Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:26:21

LOGOUT.hu


kódnév: perseus utolsó módosítás: 2019.11.01

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) dioka7 válasza kelzsoca (#799) üzenetére


dioka7
senior tag

Milyen rommal?
Az enyém:
Android: 9 PKQ1.180729.001
MIUI Glaobal Stabil 10.2.1.0(PEEMIXM)
Mást már nem tudok kitalálni, hogy mi lehet a gond... :(((

(#802) paolinho válasza rzoli (#797) üzenetére


paolinho
őstag

Persze, megvolt a data format is, de akkor a Magisk-kal lesz a gond.
Köszi, ki fogom próbálni q 17.1-gyel.

(#803) Zototh64 válasza dioka7 (#798) üzenetére


Zototh64
őstag

Ébren, mert folyamatos a kapcsolat a Watch-al.
Értesítések jönnek ébresztik, email, viber, messenger, ezeket napközben a gépen kezelem legtöbbször, nem a telón.
Este ha leteszem és kikapcsolom a bluetooth-t és a netet, reggelre 1%-ot merül max

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#804) dioka7 válasza Zototh64 (#803) üzenetére


dioka7
senior tag

Nekem Amazfit Bip-em van. Akkor ez lenne az ok? Csakhogy már a redmi note 3-4-5-nél is megvolt. (a note 3-4-nél még MiBand2 volt, de az sztem lényegtelen). Azoknál nem volt ilyen durva a merülés. Sőt nem is vettem észre, hogy jobban merülne, mint az óra nélkül. Na hétfőn tesztelek egyet BT nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#805) Zototh64 válasza dioka7 (#804) üzenetére


Zototh64
őstag

Nekem ez is, és a Note 8 is sokkal jobban merül a Watch-al, ha bekapcsolom a beállításban a telefon hangját, mert akkor média lejátszó ként kezeli.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#806) kano


kano
nagyúr

Óóó... tényleg szép ez a kék. :)
Jön egy összehasonlítás az U11-el és ha jól szerepel, marad is. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#807) HUTCHDB válasza kano (#806) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Megjött?
Egy fotót tudsz lőni róla?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#808) kano válasza HUTCHDB (#807) üzenetére


kano
nagyúr

Mindjárt, csak eldöntöm, hogy marad-e. Egyelőre egy régi rom van rajta és a gyári fényképező szoftvere nagyon messze van az U11-től. Most frissül és utána teszteltem gcammal is.
Ha nem győz meg, holnap már vihető is. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#809) Zsoltg4s


Zsoltg4s
tag

Kollégámnak van ilyen készüléke, küldött pár vele készített fotó. Nekem tetszenek...
Valaki rakna fel teljes méretben készített képet ugyan olyan körülmények között a gyári kamera appal és a g-cammal? Csak összehasonlítás érdekében...

(#810) bbubby00 válasza kano (#808) üzenetére


bbubby00
őstag

Tenyleg nem lesz igy hosszu eletu. :U

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#811) kano válasza bbubby00 (#810) üzenetére


kano
nagyúr

De nagyon szép maga a telefon. :) Most frissít és utána gcam.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#812) HUTCHDB válasza Zsoltg4s (#809) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

[link]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#813) Zsoltg4s válasza HUTCHDB (#812) üzenetére


Zsoltg4s
tag

Köszi szépen!
Lehet, hogy korral jár és az én szemeim nem a régiek, de én nagy különbséget nem látok minőségben ránagyítva.

(#814) kano


kano
nagyúr

A mai két forintos kérdés. Melyik fényképek a jobbak? (Nem ér megnézni előre a kép infókat, csak letölt és nézeget. :-) )
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

U11 vs Mix 3, mindkettőn a gcammal fotóztam.
Kíváncsi vagyok a véleményekre.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#815) kano válasza kano (#814) üzenetére


kano
nagyúr

És a kért képek a kék Mix 3-ról:
[link] - tokkal
[link] - tok nélkül

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#816) lge73x


lge73x
tag

Ne aggódj, nekem is kb hasonló! Készenlétben, hozzá sem nyúlok és 3-4% minusz/óra (persze háttérben 2 sim, 2 email, messenger stb fut!) Mindig is csodáltam a leírt 6-7h SOT-ot, az nálam álom, igaz nincs időm folymatosa annyit nyomkodni.....

(#817) bbubby00 válasza kano (#814) üzenetére


bbubby00
őstag

Link2
Link3
Link5
Ezek a jobbak sztem. Belenagyitottam 1-1 reszletbe mind2 kepnel ugyan ott, prtscrn es lapozgattam oda-vissza.
Ja es nekem igy kepen a kek nem adja, jobban jartam ezzel a grafitszurkevel. :D
Johet a megfejtes privatban :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#818) HUTCHDB válasza kano (#814) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

EZ
EZ
és
EZ
a jobb kép.

Tok nélkül nagyon jól néz ki, Én a kék tokot nem tenném fel.De nyilván ez az én saját véleményem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#819) Joba006 válasza kano (#815) üzenetére


Joba006
csendes tag

Jujjj, ez tokkal (vonóval :) ) és anélkül is nagyon tetszik! Megrendeltem az Eustocktól, remélem keddre legkésőbb megjön.

(#820) paolinho válasza rzoli (#797) üzenetére


paolinho
őstag

Az a helyzet, hogy megpróbáltam már mindent, többek között azt is, amit tanácsoltál, hogy a TWRP-ből telepített Magisk-kal próbáljam rootolni a telót, de akár külső eszközről (lévén a sajátját nem látja TWRP) próbálkoztam, az eredmény mindenhol ugyanaz, az alábbi képet dobja a telepítő:

Nem tudom, de lehet, hogy másik TWRP-vel kellene próbálkoznom? Feltéve, ha ven egyáltalán másik.

Arra még nincs senkinek ötlete, hogy van-e a típushoz Global Developer rom valahol, vagy csak a Global Stabil létezik?

(#821) Joba006 válasza kano (#814) üzenetére


Joba006
csendes tag

Számomra az utolsó a legfeltünőbb. Ott érdemes monitor bal felső sarkában a file nevet nézni, amely az 5. képhez képest sokkal élesebb.

(#822) bbubby00 válasza Joba006 (#821) üzenetére


bbubby00
őstag

Ugye az sem mind1 h mire van fokuszalva. En sok helyen a feliratokra nagyitottam.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#823) kano válasza Joba006 (#821) üzenetére


kano
nagyúr

Ez csak annyi, hogy egy kicsit arrébb volt a fókusz vagy megmozdult a kezem.
De érdekes amiket mondotok. Megnézte valaki, hogy melyik képeket választotta ki?

HUTCHDB
Te megnézed utólag, hogy melyik képeket választottad ki?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#824) #63534592 válasza kano (#811) üzenetére


#63534592
törölt tag

hogy az istenbe kaptad meg ilyen hamar?Én péntek délelött rendeltem,de csak hétfőn szálitják ki.

Amúgy nekem jobban tetszik feketében,majd élőbe meglátom,az asszonynak kék kellett vagy zöld,de zöld sajnos most nincs és szerintem nem is lessz

[ Szerkesztve ]

(#825) rzoli válasza paolinho (#820) üzenetére


rzoli
senior tag

A Magisk manager és a Magisk az két különböző dolog. Managerbol ha jól emlékszem a 6.1.0 (165) az utolsó támogatott. Az keresd, töltsd le, és tedd fel az újabb helyett.
És természetesen ne frissítsd, amikor a manager felajánlja, se magát, se a Magisk-ot.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#826) kelzsoca válasza kano (#800) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az új kék, de honnan szereztél ilyen gyorsan kéket? :)

(#824) ******

Biztos nem tőlünk van, esetleg Mi Store.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#827) HUTCHDB válasza kano (#823) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen megnéztem.
Egyértelműen valamelyest melegebbek a színei a mix 3-as képeknek, és ráadásul a sötétebb részeknél kevésbé is zajosak.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#828) ShadowLac válasza kano (#814) üzenetére


ShadowLac
addikt

HTC kicsit jobb . De nagyon gyenge lett a mix 3 képe . Próbáld már meg tényleg ugyanabban a helyzetben a két telót. HTC nél nagyobbak a kép méretei is. Tuti ugyan az a beállítás.? A szembe szék a mix 3 nak részlettelen., Mi 8am van de szerintem nem is lehet ilyet fotózni vele.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#829) paolinho válasza rzoli (#825) üzenetére


paolinho
őstag

Na ez már így tényleg eljuttatott odáig, hogy sikerült rootolni a telót, viszont a lényeg nálam az Adaway lett volna, amire az alábbi képet dobta:

Biztos a Pie az egésznek az oka, de szívás ez így. :((

(#830) #63534592 válasza kelzsoca (#826) üzenetére


#63534592
törölt tag

én csak töletek rendelek.Az enyém is tőletek van.Szuper csapat vagytok,korrekt árazással,gyors szállitással

(#831) tibcsi0407 válasza paolinho (#829) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nyomj a letöltésre.

https://utdetailing.hu/

(#832) kano válasza HUTCHDB (#827) üzenetére


kano
nagyúr

De az összes HTC-s képeket kiválasztottad, hogy jobb.
Egyébként én nem tudom megmondani, hogy melyik a jobb. Ez 2 szemszögből is jó:
1. A Xiaomi tud már jó fényképezőt hegeszteni a gépeibe.
2. A HTC még mindig van olyan jó mint a mostani csúcsok.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#833) HUTCHDB válasza kano (#832) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Akkor valamit felreneztem, mert en a feher szineknel melegebb (kevesbe lilas) kepeket tartom jobbnak, de nem csak ebbol a szempontbol, hanem egyeb dolgok miatt is.
A regebbi telefonok is jo kepet keszitettek, ha igy visszagondolok, akkor a samsung s2 is igen pazar fotokat produkalt 2011-ben, de az biztos, hogy nem hasznalnam mar azt a telefont.
Ha nem a foto szempontjabol, hanem hardveresen es szoftveresen nezzuk a dolgokat, akkor is azt mondom, hogy a hTc u11 mar nem er fel a mix3-al.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#834) kano válasza HUTCHDB (#833) üzenetére


kano
nagyúr

Használsz szempontjából semmi különbség nincs egy sd835 és 845 között. Nem megyek bele, mert nincs értelme de a HTC rendszer sokkal stabilabb mint a Miui.
Szóval különbözik a véleményünk.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#835) HUTCHDB válasza kano (#834) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ezt mindenki maga donti el, hogy neki mi eleg.
Kb. ugyanezt irtam a processzorral kapcsolatban tibcsi0407-nek a multkor, igy nem is konkretan a 845 vs 835-re, hanem pl. a kijelzo meretere, kavakra, wirelles toltesre vagy az amoledre gondoltam.
A szoftverrel kapcsolatban mas velemenyen vagyunk, mert stabilitasban semmivel nem jobb szerintem a sense, mint a miui.
Evekig hasznaltam mindkettot, de bennem ez a konkluzio alakult ki.

Nem vedem a mix3-at, de az biztos, hogy egy u12 plus-ra sem cserelnem le.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#836) paolinho válasza tibcsi0407 (#831) üzenetére


paolinho
őstag

Megvolt. Ez a kép azt követően jelent meg.

(#837) paolinho válasza tibcsi0407 (#831) üzenetére


paolinho
őstag

Pontosabban ezt a képet kaptam:

Ilyennel találkozott már valaki? Ennek mi lehet a megoldása?

(#838) HUTCHDB válasza paolinho (#837) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ne erts felre, mindenki azt hasznal, amit akar, csak leirom, hogy en hogyan.

A bevalt programokat mar reg megvettem, a fizetos verziok altalaban reklammentesek, mindegyik 2-300 forint koruli osszeg.
Egyedul a navigacio volt 5e forint kb. 4 eve vettem meg a sygic-et, szoval az is letudva.
Bongeszobol a samsung bongeszot hasznalom. Amellett, hogy nagyon gyors, fluid, akadasmentes, gyarilag, (ingyen) vannak hozza reklamblokkolok, igy neten egyetlen egy reklam nem zavar.

Szivesen segitenek a magisk-ban, de en mar nem foglalkozom vele, igy nem is vagyok benne, hulyeseget meg nem akarok irni.
Tanacsolom, hogy a mi 8, vagy a mi mix 2 (s) topikba irj be, ott elofordulhat, hogy van aki root-ol, es kepben van! ;)

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#839) tibcsi0407 válasza paolinho (#837) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Megkapta az SU engedélyt a Magisk-től?

https://utdetailing.hu/

(#840) paolinho válasza HUTCHDB (#838) üzenetére


paolinho
őstag

Persze, igazad van, de még is bosszantó, hogy ami korábban rendben futott a telón, az most nem működik. Én is vetem már néhány appot, de mindet nem szeretném (bár lehet, ezt nem fogom megúszni).
A Magisk végül is már rendben megy, csak nem szabad frissíteni a 18-as verziókra. Én szeretem a root-ot, több hasznát érzem, mint hátrányát. Pl a Titanium Backup (megvásárolva) szerintem egy rettentő jó kis alkalmazás. Hiszen hányan küszködnek telefonváltáskor a korábbi adataik, vagy addigi beállításaik elvesztésén, amit ez a progo megold.

Viszont ismét beleszaladtam egy problémába. TWRP-ból szerettem volna a Global romot visszatenni, azonban ezt nem sikerült megoldanom, mert valami hibával leáll a rendszer telepítése. Még szerencse, hogy a xiaomi.eu romját simán telepíti. Lehet, hogy az a probléma, hogy ha leszáll valaki a Global-ról, az már nem mehet vissza rá?

(#839) tibcsi0407: "Megkapta az SU engedélyt a Magisk-től?"
Persze, természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#841) aprokaroka87 válasza HUTCHDB (#838) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sajnos ma már igazából nem csak a reklámok miatt kell blokkoló, ezek a blokkolók sokszor az ismertebb követőket is tiltják, van olyan app ami elég sok adatot küld ki, amik nem reklámnak minősülnek.
Én pl blokada-t használok a telefonomon, kb 900+ ezres host szüréssel.

(#842) tibcsi0407 válasza paolinho (#840) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor a Xiaomi nem a standard helyen tárolja a hosts fájlt.
Legújabb Adaway-t használod?

https://utdetailing.hu/

(#843) paolinho válasza tibcsi0407 (#842) üzenetére


paolinho
őstag

Most nézem, hogy nem (AdAway-3.3-180307), de akkor rákeresek egy újabba. Köszi

(#844) tibcsi0407 válasza paolinho (#843) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van már 4.x is. Hátha az segít.

https://utdetailing.hu/

(#845) Zototh64 válasza paolinho (#840) üzenetére


Zototh64
őstag

Viszont azt tudd, hogy a xiaomi.eu romon minden frissítésnél eldobja a root-ot.
TPS fórum társ :R hívta fel rá nekem is a figyelmem.
4X-en megnéztem és tényleg így van.
Tehát újra kell rootolni minden frissítésnél.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#846) tibcsi0407 válasza Zototh64 (#845) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze, hogy eldobja, hiszen lecseréli a boot.img-t az újabbra.

https://utdetailing.hu/

(#847) Zototh64


Zototh64
őstag

Gcam-nál nem lehet dátum bélyeget beállítani, vagy csak én vagyok bamba?

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#848) Zototh64 válasza tibcsi0407 (#846) üzenetére


Zototh64
őstag

Mate8-at rootoltam utoljára vagy 2 éve, aztán ez a rész, már eszembe se jutott, de igazad van.
Gondolkodtam a Mix rootolásán, aztán rá jöttem, hogy el vagyok nélküle Hutchdb forumtárshoz hasonló okok miatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#849) rzoli válasza tibcsi0407 (#844) üzenetére


rzoli
senior tag

Sajnos az új adaway-jel sem megy, a hosts faljok, illetve linkek mutatók nem szabvanyosan épülnek fel.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#850) aprokaroka87 válasza rzoli (#849) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a hosts file-t sem lehet szerkeszteni közvetlen?

Valahol biztosan fent van az hosts lista amit az adaway használ, egy copy-paste megoldás segithetne szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.