Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:26:21

LOGOUT.hu


kódnév: perseus utolsó módosítás: 2019.11.01

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) fisi válasza Kiki18 (#1794) üzenetére


fisi
senior tag

Köszönöm szépen a valaszaitokat.
Megnéztem a Mi 9et szerintem az lesz. Ahogy és ahol én használom a telefont néha-pl. GPS - ként a motor tank táskában esőben is, szerintem oda ez a csúszimuszi Aladár megoldás nem lesz jó. Ami hiányzik az az hogy a mi 9 kissé kisebb képernyő lefedettseggel rendelkezik és egy csepp notch is van benne.
Árban ugyanaz de viszont egy fokkal modernebb hardver. Meg még erősebb gyorstoltes ha már ilyen hitvány az akkuja.
Redmi note 6 Pro után talán nem lesz már nagyobb csalódás de majd kiderul.

(#1802) fisi válasza Exelsior (#1800) üzenetére


fisi
senior tag

Nem lenne rossz dolog ez, reméljük megcsinálják,

(#1803) bbubby00


bbubby00
őstag

Dupla koppos alvast kivettek?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1804) rjg válasza bbubby00 (#1803) üzenetére


rjg
őstag

Nekem Novával megy.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1805) TpS válasza bbubby00 (#1803) üzenetére


TpS
őstag

Benne van és működik a miui lancserrel is. Képernyőzár és jelszó/További beállítások/Double tap to sleep

(#1806) dioka7 válasza fisi (#1801) üzenetére


dioka7
senior tag

Mi volt a baj a note 6 pro-val? Akár privátban is érdekelne, mivel nem illik ide... Köszönöm :R

(#1807) rzoli válasza TpS (#1805) üzenetére


rzoli
senior tag

Ez a dupla kopp, csak a záró képernyőn működik. A többség amit használna az, ami pl. a nova-ban is van, hogy a feloldott telefonon, az asztalon a dupla érintésre lezár.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1808) TpS válasza rzoli (#1807) üzenetére


TpS
őstag

Akkor még valahol beállítható, mert nálam az asztalon is működik.
Megtaláltam. Kezdőképernyő és előzmények/Double tap to lock screen
Tölthető az újabb EU dev.

[ Szerkesztve ]

(#1809) Roland861010 válasza rzoli (#1807) üzenetére


Roland861010
addikt

Itt van

Egyszerűbb sírni mint utána nézni!(ezt ne vedd magadra)

(#1810) bbubby00 válasza TpS (#1808) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem nem működik, eddig ment, egyszer csak megmakacsolta magát és nem.
Be van kapcsolva, de semmi... Tudom, h h kell használni.
Töltöm már, remélem a cserével megoldódik ez is.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1811) zhorvath válasza TpS (#1808) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Fel is tettem. Visszakaptuk a kettővel ezelőtti kinézetű navigációs gombokat. :)

(#1812) TpS válasza zhorvath (#1811) üzenetére


TpS
őstag

Este feltolom én is. Bár a 2s fórumban panaszkodik valaki, hogy a hálózat típusa ikon kisebb lett, már nem a szint mellé írja, hanem fölé. [link]

(#1813) Zototh64 válasza TpS (#1812) üzenetére


Zototh64
őstag

Ez sajnos így igaz

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#1814) TpS válasza Zototh64 (#1813) üzenetére


TpS
őstag

Nekem a szemem elég rossz, akkor nekem már olvashatatlan lesz. Na nem baj, majd viszek nagyítót magammal. :DD

(#1815) zhorvath válasza TpS (#1814) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Olvasható, de tényleg kisebb.
Nálam telepítés után a régi kijelzés volt, de a SIM2 nem működött.
Csináltam egy újra indítást. Onnantól működik és kisebb.

(#1816) TpS válasza zhorvath (#1815) üzenetére


TpS
őstag

Mivel Szolnokról elég ritkán megyek el, így nem igen nézegetem, hogy tényleg 4G-e, így utólag belegondolva nekem nem is probléma a kis mérete.

(#1817) Milestone2


Milestone2
nagyúr

"Csókoltatok" mindenkit. Beléptem ebbe a klubba (is).

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1818) TpS válasza Milestone2 (#1817) üzenetére


TpS
őstag

Üdvözlet, régen találkoztunk!

[ Szerkesztve ]

(#1819) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Van az úgy...
Éjjel gyorsan megvolt a BL nyitás.
(Majd a többséggel ellentétben)
Global Stable töröl.
China Developer felrak.
Napközben majd "összeismerkedünk"...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1820) Kiki18 válasza Milestone2 (#1817) üzenetére


Kiki18
őstag

Látom a maxosok is gyűlnek itt. :D

(#1821) Roland861010 válasza Milestone2 (#1819) üzenetére


Roland861010
addikt

Miért China Dev

(#1822) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Amikor bekapcsolom a telót, akkor egy pillanatig kiírja, hogy Unlocked. Ez a bootloaderre értendő? Használtan vettem, gearbestes teló. Ez a miui global 10.3.1 miféle rom? Valami mókolt gearbestes vagy hivatalos?

(#1823) Milestone2 válasza Roland861010 (#1821) üzenetére


Milestone2
nagyúr

(Nem ismersz)
Mert China Alpha teszter vagyok...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1824) Milestone2 válasza Revoltek (#1822) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen. Nyitott a Bootloder.
A teljes verziószámát írd le, abból lehet tudni.
Ha a közepén MI van akkor valószínű hivatalos, ha CN akkor mókolt.
Ez a hivatalos: V10.3.1.0.PEEMIXM

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1825) Milestone2 válasza Kiki18 (#1820) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Max1 elavult, megszűnt a support
Max3-ra megharagudtam fél év után eladtam, semmi custom fejlesztés nem lett rá..
Mix1-gyel elégedett voltam (jó lenne már megvenné valaki... ;] )
Mix3 jön a "csipkemintában"

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1826) rzoli válasza Milestone2 (#1825) üzenetére


rzoli
senior tag

Custom fejlesztés alatt mit értesz? Custom ROM erre sem lesz, kis szelete ez a piacnak, ráadásul az sem segít rajta, hogy pár hónap után megszűnt a termék gyártása, és kijött helyette az 5G.
GSI ROMok tehetők rá, de azért az nem az igazi...

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1827) Milestone2 válasza rzoli (#1826) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tudom, de most már ennek tudatában szereztem be.
A MAX1 remek custom választéka után mellbevágott a MAX3 elhagyatottsága...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1828) Milestone2


Milestone2
nagyúr

....de Sáomiék is tudnak még meglepetést okozni...
Már a China Developer ROM-ban is előtelepített Google Services fogad...
..ez még új számomra.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1829) rzoli válasza Milestone2 (#1828) üzenetére


rzoli
senior tag

A China Developer mennyiben más, mint pl. egy eu dev? Jól emlékszem, hogy ez az alapja az eu-nak?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1830) Milestone2 válasza rzoli (#1829) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen. Ingbrzy és csapata a China Developert használja bázisnak. Azt "gazolják ki" a saját elképzelésük szerint, maj a gyári Global-ból átemelik a nyelvi fájlokat.

Mennyiben más? Alapvetően ez a gyári ROM. Ebbe kerül bele minden fejlesztés legelőször (akár jót hoz, akár hibát). "Előnye", hogy nem kell hozzá nyitott bootloader. Hátránya, hogy csak angolul tud.

Ingbrzy-ék például azzal tudnak nagyot húzni, hogy (jó esetben) megnézik és letesztelik, hogy a kínai ROM-ban mi működik és mi okoz esetleg hibát és ki tudják gazolni a selejtet. Előnye hogy sok nyelven beszél. Hátránya, hogy custom recovery (TWRP) és nyitott BL kell hozzá (mert nem számít gyári ROM-nak, csak egy megtűrt custom)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1831) hari69 válasza Milestone2 (#1817) üzenetére


hari69
csendes tag

Üdv. Mile!

(#1832) Milestone2 válasza hari69 (#1831) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hi Tesó!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1833) Kiki18 válasza Milestone2 (#1825) üzenetére


Kiki18
őstag

Én a max 1 után csak egy 5X kitérőt tettem, mert a max 2-3 nagyon nem jött be.
Most meg Mix3.
Az akkut leszámítva el lett találva a konstrukció!

(#1834) Milestone2 válasza Kiki18 (#1833) üzenetére


Milestone2
nagyúr

;] Én köztudomásúlag bolond vagyok. ;]
Jelenleg: Mi3W (MoKee OS fordítás) Redmi3S (crDroid fordítás) Mi Mix, Redmi5Plus, Redmi7, Mi8Youth (MIUI Global fordítás) Mi6X, Mi Mix3 (China Developer tesztelés) flotta fut nálam...szegény Redmi Note 4X-nek "most lesz a temetése" - "GPU-rákban" halt meg.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1835) Roland861010


Roland861010
addikt

Ti láttok esélyt egy hold módnak mint a Mi9 amit kapott!

(#1836) Zsoltg4s


Zsoltg4s
tag

Global romon az AOD nem megfelelően működik. Fényérzékelővel van kapcsolatban. Sötétben, ill. zsebben kb. 15-20 perc után eltűnik. Amint megfelelő fényt kap, ismét működik.
Van erre valami megoldás?

(#1837) infeeeee


infeeeee
csendes tag

Sziasztok

Köszönöm a leírásokat, sokat segítettek.
Viszont itt a fórumban senki nem írt microG-ről, leírom hogyan sikerült ráraknom, xda-n sem volt semmi leírás. Ez részben magamnak (is) szól, hogy ha majd újrarakom, akkor ne kelljen megint kikeresgélnem. Nem megyek bele a részletekbe, linkelek olvasnivalókat angolul. Ha valamit rosszul írok akkor bocsánat, kérem javítsatok ki.

Az itt leírtakat csak saját felelősségre!Brickelt telefonokért felelősséget nem vállalok, legyen backupod.
Illetve ez az egész egyeseknek már túl alufólia-sisakos, tőlük elnézést kérek.

Mi az a microG?
Röviden a google play services-nek egy open source alternatívája. A projekt lényege, hogy google mentes androidot használhassunk: https://microg.org/
Jelenleg alfa állapotban van a projekt, de a legtöbb dolog működik. Itt van lista a jelentett nem működő programokról: https://github.com/microg/android_packages_apps_GmsCore/wiki/Problem-Apps
Lista a google szolgáltatások működésének állapotáról: https://github.com/microg/android_packages_apps_GmsCore/wiki/Implementation-Status
Magyar vonatkozásban egyedül a a BKK futárban találtam problémát, útvonalak nem jelennek meg, de időpontok látszanak, használható a közeli indulások gombbal. útvonalat tud tervezni, csak az is furán néz ki.
Banki programokról nem tudok nyilatkozni, nem használok ilyeneket. Ha valami érdekel, hogy megy-e, akkor azt megnézhetem neked.

Mi az a nanodroid?
Egy microG fork, ami tartalmazza az összes többi kiegészítőt ami kellhet hogy működő telefonunk legyen(áruház, signature spoofing)
Honlap, nagyon jó leírás hogy mik vannak benne, mire jó ez, nagy része a leírásnak innen van: https://gitlab.com/Nanolx/NanoDroid
Letöltés: https://downloads.nanolx.org/NanoDroid/Stable/ Innen kelleni fog a patcher és a sima nanodroid.

1. TWRP kell: leírás a bevezetőben
2. Wipe, format leírás a bevezetőben
3. ROM telepítés TWRPből: miui eu stabilt ajánlom/használom. A jelek szerint a miui frissítés elcseszi az itt leírtakat és visszarak minden google-ös dolgot. Szóval ritkább frissítés, kevesebb probléma. Ideális lenne Gapps nélküli rom, de ilyet nem találtam, csak a GSI-k között, azokkal meg még nem kísérleteztem.
4. Ezután reboot system, végig kell menni a telepítés befejezésével kezdőképernyőig. Google fiók bejelentkezést át lehet ugorni, de mivel le lesz törölve gyakorlatilag mindegy.
5. Vissza recoverybe.
6. Magisk: Innen aktuális csúcs letöltése, install leírás a téma beveztőben: https://miui.blog/any-devices/magisk-systemless-root/
Eddig minden mint egy sima ROM telepítés innen jön a lényeg.
7. Flash nanodroid patcher: Signature spoofing: Szerencsére a miui eu alapból deodexelt, szóval csak a nanodroid-patcher-t kell installálni. sokáig fog várni a a 'patchig services.jar' feliratnál (2-3 perc) ez természetes.
8. Google programok törlése:
1.recoveryben: mount -> system pipa, vedd ki a read only system elől a pipát majd vissza főmenü
2. Advanced -> file manager -> system majd töröld a következő almappákat:
Ezekből amit találsz:
/system/priv-app/GmsCore
/system/priv-app/GmsCore_update
/system/priv-app/PrebuiltGmsCore
/system/priv-app/PrebuiltGmsCorePi
/system/priv-app/PrebuiltGmsCorePix

És ezeket is:
/system/priv-app/GoogleServicesFramework
/system/priv-app/Phonesky
Úgy törölsz, hogy belépsz a mappába majd jobba alsó pipa gomb, utána kiválasztod, hogy delete.
9.Nanodroid telepítés:
Nanodroid-setup-wizard NEM működik, szóval config fájlal kell beállítani, hogy miket telepítsen fel. Itt van lista a lehetséges beállításokról: https://gitlab.com/Nanolx/NanoDroid/blob/master/doc/AlterInstallation.md
Ezt ajánlott gépen megcsinálni, menteni mint .nanodroid-setup majd bemásolni a zip mellé
A kapcsolódó programokat nekem nem telepíti, mindegyikre azt írja, hogy missing, de ezeket utólag kézzel is le lehet tölteni f-droidról, vagy saját repoból(pl bromite). Az alapok: f-droid, fake store, aroma meg a helyhez kellődolgok felmennek szépen.
Bemásolom az én konfigomat, ez így jó és mindent felrak amit kellhet (szerintem):
nanodroid_microg=1
nanodroid_gmscore=0
nanodroid_fdroid=1
nanodroid_apps=1
nanodroid_play=31
nanodroid_overlay=1
nanodroid_zelda=0
nanodroid_mapsv1=1
nanodroid_init=1
nanodroid_gsync=0
nanodroid_swipe=0
nanodroid_forcesystem=0
nanodroid_nlpbackend=1100
nanodroid_bash=1
nanodroid_nano=1
nanodroid_utils=1
nanodroid_fonts=1
nanodroid_override=1

Bővebb infó a nanodroid honlapon.
install alatt telepít, majd reboot system.
10. Mielőtt kicsodálkoznád magad a fura új programokon be kell állítani a microG-t
1. Beállítások -> Tartózkodási hely és ott kapcsolj be és engedélyezz mindent
2. Ugyanitt UnifiedNlp settings, állítsd be értelemszerűen
3. MicroG settings(asztalról vagy beállításokból) -> Self check: Győződj meg, hogy minden be van pipálva. Ha a signature spoofing hiányzik, akkor vagy a rom nem jó, vagy a patchert nem futtattad le jól, recoveryben ezt újra megpróbálhatod.
4. Ha minden ki van pipálva akkor kapcsold be ezeket a microG főmenüben:
- Google device registration
- Google Cloud Messaging
- Google SafetyNet
5. Telefon újraindít
11. Éééés elvileg ennyi, van egy működő Google mentes androidos telefonod.
Magisk managerben csekkold, hogy átmegy e safetyneten, elvileg át kell mennie
Még plusz dolgok amik kellettek nekem, mert nem ment magától:

- Programok nem regisztráltak GCM-be: Tárcsázóban be kellett írnia következő kódot, és utána ment: *#*#2432546#*#* Forrás
- F-droid alapból nem tud telepíteni, így tudod bekapcsolni: F-droidban: Beállítások->Szakértő mód->Kiváltságos kiterjesztés elől vedd ki a pipát.
- Ha AURORA store nem tud telepíteni: Aurórában: Beállítások->berendezések->Enforce native installer->ki, Telepítési módszer-> root
- Ha valami rendszer program nyavalyogna, akkor f-droidról letölthető oandbackup, azzal lehet törölni/letiltani programokat, titanium backup nyílt alternatívája.
- Ajánlom kézzel letölteni f-droidról az amugy nanodroidhoz csatolt programokat. Ezek listája itt van: https://gitlab.com/Nanolx/NanoDroid/blob/master/doc/Applications.md

(#1838) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Köszi. EELO OS-ban használom (más telefonon) ilyen mélyen még nem ástam bele magam... elég volt hogy áruházam lett... Most majd jól átolvasom.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1839) TpS válasza infeeeee (#1837) üzenetére


TpS
őstag

Beteszem a leírásba a linket a hozzászólásodról, köszi!

(#1840) bbubby00


bbubby00
őstag

TV fenye mellett keszult esti kep Gcam segitsegevel. :)

Sztem durvan vilagos lett, gyari az elbujhat mellette.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1841) Roland861010 válasza bbubby00 (#1840) üzenetére


Roland861010
addikt

Dobsz egy linket a gcamhoz

(#1842) bbubby00 válasza Roland861010 (#1841) üzenetére


bbubby00
őstag


Mar nagyon reg leszedtem. EU deven fut. Globalon szenvedtem, nekem egyik sem ment ott jol.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1843) Roland861010 válasza bbubby00 (#1842) üzenetére


Roland861010
addikt

Köszi
Így nem sokat ér ! :)

Ebből van 4 fajta

(#1844) bbubby00 válasza Roland861010 (#1843) üzenetére


bbubby00
őstag

Asszem mi8ra valo volt.
Keress visszabb, emlitettuk parszor.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1845) Roland861010 válasza bbubby00 (#1844) üzenetére


Roland861010
addikt

Van egy csomó amit kipróbáltam már ! :)
Raktam fel én is már pár képet össze hasonlítás képen.

De volt anno egy oldala ahol az összes Gcam fent van, kimondottan ezzel foglalkozik az oldal.

(#1846) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Ez itt a gyűjtőoldal: link

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1847) Roland861010 válasza Milestone2 (#1846) üzenetére


Roland861010
addikt

Igen
Ez az köszi!

(#1848) TpS válasza Milestone2 (#1846) üzenetére


TpS
őstag

Bedobtam az összefoglalóba, köszi a linket.

(#1849) zhorvath


zhorvath
aktív tag

Segítsetek kérlek, mert hülyét kapok.

Amikor telefonálni szeretnék, kiválasztok pl. a híváslistából egy nevet.
Alul megjelenik a 2 SIM neve, de feljön és kitakarja őket egy ablak, amiben ezt írja:
"Nem garantáljuk, hogy telefonhívásokat hallgathatunk fejhallgató vagy bluetooth eszköz segítségével.
Használat előtt tesztelje."
Ez mi és hogyan lehet eltüntetni?

Köszönöm előre is az ötleteket!

(#1850) zhorvath válasza zhorvath (#1849) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Megtaláltam az üzenetet küldő programot, tárgytalan a kérés/kérdés. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.