Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) janeszgol válasza pècsimunkás (#91) üzenetére


janeszgol
félisten

Van, de ezt te is latod (kepernyo terulete, mas keparany).
Viszont a tabletekben azonos kategoriaban altalaban gyengebb hardver es kamera van, plusz egy 6.5 colos telon kenyelmes mar az osztott mod, de tableten ez is meg kenyelmesebb a nagyobb kepernyo miatt.

Persze ma mar a 7 colos taboknak szvsz semmi ertelmuk, a 8 col elmegy, de a 10-11 col baromi szuper kenyelmes.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#102) bostone válasza Somatom (#98) üzenetére


bostone
addikt

A dex-et én sem használtam kettőnél többször, mégis el tudom képzelni, hogy valakinek fontos lehet a windows érzés.

(#103) Somatom válasza bostone (#102) üzenetére


Somatom
veterán

Én használok asztali módot, de az Androidost, nem a DeX -et. A Samsung a saját böngészőjét sem volt képes alkalmassá tenni az egérrel kezelésre. Nem lehet nagyítani, mert nem ismeri a duplakoppos nagyítást. A Firefox igen, de arra ezt dobja a DeX háromötvené:

Érdekes, hogy az Android többablakos módban tökéletesen kezelhető egérrel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#104) bostone válasza Somatom (#103) üzenetére


bostone
addikt

Kedves tőlük. :DDD :C :W

(#105) erahurka válasza pècsimunkás (#91) üzenetére


erahurka
félisten

Van hát. Ez 11"-os, jelentősen nagyobb mint egy telefon. Képregényt olvasni, megnézni egy filmet pl. sokkal jobb.

(#106) pècsimunkás válasza janeszgol (#101) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Persze, értem, tudom.
Csak a nagy telefonok idején...
Lehet lusta vagyok. Ha csak böngészés megy , Fb, ilyesmi, már csak telefon... Ha rövid YouTube videók, szintén.
Ha utalni kell, akkor windowsos tabletet, ha filmezek, akkor is, mert azon van HDMI csatlakozó, azzal kötöm a tévéhez.
Minden másra ott a telefon :D!

De még 1x, kinek mi :R ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#107) Somatom válasza pècsimunkás (#106) üzenetére


Somatom
veterán

A HDMI -hez nem kell Windows. Évek óta csak HDMI -képes droidokat veszek. Nincs is PC -m, elajándékoztam, mert a teló, tablet mellé nekem nem kell. Egy NAS -om van adattárolásra, letöltésekhez. Nem tudom, hogy egy utaláshoz miért kell Windows. Revolutot, Curve -öt és George -ot használok. Egyáltalán nem okoz problémát az utalás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#108) pècsimunkás válasza Somatom (#107) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A német bankom, csak Windowsról enged utalni. Vagy fizessek 25 eurót, azután mehet droidról is.

De, a windowsos tablet adott volt, úgyhogy egyelőre a banki utalást arról intézem. Persze, ki tudnám fizetni a 25 eurót, de egyszerűen nem akarom. Ha megkotlik a tabletem, majd át gondolom a lehetőségeket.
Mondasz nekem HDMI csatlakozós droidos tabletet?
Vagy van valami alternatív megoldás?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#109) erahurka válasza pècsimunkás (#106) üzenetére


erahurka
félisten

Azt mondod minek tablet, erre most azt írod hogy neked is van és aktívan használod. Akkor miről beszélünk?

(#110) pusszycat válasza pècsimunkás (#108) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nahát, németben is szarrágók a bankok? :((

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#111) Somatom válasza pècsimunkás (#108) üzenetére


Somatom
veterán

Eddig hármat használtam. Teclast T10, Teclast M16 és most az aláírásomban levő Samut. A Samuhoz kell USB-C adapter, de azzal már van USB-A, jack, és Lan is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#112) joey04


joey04
titán

Töltéssel kapcsolatban: Itt az van, hogy 33W töltő van a dobozban, és 2 óra a fullra töltés.

Ellenben gsmarenan ezt írják:

As we've mentioned, the Xiaomi Pad 5 supports 22.5W fast charging and ships with such power adapter. It refilled 27% of the dead battery in 30 minutes.

We had a Xiaomi 33W charger, so we decided to test if the international tablet still supports 33W and just ships with a slower power adapter, or if it's a hardware limitation. Well, it turned out the Pad 5 charges faster with the 33W adapter - the tablet reached 37% in half an hour.

A full charge requires 2 hours sharp, not bad for a tablet. If you own the 33W charger, the full charge time drops down to 1 hour and 38 minutes.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#113) tamasn84 válasza janeszgol (#51) üzenetére


tamasn84
újonc

Sennheiser Momentum 2 vezetékes fejhallgato.Nekem is hianyzik a jack

(#114) pècsimunkás válasza erahurka (#109) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Azt írtam, átlag napi netezésre, nem használok tabletet :U !
Az utalás havi 1-2, + film nézésre használom, de tévével össze kötve. Tehát, szintén mindegy, hogy tablet, laptop, akármi.
A mostani tévémen még nincs USB port. Ha a következőn lesz, akkor megy a film pendriveról, nem kell semmilyen eszköz hozzá.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#115) pècsimunkás válasza pusszycat (#110) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:K

Somatom #111
Köszi az infókat :R !

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#116) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem jobb választás a Lenovo P11 Pro kicsit többért az OLED panel miatt ha a sorozat, filmnézés és youtubozas a cél?

Thanos was right.

(#117) Graphics válasza Narxis (#116) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

70 ropi a különbség ha a hivatalos árakat nézzük, és egy elég halvány hardver van az alatta...
( de aki előrendelte annak felébe kerül ez... )

Tény ez meg nem LTE-s.

A Pad 5 Pro lenne esetleg mellétehető, így a két termék nem egy kategória, a Lenovo szerintem egy nagyon túlárazott valami.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#118) Narxis válasza Graphics (#117) üzenetére


Narxis
nagyúr

:R

Amúgy nekem elég a WiFi only. Pad 5 Pro nem lesz kapható EU-ban?

Thanos was right.

(#119) doooo


doooo
veterán

Ez pont olyan ajánlatnak tűnik, mint a hasonló kategóriában versenyeztetett mobiljaik. Pakoljunk bele olyan SoC-t, ami biztosan jót mutat majd a papíron, aztán a többit meg keverjük-kavarjuk, amíg nem kapunk olyasmit, ami első pillantásra tökéletes, vagy legalábbis abszolút vállalható, másodikra meg már alaposan kompromisszumos. És akkor már nem is olyan kevés az a 150k, ami még több, ha például a ceruzát is megvennénk majd mellé (máshol 100 euró). Na nem baj, hátha az a kevés konkurens majd változtat az árakon, miután több piacon is hivatalossá válik ez az új szereplő (azaz maga a Xiaomi).

(#120) doooo válasza Graphics (#117) üzenetére


doooo
veterán

60k pluszért van wifis verzió is, amihez adnak tollat és billentyűzetet is (pl. Edigitalban, ahol egyébként ezen kiegészítők nélkül csak 14k-val több a Pad 5 leendő kezdőárától). Cserébe van GPS, bővíthetőség, jack, asztali mód, biometrikus azonosítás (többféle), és persze a legfontosabb, az OLED. Meg nyilván a gyengébb SoC (ami mondjuk nem-hardcore usereknek még bőven elég jelenleg, és takarékosabb is).

[ Szerkesztve ]

(#121) AssAssynn válasza Litván Zongora (#49) üzenetére


AssAssynn
őstag

+1

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#122) Graphics válasza doooo (#120) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem volt Snapdragon 732-es telefonom, és nem volt takarékosabb, mint mondjuk egy 870-es.( Vagy épp a 860)

Előbbi állandóan pörgött... Utóbbi meg töredék idő alatt végzet a feladattal. ( Alkalmazás megnyitása pl.)

Mi az ami kompromisszum számodra ebben a tabletben?
Nem lehet, hogy a saját igényeid fogalmaztad meg?

Mert akkor mondd azt, hogy számodra ez nem megfelelő. Viszont biztos lesz az, akinek az, és nem kell neki az amit felsoroltál :)

Snapdragon 730-ért 200 ezer szerintem sok. Még ha az említett dolgokat hozzátesszük is. És mondjuk multitask dolgokra is használná az ember.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#123) Graphics válasza Litván Zongora (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Töltő? Igaz azt a készülék mellől szokták kihagyni. Azt olyan terméket lehet persze fogyasztói döntéssel ignorálni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#124) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Ez már global verzió? Magyar nyelv van benne?

Life is better with a Titan

(#125) Graphics válasza Eversmann (#124) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Félve kérdezem meg, hogy elolvastad a tesztet? :) Képeket megnézted?

( Igen, Global verziós )

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#126) Fall-N válasza Mustaros (#23) üzenetére


Fall-N
veterán

Manapság pár ezer Forintért van normális TWS, akkor ki használ Jacket? A kábel sajnos nem bírja sokáig, meg kényelmetlen is, főleg telefonon ahogy kiáll ha csatlakoztatva van (játék közben például). Meg a fenének hiányzik a kábelt folyton szétszedni, mert összegubancolódik. Átlagos felhasználásra elég a BT, manapság azért már tud normálisan szólni. A TWS akksija is bírja azért sokáig, nem hiszem hogy az átlag 6-8 folyamatos használat nem elég valakinek. Tokba visszarakva meg gyorsan visszatölt.

Viszont Hi-Res zenehallgatásra, otthon látom a kábel értelmét, de oda sem kell Jack, mert ahhoz egy külső DAP dukál, ami nem 3,5mm bemenetű, hanem Type-C is lehet.

(#127) Graphics válasza Fall-N (#126) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Füles téma off, ne itt. Saját igényeid vs. mások igényei.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#128) -Faceless- válasza erahurka (#15) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem szabad ilyeneken vitatkozni, mert Xiaomi van ráírva, így védeni, babusgatni, és szeretgetni kell. Nem szabad megszólni ezen az oldalon, mert white knightok hada esik neked mintha életük szerelmét védenék.

De nyugodj meg teljesen igazad van, ráadásul hangzás téren Xiaomi nem is árul csak ipari szemetet Bluetooth téren.
Hamarabb veszek egy Galaxy tab-ot. Abban van jack, van stylus, és nem szarják le ennyire a felhasználót.

[ Szerkesztve ]

(#129) Graphics válasza -Faceless- (#128) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gyönyörű véleményt formáltál. Amúgy az ilyen hozzászólások miatt alakul ki vita, más oka nincs.

Leszólsz egy másik user-t. Hogy ennek mennyi értelme van, azt nem tudom.

Viszont számolj majd be, hogy milyen a Samsung :) mert sokszor a "hamarabb veszekből" nem szokott vásárlás lenni. Csak jól hangzik, mint érv.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#130) -Faceless- válasza Graphics (#129) üzenetére


-Faceless-
őstag

Jó nagyon. A xiaomi telefonjaink Note 7, Note 8, MI A2 lite, Poco x3, és Redmi 8 mind egy ipari hulladék volt szoftveresen. Vannak akiket nem zavar, de én örülök annak, ha nem újraindítással kell indítani a napot, arról készül a képernyő kép amiről akarom, és le lehet tenni a hívást.
Azóta kidobtuk az összeset, és örömmel segítek az A71-es fórumban, abból kettőt is vettünk végül, és egy 51-et, meg egy 41-et.
Tableten még vacillálok, mert nagyon tetszik a Surface Go is, és a Galaxy S6 Lite is majd kiderül miután végeztem a gép felújítással.

Amúgy meg nem ebből indult ki az egész?
Egy 10 inches tabletről van szó, és nem fért bele 4mm x 4mm x ~15mm-es modul. Ami teljesen alap jogos elvárás egy tablettől, majd nekiesik mindenki, hogy miért nincs már neki 4 bluetooth-os a fiókjában?!?
Mintha teljesen egyértelmű lenne, hogy valakinek egy marék bluetooth-os fülessel kellene rendelkeznie. Komolyan annyira rohadtul fárasztóak, hogy meg kell mondani mindenkinek, hogy mit akarnak xiaomi jobban tudja.

(#131) Noukoum válasza -Faceless- (#130) üzenetére


Noukoum
veterán

Másnak ugyanilyen véleménye van a Samsungról. :P

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#132) gombasm válasza Noukoum (#131) üzenetére


gombasm
aktív tag

+1 !

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#133) kbyte1024 válasza -Faceless- (#130) üzenetére


kbyte1024
addikt

Tudsz olvasni??? Már milliószor le lett írva és megkertek a tisztelt társaságot, hogy be lehet fejezni a füles témát. Máshol van erre mód!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#134) Fall-N válasza -Faceless- (#130) üzenetére


Fall-N
veterán

Még szerencse, hogy az általad szarnak titulált telefonok időközben frissültek. A Redmi Note 7 is most kapta meg a 12.5-öt és köszöni szépen, gyorsan és jól működik. De legalább le tudtad szarozni a márkát és nyugodtabb napod lett. :N

Az általad említett Samsung is ugyanúgy véleményes, mint ez a Xiaomi. Én például élből utálom a One UI-t, mégsem állítom, hogy Samsung rossz lenne, de tény hogy általában nem a legjobb az ár/érték arányuk. Az sem állítom magamról, hogy #csakaxiaomi, mert egyáltalán nem biztos hogy azt veszek automatikusan legközelebb, bármennyire tetszik a márka és a MIUI. Lehet Realme vagy Motorola vagy más lesz. De ez a kedves Samsung userekről nem mondható el. :U Úgyhogy hessteg csakasamsung.

Volt nem MIUI Xiaomi is nekem, az A1, azzal egyetértek, hogy szoftveresen voltak bakik, így volt értelme a havi frissítések várásának.

Egyébként miért lenne OFF a füles téma? Nincs ebben a tabletben Jack, így hozzátartozik. Az csak egy gondolatébresztő volt, hogy van már elérhető áron BT. Persze nyilván nem kell használni és lehet venni mást is, de az a trend, hogy bizony kimarad az eszközökből.

[ Szerkesztve ]

(#135) Tengri válasza Fall-N (#134) üzenetére


Tengri
senior tag

Kérlek ne általánosíts!
Jelenleg Samsung telefonom van (a családban több is van most) de előtte LG (LG G4), Sony (Z3 Compact), Nokia (3210) is volt.
Azt nem állítom, hogy nincs olyan Samsung user akit leírtál, de nem minden Samsung user ilyen. Én a szerint választok, hogy ár/érték arányban melyik a legjobb számomra, illetve a családom számára, habár ez nem jelenti azt, hogy ez a termék a legjobb ár/érték arányú a piacon.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#136) varmi2


varmi2
nagyúr

Engem meggyőztek, ez lesz a következő tabletem. Nekem bőven elég a 128-as nem pro verzió is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#137) kbyte1024 válasza varmi2 (#136) üzenetére


kbyte1024
addikt

Én is azt rendeltem be. Már rendesen tűkön ülök :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#138) pusszycat válasza kbyte1024 (#137) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mi vagy te fakír? :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#139) kbyte1024 válasza pusszycat (#138) üzenetére


kbyte1024
addikt

Jaja már cserélem is a 100szōgeket :C
Amúgy kivi vagyok mennyivel ad majd nagyobb élményt a mostani tabletemnel.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#140) pusszycat válasza kbyte1024 (#139) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

3"-al :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#141) kbyte1024 válasza pusszycat (#140) üzenetére


kbyte1024
addikt

Aztaaaa tudsz te ha akarsz :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#142) bollokcs80 válasza kbyte1024 (#139) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Gari milyen ennél a GooBoo (vagy mi a neve...) oldalnál? Az ár engem is csábít, de félek, hogy ráfaragok ha később valami gond lesz vele. :U

B.Cs.

(#143) vicces


vicces
addikt

Tegnap én is majdnem rendeltem, de pont ezért inkább mégsem. Ha van valami senki nem tudja lehet-e egyáltalán intézkedni.
Én erről a goobooról most hallok először. :U

:)

(#144) Graphics válasza vicces (#143) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Goboo, és már egy ideje léteznek :)

De persze járhat bármely cég úgy, mint a Gearbest.

Akinek szüksége van az eszközre, az megrendeli és használja, én se sokat szoktam ezen variálni, ezek azért vannak, hogy használjam, nem azért, hogy a gariidő miatt remegjek.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#145) =Mentor= válasza Graphics (#144) üzenetére


=Mentor=
őstag

A Gearbest a marketplace rendszer bevezetésével szívta meg, amikor beengedett külsős eladókat... Azt meg kell hagyni az Aliexpressnek.

[ Szerkesztve ]

(#146) kbyte1024 válasza bollokcs80 (#142) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hivatalos partner 2evet ad.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#147) kbyte1024 válasza Graphics (#144) üzenetére


kbyte1024
addikt

+1 én a Bangoodrol már vagy 30telot rendeltem és soha egyikkel se volt gond.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#148) doooo válasza Graphics (#122) üzenetére


doooo
veterán

Általános igényeket fogalmaztam meg, amik már itt is elhangzottak, és amikre a konkurenseknél van opció. Persze ezek kétségtelenül korrelálhatnak a sajátjaimmal is. OLED-et például lehet, hogy hajlandó lettem volna elengedni, ha valami jó ajánlattal előrukkolnak, teszem azt pl. a Samsungnál (FE, sima S7)... de miután ilyen ajánlatok nem történtek, úgy érzem, mégsem fogom.
Én eleve kb. 3-4 évre tervezek egy tabbal, egy S730G (mert ez van a Lenovóban egyébként) erre egyértelműen nem lesz elég. Ahogy a 6GB RAM sem (S7-széria legnagyobb hibája is ez), bár ezt is megkockáztatnám talán, ha minden másban jó lenne, és jó árban lenne az adott készülék (S7-széria minden másban jó, de borzalmas árcédulával).

Olyat meg nem mondtam, hogy senkinek sem felelhet meg a Pad 5. De az tény marad, hogy nem az a mindent lesöprő, bomba ajánlat, aminek a cikk elején fel lett konferálva például. Mert hát az igények határozzák meg mi számít ilyen ajánlatnak, és ez számos igénynek/feltételnek egyértelműen nem tud megfelelni, tehát általánosságban már nem lehet ilyet kijelenteni. Az SoC önmagában nem teszi azzá, ahogy a telefonokat sem szokta.
(Az említett Lenovo sem az, btw. De érdekes, ha a kettőt összeillesztenénk, megkapnánk az igazi "bomba ajánlatot", főleg ha maradna 150-190k az ár).

GSMArena teszje végén egyébként van egy sokkal érdekesebb Lenovo megemlítve, csak az meg nem kapható (legalábbis egyelőre) hivatalosan, világszerte (bár sokaknak ez nyilván nem akadály, nekik érdemes megnézni, hátha); a Pad Pro; az az igazi konkurense ennek.

[ Szerkesztve ]

(#149) kbyte1024 válasza doooo (#148) üzenetére


kbyte1024
addikt

Konkurens???? 105ezer pénzért mutass már jobbat kérlek? Mert szerintem nem nagyon van.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#150) Graphics válasza doooo (#148) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A végén ugyanoda jutottunk el... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.