LobiDrg
aktív tag

Sziasztok ! Jelenleg egy FX8320-at használok 4Ghz-en. A kérdésem az lenne, hogy megérné e lecserélni egy I7 3770-re ?

(#23007) zsigomark3 válasza LobiDrg (#23006) üzenetére


zsigomark3
tag

Szia LobiDrg,

A megérné-e kérdésre a választ neked kell tudnod, hogy mit profitálsz belőle.
Mit kell kihajtani azzal a procival? Nyilván internet böngészésre mindkettő tökéletes.
Játékra, húzósabb igénybevételeknél 15% al erősebb lehet az intel, és?

Ha megnézed mindkét proci 2012 es, nem mai darabok, én úgy vagyok vele ha upgradelek már újabb platformot veszek, nem régebbit/azonos korút.
Bár azt nem írtad hogy mennyit szánsz rá és hogy használtan veszed vagy újonnan, bár újonnan nem is tudom hogy lehet e még kapni :DDD

Nyilván nem érné meg, mivel ennél a platform váltásnál alaplapot is kell cserélned.

Ha kis upgradelni akarsz akkor (bárnemtudom milyen alaplapod van) akkor csak procit cserélnék, használtam néha nagyon jó árban ki lehet fogni hardveraprón, ha az alaplapod elbírja a 125W tpd-s procikat akkor egy FX8350 /8370, ha az alaplapod netalántán kezeli (és a tápod is elbírja) a 220W -tdp procikat akkor FX9370 /9590 et próbálj meg venni.

Ha nagy upgradelni akarsz akkor pedig újabb platformot nézz, javaslom 6. gen inteltől, ddr4től felfelé.

De ez csak az én véleményem.

Üdv: Márk

(#23008) LobiDrg válasza zsigomark3 (#23007) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Egy Sapphire RX580 Nitro+ 8gb special edition és 2X8 GB 1866Mhz-es Kingston memória van most jelenleg. Legfőképp játékra használom a gépet Fhd felbontásban. A tápom elbírná simán az FX9590-et is de sajnos ahhoz is alaplapot kellene cserélnem, mert a jelenlegi sajnos nem támogatja (ASUS M5A97 EVO R2.0) Anyagi okok miatt maradnék a DDR3-nál meg a processzorhűtőt sem cserélném le szívesen. Lényegében egy kis upgrade lenne a cél, amennyiben van értelme :) .

[ Szerkesztve ]

(#23009) zsigomark3 válasza LobiDrg (#23008) üzenetére


zsigomark3
tag

"Lényegében egy kis upgrade lenne a cél, amennyiben van értelme" = nincs

a fent írt platformokon (mindegy hogy intel vagy amd-ről van szó) ugyanúgy a cpu lesz a szűkkeresztmetszet, mindegy hogy melyiket teszed az rx580 és a 16gb ram mellé, azok rendben vannak.
Ha játékra használod ne keserítsen el, szerintem fhd-ba mediumon mindennek kell mennie (?)
a kis upgraddel semmit sem nyersz, max annyit hogy elmondhatod hogy már i7-es intelről játszol...

Nem akarom elvenni a kedved, nem olyan vészes az FX8320, de nyilván ha akarsz procit cserélni, akkor vedd meg az i7-et

Üdv: Márk

(#23010) LobiDrg válasza zsigomark3 (#23009) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Pontosan erre voltam kíváncsi. Meg vagyok elégedve az FX-el is (Pedig sokan szidják) csak szerettem volna egy kis pluszt. El tudnám adni a jelenlegi processzor+alaplap kombót jó áron ezért gondolkodtam a cserén, de így akkor marad a jó öreg FX. Majd akkor még kicsit várok a váltással és egy újabb platformra ruházok be.:) Köszönöm a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#23011) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Sziasztok nem rég összeraktam 1 gépet és annyi a gondom vele hogy miután befejeztem a játékot a proci nem megy vissza alapjáratra hanem turbó modban marad mitől lehet ez? Ryzen 2600x-em van, fenn van minden program az alaplaphoz(gigabyte aorus elite b450). Miután befejeztem a játékot látom 4000mhz-felett megy a proci és nem értem miért amint az easy tune nevű programban átkapcsolom oc-ra és vissza simára utána rendbe jön remélem tud valaki segíteni. Köszi előre is! (nem húzom sehogysem a procit nem is akarom bőven elég így ahogy van)

[ Szerkesztve ]

(#23012) CirrMee válasza hunvarlan (#23011) üzenetére


CirrMee
addikt

Pl chipset driver telepítése, és ezáltal Ryzen Balanced energiaséma használata...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#23013) hunvarlan válasza CirrMee (#23012) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Pont ez van beállítva mégis csinálja ezt a dolgot ezért nem értem....

[ Szerkesztve ]

(#23014) tokha


tokha
csendes tag

Sziasztok, tegnapi gépösszerakás után ma próbágattam az új masinát. B550 tomahawk alaplapba került egy Ryzen 5 3600, amit jelenleg gyári beállításokkal auto üzemódban, gyári hűtővel használok.
Auto beállításokkal a processzor maximális Boost órajele 4,2 GHz ehhez nem is piszkáltam, mondom ha gyári akkor csak nem jelent gondot. Amit viszont furcsálok, hogy a gyári hűtővel az idle hőfök 50°C körüli, ez még önmagában nem is jelentene problémát, de amint elindítottam egy CineBench-et kb 1 perc után a Boost órajellel a proci hőfoka már 90°C fölött volt ami emelkedett tovább.
Gépház oldalai lekerültek, ellenőriztem a pasztázást ami rendben volt, a gyári hűtő is megfelelően lett rögzítve. oldalak nélkül újra elindítottam a Cinebecnhet ugyan az volt az eredmény hőfok 90°C fölött és nőtt.
A kérdésem az, hogy ez abból adódhat, hogy a gyári hűtő még gyári beállítások mellet is kevés? :((
Vagy esetleg létezne hogy a procinak van valami gondja és magasabb hőt produkál mint kellenne? :F

(#23015) Viktor77 válasza tokha (#23014) üzenetére


Viktor77
titán

A hűtő is kevés, meg a fesz is auton van, amit a lapok nagyon "biztonságosan" nagyon magasra emelnek.
Ez ilyen.
Cserélj hűtőt és a topicjában kérdezd meg a biosbeállításokat manual (sokkal alacsonyabb) feszhez.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23016) zsigomark3 válasza tokha (#23014) üzenetére


zsigomark3
tag

Viktor77 jól összefoglalta

egyébként ne használj cinebecnhet :P

használd arra a géped amire összeraktad hátha nem melegszik fel annyira, ha érdekel közbe a temp - msi afterburner, on screen display -el kiiratod

Üdv: Márk

(#23017) solfilo válasza kelna91 (#23005) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!
Igen, az APU képes rá simán. Ha a gyártó olyan HMDI kimenetet rakott, ami tudja (1.4 helyett 2.0), akkor megy a dolog. :K

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#23018) kelna91 válasza solfilo (#23017) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi! :R Kerestem mindenhogy, de sehogysem találtam konkrét infót arról, hogy tudja-e. Az Intel procikról tudom csak konkrétan, hogy nem támogatják a 4k60-at HDMI-n.

(#23019) CirrMee válasza hunvarlan (#23013) üzenetére


CirrMee
addikt

Pont ez van beállítva mégis csinálja ezt a dolgot ezért nem értem....

Annak minimum procihasználat 90% van beállítva, nem kell miatta csodálkozni. Kézzel átállíthatod, vagy választhatsz másik profilt. Fogyasztásra amúgy minimális hatása lesz, mert a feszültséget visszaveszi a lap által.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#23020) solfilo válasza kelna91 (#23018) üzenetére


solfilo
veterán

Nincs mit! :)
Mondjuk csak a desktop APU-król tudom, hogy tudják, gyanítom a mobil verzióknak is megy, ugyanaz a lapka kb. Ami gond lehet, ha a laptopgyártó csak HDMI 1.4-et tesz a gépre, mert akkor csak 30Hz lesz a végeredmény.

solfilo

(#23021) lsfilm


lsfilm
csendes tag

Sziasztok, van egy i7 7700k procim, 1080ti videokártyával. Főleg játékra használja a kölök. Érdemes váltanom 9900 és 2080ti - re? A teszteken ahogy látom kB 5 százalékkal gyorsabb csak a 9900. Meg az ára is kB ugyanannyi.
Köszönöm

(#23022) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Érdeklődni szeretnék. Miben különböznek egymástól 8. és 9. generációs Intel CPU -k?
A kérdés azért érdekel, mert gondolkodmo hogy váltok I5-9600k -ról I7-8700K -ra. Volna bármi amiben vissza lépés volna ez a váltás?

(#23023) szudar90


szudar90
csendes tag

Üdv!
Nem tudom, hogy jó helyre írom e ezt... de majd kiderül :D
Adott egy Pentium Gold 5400as proci és Samsung 4K tv. Összekötöttem egy sima hdmi (1.4) kábellel és az a problémám, hogy kis ablakban teljesen jól mennek a filmek, viszont ha teljes képernyőre teszem kicsit laggol. Másik kábel kellene vagy ennyit tud az integrált vga? Beállításoknál 30hz a plafon, erre van állítva.
Előre is köszi a válaszokat!

Soha ne add fel !

(#23024) Elk_hound válasza Garsza (#23022) üzenetére


Elk_hound
tag

Semmiben nem visszalépés. Az Intel keresztségében a generációváltás néha csak a típusszámok szintjén valósul meg...

[link]

(#23025) Borsodi87


Borsodi87
újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. asus x401a1 gépen cseréltem cpu-t intel 2020m--->intel i3110m re. hőmérséklet tartós 40-50 fok. ment szépen. majd bizonyos idő közönként kikapcsol. gond nélkül visszakapcsolható. majd ismét egy bizonyos idő után kikapcsol. akkumulátor és tápról úgyszintén. Ha bios módban van a gép, akkor is. nem csak Windowsból. köszönöm a segítséget.

(#23026) Viktor77 válasza Borsodi87 (#23025) üzenetére


Viktor77
titán

A chipset a lényeg. A 2020M-et belarakhatod (most hirtelen nem tudom pontosan) egy Express Intel chipsetes lapba, de asszem ez a max ebbe a chipsetbe (ez ilyen butított chipset).
Belerakhatsz nagyobb procit, de pontosan fél óránként ki fog kapcsolni a gép.
Fura korlátozás, meg ugye fél órát hibátlanul működik, de ez van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23027) Tim82 válasza Borsodi87 (#23025) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha HM70 chipsetes a notid alaplapja, akkor a Core i3/i5/i7-re csere megtörténte utáni kb. 30 percenkénti lekapcsolás nem bug, hanem feature.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23028) Viktor77 válasza Viktor77 (#23026) üzenetére


Viktor77
titán

Meg is van, ez az a chipset.
És itt, lent a hsz-eknél olvashatsz erről.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23029) Borsodi87 válasza Viktor77 (#23028) üzenetére


Borsodi87
újonc

Köszönöm szépen.

(#23030) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek,

Segítséget kérnék tőletek.
Van egy I7 10700k-m. Egy MSI Z490 Unify alaplap van alatta.
A hűtéséről pedig egy Noctua NH-D15 gondoskodik. A biosban most minden auto-n van. Egyedül az XMP profile1-et kapcsoltam be a 3200mhz-es ram sebesség eléréséhez. S a hűtéshez beállítottam a Tower Coolert.

Valahol olvastam és írták,hogy érdemes beállítani fix feszültséget neki.

Érdeklődnék,hogy mit kellene beállítani,hogy hosszú távon stabilan fusson a proci?

Most,hogy minden Auto-n van a hőfokok eléggé tűrhetőek. Intel Diagnostic Tool teszt alatt nem ment a proci 80fok fölé.

A kérdésem,hogy maradhat minden auto-n a biosban vagy azért érdemes valamit mókolni a biosban?

Előre is köszönöm a válaszokat.
:R

(#23031) Low Noise


Low Noise
senior tag

Sziasztok!

Van egy öreg I7 3770 nem K procim, asrock Z77 alaplapban tuningoltam is, NO-K OC-t bekapcsoltam, minden szép és jó, csak a szorzó billeg CPU-Z ben nézve 41, 42 ritkábban 43 ra. Lehet ezt stabilizálni 43-ra?

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#23032) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Mivel nem nagyon találtam vásárlás előtt infót hogy fog e működni amit kinéztem proci ezért gondoltam leírom hátha másnak is segítség lehet.
A lényeg hogy van egy ASUS Z9PA alaplapom. Az E5 2640V2 es procimat akartam lecserélni valami erősebbre mert a 2GHz(2,5GHz 1 core turbó) es alapórajelet kicsit keveseltem, hiába a 8 mag 16 szál.
Végül barátságos áron találtam itt hardveraprón egy E5-4650 es procit nem sokkal 10K fölött ami akár jó is lehetett volna nekem, mert ennek 2.7 az alap órajele. 2.9 az all core turbója és 2 magon tud torbózni 3.3 GHZen.
Az egyetlen probléma csak az volt hogy az alaplap elvileg csak az E5-2600 series procit támogatja csak hivatalosan és nem tudtam hogy mit fog szólni a 4650 hez.
Sikerült lebeszélnem az eladóval hogy elküldi hogy leteszteljem és ha működik akkor fizetem.
Szerencsére működik. teljesen jól kezeli az alaplap így gondolltam valahova megírom forumon hogy lehet ilyen procival is próbálkozni lga 2011 es platformon.
Egy furcsaság van csak hogy nem nagyon akar terhelés alatt turbózni. Desktopon teljesen szorgosan turbózik, de elindítok egy cinebenchet és szépen minden magon beáll a 2.7GHzre fixen pedig HWinfó szerint 110W fölé nem megy és a hőmérsékletek se vészesek. A TDP keretet pedig 150Wra állítottam amivel gazdálkodhat.
3Dmark alatt 2,9-3 Ghz ig elturbózik, de 3.3 at az alatt sem igazán láttam :(

[ Szerkesztve ]

(#23033) Ueda válasza ityam (#23032) üzenetére


Ueda
senior tag

200 W vagy nagyobb TDP kerettel is próbáld meg. Veszítenivalód nincs vele.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#23034) ityam válasza Ueda (#23033) üzenetére


ityam
senior tag

Gondolkodok rajta csak nem tudom mennyire szeretné azt az alaplap. A HWinfo szerint elvileg lehet 200W a power limite a procinak.
Amit még nem tudok hogy a QPI clock az hwinfo szerint miért csak 3200MHz. Bios szerint 4000 de slow mode ban. Pedig Fast mode van beállítva biosban. Azt sem tudom hogy mennyit befolyásolhat ez sebességben.

(#23035) modern


modern
aktív tag

Sziasztok!
Bocs ha full amatőr vagyok.
Mostanában nem igazán volt időm/kedvem ennek utánanézni.
Beadta a kulcsot a videókártyám és most nem tudok hirtelen újat venni viszont van egy ryzen 3 2200g procim.
Ebben van integrált vga olyan kérdésem van, hogy ez megy hybrid crossfire-vel?
És ha ilyen milyen kártyákkal?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#23036) solfilo válasza modern (#23035) üzenetére


solfilo
veterán

Az ilyesmi kihalt már jó pár éve (dual graphicsnak hívták, a hybrid crossfire még előbb múlt ki tán), utoljára talán a Kaveri ment max R7 250-el, de már akkor se nagyon reklámozták, mert nagyon programfüggő volt, hogy mennyire ment. Pl itt összesítésben alig hozott valamit az A10+R7 250 az egyedülálló R7 250-hez képest.
Használd a Vega8-at magában, remélhetőleg magas órajelű (2933-3200) RAM van alatta dual channelben.

solfilo

(#23037) LoyalGuard


LoyalGuard
tag

Sziasztok!

Adott az alabbi config:

Haz: Cooler master Masterbox MB511
Alaplap: Gigabyte X570 Gaming X
CPU: Ryzen 5 3600 + Stock huto + Arctic MX4
Ram: G.skill F4-3200C16D-16GTZR
GPU: MSI GTX 1070 Gaming X

Tanacsot szeretnek kerni hogy mitol lehet a CPU Y-cruncher alatt 96 fokos?
Ertem hogy stress test, de vegig 4,2ghz-en porog, nem throttlingol. Semmit nem allitottam rajta, BIOS-t beken hagytam.
COD Warzone alatt ugyanezek a szamok.
Idle-ben / netezve 40-60 fok kozott mozog, 7-8 fokokat ugralva.
Teljesen uj build, 2 napos.

Sajat gepem is 3600 de az nem viselkedett igy a stock hutovel anno.

Elore is koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#23038) Viktor77 válasza LoyalGuard (#23037) üzenetére


Viktor77
titán

A válasz: auto fesz. A lap addig feszeli ameddig csak lehet, ez a sebességnek jót tesz, a hőmérsékletnek nem.
Állíts be egy max 1.3V-ot (ez az érték nem biztos, kérdezz rá a topicjában mi a hosszútávú egészséges fesz), mindjárt barátibb hőmérsékleteket fogsz látni.

A stock hűtőt meg cseréld le, már egy 5K-s darabbal is 10 fokot nyersz minimum.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23039) LoyalGuard válasza Viktor77 (#23038) üzenetére


LoyalGuard
tag

Igen, par hsz-el feljebb mar valakinek ugyanez volt a problemaja, csak hat akkor 2-vel tobbet kellett volna kattintanom... :O
Szerencse hogy ismeros csak jatszani akar, semmi komoly ;]
Koszonom a valaszt!

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#23040) DraXoN válasza LoyalGuard (#23039) üzenetére


DraXoN
addikt

Csak kíváncsiságból, de milyen alaplap van a saját gépedben a 3600 mellett?

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#23041) LoyalGuard válasza DraXoN (#23040) üzenetére


LoyalGuard
tag

Asus X570 Prime-P.

Ott is volt par napig stock huto rajta (mert nem erkezett meg a beQuiet rogzito), de az nem produkalt ilye szamokat. Nagyon nem. :(

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#23042) richies


richies
senior tag

Sziasztok. Adott a köv config
AMD 3600 stock hűtővel
Gigabyte b450 lap
2 extra hűtő a házban
Bejelentkezés után kb 50fok a cpu játék közben 75-80 is akár.

PCX azt ajánlotta, kell jobb hűtő.
Tegnap játék közben újraindult a gép, s azóta boot loop vsn , windows javítási kísérlet felirattal.

Gép garis még.

PCX azt válaszolta, kell jobb hűtő.

Lehetségesz hogy így tönkre tegye a rendszert a túlmelegedés?

Köszönöm

Rozsomak of Power

(#23043) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Procituninghoz milyen tesztprogramot ajánlotok? Ami jól megizzasztja a CPU-t...

(#23044) DraXoN válasza richies (#23042) üzenetére


DraXoN
addikt

Nem hiszem, a 80fok bőven nem "túlmelegedés" még.
A gyári hűtő azért annyira lehűti, hogy túlmelegedés miatt ne induljon újra (azt az értéket azért meg se közelíti a rendszer).
Újraindulás lehet szoftveres okból (driver vagy sérült windows telepítés), vagy hardveres okból. Hibás alaplap, tápegység, cpu, memória... de lehet hibás háttértár is (vagy hibás sata kábel ha nem m.2 a meghajtó).

Nem tudom windows 10 esetében hogy van, de régebbi windowsoknál lehetett logolni az indulási folyamatot így hibát keresve "hol akad ki". De meglehet próbálni egy csökkentett módban indítást is (az is kizár pár lehetséged drivert ami bekavarhat).

HA hardveres eredetű a hiba elsőre én a tápegységre gyanakodnék.. Milyen márka, milyen korú?

LoyalGuard:
a X570 Prime-P egy komolyabb lap, finomabb (és pontosabb) a feszültségszabályzása amire képes, így lehetséges nem eteti annyira nagyon a cpu-t mert stabilabb tud lenni az esetleges hirtelen terhelésváltozáskor is. De a cpu-cpu szilícium minőségének különbsége is számít, lehet pont egy jobb példány lett egy "gyengébb" példányhoz hasonlítva amire az alaplap rátett még egy adag különbséget.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#23045) Sztyepadzso válasza richies (#23042) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Attól a stock hűtőtől azt várható, hogy amíg megérkezik az igazi, addig be tudd kapcsolni. Ezen felül a biosban be kell lőni a görbét és a mintavétel gyakoriaágát, mert különben feszt ugrál a fordulatszám.

Rakd újra a Windowst ezek szerint addig eljutsz.

(#23046) LoyalGuard válasza DraXoN (#23044) üzenetére


LoyalGuard
tag

Nyilvan visszavihetnem oket, de eros bukoval gondolom.
Szerintem itt akkor maradok annal, hogy kap majd hamarosan egy normalis hutot es alulfeszelem.
Aztan idovel meglatjuk.

Koszi a segitseget!

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#23047) DraXoN válasza LoyalGuard (#23046) üzenetére


DraXoN
addikt

Elméletben 1 kategória a két alaplap, de az ASUS-nak jobb a VRM minősége.. bár cserébe "nyersebb" kinézetre az alaplap (már akinek utóbbi számít.. de valahol máshol lett megfogva a költség gyártáskor).
De 3600-hoz mind2 alaplap "overkill" végső soron (csak finomabb szabályzást tesz lehetővé az Asuson használt VRM, amit lehet ki is használ a cpu vezérlésekor az alaplap).. igazán különbség viszont 12/16 magos cpu-knál jönne ki tuning mellett, a gigabyte ezen alaplapja hamarabb "elmelegedne".. Míg az Asus VRM-e azonos pár drágább lapján levőkkel is (gyakorlatilag a kategória legjobbja VRM minőségben jelenleg).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#23048) richies válasza Sztyepadzso (#23045) üzenetére


richies
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

Usb-rol sem akar bootolni, de bios bejön.

Megy vissza gariba

Rozsomak of Power

(#23049) modern válasza solfilo (#23036) üzenetére


modern
aktív tag

:R

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#23050) Gabesson


Gabesson
csendes újonc

Sziasztok a héten a következő dolgok történtek velem és egy kis segítségre lenne szükségem.
Pár hónapja lecseréltem a ryzen 3 1200amat egy ryzen 5 3600-ra a kis procinak sosem volt gond a hűtésével a gyári hűtővel. A nagyhoz vettem egy cooler master hyper 212-t, gondolván hogy azért ez kihűti majd. Amikor játszottam vele 75 és 50fok között kihasználtságtól független ugrált a hőmérséklet másodpercek alatt 10 fokokat is akár. Ezért most megpróbáltam hogy visszateszem a kicsit ezzel is rossz e, ezt 4-5 óra játék után is max 41 fokig engedi. Akkor gondoltam visszateszem a nagy prcoit, de azzal nem indult a gép.
Mikor kivettem észleltem hogy az ujjamról minimális paszta rákerült a proci aljára, gondolom ez okozza az el nem indulás problémáját, a tervem az, hogy szépen lassan, isopropilba áztatott fogkefével kiszedem valahogy ügyelve a tűkre, ez mennyire életszerű illetve végzett e már valaki ilyesfajta "műtétet".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.