Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25001) vezeralmos2 válasza naja (#24996) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Egy i5-ös processzor alá ez megteszi: [link] Talán az i7-et is elbírja, egy kis VRM hűtéssel.

De i9-hez már nem lesz elég, ahhoz minimum egy Asus Prime Z490-A, vagy feljebb kategória kell, hogy normálisan működjön.

A Sandy Bridge legendája

(#25002) ferni válasza hokuszpk (#24998) üzenetére


ferni
őstag

Nem jött be :DDD

(#25003) solfilo válasza ferni (#25002) üzenetére


solfilo
veterán

ha jól látom, elég rég volt már (11.23 talán), hogy beárazták a cuccokat, gondolom érik lassan. Nem válasz lesz majd, hanem szerkesztik a hozzászólásod

solfilo

(#25004) jattila48


jattila48
aktív tag

Meg tudnátok mondani, hogy pontosan mi a különbség az Intel 10700 és 10700K processzorok között? Azt tudom, hogy előbbinek az alap órajele alacsonyabb, de turbóban ugyanott van a vége (tuningolni nem fogok), tehát ha kell, ugyanolyan gyors. A 10700K-t is lehet alapból alacsonyabb órajelen járatni (kisebb fogyasztás, halkabb és olcsóbb hűtés)? Ha nem, akkor talán jobb a 10700 (legalábbis nekem). 10700K-hoz adnak hűtő ventillátort? Azért kérdezem ezeket, mert egy 10100-at szeretnék gyorsabbra cserélni, Sajnos az alaplapom (Asus Prime Z490-P) nem támogatja a 11. gen. procikat.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#25005) vezeralmos2 válasza jattila48 (#25004) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Hali,
A lapodon 5 fázis van a VCore-n, 50 amperes mosfetekkel.
10700K-t bátran beleteheted. A "K" jelűt vedd meg, mivel jobb minőségű Silicon, mint a "K" nélküli. Ez azért fontos, mert a gyári órajelet alacsonyabb feszültségen is tudja tartani, tehát bátran undervoltolhatod, és ezzel csökken a fogyasztásod is.

A Sandy Bridge legendája

(#25006) codec válasza jattila48 (#25004) üzenetére


codec
senior tag

bios frissítés után se támogat 11. gen-t?
Az azért érdekes...

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#25007) jattila48 válasza codec (#25006) üzenetére


jattila48
aktív tag

Nem találtam megfelelő bios frissítést. Ha lenne, akkor 11. gen. procit keresnék.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#25008) naja válasza vezeralmos2 (#24999) üzenetére


naja
aktív tag

Köszönöm szépen mindannyiótoknak! Nagyon tanulságos volt mindegyik válasz.
Akkor valszeg i5+B460 lesz a megfejtés. Még az is overkill lesz számomra, de legalább egy darabig nem kell upgrade-en agyalnom. Intel sajnos szükséges, kompatibilitás miatt. Ahogy az ITX/mATX is. Z-s alaplapot biztosan nem veszek, mivel inkább az undervolt érdekel. Ahogy a K-s procit is csak azért venném, mert itt az aprón még olcsóbbak szoktak lenni mint az amúgy fehérholló gyakoriságú nem-K 10gen procik.

Utolsó kérdés: Asrock B460M-HDV jó lehet erre a célra? Mást nem nagyon látok újonnan ITX/mATX méretben.

(#25009) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Azt kérdezném még, hogy a TPM 2.0-es modul (ami a Windows 11-nek kell) a 10. Gen intel prociktól kezdve a prociba kell, hogy integrálva legyen, vagy lehet az alaplapon is?

(#25010) hokuszpk válasza SunMount3r (#25009) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

lapfüggő. ha van a lapon tpm header, akkor lehet rádugni külső tpm modult.
a 10 gen prociban mindenkeppen van beepitett tpm, a te dontesed, hogy engedélyezed és használod vagy ha a lap megadja a lehetőséget, akkor letiltod és rádugsz egy külön tpm -et.
** regebbi biosok default "tpm tiltva" beallitassal operaltak ; a w11 megjelenese utani biosok viszont engedelyezik a prociban levo tpm opciót, szoval ha w11 -et akarsz telepiteni, es a hw compatibility checker aszondja nemoke, akkor erdemes benezni a biosba, mert valoszinuleg csak le van tiltva az opcio.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25011) Remington


Remington
őstag

Sziasztok!

i7-6700 az alany. Játék indításnál, betöltés után szinte azonnal kifagy. Minden alkatrész ki lett cserélve körülötte (alaplap is),frissen telepített Win, egyedül másik processzorral nem csináljaa gép.
A vicc hogy Prime95 vagy egyéb benchmarkok mehetnek órákig, nem hibázik.
Találkozott már valaki ilyennel?

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#25012) MaciG


MaciG
addikt

üdv!

Aminap cseréltem a gépemben ramokat 8 gb-ról 16ra , és azóta ahogy bekapcsolom a gépet, a cpu fan felpörög maximumara, és brutál hangos. Bios-ban nem állítottam semmit, ugyan úgy automatikus szabályzáson van, mint előtte. (MSI H61M-P31/W8; Core i5-3470S)

BANZAII

(#25013) hokuszpk válasza Remington (#25011) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ez a kerdes kb. idevaló.
de majd bővebb infókat ossze meg a srácokkal ;mondjuk az alaplap tipusa, a cserealaplap tipusa, ramok tipus/méret stb.
versenyen kívül : tuning volt a cpun ( bclk, ilyesmi. ) ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25014) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ryzen 7 5700X kevés lehet vajon egy RX7800XT videokártya mellé?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#25015) Vorontsov válasza MaciG (#25012) üzenetére


Vorontsov
tag

Szia a lapgyártó oldalára felnéznék hogy mit támogat és mekkora feszültséget,ezt hasonlítanám össze ami biosban van megfelel-e az előírásoknak mivel azt írtad csak beletetted.Nekem is ezért van 2 slot benne,sajna 16GB nál nem volt nagyobb duál 32GB, mert azt vettem volna 3200 mHZ-n.
Biosban beállítanék egy profilt amit támogat és megnézném biosban mi történik vele.
Ugyan az a memória típus?Zárlat ilyesmi elmegy az áram stb...
Nekem volt melegedő mosfet és hibás csatlakozó ami nem ment aztán már melegedő memória és viszlát.1 slot maradt épen 3 foglalatból 3 nak annyi,ment vele a memória is úgy hogy alacsonyra volt beállítva 1866MHZ-re ez még ddr3-as volt,előző lapom,aminek 2400 volt az oc-ja-amit támogatott.
Ha nem állítottál semmit xmp profile-ra vagy olyasmit kéne keresni beállítási lehetőséget.Én a gyárit javaslom,gyártói alaplap oldalon van.

Ezt az azonnali kérdésekről másoltam ki:
Én is így gondolom amúgy,mint hozzá nem értő:
"BitRiderkenwood#141949ÚjVálasz2023-12-07 08:53:59
BitRider
aktív tag
Ha kiveszel 2 memóriamodult, akkor változik valami? Ugye a 4 nem túl ideális. Kétszer annyira terheli az alaplap ezen áramkörét és mérhetetlenül több a kompatibilitási gond vele, mint 2 modul esetén.
A BIOS részen secure boot be, TPM be, CSM ki, fast boot ki és akkor mennie kellene a rendes EFI-s telepítőnek GPT alapon. Hogyan került az SSD-re a rendszer, mivel írtad a pendrive-ot stb?"

[ Szerkesztve ]

(#25016) hokuszpk válasza Pityu. (#25014) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

felbontasfuggo ; 1080p -hez keves, 4K -hoz meg nem.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25017) Pityu. válasza hokuszpk (#25016) üzenetére


Pityu.
nagyúr

1440p amiben játszok.De a kisebb felbontáson miért kevés ha a nagyon meg nem?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#25018) hokuszpk válasza Pityu. (#25017) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

leegyszerusitve : ha duplazod a fuggoleges es vizszintes felbontast, akkor 4x annyi pixelt kell szamolnia a gpunak. maskeppen szolva a felbontas novelesevel negyzetesen no a gpu terhelese.

szamokkal :
720p = 1280 x 720 = 921600 pixel ;
1440p = 2560 x 1440 = 3686400 pixel

ugyanakkor a cpu terhelese nem valtozik jelentosen ; a geometriai szamitasoknal mindegy, hogy 5*2 vagy 10*4 -at kell kiszamolni, az ugyanugy 1 ciklus ; az user interakcio ; az esetleges ellenfel botok mozgasanak szamitasa stb. nem igenyel tobb cpu eroforrast attol, hogy megnovelted a megjelenites felbontasat.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25019) mircibirci


mircibirci
újonc

Tisztelt fórumozók, egy olyan kérdést szeretnék feltenni, hogyha AMD processzort szeretnék használni, akkor Linux operációs rendszert lehet e telepíteni rá, és futtatni? A válaszokat előre is köszönöm, ha nem jó helyen tettem fel a kérdést, előre is elnézést kérek mircike

(#25020) hokuszpk válasza mircibirci (#25019) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

természetesen lehet futtatni linuxot ; idonkent kiderulnek aprosagok, amik nem mukodnek teljesen jol Linux alatt ; amit aztan az AMD a kovetkezo konstrukcioban javit ; de nalam még ezek egyike sem okozott problemat.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25021) mircibirci válasza hokuszpk (#25020) üzenetére


mircibirci
újonc

Köszönöm a gyors választ, milyen procit tudnál esetleg ajánlani AMD fronton, csak olyan alsóbb kategóriás érdekelne, amihez nem kell külön video kártya, csak netezni filmet nézni, meg ilyesmi, most egy Intel G 4560 proci alól írok, néha elég lessú, Asus h270 Prime alaplap, valamint 2x4Gb Kingston ram van, előre is köszi mircike

[ Szerkesztve ]

(#25022) makszutov.hu válasza mircibirci (#25019) üzenetére


makszutov.hu
tag

Linuxot szinte mindenen lehet futtatni - ellentétben az ablakkal! :))

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#25023) mircibirci válasza makszutov.hu (#25022) üzenetére


mircibirci
újonc

Köszi, de nem teljesen értem, csak használom a linuxot, kifejtenéd bővebben/ablak/

(#25024) solfilo válasza mircibirci (#25023) üzenetére


solfilo
veterán

ablak = window ;)

Ha szeretnél új gépet, akkor már érdemes szerintem platformot is cserélni, van ennek külön helye, a hozzászólások felett lévő összefoglaló alapján érdemes kérdezned:
Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?

solfilo

(#25025) mircibirci válasza solfilo (#25024) üzenetére


mircibirci
újonc

Köszi

(#25026) solfilo válasza mircibirci (#25025) üzenetére


solfilo
veterán

de ha csak netezni kell, elgondolkodhatsz egy i5 beszerzésén is és akkor nem kell gépet cserélni, a bios verzióra figyelj, ha emellett döntesz és veszel egy i5-öt, itt a procitámogatási lista a lapodhoz, ha jól nézek:
[link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#25027) hokuszpk válasza mircibirci (#25021) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha nagyon szorit a budget, akkor a minap Ryzen 5 4600G -t lattam az apron 30e korul ; gondolkoztam is rajta, hogy megveszem.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25028) hokuszpk válasza solfilo (#25026) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jogos, a g4560-rol az is ugras.
i5 7400 van mar 10eft -ert ; picit tobbert 7500 ; a 7600 -at meg már majdnem annyiert vesztegetik, mint a hatmagos Ryzent. De még mindig megfontolando, mert a lapcsere meguszhato.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25029) solfilo válasza hokuszpk (#25028) üzenetére


solfilo
veterán

Nem fejtettem ki eléggé, de te megtetted, köszi. Igen, ilyen olcsóbb opcióra gondoltam, a drága szutyok meg maradjon rajtuk, annyiból már bűn a foglalaton maradni. :D

solfilo

(#25030) MaciG válasza Vorontsov (#25015) üzenetére


MaciG
addikt

köszi! Rálesek ezekre! :)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#25031) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Sziasztok!

Mivel a procihűtős topikban még nem kaptam választ, a döntés viszont elég sürgős lenne így feltenném itt is a kérdésemet:

Tesóm rendelt egy AMD Ryzen 7 5700X processzort, és utólag jött rá, hogy ehhez nem kap majd gyári hűtőt. 10-15K Ft magasságában (de inkább a 10K-hez közelebb) milyen hűtőt ajánlanátok ehhez a processzorhoz? (alap órajalen lesz használva, húzva nem lesz)
Egy Gainward GeForce RTX 3060 Ghost 12GB vga van a gépben, valamint 16 GB RAM és egy 600 wattos chieftec psu. Jelenleg egyébként egy Ryzen 5 2600-as cpuja van, annak a gyári hűtője jó lehet esetleg az új procihoz? :F

[ Szerkesztve ]

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#25032) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Adott egy túlpasztázott processzor. Jutott a pasztából mindenhova.I3-10100. Próbáltam megtisztítani, de valószínűleg nem sikerült. Alapjáraton 65-70 fok között ugrál a hőmérséklete. Mehet a kukába?

[ Szerkesztve ]

(#25033) hobizoli válasza phrenetiX (#25031) üzenetére


hobizoli
nagyúr

siman ratennem kiprobalni
aztan ha keves ra, akkor vennek masikat

több drón kell ;P

(#25034) hokuszpk válasza phrenetiX (#25031) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a topicjában nemláttalak.
de mostanaban kéne szemüveget csináltatnom, szóval bármi is lehet :DD

nekem az 5800X -en Freezer 33 Plus van 1 ventivel, ilyet már nemkapsz, de sokan használják az utódokat. ( Freezer 34 / 35, [ duo | sport ] stb.

amit mostanában szoktak javasolni a srácok, az a ThermalRight Peerless Assasin ; picit kilóg a keretből, de pont 1el több rézcsöve van, mint az Arcticnak, személyes tapasztalatom nincs vele, de valoszinuleg boven eleg a procira.
ha nem akarod agyonhúzni, akkor és szigorú a keret, akkor aszondanám egy Pure Rock Slim 2 elég lesz rá.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25035) naja válasza Permet Elek (#25032) üzenetére


naja
aktív tag

Szia!
Jól értem, hogy tökéletesen működik, csak a baj vele, hogy magasnak tartod az idle hőmérsékletet? Terhelés alatt mennyire megy fel?

(#25036) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Szia. 80fok fölé nem megy. Gyári hűtő. Friss MX4 paszta. A terhelés nélküli hőmérséklet zavar. Ugrál egyik magról a másikra a kimagasló hőmérséklet. Nem egy mag magas mindig, hanem egyik magról a másikra ugrál, míg a többi 55 körül van.

(#25037) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

Sziasztok! Ez gond ez a folt? Így kapta barátom...alza

[ Szerkesztve ]

(#25038) hokuszpk válasza Quadgame94 (#25037) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

annyira nem. ha jollatom nem dudor, tehat nem fogja "eltartani" hutot az ihstol.
es ha jolemlexem a cpu chiplet a RYZEN felirat felett van, de ha mégsem, akkor sem lóg be kozvetlen fölé ez a folt, amennyiben rendeseen felfekszik a hütő, akkor jó lesz.
Bár ha bontatlan processzort vett, akkorviszont élnék a gyanuperrel, hogy nem azt kapott...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25039) core i7


core i7
addikt

Hali! Kérdésem a következő :( : Az a jelenség minek tudható be ,hogy 800MHz nél az összes mag üzemel de ,ha 1066Mhz -re veszem az órajelket már csak 1 mag megy? Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25040) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Mellékelt diagramon láthatóak kapcsán segítsetek, adott a konfig 12100F, 6750XT, 32GB DDR4, 1440p 165Hz.
Játék közben jelen esetben CS:GO nem tudok konstans 165Hz-et elérni sőt konstans GPU loadot sem, valahol 60-90% között ugrál ezzel együtt ugrál az FPS is. CPU load közel állandó 50-60%.
Ez azért lehet mert cpu limites a konfig és nem tudja kihajtani a vga-t?
:R

(#25041) CirrMee válasza Hoffer (#25040) üzenetére


CirrMee
addikt

Hogy a fenébe tolod még a CS:GO -val...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#25042) Hoffer válasza CirrMee (#25041) üzenetére


Hoffer
őstag

CS2 csak megmaradt a név

(#25043) Cifu válasza Hoffer (#25040) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez biztos nem CPU limit, valami más állhat a háttérben.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25044) Hoffer válasza Cifu (#25043) üzenetére


Hoffer
őstag

Ha cpu limit akkor a cpu load 100% körüli és a gpu nem tudja elérni a maxot?
Mit és hogyan érdemes ilyenkor kipróbálni?
1080p 75Hz ről váltottam, ott ha fixàltam a max fps-t 80-ra akkor fixen jött a 80 ingadozás nèlkül, itt ilyet nem tudok. Ha fixálom 165-re akkor is ugràl, ha nincs limit akkor pedig elmegy 200-300 ig is de akkor is ugrál a load 60-90 között.

(#25045) hokuszpk válasza core i7 (#25039) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

bővebben ? milyen alaplapban milyen proci produkalja ezt ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25046) Curtain


Curtain
senior tag

Van valakinek régebbi Intel diagnostic tool programja ami támogatja még a 1155-ös processzorokat? Az intel oldalán csak a legújabbat lehet letölteni de az már nem támogatja őket. A teszt lefut de ki tudja hogy valósak e az eredmények.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#25047) core i7 válasza hokuszpk (#25045) üzenetére


core i7
addikt

990x proci lga 1366 msi lapban DDR3 ramok 1600 asak Kingstone

Mikor 1066 ra állítom DRam frequencit ujraindítom ,minden rettenetesen lassú. aida cpu-z 1 magot jeleznek egyaránt.

(#25048) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Aida stressz tesztel kb 85-88c egy 14900k proci ,alapon pedig 30-32 c nem sok az? Bár lehet az a baj hogy a hűtés ventije nem jól van beállítva, mivel semmit se gyorsult, hiába indult el a teszt és emelkedett meg a cpu hőfoka. A hűtés egyébként egy Ryujin II A pedig egy Asus Z790
maximus hero. Szerintetek mi lehet a gond? Vagy ez így normális? Kb 10 percet futott fentebb nem ment, de szerintem piszok nagy eltérés a két hőfok. Nem tudom esetleg a biosban mit tudok állítani a ventivel kapcsolatban, azt gondoltam
gyorsabban fog forogni ahogy melegszik a cpu. Köszönöm a válaszokat :R

(#25049) hokuszpk válasza core i7 (#25047) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

arra sajnos nemvagyok hitelesitve, talan a retro topicban tud valaki segiteni.

@lajosx: ennek van jólpörgő szaktopicja, jól pörgő szak-szakikkal :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25050) lajosx válasza hokuszpk (#25049) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.