Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Narxis válasza Somatom (#950) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, meglesem.

Thanos was right.

(#952) bollokcs80 válasza Somatom (#948) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

De natívan ritkán tudják.

B.Cs.

(#953) Sgr_A válasza Somatom (#950) üzenetére


Sgr_A
addikt

Igen jár hozzá a toll
Sőt én még egy fülest is kaptam, ami ment fel az apróra, így 198k volt az ára

[ Szerkesztve ]

(#954) Somatom válasza bollokcs80 (#952) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem az a két rugó már nem oszt, nem szoroz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#955) baal-amiga válasza Somatom (#954) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Ntfs-t ingyen olvas.
A Solid explorer usb pluginja 230 Jmf.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#956) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Nem úgy volt, hogy tudja a hd felbontást? Netflix


Kicsit utána olvastam. Nincs a támogatott készülékek között. Plusz snapi 860 sincs benne. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#957) Trk.Adam87 válasza Cseri0058 (#956) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A HDR10-nek is működnie kéne a netflix alatt, de ahogy látom az sem üzemel nálad.
Én nem tudom tesztelni, mert nekem nincsen netflix előfizetésem, de a HBO GO-ra ránézek majd, az van.

Dolby Vision-t tudjátok mi támogat a tableten? A gyári lejátszó is képes bármilyen letöltött filmet felvértezni Dolby Vision-el? (Ez tudtommal csak egy algoritmus, ami a HDR-hez hasonlóan a színeket teszi még élénkebbé.)

Sok program egyébként Snapdragon 855+-nak látja a procit, mondjuk a 860 teljesítményben teljesen ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#958) baal-amiga válasza Cseri0058 (#956) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Valami nem kerek, nálam oké.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#959) baal-amiga válasza baal-amiga (#958) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Lejárt a szerk, bocs.
[kép]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#960) Cseri0058 válasza baal-amiga (#959) üzenetére


Cseri0058
őstag

Ez a rendszer van fent neked is?

(#961) baal-amiga válasza Cseri0058 (#960) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Igen, de a múlt heti frissítés előtt is jó volt.
Valahol írtak ilyen problémáról, talán xda-n is lattam.
Itt írnak róla [link] itt pedig reddit [link].

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#962) Cseri0058 válasza baal-amiga (#961) üzenetére


Cseri0058
őstag

De jó. Mit lehet ezzel kezdeni?
Tudtam, hogy nem kellett volna androidos vackot vennem. :W

(#963) szaszapi válasza Cseri0058 (#962) üzenetére


szaszapi
őstag

Hülye kérdés, de a 4K csomagot fizeted? :) Mert mindenkinél megy, nálam is!

(#964) Cseri0058 válasza szaszapi (#963) üzenetére


Cseri0058
őstag

Igen, ez hülye kérdés.

Szerintem amúgy az elején nekem is hd-ban ment, mert a napokban vettem észre, hogy nagyon szar a minőség.

Közben megoldottam...

[ Szerkesztve ]

(#965) szaszapi válasza Cseri0058 (#964) üzenetére


szaszapi
őstag

Nálam az antutu snapi 860-t jelez, de lehet más progi nem ezt jelzi, nem néztem!

Ezt a szar EEA romot én legyalultam mert voltak érdekességek, BL nyitva, és a rendes globál rom lett felflesselve (12.5.8.0)

Sajnos még mindig nincs twrp, illetve más lehetőség romcserére!

(#966) Trk.Adam87 válasza szaszapi (#965) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Az antutu-t honnan szedted le? Google playen nem elérhető nálam.

(#967) szaszapi válasza Trk.Adam87 (#966) üzenetére


szaszapi
őstag

apkmirror

(#968) baal-amiga válasza Cseri0058 (#964) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Hogyan sikerült? Hátha másnak is szüksége lesz az infora.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#969) Cseri0058 válasza baal-amiga (#968) üzenetére


Cseri0058
őstag

Törölni kellett az alkalmazás adatait.
Hozzáteszem, hogy először letöröltem az appot, de az nem hozta helyre.
Csodálatos ez az android :C

(#970) baal-amiga válasza Cseri0058 (#969) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Az hát, milyen egyszerű volt a megoldás :)
Az alkalmazás törlés nem hozza magával a kapcsolódó adatok törlését minden esetben, én törlés előtt kipucolom a dolgokat.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#971) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Egyébként kinek hogy tetszik eddig a tablet?
szerintem hardverileg nem lehet belekötni… viszont szoftveres része már messze nem tökéletes. Ios után hát hogy is mondjam…eléggé problémás. Messze nem akadás mentes, plusz néha a 120hz ellenére is darabos a kép.
Akciósan szerintem abszolút megérte az árát, viszont 150k-ért már lehet, hogy egy ipadat vettem volna inkább. Mert szoftveresen kb sehol sincsen egy ios vagy egy ipados-hez képest. :R

(#972) kbyte1024 válasza Cseri0058 (#971) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nekem bejön nagyon. Van pár tablet itthon. Em akad nem vagy,teszi a dolgat :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#973) TomPack


TomPack
őstag

Én ugyan megrendeltem az Emag-on, de lehet inkább visszamondom és S7 Tab lesz helyette.
Nagyon sok a kompromisszum. (számomra)

(#974) varmi2 válasza TomPack (#973) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mik azok a kompromisszumok?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#975) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Az egyetlen ami zavar hogy nem jelzi ha mailem jön.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#976) TomPack válasza varmi2 (#974) üzenetére


TomPack
őstag

A samsung tab +65eFt és jár hozzá S Pen, gps, microSD, vibrál, dex.
Kapni hozzá billentyűzetet is.

(#977) Trk.Adam87 válasza TomPack (#973) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Itt most 130ezer Ft fülhallgató nélkül:
[link]

(#978) TomPack válasza Trk.Adam87 (#977) üzenetére


TomPack
őstag

Ja, a jobb procit és a két kamerát lefelejtettem.
Igen, az árán kívűl sajnos nem szól semmi más mellette. :(

(#979) Trk.Adam87 válasza TomPack (#978) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A hangszórója is mellette szól szerintem. Szebb hangja van, mint bármilyen tablet-nek vagy laptop-nak 300ezer Ft alatt. (A Pro változat szólhat még szebben, azt mondják ott a mély hangok is erőteljesebbek, gondolom ott a 8 hangszóróból 4 direkt ezért felel, hogy a mélyebb tartományokat emelje ki elkülönülten.)
Somatom: összevetnéd majd a Tab S7+-od hangszórójával? Kíváncsi vagyok összességében melyiknek jobb a hangja.

A fehér színű változatot egyébként csak a mulan.hu-n lehet kapni itthon, a jelenlegi 130ezres áron mindenképp jobb ajánlat, mint 150ezer-ért ajándék fülhallgatóval. (ami nem szól rosszul, de a bluetooth 5.0 még nem váltja ki teljesen a vezetékes fülest, tekintve, hogy közel fél másodperces késéssel kapja meg a hangokat játékok alatt. Filmek lejátszásakor szerencsére nincs ilyen probléma.)

[ Szerkesztve ]

(#980) Quent1n válasza Cseri0058 (#971) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ipadet cseréltem erre, azt 167-ért árulom (SIM-es, tokos, fóliás, 2 év garis), ezt meg 168-ért vettem, 4 év garival. Az Ipad rendszere brutálisan zárt volt nekem, egy hétvége szenvedés után hagytam az egészet, mert csak felidegesített. Persze fluidabb, gyorsabb, a GarageBand zseniális, rajzolni jobb rajta, filmszerkesztő progik is jobbak, de nekem van egy Dropmix játékom > App nem elérhető nálunk, a kedvenc játékom a Heroes 3 HD > app szintén nem elérhető, kedvenc filmezős programom (amire épül itthon az egész rendszerem) a KODI > app szintén nem elérhető.

Az AppStore szinte megkerülhetetlen, sideload esetén (ha nem vagy fejlesztő ami évente nemkevés pénz) 7 naponta lehet újrarakni mindent.

Plusz ennek közel azonos méretű készülékházban nagyobb és szebb a kijelzője, dupla akkora a tárhelye, rá lehet dugni sima usb-c pendrive-ot és nem kell az idióta lightning kábellel szenvedni, amihez még egy normális, flottul működő USB-C adaptert sem igen kapni. Illetve az Ipad "sztereó" hangszórópárja egy oldalon van és bár jól szólnak de így elég béna a dolog.

Illetve az Android natívan támogatja a többfelhasználós használatot.

Én nem bántam meg a cserét még ilyen ársávban sem. Egyedül az ujjlenyomatos Touch ID-t hiányolom és a GarageBand-et. :)

Akinek művészkedni, alkotni kell, annak jobb az Ipad de amúgy szerintem ez jobb cucc még ilyen áron is.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#981) TomPack válasza Trk.Adam87 (#979) üzenetére


TomPack
őstag

Tab S7-et nyomkodtam, próbálgattam. Xiaomi Pad 5-öt sajnos nem tudtam a kezembe fogni, így nincs összehasonlítási alapom, de a Samsung nagyon szépen szól. AKG rendszer van benne, basszus is volt benne bőven.
De nekem a rezgés hiánya nagyon fájó pont lenne!
Gépelés alatt nagyon hiányozna, és a játék is úgy az igazi ha bele-belerezzen.
Sajnos ennek a hiánya nálam kizáró ok.
Szerencsére egy tesztben ezt kiemelték, mert nekem eszembe sem jutott hogy ez hiányozhat belőle...
Mindenesetre köszönök szépen mindent a topiknak, maradok read only! :R

[ Szerkesztve ]

(#982) Cseri0058 válasza Quent1n (#980) üzenetére


Cseri0058
őstag

Jó, de Te akkor nem vagy átlag user. Én már annak tartom magam. Miért zárt az a rendszer? Ezt leírnád? Mert én nekem ez a tablet semmivel sem tűnik nyitottabnak mint pl az iphonem. Semmi olyat nem tud ami pl nekem kellene. Sőt én mint átlag aki nem akar appokat telepíteni pl. hogy legyen egy normális widgete az akkor itt nem fogja megkapni. Nincs időjárás widget. A gyári órás widgetek meg viccek. Fél képernyő üres marad miattuk. Persze méretezni nem lehet őket. Nesze neked nagy szabadság. Nekem a tárhely abszolút nem fontos, mert nem teszek fel rá semmit. Netflix ott van és kész.
Ellenben a rendszer véleményem szerint évekkel elvan maradva.
De nem akarom szapulni ezt a tabletet, mert nagyon jó kis eszköz. Főleg ennyiért.

(#983) baal-amiga válasza Cseri0058 (#982) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Ezt nem nagyon értem. Szanaszét konfigolhatod a droidot. Legalább 10 féle jó launcher van, amikben szabadon méretezheted a widgeteket, amiből meg olyat töltesz le, ami tetszik. A MiLauncher egy alap asztal, ami nem nagyon testreszabható; de amúgy sem a gyári rendszer dolga szerintem, hogy minden is benne legyen, mert minek?

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#984) bollokcs80 válasza Cseri0058 (#971) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én teljesen elégedett vagyok vele, kellően gyors, jó az akksiidő, elég a tárhely. A tokokkal meg a MiBand-el ennyiért főnyeremény volt, de az itthoni füleses bundle is jó.

A felület olyan, amilyen, az S7-nél se voltam elájulva se az alaptól, se a Dex-től. A 4G foglalat és az ujjlenyomat olvasó jól jönne, de ezek nélkül is kibírható. A töltőt érzem kicsit spórolásnak, olcsóbb telóiknál is belefért a 33 wattos tégla.

B.Cs.

(#985) Trk.Adam87 válasza bollokcs80 (#984) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Egyetértek, még 150ezerért is jó vétel a 20ezer Ft értékű fülessel együtt, még ha játékokra alkalmatlanok is a bluetooth fülhallgatók, de játszani lehet hang nélkül is, ahol pedig tudom a hangszóróit használom úgyis, amik tablethez mérten elképesztő sztereo térhangzást biztosítanak.
Ilyen Jack átalakító szerintetek elég lenne ahhoz, hogy jó minőségben adja vissza a tablet bármilyen vezetékes fülhallgató hangját?:
[link]
(Majd lehet rendelek egyet, ha mégis igényt tartanék a vezetékes fülesre a játékok alatt történő használat miatt.)

Aki pedig mindenképp jack adapterrel használná vagy már rendelkezik bluetooth fülessel, annak célszerűbb a mulan.hu jelenlegi 130ezer Ft-os akciójában megvásárolnia a Pad 5-öt.

(#986) baal-amiga válasza Trk.Adam87 (#985) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Egy közepes tws fülessel már annyira kicsi a latencia, hogy simán lehet játszani vele; nekem Honor choice van, teljesen megfelel.
Egy próbát megér az adapter szerintem, főleg ha saját márka, de hi-fi élményt ne várj ;)

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#987) Quent1n válasza Cseri0058 (#982) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ez így van, nem vagyok átlag user. :)

Azért zárt, mert ha valamit nem találsz meg az App Store-ban, akkor kész vége, onnantól vért lehet izzadni, hogy felmenjen valami. Azonnal falak. Egy hétvégét próbáltam legalább a Kodi-s dologra megoldást találni, de csak ez a 7 naponta újrarakósdi van, abból meg nem kértem. És egy olyan programról van szó, ami a maga nemében szerintem egyedülálló, nem tudom miért nem lehet felrakni a Store-ba, hisz nincs igazán alternatívája.

Heroes 3 HD. Na ezt a Ubisoft ledarálta az összes store-ból, holott sokan (én is) megvettük, nem olcsón. Szerintem a játék zseniális, hisz egy igen jó PC-s játék, elég jól sikerült portja. Nem nagyon láttam hozzá hasonlót. AppStore-nál a levétel azt jelenti, kalap kabát, androidon meg letöltöttem a netről és 2 perc alatt fent is volt, simán működik.

Dropmix. Ez egy jópofa társasjáték de mikor megvettem Amazonon, senki nem mondta, hogy a hozzá tartozó app Magyarországon nem lesz elérhető. App Store esetében így jártam, Androidnál letöltöttem és játszok, működik.

Időjárásra én az időképes appot használom mindenhol, nekem az pont elég. :)

Illetve ahogy a fórumtárs írta, launcherekkel minden megoldható. És számomra ez a fő érv az Android mellett, hogy mindent meg lehet oldani.

Az Ipad OS egy komplettebb rendszer, egészen kiforrott és átlag Netflixre, meg rajzolgatni, zenézni, videózni szerintem tökéletes. De ahogy egy kicsit is mást szeretnék, rögtön ott a fal, hogy nem lehet, mert vagy App Store vagy semmi. És persze sok dolog fent van de van ami meg nincs. Az Androidnál nincs korlát én mindig ezt szerettem benne. De pl. telónál simán vennék Iphone-t (ha normális áron lennének) mert ott nincs igényem az ilyen nyíltságra.

A tárhely meg olyan dolog, hogy oké, elég lehet a 64GB is, de komolyan nehéz lenne egy 130+ ezres tabletnél legalább 128GB-ot belerakni? Ezt mindig utáltam az Apple-be, hogy ilyeneken spórolnak és megmagyarázzák, hogy az miért jó. Hangszóró is olyan, hogy tényleg nehéz 2021-ben egy mind a két oldalra tenni a normális sztereó élmény eléréséhez? Szóval összességében én ezek miatt raktam fel apróra és vettem a Xiaomit. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#988) bollokcs80 válasza Quent1n (#987) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Jól összefogaltad helyettem is mi a baj. Az AppStore zártsága engem még nem is annyira zavar, a fájlrendszeré már igen. Engem sajna nem mindig elégítenek ki a streaming tartalmak, saját cuccokat is felmásolnék, ami szintén agyrém. Arról nem beszélve, hogy sokszor triviális dolgokra való programokért (rendes fájlkezelő, médialejátszó) is fizetni kell. Az Androidban tényleg mindent meg lehet oldani, csak a többség nem foglalkozik ezzel. Megveszi az Apple-t, bekapcsolja, használja, kész. És akinek csak ez kell, annak tényleg jó

#985Trk.Adam87: Xiaomi.hu-n van type-c füles is, nézz utána.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#989) Trk.Adam87 válasza bollokcs80 (#988) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Köszönöm.
Szerintem inkàbb adapter lesz, mert van pàr vezetèked fülesem, melyeknek szeretem a hangzását, de egyelőre ráér.

Van olyan videólejátszó android-ra, ami támogatja a több csatornàs hangot úgy, hogy felismeri a tableten is, ha 2nél több csatornàra képes a hangrendszere? Az eszköz hangszórói egyértelműen nem sima stereo, hanem 4 csatornàs, ezt a bekapcsolàsakor hallható hangeffekt is bizonyítja, aminél hallani, ahogy átúszik a hang a fentebb lévő hangszórókból a lentebb elhelyezkedőkbe. Így 5.1-es anyag esetében megoldható lenne például szerintem, hogy a beszéd a fenti hangszórókból jöjjön, minden más pedig a lenti hangszórókból vagy épp a rear csatornàk hangjàt szeparàlná el. Mivel Dolby Atmos minősítést kapott az eszköz, így gondolom kèpes erre.

[ Szerkesztve ]

(#990) szaszapi


szaszapi
őstag

Itt annyi a baj, hogy aki egy zárt rendszerről érkezik, az megszokta azt a bezártságot, nagy semmit tevést, ami ott egy gombbal elérhető azt használják, ami inkább egy "nyugger" stílust képvisel. Aki meg átjön onnan droidra, ugyanúgy nem csinál semmit, várja a sült galambot! Ahogy a többiek is írták annyi lehetőség van mint égen a csillag! Peace!

(#991) Somatom válasza Trk.Adam87 (#979) üzenetére


Somatom
veterán

Mit vessek össze az S7+ hangjával?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#992) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Lehet javulni fog a felület használhatósága:[link]

B.Cs.

(#993) Trk.Adam87 válasza Somatom (#991) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A Pad 5 hangszóróinak hangminőségét az S7+-éval. Kíváncsi vagyok, hogy melyik szól jobban, persze tudom az S7+ majdnem 300ezer Ft, de ettől még lehet megközelíti azt a szintet a Pad 5 hangban is.

A 4 hangszóró szerintetek milyen lejátszóval működne quad surround módban? Vagy a gyári támogatja ezt esetleg? Még nem próbáltam ki 5.1-es anyagon, de ma este teszek majd vele egy próbát.

Akit érdekel, az most innen tud olcsón tokot rendelni (csak néhány darab van készleten, így érdemes most lecsapni rá):
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#994) Somatom válasza Trk.Adam87 (#993) üzenetére


Somatom
veterán

Öööö... ehhez kéne egy Pad5 is. :B

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#995) Narxis válasza Somatom (#994) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vagy elküldöd neki az S7-et, hogy hasonlítsa össze. :D

Thanos was right.

(#996) Trk.Adam87 válasza Somatom (#994) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Elnézést, félreértettem, azt hittem már rendelkezel Pad 5-el, mivel elég sokat hozzászólsz a témához. :)

(#997) Somatom válasza Trk.Adam87 (#996) üzenetére


Somatom
veterán

GPS, tárhelybővítés és HDMI kimenet nélkül nekem nemgyerebe.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#998) bene33


bene33
csendes tag

Tudja valaki mi lehet a kulonbseg a global/eu es a global/other areas verziok kozott ? Bangood-on megkulonboztetik ezeket.

(#999) baal-amiga válasza bene33 (#998) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Nem tudom ezt megtaláltad-e vagy segít-e, ennyi van a spacification fül alatt:
"EU Version:It is XIAOMI global version and you should buy this version if you live in Europe.
Other Area Version:It is XIAOMI global version and you should buy this version if you dont live in Europe."

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#1000) bene33 válasza baal-amiga (#999) üzenetére


bene33
csendes tag

meg, de momentan global/eu nem rendelheto

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.