Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9951) kelemen93 válasza konradl (#9950) üzenetére


kelemen93
tag

Esetleg konkrét típus?kétlem h lenne olyan ahol fel lenne az összes sorolva:S én pl amd.hez találtam egy nagyon jó kis német oldalt ahol le volt írva h mennyi fesszel és FSB.vel meddig lehet húzni és hogy stabil.e vagy sem.
ui: előnyösebb új hozzászólást írni nem pedig választ ha kérdést teszel fel! :))

[ Szerkesztve ]

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#9952) stratova válasza konradl (#9950) üzenetére


stratova
veterán

Itt nézz körül.

(#9953) daneel92


daneel92
tag

sziasztok!
hogy tudom elérni, hogy a video konverterem több cput használjon? hogy gyorsabban menjen

szerk: ha azt javasoljátok, hogy biosban állítsam át a cpu Ghz-ét, azt mennyire tegyem? (laptopom van, és alapjáraton 2.5 GHz-es)

[ Szerkesztve ]

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#9954) Rivaul válasza daneel92 (#9953) üzenetére


Rivaul
addikt

Laptopot nem nagyon húzkodnék, ott igen csak korlátozott a hűtés, +150mhz-el amúgy se nyernél sokat. :U
Adj a programnak magasabb prioritást. Vinnem kell a gyerekeimet suliba így nem tudom elmagyarázni keress google.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9955) konradl válasza stratova (#9952) üzenetére


konradl
tag

Über király vagy köszönöm!!
Annyi még hogy az általános hogy minél messzebb van a "A" betűtől a stepping és minél nagyobb a szám annál jobb?

Pl: "C" mindig jobb mint az "A" meg a "B"??
Illetve ha van ilyen hogy D0 meg C1 akkor a D-s a jobb hiába 0 a szám??

Köszönöm a válaszokat.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#9956) stratova válasza konradl (#9955) üzenetére


stratova
veterán

Igen, a D0 későbbi mint a C1 stepping.

(#9957) fanuc


fanuc
csendes tag

Sziasztok.

Processzor vásárlás előtt vagyok és nem tudom eldönteni hogy egy AMD FX 8xxx vagy egy intel i5 2xxx passzolna jobban a HD 6850hez.Erre válaszolni még nem is lenne olyan nehéz mivel csak játékra kell a gép 1600x900as felbontás mellett.Viszont van egy olyan teóriám hogy lehet jobban megéri az AMD féle FX mivel nemsokára jön az új konzol generáció,és mivel (tudomásom szerint)azok 8 magosak lesznek hátha a játékfejlesztők elkezdenek több (6-8) magos CPUra fejleszteni.A véleményeteket szeretném kikérni hogy szerintetek megéri e ilyen logika mellett procit venni?

(#9958) Rivaul válasza fanuc (#9957) üzenetére


Rivaul
addikt

A konzolt különítsd el. Az egy zárt platform lesz. Hiába pc alkatrészekből építik a ps4-et attól még nem lesz irányadó a pc közösség számára ahogy eddig se függött össze a 2 ipar. A kártyád s játékszándék miatt az amd-t ajánlom. Ez csak személyes vélemény ebben a kérdésben. Lehet valaki másként látja majd.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9959) kelemen93


kelemen93
tag

erre valaki?

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#9960) Rivaul válasza kelemen93 (#9959) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha valaki tudja itt ph-n akkor az Ő de azt nem tudom mennyire reagáll jól az ilyesfajta kérdésekre pm-ben. Bár nem hiszem hogy zokon venné.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9961) Titio


Titio
csendes tag

sziasztok egy nagyon lámer kérdést tennék fel a procim lévő pasztát mivel tudom teljesen eltüntetni
letörültem de még mindig van rajta. esetleg valami oldószer vagy tisztítószer??

(#9962) kelemen93 válasza Rivaul (#9960) üzenetére


kelemen93
tag

Köszönöm! :R megkérdezem :)

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#9963) kjani18 válasza Titio (#9961) üzenetére


kjani18
őstag

Mosogatószeres víz, puha fogkefe, öblítés, szárítás.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#9964) Rivaul válasza Titio (#9961) üzenetére


Rivaul
addikt

Simán egy darab ronggyal "polírozd" amíg meg nem felel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9965) Hubba12


Hubba12
senior tag

Sziasztok milyen jelei vannak a processzor halálnak??

Csak az ASUS!

(#9966) Rivaul válasza Hubba12 (#9965) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem megy a gép :U
Mit tapasztalsz ami miatt azt a következtetést vonod le hogy baj van a procival?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9967) >Deego.. válasza Titio (#9961) üzenetére


>Deego..
senior tag

Egy kevés körömlakk lemosót is használhatsz vagy sebbenzint.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#9968) Hubba12 válasza Rivaul (#9966) üzenetére


Hubba12
senior tag

Indítás után nem bootol be a gép, ha meg igen el indul a windows és rögtön le is fagy szinte. Vinyot elellenőriztem.

Csak az ASUS!

(#9969) Rivaul válasza Hubba12 (#9968) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez több minden lehet s a legutolsó tippem a processzor lenne. Memóriákat szedegetném ki amennyiben több modul van. Kábeleket/slotokat cserélgesd. Minden felesleges dolgot húzz le. Biost hozd alaphelyzetbe. Első körre ezeket csináld+ ha lehet. Utána ha még mindig áll a hiba írd le a pontos géped s segítenek. Sajna én nem sokat leszek napközbe de van itt sok tapasztalt kolléga. esetleg a sima azonnali topicba is átrakhatod miután ezeken végigfutsz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9970) Hubba12 válasza Rivaul (#9969) üzenetére


Hubba12
senior tag

rendben köszönöm:)

Csak az ASUS!

(#9971) Stonerice válasza Hubba12 (#9970) üzenetére


Stonerice
őstag

A memória talpazatát is meglehet tisztítani. Néha segít. Kábeleket pedig leellenőrizni.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#9972) Hubba12 válasza Stonerice (#9971) üzenetére


Hubba12
senior tag

mindent meg csináltam nem jó. Ki vettem a procit vissza raktam utána egy percig jó aztán megint halál.

Csak az ASUS!

(#9973) Stonerice válasza Hubba12 (#9972) üzenetére


Stonerice
őstag

Tápegységed milyen. CPU hűtő alatt van paszta? Illetve megy a ventije? Esetleg sipol amikor leáll? Ha igen, akkor hányat?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#9974) Hubba12 válasza Stonerice (#9973) üzenetére


Hubba12
senior tag

430 W és nincs melete semmi komoly amugy egy egy magosrol van szó 65 w tdp.
Van persze megy is a venti. nem sipol.

Csak az ASUS!

(#9975) Stonerice válasza Hubba12 (#9974) üzenetére


Stonerice
őstag

4 pines 12 volt rávan kötve az alaplapra? Cmos resettel próbálkoztál?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#9976) Hubba12 válasza Stonerice (#9975) üzenetére


Hubba12
senior tag

igen

Csak az ASUS!

(#9977) Stonerice válasza Hubba12 (#9976) üzenetére


Stonerice
őstag

Nincs véletlen letörve 1 cpu tüske(láb)? Memória cserével próbálkoztál? Vagy 1db-al próbáltad? Márha többvan memóriából :DDD

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#9978) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
H veszek egy használt procit,honnan tudom kiszűrni,hogy rossz-e vagy jó? Van vmi program rá? Vagy egyszerűen csak nem fog működni,ha rossz,és működni fog ,ha jó?

Köszi. :R

(#9979) Hubba12 válasza Stonerice (#9977) üzenetére


Hubba12
senior tag

Igen ezeket probáltam. Nem nincs le törve.

Csak az ASUS!

(#9980) Stonerice válasza Kiki18 (#9978) üzenetére


Stonerice
őstag

Ha nagyon súlyos a helyzet akkor vagy ad képet a gép, vagy nem(nemis fog sípolni.)
Tesztelheted Komoly játékkal, Linx-el Prime95-el, OCCT-vel, de sokan mondják, hogy kijön a baja videókonvertálásnál is. Persze úgyhogy ne a vga-gyorsítást használja hanem a cpu-t.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#9981) >Deego.. válasza Kiki18 (#9978) üzenetére


>Deego..
senior tag

Elméletileg nem működik.
De ha van 1-2 sérültmletört tüske atól még működik de nem stabilan.
Programot én nem tudok ami kiszűrné.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#9982) Kiki18 válasza Stonerice (#9980) üzenetére


Kiki18
őstag

prime-ot gondoltam én is tesztelésre,de akkor fizikai nyoma nincsen...
Alaplapot nem veszek,csak a prockó kell. Remélem nem lesz vele gáz,köszi a választ, és Deego-nak is. :R

(#9983) Stonerice válasza Kiki18 (#9982) üzenetére


Stonerice
őstag

A Linx-el hamar kijön a baja, ha gondolod. És jobban felfőzi a cpu-t, tehát jobban megterheli.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#9984) Kiki18 válasza Stonerice (#9983) üzenetére


Kiki18
őstag

Oks,akkor linx+ prime-ot fogok futtatni. :K

(#9985) Kampó


Kampó
senior tag

üdv all.. agyhalott kérdésem a következő.
pár napja szereztem egy amd phenom II x4 920 procit. asus m2n68m plus lapomba. megy vele bios is látja felismeri tipusának megfelelően., de gép inditáskor azt irja ki mindig hogy this cpu not supported stb stb. továb nyomva megy a gép simán semmi gond nincs vele. tesom azt mondta hogy csak azért irja ki mert az alaplapnak a bios listájában nincs benn a 920as phenom . 910 után 925 jön egyböl az asus oldalán is... lehet e ebböl valami baj???

(leg frisebb lapohoz elérhető bios telepitve lett)

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#9986) Kiki18 válasza Kampó (#9985) üzenetére


Kiki18
őstag

Szerintem az is lehet az oka,hogy nincs fent a legújabb bios az alaplapon. Én jártam így core2 duoval.felismerte,kiírta,hogy nem támogatja az alaplap,de amúgy minden jól működött,játszani is tudtam. biztonság kevéért felraktam egy új bios-t az alaplapra,és nem szólt többé,hogy zavarja a CPU.

Gondolom nálad is ilyen probléma lehet. :K

Akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#9987) Stonerice válasza Kampó (#9985) üzenetére


Stonerice
őstag

Az a phenom II x4 920 komolyqan 125 wattos? :F Talán nemlesz baja. Ha mégis akkor a fogyasztás miatt lesz.

Ja és most néztem a cpu supportot, és köztevan a 920-as phenom. 0203-as bios jó rá. Ezekszerint nem ALL bios-os

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#9988) Kampó válasza Stonerice (#9987) üzenetére


Kampó
senior tag

megnéztem biosba hardver monitort is minden fesz normális. höfoka procinak is jó. de én a 920 ast nem látom listába pedig ugyan ugy 45nmes mint a 925.

http://www.asus.com/Motherboards/M2N68AM_PLUS/#support_CPU

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#9989) Stonerice válasza Kampó (#9988) üzenetére


Stonerice
őstag

Ja nemjó alaplaptípust néztem. Akkor a tied M2N68-AM PLUS ugye?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#9990) Kampó válasza Stonerice (#9989) üzenetére


Kampó
senior tag

jaja... de a procit valahol am3-nak valahol am2+nak irják:SS:

AMD volt AMD van AMD lesz

(#9991) >Deego.. válasza Stonerice (#9987) üzenetére


>Deego..
senior tag

Álltalában az AMD a legmasabb értéket adja meg melyet képes lehet felvenni, ez nem azt jelenti annyit is fogyaszt.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#9992) Stonerice válasza >Deego.. (#9991) üzenetére


Stonerice
őstag

Deaztis írják hogy am2+ os alaplapban már 25 wattal többetesuik iddle ben is és terhelve is.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#9993) boxos23


boxos23
aktív tag

Hali.

Valaki tud olyan progit amivel windows alól tudom a cpu vcore.t állitani??
Alaplap biosába nem találom Asus m2n68-am se2 vs Athlon 64 x2 6000+ comboról lenne szó.
Valaki segitsen mert eléggé melegszik a proci és egy kicsit visszább szeretnék venni a feszültségből meg ha kell az mhz-t is csak működjön rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#9994) Stonerice válasza boxos23 (#9993) üzenetére


Stonerice
őstag

Szia!
Biosodban az Advanced menu-->>Jumperfree configuration-->>CPU Overlocking->>ezt beállítod Manual-ra és elvileg ott tudsz húzni, illetve alatta lesz a fesz is.
Szóval a Jumperfree conf.. -nál keresd a Processor Voltage-et

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#9995) boxos23 válasza Stonerice (#9994) üzenetére


boxos23
aktív tag

Rendben már meg is nézem.
Köszi a gyors választ.

(#9996) Csaby25 válasza DNReNTi (#9750) üzenetére


Csaby25
senior tag

Bocsi, nem ide akartam

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#9997) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok! Egy srac 955 Phenom II Black Editionkent adott el egy peocit nekem de a Bios es AIDA is azt irja ki hogy Phenom II x4 Black Ed. B55

Van kulonbseg? Koszonom elore is a segitseget.

(#9998) Stonerice válasza ittakary (#9997) üzenetére


Stonerice
őstag

Semmi különbség nincs. Csak helytelenül írta a nevét. :R

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#9999) ittakary válasza Stonerice (#9998) üzenetére


ittakary
nagyúr

Most vagy te vagy az eladó, vagy nem értesz hozzá...

Utánanéztem:

Ez eredetileg egy 2 magos Phenom II x2 555 volt, ami ér kb 10ezer forintot. És ezt eladta nekünk 955 x4-ként, ami ér 20ezret. Ez még barátok között is átverés ;)

A lényeg: ha négymagosítják, akkor B55ként ismeri fel a Win és a BIOS, azért írta ki ezt. De ennek köze nincs a 955 x4 Black Editionhöz.

Üdv :R

(#10000) _csocso_ válasza ittakary (#9999) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Egy lapban alapból nem fog menni 4 magon a proci. Ha eredetileg is B55-öt írt ki a lap a behelyezés után akkor az egy OEM 955 proci, ami kereskedelmi forgalomba nem került, csak konfigként árulták. szv. szerintem sincs gond. Az 555-öt csak beállítással lehet négymagosítani, az eredeti B55- alapból az. Kicsit megtévesztő az igaz.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.