Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Somatom válasza Fall-N (#300) üzenetére


Somatom
veterán

Ennek nem sok ételmét látom. A tablet mellé szoktak telót hordani, de kettőt ....
Ráadásul célhardvernek miért nem célhardvert vesz? A mobil hotspot erre való.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#302) Fall-N válasza Somatom (#301) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem praktikus az tény, de olcsóbb és nem merül a fő mobil. Táskában meg elfér (akár powerbankra kötve is).

(#303) Graphics válasza Fall-N (#302) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erre van a hotspot, ahogy már írta is. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#304) Somatom válasza Fall-N (#302) üzenetére


Somatom
veterán

És milyen SIM -et raksz bele? Plusz teló/mobil hotspot helyett inkább egy powerbankot viszek és ha merül a telóm, akkor feltöltöm. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#305) Fall-N válasza Graphics (#303) üzenetére


Fall-N
veterán

Igaz, figyelmetlenül írtam.

[ Szerkesztve ]

(#306) Donki Hóte válasza Fall-N (#300) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Még mindig olcsóbb, mint egy jóval drágább SIM-es tablet.

Csak az a baj, hogy polémia abból indult, hogy jelen esetben a SIM-es tablet az olcsóbb :D

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#307) varmi2 válasza Donki Hóte (#306) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a simes tablet minden másban jóval gyengébb. És ha van a telódban lévő simen előfizetés, ami tartalmaz mobil net keretet is, akkor minek fizetnél elő egy másik simre is? Mikor a vonatok egy részében is van wifi. Otthon meg alapból van wifi. Akinek ez a tablet nem kell, gyerekes kifogások miatt 100k körüli áron, annak nem, vesz mást, de ne sírjuk tele ezt a topikot. Arrébb lehet fáradni, a milyen tabletet vegyek topikba. Ott beírjátok az elképzeléseiteket, és lesz rá majd tablet, de nem ilyen áron.........

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#308) kbyte1024 válasza varmi2 (#307) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hát ez az. Teljesen jól írtad. :R nyavajognak hogy ez nincs az nincs. Közben meg olyan okadekok vannak a piacon hogy...

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#309) Donki Hóte válasza varmi2 (#307) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az a simes tablet minden másban jóval gyengébb.

Hanyagolom a témát a jövőben, de jellemző, hogy a közhangulat így alakul minden Xiaomi-s topikban, amikor valaki más gyártó termékét említi.

Te azt mondod, hogy az a másik (olcsóbb) tablet minden másban jóval gyengébb, de ez nem igaz, mert van benne GPS (Pad5-ben nincs), bővíthető a háttértár (Pad5-ben nem), van rajta jack (ja, ezt nem szabad leírni, mert rám hívják a moderátort).

De ez még nem is gond, de amikor azt írják, hogy a SIM-es tablet az drágább, azt már tényleg nem lehet szó nélkül hagyni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#310) Graphics válasza Donki Hóte (#309) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

TE látom ezt nem érted.

Az általad felállított rangsorban ez a készülék nem rúg labdába. Viszont nem igaz, hogy nem lehet elfogadni/felfogni, hogy nem csak a SIM jack tárhely kombó létezik a világon...

Bővíthetőség szuper dolog, csak egy microSD kártya sosem lesz olyan sebességű, mint egy UFS tároló.

A Te igényeidnek megfelel a Realme, ennyit kellett volna leírni, és jónapot, nem kell felesleges bizonygatásba belemenni.

Szerk.: Hozzáteszem egységesen elfogadott termék nem létezik... De hogy ennek többnapos vitát, hitvitát szenteljünk, az felesleges.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#311) Somatom válasza Graphics (#310) üzenetére


Somatom
veterán

A bővíthetőséget én is fontosnak tartom egy médiafogyasztásra szánt tabletnél. A 128 -as belső UFS bőven elég a rendszernek, meg a programoknak. A médiához viszont nem kell gyors elérés.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#312) varmi2 válasza Donki Hóte (#309) üzenetére


varmi2
nagyúr

Realme pad
vs
Xiaomi pad5
Minden alkatrészében gyengébb. Igen van benne sim kártya, van benne jack, van benne gps. De ezek pont nem annyira lényegesek egy tabletnél. Egy telefonnál igen ezek fontosak, de egy tabletnél nem. A tabletnél a két legfontosabb: kijelző, és a soc, ami a teljesítményt adja, meg harmadikként az aksi. Ha ez a 3 okés, akkor minden más csak plusz pont.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#313) Somatom válasza varmi2 (#312) üzenetére


Somatom
veterán

Nem lehet így általánosítani, ez felhasználófüggő. Egy közepes SOC nekem bőven elég, viszont bővíthetőség nélkül nem veszek tabot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#314) varmi2 válasza Somatom (#313) üzenetére


varmi2
nagyúr

A realmi pad alapból fele vagy negyed akkora , lassabb tárhellyel rendelkezik, mint a topik téma, és ram is kevesebb. Részben azért is nincs tárhely bővítési lehetőség, mert túl gyors a beépített, és a bővítés(microsd kártya) jóval lassabb, és vissza foghatná a teljesítményt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#315) Somatom válasza varmi2 (#314) üzenetére


Somatom
veterán

Nem állítottam szembe a realmi pad -dal. De, használtam korábban Teclast M16 -ot, amit kedveltem (amíg user error -ral ki nem nyírtam). A 4GB RAM símán vitte a többablakos módot. Ami a tárhelybővítést illeti, az USB 2 elméleti átviteli képessége 480Mbs. Ez bőven elég bármilyen média folyamatos lejátszásához. Ennyit pedig símán tud a mikroSD slot elméleti buszsebessége.
Sztem a Pad 5 -nél a bővíthetőség, a GPS, meg a SIM kihagyása inkább piaci érdekek miatt történt. Terelés a pro felé.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#316) Freiherr


Freiherr
őstag

Realmi pad sem hülyeség, úgyis ki akarom már próbálni a felületet, eddig csak jókat hallottam , mennyire smooth a rendszer.

XXX

(#317) doooo válasza Somatom (#280) üzenetére


doooo
veterán

Kit érdekel milyen képarányú? iPad 9 (2021), 135k. Tablet is, olcsó(bb) is, erősebb is, és bárki megveheti. Ja, fele ennyi tárhelye van (de ez Apple, itt ez nem számít a fanok szerint, "ott a felhő").

(#318) doooo válasza kbyte1024 (#282) üzenetére


doooo
veterán

"Amit te írsz az azért nem releváns, mert sokaknak nem opció az alma"

Neked nyilván nem az. Sokaknak meg nem opció a Xiaomi. És akkor? Tegyünk úgy, mintha nem létezne?

Egyébként a tabletpiac eladási statisztikái alapján az emberek többségének nagyon is opció az alma.

(#319) bostone válasza doooo (#317) üzenetére


bostone
addikt

Abban a kommentben a pro modell lett megemlítve. Én toll nélkül is túlélem a hétköznapokat.

Az alap wifis iPad ára 256-os tárhellyel 195000Ft. Csak megjegyzem: van jack, nincs gps.

Attól még nem lesz más értékű egyetlen felhasználó sem, mert más szempontokat tart fontosabbnak.

(#320) Somatom válasza doooo (#317) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyhogy kit érdekel? Régóta nincs már 4:3 -as film. Ha 4:3 -as képaránnyal, 10,2 -es átlón nézel egy 16:9 -es filmet, akkor a hasznos terület kb. akkora lesz, mint egy 8" -os, 16:9 képarányú eszközön. Ezt ne hasonlítsuk össze egy 11" -os, 16:10 -es kijelzővel!
Igen, a tárhely a fele és hát nem Android.

bostone:
Azért azt hoztam fel példának, mert annak 11" -os a kijelzője. Nem Pro -ból nincs 10,2 -nél nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#321) Dévidzon válasza Fall-N (#236) üzenetére


Dévidzon
tag

+1 👍

(#322) Dévidzon válasza Donki Hóte (#250) üzenetére


Dévidzon
tag

Wifi hotspot? Kész...

(#323) joey04 válasza Dévidzon (#322) üzenetére


joey04
titán

Hajaj :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#324) doooo válasza Somatom (#320) üzenetére


doooo
veterán

Ez is személyes preferencia kérdése. És ezt már rongyosra mondták itt egyesek, hogy ilyesmit nem szabad figyelembe venni. Akkor hát ne vegyük.

(Egyébként is az SoC volt eddig a döntő kifogás a Pad 5 mellett. Ez erősebb annál. Már félsiker.)

[ Szerkesztve ]

(#325) doooo válasza bostone (#319) üzenetére


doooo
veterán

"Attól még nem lesz más értékű egyetlen felhasználó sem, mert más szempontokat tart fontosabbnak."

Valóban, de sokan ezt nem tudják elfogadni.

[ Szerkesztve ]

(#326) Somatom válasza doooo (#324) üzenetére


Somatom
veterán

De, ha ezeket kivesszük, akkor mi marad? Egy SOC alapján nem lehet eszközt választani. A RAM -ot sem lehet egységes alapnak tekinteni, ha a két eszköz különböző OS -t futtat. Vagy, már az OS is mindegy? Akkor mi az, ami nem egyéni preferencia és mérvadó?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#327) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Itt egy egész jó összehasonlítás a Pro-val:[link]

B.Cs.

(#328) doooo válasza Somatom (#326) üzenetére


doooo
veterán

"De, ha ezeket kivesszük, akkor mi marad? Egy SOC alapján nem lehet eszközt választani. "

Na végre... erről beszélek már 300 komment óta (bár inkább jobb ha árnyalom kicsit: lehet választani ez alapján is, de nem szabad azt képzelni, hogy mindenki ez alapján választ).

"Akkor mi az, ami nem egyéni preferencia és mérvadó?"

Ez pedig nagyon jó kérdés... de azok, akik ezzel dobálóztak nyilvánvalóan nem tudnak válaszolni rá. Szerintem az SoC, az OS, a kijelző fajtája, a memória mérete, a készülék mérete, stb, stb, stb, mind mérvadó kérdés, és mind egyenrangú, hisz bármelyiken múlhat a végső döntés (azaz, hogy melyiket hajlandó megvenni valaki). És épp ezért nem lehet egyikre, másikra legyinteni (mondván az az adott illetőnek nem fontos, akkor másnak sem lehet az).

Az egyéni rész abból áll, hogy kinek mi a vesszőpariája ezek közül. De egy készülék milyensége, általános értelemben (azaz, hogy gyors-e, jól felszerelt-e), megállapítható ezek együtteséből, objektívan is. A Pad 5 viszonylag gyors és erős, de ugyanakkor viszonylag rosszul felszerelt is. Ezek tények. És ezek miatt nem lehet a "tabletek királyának" kimondani. Mert ahhoz jól felszereltnek is kellene lennie. Ettől még nyilván sokaknak jó, de az az állítás, hogy márpedig ez kifogástalan ajánlat, és mindenkinek meg kell, hogy feleljen, mert jobb, vagy legalábbis hasonlóan jó nincs, az nem okés, és nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#329) Somatom válasza doooo (#328) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, hogy nem igaz. Kompromisszumot mindíg kötnünk kell. Ha nem a technikánál, akkor a pénztárcánknál. Én is sokat agyaltam, hogy mi legyen az M16 utódja. Még a telóra köthető, hordozható monitornak is utánanéztem. Két hónap után elfogyott a türelmem, bementem a bótba és megvettem ezt a samut. Inkább a pénztárcámnál kötöttem kompromisszumot.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#330) bostone


bostone
addikt

A legnagyobb gond az, hogy választékban nem bővelkedik a piac.
Most ugyan emelkedőben az ágazat, de ez semmi, ha összehasonlítjuk milyen széles skálán válogathatunk amennyiben mobil, notebook vagy asztali PC-ről van szó.
Még szűkebb kerettel számolhatunk, amikor az itthoni lehetőségeket vesszünk számba.

(#331) Somatom válasza bostone (#330) üzenetére


Somatom
veterán

Ez sajnos igaz, de sztem a mostani választék nagyobb, mint a Covid előtt. Kár, hogy a Huawei hátrányból indul (nálam kiesett a G Térkép hiánya miatt).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#332) stellaz válasza MCs88 (#233) üzenetére


stellaz
addikt

Akkor felteszem a millió dolláros kérdést, ha van benne dac, miért nincs rajta Jack?

(#333) stellaz válasza Fall-N (#236) üzenetére


stellaz
addikt

Már megbocsáss, de óvodásan te viselkedsz és mintha megsértődve is te lennél.
A termékkel kapcsolatban megjegyezték, hogy így biztosan nem veszem meg, mert nekem fontos a Jack csatlakozó. Azt hiszem a topicba belefér, ha a termék hiányzó szolgáltatásairól írok.

De ti azóta győzködtök, hogy de nekem ne legyen fontos, meg használják átalakítót, meg ti nem használtok vezetékest, ezért ne legyen nekem se igényem vezétekesre, mintha valami referencia pontok lennétek ez ügyben.
Na látod, ez a dedó.

(#334) joey04 válasza stellaz (#333) üzenetére


joey04
titán

Neked kell, értjük. Akkor ez a termék neked nem lesz jó. Keress mást.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#335) Somatom válasza stellaz (#333) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor magyarázd meg nekem lécci, hogy miért negatívum, ha egy jack dugó helyett, egy USB-C -t dugsz a tab -ba! Ugyanúgy kábel, ugyanúgy kiáll egy bigyó a tabletből.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#336) stellaz válasza joey04 (#334) üzenetére


stellaz
addikt

Én is ezt írtam, de látom ettől lelki beteg lettél.

(#337) stellaz válasza Somatom (#335) üzenetére


stellaz
addikt

Tehát miért negatívum, ha natív csatlakozás helyett pluszban egy kétes minőségű adaptert is kell használnom?
Hát szerintem ezt magad is kitalálod.

(#338) varmi2 válasza stellaz (#337) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerinted azokba a tabletekbe, amin van jack, milyen minőségi az átalakító? A leg gagyibb, leg olcsóbb. Ahogy a tvnél is. Minden más jobb minőséget hoz már.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#339) Fall-N válasza stellaz (#333) üzenetére


Fall-N
veterán

Még mindig te rágódsz ez egészen. Ha nem jó neked ez a tab akkor minek kell ezt leírnod ezerszer? Keress mást, bár nincs akkora választék, mint a telefonoknál. Ajánlották a Realme Pad-et, bár a lényeges részeken gyengébb ennél.

Az átalakítós témát is engedd el, fogalmad sincs a dolgokról. A DAC is nagy falat neked, bele se menjél.

Látszik, hogy egy vaskalapos ember vagy és úgy ragaszkodsz a régi dolgokhoz, mintha az életed múlna ezen. Technikai oldalon mindig van kompromisszum. Ha olcsón lehetne kapni olyan eszközt ami minden igényt lefed, akkor ki venné meg a drágább eszközöket? Senki. Így vagy megveszed majd dupla áron ami kell vagy alkalmazkodsz. Vagy bevállalod a kevesebb memóriát, gyenge SoC-t és ott lesz a Jack.

(#340) Somatom válasza stellaz (#337) üzenetére


Somatom
veterán

EZ elég natív?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#341) erahurka válasza Fall-N (#339) üzenetére


erahurka
félisten

Ti rágódtok rajta basszus. Nem vagytok képesek elfogadni, hogy valakinek hátrány a jack hiánya. Dobáljátok a hülye adaptereitek meg a lenéző baromságaitok ahelyett hogy befognátok a szátok.

(#342) Somatom válasza erahurka (#341) üzenetére


Somatom
veterán

Szerinted mi nem használunk fülest? Dehogynem. Én legalábbis rendszeresen. Pont ezért nem értem, hogy mi az elfogadhatatlan benne. Persze, jobb lenne, ha jack is volna, de sztem ez nem olyan hiányosság, ami miatt dobni kéne egy tabot, ha az egyébként megfelelő lenne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#343) erahurka válasza Somatom (#342) üzenetére


erahurka
félisten

NEM KELL ÉRTENED FOGD MÁR FEL!!!! NEM KELL MEGGYŐZNÖD SENKIT!!!!

(#344) Somatom válasza erahurka (#343) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, lehet agresszív kismalackodni, de ez egy szakmai fórum, ezért feltételez az ember szakmai érveket. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#345) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A GPS-ért nem ordibál senki, pedig az nagyobb kitolás, főleg h azon egy adapter sem segit. :(

Egy ekkora kijelzőn milyen kényelmes lenne a navi. :((

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#346) bostone válasza pusszycat (#345) üzenetére


bostone
addikt

Ebben a nagy rohanásban majdnem elfelejtettük.
Újabb feketepont a listán.
Lassan az egyház is kiátkozza ezt a terméket.

(#347) erahurka válasza Somatom (#344) üzenetére


erahurka
félisten

Te meg köss bele mindenkibe, akinek mások az elvárásai egy termékkel kapcsolatban.

(#348) doooo válasza pusszycat (#345) üzenetére


doooo
veterán

Ordibálni nem ordibálok, de nagy mínusz nálam is... :B komoly dolgokkal kellene ellensúlyozniuk a hiányát, hogy meggyőzzenek...

(#349) Somatom válasza pusszycat (#345) üzenetére


Somatom
veterán

Ha van mellette droid teló, akkor megoldható, de sztem is komoly hiányosság. Nálam egész nap megy a G Térkép a forgalomfigyelés miatt és nagy kijelzőn bizony sokkal kényelmesebb használni.
Egyébként nem vagyok biztos abban, hogy nem lenne vmi adapteres megoldás.

Szerk.:
Hirtelen EZT találtam.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#350) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nincs jack, nincs GPS, se sim, hát basszus ilyen egy szart!! 20ezerert kéne adniuk :C

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.