Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) Alastair' válasza geckowize (#8799) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az I3 3220 jobb mint az Athlon. Nem is kevéssel.

Alister from Hell

(#8802) Sv!Z


Sv!Z
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje keresgélem a megoldást a problémámra Google baráttal, de sehol sem találtam olyan beállításokat (jelen esetben Biosban próbálkoztam) amikkel megoldódott volna a problémám. A gépem konfigurációja: alaplap: Asrock N68C-S UCC (ez egy átmeneti lapnak indult AM2-ról AM3-ra de nem cseréltem le)
A Bios 1.40-es (lehet ez is gond, de nem mertem még frissíteni, BiosAgent progit ajánlották)
A 2magos AMD után vettem bele egy Phenom II X6 1055t procit (ezzel lenne a problémám...) ;8 gb 1333mhz-es kingmax ram; M-Tech 600W táp; asus HD 6770 vid.kari; a problémám: Amikor terhelt állapotban van a rendszer mondjuk futtatok egy játékot, visszaesik a processzor órajele, ami húzás nélkül 2,8ghz, illetve a felvett feszültség is arányosan csökken 1.45 az alapbeállítás, ez 1.3-ra esik, a proci órajel pedig 1,5ghz-re.
Elnézést hogy csak játékban szimbolizálom: (több játékkal próbáltam, mindnél leesik) elindítom a játékot full grafikán vagy butítva, teljesen mindegy, a full grafikát is tartja 0.5-1 percen keresztül pl 200fps-el fixen, majd jön a zuhanás és leesik 100-150re, eltelik 15-20mp majd ismét 200 fix fps. A jelenségre kerestem egy programot amivel hőfokot illetve órajeleket tudok nézni, hogy lássam mi történik ez lett az AIDA64 extreme. Tehát kipróbáltam a játékoknál és azt láttam hogy az elején stabil 2,8ghz, majd ahogy leesett az fps megnéztem a mutatókat és láttam, hogy 1,5ghz-en "pihen" 1,3 V-al, majd miután "kifújta" magát ismét feltornászta a normál értékekre. Találtam olyan javaslatokat hogy a Cool 'n' Quiet módot ki kell kapcsolni, ill. az energiatakarékos üzemmódot Biosban, de a jelenség nem tűnt el. Próbáltam manuálisan megadni a paramétereket Biosban a proci feszültségről stb. mindent manuálisan, hátha az automata üzemmód kavar be, de nem. Találtam gyári hűtővel is alkalmazható tunning beállítást amivel felhúztam 3,4 ghz-ig és ment is szépen 51-55 fokosak voltak terhelés alatt a magok, de akkor is leesett az fps. Szóval remélem itt rámutattok a probléma gyökerére, lehet tápot kell cserélnem, Biost frissítenem, vagy alaplapot cserélnem, de nem szeretnék fölöslegesen költekezni csak ha muszáj. Linkelek pár képet a jelenségről AIDA-ban: http://kepfeltoltes.hu/121214/h_m_rs_kletek_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ; http://kepfeltoltes.hu/121214/normal_rajel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ; http://kepfeltoltes.hu/121214/_rajelvisszaes_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ;
Előre is köszönöm a segítséget és elnézést a nagy terjedelemért!

Magányos így a nyeregben, amióta meghalt a ló.

(#8803) ablack válasza Sv!Z (#8802) üzenetére


ablack
senior tag

Ez csak egy tipp, de lehet hogy az a baj hogy az AMD oldala szerint [link] a processzor max fogyasztása 125W, de az alaplap specifikációja szerint [link] maximum 95W-os processzort támogat.

(#8804) stratova válasza Sv!Z (#8802) üzenetére


stratova
veterán

"Throttling" léphet fel a CPU-nál terhelés alatt, amikor a CPU egy kritikus hőmérsékletet ér el s épségének megőrzése érdekében legalacsonyabb P-state-re áll be, ami nálad 1500 MHz és a hozzá tartozó feszültség. Megpróbálhatod csökkenteni a proci feszültségét és Prime-mal vagy IBT-vel tesztelni a stabilitást vagy/és javítani a hűtéseden.
A M-Tech tápod sem egy minőségi darab a vonatkozó téma szerint, legolcsóbb megoldás első körben a fesz.csökkentés lenne. De ha hosszú életet szeretnél a gépnek egy jó minőségű táp sem ártana.

(#8803) ablack: Úgy látszik AMD kicsit hanyagul kezeli néha a CPU-k adatait:

Phenom II X6 1055T HDT55TFBGRBOX - TDP 125 W

V core 1.15V - 1.475V (at rated frequency)
1.25V - 1.475V (Turbo Core mode)
1V - 1.225V (Minimum performance state)
V NorthBridge 1.05V - 1.175V
Maximum operating temperature 55°C - 62°C

Phenom II X6 1055T HDT55TWFGRBOX - TDP 95 W

V core 1.075V - 1.375V (at rated frequency)
1.225V - 1.425V (Turbo Core mode)
0.975V - 1.175V (Minimum performance state)
V NorthBridge 1.05V - 1.175V
Maximum operating temperature 55°C - 71°C

[ Szerkesztve ]

(#8805) Sv!Z válasza stratova (#8804) üzenetére


Sv!Z
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ, akkor megpróbálok ezekből az új kiindulási pontokból gazdálkodni!

Magányos így a nyeregben, amióta meghalt a ló.

(#8806) Szkeptik


Szkeptik
tag

A Steamrollerhez megint más socket kell majd?

Egy FM2-es lapot akartam venni A10-zel. Aztán láttam, hogy pár hónap múlva várható a Richland, szóval lehet, hogy várok még kicsit a fejlesztéssel. Azt már biztosra írják, hogy még Piledriver mag lesz benne, viszont a következő generáció már Steamrolleres lesz. A Steamroller is várhatóan FM2-re érkezik, vagy megint cserélni kell majd a lapot, ha most veszek egy FM2-est?

Nem cserélek olyan gyakran procit, de jó lenne, ha majd megint megtörténik kb két év múlva, akkor nem újra mindent kellene cserélni, mert nem gyártanak semmit a socketbe.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#8807) marcusa


marcusa
addikt

Halihó!
Ugye 1155 foglalatú non-K-s proci órajelét is lehet emelni p/z-s lapban. Milyen jelzésűek ezek? Amiket találtam az a p67/z77 ezen kívül van még?
Valamint ha a szorzót 4(+1)-el emelem, de BCLK-t nem piszkálom, akkor is kell a gyárinál hatásosabb proci hűtő?
Köszi! :R

:-)

(#8808) korn


korn
aktív tag

Ez hihetetlen. Pár napja írtam ebbe a topicba, hogy egy e3200-nek 12fok különbség van a magjai között, vagy legalábbis ennyit mér.
Vaterán találtam 2800ft-ért még egy e3200, gondoltam ennyiért vétek otthagyni. Ennek is totál kuka a hőmérő szenzora. 45/53 alapon, és prime terhelésre alig mozdulnak. :)
Viszont ezt a 2800ft-os procit brutál módon lehet húzni. Alapfeszen 3.7Ghz-en prime stabil, 1.4V-on 4.2Ghz. :Y
Az első e3200-nek, amit vettem 3.3Ghz a vége 1.4V-on. Van szórás rendesen.

(#8809) hunboy1974


hunboy1974
tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem hogy 775-ös intel procik közül melyik a legjobb,akár 2,3,4 magos?

AFFA

(#8810) Alastair' válasza hunboy1974 (#8809) üzenetére


Alastair'
nagyúr

C2D E8400 - 13 körül lehet kapni, és a Q9550 - 30 körül ha találsz használtan.
Vannak egy minimálissal erősebbek, de azok annyival drágábbak egy 0.5 vagy 1-es szorzó miatt, hogy foglalkozni se érdemes velük.

Alister from Hell

(#8811) csucsbicep válasza marcusa (#8807) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

P67/Z68/Z75/Z77. De csak a Turbo-val rendelkező procikkal lehet megcsinálni a 4+1-es emelést. A gyári hűtő elég.

(#8812) marcusa válasza csucsbicep (#8811) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi. Azt honnan tudhatom meg, hogy az én i5-2400 am olyan-e? Köszi

:-)

(#8813) cashback válasza marcusa (#8812) üzenetére


cashback
őstag

Az i5-ösök rendelkeznek turbo-val. Az i5-2400 esetén ez 3,4GHz-et jelent.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#8814) csucsbicep válasza marcusa (#8812) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A 2400 rendelkezik Turbo-val, 4+1-es szorzóemeléssel 3600MHz hozható ki belőle 4 magra nézve, ha csak 1-2 szálas a terhelés, akkor ez 3,7-3,8GHz-re is felmehet.

(#8815) marcusa válasza csucsbicep (#8814) üzenetére


marcusa
addikt

Királyság, köszönöm :K
Akkor keresek valamilyet a fent említett lapok közül.
Látom neked is ilyen procid van, bár nekem csak januárban lesz esedékes a lapcsere, ebben a hónapban elvitte a keretet a vga csere, de lehet hogy ha elakadok majd írok egy privit :U
Köszi :R

:-)

(#8816) hunboy1974 válasza Alastair' (#8810) üzenetére


hunboy1974
tag

köszönöm a választ,még az lenne a kérdésem hogy mondjuk a Q9550 megfelelö ram és vga-val tudja a mai játékokat vinni?

AFFA

(#8817) Szajo válasza hunboy1974 (#8816) üzenetére


Szajo
őstag

Ez attól függ milyen felbontáson játszol. Egy FullHD-ban futtatott valamiféle újabb játék, már lehet megfogná. De ha tévedek javítsatok ki. De elég erős proci szóval igen, jah vinne minden mai játékot!

(#8818) geckowize


geckowize
őstag

Hello, AMD Athlon II X4 620-at megéri lecserélni egy AMD Athlon II X4 750K-ra, úgy, hogy az alaplapot (ddr3, sata3 és usb3 miatt amúgyis lassan beérik a csere) és ramot is kell cserélni? Mennyire tuningolható az utóbbi? A 620 most gyári 2,6 GHz helyett 3,32 GHz-en megy.

(#8819) geckowize


geckowize
őstag

AMD Phenom II X4 945 mennyire tuningolható? 22 ezerért megéri megvenni újonnan, dobozosan, garival?

(#8820) endruboy1 válasza Szajo (#8817) üzenetére


endruboy1
senior tag

A proci inkább alacsonyabb felbontáson szokta visszafogni az fps-t nem magason, ott VGA limit szokott hamarabb beütni.

(#8821) Laci2277 válasza hunboy1974 (#8816) üzenetére


Laci2277
senior tag

Ha van némi tuning(3.2-3.4Ghz), akkor simán elbír a mai játékokkal fullhd-ben, már csak egy jó vga kell és csapathatod. :K Persze multihoz már lehet kevés lenne, de ha az nincs betervezve akkor nincs semmi gond. Jók még ezek a procik. :K

(#8822) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Üdv!
Haverom asztali gépet akar összerakni, és a fő kérdés, hogy intel vagy Amd legyen.
Ő úgy látja, hogy az AMD ugyanannyi pénzért erősebb processzorokat árul.
Ezrn az oldalon nézte a pontokat. Szerintem viszont nem a valódi teljesítményt mutatják a pontok. Egy FX 8150 össz teljesítményben sokkal előrébb van mint egy i5 2500K, de egy szálon nézve az intel sokkal erősebb. És hozzá kell tenni, hogy kevesebbet is fogyaszt.
(procira felső hangon 50 ezret szánna)

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#8823) solfilo válasza Mr.Peter (#8822) üzenetére


solfilo
veterán

Minden csak felhasználási terület kérdése.
Leegyszerűsítve: kevés szálas programokban, játékban jobb az i5, munkára meg sokszor az FX.

solfilo

(#8824) hunboy1974 válasza Laci2277 (#8821) üzenetére


hunboy1974
tag

köszönöm a válaszokat :R ,akkor már csak valami jóbb vga-t kéne keresnem

AFFA

(#8825) Laci2277 válasza hunboy1974 (#8824) üzenetére


Laci2277
senior tag

Nekem gtx480 van mellette és minden tökéletes fullhd-ra. :K

(#8826) csucsbicep válasza Mr.Peter (#8822) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ahogy a kolléga mondja először azt kéne tudni mire kell.

(#8827) jenei0330


jenei0330
tag

Helló van 1 c2d 6300 cpum, most tettem fel a cod mw3-at és megy ,eddig nem ment w7 home editionnal, most ultimate 64bit van rajta, mi ennek a magyarázata?

(#8828) Mr.Peter válasza csucsbicep (#8826) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

SolidWorks-re és játékra.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#8829) jenei0330


jenei0330
tag

Valaki??? :F

(#8830) solfilo válasza jenei0330 (#8829) üzenetére


solfilo
veterán

A választ nem tudom, de a helyedben inkább örülnék, hogy megy a játék! :)
Emellett nem biztos, hogy a proci volt az akadálya a futásnak a 32 bites rendszeren.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#8831) nitro16


nitro16
senior tag

Sziasztok abba kérném segítségetek hogy van egy gigabyte GA-MA78G DS3H alaplapon és az alaplapra fel van jelezve az am2+ és akkarok venni bele új procit amit kinéztem egy amd phenom II X6 1045t 6 magos 2,7ghz proci az lenne a kérdésem hogy mivel az alaplap nem am3 mas csak am2+os attól függetlenül bele megy a proci meg ugye a a am2+osok kezelik a sproci szorzozását meg a ht rendszert is csak annyi a külömbség az am3 lap között hogy az ddr3-mas memoriát is kezzel tehát jó e a x6 1045t proci az alaplapba és rendesen müködne-e játékra kell előre is köszönöm a válaszokat és bocs ha egy kicsit értetlen vagyok :)

(#8832) kjani18 válasza nitro16 (#8831) üzenetére


kjani18
őstag

ITT találod az összes procit, amit támogat a lapod, és az is melyik biossal. Ne feledkezz meg a bios frissítésről az új procchoz!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#8833) nitro16


nitro16
senior tag

ahha köszi de akkor ha jól láttom a lapom nem támogatja az x6 ott nem??? mert csak am3 nál van feltüntetve vagy rosszul olvastam le?? és elmegy nem nagyon értek ehhez meg még annyi hogy veszek a proci mellé egy gigabyte ati radeon hd7770 1gb ddr5 oc vidikarit azt is befogadja az alaplapon igaz mivel pci-es és bocs ha kicsit értetlen vagyok előre is ksözönöm a válaszokat további szép napot

(#8834) CoolMan válasza nitro16 (#8833) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

De támogatja az X6-ot, (a1065T a legnagyobb) ami azon a linken van, azokat támogatja az F9E BIOS-al.

(#8835) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Q9550 hogy viszonyul a 2. vagy 3. generációs i5-ökhöz, mekkora a különbség?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8836) csucsbicep válasza A_ScHuLcZ (#8835) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Jóval erősebbek az újabb i5-ök, a különbség mértéke felhasználási területtől függ. Pl: [link]

(#8837) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Az alaplap hőmérséklete 34 fok (Asus P8P67), a processzor (Intel Core i5-2500K) hőmérséklete
Alapjáraton: 40 fok
Játék közben (FIFA 13): 60 fok
Kérdezném, hogy ezek az értékek normálisak? Nem melegszik túl? Érdemes lenne újrapasztázni?

Üdv,
GBoy

(#8838) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Hello. Egy AMD Athlon64 X2 5000+ processzor ki tud hajtani egy Sapphire Radeon HD4670 videókártyát teljesen?

magyarsrac

(#8839) csucsbicep válasza gameresboy (#8837) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Teljesen rendben van, de a processzornál nem a "kupak" hőt érdemes nézni, hanem a magokét, mert elég nagy eltérés lehet köztük.

(#8840) gameresboy válasza csucsbicep (#8839) üzenetére


gameresboy
aktív tag

amit írtam, azok a magok hőmérsékletei, játék közben 58-60 fok között, alapjáraton pedig 38-40 fok között mozog

[ Szerkesztve ]

(#8841) horsefeather


horsefeather
csendes tag

Sziasztok

egy kérdésem lenne a Catalyst-ban a CPU Power fulnél van olyan lehetoség h "CPU Speed" van ott egy csúszka 800-tól 2900-ig (Athlon II x2 245e) azt ha 2900-2900-ra rakom akkor mivan?? a proci 2900mhz-en fog menni mindig ugye?? mert néztem az AIDA-ba ott szaladgálnak a mhz-k mikor nem csinálok semmit van hogy 800mhz.. szóval ha felrakom 2900-2900 nem lesz gond ?? mert húzva is van a proci 3200-re egy Ga-ma69s3h lapban..

(#8842) kjani18 válasza horsefeather (#8841) üzenetére


kjani18
őstag

Akkor ha kell, ha nem a procid csúcson fog járni. Több hő, nagyobb fogyasztás a hátránya, előnyéről nem tudok...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#8843) horsefeather


horsefeather
csendes tag

oké kosz a választ :)

(#8844) nitro16


nitro16
senior tag

Sziasztok köszi az eddigi segítségeket még azt szeretném megkérdezni ha meglesz a procim x6 1045T mondtátok hogy le kell frissitani a biost az ami neki kell az honnan tudom leszedni vagy hol találom illetve egyszerű a megcsinálása mert lehet nekem kell megcsinálnom mert számitógépboltba a srác nem vállalja a frissitését mert ha rosszul csinálja akkor tönkre mehet az alaplap vagy mi előre is köszönöm a segítséget :)

(#8845) kjani18 válasza nitro16 (#8844) üzenetére


kjani18
őstag

Az alaplapod honlapján megtalálsz minden infót a bios frissítésről és az újabb biosokat is.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#8846) Knobber


Knobber
aktív tag

Kérdés:
Mennyire romolhat el egy processzor? Típus: E6700
Gyanakvó jelek: Régi gép újraindul, de nem tudni mitől...

Másik gépbe átrakva (G41 alaplapba --- 946GZ alaplapból ) el se indul a processzor.

Youtube: Knobber

(#8847) kjani18 válasza Knobber (#8846) üzenetére


kjani18
őstag

Ha egyébként megy, és néha ujraindul, az nem feltétlenül procihiba.
Régi gép alaplap v. táphibától valószínübb, h.ujraindul.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#8848) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok! Nem biztos, hogy pont ide tartozik a kérdés, de azért valahogy mégis. Eléggé összetett. A napokban beszereztem egy Gainward GTX285 2GB vidókártyát. Az alaplapomban (ASUS M3N78) egy AMD Athlon 64 X2 6000+ megy jelenleg, és egy GABA 450W-os táp (ami f*s, ezt tudom, de hát ezt adta a "hozzáértő" PC szervizes, amikor meghalt a másik tápom..). Na mindegy. A kérdésem lényegében az lenne, hogy egy megfelelő táppal ez a processzor kitudja hajtani a videókártyát? Tervezek venni egy Phenom II X4 955-öt, ami biztosan kihasználná a kártyát, viszont ahhoz meg nemtudom, milyen erős tápot vegyek. Köszi a válaszokat, a sok variálás ellenére is. :)

Ja igen, azt kifelejtettem, hogy most kb 20 perc játék után (Prison Break - The Conspiracy) a gép kikapcsolt magától. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#8849) CoolMan válasza NYPD (#8848) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

A Melyik tápegységet vegyem? /Mielőtt kérdezel, olvasd el az első hsz.-t!/ topicban megmondják neked is szerintem.
Amúgy azt a GABA ipari hulladékot ne használd.

szerk: A táp miatt kapcsol ki valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#8850) Knobber válasza kjani18 (#8847) üzenetére


Knobber
aktív tag

És ezt hogy nyomozom ki? Alaplapra gyanakodtam én is elsőnek. Kicseréltem... Beletettem az új lapba a procit nem indul... Vettem hozzá tápot is, nem indul .

Proci hibára nincs valami szoftveres diagnosztika? Ugyanígy alaplap hibára esetleg valami? Graf kártyát kivettem, ramokat is cserélgettem és semmi pozitív nem történt.

Youtube: Knobber

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.