Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:26:21

LOGOUT.hu


kódnév: perseus utolsó módosítás: 2019.11.01

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) rzoli válasza Maist (#1249) üzenetére


rzoli
senior tag

Ennél is vastagabb? Ez is a határon van nálam. Egy nagyobb tokkal már sok.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1252) Maist válasza rzoli (#1251) üzenetére


Maist
senior tag

Majdnem 1 mm-rel vastagabb. Viszont van itt más: jobban átböngészve a leírást megakadt a szemem a "Single SIM card slot"-on. Számomra így marad biztosan a sima Mix 3, ha tényleg csak egy kártyás az 5G verzió.

(#1253) -oli- válasza retesz147 (#1216) üzenetére


-oli-
aktív tag

Eu priority line-ba kértem, ahogy írta más is. Nem tudom még mit kellett volna tennem.

[ Szerkesztve ]

(#1254) Atomgeszi válasza Maist (#1252) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem arra gondolnak, hogy csak 1 slotban 5G képes, a másik sima 4G

(#1255) -oli- válasza TpS (#1219) üzenetére


-oli-
aktív tag

Szerintem már átlátnak a trükkön. Nem hülyék dolgoznak a postán se. Ez így nagyon lutri.

Nem akarok senkit lebeszélni, de ennek így nem sok értelme. 500 dollár volt a telefon akciósan szállítással, ha rászámolom a vámot és áfát, 200e közelében vagyunk, és nincs magyar garancia.

[ Szerkesztve ]

(#1256) Maist válasza Atomgeszi (#1254) üzenetére


Maist
senior tag

Ebben nem vagyok biztos. Nézd meg a sima Mix 3-nál szépen ki van írva, hogy dual sim card slot. Dual simnél is ki tudták volna írni, hogy a sim 1 slot támogatja csak az 5G-t.

[ Szerkesztve ]

(#1257) Maist válasza Atomgeszi (#1254) üzenetére


Maist
senior tag

Itt ebben a videóban 5:34-nél nézd a beállítások menüt, ahogy megnyitja:
link
Sim card & mobile networks
Mix 3-nál most ebben a pillanatban, csak ezért átállítottam angolra, és:
Sim cards & mobile networks
van kiírva. Szerintem ez 1 sim kártyás lesz, egyre biztosabb vagyok benne.

(#1258) Atomgeszi válasza Maist (#1257) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hmm.. Érdekes.
[link] gsmarena is dual-t ír(persze ők sem életbiztosítás). Valahol pedig még olvastam, hogy csak 1 slotban tud 5G-t. De nem találom a cikket. :F

Hát ez akkor elég nagy öngól lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1259) Maist válasza Atomgeszi (#1258) üzenetére


Maist
senior tag

Ja, igen, abban az 1 slot-ban fog tudni 5G-t ;) Gondolom nem csak fordítási hiba a készülék menüjében amit az illető nézeget, hogy pont lemaradt 1 s betű. Továbbá gyanús hogy a spec. oldalon is csak Single SIM card slot-ot írnak. Kár lenne érte, részemről legalábbis, ha tényleg 1 kártyás lenne a nagyobb akkus, 5G-s Mix 3.

(#1260) Atomgeszi válasza Maist (#1259) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:DDD

Hát Mo-n szerintem egy ideig még úgyis hasztalan. Mire itt lesz 5G már Mix4-5-nél tartunk valószínűleg. :D

[ Szerkesztve ]

(#1261) bbubby00 válasza Atomgeszi (#1260) üzenetére


bbubby00
őstag

Volt berakva cikk, iden tesztuzem, jovo januartol 5g :)
De jogos, addig kiadhatnak meg 1-2 uj Mixet :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1262) TpS válasza -oli- (#1255) üzenetére


TpS
őstag

Ez a bolt kicseszett veled, azért én erre náluk is rákérdeznék. Innen még nem rendeltem, de akkor nem is fogok. A spemallról rendeltem már többször, ott flottul ment minden, illetve a GB-t említették itt, azzal se volt gond (tőlük csak olcsóbb dolgokat vettem).
Ennek a szállítási módnak pont az lenne a lényege, és ezt így is csinálta pl. a spemall, hogy valahol behozzák az eu-ba, ha nincs saját eu raktáruk (nálam a franciáknál és a hollandoknál), és nekem már az eu-ban feladott csomag jött. Nálad ezek szerinte nem ezt csinálták, vagyis átvertek, amiért verni kell az asztalt.
Abban viszont teljesen igazad van, hogy a garancia kérdéses és problémás lehet. Illetve érdemes az eladásra is előre gondolni, ha esetleg nem akarja az ember évekig használni, mert szereti cserélni a vasat, olyankor jó ha még van rá magyar garancia.

(#1263) morneo.it


morneo.it
senior tag

Sziasztok!
Szemezek a készülékkel, egy gyors kérdés a tulajdonosok felé: ott a hézag a két csúszós test között - még ha kicsi is - oda be fog rakódni a kosz. Van ezzel tapasztalat? Zsebkosztól nem akad a mechnanika, szöszöktől? Nyilván nem betonozok vele, de a por is óhatatlanul bekerülhet. Illetve, a csúszka egy plusz hiba forrás általában. Ezzel mik a tapasztalatok?

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#1264) kano válasza TpS (#1262) üzenetére


kano
nagyúr

Az a baj, hogy itthon is csak 1 év garancia van rá és nem 2.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1265) bbubby00 válasza morneo.it (#1263) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem 1honap alatt nem volt semmi baja, zsebben hordom barmi vedelem nelkul. Kijelzo karcmentes, oldalkava felso resze nagyon nehezen eszreveheto karcokkal van tele, de a gyari tok miatt, reszemrol nem javasolt.
Mechanika: szetszedtek a telefont, itthon is fb forumon. Megolhetetlen faek egyszeru az egesz, nem kell tartani tole.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1266) TpS válasza kano (#1264) üzenetére


TpS
őstag

Van ahol 30 hónapot adnak előreutalás esetén, de nem tudom a szervizhátterük milyen, amíg tőlük vásárolt telefonom volt, nem volt vele semmi gond.

(#1267) bbubby00


bbubby00
őstag

Forbidden tema van beallitva, de X naponta eldobja a hatterkepet es csak siman fekete. Mas is eszvrevett ilyesmit? Ujra alkalmazon, akkor X napig hibatlan.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1268) pilóta


pilóta
nagyúr

Eustockról etűnt a Mix 3 pár napja. Lesz még, vagy mi történt?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1269) kelzsoca válasza pilóta (#1268) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szia!

Árcsökkenés után a maradék mennyiséget is elkapkodták, és sajnos a friss Xiaomi árlistából kivették, ez azt jelenti hogy nem rendelhető a készülék.

https://vertigostore.eu

(#1270) pilóta válasza kelzsoca (#1269) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi! Akkor ez egy rövid életciklus volt... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1271) kelzsoca válasza pilóta (#1270) üzenetére


kelzsoca
félisten

Sajnos ez megfigyelhető már az utóbbi időben a Xiaominál, volt olyan készülék amit csak 1 hónapig gyártottak..

https://vertigostore.eu

(#1272) KoNZoLik@ válasza kelzsoca (#1269) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Az kemény, akkor ez ennyi volt :F

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#1273) kelzsoca válasza KoNZoLik@ (#1272) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem csak annyi történik, hogy átállnak az 5G-s verzióra.

https://vertigostore.eu

(#1274) bbubby00 válasza kelzsoca (#1273) üzenetére


bbubby00
őstag

Akkor mi Limitált kiadást élvezhetünk? :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1275) Criminal017 válasza kelzsoca (#1273) üzenetére


Criminal017
őstag

Sumák infód nincs, hogy a Mi9 (6/128) mikor érkezik? :B

(#1276) kano válasza bbubby00 (#1274) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, ennek van előnye is és hátránya is sajnos. Custom rom pl nem tudom mennyi lesz rá, ha az 5G-s lép a telefon helyébe.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1277) Joba006


Joba006
csendes tag

Sziasztok! Én is imádom a telót, gyönyörű ház és kijelző, nagyon jó képeket csinál (sokszor a GCam-mel a szebbet), nincs notch, minimum 3-4 óra SOT stb. Szóval szuper :) MIUI Global 10.2 stabil van rajta. Ma viszont találkoztam egy furcsasággal. Vezetékes fülessel (Mi Piston3) hallgattam zenét, s már korábban bekapcsoltam a "Fülhallgatók és hanghatások/Mi hangjavítást", s beállítottam a megfelelő eszközt. Viszont minden új számnál visszaáll a hanghatás alapállapotra (maga a beállítás marad úgy, mintha nem változna semmi). Ha ki/be kapcsolom a hangjavítás kapcsolót, akkor újra jó lesz. A különös, hogy a zeneszámok kézi léptetéskor ez nem jelentkezik, csak ha vége egy dalnak, s automatikusan jön a következő. Másnál nem jelentkezett még ez?

(#1278) kelzsoca válasza Criminal017 (#1275) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jelzem amint van információ. ;)

https://vertigostore.eu

(#1279) paolinho


paolinho
őstag

Előre elnézést, de volna egy visszatérő kérdésem. Anno, amikor megvettem a telót, a bootloader nyitás, és a TWRP flash-elést követően feltettem a xiaomi.eu romját, és hát sajnos elfelejtettem lementeni az akkor még fennlévő MIUI Global Stabil romját. Most viszont felvetődött az igény, hogy visszategyem a Global romot, azonban TWRP-ből a hivatalos MIUI Golbal nem megy fel, egyszerűen eldob hibaüzenettel KÉP
Hivatalos fastboot romot meg nem találok a Globalhoz, csak kínait.
Amit ITT találtam, azok szintén nem működtek se recovery alól, se Mi Flash-sel
Próbált már valaki visszatérni, és ha igen, akkor sikerült-e xiaomi.eu-ról, Globalra?

[ Szerkesztve ]

(#1280) Maist


Maist
senior tag

Csak mi flash-el lehet visszamenni xiaomi.eu-ról, pár napja Mix 2s-en csináltam. Fastboot rom-nak mi flash-el mennie kellene. Mit ír ki? Mi a hibaüzenet a fastboot rom esetén?

(#1281) TpS válasza paolinho (#1279) üzenetére


TpS
őstag

A miflash-nél mi volt a gond? Adott valamilyen hibát közben? Érdemes különböző miflash verziókat is kipróbálni, bétát is, mert korábban tapasztaltam érdekes dolgokat én is.

(#1282) paolinho válasza Maist (#1280) üzenetére


paolinho
őstag

A fastboot rom betallózását követően a Flash után egy piros csik jelent meg a zöld helyett valami Error szöveggel.
Nekem nagyon gyanús volt maga a rom, ITT ugyanis nyoma sincs a Mix 3 kapcsán fastboot romnak, márpedig ez a hivatalos oldal.

(#1283) sub71 válasza -oli- (#1255) üzenetére


sub71
aktív tag

Sajnos neked valószínűleg nem EU priority line szállítással jött a telefon. Ugyanis hiába nem hülyék a postai dolgozók, ők csak annyit látnak, hogy csomagod jött Belgiumból, vagy Spanyolországból. Az EU priority line szállításnak pont ez a lényege. Az az Uniós ország van megadva feladónak, ahol az árú belép a kontinensre...elvileg...kivéve, ha az ottani "APEH" szúrta ki a csomagod.

[ Szerkesztve ]

(#1284) bbubby00 válasza kano (#1276) üzenetére


bbubby00
őstag

Amig stabil vagy eu dev jon, engem nem izgat. Kulonleges, egyedi telom van es elvezem. Hordjatok tok nelkul! Brillians

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1285) Maist válasza paolinho (#1282) üzenetére


Maist
senior tag

A mifirm weboldal hivatalos rom-okat tartalmaz. Egy dolog, hogy nincs fent a hivatalos oldalon ez a rom, néha eltelik kis idő, mire a xiaomi kirakja a hivatalos oldalra a letöltést. Biztosan jól csinálod a flash-t? Szépen kicsomagoltad flash előtt a .tgz letöltést? Mikori a mi flash programod? Használtál már valamikor mi flash-t?
Fontos info lenne, hogy mit ír a piros error szövegben.

[ Szerkesztve ]

(#1286) TpS válasza bbubby00 (#1267) üzenetére


TpS
őstag

A 2s fórumban is írtak hasonlókat, itt a témában lehet valami bug. Egy darabig nálam is fent volt, de annyira nem fogott meg.

(#1287) paolinho válasza Maist (#1285) üzenetére


paolinho
őstag

Szerintem én mindent jól csináltam. Kibontottam a tgz fájlt, amiből kaptam egy tar fájlt. Ezt tovább (ki)csomagolva megkaptam azt a tartalmat, amit a Mi Flash által flash-elendő lenne. Belinkeltem a kibontott mappa images fájl-jáig, és Flash. (Egyébként nálam a MiFlash 2017.4.25 fut.)
Nos ezután állt meg a telepítés Error hibaüzenettel.
Nem vagyok béna, ez már nem az első Xiaomi-m, tudom, hogy mit kell csinálni, és szerintem azt jól is csinálom. Ha nem a rom, vagy a telepítő szoftver a hibás, akkor én nem szoktam elb.szni ezt a metódust.

(#1288) Maist válasza paolinho (#1287) üzenetére


Maist
senior tag

A kicsomagolás tökéletes. A mi flash kicsit régi nálad. Ez frissebb, v2018.5.28.0, itt egy portable verzió (én ezzel csináltam a Mix 2s-t): link
Amikor választod ki a rom mappáját, az images mappáig már ne menj bele, azt a mappát válaszd ki, amelyben a flash all.bat, stb van, és akkor nyomj a flash-ra.
Nekem a csík egyszer végigért, utána kicsit visszament, bármit ír ki, akkor lesz jó, ha újraindítja a telefont, addig ne húzd le semmiképp.

[ Szerkesztve ]

(#1289) paolinho válasza Maist (#1288) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, megnézem. :R

(#1290) bbubby00 válasza TpS (#1286) üzenetére


bbubby00
őstag

Engem a hátterek, főleg a zárképes. Ha tudjátok, h hol találni meg ezeket külön, h a gyári ikonokhoz.visszatérhessek, az is megfelelne

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1291) TpS válasza bbubby00 (#1290) üzenetére


TpS
őstag

A téma alkalmazásban a letöltött témákból össze tudsz ollózni magadnak sajátot is. Le kell tölteni, amiben valami tetszik, ikonok, redőny, tárcsázó,...
Majd a kiindulási témát kiválasztod a letöltöttek közül.

A téma szerkesztésében meg lecseréled, ami nem tetszik, vagy egy másik témában szebb, utána meg el is tudod menteni magadnak a későbbiekre.

[ Szerkesztve ]

(#1292) bbubby00 válasza TpS (#1291) üzenetére


bbubby00
őstag

Dejó!
Köszi! :))
Kész is! Nekem az alap ikonok meg tárcsázó stb bőven elég, de a háttér, zárkép nagyon megtetszett :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1293) TpS válasza bbubby00 (#1292) üzenetére


TpS
őstag

Nagyon szeretem csereberélni a témákat, mert így egy új felületet kapok, sok nagyon szép téma van, szép ikonokkal, tárcsázóval, redőnnyel. A miui a témázhatóságban meg nagyon ott van a szeren! :K

(#1294) kelzsoca válasza pilóta (#1268) üzenetére


kelzsoca
félisten

Van még egy darab raktáron, az egyik vevő kézbesítés előtt lemondta a rendelést.

https://vertigostore.eu

(#1295) pilóta válasza kelzsoca (#1294) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi, de úgy döntöttem még várok egy kicsit, lehet inkább a Mix 4 lesz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1296) bbubby00


bbubby00
őstag

Rendeltem kamera védőlencsét, érdemes lesz felrakni, vagy sokat ront a minőségen?
Jönni fog egy Nilkin tok is, vacilálok, h megtartsam, vagy továbbpasszoljam, a gyárit már visszaraktam a telefon dobozába. :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1297) rzoli válasza bbubby00 (#1296) üzenetére


rzoli
senior tag

Ma én is rendeltem ilyet, illetve átlátszó szilikon tokot is, Látszódjon már milyen szép a telefon :)

Majd ha megjön csinálok pár tesztképet, van e valami befolyása a képek minőségére a lencsevédőnek.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1298) bbubby00 válasza rzoli (#1297) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem már beérkezett a magyar postára (több db is), tehát hetek kérdése és megkapom :D
Én tok ellenes lettem a karcok miatt. Inkább törjem szét, de ne legyen mán karcos :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1299) kano válasza bbubby00 (#1298) üzenetére


kano
nagyúr

A nillkin tok lehet, h érdekelne.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1300) TpS


TpS
őstag

Felkértek topikgazdának. Szeretnék majd egy összefoglalót írni, a BL nyitásról, twrp telepítésről, eu dev felrakásáról, illetve minden olyan hasznos dologról, amit bárki a fórumon hasznosnak ítél a Mix 3 témakörében. Szívesen fogadok javaslatokat is, hogy mi kerüljön az összefoglalóba.
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.