Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Trk.Adam87 válasza varmi2 (#900) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A màr említett Genshin Impact jelenleg a legteljesítmènyigènyesebb játèk Android-on, maximum grafikán kb 30 fps-el fut, néha vannak kisebb laggok, de csak a játék elindítását követő percekben, mert gondolom akkor tölti be a RAM-ba a játék hatalmas világát és annak grafikai elemeit.

Emellett elèg teljesîtmèny igényes jàték még a COD Mobile, PUBG is, de szerintem ezeket közel 60 fpsel futtatnà maximum grafikán is.(Ebben a battle royal műfajban egyébként jobban ajànlom a Cyber Hunter című jàtékot, ami szebb is, mint a fentebb említett 2 felkapott jàtèk ès magasabb felbontàst is tàmogat, ami mindenképp élvezetesebbé tesz egy ilyen jàtékot, ahol jó, ha 200 méterről is elég élesen làtod a cêlpontot, emellett jàtékmenetben is több taktikai lehetőséget ad a menüben vàlasztható speciális képességeknek köszönhetően, amiket limitáltan lehet bevetni attól függően mennyi hozzávalót lootolsz a meccs során.)

A Titan Quest-et is megemlíteném, mivel nem annyira jól optimalizált az Android port, ezért max grafikán az is leesik helyenként 30 fps környékére, mèg ha sok helyen tartja is a 60at.

A Pascal's Wager is elég teljesítményigényes, főleg ha legalább 60 fps sebességgel jàtszanà az ember. Jelenleg ez a legjobb android-ra is megjelent Dark Souls klón.
Illetve most megjelent az Animus széria legújabb darabja, az Animus Revenant, ami szintén a Dark Soulsok játékmenetére hajaz, de Diablo szerű nèzőpontból szemlélve az eseményeket.
(Ez utóbbi játék jelenleg optimalizálatlan, ezèrt nem is ajánlott gyengèbb hardveren elindítani, mert a Pad 5-ön is éppen hogy fut 30 fps körüli sebessèggel. Remèlhetőleg a fejlesztők optimalizáljàk, mert nekem jobban tetszik a koràbbi jàtékaiknál.)

[ Szerkesztve ]

(#902) Trk.Adam87 válasza Trk.Adam87 (#901) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Azt kifelejtettem, hogy hamarosan Nintendo Switch játékokat is tudunk emulátorral játszani rajta, mert egyre stabilabb állapotba kerül az ehhez fejlesztett emulátor. A Xiaomi Pad 5 Pro változatán már elég szépen fut ezen videó alapján:
[link]

(#903) bocsika


bocsika
aktív tag

Sziasztok. Csak kíváncsi lennék hogy ki milyen fülhallgatóval használja és mit ajánlotok hozzá.
Eddig régebbi tabletet (MediaPad T5) egy Vsonic Vsd1 el használtam. Nincs usb-c jack átalakítóm. Van egy Xiaomi Mi Sport Bluetooth de annak nem az igazi a hangja. Élettelen, nincs basszus. Stb. Se címer nézni se zenét hallgatni nem az igazi. Kocogás közben egy kis zajt csapni azt igen. :)
Tehát kérdés. 1. Hogy használjam a régi fülest élés a sima usb jack átalakító vagy olyan kell amiben dac is van. Ilyenből ki milyet ajánl mert ahogy néztem eléggé rossz vélemények vannak az olcsóbbaknál.
2. Néztem a kékfogas in ear füleseket. A kis gombócokat Ebben csak 5.0 van. Ldac stb. Nincs. Mit ajánlotok hozzá? Ami persze hozza legalább a Vsonic szintjét. Max 20 körül szánnék rá.

(#904) kbyte1024 válasza bocsika (#903) üzenetére


kbyte1024
addikt

A Blitzwolf dualdriver-es cuccait nézted? Nekem van brutális szól. De én a Sony fulesemmel használom most.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#905) erahurka


erahurka
félisten

Skacok, a kijelzőről mit lehet tudni? Flicker free? Nexus 9 cserén gondolkodom és annak kikészít a kijelzője, este nem használhatom mert másnap fájó szemmel ébredek. :R

(#906) szpali válasza szpali (#756) üzenetére


szpali
addikt

Megkérdeztem a Goboo-t, hogy mi a mondás, mert a hétfőn kifizetett Mi 11 Lite 5G NE már tegnap úton volt, a tabletről pedig még semmi hír.

Azt a választ kaptam, hogy a második részlet szept25-ei fizetése miatt már csak a következő szállítással tudják csak küldni nov01-én :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#907) bocsika válasza kbyte1024 (#904) üzenetére


bocsika
aktív tag

Na jó. Gondoltam hogy ha beleírom hogy milyet ajánlotok akkor a többire nem kapok választ.
Legfontosabb. Kell e dac az usbbe vagy nem? Ha valaki használ hozzá akkor melyikkel problémamentes? Amúgy mindenki bluetoothos fülessel használja. :)

(#908) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Firkalnèk én is :K minden fasza csak a gmail nem jelez ha emailom jön. Másnál hogy áll a dolog?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#909) TpS


TpS
őstag

Rendeltem tokot és tollat a TS-ről 10.08-án, ma érkezett meg, nem volt semmi egyéb költség. A tok jó, de lehetne kicsit nagyobb, így ha odavágom a sarkát, nem védi eléggé. A toll kellemes, viszont ha a bluetooth-t kikapcsolom, nem megy közel se olyan flottul az újracsatalkozás, mint a samung tabletnél.

(#910) baal-amiga válasza TpS (#909) üzenetére


baal-amiga
senior tag

EU raktáron volt?

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#911) TpS válasza baal-amiga (#910) üzenetére


TpS
őstag

Amikor rendeltem, akkor a tok még nem volt eu raktárban, Kínából jött a csomag.

(#912) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

A kijelzőről nektek mi a véleményetek? Szerintem nagyon szép élénk színvilága van, nem sokban marad el egy Amoledtől, viszont a feketéje elég szürkés sötétben nézve. (Minél kevesebb világos rész is van a képen/minél kevésbé kontrasztos a megjelenített kép, annál szürkésebb a feketéje.)

Illetve a kijelző szélein ennél a modelnél is jelentkezik az IPS Glow, vagy talán enyhe bevilágítás-backlight bleeding? Annyira nem vagyok jártas a témában. Ezt főként úgy tudjátok ellenőrizni, hogy megnyittok egy csak fekete színű képet teljes képernyőn és a fényerőt is felhúzzátok és sötétben/sötétített szobában vizsgáljátok.
Kíváncsi vagyok kinél milyen mértékben jelentkezik. Nálam még annyira nem zavaró, inkább csak egy film éjszaka vagy sötétben játszódó jelenete alatt feltűnő.

(#913) Quent1n


Quent1n
senior tag

Sziasztok!

Egy 9. generációs Ipadet cseréltem erre (az eladó ha valakit érdekel :D), hamarosan be tudok számolni a tapasztalatokról de amit addig is kérdeznék: Tud bárki bármilyen sötétszürke vagy fekete tri-fold tokról amit záros határidőn belül be lehet szerezni?

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#914) TpS válasza Quent1n (#913) üzenetére


TpS
őstag

TS-ről eu raktárból rendelhető, így elég gyorsan megjöhet. [link]
Ha nem ilyenre gondoltál, akkor bocsi.

(#915) Trk.Adam87 válasza Quent1n (#913) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Magyar oldal, ha most rendelsz a következő munkanapon már fel is adják.
[link]

(#916) Trk.Adam87 válasza TpS (#914) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Neked mi a véleményed a kijelzőről így, hogy össze is tudod vetni egy Samsung Tab S6-al?
A színekkel gondolom te is elégedett vagy, viszont a fekete szürkésedése mennyire zavaró számodra? A te készülékeden milyen szinten jelentkezik ips glow vagy bevilágítás sötétebb, kevésbé kontrasztos tartalom megtekintése alatt?

(#917) eFeMeR74 válasza XatiZ (#875) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Mi vagy Te hangmérnök? 😁
Nem semmi amit kihoz ebből a lapos kütyűből. Érdemes meghallgatni Sylver- Turn the Tide számát vele.
Durván van basszus. Igaz full hangerőn már kicsit berezeg, de teljesen jó hangzása van.
Grat és köszi

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#918) baal-amiga válasza Trk.Adam87 (#916) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Nekem X Neom is van, annak az amoledje azért erősen más liga. A fekete valóban inkább sötétszürke nálam is, sztem az ips lcd ezt tudja. Fényszivárgás nincs, full sötétben sem tapasztalok ilyet.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#919) TpS válasza Trk.Adam87 (#916) üzenetére


TpS
őstag

Nem szoktam nagy fényerőn használni, és automatán sem, mert szar a szemem, és nem jó neki, amit az automatikus fényerő beállít. Sőt a fekete módot se bírja a szemem.
Futtattam egy tesztet, a feketénél látható némi beszűrődés a széleknél, de nem vészes egy szemet sem. Persze, ha nagyfényerőn használja valaki, akkor biztos erősebb. Szerintem elég jó minőségű a kijelző, nekem tetszik.

(#920) Trk.Adam87 válasza TpS (#919) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Én is legtöbbször alacsony fényerőn használom, csak filmezés, játszás és napfény alatt húzom feljebb. Egyetértek, az a minimális bevilágítás vállalható, az IPS-ek nagy részét sajnos érinti ez a jelenség, TVk esetében még jobban, úgyhogy ez senkit se riasszon el a vásárlástól, mert ezt a témát bármelyik tabletnél fel lehetne hozni, ami nem Oled/amoled.

(#921) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ilyen tabot.
Hol érdemes beszerezni? Külföldről rendelés is szóba jöhet, de nem tudom honnan szabad, hol nem kell vámot fizetni.
Az emag-on most 150eFt ajándék fülessel.
:R

(#922) varmi2 válasza TomPack (#921) üzenetére


varmi2
nagyúr

Külföldről rendelve, semikor sem kell vámot fizetni, ha eu-ban van a raktár, ahonnan rendeled.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#923) TpS válasza TomPack (#921) üzenetére


TpS
őstag

A hardveraprón is szétnézhetsz, árulnak párat.

(#924) TomPack válasza varmi2 (#922) üzenetére


TomPack
őstag

Valami ilyenre gondolok én is. Ahol olcsó, de nyugodtan kifizethetem és megérkezik még idén a csomag.

(#925) TomPack válasza TpS (#923) üzenetére


TomPack
őstag

Újat szeretnék!
Én akarom először kiszippantani a dobozából a kínában becsomagolt újeszköz illatú levegőt! :D

(#926) varmi2 válasza TomPack (#924) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én a goboo.com-rol vettem, előrendelve akciósan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#927) baal-amiga válasza TomPack (#921) üzenetére


baal-amiga
senior tag

TS-en és goboon elérhető EU raktárból szállítás. /pill nincs készleten egyiken sem, de ez utóbbin 400 € az alapára.
Ennyiért én tuti inkább azt a magyar lehetőséget választanám, ahol adnak mellé tws fülest.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#928) TomPack válasza baal-amiga (#927) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi, akkor megrendelem az emagon! :)

(#929) Quent1n válasza TomPack (#921) üzenetére


Quent1n
senior tag

Én az emag-on vettem + 2 év garival, szerintem teljesen jó ajánlat. Persze kínai store-okból mindig olcsóbb lesz. Plusz a fülest én 16-ért felraktam, ha annyiért elviszik akkor már ingyen volt a + 2 év gar. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#930) Trk.Adam87 válasza TomPack (#928) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Emagon jelenleg nem rendelhető online, most a mediamarkt-ot ajánlom helyette, ahol szintén jár az ajándék fülhallgató mellé:
[link]

(#931) TomPack válasza Trk.Adam87 (#930) üzenetére


TomPack
őstag

Tudtam foglalni üzletben, elvileg holnap mehetek is érte! :)
(így hogy itthon veszem, legalább vissza tudom vinni 14 napon belül ha nem tetszik. A kijelzőjétől félek, a Poco X3-at azért adtam el, mert botrányosan kék volt a kijelzője. Hiába állítottam melegre, tekergettem de nem lett jó. Ebben remélem valami jóféle IPS-panel lesz. )

[ Szerkesztve ]

(#932) Trk.Adam87 válasza TomPack (#931) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A kijelzőtől nem kell félned, ezt már úgy is reklámozzák, hogy alacsonyabb a kék fény kibocsájtása, olvasó módban pedig nagyon kellemes meleg színei vannak.

Szerintem rendeld meg a tokot is hozzá valahonnan, hogy védve legyen és a kényelmesebb használat is biztosítva legyen.
Tokból én ilyet vettem:
[link]

Kijelzővédő fóliából ajánlom ezt a fajtát:
[link]
Nekem 2 hete rajta van és még semmi karc nincs magán a fólián sem. Van üvegfólia is picivel drágábban, de szerintem elég a sima, ha vigyáz rá az ember.

[ Szerkesztve ]

(#933) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Abban tudnátok segíteni, hogy a Tablet Miui launcherében hogyan lehet ikon méretet és ikon stílust változtatni? (Kör alakúvá szeretném tenni az ikonokat)

(#934) baal-amiga válasza Trk.Adam87 (#933) üzenetére


baal-amiga
senior tag

MiLauncherben ilyet nem tudsz. Miui téma-kezelőt lehet valahogy hakkolni rá, de bugos.
Csak másik launcherrel tudod megoldani, de sanszosan bukod a gesztusvezérlést.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#935) TomPack válasza baal-amiga (#934) üzenetére


TomPack
őstag

Még nincs meg a tabletem, de én megpróbálnám a Poco Launcher-t feltenni.
Az a tippem, hogy azzal működne a gesztusvezérlés, és elég jól témázható.

(#936) baal-amiga válasza TomPack (#935) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Telón a milauncher is az, csak tabon nem.
Engem nem zavar, kivételesen bejön a design, ha meg olyanom van, novát indítok :)

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#937) Trk.Adam87 válasza baal-amiga (#936) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Ha telepíted tabletre a Mi launcher legújabb verzióját, akkor ugyanolyannà válik mint telefonon, így már állítható az ikon méret és egyéb launcherre váltáskor ki is írja, hogy a gesztusvezérlést csak s Miui launcher támogatja.
Én az apkmirror-ról szedtem le a telefonos Mi launchert.

(#938) TomPack válasza baal-amiga (#936) üzenetére


TomPack
őstag

Bocs, nem neked akartam címezni! :DDD

(#939) baal-amiga válasza Trk.Adam87 (#937) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Miui témákat is tamogat?

@TomPack 🖖

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#940) Trk.Adam87 válasza baal-amiga (#939) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Azt még nem teszteltem, majd kipróbálom. Remélem igen.

(#941) Narxis


Narxis
nagyúr

OTG-t kezeli gyárilag? Microsd nélkül necces a tárhely ha valaki mint pl. én komplett évadokat tölt le tabletra sorozatokból. 256GB-os tárhellyel mikor lesz kapható hazai kínálatban?

Thanos was right.

(#942) Trk.Adam87 válasza Narxis (#941) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Kezel, még 1 TBos külső SSD-t is rá tudtam dugni és felismeri. :)

Szerintem nem lesz 256 GBos variáns itthon. Örülhetünk a 128-asnak is, ebből is elég csekély készletet kapott kis hazánk, ahhoz képest, hogy a gyártó telefonjaival mennyire el vagyunk árasztva.

(#943) Narxis válasza Trk.Adam87 (#942) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ajaj akkor le kéne csapnom rá. Biztos nem lesz 256-os? Mondjuk ha jól láttam előjegyzés van emag-nál...

Thanos was right.

(#944) Trk.Adam87 válasza Narxis (#943) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Már a korai hírek is azt sugallták, hogy hozzánk csak a 128 GBos jön, ha jól emlékszem a megjelenés előtt 1 hónappal lehetett már ilyen cikket olvasni.
Én is örültem volna, ha megjelenik itthon is a 256 GBos és globálisan akár a Pro változat is, de így jártunk. Végülis az alap változat is kellően erős gép, de a Snapdragon 870 még időtállóbb lett volna, főleg hogy jelenleg az a legjobb androidos eszközökbe szánt processzor, a 888nál abban mindenképp jobb, hogy kevésbé melegszik. (Persze ugyanez igaz a 860-ra is, csak kb 25-30%al kisebb teljesítménnyel)

Jelenleg csak a Mediamarkt-ból tudod házhozszállítással megrendelni hazai forgalmazók közül.

(#945) Somatom válasza Narxis (#941) üzenetére


Somatom
veterán

OTG -t biztos kezel. A kérdés inkább az, hogy van-e OTG közben töltés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#946) Narxis válasza Somatom (#945) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kérdés az, hogy elhalasszam-e a tablet vásárlást jövőre, hátha lesz egy újabb Xiaomi tablet. Amit 200 ezer forintig néztem azoknak mind van valami számomra zavaró hiányossága. Itt pl. a microsd. Alszok rá párat.

Thanos was right.

(#947) bollokcs80 válasza Somatom (#945) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Sőt, NTFS-t is kezel.

B.Cs.

(#948) Somatom válasza bollokcs80 (#947) üzenetére


Somatom
veterán

Az nem nagy kunszt. Külső NTFS meghajtóval barátkozásra bármelyik Androidos eszköz rávehető.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#949) baal-amiga válasza Narxis (#946) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Xiaomi nem ad ki évente tableteket. A 4 talán 3 éve jelent meg, nem volt arra utaló jel egészen a bejelentésig, hogy lesz utód.
Bár a piaci helyzete nézve lehet rákapcsolnak.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#950) Somatom válasza Narxis (#946) üzenetére


Somatom
veterán

Rádobsz 15 -öt és Samu S7. Úgy tudom, ahhoz adják a tollat. GPS, mikroSD, DeX, három Androidverzió frissítés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.