Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) TaylorXIII válasza W1 (#12000) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Diszkrétbe talán HD6570. S ezekben van olyan erős kb pl i3-4330,i3-4340, i5 4570, i5-4570R, i5-4670R. Ebben az utóbbi kettőben van a legerősebb IGP elvileg és azok már talán a HD 6570-t is felülmúlják. Tudtommal i7 nem érdekel szóval azt nem írom:D

(#12002) Zsivaagoo válasza TaylorXIII (#12001) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A fenéket HD 6570! Még az ATI HD4000-es sorozat belépő szintjét sem érik utol.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#12003) W1 válasza TaylorXIII (#12001) üzenetére


W1
senior tag

És szám szerint melyikbe melyik van? HD????
A Macbookomba van HD3000, ahhoz képest valami adat?
Mert a HD3000-en GTA 4 nekem megy natívon, minimum beállításokkal viszonylag játszhatóan, ill. a Saints Row 3 is.

(#12004) TaylorXIII válasza Zsivaagoo (#12002) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Miből gondolod? HD Graphcis 4600 már elég sokat fejlődőtt és az iris pro 5200 meg már tényleg nem gyenge. Én megpróbáltam utánanézni és hasonlítgatni. Egyébként látom R jelzésű cpu-k még itt nálunk nem nagyon kaphatóak:D Ha nem jó amit mondok akkor cáfold meg:)

(#12003) W1: Ez talán segít. De mondhatjuk, hogy a HD 4600 is már legalább 2-szer de olykor 3-szor is erősebb mint a HD 3000. Az Iris Pro 5200 meg általában 3-szor de olykor 4-szer is.
http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html

(#12005) Alabian


Alabian
csendes tag

Sziasztok! Ennek a procinak a grafikus magja melyik videókártyával van kb egy szinten? Mert sajnos semmilyen információt nem találok róla bővebben, és így nem tudom mihez viszonyítani.
Köszi!

Diablo 3 - Alabian #1899

(#12006) W1 válasza TaylorXIII (#12004) üzenetére


W1
senior tag

A legkissebb Pentiumba 4600 van? Mert akkor az már elég jó, akkor amíg a GTA 5-t nem adják ki PC-re, nem is kell nagyon vennem VGA-t.

(#12007) TaylorXIII válasza W1 (#12006) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Kizárt. Az olyan szintűekben jóval gyengébb van. Nem véletlenül írtam azokat amit írtam előbb. Meg azért leírhatnád, hogy mégis a legkisebb pentium nálad mit jelent. Ha már írsz valamit az legyen konkrét:)

(#12008) W1 válasza TaylorXIII (#12007) üzenetére


W1
senior tag

Az új Haswell Pentiumra gondoltam.

(#12009) TaylorXIII válasza W1 (#12008) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Azokban szimpla HD Graphics van és azok még HD 3000nél sem jobbak.

(#12010) Sasori18


Sasori18
csendes tag

Szóval van valami ötletetek?

(#12011) W1 válasza TaylorXIII (#12009) üzenetére


W1
senior tag

És holtudom meglesni, hogy melyik Haswell asztali prociba milyen az integrált?

(#12012) TaylorXIII válasza W1 (#12011) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Én itt szoktam megnézni:http://ark.intel.com/

(#12013) W1 válasza TaylorXIII (#12012) üzenetére


W1
senior tag

:R
Akkor jól gondoltam, de én meg csak a Pentiumét néztem, és annak nem írja itt, gondoltam, akkor a többit is kár néznem, de tévedtem.

(#12014) TaylorXIII válasza W1 (#12013) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Haswell pentiumnál sem írja. Ott szimplán haswell HD graphics van ami elméletileg picit javított ivy bridge hd graphics de a HD 3000 szintet nem üti meg. i3,i5-i7nél szerencsére már kiírják. Egyébként az az R-es csoda az csak BGA azaz alaplapra van integrálva a cpu és csak úgy érhető el. Én nem találtam olyan boltot ahol lenne pl 4570R vagy 4770R de lehet még meg sem jelentek:D Ennyire én sem követem.

(#12015) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy processzorteszteléshez mi a legjobb program? Olyasmire gondolok, mint amilyen a 3DMark a videokártyák esetében...

A problémám, hogy van egy ASUS P5LD2-es lapom, benne egy 2,6GHz-es DualCore Intel procival, és random azt produkálja a PC, hogy minden előzmény nélkül befagy az egér. Van, hogy hetekig elmegy gond nélkül, de olyan is előfordult, hogy nem lehetett elindítani, mert a Windows bejelentkezése után azonnal befagyott.
Hőfok rendben, memteszt hiba nélkül lefutott, cseréltem már tápot és videokártyát is. Maradt az alaplap, és a processzor, de tapasztalataim alapján ilyenkor a proci szokta okozni a hibát. Viszont valahogyan elő kellene idéznem a fagyást, és ezért gondoltam, hogy egy CPU benchmark programmal ez sikerülhetne.

Mi a véleményetek?

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#12016) TaylorXIII válasza csabyka666 (#12015) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Prime 95, linx.

(#12017) Zsivaagoo válasza csabyka666 (#12015) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Volt egy USB-s egerem, random elfagyott. Kib.....am a ..csába, vettem egy új Genius USB-s egeret, azóta nincs gond. Ilyen is van. (Még az energiagarázdálkodás is beleszólhat, amikor lekapcsolja az egeret...)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#12018) csabyka666 válasza Zsivaagoo (#12017) üzenetére


csabyka666
addikt

Hm, ebben is lehet valami, bár itt nem hinném, hogy így van, mert kipróbáltam másik billentyűvel és egérrel - akkor is kifagyott. De most például képtelen vagyok előidézni. :W

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#12019) csabyka666 válasza TaylorXIII (#12016) üzenetére


csabyka666
addikt

Oks, ezeket megnézem! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#12020) Zsivaagoo válasza csabyka666 (#12018) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Öregszik az Abit lap és a Q-Tech táp. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#12021) csabyka666 válasza Zsivaagoo (#12020) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez most nem az a konfig. :DDD

MOD: Azóta már lecseréltem a tápot egy Enermax-ra. De a baj nem is azzal van. :)

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#12022) Zsivaagoo válasza csabyka666 (#12021) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Hát akkor meg: Mákospacal! :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#12023) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Valaki rátudna nézni erre a képre?

Az a 3 db not supported típusú sorok mit jelentenek pontosan, miket nem támogat?

Előre is köszi!

(#12024) VLala75


VLala75
tag

i5 3570 processzornak mennyi lehet a max hőfoka játék alatt ?????
Nálam 62-64 fok-on van. Nem sok neki ??????
Tervezve van processzorhűtő a gyári helyett.

(#12025) rendszergazd válasza VLala75 (#12024) üzenetére


rendszergazd
csendes tag

üdv, biztosan nem kell félni a 60-65 foktól, nem fog megsülni a procid , egyébként meg letilt kb 90°C nál.

(#12026) tevike


tevike
senior tag

Sziasztok!

Olyan kéréssel/kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy lenne egy AMD Phenom X2 550 Black Edition processzorom, és egy Gigabyte ga-ma790xt-ud4p típusú alaplapom ami állítólag 4 magosítható.

Utána jártam, frissítettem a biost, és a magokat fel tudtam oldani. Érzékelte is őket, elindult a gép, felismerte X4 B50-es processzorként, mutatta feladat kezelő stb..

Viszont!

- Instabil lett a rendszer tőle, így feszültséget állítottam biosba, emeltem 0.50V-el, és megpróbáltam úgy. Teljesen ugyan azt az eredményt kaptam.

Hiba: Google chrome összeomlik, nem indítja el a játékokat, login-logout képernyő színes csíkokat mutat néha,stb..

Gondoltam megpróbálom csak az egyik magot! Nem sikerült, mind a kettő külön feloldására ezt kaptam.

Ezen az alaplapon az EC Firmware feloldásával vált elérhetővé a többi két mag, és teljesen mindegy hogy állítottam mindig ezt kaptam, ami a Legmeglepőbb volt, hogy mikor letiltottam a két új magot, és csak az EC Firmware volt bekapcsolva, AKKOR IS ugyan ez volt... Szóval már az sem biztos részemről, hogy a magok baszkurálják a gépet, lehet, valami más gond van :)

Tudna valaki valamit segíteni?

Köszönöm előre is! :R

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#12027) Sanyi.mTs válasza tevike (#12026) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nem vagyok annyira penge a dologban, és már réges-régen volt AMD cpu-m, de két gondolat:
- a +2 mag azért lett letiltva, mert valószínűleg nem voltak 100%-osak, különben X4-nek adták volna el a cpu-t
- ha az EC Firmware feloldása óta van problémád, akár 2, akár 4 maggal, akkor lehet, h az FW-vel van gond

(#12028) tevike válasza Sanyi.mTs (#12027) üzenetére


tevike
senior tag

A 2.ra tippelek én is, mert mikor a két magot letiltom is fenn áll a probléma! :( Úgy hogy csak az EC van bekapcsolva. Ezért a magokra most nem gyanakszom

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#12029) Thrawn válasza tevike (#12028) üzenetére


Thrawn
félisten

Én gyanakodnék, mert ahogy írtad is magfeloldás után instabil lett a gép. Ugyanilyen alaplapja van egyik barátomnak, nála nincs stabilitási gond unlockolt CPU-val.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12030) tevike válasza Thrawn (#12029) üzenetére


tevike
senior tag

Azért nem gyanakszom, mert letiltottam a magokat, és csak az Ec-t hagytam hybriden, tehát magok nélkül (2magon újra) is instabil a rendszer :)
Szóval a magok nem működnek olyankor, nem?

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#12031) Thrawn válasza tevike (#12030) üzenetére


Thrawn
félisten

A cél az, hogy EC-vel és unlockolva is stabil legyen a proci. Nálad nem az, ergo a procival van a baj.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12032) tevike válasza Thrawn (#12031) üzenetére


tevike
senior tag

Igen, ez így van. De nem tudom van-e összefüggés a magok működése között és ha csak az EC van bekapcsolva.

Szóval ehhez már laikus vagyok, ezért kértem tanácsot.

Akkor azt mondod, hogy próbáljam meg a sima proci fesz. mellett (amit 1.4-re rakjak mondjuk) a NB-t is emelni kicsivel?

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#12033) Thrawn válasza tevike (#12032) üzenetére


Thrawn
félisten

EC-t csak akkor kapcsolunk ha magfeloldani szeretnénk, más esetben okozhat hibás működést. A procit megpróbálhatod némi plusz feszültséggel stabilizálni, ha nem megy akkor külön-külön érdemes lehet letiltani az egyik és a másik plusz magot, hátha valamelyik még képes a stabil működésre. NB feszültséget emelni nem szükséges, csak akkor ha az L3 cache is feloldásra került és nem stabil.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12034) tevike válasza Thrawn (#12033) üzenetére


tevike
senior tag

Oké, de a magokat külön már leteszteltem plusz feszültség alatt.

Szóval volt, hogy csak a 3.-t vagy csak a 4.-t oldottam fel, mindegyikkel ugyan azt produkálta, adtam egyenként mindegyiknek 0.25 - 0.5 - 0.75V feszültséget is 1.4-ig egészen, és úgy sem akart nagyon működni 100%-san.

Lenyomtam vele egy Cinebenchmarkot (ha jól írom!) és 4 maggal le renderelte a képet, működött úgy, de viszont mondom, chrome összeomlott 10ből 8x...stb.

Kifogytam az ötletekből, lehet ennyi volt a 3-4 magosítás nekem, és tényleg csak 50%-sak a + magok benne :(

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#12035) Thrawn válasza tevike (#12034) üzenetére


Thrawn
félisten

Adobe Flash Playernél egyszerűbb megoldás nincs stabilitástesztre, csak netezni kell hozzá és egyből eldobja magát ha gond van :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12036) tevike válasza Thrawn (#12035) üzenetére


tevike
senior tag

Hát, ez történt konkrétan sajnos... :) Bármi ami nettel kapcsolatos volt, összeomlott egyfolytában :W

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#12037) Thrawn válasza tevike (#12036) üzenetére


Thrawn
félisten

Tuning ugye egyáltalán nem volt mikor az unlockot próbáltad? Mert az még bekavarhat. Az is eszembe jutott még, hogy megpróbálhatod a magfeloldást egy másik BIOS-szal is, hátha...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12038) tevike válasza Thrawn (#12037) üzenetére


tevike
senior tag

Nem volt még, nem első tulaj vagyok, de az illető akitől itt vettem, sosem nyúlt hozzá, ő szólt a 4 magosításról, de ő nem értett hozzá, csak megemlítette.

Biosból az F8 van fent, szóval majdnem a legújabb azt hiszem, és így is f6-ról frissítettem fel, h tudjam ezt állítnai.

Azt mondod próbáljam meg a legújabbat? Azt hiszem F9 talán van még...

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#12039) tevike válasza tevike (#12038) üzenetére


tevike
senior tag

Azt írja rá, hogy az F9b az Béta bios, azt felmerjem rakni?;) [link]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#12040) Thrawn válasza tevike (#12038) üzenetére


Thrawn
félisten

Bármelyik verzióját kipróbálhatod, csak legyen benne magfeloldás funkció.
F7-től tudja ha jól látom és F9b az utolsó BIOS a laphoz.

szerk: felteheted a bétát nyugodtan, én is feltettem barátom gépére amikor nem nézett oda :D

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12041) tevike válasza Thrawn (#12040) üzenetére


tevike
senior tag

;] És ez nem hordoz magába némi instabilitási veszélyt, attól hogy béta? Bár ahogy a kiadás dátumát nézem, kitudja h lesz-e rendes F9 valaha :D

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#12042) Thrawn válasza tevike (#12041) üzenetére


Thrawn
félisten

De hordozhat, mint ahogy egy normál, nem béta BIOS is hordozhat ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12043) tevike válasza Thrawn (#12042) üzenetére


tevike
senior tag

Értem, tehát a lényeg, h nem nagyobb a veszélye, mint egy kiforrott teljes Biosnak :D

És ebben látsz rációt, hogy segíthet a magokat stabilizálni?

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#12044) Thrawn válasza tevike (#12043) üzenetére


Thrawn
félisten

Asus lapom van/volt, ott előfordultak furcsa anomáliák, pl instabil lett 1 mag ami az előző BIOS-szal jó volt. Aztán egy még újabb BIOS-szal megjavult és azóta nincs baj vele.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12045) tevike válasza Thrawn (#12044) üzenetére


tevike
senior tag

Most mérlegelem, hogy mennyire is van szükségem nekem arra a + 1-2 magra, hogy elb*sszam a jelenlegi konfigot. Nem vagyok nagy gamer, csak kihoznám a maximumot akkor már a gépből... :)

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#12046) TaylorXIII válasza tevike (#12045) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Milyen videokártya van mellette?

(#12047) tevike válasza TaylorXIII (#12046) üzenetére


tevike
senior tag

Ati HD4870 1GB, befolyásolhatja?

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#12048) TaylorXIII válasza tevike (#12047) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Csak a + magok szükségessége miatt kérdeztem. HD felbontáson van még cpu limited szerintem de pl FHD-n szerintem már nincs bár oda meg már gyenge a kari. +1-2 mag olyan sokat lehet nem dobna bár nehéz ezt megmondani. Játékfüggő is ez nagyon.

(#12049) tevike válasza TaylorXIII (#12048) üzenetére


tevike
senior tag

Hát, nem gámolok annyit :) Igazából csak akkor ha tudnám ezt a 4 magot, akkor sokáig nem nyúlnék a géphez, van mellé 6 GB ram, elvagyok vele egy jó ideig

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#12050) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!
Van egy AMD Phenom x4 955 procim, egy brutál hangos hűtővel. Erre szeretnék kérni ötleteket, hogy mit vegyek rá, olyan kellene, amit meg se hallok!!!! Mert ettől még a tévére is tolni kell a hangerőt bőven, és még úgyis alig értem....
De ha lehet ésszerű árkategóriába legyen azért. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.