Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) zacci


zacci
aktív tag

akit erdekel itt van a menuben a multi user mod

[link]

(#1452) Dévidzon válasza zacci (#1450) üzenetére


Dévidzon
tag

elmo-nak akart válaszolni szerintem. :D

(#1453) james008bond válasza zacci (#1451) üzenetére


james008bond
őstag

Nekem teljesen másképp néz ki a menü. Ez melyik verzió?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#1454) zacci válasza james008bond (#1453) üzenetére


zacci
aktív tag

Ki kell kapcsolni a fejlesztoi beallitasokban a MIUI optimalizaciot. Ekkor atalakul a menu a gyari Android menure es ott mar megtalalhato ez a ficsor. Valoszinuleg arrol lehet szo, hogy a MIUI-ban nem fejlesztettek le a multi user-t es ezert nem latszik MIUI alatt.

(#1455) ace05


ace05
senior tag

Már egy hete van egy ilyenem. Samsung telefonról jöttem, és hát meglátszik, hogy miui nem egy one ui.
Nem tudok külön értesítéseket beállítani emailcímemre, és nem írja ki, hogy mennyi idő múlva tölt fel. GPS hiánya nem zavar, nincs autóm, ha kell ott a telefonom, ugyan ezt gondolom SIM-kártya hiányáról, hotspotozok a telefonomon.
Samsungot tab 7 fe-t vettem volna, de annyit biztos nem adtam volna tabletért és ráadásul hiányba is volt.
De ettől eltekintve tetszik. Nagyon jó a kijelző, pedig azt hittem samoled után gáz lesz, de kellemeset csalódtam és a hangja is nagyon jó.
Van valami hasznos alkalmazások tippek/trükkök esetleg? Ez az első tabletem.

(#1456) Dévidzon válasza ace05 (#1455) üzenetére


Dévidzon
tag

Ha az a legnagyobb gond, hogy nem mutatja, hogy mennyi idő múlva tölt fel, akkor szerintem jó vétel a Samsunghoz képest :)

(#1457) ace05 válasza Dévidzon (#1456) üzenetére


ace05
senior tag

Szerintem is, azért vettem meg, azokat amit felsoroltam tudom, inkább szőrszálhasogatás kategória. De úgy gondolom másnak is egyből feltűnik és picit zavarja, ha évekig ment valami az most nem megy.

(#1458) james008bond válasza zacci (#1454) üzenetére


james008bond
őstag

Köszönöm.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#1459) defygaben77 válasza zacci (#1454) üzenetére


defygaben77
tag

Ez sima vagy pro esetén van így? Mert én a fejlesztőiben nem találok olyat, hogy MIUI optimalizáció!

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#1460) zacci válasza ace05 (#1455) üzenetére


zacci
aktív tag

Pro eseteben a 67wattos toltovel ertelmet veszti az a kerdes, hogy mennyi ido mulva tolt fel ? Radugom toltore es mire ranezek fel van toltve, mind1 honnan indult a toltes :C
Samu 7fe toltesi ideje 0-100%-ra kb. 3h
Tab 5 pro toltesi ideje 0-100%-ra kb. 1h

Nem csodalom, h a Samunal fontos a toltesi ido kerdese. Samu tulajkent en is nezegetnem boszen, hogy mikor tolt mar fel ez a szerencsetlen :DDD De mivel hal istennek nem vagyok samu tulaj, igy ezzel sem kell foglalkoznom ;]

Vegyel a pad-hoz egy 33wattos gyari toltot, azzal egeszen gyorsan (kb. 1:38h) fel tud toltodni.

A kepminosege kb. olyan, mint egy amoled. Nagyon kozel all hozza. Mondhatjuk azt is, hogy nagyon tavol all egy atlag LCD-tol. Durvan jo kepe van, foleg ennyiert. Mindenesetre en meg ilyen LCD kepminoseget nem soha nem lattam. Ha ezt tudja egy LCD, akkor kb. pont lexarom, hogy nem amoled :C

[ Szerkesztve ]

(#1461) zacci válasza defygaben77 (#1459) üzenetére


zacci
aktív tag

Ez pro, de elvben ott kell lennie a MIUI optimalizacio kapcsolonak a fejleszto menu legaljan.

(#1462) Rigormortiis válasza zacci (#1460) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nálam ez pont nem szempont, mert amikor kb hetente egyszer felteszem töltőre a padot, pont nem szempont egy vagy három óra alatt tölti fel.

Az emlitett Samsungtól mondjuk elleshetne szoftveres megoldásokat meg supportot, mert amióta megvan a tab a Samu telómra két update is jött a tabra meg 0, pedig lenne mit javítani.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1463) zacci válasza Rigormortiis (#1462) üzenetére


zacci
aktív tag

nalam sem feltetlenul, de jo h mar lehetseges szempontnak sem kell mar tekintenem :D
nyugi, lesz ez meg igy se!
samura sem fog jonni orokke frissites. A padra hamarosan megkapod a miui 13-at. En a pro-ra pont minap kaptam ujabb frissitest. Nalam mar jo ideje a miui 13 fut, de ertelemszeruen azert, mert china rom, nem global.
de miert szempont, h ugyan annyi frissites jojjon a tabra, mint a samura ? mi a gond a tabbal, h ennyire varod a frissitest ?
csak azert kerdem, mert en nem vettem eszre bugot. De valoszinuleg azert, mert meg nem futottam bele :DDD Nem dicserni akarom a pad-ot, mert ez is fos, csak maskepp, de meglepoen stabil es hasznalhato. Tenyleg nem tapasztaltam meg hibat. Mondjuk azt szivesen vennem, ha hatart lehetne szabni a minimum fenyeronek, mert sotetben tulsagosan leveszi az automata. De ez nyilvan szubjektiv megiteles.

[ Szerkesztve ]

(#1464) james008bond válasza ace05 (#1455) üzenetére


james008bond
őstag

Nekem kiírja, mennyi idő van hátra a feltöltésből.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#1465) james008bond válasza james008bond (#1464) üzenetére


james008bond
őstag

Előbb lemaradt.

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#1466) zacci válasza james008bond (#1465) üzenetére


zacci
aktív tag

Tenyleg kiirja, de nem azonnal. Nyilvan varnia kell es szamolnia, hogy megkozelitoleg pontos idot adhasson.

(#1467) defygaben77 válasza zacci (#1461) üzenetére


defygaben77
tag

Ez az alja.

[ Szerkesztve ]

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#1468) HoaryFox válasza zacci (#1461) üzenetére


HoaryFox
őstag

Sima Pad, nincs "MIUI optimalizáció" elem

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#1469) baal-amiga


baal-amiga
senior tag

Miui optimization kikapcsolás újabb gépeken.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#1470) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Innen már tölthető a Miui13 for Xiaomi Pad 5 Global:
[link]

(#1471) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Erre a netflix és problémára lesz valami javítás? Állandóan befagy a kép, a hang megy tovább és 500-116-os problémával kidob. Az előbb visszaállt l3-ra. Kijelentkeztem, töröltem minden adatot a netflixnél az alkalmazásoknál, utána pár perc múlva megint kép befagy, hang megy és 500-116 hiba. Rohadt idegesítő, mert legfőképp ezért vettem a tabletet tegnap.

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#1472) Trk.Adam87 válasza horvathpeter (#1471) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Próbáld ki Miui13 frissítéssel, hátha az javítja ezt is.

(#1473) horvathpeter válasza Trk.Adam87 (#1472) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

És azt hogy tudom felrakni? Letöltöm amit linkeltél és tovább? Bocs a hülye kérdéseket, nem csináltam még így.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#1474) Trk.Adam87 válasza horvathpeter (#1473) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Még én sem telepítettem, de ha minden igaz a letöltött zip fájlt egy downloaded_rom nevű mappába kell raknod a tablet gyökér könyvtárán belül, ezután a frissítés opciónál "telepítés letöltött fájlból" vagy valami hasonlót kell keresni.

(#1475) zacci válasza horvathpeter (#1471) üzenetére


zacci
aktív tag

Egyelore mindenki csak a fejet vakargatja ez ugyben. Az egyik forumon kivesezte egy tag, hogy mi okozhatja ezt a wildvine problemat. Sok mindent kiprobalt es a kovetkezore jutott. A rendszer idokozonkent ellenorzi a wildvine ervenyesseget. Valamifele handshake lehet a hatterben, ami nem mindig mukodik, ezert vagja vissza a certet L3-ba. Ennek valoazinuleg az az oka, hogy neha nem tud kommunikalni a rendszer a mi fiokkal. Szal eleve kell egy aktiv mi fiok a wildvine megfelelo mukodesehez. A masik dolog, amit meg lehet tenni, h aktivalni az ujlenyomat olvasot. Ezek utan az ujlenyomat olvaso beallitasaiban lesz egy menu, ahonnan le lehet tolteni a wildvine tanusitvanyt. Ezt kiprobaltam es tenyleg. 1 szo mint 100 hulyen van megoldva a wildvine kezelese es ettol van az h random eldobja az L1-et. Nem ertek hozza, nem foglalkoztam meg a wildvine lelkivilagaval. Nalam egyelore kopp-kopp mukodik, amiota beizzitottam a netflixet. Hulyen jon ki a dolog, mert allitolag pont a pro-n nem kene h mukodjon az L1, viszont pont hogy a pron mukodik stabilan (egyelore). Talaltam masik bejegyzest, ahol azt allitjak irtak a xiaominak es a valasz nem volt tul kedvezo. Allitolag a jovoben mar nem fog menni az L1 a padon. Valamelyik forumon bevagtak az ide vonatkozo levelet. Nem tudom mennyi igaz belole.

[ Szerkesztve ]

(#1476) horvathpeter válasza zacci (#1475) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Csodálatos. Mivel benne vagyok a 14 napos elállásban, így valószínű kicserélem egy Galaxy S7 FE-re.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#1477) zacci válasza horvathpeter (#1476) üzenetére


zacci
aktív tag

sajnos ez van. Lehet azert probalkozni, de hogy mennyi esely van a stabil mukodesre, azt passzolom.

(#1478) zacci


zacci
aktív tag

wildvine=widevine :DDD

(#1479) zacci


zacci
aktív tag

most olvastam, hogy talan a ket lepcsos google fiok azonositas is segithet helyreallitani az L1-et.

idezet:

Xioami Pad 5のDRM WidevineがL3になってしまう現象とその解決方法を紹介いたしました。
僕が実際に試した方法でうまくいったのは「2段階認証を有効にしたGoogleアカウントでのログイン」でした。
技術的な詳しいことはよく分からないので理由等はうまく説明できず、この方法が正解なのか、どのデバイスでも解決できるのかは分かりませんが、もし同じ現象が起きている場合には、Googleアカウントのセキュリティ設定を確認してみてください。

(#1480) zacci


zacci
aktív tag

Azert azt jo lenne tudni, hogy a widevine megfelelo mukodesehez milyen elofeltetelek szuksegesek...

(#1481) ace05


ace05
senior tag

Valaki felrakta a Global Miui13-at? Érdemes vele szórakozni, vagy várjuk meg még engedélyezik?

(#1482) szpali válasza ace05 (#1481) üzenetére


szpali
addikt

nekem OTA érkezett valami tegnap (13.0.1)
Új lett alul az ikon sor. A futó alkalmazást osx szerűen a végére teszi, illetve fel lehet húzni bármelyik alkalmazásnál.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1483) zacci


zacci
aktív tag

Allitolag ez megoldas a Netflix problemara.

Netflix app and Xiaomi cloud talk to each other. If the Xiaomi cloud is disabled by the user or it's busy and not responding the Netflix app will revert back to L3.
You don't need sync anything to the cloud. Just accept terms and conditions and have it ready.

Lehet nalam azert nincs vele gond (eddig) , mert elesitettem meg az elejen a cloudot.

(#1484) ace05 válasza Trk.Adam87 (#1470) üzenetére


ace05
senior tag

Nekem erre azt mondja, hogy nem hivatalos, ezért nem engedi.

[ Szerkesztve ]

(#1485) Dévidzon


Dévidzon
tag

Gyanús nekem ez az egész. Eddig amikor 500.-116 hiba volt akkor újra be kellett jelentkeznem, adatok törlése után volt csak L1. Ez kukázta a letöltött tartalmakat is természetesen. Ezt azzal küszöböltem ki, hogy wifi kikapcs és nem dobott ki. Szóval, hogy a Xiaomi Cloud kellene neki, hát... minimum szkeptikus vagyok.
Érdekes módon mostanában is van 500.-116 hiba, de már nem dob ki, csak újra el kell indítani a filmet, de onnan folytatja, ahol megállt. Szóval nekem inkább netflix hibának tűnik...

(#1486) zacci válasza Dévidzon (#1485) üzenetére


zacci
aktív tag

Ha belegondolsz, valahol logikus is lehet. Ha eppen nincs net a tabon (ertsd. nem csatlakozik wifihez a tab) akkor lehet ertelme az offline tartalomnak. E miatt szerintem nem vagja L3-ba a certet. Ergo mikor kikapcsolod a wifi-t meg sem probalja elerni a cloudot. Ha viszont van net, de valamiert nem elerheto a cloud, na akkor siman levaghatja L3-ba. En egyedul azt nem ertem, miert kellett ennyire megbonyolitani a dolgot. Toltse le a gep a certet oszt josag van. Ha rootolas erzekel, akkor vagja vissza L3-ba, de egyebkent ne baxogassa a cloudot, mert minek ?
Bar, ha visszavonasra kerulhet egy ilyen tanusitvany, akkor erheto, hogy miert figyelgeti.
Nem ertem az egesz widevine mukodesi mechanizmusat, szal csak talalgatok mint sokan masok a forumokon.
Ha ugy gondolod, hogy Netflix bug (siman lehet), akkor tolts le egy joval regebbi verziot es teszteld.

[link]

(#1487) Trk.Adam87 válasza ace05 (#1484) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Nekem sem engedte, pedig hivatalos oldalról van. Mindegy mostmár megvárjuk az OTA updatet. :)

(#1488) Dévidzon válasza zacci (#1486) üzenetére


Dévidzon
tag

Értem amit írsz. Azért tendálnék a netflix irányba, mert eddig kidobott, mostanában viszont nem, csak újra el kell indítani a filmet. Ezért tűnik úgy, hogy vmi netflix frissítés segített vmit. Persze simán lehet, hogy vakon vagyok :)

(#1489) Trk.Adam87 válasza zacci (#1460) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Azért fekete színben ég és föld a különbség egy Amoledhez képest, itt is jelentkezik egy kis IPS Glow (bevilágítás, felhősödés, főként a kijelző sarkai környékén) jelenség, ami sötétben nézve picit elvesz az élményből. De színvilág tekintetében tényleg szinte egy az egyben Amoled minőség.

(#1490) zacci válasza Trk.Adam87 (#1487) üzenetére


zacci
aktív tag

Azert mert nem az OTA updatet probaltad telepiteni.
Az OTA update 495MB
A recovery rom az ami ide be lett linkelve 2.6GB

ennyike

[ Szerkesztve ]

(#1491) zacci válasza Trk.Adam87 (#1489) üzenetére


zacci
aktív tag

Nekem ez pont eleg :)

(#1492) Trk.Adam87 válasza zacci (#1490) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Tudsz adni egy linket az OTA update-hez? Hogy mindenki tudja a topicban telepíteni, aki még hivatalos update formájában nem kapta meg.

(#1493) zacci válasza Trk.Adam87 (#1492) üzenetére


zacci
aktív tag

elvben ezaz

[link]
de miert nem toltitek le a miui downloader progit? Abbol elerheto. En is onna szedtem ki az eu ota-t.

[ Szerkesztve ]

(#1494) Trk.Adam87 válasza zacci (#1493) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Köszi, az a baj így is kiírja a nem gyári frissítés hibát, meg valamiért nálam 12.5.8-as verzión van a tablet, nem 12.5.11-en, amihez ez az OTA készült.

(#1495) zacci válasza Trk.Adam87 (#1494) üzenetére


zacci
aktív tag

RKXMIXM a MIUI verziod ?

(#1496) Trk.Adam87 válasza zacci (#1495) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

RKXEUXM

(#1497) zacci válasza Trk.Adam87 (#1496) üzenetére


zacci
aktív tag

Neked EU romod van, nem global. A miui13 eddig china es global padokra jelent meg. Na ezert is inkabb china padot vettem. Ertheto modon sokkal jobb a supportja. A legfrissebb EU rom ami neked van az jelenleg a v12.5.8.0 verzio. Nalam a 12.5.8.0 ota mar a negyedik frissites jott ki.

Egyelore felejtsd el a miui13-at EU romon. Talan majd egyszer lesz...

[ Szerkesztve ]

(#1498) Trk.Adam87 válasza zacci (#1497) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Érdekes, hogy Globalt ír a frissítések menüpontban. Meg amikor a Pad-ot rendeltem én abban a tudatban voltam, hogy Globalt küldenek. Ezzel kapcsolatban reklamálhatok szerinted a boltnál, ahonnan vásároltam?
Valahogyan rá lehet flashelni a Global Romot?

(#1499) zacci válasza Trk.Adam87 (#1498) üzenetére


zacci
aktív tag

Ha itthon vetted, akkor szerintem nem reklamalhatsz, elvegre eu rom van rajt. Biztosan at lehet flashelni. En ajanlom a kinai romot. Annyi h abban csak angol az egyetlen ertelmezheto nyelv a sok kerites es krix krax nyelv kozott. De annyi baj legyen :)
nezz utana forumokon hogyan lehet atflashelni es hajraf! :DDD

(#1500) Trk.Adam87 válasza zacci (#1499) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Egyelőre hagyom a flashelést, mert akkor lőttek a garanciának is. Csak kiadják pár hónapon belül erre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.