Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) Sixty21 válasza cashback (#8050) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Akkor lehet érdemes várni az fm2+-ra. Hátha lesz valami bitang proci normál áron. B55 most 3.9 ghz-n ketyeg alap feszültségen. Ahhoz milyen vga passzolna? Amd vagy NV? amd7770-t ajánlottak hozzá(sosem volt ati kártyám) szóval nem tudom mit tegyek :D

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#8052) cashback válasza Sixty21 (#8051) üzenetére


cashback
őstag

Szerintem érdemes még várni kicsit... hátha...
Egyébként az A10-5800K sincs olyan nagyon rossz áron... 32-35k-ért már lehet kapni.

Passzolom mi vga-t hajtana ki rendesen a procid... még a sajátom sem tudom pontosan.
Viszont a 7770 biztosan elférne mellette.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#8053) kendeee


kendeee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy gyári konfigom: FS Esprimo p5615.

A kérdésem a következő lenne:

Van olyan lehetőség, hogy olyan procit tegyek bele, ami tudja az SSE4/SSE4a-t?

Mennyivel erősebb egy 5000+ a 4200+-nál? Melyik intel procihoz lehet hasonlítani ezeket tudásban?

Nem vagyok AMD párti valamikor socket 754-nél lemaradtam az amd fejlődéséről, azóta csak intelt használok. Kicsit zavaros az is, mi is a különbség 939-AM2 és AM2+ foglalat között...

Segítségeteket előre is köszönöm.

Bálnabontás ma! Holnap halnap...CTRL+ALT+RESET...Dakota közmondás: Le kell szállni arról a lóról, amelyik megdöglött.

(#8054) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

i5-2500 vs Core i5-3550 3,3Ghz,. a 3xxx az már újabb generáció? olcsóbb és u.az az órajel

[ Szerkesztve ]

(#8055) suspect


suspect
aktív tag

Üdv
Compaq Evo D510 cmt gépbe milyen processzort tudnék belerakni? dual-core-os mehetne bele?

(#8056) cashback válasza suspect (#8055) üzenetére


cashback
őstag

suspect - Sztem a géped csak s478-as így DC proci kizárva.
Pár helyen azt írják "533 MHz P4 only went to 3.06 GHz" - Szóval úgy fest ez a plafon.

kendeee - A K10-es családtól használja az AMD az SSE4a-t.
A felsorolt tokozásoknál a processzor és memória támogatás ami változik.
939-es DDR1, AM2 DDR2, AM2+ DDR2/DDR3, AM3 DDR3
Teljesítményre egy E5x00-as környékén mozog az AX2 5000+ (ebből is készült egy AM2+ verzió amiben van SSE4a... viszont csak simán AX2 5000 /+nélkül - ennek a példánynak nagyon sok darabja 4magosítható volt és így X4 FX5000 lett belőle)

Blood Mage - Igen... a 2xxx az a SandyBridge. A 3xxx pedig az IvyBridge
Árakat tekintve nem tudom mi miért annyi amennyi. :))
Viszont az IvyBridge 3550 erősebbnek tűnik mint a 2500.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#8057) csucsbicep válasza Blood Mage (#8054) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A 3550 az újabb és picivel erősebb, kevesebbet eszik és erősebb benne az IGP valamivel.

(#8058) kendeee válasza cashback (#8056) üzenetére


kendeee
aktív tag

Fú.....

Kösz a hasznos infókat és a segítséget.

Bálnabontás ma! Holnap halnap...CTRL+ALT+RESET...Dakota közmondás: Le kell szállni arról a lóról, amelyik megdöglött.

(#8059) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Lehet, hogy megint egy nagyon bugyuta kérdést teszek fel, előre is elnézést érte.. Én vagyok az, aki tegnap írt, hogy 125W TDPs procit (965 BE) használ egy 95 W ra tervezett lapban (Asus M5A78L-M-LE).

Megrendeltem az új lapot, de egy beszerzésre váró házzal együtt, így kb két hetet várni kell az érkezésre. A mostani lapot szeretném eladni, de nem szeretném, hogy bármi "maradandó" károsodást szenvedne ezalatt a két hét alatt. (Eddig nem is mertem nagyon használni a gépet neten kívül...) Ha nem terhelem a procit, és kicsit alulfeszelve használom, akkor lehet belőle bármi gubanc? Vagy ez teljesen lutri? (Nem egy embertől hallottam, hogy nyugodtan használjam...)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#8060) CoolMan válasza pocokxx (#8059) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv ismét!

Használd nyugodtan, ahogy írtad, és akkor nem lesz gubanc. ( a hosszútávú használat nem tenne neki jót)
De gondolom már, nem csak az én véleményemre vagy kíváncsi...

[ Szerkesztve ]

(#8061) pocokxx válasza CoolMan (#8060) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A 4. magot letiltani butaság?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#8062) CoolMan válasza pocokxx (#8061) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Felesleges, két hét alatt nem lesz gondja, addig használd nyugodtan.

(#8063) pocokxx válasza CoolMan (#8062) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszönöm, akkor így lesz. (Mennyire kellene alulfeszelni? 1,375V on van jelenleg.)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#8064) Alastair' válasza pocokxx (#8063) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Alulfeszelni addig érdemes, amíg stabil. Ha megy 1.30 volton is, annál jobb.

Alister from Hell

(#8065) Blood Mage válasza csucsbicep (#8057) üzenetére


Blood Mage
senior tag

thx cashback-nek is:) igazából azt nézem, hogy mivel i5-2500ban gondolkodtam, vagy 3550at kapok hűtő cserével, vagy 3570et gyárival..

(#8066) Patrick


Patrick
addikt

Hali, adott egy Intel Pentium G840 és egy Gigabyte H61M-SA-es lap.
Az a problémám, hogy csak integrált vga-val indul el a gép, illetve ad jelet a monitorra, mert hiába rakom be a 4550-es karin, se bú se bá, aztán utána hiába rakom vissza az integráltra a csatit, azzal sem megy, csak ha kiveszem a vga-t és az elemet, majd várok. Utána jó lesz és csak az integráltal indul el.

Láttam a biosban hogy le tudom tiltani a vga-t és kiválasztani az elsődlegest, de hiába állítom valahogy nem működik. Valamit rosszul csinálok? Esetleg a prociét le lehet tiltani, vagy mitől van ez?

Köszi!

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#8067) CoolMan válasza Patrick (#8066) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Frissítsed az alaplap biosát a legújabbra, ha nem az lenne. Ha van másik PCI-E slot abban is próbáld ki.

(#8068) Lord Vader: A lustaság győzött he he :DDD nem néztem utána. Köszi a kiigazítást.

[ Szerkesztve ]

(#8068) Alastair' válasza CoolMan (#8067) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Kolléga, H61-es lapon másik PCI-E slot? :D

Alister from Hell

(#8069) kjani18 válasza Alastair' (#8068) üzenetére


kjani18
őstag

Biztos hibátlan az a 4550? Próbáld ki másik lapban.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#8070) Alastair' válasza kjani18 (#8069) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Köszi, de nekem nincs 4550-em. :D

Alister from Hell

(#8071) kjani18 válasza Alastair' (#8070) üzenetére


kjani18
őstag

Bocs, Patrick -nak szántam.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#8072) cashback válasza Alastair' (#8068) üzenetére


cashback
őstag

Asus P8H61-M EVO
Gigabyte GA-H61M-D2P-B3

Szóval akad... :B

Bár hogy használhatóan működik-e az kétséges.
Gigánál azt írja hogy, ha csak 1vga-t használsz akkor az csak az x16-ban fog menni használhatóan. (ha jól értelmeztem)
1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16)
* For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot.
1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4)

Viszont amit Patrick írt lapot azon tény hogy nem kivitelezhető... hacsak... Az x1-es hátulját ki nem üti. ;)

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#8073) Alastair' válasza cashback (#8072) üzenetére


Alastair'
nagyúr

:DDD jól van, nem tanulmányoztam az irodalmat, csak a kolléga lapját néztem meg, amin nincs másik 16x-os. Az 1x-esbe nem nagyon megy bele, már fizikálisan, hiába nyitod ki a csatit, mert oda vannak általában forrsztva cuccok, amitől nem fér el a vga.

Alister from Hell

(#8074) Patrick válasza kjani18 (#8069) üzenetére


Patrick
addikt

Igen, kipróbáltam a nagy gépemben, teljesen jó. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#8075) Patrick válasza Alastair' (#8068) üzenetére


Patrick
addikt

Valóban nincs. :D

Nem vágom, miért nem jó. :S

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#8076) Patrick válasza cashback (#8072) üzenetére


Patrick
addikt

Igen, annak úgy kne mennie, de hiába tiltom le a dolgot, akkor semmi kép nem jön be, se az integráltal, sem a 4550-el.

Van igpx meg peg, letiltom az integráltat és a másikat átállítom de nem jó.

Bios frissítést megpróbálom hátha...

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#8077) csucsbicep válasza cashback (#8072) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Na jó, de ezeken a 2. PCI-E slot elég szerencsétlen helyen van, tök fölös.

(#8078) Patrick válasza CoolMan (#8067) üzenetére


Patrick
addikt

Az a baj, hogy F5-ös bios van, ami jó, de van F7-es is, arra csak azt írja, hogy bios logo updated. Ennyit változtat. :S

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#8079) CoolMan válasza Patrick (#8078) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az nem biztos, nem mindent írnak le, de ha meg sem próbálod...

(#8080) Patrick válasza CoolMan (#8079) üzenetére


Patrick
addikt

Megpróbálom, kíváncsi vagyok.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#8081) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Az mitől lehet hogy az adataimnál lévő cpu melegszik?

Freezer 13 pro hűtő van rajta ami jól fel is van téve!

Amikor beraktam a procit terhelés alatt 80-90 fok körül mozog, visszavettem a feszből a bisoban és 3400mhz-en (ami ennél a max) terhelve már csak 60-65fokig melegszik.

Mitől van az hogy a gyári fesze ilyen magas?
Ha leveszek a feszből akkor ugyan úgy végigmennek a tesztprogik és a játékok is hiba nélkül futnak.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#8082) daffy1989


daffy1989
tag

sziasztok
egy új i5-3330as procim van egy asrock lapban(szintén új). miközben total commanderrel másolok,a proci csak néhány százalékra van terhelve,mégis brutálisan belassul a gép. mitől lehet? még egy weblapot is gond megnyitia

(#8083) csucsbicep válasza daffy1989 (#8082) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

HDD a gond. Vegyél SSD-t, nagyot dobna az egész rendszereden.

(#8084) daffy1989 válasza csucsbicep (#8083) üzenetére


daffy1989
tag

az e5200 használata közben semmi ilyesmi nem volt,nem hiszem,hogy a hdd lenne

(#8085) ben800


ben800
aktív tag

Hello mindeninek!
Processzort szeretnék venni és nem tudom eldönteni hogy milyet.
Adott egy MSI B75MA-E33,ezt a lapot fogom lerendelni hozzá,továbbá van egy Msi 6850 power editionom(Kb 6870 szintjén van a gyári oc-nak köszönhetően)
A 2 processzor pedig:Intel core i5 2310 vagy intel core i5 3350p.
A 2310 8 ezer forinttal olcsóbb lenne,vga fejlesztést mostanában nem tervezek 1-1.5 múlva talán,ez a jövő titka lesz :)
Melyiket érdemesebb megvenni??
Játékra használnám első sorban + Nagyon fontos a fogyasztása is de tesztekben néztem hogy kb 10-15w van a 2 proci között gyakorlatban,ami elhanyagolható :)
Jelenleg egy x3 445-t használok egy Asus deszkával 4 magosítva,tehát mind a 2 nagy előre lépés lenne.
Teljesítményben mekkora különbség van a 2 proci között??
Ezek mennyire időtálóak??

(#8086) chatran


chatran
őstag

P35ös lapba, 9800GT, 2GB ram mellé az E4300 vagy az E2200 a jobb választás? Főleg játékok futnának rajta.

(#8087) bajusz15


bajusz15
senior tag

Először is, lehet rossz topicban járok, úgyhogy előre elnézést ha így lenne.
Adott egy A8 3870K-s proci, gyári hűtővel. Flash játékokat játszva, egy ideig minden okés, aztán hallom a hűtőt ahogy egyre gyorsabban pörög, a proci egyre melegebb, végül elkezd akadni a játék egyre jobban és jobban.. Videókártya 560Ti, bár nem hiszem hogy vele lenne gond, ezért is írtam proci topicba.
3000Mhz-ról lett emelve 3210Mhz-re, volthoz nem nyúltam.
Nem egetverő ha akad egy flash játék, de azért egy 2012es procitól nem ezt várnám.. ( ha persze processzor hiba, ellenkező esetben elnézést kérek a processzortól :D )

(#8088) Alastair' válasza chatran (#8086) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az E4300-as jobb mert dupla L2 van benne mint az E2200-be, de nem ártana húzni rajta, mert alapon nem túl acélos. P35-be 333x9-en mennie kell.

Alister from Hell

(#8089) kjani18 válasza bajusz15 (#8087) üzenetére


kjani18
őstag

A 3870K gyári hűtője fos. Húzva, mindenképpen cseréld ki a hűtőt! Amúgy egyelőre nem ártana újralekvározni, esetleg ha van, kiszedni a madárfészket.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#8090) Patrick válasza CoolMan (#8079) üzenetére


Patrick
addikt

Hali, megpróbáltam, de nincs változás. Az én vgamat berakom 4670 és frankon megy pci-e.ről.
Berakom az övét 4550 és nem megy pci-e-ből, viszont egy hosszú és két rövid sípolás következik. Nem értem, miért nem ad képet a 4550-el, amit most áttettem a nagy gépembe és gond nélkül müxik.
Próbáltam letiltani biosban az integrált grafót de semmi. :S

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#8091) kjani18 válasza Patrick (#8090) üzenetére


kjani18
őstag

"1 hosszú+2 rövid: Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenőrizzük a monitor csatlakoztatását."
Ezt írja a fáma...
Nézz körül a csatik környékén.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#8092) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Van egy Q9300 procim. Hűtő: CM Hyper TX2. A négy mag hőfoka rendre 45 45 35 35. A proci hőfoka 35, a bios is ezt látja. Normális ez a 10 fok eltérés magonként. Futtattam egy kis Prime95-öt kb 10 percig, 60 fok fölé egyik mag sem ment, nem melegszik vészesen, csak ezt a nagy különbséget furcsállom :F Vagy nincs ezzel semmi probléma? :B

Köszönöm a válaszokat! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#8093) csucsbicep válasza bugizozi (#8092) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Rendben van, nem kell vele foglalkozni.

(#8094) Alastair' válasza bugizozi (#8092) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Wolf, York, össze-vissza mérnek a senzorok. Terhelve már kb. jól mutat.

Alister from Hell

(#8095) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye lesz a kérdésem - maximum majd egy jót mosolyogtok rajtam. :)

Most rakom össze az új számítógépemet. Egy i5-3570K processzort készülök installálni.

Meglepődve tapasztaltam, hogy ezen a processzoron nincsenek tüskék! Ez normális?

Feltételezem, hogy igen, és nem én kaptam egy érdekes selejt processzort.

(#8096) cashback válasza €uro (#8095) üzenetére


cashback
őstag

Igen, normális. :)

775-től kezdődően már mindegyik proci "láb" nélküli (intel esetén). A tüskék az alaplapi foglalatban találhatók.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#8097) €uro válasza cashback (#8096) üzenetére


€uro
őstag

Ok. :) Ilyet még nem láttam. Nem is értem, hogy hogy tud így mind a több ezer érintkező megfelelően csatlakozni.

Köszi.

(#8098) Patrick válasza kjani18 (#8091) üzenetére


Patrick
addikt

vga-val minden ok, a nagy gépben simán megy. Nem szívlelik egymást a másik lappal, ez van. :S Azért köszi.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#8099) bugizozi


bugizozi
őstag

csucsbicep, Lord Vader: Köszönöm, akkor nyugodtan alszom! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#8100) yoken562


yoken562
csendes tag

sziasztok, nemtudom illik-e ide a kérdés de megkérdezem, hogy mi a véleményetek erröl a processzorrol ? :
AMD Athlon II X4 651

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.