Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) lócitrom


lócitrom
őstag

a kínai kiadást elsődleges nyelve: kínai
ha a telefon alapértelmezett nyelve kínai, akkor a karkötő nyelve: kínai
ha a telefon nyelve angol, akkor a karkötő erre a nyelvre vált át: angol
ha a telefon nyelve nem támogatott, akkor a karkötő erre vált át: kínai

a karkötő eltérő nyelvre történő beállítását 3rd party alkalmazásokkal lehet kényszeríteni eredeti firmware használata mellett. a fordítás telepítését követően erre nincs szükség. tehát támogatott nyelvekre át lehet állítani. ha nem támogatott nyelvű a telefon, akkor angolra vált az eredeti firmware. global esetében is igaz, hogy amint települt a fordítás, onnantól alkalmazás nélkül változtatható egyedi nyelvre (pl. magyar).

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1052) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Na megjött végre nekem is másfél hónap után...
Úszáshoz a Mi Fit jó, vagy van jobb app arra?
Default számlapot hogy lehet visszaállítani? Lehet vak vagyok, de nem láttam a választhatóak között.

(#1053) kelly416 válasza BoneDragon (#1052) üzenetére


kelly416
veterán

Persze. A karkötőn menj a more menűbe, ott band display, és megtalálod.

(#1054) BoneDragon válasza kelly416 (#1053) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ja, hogy ott kell, én az appba kerestem. Köszi.

(#1055) kerxy


kerxy
senior tag

"Xiaomi Mi Smart Band 4: szerdától a Lurdyban és a webshopban is megvásárolható lesz."

Forrás: https://www.facebook.com/xiaomimagyarorszag

(#1056) hzsolee válasza kelly416 (#1053) üzenetére


hzsolee
őstag

Majd keresd a dik menűpontot.... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#1057) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Jöttem Nektek még egy kis észrevétellel a karkötővel kapcsolatban, bár amit most leírok, az igazából minden okos órára/karkötőre igaz. Írtam Nektek korábban, hogy az óra nagyon alulmér futópadozás közben teljesen mindegy melyik programot indítom el. Tegnap rájöttem valamire, amit eddig nem vettem számításba. Ahhoz, hogy a lépést számoljon a kütyü, ahhoz kell az a bizonyos természetes mozdulat, amit séta vagy futás közben végzel a kezeddel. Ha ez nincs meg, akkor nem számolja a lépést. Tegnap voltam intervallumos futás közben jöttem rá, hogy a lépéseim javarészét akkor számolja, amikor futok, ha sétálok akkor van hogy kapaszkodom a futópadon és mivel nem volt meg az a mozdulat a kezemmel, így nem követte a lépéseket. Ahogy nem kapaszkodtam (vagy legalábbis nem azzal a kezemmel, amin az óra van) pontosabban mérte a lépéseket, ezáltal a távolságot és az elégetett kalóriát is. Persze így sem halál pontos, de sokkal kedvezőbben fog így mérni. Gondolom volt, aki már tisztában volt ezekkel, de én erre tegnap jöttem rá és kicsit user error is volt, hogy ezt eddig nem vettem figyelembe. :B

Sic Parvis Magna

(#1058) beyruth82


beyruth82
veterán

Nem lehet a mi fit appot és a huawei mérleget összehangolni.....
Sajnálom mert szerettem volna a karkötővel együtt a merleget is az appal kezelni.... :(

(#1059) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Na megvolt az első közös fürdés és alvás. A Home gomb érzékenységét lehet állítani, vagy teljesen lezárni a képernyőt? Mondjuk csak hosszú gomb nyomásra ébredjen fel. Ha ráment a vízcsepp azonnal felvillant a kijelző. Éjjel meg arra keltem, hogy az arcomhoz raktam a kezem és felvillant. Kb kiégett a retinám. :F

(#1060) synar válasza BoneDragon (#1059) üzenetére


synar
őstag

Igen, ebbe én is belefutottam, csak azt teheted, hogy a Mi Fit app-ban beállítod és időzítheted az éjszakai módot, ilyenkor minimumra csökkentett fényerővel világít.

[ Szerkesztve ]

(#1061) SyMbioTe válasza BoneDragon (#1059) üzenetére

Mi Fitben éjszakai módot kapcsold be :D
Másikra megoldás, ha kikapcsolod azt a lehetőséget, hogy kézfelemelésre bekapcsoljon a kijelző.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1062) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Koszi a valaszokat, de ejszakai be volt kapcsolva, attol is felriadtam. Amugy egy ilyen alap problemara nem is ertem miert nem gondolt a xiaomi.

(#1063) han_lev válasza lócitrom (#1051) üzenetére


han_lev
senior tag

+ Ear001:
:R :R :R
Akkor ezek szerint nyugodtan rendelhetnek kínait, ha mókolom, lesz benne magyar.
De ha nem akarom mókolni, és engedni akarom azt, hogy jöjjenek rá a frissítések - a gyári Mifittel - akkor inkább Globált vegyek.
Köszönöm!

MI9 6/64

(#1064) lócitrom válasza han_lev (#1063) üzenetére


lócitrom
őstag

bármelyiket veszed a felsoroltak közül mindegyikre igaz, hogy a fordítás és a módosított Mi Fit telepítését követően ugyanúgy kap frissítést, csak más ütemben és megtartja a nyelvi beállítást is, míg van az adott hivatalos frissítéshez van kész fordítás. ha a gyárival használod, akkor a fentebb említett szabály érvényes és az alapértelmezett nyelvet erőlteti mindkettő. persze global esetében nyilván az angolt.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1065) Huduandrea


Huduandrea
friss újonc

Azt szeretném tudni hogy miért merül olyan gyorsan a Band 4em. Már majdnem mindent kikapcsoltam. De percenként 1 % ot esik. Valami ötlet?

(#1066) dévidvilla14


dévidvilla14
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy vadonatúj Mi Band 4-et (Global verziós, a Lurdyban vettem a Mi Store-ban). Mi Fit app-pal nem tudom párosítani. A telefon Bluetooth menüje látja a karkötőt. Mi a teendő ilyenkor?

(#1067) vilmose33 válasza Huduandrea (#1065) üzenetére


vilmose33
őstag

Szüntesd meg a párosítást a telefonnal, utána párosd újra. Hátha valami beragadt, persze csak tipp. Ha utána se jó, akkor szerintem híbás darab. Azért várd meg a többiek véleményét.

A jövő most van

(#1068) vilmose33 válasza dévidvilla14 (#1066) üzenetére


vilmose33
őstag

A Mi fitten keresztül is próbáltad? Illetve Mi Fit újra telepítése, telefon újra indítás, hátha...

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#1069) kelly416 válasza BoneDragon (#1062) üzenetére


kelly416
veterán

Nem próbáltam a DND módot, de az nem nyújt megoldást erre?

(#1070) BoneDragon válasza kelly416 (#1069) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nem sajnos.

(#1071) trebrona válasza kelly416 (#1069) üzenetére


trebrona
nagyúr

Arra, hogy hozzáér az arca a home gombhoz? Nem. :N

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1072) kelly416 válasza Huduandrea (#1065) üzenetére


kelly416
veterán

Nagyon valószínű, hogy hibás darab, mert ennyit akkor sem kellene fogyasszon, ha minden egyszerre be van kapcsolva és működik. Szerintem. Gariztasd, ha tudod.

(#1073) kelly416 válasza dévidvilla14 (#1066) üzenetére


kelly416
veterán

A telefon bluetooth menüjében töröld a párosítást, csak és kizárólag az app-ban keress rá. Ott kell párosítani. Ha így sem működik, próbáld meg egy másik telefonnal. Ha azzal sem jó, akkor meg gariztasd.

(#1074) kelly416 válasza trebrona (#1071) üzenetére


kelly416
veterán

Mivel ne zavarj mód, akár passzívvá is teheti a karkötőt. Csak tippeltem. Akkor viszont vagy az alvási szokásokon kell változtatni, vagy levenni éjszakára a karkötőt. Fiatalabb koromban tankkal vonulhattak az ablak alatt, az sem zavart (ezt szó szerint lehet érteni, Ceaușescu idejében kipróbáltuk, amikor Marosvásárhelyen a zavargások voltak), és tini meg huszonéves koromban is simán aludtam dizsi mellett, sem fény sem hang nem zavart. Mióta gyerekem van, azóta több mindenre felébredek, de egy karkötő pislákoló fénye még sosem zavart fel, úgyhogy erre a problémára én még nem kerestem megoldást.

(#1075) Ronyn válasza kelly416 (#1074) üzenetére


Ronyn
senior tag

Hát mivel nincs fizikai gombja, így nem is tehető teljesen passzivvá a kijelző /home gomb... Szerintem...

Ego sum... Ronyn 🧔

(#1076) dévidvilla14 válasza vilmose33 (#1068) üzenetére


dévidvilla14
csendes tag

Egyből a Mi Fitten keresztül próbáltam, nem párosítottam a Bluetooth beállításokon belül. Az újraindítás stb. dolgokon már túl vagyok.

(#1077) dévidvilla14 válasza kelly416 (#1073) üzenetére


dévidvilla14
csendes tag

Nem találok, olyan opciót, hogy töröljem (nem is párosítottam amúgy a bluetooth menün keresztül, egyből a Mi Fittel próbáltam). Lehet tényleg kifogtam egy hibás darabot...

(#1078) BoneDragon válasza Ronyn (#1075) üzenetére


BoneDragon
veterán

Telefonokon is meg van oldva, csak meg kéne írni szoftveresen. Tényleg nem értem ilyenre miert nem gondol ott senki.

(#1079) #78791680


#78791680
törölt tag

Azert ez nagyon nem az a kategoria :)

(#1080) lócitrom válasza dévidvilla14 (#1077) üzenetére


lócitrom
őstag

gyárizd le. menüjében van erre opció és utána próbáld párosítani.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1081) dévidvilla14 válasza lócitrom (#1080) üzenetére


dévidvilla14
csendes tag

Mit gyárizzak le? A karkötőt? Annak a menüjében perpill 2 dolog van: "pair first", illetve "Regulatory"

A telefont meg nem hiszem, hogy le kéne gyárizni.

(#1082) lócitrom válasza dévidvilla14 (#1081) üzenetére


lócitrom
őstag

nyilván a karkötőt. ebben az esetben érdemes lenne Notify & Fitness alkalmazással kísérletezni, párosítani és végül azzal gyárizni.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1083) anderledani


anderledani
őstag

Sziasztok
Ma vettem egy Miband 4-et. iPhone XS-el használom, de a karkötőn zenevezérlő pár másodpercenként crashel (elsötétül a kijelző) amikor zenét indítok el vele a telefon gyári zene applikációján. A legújabb firmware már felment de így is. Miért lehet ez?

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#1084) dévidvilla14 válasza lócitrom (#1082) üzenetére


dévidvilla14
csendes tag

A Notify & Fitness alkalmazásban ha az elején azt választom, hogy a Mi Fit telepítve van, akkor tulajdonképpen semmi sem történik, nem párosítja. Ha meg azt választom, hogy a Mi Fit nincsen telepítve, akkor auth keyt kér, amit leír ugyan, honnan szerezhetek be, de nekem tűnik az eljárás túl bizalomgerjesztőnek (https://www.freemyband.com/2019/08/mi-band-4-auth-key.html?m=1). Olyan mintha a hivatalos út megkerülése lenne.

Amúgy Redmi Note 5 telefonom van, eu dev rommal, ha ez számít valamit.

(#1085) dévidvilla14 válasza dévidvilla14 (#1084) üzenetére


dévidvilla14
csendes tag

Megpróbáltam az említett módon, de a moddolt mi fittel is hasonló eredményre jutok, nem párosítja. Szerintem kifogtam egy selejtet.

(#1086) vilmose33 válasza dévidvilla14 (#1085) üzenetére


vilmose33
őstag

A telefon bluetooth menüében nincs valami bakapcsolva esetleg?

A jövő most van

(#1087) dévidvilla14 válasza vilmose33 (#1086) üzenetére


dévidvilla14
csendes tag

Hát ott nem igazán vannak beállítási lehetőségek. Egyébként azt is megpróbáltam, hogy az alap Bluetooth app-ot a telefonon gyári beállításokra visszaállítottam, ez sem oldotta meg a dolgot.

(#1088) samat6


samat6
csendes tag

Sziasztok.

A kérdésem az lenne, hogy az alvást melyik program méri pontosabban.
Mi Fit, Notify&Fittness vagy Mi Bandage

Jelenleg az első kettő van fent, de nem kell 2 alkalmazás, így lehet az utolsóra térnék át. Az tud független lenni a Mi Fittől, és magyar a fejlesztő is :)

(#1089) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Sziasztok!
Gondolkodom egy Mi Band 4 vásárlásán, de láttam a honor band 5-t. Olvastam róla, hogy gyakorlatilag nincs számottevő különbség én arra lennék kíváncsi, hogy applikáció téren mi a helyzet? Lakótársamnak honor band 4 van és mutatta, hogy elég jó az applikáció hozzá. Xiaomi telefonom van, így kicsit a Mi Band felé húz a szívem...

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#1090) huberpe


huberpe
aktív tag

olyan kérdésem lenne, hogy van e rá mód, hogy egy mozdulattal el tudjam olvasni az utolsó értesítést vagy mindig bele kell menni a menüpontjába?

(#1091) beyruth82 válasza Pocak89 (#1089) üzenetére


beyruth82
veterán

Én pont most váltottam honor band 4-ről mi band 4-re,huawei telóról xiaomira.A huawei egészség appja tényleg nagyon jó a xiaomi mi fitjével most fogok ismerkedni remélem az is pontos es mindent lehet vele mérni rendesen.A huawei okosmérlegemmel mindenesetre nem szinkronizál sajnos nem tudom hozzáadni eszközként.Ez egy rossz pont az biztos.

(#1092) dévidvilla14 válasza dévidvilla14 (#1087) üzenetére


dévidvilla14
csendes tag

Megoldódott a problémám. Visszavittem a Mi Store-ba, ott kipróbálták más telefonokkal is, a karkötővel volt a gubanc. Kicserélték. Az új tökéletesen működik.

(#1093) anderledani válasza anderledani (#1083) üzenetére


anderledani
őstag

valaki?
Meg a másik gond az hogy az Egészség alkalmazásba csak a manuális pulzusmérések mennek át.

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#1094) M@cika válasza Pocak89 (#1089) üzenetére


M@cika
őstag

Apám vett Honor 2 Pro-t, P9- light állandóan eldobta, csak sokszori próbával sikerült a párosítás és később is folyton megszakadt a kapcsolat. Ugyanez a karkötő Redmi 4A-val simán ment. Engem ez eléggé meglepett. Honor appja sokkal jobban méri az alvást, mint a MiFit.

Nasit a kis fehér medvének!

(#1095) eurolac válasza dévidvilla14 (#1092) üzenetére


eurolac
senior tag

Ugyan így jártam ma egy ilyen karkötővel.
Az első szállítmányból vagy 2 hete rendeltem egyet. Mate 10 pro telommal tökéletesen működik Play Mi Fittel.
Rendeltem egyet a feleségemnek is. Megtetszett neki. Ma hozta a GLS. Galaxy A6+ telóval nem tudom párosítani a gyári Mi Fit nem látja. Bluetooth igen. Ugyan az minden mint ami nálad volt. Megy gariba. :((( :W

Eurolac

(#1096) vegyszer válasza eurolac (#1095) üzenetére


vegyszer
addikt

A MiBand3 esetén híresen/hirhedten nem szeretett bizonyos Huawei telókat.
Nem lehet, hogy itt is ilyesmi van? Másik teló se ismeri fel?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1097) kelly416 válasza vegyszer (#1096) üzenetére


kelly416
veterán

Galaxy A6+ telóval nem tudja párosítani, az nem nagyon Huawei. :F

(#1098) Nittamanó


Nittamanó
csendes tag

Sziasztok. Augusztus 18-án lurdy mi storeban vásárolt mi band 4 eladó. 3-szor volt rajtam. Nekem nem tetszik,első fitnesz órám de teljesen jól megvagyok nélküle. Órát se nagyon hordtam és zavar is mikor rajtam van .Fekete szíjas. Úton van hozzá Aliról több fólia is ha kell azt is tudom adni hozzá amint megérkezik. Akit érdekel keressen privát üzenetben.

(#1099) jupp008 válasza Nittamanó (#1098) üzenetére


jupp008
senior tag

ment pü

(#1100) Radomer


Radomer
aktív tag

Sziasztok!

Be lehet valahogy állítani a band-et ha elhagyom a telefon hatókörét rezegjen?!

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.