Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:26:21

LOGOUT.hu


kódnév: perseus utolsó módosítás: 2019.11.01

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) TpS válasza rjg (#1150) üzenetére


TpS
őstag

Nagyon nagy tudással és gyakorlattal rendelkezik, szívesen segít, nyugodtan lehet tőle kérdezni. Van egy jó összefoglaló is a 2s fórum elején.

(#1152) rjg válasza TpS (#1151) üzenetére


rjg
őstag

Igen, köszi. Az Ő leírása alapján tettem fel az EU rom-ot.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1153) HUTCHDB válasza TpS (#1147) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Akkuval kapcsolatban nincs tapasztalatom, kb 3 oraja tettem fel... :B

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1154) vulnrea


vulnrea
aktív tag

Sziasztok!

A fotós topikban is megosztottam, de ha nem probléma ide is beszúrom a legutóbb készített fotóimat. Most először tudtam tesztelni a kamerát, automata hdr+ gcam beállításokkal.

Zoom-os kép:

Normál:

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#1155) rzoli válasza vulnrea (#1154) üzenetére


rzoli
senior tag

Nálam is az egyik legfontosabb szempont volt a jó fényképező rész, a másik a notch hiánya. :-)

De a custom rom-ok testreszabhatósága hiányzik.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1156) kano válasza rzoli (#1155) üzenetére


kano
nagyúr

BL nyitás és új rom.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1157) Viper26 válasza kano (#1156) üzenetére


Viper26
nagyúr

Garanciát meg azzal a lendülettel le is húztad a WC-n.

Pixel 7 | FR955

(#1158) alex.3 válasza Viper26 (#1157) üzenetére


alex.3
tag

Miért is?

(#1159) rzoli válasza kano (#1156) üzenetére


rzoli
senior tag

Nincs olyan túl sok custom rom, ráadásul feltenni sem olyan egyszerű őket, mint pl az A1-en. :(

A bl nyitás már megvolt, eu dev rom van a telefonon.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1160) kano válasza Viper26 (#1157) üzenetére


kano
nagyúr

Olvass egy kicsit utána.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1161) vulnrea válasza rzoli (#1155) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Én elégedett vagyok az EU rommal, kipróbáltam a pixel romot, de nem vált be. Párszor lefagyott, illetve sokszor dobálta a Bluetooth jelet. Úgyhogy maradok az EU romnál.

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#1162) tibcsi0407 válasza rzoli (#1155) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nálam ezért fog kimaradni. Xiaomi-nak meg kellene tanulnia nyomnia az XDA-s közösséget is, ha minden téren sikert akar elérni.
Érdekes módon a Poco-val tudják csinálni.

https://utdetailing.hu/

(#1163) bbubby00


bbubby00
őstag

Szedjetek le a gyari (vagy barmilyen) tokot es nezzetek meg a fekete keretet a kikelzo korul. Sztem az osszecseszi.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1164) rzoli válasza tibcsi0407 (#1162) üzenetére


rzoli
senior tag

Alapvetően ez egy kis szériás, rétegtelefon lesz, ráadásul az sem segít az elterjedésben, hogy ilyen sok csúcs, vagy csúcsközeli telefonjuk van. Pl. ma mutatják be a Mi 9-et, jön a Mix 3s, volt a Mi 8, Mix 2s, és még valahol ott van a Poco F1 is.

Emiatt kevesebb embernek lesz ilyen, kevesen fognak foglalkozni a moddolásával. Anno az LG G2, vagy a MI A1 nagyon népszerű lett, teli is volt a net minden jóval hozzájuk :)

Hogy valami jó hír is legyen, van működőképes 18.1-es Magisk Mod a telefonhoz. Megtalálható az XDA-n keresztül. 1-es és 7-es hozzászólás!

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1165) kano válasza rzoli (#1164) üzenetére


kano
nagyúr

Az a helyzet, hogy igazából az s végűt mindig jobban megéri talán megvenni. A 2 és 2s viszonylatában is talán az járt jól aki az s-t vette meg.
Viszont azt olvastam valahol, hogy most nem lesz Mix 3s, hanem majd 4. De kíváncsi leszek mi lesz. A Mi9 is érdekes lesz. Ezen már annyira kicsi a noch, hogy megérheti megnézni komolyabban (és nem lesz olyan hosszú a telefon sem, mint ez).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1166) tibcsi0407 válasza rzoli (#1164) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én még az OOS-t is lecserélem a Oneplus-on, a nyílt rendszerek híve vagyok.
Már ott tartunk, hogy tökéletes 3rd party rendszerek vannak rá, hála a Gcam modoknak. Félkész bug-os rendszer csak kinyírja a telefont számomra, így felejtős az egész.
A MIUI ökoszisztéma nem az én világom, én a Pixel launcher-t, dialer-t messages-t szeretem, mert könnyed és átlátható alkalmazások.
Feleségem pont az ellenkezője. Neki évek óta csak Xiaomi jöhet szóba. :)

https://utdetailing.hu/

(#1167) rzoli válasza kano (#1165) üzenetére


rzoli
senior tag

Igen, anno én is gondolkodtam, hogy megvárom a Mi 9-et, vagy a Mix 3S/4-et. De akkor életem végéig várhatnék :) mert mindig jön jobb, amire csak pár hónapot kell várni. :)

tibcsi0407: igazából én is azt szeretném, hogy jöjjön egy AEX, ami minden igényt kielégít :) De itt azért még vannak problémák. Általában mindig kinai rom-ról kell indulni, a system partíció mérete, stb.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1168) dioka7 válasza bbubby00 (#1163) üzenetére


dioka7
senior tag

Én is hétfőn vettem észre. Valóban karcolja.
Az akkuidőm 1 SIM-mel meggyógyult (3,5-4 óra az átlag SOT, zéró sprórolással) , és most nincs is kedvem visszatenni a második sim-et, mert így tudok waze-zni, meg spotifyozni, akkor is ha közben hívnak. Szóval inkább megy a 2 telefon-os kombó.

(#1169) retesz147 válasza dioka7 (#1168) üzenetére


retesz147
addikt

:C
De azért az sem acélos, bár fogadható.

A Mifit és a Spotify törlését 1 nap erejéig esetleg próbáld ki, gondolom használod őket rendesen, de 1 nap tesztet megér esetleg.

Xiaomi 13 eu dev...

(#1170) Viper26 válasza retesz147 (#1169) üzenetére


Viper26
nagyúr

(#1167) rzoli.:

"Igen, anno én is gondolkodtam, hogy megvárom a Mi 9-et, vagy a Mix 3S/4-et. De akkor életem végéig várhatnék"

Én is így vagyok most ezzel, lesz 3S, meg 4-5-6...de akkor meg sosem veszek semmit. :D

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#1171) dioka7 válasza retesz147 (#1169) üzenetére


dioka7
senior tag

Jaja, ezzel már elvagyok. A 1,5-2 óra volt ingerküszöb alatti.
Hát oké, csak spotify előfizető is vagyok, így nem igazán tudom nélkülözni, akkor sem ha segít az akkun. A MiFit meg az óra miatt van, azt sem adnám el, mondjuk 20-30 perc SOT-ért sem :DDD Meg hát le van némítva a telefonom 2 éve. Nekem ne csipogjon össze-vissza. Jelez az óra, aztán tudom, ha keresnek. Másnak meg a környezetemben nem is kell tudnia... Szóval ez a 2 nálam a "nélkülözhetetlen" kategória. :U

(#1172) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok.

Tudtok Pesthez közel olyan helyet ahol lehet venni fóliát és rá is teszik?!!

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#1173) tibcsi0407 válasza Exelsior (#1172) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Media Markt?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1174) Atomgeszi válasza dioka7 (#1171) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"Meg hát le van némítva a telefonom 2 éve. Nekem ne csipogjon össze-vissza. Jelez az óra, aztán tudom, ha keresnek. Másnak meg a környezetemben nem is kell tudnia... Szóval ez a 2 nálam a "nélkülözhetetlen" kategória. :U"

+1.

Igaz, nekem ennél már több éve van némítva, csak rezgés. Amióta meg kijött a MiBand, első dolgom volt venni, aztán Band2-t, aztán meg BIP-et.

A kedvencem, amikor buszon, villamoson, orvosiba váróba, vagy akárhol, csipog az az átkozott telefon, mert jön a messenger. Vagy épp azt hallod, hogy elküldte, karika, telt karika, olvasta, megnézte, és mindegyik hangjelzéssel, hogy mindenki tudja a környezetében, hogy ő neki MOST üzenete jött. Fára mászok az ilyenektől. A "lopott telefonhoz nem jár fülhallgató" a másik kedvenc.

(#1175) dioka7 válasza Atomgeszi (#1174) üzenetére


dioka7
senior tag

Mennyire igaz... :K Utánaszámolva, 2 évig használtam MiBand2-t és 1 éves a BIP-em, szóval már én is 3 évnél járok. 1 hete full hangerőn egy bazi nagy JBL bluetooth hangszóróval biciklizett egy fickó a városban. Hát komolyan nem is értettem, mire jó ez. Feltűnési viszketekség lvl999... :F

(#1176) rzoli


rzoli
senior tag

Új TWRP-k a láthatáron. 323-0214. Kipróbáltam, működik. Hogy mi a változás nem tudni.

Illetve készül egy új, még teszt fázisban, jelenleg 3.2.3-3 verziónál tart.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1177) bbubby00


bbubby00
őstag

Fényképezésnél 16:9 vagy 4:3 a jobb választás?

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1178) rzoli válasza bbubby00 (#1177) üzenetére


rzoli
senior tag

Az érzékelő lapka 4:3-as, így itt kapod a legtöbb infót. A 16:9 már vágott.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1179) Zototh64 válasza rzoli (#1176) üzenetére


Zototh64
őstag

A Perseus féle twrp ami nekem is fent van: 3.2.3-1205
Amit találtál, kicsit régebbi szerintem.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#1180) rzoli válasza Zototh64 (#1179) üzenetére


rzoli
senior tag

Szerintem a 1205 és a 0214 a megjelenési dátumokra utal.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1181) Zototh64 válasza rzoli (#1180) üzenetére


Zototh64
őstag

Ebből az aspektusból nézve, a Tiéd az újabb :-)
Nem tudom, hogy ezt a twrp-t hogyan számozzák.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#1182) bbubby00


bbubby00
őstag

Jött egy frissítés.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1183) alex.3


alex.3
tag

EU rom tölthető! :))
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1184) zezoka válasza alex.3 (#1183) üzenetére


zezoka
őstag

Én Globalt vettem! Ahhoz képest mi az előny egy EU romnál?

[ Szerkesztve ]

(#1185) tibcsi0407 válasza zezoka (#1184) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Felrakható a Te telefonodra is.

https://utdetailing.hu/

(#1186) zezoka válasza tibcsi0407 (#1185) üzenetére


zezoka
őstag

De miért jó az nekem! :) Mitől több, mint a Global?

(#1187) retesz147 válasza zezoka (#1186) üzenetére


retesz147
addikt

EU DEV ROM vs Global

Xiaomi 13 eu dev...

(#1188) tibcsi0407 válasza zezoka (#1186) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kevesebb benne a szemét, mint a gyári globalban.

https://utdetailing.hu/

(#1189) rzoli válasza tibcsi0407 (#1188) üzenetére


rzoli
senior tag

Telepítettem, de bootloop-ba futottam. Nem segített sem az unroot, sem a 2.15 visszatétele. Csak a factory reset.

Bocsánat, eredetileg az új EU rom megjelenésére akartam válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1190) TpS válasza rzoli (#1189) üzenetére


TpS
őstag

Az eu fórumon senki sem panaszkodott ilyenre, valaki feltette a legújabb eu devet?

(#1191) zhorvath


zhorvath
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg 10.2.1.0 stabil rom-on vagyok.
Tud valaki küldeni egy linket, amin érthetően le van írva, hogy erre a rom-ra hogyan lehet az EU rom-ot rárakni?
Nem szeretnék téglát csinálni a telefonból, tehát csak tuti megoldás érdekelne.
A bootloader nyitása mindent gyalul a telefonról, ugye?

Köszi előre is!

(#1192) Zototh64 válasza TpS (#1190) üzenetére


Zototh64
őstag

Délelőtt feldobtam melóban, ahogyan jelzett, de nagyon nyomkodni nem volt még időm.
Egyenlőre megy minden mint eddig, zökkenő mentesen.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#1193) bbubby00 válasza TpS (#1190) üzenetére


bbubby00
őstag

En reggel feldobtam. Mukodik

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1194) TpS válasza zhorvath (#1191) üzenetére


TpS
őstag

A mix 3-ra még itt a fórumon nem készült teljes leírást, páran a 2S főrumból elérhető leírást használták. [link]
Ez egy nagyon jó leírás, de a mix 3-hoz másik twrp és eu rom változat kell. Amúgy ezzel nem lehet téglásítani a telefont.
A mix 3 kódneve a perseus, ehhez a twrp innen tölthető le: [link]
Az eu rom legfrissebb változata meg innen: [link]
A BL nyitás töröl mindent.

[ Szerkesztve ]

(#1195) zhorvath válasza TpS (#1194) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#1196) TpS válasza zhorvath (#1195) üzenetére


TpS
őstag

Ha feltolod a twrp-t, akkor power és hangerő - gombbal indítsd újra a recovery-be, ne a fastboot boot xyz.img paranccsal, mert akkor nem települ fel a twrp. Kínai nyelven fog bejönni, jobb oldalon a 3. gomb fentről megnyomásával fent lesz egy global ikon a jobb szélén, ott tudod angolra állítani.

[ Szerkesztve ]

(#1197) zhorvath válasza TpS (#1196) üzenetére


zhorvath
aktív tag

thx :)

(#1198) rzoli válasza TpS (#1190) üzenetére


rzoli
senior tag

Csak tippem van, hogy a 18.1 módosított magisk miatt lehet. Jövő héten előbb uninstall és csak utána frissítek.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1199) zezoka válasza tibcsi0407 (#1188) üzenetére


zezoka
őstag

Köszi! Neked is Retesz147!

Azt esetleg tudja valaki, hogy miért lehet az, h pl a Videostream app és az Időkép app is be van állítva, hogy ki legyen rakva a lezárási képernyőre, de mégsem rakja ki.

Ezenkívül az Üzeneteknél szeretném rejteni a tartalmat, de nincs ilyen opció (Samu A5nél volt). Azaz hogy mutassa, hogy jött sms, de a tartalma rejtett legyen, h lezárt képnél ne lássák pl az egyenlegemet.

(#1200) zhorvath


zhorvath
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni a bootloader nyitással kapcsolatban.
Hol tudom ellenőrizni, hogy hány órát kell még várakoznom?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.