Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) eFeMeR74 válasza Zamasun (#2000) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Miért? Én az összes lejátszón használom, mert idegesített, hogy sötét jeleneteknél nem látok semmit. A MX Player, Kodi, Yettel, minden igy van beállítva, hogy külső megjelenítés és máris jobb a kép.( Képarányt, hangot is állíthatod)
Arról nem beszélve akkár fekete fehérben is lehet nosztalgiázni. :D

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2002) bollokcs80 válasza ace05 (#1998) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Fehérben még nem láttam utángyártottat. :U

B.Cs.

(#2003) *Mukeey* válasza Zamasun (#1997) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ne is mondd, szoftveresen katasztròfa a Xiaomi. Hát sajna ezért olcsòbb, mint a konkurensek😞

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2004) Zolee91 válasza *Mukeey* (#2003) üzenetére


Zolee91
csendes tag

Rengeteg hozzászólást végigolvastam, jókat, rosszakat...
Ahogy említetted "szoftveresen katasztrofa a Xiaomi"
Akkor mit lenne érdemes??
Ha az iPad 5gen-em javithatatlan, vennem kellene valamit... De 200alatt nem igazan találtam más opciót a Xiaomi pad5-ön kívül :/ vannak még a lenovo tab P11pro, illetve yoga tab, de azokat is szidják rendesen szoftver téren :/
Mit gondoltok, milyen opció ami még esélyes, vagy jobb lehetne?

(#2005) trance89 válasza Zolee91 (#2004) üzenetére


trance89
őstag

Azért nem olyan vészes a helyzet, még tab esetén nem is olyan rossz ez a miui (ipad koppintás) viszont telón ki nem állhatom.
A 120hz-es képfrissítés egy tab esetén nagy királyság, sokkal kellemesebb a szemnek és eleve jóval gyorsabbnak is érződik mint egy ipad (ipad gen8 is van otthol). Ezt ha nyomkodom utána már nagyon rossz kézbevenni az ipad-et. De persze ez az apple szerint még mindig nem fontos fícsör 2022-ben...
Itt kb 4 hónapja van használatban egy Mi Pad 5, abszolút semmi probléma nincs vele. Ez idő alatt 2 ota frissítést kapott (csak security update), semmit nem szart szét.

[ Szerkesztve ]

(#2006) Dévidzon válasza *Mukeey* (#2003) üzenetére


Dévidzon
tag

Haggyukmá'...

(#2007) bollokcs80 válasza trance89 (#2005) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

"De persze ez az apple szerint még mindig nem fontos fícsör 2022-ben..."

Fontos feature az, csak nem a belépő Ipad-nél. Air, Pro tudják, ha az kell, fizess. :(((

B.Cs.

(#2008) Zamasun válasza Zolee91 (#2004) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Ilyen árban nem igazán kapsz jobbat, még ha szoftveresen össze sem hasonlítható egy Samsunghoz/Apple-höz.

[ Szerkesztve ]

(#2009) blueye válasza Zamasun (#2008) üzenetére


blueye
veterán

Ez így van. Sok tabom volt már, ezt szívesen veszem kézbe nap mint nap 2022ben 👌

(#2010) erzol


erzol
őstag

Remélem készül hozzá EU rom.
Telón használom, ég és föld a különbség.

(#2011) Criminal017 válasza erzol (#2010) üzenetére


Criminal017
őstag

Nem lesz hozzá EU rom, xiaomi.eu fórumon írták.

(#2012) Trk.Adam87 válasza Criminal017 (#2011) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

EU rom? Hogy ne lenne, aki a VHU4103EU jelzésű változatot vette, az EU rom-ot kap rá. Egyébként mi a különbség az EU és Global rom között?

(#2013) Criminal017 válasza Trk.Adam87 (#2012) üzenetére


Criminal017
őstag

Régi motorosoknak az eu rom a xiaomi.eu féle mindenmentes rom, továbbra is a legjobb MIUI élményt az a rom adja.

(#2014) Zamasun válasza Trk.Adam87 (#2012) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Nem, a xiaomi.eu rom teljesen más.

(#2015) Trk.Adam87 válasza Criminal017 (#2013) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Reméljük a gyári is jobb lesz, ha kiadják az Android 13L-t rá.
A gyári Miui-val egyébként mik a főbb problémáitok és miben nyújtana többet ennél a xiaomi.eu rom?

(#2016) erzol válasza Criminal017 (#2011) üzenetére


erzol
őstag

Hát ezt szomorúan hallom.
Nem lenne ezzel a gyárival sem gond, ha legalább egy téma áruházat adnának hozzá.
Az, hogy novával nem megy a gesztus vezérlés gondolom android feature? :F

(#2017) plejik válasza erzol (#2016) üzenetére


plejik
addikt

Azok általában nem mennek telefonokon sem, teljesen mind1 milyen márka.. :/

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#2018) Trk.Adam87 válasza plejik (#2017) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Miui 12nél még működik a gesztus vezérlés alternatív launcher használata alatt is, nem is értem miért fosztották meg ettől a felhasználókat az újabb verziókban, mikor a gyári launcher élvezhetetlen, első dolgom lecserélni minden készüléken.

(#2019) llaszlo


llaszlo
veterán

Tud valaki olyan tuti leírást amivel a Magisk-et fel tudom rá tenni?
Többet próbáltam és inkább leizzadtam, mint eredményt érjek el. Eddig maradt a gyári recovery, bár ezzel nem is lenne gondom, viszont a Magisket szeretném felrakni.
Persze a TWRP lenne a legjobb, de azt sem találtam eddig amit fel tudnék rá tenni. És tutira működik.

Telefonon is így használom és hiányzik ez a nyitottság nekem. Telefonon miért sokkal egyszerűbb. Már nem is tudom, hogy hány eszközön csináltam meg valami hasonlót, de ilyen nehéz még sosem volt. Pedig volt anno amihez még DVD is kellett.

[ Szerkesztve ]

(#2020) Dr.NX válasza llaszlo (#2019) üzenetére


Dr.NX
addikt

Bootloader nyitva van?
Kell a ROM boot.img, amit a Magisk appal patch-elsz, azt fastboottal feltölteni.
[link]

Elfogadom a sütiket.

(#2021) llaszlo válasza Dr.NX (#2020) üzenetére


llaszlo
veterán

Köszi
Honnét tudom, hogy sima vagy A és B partíciós kiosztásom van?

(#2022) Trooper82 válasza Trk.Adam87 (#2015) üzenetére


Trooper82
senior tag

Én már nem nagyon bízom itt android 13L-ben (bár tudom egy ideje megy a kínai béta), remelem.nem lesz igazam de szerintem biztonsági frissitések és ennyi. Már reg kiadhattak volna a 12-t ha akarták volna. De akkor is megérős tab ár/érték arányban, egyedül ami videohívásnál zavar az a meglehetősen gyér előlapi kamera. Természetes fényben elmegy, de lámpánál hol sárga a kép, hol zoldes néha normál egy egy pillanatra, azt megcsinálhatták volna jobbra...

[ Szerkesztve ]

(#2023) *Mukeey* válasza Dévidzon (#2006) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Oké, akkor légyszives mondd a megoldást arra, hogy az összes streamng appom leugrott sd-re. Csak úgy. Várnám a választ (másoktòl is🤗).

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2024) Dévidzon válasza *Mukeey* (#2023) üzenetére


Dévidzon
tag

Töröld a gyorsítótárat.

(#2025) *Mukeey* válasza Dévidzon (#2024) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ennél azért jobban vágom😜
Leszedtem az érintett appokat (directone, netflix), újraraktam, nem segitett. Csináltam egy fr-t is, sőt felraktam a legfrissebb verziòt, mert még az egyel régebbin voltam.
Olyan ezekkel az appokkal, mintha az internet lenne lassú, ezért csak sd-ben streamel💁‍♂️

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2026) baal-amiga válasza *Mukeey* (#2025) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Mi fiókot próbáltad? Valahol írták, hogy segít, ha be vagy jelentkezve. Nálam azóta nem problemázott - kopp-kopp-kopp...

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#2027) *Mukeey* válasza baal-amiga (#2026) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Be vagyok természetesen✅

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2028) Trooper82


Trooper82
senior tag

Na megérkezett az android 12 europai eszközökre. Egyenlőre stable beta...

https://adimorahblog.com/xiaomi-pad-5-android-12-update/amp/

[ Szerkesztve ]

(#2029) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Kiadhatták volna egyből a 13-at, most így elintézték, hogy a 13-as legyen az utolsó fő verzió, amit a Pad 5 megkap...Ha a 12 kimaradt volna, akkor még a 14ben is reménykedhettünk volna a jövőben.

(#2030) eFeMeR74 válasza Trk.Adam87 (#2029) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Szerintem megkapja. Nagy sikere van és most jött ki a Pro 12,4 is.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2031) *Mukeey* válasza Trk.Adam87 (#2029) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Engem az android verziòja nem annyira érdekel már régòta. Egy android 8 is még mindig jòl használhatò, meg ugyan az a dizájn kb. Inkább azzal foglalkozzanak, hogy minél kevesebb gond legyen.

Sztem amúgy a Pad5 ár-értékben verhetetlen. Persze nem tökéletes eszköz ez sem, de soha rosszabbat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2032) Trk.Adam87 válasza *Mukeey* (#2031) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Egyetértek, nem csak az Android-ot, hanem a Miui-t tekintve is. A régebbi verziókban legalább volt gesztus vezérlés custom launcherek alatt is.

Valóban verhetetlen, sokkal jobban megéri az árkategóriájában, mint bármi más. Laptopot például semmi értelme ilyen áron venni.
Egy Samsung S8+ Tablet árában viszont már kapni belépőszintű gamer laptopot is RTX3050-el, azon az árszinten már van értelme mérlegelni, hogy egy könnyen hordozható tartalomfogyasztásra, mobil gamingre és munkára is egész jól használható gépet szeretne az ember vagy egy kevésbé kényelmesen hordozható laptopot, amin a PC gaminget is élvetheti FullHD felbontásban és irodai vagy bármi más informatikai munkára is alkalmasabb egy tabletnél.

[ Szerkesztve ]

(#2033) bollokcs80 válasza Trk.Adam87 (#2032) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Egyetértek, én próbáltam az S7et gyári billentyűzettel notebokként, nem vált be.

B.Cs.

(#2034) bgyg1


bgyg1
aktív tag

Sziasztok! Ezt a fajta tabletet próbálta valaki billentyűzettel? Igazából laptopot szeretnék kiváltani vele valamilyen szinten.

(#2035) kat válasza bgyg1 (#2034) üzenetére


kat
tag

Szia..
Én ezt csinálom, csináltam.. laptop eladva, csak ez a tablet bt-s billentyűzettel, és kártyaolvasó, külső vinyó, egér kombóval..
Nem sokat dolgozok rajta, de amire nekem kell, azt tudja..
Családi fotók, videok tárolása, szerkesztése, film, internet, könyveim...
Némi árajánlat készítés, stb..
De ezt igazából neked kell tudni, mivel a droid nem winfos! :))

3210, 3310, 3330, 6610, 6230, 6600, 6630, 5700, N95, n97, n8, lumia 610, 920, k-touch Nibiru, kingzone k1, sony xperia z ultra, lenovo a369, Sony xperia z2, Sony Xperia z3, sams s7 edge, sams note 8, Huawei p30Pro, sams note 10p, sams s21 ultra . A fejlődés megállíthatatlan, de vannak mérföldkövek

(#2036) RoMix85 válasza VOLTCRAFT(1) (#1948) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Erre valaki talált már megoldást?! Engem is érdekelne :W

(#2037) erzol


erzol
őstag

Hogy ez a fostalicska android 12....:W
Főoldal jobbra húzása kikapcsolhatatlan(ótvar google discover)
Facebook elfelejtett sötét módban működni.
Remélem lesz még sok más újdonság is.
:(((

(#2038) Dévidzon válasza erzol (#2037) üzenetére


Dévidzon
tag

Nekem nem megy sehova a főoldal 😳

(#2039) Exelsior24 válasza erzol (#2037) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Nekem meg pont az a bajom, hogy egyáltalán nincs google discover-em :D , pedig telefonon nagyon szeretem, hogy jobbra húzok egyet a főképernyőn, és a főképernyőtől bal oldalra bejönnek az aktuális hírek amik érdekelnek, de én beállítási lehetőséget sem találtam sehol a Xiaomi Pad 5-ben, ahol ezt be tudnám így állítani. :(

Sötét mód az sajnos ebben az EMUI rendszerben néha elég össze vissza működik, van olyan alkalmazás ami azt nézi, hogy maga a készüléken világosra vagy sötétre van-e állítva,és maga az alkalmazás is olyanra áll át, és van olyan is ami enged neked választani. Egyszer - kétszer már én is szívtam vele.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#2040) erzol válasza Exelsior24 (#2039) üzenetére


erzol
őstag

Tegnap jött frissítés a tab-ra.
Ha felteszed lesz discover, meg világos f@szbúk...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#2041) blueye válasza erzol (#2040) üzenetére


blueye
veterán

Mi lett az uj verzio szama?

(#2042) erzol válasza blueye (#2041) üzenetére


erzol
őstag

(#2043) Trk.Adam87 válasza erzol (#2040) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Nekem azóta sem jött meg az Android 12 update.
Ti más módon telepítettétek?

(#2044) Pityu78


Pityu78
csendes újonc

Tegnap délután nekem is felajánlotta a frissítést, de épp indulóban voltam, gondoltam majd este frissítem. Estére már eltűnt, és azóta sem ajánlja fel, pedig többször rányomtam az ellenőrzésre.

(#2045) erzol válasza Trk.Adam87 (#2043) üzenetére


erzol
őstag

Facebook-on olvastam, hogy érkezett.
Rákattintottam és telepedett.

(#2046) blueye válasza erzol (#2042) üzenetére


blueye
veterán

Koszi, nalam meg nem latja.

(#2047) hroberto válasza Pityu78 (#2044) üzenetére


hroberto
veterán

Valószínűleg visszavonták, valamilyen hiba miatt.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2048) SL-27


SL-27
tag

Nekem csak biztonsági frissítés jött, semmi más.

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#2049) szaszapi válasza SL-27 (#2048) üzenetére


szaszapi
őstag

Mifirm oldalán EEA verziónál jelzik a 12-es droidot, érdekes kínai-n és többi verzión nem!

(#2050) erzol válasza SL-27 (#2048) üzenetére


erzol
őstag

Nah szuper.
Rajta ragadtam ezen a szutykon?
Jó ideje kotlanak már rajta, azt hittem jó lesz... :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.