Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) pet007 válasza havri1 (#20000) üzenetére


pet007
aktív tag

Makd jelezz vissza mi volt a hibas, rossz 2500kval meg nem talalkoztam :D

(#20002) Spec válasza havri1 (#19996) üzenetére


Spec
őstag

Még egy dolog eszembe jutott közben. Mekkora tápod van? Csak mert az i3 2100-nak 65W a TDP-je, az i5 2500K-nak 95W. Ha eleve egy kineccelt tápod van, mondjuk egy 300W-os, vagy az alatti, akkor ez lehet már sok neki. 400-450W-os táptól mennie kell gond nélkül.
Az jó ha ki tudod próbálni más lapjában, bár én nem hiszem, hogy ez lenne a gond ha az i3-ad megy benne gond nélkül.
Ha ez se, akkor tényleg nagy az esélye, hogy kuka a CPU. Én a helyedben ragaszkodnék a pénz visszafizetéshez. Ha rossz a proci, akkor kötelessége visszavenni tőled, sőt még a postaköltséget is vissza kéne adja neked.
Nem akarlak jobban hergelni, de én pl. sose vennék K-s processzort használtan. Akinek ilyen van, az általában szándékosan vesz ilyet. Nagy eséllyel valami hardcore gamer gyerek, és az extrém túlhajtás miatt vesz K-s procit. Na már most 4-6 évnyi kemény OC + hard usage nem tesz jót egy ilyen proci élettartamának. Inkább használtan olyan forrásból érdemes venni, ahol irodai gépparkokat bontanak, amik selejtezésekből, felszámolásokból származnak. A word/excell nem sok vizet zavar egy ilyen procinak, még napi 8-12 órában sem :)

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#20003) havri1 válasza Spec (#20002) üzenetére


havri1
félisten

Holnap kiderül. Ha abban sem indul el, akkor nagy valószínűséggel rossz. Bár azt sem tudom, ilyen esetben hogyan bizonyítom, hogy rossz volt, nem pl nálam ment tönkre, hisz ő azt mondja, tesztelték, és jó volt.

Enermax Pro 82+ EPR525AWT 525W tápom van.

[ Szerkesztve ]

havri

(#20004) pet007 válasza havri1 (#20003) üzenetére


pet007
aktív tag

Azzal a tappal szerintem nem lehet gond. Meg valami, videokatya volt proba alatt? Lehet hogy az igp resze szar..

(#20005) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok!

Elgondolkoztam egy kis PC upgraden. Jelenleg van egy Asrock Extreme 3 970em hozzá egy FX6300 proci és egy GTX 760 2gigás kártya. A kérdésem az lenne,hogy mit bír még ez az alaplap? Mennyi tudnék még a procin és kártyán feljebb lépni alaplap csere nélkül? Köszönöm!

iPhone 13 Pro 128GB

(#20006) havri1 válasza pet007 (#20004) üzenetére


havri1
félisten

Igen, végig azzal próbáltam. Holnap remélem kiderül.

havri

(#20007) Spec válasza dani0113 (#20005) üzenetére


Spec
őstag

Ha jól látom az Asrock hivatalos adatai alapján a legerősebb desktop CPU, amit ebbe a lapba be tudsz tenni az egy AMD FX 8370E.
http://www.asrock.com/mb/AMD/970%20Extreme3/index.hu.asp#CPU

Itt egy egyszerű összehasonlítás a jelenlegi, és ez a CPU között.
http://www.cpu-world.com/Compare/306/AMD_FX-Series_FX-6300_vs_AMD_FX-Series_FX-8370.html

Ez alapján egy magos teljesítményben kb. 12%-al lenne jobb, több magos összteljesítményben pedig akár 41%-al is.

Egy 8350-es használtan is még 28-28.000, egy 8370E pedig 35-38.000, ha egyáltalán találsz.

FX 8120-ast már kaphatsz 17-18.000-ért, és FX 8300-ast is olyan 20-22.000 körül, de ezek meg alig jobbak a mostani procidnál, max többszálas teljesítményben 5-15%-al. Emiatt én ezekre nem ruháznék be.

Összességében, vagy jóval drágább procit tudnál beletenni (használtan is) aminek lenne értelme, vagy inkább semmilyent. Én emiatt nem fejleszteném ezt a gépet, ami a CPU-t illeti, ár/érték arányban nem lenne gazdaságos, és szerintem kellően erős ez a mai igényekhez mérten is. Egyelőre jó ez, de ha ennél erősebb hardvert akarsz, akkor szerintem gondolkozz el egy teljesen új konfigban idővel (pl. Ryzen).

A videókártya fejlesztése az már más kérdés, én max abban gondolkodnék jelenleg a helyedben.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#20008) mcs válasza pet007 (#19998) üzenetére


mcs
veterán

Csak vettem egy mini torony ID-Cooling SE-902X-et, mert szeretném 3 ghzen is járatni a procit. Nagyon kíváncsi leszek. :)

(#20009) dani0113 válasza Spec (#20007) üzenetére


dani0113
senior tag

Akkor az FX6300 mellé egy GTX 770 még elférne? Ki tudná hajtani? i7 mellett a 760hoz képest 15-20fps-el gyorsabb játékonként ultran. Kíváncsi lennék fx6300 mellett..

iPhone 13 Pro 128GB

(#20010) pet007 válasza dani0113 (#20009) üzenetére


pet007
aktív tag

Ha tudod huzni az fx-et, akkor mehet a 770, bar eleg regi mar, ha talalsz en mindenkepp a 4gigas verziot vennem. Nem tudom mikkel jatszol, egy huzott phenom x6al meg tudom nezni mit produkal 770es (csak 2gigas).

(#20011) Spec válasza dani0113 (#20009) üzenetére


Spec
őstag

Szerintem is elég ez a cpu a 770-es kártyához. Talán egy kicsit visszafogja, de ha picit tudsz húzni a procin, akkor elég lesz neki. Szerintem összességében olyan 15-20% fps havulást várhatsz maximum, de persze ez játék és felbontás függő is. Ha veszel egy 770-es kártyát akkor OC-s változatot keress 4 Gb GDDR5-ös rammal, az még egy jó darabig elég lesz.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#20012) demmer123


demmer123
őstag

Ha kevés a processzor feszültség akkor kaphatok driver_irql_not_less_or_equal kékhalált 10-20perc játék után?

Arra gyanakodtam hogy kevés a processzoromnak a feszültség de hiába adtam neki többet akkor is kifagy.

Mi okozhatja ezt?Legújabb driverek vannak feltéve pedig.

[ Szerkesztve ]

(#20013) dani0113 válasza pet007 (#20010) üzenetére


dani0113
senior tag

Megköszönném ha megnéznél pár játékot. Most pl épp az F1 2017et nyomogatom mediumon 60-70fps. Régen volt húzva a proci 4,1Ghz-ig amúgy,aztán mikor ssd-t vettem a gépbe, a biost baszogattam és resetelt mindent azóta meg inkább nem baszogattam ,mert tette a dolgát azóta is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#20014) Spec


Spec
őstag

Több helyen is olvastam egy elégé urban legend szagú felvetést, miszerint lehetséges a core i5 processzorokban a hyperthreadinget bekapcsolni.
Az a lényeg, hogy elviekben az Intel ugyanazt a lapkát, és gyártástechnológiát használja mindegyik procihoz, és gyakorlatilag csak i7-eket gyárt. Amik nem sikerülnek olyan jól (hibás cache, hibás mag, alacsonyabb órajelet bír, stb.), azokat árulják i5-ként, és i3-ként.
Az i5 az végülis i7, csak kevesebb benne az L3 cache, és disabled benne a HT funkció. Azt olvastam, hogy a hibás hardver elemeket lézerrel kisütik a lapkáról, pl. a hibás cache-t is kiégetik. De a HT nem hardveres feature, ezért van ez az elmélet, hogy szoftveresen a microkódban van csak deaktiválva, amit elvileg vissza lehet kapcsolni.
Ez alapján lenne egy i5 procija az embernek 4 maggal, 8 szállal, csak kevesebb cachel, mint egy i7, de azért a + 4 szál, biztos jelentene többlet teljesítményt még így is.
Találtam egy YouTube videót, ahol egy fickó, egy i5 3570k procinak kapcsolta be a HT képességét egy Asrock lap UEFI beállításaiban. Nem világos, hogy ez alap funkció, vagy csak valami hackelt UEFI, mindenesetre, nem semmi mutatvány.
Meg is zavarta vele a CPU-Z-t rendesen. Nem tudta eldönteni, hogy i5, vagy i7 proci van a gépben, mert a paraméterek alapján i5-nek látta, de a 4 mag, 8 szállal nem tudott mit kezdeni :)
https://www.youtube.com/watch?v=cQOACBuf5_s
Szerintetek lehetséges ilyen? Mármint bekapcsolni egy i5 prociban a HT-et. Azért nem lenne egy rossz dolog...

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#20015) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Egy 5960X-et hajtok egy ASUS RAMPAGE V EXTREME lapban, nagyon jól megvannak együtt, 4,5 GHz-en fut stabilan, 1,25 V mellett amivel teljesen elégedett is vagyok. Minden rendben is volt ezekkel a beállításokkal, működött minden szuperül, BOOT-olt minden. Aztán a minap kapcsolom be a gépem, indítom a játékom és látom, hogy nagyon nagyon kevés az FPS-em, gyorsan utána néztem, hogy mi mennyin meg mi lehet a baj, és a procit lockolta magát 1,17 GHz-re minden magon, valamint maximális terhelés alatt, pl. Cinebench R15 is csak 40%-ig megy fel a teljes kihasználtsága a procinak. Ezután resetet nyomtam, gyári default optimal settings a lapnak, reset, vissza állítottam az overclockot két lépésben ahogy szoktam, indult a gép, minden szuper megint ment 4,5 GHz-en, FPS, hőmérsékletek megint tökéletesek voltak. Majd gép ki, alvás, másnap kapcsolom a gépet megint ugyan az lockolta magát 1,17 GHz-re. Megint újra konfigoltam a BIOS beállításokat megint jó. Majd ha kikapcsolom a gépet és újra indítom akkor megint minden kezdődik elölről.

Keresgéltem neten a jelenséget, és igaz találtam róla pár fórumot, szóval nem csak nálam jelentkezett ez a jelenség, viszont megoldást ott sem kapott senki, hátha itt valaki találkozott már ilyennel és meg is oldotta az ügyet.

Köszönöm a segítségeteket előre is, elég idegesítő, hogy minden egyes bekapcsolásnál szarakodnom kell, hogy BIOS reset és mindent megint vissza állítani.

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#20016) pet007 válasza Spec (#20014) üzenetére


pet007
aktív tag

Hokuszpokusz.... nem kell mindent elhinni ami yt-on van :D

(#20017) CirrMee válasza pet007 (#20016) üzenetére


CirrMee
addikt

Mellesleg úgy rémlik, a HT is hardveresen van deaktiválva. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#20018) Spec válasza CirrMee (#20017) üzenetére


Spec
őstag

Elvileg szoftveres fícsör. Ugyebár az csak +4 virtuális mag (szál). Nincs mit hardveresen tiltani. Az első generációs régebbi P4 HT-es prociknál is biosban ki-be tudtad kapcsolgatni, hogy akarsz-e HT-et, vagy sem.
Amúgy egy fórum hozzászólásba olyat is olvastam, hogy egy csávó i5-ére azt írta ki neki valami progi, hogy a HT supported (disabled). Na most egy szoftveres funkciót, csak szoftveresen tudsz letiltani. Azt viszont fel is lehet akkor oldani. Simán el tudom képzelni, hogy microkódban meg lehet buherálni a dolgot.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#20019) pet007 válasza Spec (#20018) üzenetére


pet007
aktív tag

Lehetseges, de amig intel bacsi nem akarja hogy szabadon allitgasd addig nem is fogod....

(#20020) CirrMee válasza Spec (#20018) üzenetére


CirrMee
addikt

Az összes HT -s procinál ki tudod kapcsolni, ha a BIOS tartalmazza a kapcsolót hozzá. De többmagos prociknál magokat is le lehet tiltani, akkor ilyen alapon a magok is csak szoftveres valamik?

A HT nem szoftver, hanem tranzisztor szinten megoldott funkció.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#20021) Spec válasza CirrMee (#20020) üzenetére


Spec
őstag

Lehetséges, de igazából senki se tudja pontosan, az Intelen kívül persze. Én hajlok afelé, hogy ez többnyire csak szoftveres megoldás. Lehet áramköri eleme is, de az ugyanúgy része az i5 magoknak is, csak azokban le van tiltva. Na mindegy, úgyse tudjuk meg soha hogy is van pontosan. Mindenesetre érdekes elmélet.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#20022) CirrMee válasza Spec (#20021) üzenetére


CirrMee
addikt

Hardveres elem a HT, aki egy kicsit is foglalkozott a számtech ipar dolgaival a múltban, az kérdés nélkül is rávágja. i5 is tartalmazza, abban igazad van, csak fizikai módszerrel van deaktiválva, ezért oda kevés lesz egy szoftveres urban legend videó.

U.i.: vedd azt is figyelembe, hogy a lapgyártók előszeretettel próbálják megkerülni a proci gyártók korlátait (lásd magfeloldás, bclk tuning, stb). Ha ennyire egyszerű lenne a megoldás, arról már jó rég tudnánk mi is, a lapgyártókon keresztül.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#20023) havri1


havri1
félisten

Nem tudtam sajnos kipróbálni a 2500k-t másik alaplapban, összejött minden.
Holnap adom fel postán, vissza az eladónak, visszautalja a vételárat, legalábbis ezt ígérte, remélem így lesz.
Nem folytatom az upgrade projectet, túl sok buktató van ebben. Működik így, inkább komplett alaplap+cpu+ram trió lesz, ha itt az ideje.

havri

(#20024) BMS


BMS
őstag

Hali

Lehet köze a processzorhoz az,hogy a számítógép kb 10 percenként újraindul hibával?A procihűtőnél hallok kerregést állandóan de eddig nem volt semmi baja.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#20025) Spec válasza BMS (#20024) üzenetére


Spec
őstag

Sok minden okozhat ilyesmit. Lehet a proci is (pl. feszültség probléma, túlmelegedés), lehet RAM hiba is, sőt a videókártya is okozhat ilyesmit.
Próbáld megnézni a win. Eseménynaplójában (Event Viewer), hogy mi okozza az újraindulásokat. Indítsd el az eseménynaplót, és szűrj rá az Event ID 6006 -ra (ez a reboot). Hátha kiderül mi az okozója az újraindulásoknak.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#20026) talost89


talost89
újonc

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy egy AMD athlon x4 620 alkalmas lehet egy HTPC-be 4K lejátszónak egy megfelelő videokártyával?

Köszönöm a segítséget.

Üdvözlettel: Tamás

(#20027) solfilo válasza talost89 (#20026) üzenetére


solfilo
veterán

Kérdezd meg itt: [link]
Magam részéről nem tudom, eléggé leveszi e a terhet a prociról egy GT 1030 vagy egy RX 550.

solfilo

(#20028) talost89 válasza solfilo (#20027) üzenetére


talost89
újonc

Köszönöm a segítséget, megkérdezem ott is.

(#20029) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Hali!
Most szereztem be egy új configot. 7700k, Asus strix z270F. A biosba kell valamit állítani? Mert játék közbe indítás után perc perc múlva kb a fele lesz a fps-em. A realtemp szerint a max hőfokok 70-75 fok között vannak. Mondjuk azt se értem, hogy miért meg 4,5ön a proci amikor biost is visszalőttem alapra.

(#20030) pet007 válasza v!ct0y (#20029) üzenetére


pet007
aktív tag

Probalj meg rendes bios resetet (220bol kihuz, elemet 5percre kivesz), hatha az segit. Amugy egy cinebenchet futtatnek, ott hamar kiderul proci e a ludas, mert leirtak alapjan vidkari is lehet. Azon milyen hofokokat kapsz?

(#20031) pstomi


pstomi
csendes tag

Hello. Gepem folyamatosan ujra indulgat, 5-10 perc utan, millionyi diagnosztika utan sikerult lekorlatozni a problema forrasat a CPU-ra. 100 fokra is felmelegszik majd lefagy, kikapcsolom es kezdodik az ujraindulgatas. Ventit kitakaritottam, de eszrevettem, hogy a pasztabol mar nem maradt semmi, rendeltem egyet igy ma este azt is megtudom majd csinalni. Elkepzelheto, hogy a paszta(hianya) miatt produkalja ezt? Vagy kukazzam a mostani CPU hutot es vegyek egy ilyesmit? [link]
Ha vegyek egy ilyet akkor melyik fogyasztasut eri meg? Eleg a 120W? Tul magasat felnek venni, mert lehet nem birna a 550W-os tapom.

Alaplap: Gigabyte GA-B150M-D3V DDR3 (masfel eve vettem)
CPU: Intel I5-6600 (masfel eve vettem)
Tap: EVGA SuperNOVA 550 G3, 80 Plus Gold 550W (1 hete vettem)
VGA: Nvidia Geforce GTX 1050 TI (1 hetes)

(#20032) Viktor77 válasza pstomi (#20031) üzenetére


Viktor77
titán

65W-os a procid, a gyári hűtőnek bőven elégnek kell lennie, ha rendesen van pasztázva/felrakva. Pasztázd be a procit, rakd fel a hűtőt, majd vedd le, és nézd meg, hogy rendesen felfeküdt-e a hűtő a procira. A linkelt hűtő meg nem annyit eszik, hanem annyi Wattos procit képes lehűteni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20033) pstomi válasza Viktor77 (#20032) üzenetére


pstomi
csendes tag

Ugy nez ki marad a gyari huto, mert High Profile Ramom van, igy nem ferne el.

(#20034) v!ct0y válasza pet007 (#20030) üzenetére


v!ct0y
veterán

Úgy néz ki megoldódott. Miner vírus. :W

Köszi!

(#20035) Cirbi82


Cirbi82
újonc

Sziasztok!
Egy I7 4790k processzorom van. Előjött egy olyan probléma, hogy folyamatosan túlmelegszik és összeomlik a Windows. Minden általános dolgot megcsináltam már (portalanítás, újrapasztáztam...), de továbbra is túlemelgszik (90 °c fölé) és leáll. A vízhűtés tökéletesen működik.
Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet a probléma, a processzorom ment tönkre vagy esetleg más okozhatja a problémát.

(#20036) dugo_ válasza pstomi (#20033) üzenetére


dugo_
veterán

Attól még léteznek magas ram mellett elférő hűtők.

A 100 fokos i5 throttlingot persze nem a hűtő okozza, hanem a szar összerakás.

(#20037) pstomi


pstomi
csendes tag

Hasonló kérdés mint az elözőnek. I5 6600 pasztáztam, 3-szor ellenöriztem a hütő rögzitését, de felmelegszik 95-100 fokra és lefagy pár perc után.

(#20038) pet007 válasza pstomi (#20037) üzenetére


pet007
aktív tag

Mindenkinek aki tulmelegedessel szenved: sorban tessek megnezni hogy a huto jol van-e rajta, nincs-e tele porral. Ha huto oke, es van oc akkor egy bios resetet tessek tolni. Ha utana is tulmelegszik akkor egy live linux disztroval iktassuk ki a rossz windows es esetleges miner programok lehetoseget. Ha ez megoldja akkor megszabadulni minertol, esetleges windows reinstall. Ha ez sem segit akkor tessek ide visszairni.

(#20039) Spec válasza pstomi (#20037) üzenetére


Spec
őstag

Túlmelegedéses procisok: Nem nyaltatok be ti is véletlenül egy Miner trójai virust?
http://avirus.hu/bitcoin-virus/
Érdemes utánanézni a dolognak. Tegyetek fel valami jó víruskeresőt, naprakész adatbázissal, pl ESET, Avast, BitDefender, stb.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#20040) Tomassy00 válasza Spec (#20039) üzenetére


Tomassy00
senior tag

A vírus "írtó" maga a vírus ;)

(#20041) Spec válasza Tomassy00 (#20040) üzenetére


Spec
őstag

Mire gondolsz? Amilyen víruskereső programokat én javasoltam, azok megbízható, jó hatékonyságú megoldások. Én személy szerint ESET Internet Security-t használok már nagyon régóra, és nem is volt soha vírus problémám.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#20042) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Valamikor réges-régen futtattam virtuálisan oprendszert, de már nem emlékszem mi volt a menete.
A konfig amin futtatni szeretném egy i5-2300-as proci 8GB memóriával. Windows 7 lenne az alap oprendszer és azon belül az XP-t futtatnám virtuálisan. Mi ennek a menete? Vagy milyen topikban érdeklődjek? Válaszokat előre is köszi. :R

(#20043) pet007 válasza Joshi (#20042) üzenetére


pet007
aktív tag

Ha jol emlekszem windows 7nek volt beepitett xp-s virtualgepe.

(#20044) Joshi válasza pet007 (#20043) üzenetére


Joshi
titán

Ez most hogy működik? Ha jól rémlik akkor először mindig a régebbi oprendszert kell felrakni és utána az újabbat? Azonos partícióra vagy különbözőre?

(#20045) Viktor77 válasza Joshi (#20044) üzenetére


Viktor77
titán

Dual-boot-ot akarsz, vagy virtuális oprendszert?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20046) Joshi válasza Viktor77 (#20045) üzenetére


Joshi
titán

Virtuális oprendszert, ugyanis az XP nem kezel 3GB-nál több memóriát. Vagy a virtuális futtatásnál se lenne látható az XP számára a 8GB ram?

(#20047) pet007 válasza Joshi (#20046) üzenetére


pet007
aktív tag

Mire kell az xp amihez tobb mint 3 giga kell? Azert kerdezem, mert ha nem kell sp3, akkor van 64bites xp is, csak nem magyarul.
Amugy nem, virtualis kicsit mas, itt van egy alaprendszered, ami nalad a 7es, majd azon egy progi segitsegevel virtualisan futtatsz egy xp-t (gyari progival vagy van mas ingyenes is pl virtualbox

[ Szerkesztve ]

(#20048) Joshi válasza pet007 (#20047) üzenetére


Joshi
titán

Igazából mindenképpen 32bites oprendszer kell a progi miatt, de a Win7-es topikban megkaptam a választ. Köszi a segítséget. :R

(#20049) Viktor77 válasza Joshi (#20046) üzenetére


Viktor77
titán

Jó, mert a kérdésed a dual-bootra vonatkozik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20050) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv

Feladatkezelő tudja rosszul mutatni a proci sebességét ?
Jobb szélen a max sebességet jól írja, mégis az aktuálishoz 6 Ghz-et ír. ???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.