Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Az mitől lehet, hogy ugyanazok a játékok, amik telefonon tűéles képpel operáltak, itt homályosnak tűnnek?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1202) *Mukeey* válasza Rigormortiis (#1200) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Szoftverben a miui sokkan gyengébb a Samsung OneUi-nál. Ettől függetlenül használhatò simán. Viszont ezt a tabot a Samsung kb 250-300k-ért adná.

Amugy Tab S7 vagy a Tab5 között vaciláltam, de sztem az S7 nem éri meg a dupla árát, annyival biztos, hogy nem jobb tablet.

Amik nálam nagy negatívumok: sd kártya hiánya, nincs jack csati.
Viszont ami pozitív, az sokkal több van: kijelző, rendszer sebessége, akku, hangszòròk.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1203) Trk.Adam87 válasza Rigormortiis (#1201) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A nagyobb kijelző miatt itt azok a játékok nem tűnnek tűélesnek úgy, mint egy kis telefon kijelzőn.
Például a Genshin Impact kb 720P felbontásban fut, de telefonon sem több, csak ott a kis kijelző miatt élesebbnek hat.
Vannak játékok, amik viszont a Tablet teljes felbontását képesek kihasználni, ilyen pl a Titan Quest vagy az Animus Revenant , ezek tűélesen futnak.
Sajnos ez van, hogy bizonyos játékoknál felbontás terén korlátoznak androidon, ahelyett, hogy mondjuk az árnyékok vagy textúrák minőségét vennék picit jobban vissza, mert ezeknél a tűéles kép szerintem mindenképp fontosabb, főleg egy ilyen magas felbontású tablet esetében.

Melyik játékokkal tesztelted, leírod?

[ Szerkesztve ]

(#1204) b3Ro


b3Ro
senior tag

Sziasztok.

Beszereztem egy Mi Pad 5-ot, ami ma megerkezett, es eddig minden szuper volt, mig Netflix-en elkezdtem nezni valamit. A feliratok olyanok mintha lenne rajtuk egy extra arnyek, es borzasztoan zvaro. Prime-ot neztem meg meg, es ott toekletes a felirat.

Mi lehet a problema Netflix-el ?

(#1205) b3Ro válasza b3Ro (#1204) üzenetére


b3Ro
senior tag

Targytalan. Dark mode-ot kikapcsoltam "individual apps"-ok apart, es mostmar jo

(#1206) Rigormortiis válasza Trk.Adam87 (#1203) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Genshin impact, Xcom 2, Northgard (itt mondjuk éles), Trials of Mana.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1207) Trk.Adam87 válasza Rigormortiis (#1206) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Ha Youtubeon keresel ingame felvételt a Genshin Impact android verziójáról és lejátszod a tableten vagy TV-n, monitoron, akkor láthatod is, hogy bármelyik eszközön játszva homályosabb a grafikája, most pl megnéztem milyen egy Galaxy Tab S7+-on és teljesen ugyanaz, mint Xiaomi Pad 5-ön, ugyanígy, ha egy telefon gameplayt játszol le, nagy kijelzőn látni fogod, hogy teljesen ugyanilyen ott is.

(#1208) Rigormortiis válasza Trk.Adam87 (#1207) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Akkor ez nem a tab, hanem android "jellegzetesség".

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1209) Trk.Adam87 válasza Rigormortiis (#1208) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A játék fejlesztői hibáztathatóak, mivel több olyan játék is van, ami képes kihasználni a tablet felbontását. Remélem idővel jobban foglalkozik majd ezzel minden fejlesztőcsapat, legalább azokon az eszközökön élvezhessük már magas felbontásban, melyeken futna is szépen. A Genshin szerintem simán futna 2,5K felbontásban is ezen a tableten, csak max helyett mondjuk medium grafikán.

(#1210) Rigormortiis válasza b3Ro (#1205) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Mit jelent az, hogy individual apps apart...azaz mit kell állítani? Nekem is ugyanez a problémám.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1211) Rigormortiis válasza Trk.Adam87 (#1209) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Tudsz még esetleg címeket mondani, amik futnak rendes felbontáson a tabon a Titan Questen kívül?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1212) baal-amiga válasza Rigormortiis (#1211) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Sötét mód-További sötét mód lehetőségek.
Pascals wager, Anima arpg, Northgard.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#1213) Rigormortiis válasza baal-amiga (#1212) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Most tényleg ki kell lőnöm rendszerszinten a sötét módot, hogy a Netflix feliratoknak ne legyen árnyékuk?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1214) baal-amiga válasza Rigormortiis (#1213) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Nem. A sötét módnál van opció, hogy mi NE használja.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#1215) baal-amiga válasza baal-amiga (#1214) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Kifutottam a szerk. időből.


[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#1216) Trk.Adam87 válasza baal-amiga (#1212) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A Pascal's Wager csak kb FullHD, de tény, hogy már az is élesebb, mint pl a Genshin Impact androidos változata.
Én az Animus Revanant-ot mondtam még feljebb, ami szintén egy Soulslike, csak Diablo nézetből, de talán a korábbi Animus részek is kihasználják az adott eszköz natív felbontását.
Emellett még az Oddworld New n tasty-t tudom, ahol 100%osan kihasználható az eszköz felbontása.

(#1217) Trk.Adam87 válasza Trk.Adam87 (#1216) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A League of Legends Wild Rift és a Cyber Hunter (Battle Royale játék) is elég élesek, de sajnos nem mennek FullHD fölé, viszont a maguk műfajában talán a legmagasabb felbontást produkálják.

(#1218) b3Ro válasza Rigormortiis (#1213) üzenetére


b3Ro
senior tag

Ahogy baal-amiga is írta. Lehet app szerint beállítani.

(#1219) beci


beci
őstag

Sziasztok. Van ajánlott fólia?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1220) Rigormortiis válasza b3Ro (#1218) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Kipróbáltam, de úgy is megmaradt az árnyék, pedig újraindítottam a netflixet 😅

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1221) b3Ro válasza Rigormortiis (#1220) üzenetére


b3Ro
senior tag

Akkor, sajnos nincs más ötletem. Nálam az volt a hunyó.

Talán még a caption size and style menunel a caption style-t allisd be "default by app" ra.

(#1222) Rigormortiis válasza b3Ro (#1221) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ezt magyarul hogy keressem? 😅

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1223) Dévidzon válasza beci (#1219) üzenetére


Dévidzon
tag

[link]
Ezt nyugodtan meg lehet venni.

(#1224) beci válasza Dévidzon (#1223) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm. Tok barát a fólia?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1225) baal-amiga válasza Rigormortiis (#1222) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Netflix webes felületen a profilban állítható.

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#1226) Dévidzon válasza beci (#1224) üzenetére


Dévidzon
tag

Ducis Dux-ba tizedmiliméter pontosan illeszkedik.

(#1227) b3Ro válasza Rigormortiis (#1222) üzenetére


b3Ro
senior tag

Nem tudom :D
Ha haza érek, megnézem.

(#1228) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Hello..Az érdekelne, hogy usb-c kimeneten (a megfelelő adapterrel vagy usb-c fülessel ) lehet-e zenét hallgatni a készüléken...?? :U
Köszönöm.. :R

(#1229) Trk.Adam87 válasza dzsóbácsi (#1228) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Lehet, nem csak zenét hallgatni, de a bluetooth fülesekkel ellentétben hang késés nélkül játszani is.

(#1230) beci


beci
őstag

Ilyen tokot használ valaki?
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1231) beci válasza Dévidzon (#1226) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1232) defygaben77 válasza beci (#1231) üzenetére


defygaben77
tag

Igen, én innen rendeltem egy ilyet. Kicsit "lágyan"illeszkedik a gépre. A fedélt nem rögzíti semmi, arra figyelni kell, hogy viszonylag könnyen kinyílik. A kitámasztás jól működik. Nekem megfelel, de biztosan vannak ettől jobb tokok!

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#1233) james008bond


james008bond
őstag

Direkt vettem 33 Wattos MI töltőt, a gyári kábellel mérve 22.5 Wattal ment a töltés, kiírta, hogy turbó meg szupergyors töltés, de kb 20%-ról 100%-ra így is 2.5 óra volt a töltés. A csomagban egyébként 22.5 Wattos töltőfej volt csomagolva.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#1234) bollokcs80 válasza james008bond (#1233) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nekem egy 30 wattos Baseus töltővel kb. 1.5 óra alatt megvan ugyanez. Annak picit vastagabb a kábele az átlagnál. A tényleges teljesítményre nem emlékszem, de azt hiszem nekem is huszon-pár wattal ment.

B.Cs.

(#1235) Konyika válasza dzsóbácsi (#1228) üzenetére


Konyika
senior tag

Igen lehet. Kipróbáltam egy poco F3 adapterrel, működik!

(#1236) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Megjött a tablet, nagyon szuper minden tekintetben. Eddig a középkategóriát ismertem, a pad 5 minden terén felette van mind minőségben mind sebesség én. Királyságos!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1237) beci válasza defygaben77 (#1232) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm. Nem mágneses?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1238) defygaben77 válasza beci (#1237) üzenetére


defygaben77
tag

Nem!

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#1239) Dévidzon válasza Dévidzon (#1165) üzenetére


Dévidzon
tag

Korábban sírtam itt, hogy a BT billentyűzetem megvadult, teljesen más lett a karakterkiosztás, mint a magyar.
Na annyit sikerült kideríteni, az én Mi(?) fiókommal van a gond, ugyanis ugyanolyan rossz a tableten és a telefonon is, viszont másik xiaomi telefonon rendesen működik a billentyűzet magyar kiosztás szerint.
Ha esetleg van valakinek ötlete, ne tartsa magában ... :W

(#1240) james008bond


james008bond
őstag

Hogyan tudom megoldani a tablettel, hogy videót küldjön Samsung Q szériás tv-re illetve a tv a pad-ra? Eddig idáig jutottam, hogy látja egymást a két készülék, de csak fotót tudok tabról tv-re küldeni wifin. Samsung S 10+ teló videó megy tv-n és fordítva, tv képe megy telón is smart view alkalmazással, de a Xiaomi pad-nál ezt eddig nem sikerült.megoldanom.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#1241) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Alakul a MIUI 13: [link]

B.Cs.

(#1242) Defiator


Defiator
csendes tag

Sziasztok,

Jézuska nem egyeztetett, ezért most van 2 tokom a Padhoz.

Az egyik eladó ha valakit érdekelne: https://hardverapro.hu/apro/xiaomi_pad_5_dux_ducis_toby_fekete_tok/hsz_1-50.html

(#1243) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Nekem is Dux Ducis tok van hozzá. Tök jò lenne, ha a mágnes nem ilyen gyenge lenne rajta. Sajnos állítva benne a legkisebb érintésre összecsuklik. :(((
Cserés lesz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1244) Defiator válasza *Mukeey* (#1243) üzenetére


Defiator
csendes tag

Melyik van neked? Úgy vettem észre hogy 2 féle van:

Az egyik: https://tok-shop.hu/Xiaomi-Mi-Pad-5-11-0-/-Mi-Pad-5-Pro-11-0-mappa-tok-Trifold-legparnas-sarok-kozepesen-utesallo-Pen-tartoval-atlatszo-hatlap-Dux-Ducis-Toby-fekete

Ezt adom el, ennek meglepően erős a mágnese, viszont magának toknak van kevesebb tartása ezért könnyebben összecsuklik.

A másik: https://tok-shop.hu/Xiaomi-Mi-Pad-5-11-0-/-Mi-Pad-5-Pro-11-0-mappa-tok-Trifold-sotetkek

Ennek a mágnese nagyon gyenge de a tok maga masszívabb, jobban megáll szerintem. Én ezt tartom meg, mert strapább, és van egy kisfiam 🙂

Egyiktől sem vagyok elájulva, úgyhogy még keresem az igazit 🙂

[ Szerkesztve ]

(#1245) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Miért van az, hogy habár a specifikáció szerint elvileg 1600x2560 a tab felbontása, ha ellátogatok a bestfirms.com-ra, ott 1138x712-t ír csak. A másik tabomnál (galaxy tab a 10.5) a spec szerinti felbontást írja az oldal.

Azért ütött szöget a fejembe a dolog, mert a Netflix a lejátszási specifikációk szerint csak sd-ben jeleníti meg a filmeket a Pad 5-ön, míg a jóval alacsonyabb felbontású tab a- n full hd-ben.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1246) Trk.Adam87 válasza Rigormortiis (#1245) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Egyértelmű, hogy a 1138x712 fals infó, ha így lenne, akkor 20 cm távolságból is látnád a tablet kijelzőjének pixeleit, a ppi 150 alatt lenne.
Az viszont érdekes, hogy a netflix nálad nem FullHD, mivel többen jelezték itt a topicban is, hogy nekik támogatja a tablet.

(#1247) Defiator válasza Rigormortiis (#1245) üzenetére


Defiator
csendes tag

Valószínűleg a netflix applikációddal lesz a gond, egyszer nekem is eljátszotta ezt. Akalmazás beállításoknál a Netflix összes adat törlése megoldotta.

(#1248) Rigormortiis válasza Defiator (#1247) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nekem sajna nem oldotta meg.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1249) *Mukeey* válasza Rigormortiis (#1245) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Netflix meg nálam is magas felbontáson. Hogy pontosan milyenen, azt nem tudnám megmondani, de szép a kép nagyon.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1250) Dr.NX válasza Rigormortiis (#1245) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ráadásul a Samsung Galaxy Tab A 10.5 (SM-T590, SM-T595) nem is HD https://help.netflix.com/en/node/23939 [link] .
(És natív appal nálam is SD.)

Elfogadom a sütiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.