Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Prime 95 64bitet futtatok. A cpu 55c, viszont a magok 63-64 fokosak. Azt szokták mondani, hogy 60c fölé nem szerencsés menni? De melyik értéknél? Amagok, vagy a komplett proc hőfok?
Köszi!

(#6002) csucsbicep válasza dodopek (#6001) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A magoknál.

(#6003) thriple


thriple
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a probléma hogy ha elkezdek másolni dvd-ről winyóra akkor egyből felugrik 100%-ra a cpu. A proci egy nem mai amd sempron 2600+(1.8Ghz-n megy).
2 napja vettem új vga-t nem tudom hogy ez-e a baja GeForce 6200 512mb agp(a mellékelt drivert tettem fel) és egy 400w-os tápot. Ezzel együtt újra is telepítettem az xp-t és ez után kezdte csinálni.
Esetleges megoldásokat előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#6004) herhi válasza kenta (#5982) üzenetére


herhi
tag

felraktam a speccy-t és az a program ALAPLAP névhez írja a 90 fokot....proci maradt kb 38, mint a speedfannál....(ott ugye CPU néven futott ez a hőm. érték)
mi tud 90 fok lenni az alaplapon? valaki tud segíteni? kösz :B :R

[ Szerkesztve ]

(#6005) herhi válasza kenta (#5982) üzenetére


herhi
tag

és amúgy a speedfan is külön írta a core értékeket, de a durva, amit valószínű nem értettél, hogy a core értékek MELLETT volt egy CPU érték IS... ;]
tehát akkor még mindig nem vágom :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#6006) dodopek válasza herhi (#6004) üzenetére


dodopek
addikt

A sarka. Az jobbára épp 90 fok... :D
Bocs, nem tudtam kihagyni... :)

(#6007) stratova válasza thriple (#6003) üzenetére


stratova
veterán

Szia! Tipp: eszközkezelőben ellenőrizd nem váltott-e DMA módról PIO-ra az optikai meghajtód. Ha ez a gond, vagy egyszerűen átállítod, vagy kipróbálhatod ezt a fajta megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#6008) thriple válasza stratova (#6007) üzenetére


thriple
csendes tag

Kösz a tippet de már mind a kettőt próbáltam dmara van állítva és a driver törlés sem segített.

[ Szerkesztve ]

(#6009) herhi válasza dodopek (#6006) üzenetére


herhi
tag

de legalább jó volt.... :DDD

(#6010) tomgabor


tomgabor
senior tag

Van valami ami nem hagy nyugodni.
Játékoknál mi számít. A magok száma vagy az órajel? És az sem mindegy nekik hogy intel vagy AMD?

Idézek:
A két mag kevés, akárhova húzod. A 2 magos intel elverte a 4 magos amd-t a játékban.

Komolyan nem értem :W

(#6011) ZetorGumi válasza tomgabor (#6010) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Is-is. A számitási teljesitmény is számit.
Amely téren az Intel valamilyen szinten jobb.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#6012) tomgabor válasza ZetorGumi (#6011) üzenetére


tomgabor
senior tag

Nem tudsz esetleg egy táblázatot vagy valamit ahol fel van vázolva a vázolnivaló? Mármint hogy melyik mennyivel jobb a másiktól.

(#6013) ZetorGumi válasza tomgabor (#6012) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Relatív.

Ilyen táblázatot még nem láttam. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#6014) kenta válasza herhi (#6004) üzenetére


kenta
tag

Semmi sincs 90 °C, azt nemtudom van-e erre magyarázat...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#6015) thriple válasza stratova (#6007) üzenetére


thriple
csendes tag

Esetleg valami más miatt nem lehet?

(#6016) herhi válasza kenta (#6014) üzenetére


herhi
tag

WOW, az jó...:) azért köszi a segítséget :U

(#6017) stratova válasza thriple (#6015) üzenetére


stratova
veterán

Sajnos más ötletem momentán nincs, esetleg a chipset driver újratelepítése.

(#6018) DarthRoni


DarthRoni
tag

Sziasztok, olyan problémám van, hogy felszereltem egy Thermaltake contact 29 hűtőt az AMD phenom II x4 B50-emre, és azóta nem ismeri fel a cpu-t a számítógép.... Mitől lehet ez? CPU-Z-ben is csak 1-2 dolgot ír ki, de például az órajeleket nem. Meg beindításnál olyat ír ki h ilyen processzort nem ismer....
Ezmiez? :S:S:S

(#6019) DarthRoni válasza DarthRoni (#6018) üzenetére


DarthRoni
tag

Már megoldva kérdés nem él :)

(#6020) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy vettem egy ILYEN alaplapot és érdeklődnék hogy van egy ilyen veterán procim és hogy a kettő együtt műkdhet-e ddr3-as memokkal?

Üdv.:Peti

(#6021) Viktor77 válasza chosa921 (#6020) üzenetére


Viktor77
titán

Igen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6022) chosa921 válasza Viktor77 (#6021) üzenetére


chosa921
tag

És csak 800-as memokkal menne a szitu vagy ugyanúgy belevásárolhatok 1600-asakat is?

Üdv.:Peti

(#6023) Viktor77 válasza chosa921 (#6022) üzenetére


Viktor77
titán

Belerakhatod. A beállított FSB-d fogja meghatározni a sebességét. Mivel 800-as a procid, így a ramok is csak 800-on fognak menni, hacsak nem tuningolod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6024) chosa921 válasza Viktor77 (#6023) üzenetére


chosa921
tag

Hát tudtommal tuning téren ezzel a procival nemsok lehetőségem akad :P

Üdv.:Peti

(#6025) Viktor77 válasza chosa921 (#6024) üzenetére


Viktor77
titán

A 2160-am 2.7-et tudott alapfeszen. 2140-nél sem ritka a 3 giga, főleg egy olyan komoly lapban, amibe szánod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6026) Alastair' válasza chosa921 (#6024) üzenetére


Alastair'
nagyúr

400x8-at lazán mennie kell annak a procinak.

Alister from Hell

(#6027) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Sandy ről van értelme Ivy re váltani hasonló órajellel?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6028) Thrawn válasza DonThomasino (#6027) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha mindenképpen kell az kb. plusz 10% teljesítménytöbblet akkor igen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6029) Storms


Storms
őstag

üdv

Fehér hővezető paszta vezeti az áramot? Ha egy 0.1mm-nyi kerül esetleg a foglalatra véletlenül vagy a proci lábai közé az okoz-e gondot?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#6030) Thrawn válasza Storms (#6029) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem vezeti, de ha rossz helyre kerül azt illik onnan ki-/eltakarítani.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6031) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Üdv!

Intel Pentium D 945-ös pocim van, tuningolok rajta egy kicsit. Jelenleg 3.74 Ghz-nél tartok. Ugye az FSB-t emeltem, a memória sebessége is növekedett. Jelenleg így áll a memó. Bírni fogja ezt a frekvenciát? A segítséget köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6032) Viktor77 válasza beldeczki (#6031) üzenetére


Viktor77
titán

A memóriáid még 600-on sem mennek, miközben (ha jól látom) 800-asok.

Nem inkább az időzítésre gondolsz? Azt már nem lehet így látatlanban megmondani, neked kell kitesztelni.

Mellesleg nem tudnád valami 800-hoz közelebbi frekire visszaosztani? Mert így aztán húzhatod a világba a procid, ha a memóriád durván szűk keresztmetszet.

Amúgy egy bármilyen E2xxx-es szériás procival jobban járnál, aprón már 4-5K-ért vannak.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6033) beldeczki válasza Viktor77 (#6032) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Jó ez a proci amire használom. Az alaplapom 667-ig tudja csak kezelni a memókat. A visszaosztást szeretném megtudni, hogy kell véghezvinni. Az alaplapomban nem igazán találtam ilyen lehetőséget.

(#6034) PH.User válasza beldeczki (#6033) üzenetére


PH.User
tag

Milyen lapod van?

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#6035) waverider


waverider
senior tag

srácok, segítsetek nekem gyorsan kérlek, lenne lehetőségem cserélni egy
Intel Core 2 Quad Q8200s 2.33 GHz 775 LGA Yorkfield 45nm R0 65W
erre:
Intel Core 2 Quad Q9550s 2.83 GHz 775 LGA Yorkfield 45nm R0 65W
minimális felárral, megérné?
sok videóvágást csinálok full hd-s anyagokból, úgy olvastam Q9550s sokkal több cache-el rendelkezik, ami jótékony hatással van.
még annyi plussz kérdés van, hogy melyik a legalacsonyabb profilú hűtő (ventillátorral)
ami ezt még megfelelően hűtené? mivel a régi (5 éves) már nem az igazi, azt is cserélném a low profil házban.
minden véleményezést, gyors segítséget, tanácsot megköszönök előre is, mert csak 2 napom van dönteni! :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#6036) Alastair' válasza waverider (#6035) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mindenképp cseréld. A Q9550 nem akármilyen klasszissal jobb mint a Q8200. A 12 mega L2 igen jól fog jönni a munkánál.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6037) Viktor77 válasza waverider (#6035) üzenetére


Viktor77
titán

A minimális feláron van a hangsúly. Attól függ, ez mennyi, mert 775-be pénzt ölni, ablakon kidobott pénz (főleg, ha kell a teljesítmény). Egy i5 2300-2400 "megeszi" mindkét procit, miközben a 9550-nél olcsóbb.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6038) Alastair' válasza Viktor77 (#6037) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, de egy komptett konfig csere azért nem olyan olcsó, főleg úgy, hogy a 775-öt a kutya se veszi már meg. :DDD

Alister from Hell

(#6039) waverider válasza Alastair' (#6036) üzenetére


waverider
senior tag

Köszi szépen, cserélem akkor, mert a ráfordítás átszámolva kb. 3-4000 ft ;)
Valamilyen alacsony profilú hűtőre van tipp? :R

[ Szerkesztve ]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#6040) Alastair' válasza waverider (#6039) üzenetére


Alastair'
nagyúr

klikk, alacsony profilú hűtő. Ezzel 400x8.5-re felrakod, és fog szakítani, ahogy kell. :K

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6041) waverider válasza Alastair' (#6040) üzenetére


waverider
senior tag

köszi szépen, még körbnézek de a Scythe Kozuti és ez eddig a két toppos. :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#6042) waithEard


waithEard
őstag

Sziasztok!

Egy láma kérdés: Ha az alaplapon nem műxik 2 memória foglalat, (a két fekete), azért lehet felelős a CPU? Csak mert most lett gariztatva a MOBO, kicserélték, de ugyanaz a problémám, mint előtte...
CPU: i7 860
Mobo: Asus Max Extreme 3

Többféle rammal próbáltam, mindenféle variációban!

Köszi!

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#6043) D34L3R


D34L3R
tag

Üdv Mindenkinek!

Ez őrület! Sürgős megoldásra vagy valami tippre lenne szükségem! Nos van egy ABIT KN9 ULTRA lapom! Van benne egy 5000+ brisbane magos X2-es proci! Lekezdett szarakodni azaz a két mag közötti különbség 10-20 °C fok a CoreTemp szerint! Kisebb terhelésre felugrik 60-70-80 °C fokra! Pedig egy Zalman 9700LED hűti!

Itt egy Coretemp kép alap állapotról (C&Q be van kapcsolva), így is oltári a különbség:kép
Illetve egy amikor pl elindítok egy filmet: kép2

A processzor kupaktalanítva lett a mai nap mert azt hittem, hogy az a baja, rták máshol is hogy kiszáradhat...! A kupakot nem raktam vissza így is tökéletesen rámegy a hűtő de a jelenség ugyanaz! Szóval amit csináltam...kupaktalanítás, újrapasztázás, BIOS reset! WIN7-et használok, XP-nél is ugyanez a szitu!

Bármi ötlet, vagy egyéb teszt vagy akármi ha kell még megoldom csak legyen már jó! :)
Gondolkoztam BIOS frissítésben , bár nem tom milyen verzió van most rajta illetve , hoyg hogy kell csinálni! :)

Előre is köszi! Csáó :R

[ Szerkesztve ]

Három a magyar igazság! Fű, papír, olló! ;) <-----> Ideje leszállni a magas lóról és ráülni egy pónira! xD

(#6044) waithEard válasza D34L3R (#6043) üzenetére


waithEard
őstag

Nekem annak idején egy c2d6600-as csinálta ezt, még alaplapot is cseréltem, és ugyanez maradt, nevezetesen az egyik mag 10-15 fokkal melegebbnek látszott. Eladtam :)
Amúgy más hibája nem volt....
Hibát csinál Prime alatt?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#6045) D34L3R válasza waithEard (#6044) üzenetére


D34L3R
tag

Ha hibának lehet nevezni, hoyg elkezdem a tesztet és kb 15 mp után kikapcsol a gép mert a hőfok felmegy 110-re! :)

Három a magyar igazság! Fű, papír, olló! ;) <-----> Ideje leszállni a magas lóról és ráülni egy pónira! xD

(#6046) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

Van egy Gigabyte EP31-DS3L alaplap, benne egy D915 proci. Vettem bele egy E7200 procit, ki is cseréltem, de kb 10 perc működés után tökre befagy a Win XP. Elvileg proci cserénél fölösleges újra tenni a win-t. Vagy még is?
Nem tudom mi lehet a gond. Biosban minden ok. Amikor kicseréltem a procit, kiírta, hogy a CPU beállításai megváltoztak és rákérdezett, hogy defaultra tegye vagy sem. Mindegy volt mit válaszoltam, ugyan úgy fagy le.
Visszatettem D915, semmi gond. Lehet Linux-ot ki kéne írni cd-re, aztán live módban megnézni, hogy ott is fagy-e?
Várom a segítségeteket, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6047) PH.User válasza hegegabi80 (#6046) üzenetére


PH.User
tag

Elméletileg processzor cserénél nem kell op rendszer csere,én rengetegszer csináltam már,és ált nem volt gond vele!De a fene se tudja,a linux live lemez okos gondolat,ha ott minden jó,akkor win reinstall!

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#6048) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Felmerült bennem egy olyan kérdés ha gyakran járok lan-ra akkor érdemes erősebb procit venni? kifejezetten most arra gondolok hogy intelből 3570 vagy akkor már 3770 mert általában én vagyok a szerver és minimum 8 an vagyunk átlagban. Vagy az i5 is bőven ki szolgálna?

Szépnapot!

(#6049) Alastair' válasza Dexter-2000 (#6048) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Bőven kiszolgál.

Alister from Hell

(#6050) Dexter-2000 válasza Alastair' (#6049) üzenetére


Dexter-2000
őstag

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.