Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:26:21

LOGOUT.hu


kódnév: perseus utolsó módosítás: 2019.11.01

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) bbubby00 válasza SamiCsillag (#1700) üzenetére


bbubby00
őstag

3S az tudtommal az 5G. Igy elorelathatolag 4 fog jonni.
Nekem ez a slideres szisztema nagyon bejon, azota is (01.17) szerelem. Akkuido lehetne jobb, de legalabb 1ora alatt feltolt.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1702) Roland861010


Roland861010
addikt

Azt hiszem nincs miről beszélni
1 % őt sem merült egész este
Na mindegy

(#1703) vulnrea válasza Roland861010 (#1699) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Köszi, azt állítottam be, amit csak használok, viber, időjárás alkalmazás. A többi igazából nem fontos, nem kell futnia a háttérben. Azt szedtem le tegnap (kiwi), dark mód be lett kapcsolva a böngészőben, illetve a fejlesztői beállításban is, jobb a szemnek is ez a fekete téma.

Órát nem használtam és kb. 2%-ot csökkent így éjszaka, szóval nekem fontosabb az üzemidő, tehát nincs szükségem az órára. Bluetooth csak akkor megy most már, mikor munkába megyek, mert online hallgatok zenét Apple Muiscon. Automata szinkron be van kapcsolva most. Illetve a mobilnetet is csak akkor használom, ha nem vagyok itthon, úgy látszik ez a telefon jobban szereti, ha a wifi közben kikapcsolom a netet és nem hagyom aktívan mellette.

Amit nem tudok még, hogy ezt a clean mastert érdemes használni? Láttam, hogy képernyőzár lezárásakor törli a felesleges fájlokat. Jelenleg most nincs aktiválva ez.

Köszi a segítséget, így nyertem pár %-ot az üzemidőben :D 2 és fél óra üzemidő van jelenleg úgy, hogy 65%-on vagyok, ez azért már jobb teljesítmény, mint eddig :R

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#1704) Roland861010 válasza vulnrea (#1703) üzenetére


Roland861010
addikt

Ne használd!
A gyári program teljesen jó!

Meg ha kikapcsolód a háttér folyamatokat akkor mindegy ,hogy fut vagy nem max memóriát eszik.De nem dolgozik.

(#1705) vulnrea válasza SamiCsillag (#1700) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Szerintem sem lesz Mi Mix 3S, azt hiszem az 5G változatnak már 3800-as akkuja van, az oldalukon olvastam. Igazából érdemleges változásra nem kell számítani már, évek óta stagnál a mobilipar. A kamera évről évre egyre jobb ugyan, de nincs sok változás ezen a téren sem és nem hiszem, hogy a Mix 4 ezen változtatna sokat. Mondjuk a Huawei felé periszkópos megoldást várom mikor lépi meg a Xiaomi is, sokat javíthat a helyzeten.

Mindennapi használatra nekem megfelelő ez a telefon, S9+ volt előtte és nem bántam meg. A folyamatos szerviz, a fagyogatások, újraindítás csak rontott a helyzeten. És annak idején pontosan kétszer annyiért vettem (320e) mint a idén a Mix 3-at és nem mondanám, hogy egetverő a különbség, sőt nagyon is minőségi ez a telefon. Kamera helyett, gcam-ot használok, meríti jobban az akkut, de szerintem megéri, nagyon szép képeket készít a telefon, videózáshoz pedig a Xiaomi kézi stabilizátorát használom így minőségi videókat is felvehetek :)

Külön tetszik nekem, hogy nincs notch és nincs elől kamera se, a slidert én nem használom a fólia is rajta van.

Roland861010:

Köszi, eddig nem nagyon láttam értelmét tisztítani, de akkor max ha eszembe jut rá nyomok :D

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#1706) Roland861010 válasza vulnrea (#1705) üzenetére


Roland861010
addikt

Én sem szoktam
Csak ha már ilyen kell maradj a gyarinal

(#1707) Roland861010 válasza Roland861010 (#1702) üzenetére


Roland861010
addikt

5% akart lenni :D
Most nézem elírtam

(#1708) dioka7 válasza Roland861010 (#1702) üzenetére


dioka7
senior tag

Na hát erre kíváncsi vagyok. Csak ami a miui hatalmas előnye nekem máshol, úgy itt most ebben az esetben pont hátrány. Mit és hol állítsak át? Segítesz? Ahol én tudom, hogy lehet állítani:
1: beáll-akku és telj-alkalmazások korlátozása-itt apponként lehet egyesével (talán kijelölve, többet is egyszerre) 4 lehetőség között állítani. Alapértelmezett az "akku kímélő". Itt kell? Ha igen, akkor melyikre?
vagy
2: beáll-alkalmazáskezelő-van egy halom app és azokon belül automatikus indítást lehet ki-be kapcsolni, bár alig pár db-nál van bekapcsolva, illetve itt is állítható, amit az 1. pontban írtam, de az gondolom ugyanaz.
vagy
3: "biztonság"-on belül esetleg valahol, valami
vagy
4:még vannak a háttérben futó folyamatoknál, ahol lock-olhatóak az appok, ott nekem lockolva van a gmail, a MiFit és a MiBandage. Ez utóbbi 2 lockolása nélkül sokszor nem jöttek meg az értesítések, mint ahogy a gmail lockolása nélkül az email-ek sem. Így most ez a rész jól működik.
5: Fejlesztői beállításokban lehet háttérfolyamat korlátozást beállítani, most az nekem normál korlátozáson van.

Régebben a fejlesztői beállításokban találkoztam sötét móddal, de most nem találom. Akkor bekapcsoltam, de nem lett sötét a menü. Azóta volt egy update, most már a menü sincs meg. Esetleg máshol keressem?(MIUI Global 10.3 Stabil 10.3.1.0(PEEMIXM) )

Köszönöm, ha segítesz, tényleg kíváncsi vagyok, hogy ki lehet-e hozni belőle többet. :R

(#1709) vulnrea


vulnrea
aktív tag

Én közben a Redmi topikok olvasva bukkantam erre a kis hasznos infóra a netemmel kapcsolatban.

crok kolléga írása alapján és itt az összefoglaló is megemlíti ezt a menüpontot. :R

Idézem: "Tárcsázóban *#*#4636#*#* (vagy settings > about phone > internal memory-ra koppints vagy 10x) majd Phone information 1 vagy 2 (attól függően melyik SIM-et akarod megtekinteni/beállítani) majd a set preferred network type legyen LTE/CDMA/UMTS auto (PRL) így a rádió interfész a behelyezett SIM szolgáltatójától fog PRL-t kérni és használni (Preferred Roaming List, nem, ez *nem csak* a szolgáltatók közti roaming hanem a mindenféle cella roaming) ami mindig a szolgáltató legoptimálisabb beállítása lesz, ez szinte 100%." - ezt a menüpontot a készülékem - összes jellemző és 5x kernelre kattintva is élő ugrik azon belül jobb felső sarok 3 pötty majd 6. Modem test és utána mobilról network infó. Viszont minden újraindítás után ezt be kell állítani, mert default lesz.

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#1710) Roland861010 válasza dioka7 (#1708) üzenetére


Roland861010
addikt

Na, akkumulátornál alkalmazások, energiamegtakarítás,és ott válaszd ki az utolsót minden olyan programnál ami neked nem kell vagy nem fontos.
Automatikus indításnál csak az induljon ami megint csak kell.
Sötét mód pedig, már éjszakai mód
Igaz ez eu dev

(#1711) Roland861010


Roland861010
addikt

A Slider karcra van valami garancia ?
Szinte nem is használom mert nem esik kézre!
1 erősebb és két halványabb is van rajta.... :W :W :W

(#1712) Roland861010


Roland861010
addikt

KiSzerintem még mindig jó

[ Szerkesztve ]

(#1713) vulnrea válasza Roland861010 (#1711) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Nem hiszem, hogy erre vonatkozna a jótállás. Én kb. 5x használtam a slidert, mikor mutattam a családban. Azóta nem, de még az előlapi kamerán is rajta van a fólia annyira nem érdekel :DDD , szerencsére a kerete mindenhol karcmentes. Viszont az elején a gyári tokban hordtam és az oldalsó gombok karcosak lettek, ezért nagyon dühös vagyok a gyártóra, nem tudom miért így kellett ezt megoldani.

Azóta csak egy bújtatós bőrtokban tartom és a kijelzővédő és kameralencse védőn kívül nincs más a telefonon és nagyon szép karcmentes lassan 2 hónapja.

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#1714) rzoli válasza Roland861010 (#1711) üzenetére


rzoli
senior tag

Nem hiszem, hogy erre lenne garancia.

Ha használod, én is akkor szoktam használni, ha valakinek meg kell mutatni mit tud :), próbáld a telefon, a képernyő közepén megfogni, nyomni, ne a tetejét.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1715) Roland861010 válasza rzoli (#1714) üzenetére


Roland861010
addikt

Úgy csinálóm ! :)

(#1716) zezoka


zezoka
őstag

Sziasztok! Az miért lehet, h az Időkép és a Google naptár widget előbb-utóbb megkergül a telón? Megoldás mindig a törlés, újra kirakás, de már unom... Időképnél megpróbáltam a hagyományosat kirakni, az átméretezhető után , de az se jobb.

Az Időkép átméretezhető widgetje konkrétan eltűnik, csak a frissítés nyilacskája marad "üresen", widget nélkül, de nem lehet rábökni. A hagyományos widgetje meg ilyen üres lesz:

A Google naptár widget (tehát nem a Xiaomi gyári naptár, mert a guglisnak jobban tetszik a havi nézete) pedig szintén, 1-2 hét után ilyen lesz:

[ Szerkesztve ]

(#1717) Maist válasza zezoka (#1716) üzenetére


Maist
senior tag

Automatikus indítás, lakat van az említett programokon? Miui akku kímélő ki van kapcsolva ezeknél? Nekem úgy tűnik, bezáródnak, azért tűnik el a widget és/vagy a tartalmuk.

(#1718) dioka7 válasza Roland861010 (#1710) üzenetére


dioka7
senior tag

Na tegnap este lekorlátoztam majdnem mindent, véletlenül még a whatsapp-ot és a messengert is, úgyhogy ma még az üzeneteim se jöttek meg :D
Íme a végeredmény: Asszem sikerült negatív rekordot felállítani SOT-ban... :O

Nekem nincs sem sötét, sem éjszakai mód benne. Szóval ez gól. Van további ötleted esetleg? :F
Energiafogyasztásnál az első 6-ból csak a spotifyt használtam én. A FB is le van korlátozva, de asszem le is lesz törölve, ha így folytatja...

[ Szerkesztve ]

(#1719) Maist válasza dioka7 (#1718) üzenetére


Maist
senior tag

Ha megengeded, akkor próbálok én is írni pár sort a kálváriádra a telefonnal, először személyes szemszögemből megközelítve:
Nekem sokáig 4000 mAh akkus Xiaomi Redmi szériás telefonjaim voltak, és azt el kell ismerni, ennek az üzemideje azokét meg sem közelíti, úgy is írhatnám, ezt meg kell szokni. Én is két kártyával használom a Mix 3-at, és a SOT akkor lesz a legjobb mindig, ha kvázi a feltöltés után szinte végig nyomod a telefont. Sajnos a készenléti fogyasztás elég magas, ennek legnagyobb oka a két sim, ezt már ezerszer leteszteltem, mert vannak olyan napok, amikor egy sim-el tudom használni, a másikat kikapcsolom, és azokon a napokon feltűnően jobban bírja. Mindemellett a Spotify, amelyet használsz nyilván nem engedi alvó módba kerülni a telefont, járatja a procit a kikapcsolt képernyő mellett, és ezáltal szépen rásegít a merülésre. Ebben a 11 órában, amennyit ment, végig használtad volna a kijelzőt is többet, lett volna így is kb. 4-5 óra sot. Továbbá úgy olvastam, global fejlesztőin vagy, mintha a legfrissebbet írtad volna? Én xiaomi.eu-n vagyok, de két hete visszatettem a 9.3.21-es kiadást, mert nekem is romlott jelentősen a készenléti fogyasztás. Mivel a global heti alapja a kínai heti, így ezek a problémák minden kiadásban benne vannak. Mostanában nem annyira sikerülnek a heti kiadások, én azt látom. Én egyelőre nem is frissítek, míg jó rendszerről nem hallok. Az a gond, a jó sot végülis megvan a mostani fejlesztőiken, de (főleg két sim-el) a készenléti fogyasztás elég borzasztó. Visszafelé csak Mi flash-el lehet menni, ha nem vagy a használatában jártas, akkor azt nem ajánlom. Most egyet tudsz tenni kb, vársz, hogy legyen egy olyan heti kiadás, amiben javítják ezt a dolgot, vagy pedig Mi flash, fastboot rom. Ennyi kb, ezzel nem fogsz tudni semmit sem tenni, bármit állítgathatsz, max. a Spotify-t hanyagolod kicsit. Én sokat nyomom, általában így reggeltől 6-tól - este 7-ig összejön akár 6 óra feletti sot is, de este már töltőre teszem (ha sokat fotózok, esetleg Youtube jön közbe, akkor már du. 2-3 körül töltenem kell), közben még nyomom, elalvás előtt leveszem kb. 100%-nál teljesen kikapcsolom, és reggel a 100%-ról indul a napom. Néha úgy alakul, hogy esetleg nem nyomom annyit, akkor kb. 2 óra sot-al merül le reggel 6-tól, este 7 körülig olyan 40 százalék környékére. Powerbank-om csak azóta van, mióta ez a telefonom megvan, és nem porosodik a szekrényben, az tény, nem volt hiábavaló megvennem. :)

(#1720) vulnrea válasza Roland861010 (#1712) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Köszönöm a segítséget, nagyon jó az akkum azóta, állítottam a neten is és az alkalmazások is segítettek, most 87%-on vagyok és már 1 óra sot-nál tartok mobilnet mellett. Viszont észrevettem egy hibat, folyamatosan dobálja a Bluetooth jelet és nem tudok zenét hallgatni, próbáltam 3 telefonon és csak ezzel van a problémája . Ettől függetlenül minden más klassz most :R

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#1721) dioka7 válasza Maist (#1719) üzenetére


dioka7
senior tag

Köszönöm, hogy írtál, nekem is nagyjából ez a tapasztalatom. Ha folyamatosan nyomkodom, sokkal több SOT kihozható belőle. Csak fentebb van olyan "kolléga", akinek a készenléti fogyasztása szinte nulla. Amit a spotifyról írtál, az ok, de tegnap reggel volt 25 perc spotify, délután pedig 15 perc hazafelé, mert siettem nagyon, így ennyi volt a hazaút. Ha ezt a 40 percet hozzáadom a képen látható 55perc SOT-hoz, akkor is katasztrófa, hogy ~másfél óra üzemidővel (ha a spotify-t is ide vesszük) 90ről 29%-ra merül. Mindegy, többször mondtam már, hogy tudok vele együtt élni, vettem egy kazal töltőt, csak amikor a 6 órás SOT-okat linkelik, akkor szoktam újra felhozni a problémám, mert ha valaki, aki most akar venni telefont, ebből indul ki, borzasztó nagyot fog csalódni, mert a 6 órát nem tudja. 1-max 2 ember van, akinél ez rendszeresen megvan, de sem teszt körülmények között, sem a többi felhasználónál nem jönnek ki ezek a számok. Ma 1ó10p kijelzőidőm van + 25 perc spotify és most 38%on vagyok, de ma 100ról indultam. Szóval ez kb ugyanaz, mint tegnap 90ről29-re. Megint a "fb services" volt a második legnagyobb fogyasztó, letöröltem, rohadjon meg, úgyis utálom a fb-ot :DDD ROM: igen, global stabilon vagyok, ezzel vettem, nem értek hozzá és nem is akarom mókolni, mert nem az enyém (munkahelyi). A múlthéten megörültem, mert jött egy upd, de nem változott semmi...Azt egyébként tudom, hogy az pl nem normális, hogy nem marad deep sleep-ben, és folyton felébred, igazából erre keresném a megoldást, de senki nem tud segíteni, az appok átállítgatása/korlátozása sem segített. Na mindegy, marad a töltögetés... :U Még egyszer köszi :R

(#1722) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Most vettem egy ilyen telefont.

A kérdésem az lenne hogy ha a kijelzőn fölül mozgatom picit lötyög a csúszka jobbra-balra.

Ez normális?

köszönöm

(#1723) Maist válasza winfos (#1722) üzenetére


Maist
senior tag

Nekem is lötyög kicsit, újan vettem, úgy emlékszem akkor is kottyant valamennyit.

[ Szerkesztve ]

(#1724) vulnrea válasza winfos (#1722) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Koytog egy picit igen, nekem csak akkor, ha törlöm a kijelzőt :D

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#1725) Roland861010


Roland861010
addikt

Hát nem tudom....
Tényleg az 1 SIM műveli ezt

[ Szerkesztve ]

(#1726) zezoka válasza Maist (#1717) üzenetére


zezoka
őstag

Az Időkép akkukímélőn van. A Google naptár dettó. Akkor állítsam Nincs korlátozásra?

Más: Tegnap lefrissültem Miui 10.3-ra, azóta jön az Időkép értesítés a lezáró képre is (eddig nem jött, hiába volt beállítva). Ellenben kb fél percenként végigfut a kétoldali lila csík, és feloldott képnél meg felülről bejön pár másodpercre az Időkép értesítése. Komolyan mondom, hülyét kapok! :) Most letiltottam, először csak a zárképernyőn (tiltás után is kint volt, és ugyanúgy lila csík+értesítés), majd teljesen (zár és értesítési sávon egyaránt). Utóbbi után nincs lila csík+értesítés, de így a lehúzáskor, vagy zárképernyőn sem látom az aktuálisan...

(#1727) rjg válasza zezoka (#1726) üzenetére


rjg
őstag

A kijelző két szélén futó lila csík beállítható, mint értesítés, azt ki tudod kapcsolni.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1728) oris válasza rjg (#1727) üzenetére


oris
aktív tag

Érdekelne ez az értesítésjelzés. Global Stabil 10.3.1.0 alatt hol található?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1729) rjg válasza oris (#1728) üzenetére


rjg
őstag

Nekem a xiaomi.eu verzió van fent. Abban a Képernyőzár és jelszó menüben van, animáció néven.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1730) zezoka válasza rjg (#1727) üzenetére


zezoka
őstag

Na jó, de ez csak tüneti kezelés: a háttérben, fény nélkül még ténykedni fog! :) Azaz meríteni! :) Meg állandóan előugrik az Időkép értesítés is!

(#1731) rjg válasza zezoka (#1730) üzenetére


rjg
őstag

Kapcsold ki ;-) Vond meg az automatikus indulás vagy az értesítés jogát, vagy a Lock Screen-hez való hozzáférést, esetleg korlátozd az akkuhasználatát. Elég sok helyen bele tudsz nyúlni, hogy a saját igényeidre szabd az adott app működését.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1732) Maist válasza zezoka (#1730) üzenetére


Maist
senior tag

Azt nézd meg, hogy ennyi van-e beállítva az értesítésnél és a programban az időképnek?


Én a 3.4.10-es verziót használom egyébként, mert a 3.4.16-os legújabb időkép nekem is pár napig az akku statisztikában az első helyen szerepelt, míg el nem takarítottam a telefonról. Előfordulhat, hogy az értesítésekbe is az kavar bele, vagy a 10.3. akármennyi Global stabil rom-ban van valami elcseszve.
Az nem járható út, hogy kivenni a futó programok közül, mert akkor egy idő után a widget lesz megint üres.
Annak az alkalmazásnak, aminek a widget-jét használod, futnia kell a háttérben (tehát ténykedhet), ezt írtam pár napja.

[ Szerkesztve ]

(#1733) oris válasza rjg (#1729) üzenetére


oris
aktív tag

Köszönöm, meglett, működik.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1734) Maist


Maist
senior tag

Akit esetleg érdekel, megjött a dark mode a Chrome-ba:
[link]

74-es verzió kell hozzá, akinek nem frissülne a Play-ről, annak felraktam ide: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1735) Roland861010 válasza Maist (#1734) üzenetére


Roland861010
addikt

Ez nem telibe dark mód ....csak az alap dark a többi minden maradt színes !

(#1736) Maist válasza Roland861010 (#1735) üzenetére


Maist
senior tag

Amiről Te írsz, az az éjszakai mód, melyet például elég jól tud a gyári Xiaomi böngésző. Ha jól megnézed amit a képen is látsz a screenshot-on, oda van írva, hogy a Chrome UI lesz sötét az opció bekapcsolásával, és nem a böngészés. Persze ettől függetlenül lehet, hogy a fejlesztés egy későbbi szakaszában már a weboldalakra is hatással lesz/lehet a kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#1737) Maist válasza Roland861010 (#1735) üzenetére


Maist
senior tag

Közben a Mi 8 fórumba egy kolléga beírta a következő okosságot, így a weboldal is sötét lesz:
Android web contents dark mod ugyanott a Chrome flags alatt, szintén enabled-re kell állítani.
Nem minden oldalon működik.

[ Szerkesztve ]

(#1738) andras888


andras888
aktív tag

Nem sok szabad időm van, csak most tudtam felnézni ide.
Nekem továbra is merül. 22 százalékot merült 2 óra alatt, pár mesengeres üzenetet küldtem ez idő alatt. 10 perc képernyő idő. Folyamatosan ébren van.

(#1739) Exelsior válasza Peter.70 (#1612) üzenetére


Exelsior
senior tag

Szia.

Kicsit későn de írok. Mi 8 volt USB hiba. Turbadonal 2 hét alatt nagyon szépen jól megcsinálták. Csak ajánlani tudom őket. Fel is hívtak hogy pontosan mi volt a baj stb. Lepődtem is meg. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#1740) dioka7 válasza andras888 (#1738) üzenetére


dioka7
senior tag

Többen küzdünk ezzel a problémával, mint ahány nem. Én is... :O :(((
Roland861010:
Már minden app-om átállítottam szinte, hogy lőjje le, zárja be, irtsa ki, akassza fel, fejezze le, korlátozza le, stb a rendszer. Már csak ezek maradtak, amit itt alul látsz a képen.
Ennek ellenére felébred éjjel, ma reggelre 8,5 órát aludtam, ezalatt 18%-ot merült. Nekem ne mondd, hogy ez user hiba... :(
L:/dl/upc/2019-04/27/394766_zrrr6a1y0mua5tny_felt.jpg]

[ Szerkesztve ]

(#1741) elmo válasza dioka7 (#1740) üzenetére


elmo
aktív tag

A Messenger és a Mi Bandage (ez micsoda, bluetooth-on kapcsolódik egy eszközhöz?) gyanús. Első körben megpróbálhatod, hogy uninstall; aztán kiderül, hogy még mindig nem tud-e Veled együtt a telefonod is aludni... ;)

Ja, és a Sync-et is kapcsold le éjszakára.

[ Szerkesztve ]

(#1742) dioka7 válasza elmo (#1741) üzenetére


dioka7
senior tag

A messengert ha lekorlátozom, akkor semmilyen értesítés nem jön meg. Ezt már próbáltam. A MiBandage az órámhoz van, ha kilövöm, akkor nem jönnek meg az értesítések. De ezeket az eddigi telefonjaimon is használtam és nem volt velük gond. Igazából nem azzal van a bajom, hogy éjjel mennyit merül, mert hétköznap minden éjjel töltőn van. Nekem az a bajom, hogy nappal sem megy alvó módba, ezért marha gyorsan lemerül úgy, hogy hozzá sem kell nyúlnom. Elmegyek dolgozni és mire hazaérek, csak amiatt merül 20%-ot, hogy nem alszik. Ezt akarom elkerülni, így tehát a sync kikapcsolás nem OK. :(

(#1743) Roland861010 válasza dioka7 (#1742) üzenetére


Roland861010
addikt

Valami folyammtasosn ébren tartja..
Egy friss rendszert megpróbálnék és azt be állítani

(#1744) Roland861010 válasza Maist (#1736) üzenetére


Roland861010
addikt

Félre értetted...amit írtál Chrome sötét módot annak kell hatással lennie az oldalakra...az fél megoldás csak ,hogy az index és a beállítások kapják meg!
Mert így a többi oldal ugyanúgy színes meg fehér.

Erre jó a második le írásod !

(#1745) ziggi_zug


ziggi_zug
aktív tag

Üdv!
Kerestem, de eddig nem találtam választ. A 960fps rögzítésnél fixen rögzített a 10mp kimenet (alig 2mp a felvétel maga) és ennek is csak a negyede szuperlassú? Lehet ezt állítani valahol? Köszönöm.
:R

[ Szerkesztve ]

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#1746) dioka7 válasza ziggi_zug (#1745) üzenetére


dioka7
senior tag

Én sem találtam rá megoldást. Nagyon el kell találni a pillanatot, de elég jó kis videók készíthetőek vele. :)

(#1747) TpS


TpS
őstag

Tölthető az eu rom. [link]

(#1748) zezoka válasza Maist (#1732) üzenetére


zezoka
őstag

Az appban kb ez, csak nekem nem átlátszó, a Beállításokban meg ha így állítom be, akkor nem mutat lezárón, csak az értesítési sávon. Ezen az sem változtat, ha az appban bekapcsolom az értesítés képernyőzáron mezőt. Csak akkor lesz, ha a teló beállításokban engedem neki a zárképernyőt, de ott meg lilacsíkoz fél percenként.

Most így hagytam ahogy mutatod is , de ilyenkor zárképen semmi, csak a sávon.

És a Widgetre ötlet? Mert most is megint már csak hűlt helye van...

(#1749) elmo


elmo
aktív tag

adb shell-ből eltávolítgattam ezt-azt (pm uninstall -k --user 0 parancs). Ezt az infót hol tárolja? Nem a system partíción, az tuti, mert friss telepítéskor (wipe system/ dalvik/ cache stb.) nem íródik felül, azaz továbbra sincsenek meg, amiket töröltem. A data partíción tárolja? Szóval teljes törlést kell elvégeznem, hogy visszakerüljenek? ( sajnos nem működik ez-az :) )

Fura nekem ez az egész Android. Linux alapú, azt vágom; de úgy képzeltem, hogy van a system partíció, és minden rendszerrel kapcsolatos cucc ott tárolódik, tehát újratelepítéskor felülíródik, ha úgymond "formázom" azt a partíciót. Nem így van. :) (lehet a win beidegződésemmel van a bibi)

(#1750) TpS válasza elmo (#1749) üzenetére


TpS
őstag

A 2S fórumban kérdezz rá, mert DroiDMester és Karavik nagyon benne vannak a témában. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.