Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) 30z.Samu válasza kelly416 (#900) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kipróbáltam, amit írtál, nem aktiválja a Szundi módot, ha nem nyúlok hozzá, hanem kikapcsolja az ébresztőt. Viszont előtte kipróbáltam, hogy nem 10, hanem 12 perc differenciával állítottam két ébresztőt és az úgy néz ki működik. Reggel jön az éles teszt. :R

Sic Parvis Magna

(#902) Boonen007 válasza synar (#890) üzenetére


Boonen007
őstag

Közben az angolt felraktam nekem nagyon bejön. Már várom a magyart. 🙂

(#903) synar


synar
őstag

Sajnos történt egy visszaélés a káromra az Amazfit Wachface nevű weblapon, amit az oldal üzemeltetője sem volt hajlandó orvosolni, ezért töröltem onnan az összes óralap tervemet. Így a korábbi link már nem él tovább. A MiBand4 nevű alkalmazásban továbbra is megtalálható minden amit eddig oda feltöltöttek. Ha találok új felületet, akkor jeletkezem. Ezúton is elnézést kérek mindenkitől.

(#904) M@cika válasza synar (#903) üzenetére


M@cika
őstag

Láttam, megy keményen a "lopkodás" több név alatt is nagyon hasonló számlapok vannak fent. Nyilván az első feltevőtől lehúzták és módosítottak rajta, aztán felrakta saját névvel :-(

Nasit a kis fehér medvének!

(#905) kelly416 válasza 30z.Samu (#901) üzenetére


kelly416
veterán

Na az fura. Nekem a minap (hosszú éjszaka, esőre hajló reggel) nem volt erőm kinyomni az ébresztőt, 10 perccel később felriasztott újra. :F

(#906) kelly416 válasza synar (#903) üzenetére


kelly416
veterán

Egy dropbox, drive link nem jó? Gif és bin fájl ott is elfér, meg is lehet nézni, max. csak itt a topiklakók tudnak róla.

(#907) synar válasza kelly416 (#906) üzenetére


synar
őstag

Jó ötlet már fel is töltöttem őket. Írjatok ha van kérés. :) Itt a dropbox link az óralapokhoz, főleg magyar nyelvűt teszek fel, meg multit, de van amiből egyelőre csak angol van. Az egy témához tartozókat nem válogattam külön, de értelemszerűen azonos fájlnéven található a bin és a hozzá tartozó gif.

[ Szerkesztve ]

(#908) synar válasza kelly416 (#905) üzenetére


synar
őstag

Ez nálam is így működik és van, hogy csak a harmadikra kelek fel :). Nem állítottam át semmit, hagytam mindent alapon az ébresztésnél és csak MiFit-et használok. Amikor rezeg az első ébresztésnél, akkor sem nyulok hozzá, úgyis abbahagyja egy kis idő után, aztán 10 percenként újrakezdi, azt nem tudom hányszor ismétli eddig harmadikra mindig felkeltem. Szerintem összefügg a DND móddal és az alapján dönt, hogy alszom-e még és kell a szundi funkció, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#909) sleve válasza synar (#907) üzenetére


sleve
tag

Hogyan lehet feltelepíteni a karkötőre?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#910) 30z.Samu válasza synar (#908) üzenetére


30z.Samu
félisten

ÁHÁ! Akkor egy kérdésem lenne. Nektek estére be van kapcsolva a DND mód? Nekem nincs bekapcsolva, az Alarm viszont igen.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#911) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok.
Ütemezni lehet, hogy mondjuk este 10 és reggel 6 között ne rezegejen?
Vagy csak manuálisan DND mód?

(#912) vegyszer válasza Gergőke88 (#911) üzenetére


vegyszer
addikt

A DND is ütemezhető.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#913) synar válasza 30z.Samu (#910) üzenetére


synar
őstag

Azt nem írtam, hogy automata DND módot használok.

(#914) Ronyn válasza kelly416 (#906) üzenetére


Ronyn
senior tag

Hú de izgi, akkor mostantól már "pult alól" kapjuk az óra lapokat... :)) :DD :Y

Ego sum... Ronyn 🧔

(#915) Gergőke88 válasza vegyszer (#912) üzenetére


Gergőke88
addikt

Tudnál segíteni hol?

(#916) synar válasza sleve (#909) üzenetére


synar
őstag

Pl. letöltöd a bin fájlt a mobilodra, majd a Mi Bandage aplikációban kiválasztod a download mappából és feltöltöd az órára. (Ezt most nem használom nincs is telepítve és fejből már nem tudom a pontos folyamatot, de balra, alul a menüben el lehet indulni.)
Vagy a MiFit-el a következő módon:
1. érdemes az összetartozó bin és gif fájlt együtt letölteni majd egy újonan létrehozott mappába másolni és ennek egy egyedi nevet adni,
2. majd ezt a mappát át kell helyezni a következő helyre:
Eszköz tárhelye: Android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_skin_local
3. megnyitod a MiFit-et, majd alul Profil, majd középen Mi Smart Band 4 >, majd Karkötő kijelzési beállítások >, majd a következő lapon kiválasztod a Karkötőm témái fület. Ha mindet jól csináltál akkor meglátod az imént letöltött és áthelyezett óratéma fotóját. Erre ráböksz és már csak az Óratéma szinkronizálása maradt, kb. 1-2 perc mérettől függően.

[ Szerkesztve ]

(#917) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Kicsit próbálgattam ezt az "Auto szundi" módot, vagyis próbáltam rájönni mikor lép ez működésbe. Jól látom, hogy ez akkor rezeg 10 perc múlva, ha az első rezgésre még annyira sem reagáltam, hogy meg se mozdultam vagy minimálisan? Azt figyeltem meg, hogy ha tettem-vettem az első rezgés után, akkor nem jelzett 10 perc múlva. Viszont ha egy helyben tudtam ülni, akkor megszólalt. De lehet, hogy ez még nem pontos megállapítás, csak most erre jutottam meló közben.

Sic Parvis Magna

(#918) synar válasza 30z.Samu (#917) üzenetére


synar
őstag

Szerintem is így van. Én is azt vettem észre ha nem kelek fel és még heverészek vagy szunyókálok akkor újra rezeg 10 percenként ha felkelek akkor abbahagyja. Tehát semmit nem kell ki-be kapcsolni vagy nyomkodni rajta.
Egyszer az elején beállítottam az ébresztési időpontot, azóta úgy van.

(#919) 30z.Samu válasza synar (#918) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem biztos, ami ziher alapon beállítok még egy ébresztőt 12 perccel későbbre, ha esetleg valamiért úgy gondolná, hogy már nem alszom ne aludjak el. :D

Sic Parvis Magna

(#920) Ronyn válasza 30z.Samu (#917) üzenetére


Ronyn
senior tag

Igen, elvileg úgy van hogy akkor megy a szundi, ha nem észlel mozgást

Ego sum... Ronyn 🧔

(#921) synar


synar
őstag

Azon gondolkodtam, hogy indítanék egy új témát, ahova feltölthetnénk óralapokat, a témákhoz tartozó leírásokkal, mozgó gif képekkel, drive vagy dorpbox linkkel a bin fájlokhoz. Mondjuk Csináld magad Mi Band 4 óraszámlapok címmel (jöhet rá javaslat, ha van ötlet). Lehetne kérni javasolni, megbeszélni az igényeket, a készítés módszereit. Nem kellene privátban intézni az ezzel kapcsolatos ügyeket, beleférne az új topik témájába és nem terhelné vele ezt a mostanit, mert itt eltér a fő vonalától és a feltöltött anyag is lehet túl nagy mennyiségű lenne ide. Láttam hasonló jellegű orosz fórumot, ahol így tették fel a saját terveiket és fordításaikat. Ha van ezzel kapcsolatban ötletetek akkor szívesen fogadom. Pl. a gif fájlok tárhelye mi legyen, ahol megmarad hosszú ideig és a kép maga is megjelenik itt az oldalon az url beillesztése után, nem csak a linkje. Lehet holnap nekiugranék egy kezdő hozzászólásnak, meg a kész lapok feltöltésének. Mi a véleményetek róla?

[ Szerkesztve ]

(#922) spiderpig820 válasza synar (#921) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Támogatom az ötletet!

4B

(#923) kelly416 válasza 30z.Samu (#910) üzenetére


kelly416
veterán

Sosincs DND.

(#924) sanyci válasza synar (#921) üzenetére


sanyci
senior tag

:DD

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#925) kelly416 válasza synar (#921) üzenetére


kelly416
veterán

Én is támogatom, de nem sokat tudok hozzá tenni. Gif-eknek tárhely egy drive mappa? Nem tudom, csak kérdezem.

"MiBand4 DIY óralapok"

Ma még a saját kérésemre sem volt időm. :D De ez is csak most jutott a fejembe.

(#926) synar


synar
őstag

Csak teszek egy próbát a dropbox fájlokkal, a képre kattintva letölthető a hozzá tartozó bin fájl:

Akkor ez a rész így működik, egyszerre lehet a gif és a bin is a dropbox-on.

[ Szerkesztve ]

(#927) kelly416 válasza synar (#926) üzenetére


kelly416
veterán

Működik. :R

(#928) pecccccccca válasza synar (#921) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ez egy nagyon jó ötlet. :R

Humorban nincs helye tréfának!

(#929) M@cika válasza synar (#921) üzenetére


M@cika
őstag

Jó ötlet!

Nasit a kis fehér medvének!

(#930) sanyci válasza synar (#926) üzenetére


sanyci
senior tag

...törölted magad az afwf-ről?

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#931) synar válasza kelly416 (#925) üzenetére


synar
őstag

A tárhely egyelőre megoldódott a Dropbox működik. A DIY-re én is gondoltam, azt magyarítottam, de maradhat úgy is. Jöhetnek még az ötletek, hátha lesz még jobb. :)

sanyci > (#903)

[ Szerkesztve ]

(#932) Ronyn válasza synar (#926) üzenetére


Ronyn
senior tag

Szuper, akkor így nem is kell tárhely 👍

Ego sum... Ronyn 🧔

(#933) sanyci válasza synar (#931) üzenetére


sanyci
senior tag

Ok. Átsiklottam felette... :(

Szerettem volna a 45 fokos témában segítséget/módosítást kérni.
Igazából azon gondolkodtam, hogy ha az idő alatti vonal kicsit vastagabb lenne, akkor jobban rávezetné a szemet.
Vagy ha az óra sávja esetleg inverz lenne.

Még gondolkozom rajta.

[ Szerkesztve ]

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#934) kelly416 válasza kelly416 (#886) üzenetére


kelly416
veterán

Kedves synar! Nem nagyon tudom jobban megoldani. Egy ehhez hasonló számlapot tudnál-e csinálni magyarított dátummal (hónap-nap), szépen magyarul kiírt nap névvel (hétfő, kedd...)? A lépésszám nem kell, de akár még az akku százalék sem kell.

(#935) 30z.Samu válasza kelly416 (#923) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, közben rájöttem hogy működik, de azért biztos, ami ziher alapon be van nyomva még egy ébresztő. Ma reggel jött a második ébresztés és a szundi is, így már nem aludtam el. :D

Sic Parvis Magna

(#936) lck válasza synar (#921) üzenetére


lck
senior tag

:C

(#937) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ja igen, tegnap kipróbáltam GPS-szel is a sétát, futni annyira nem volt kedvem 14 óra meló után. :D Kb 500 méteren teszteltem és úgy láttam elsőre, hogy pontosabb adatokkal tud szolgálni, ha be van kapcsolva a GPS.
Egyébként Ti is megkaptátok már, hogy nem férfias a Mi Band 4? :D Van, akitől megkaptam hogy nőies, valaki azt mondja hogy ha már óra, akkor legyen kerek formájú. De nekem igazából tetszik, meg nem értem hogy miért lenne nőies attól, hogy nem kerek a formája. Szerintem ez egy kicsit konzervatív gondolkodás, pláne 2019-ben, amikor már annyi fura dolgot lehet látni, hallani és valaki azon akad fenn hogy az óra amit viselek az nem kerek formájú és hogy ez így nem is férfias... :U :D

Sic Parvis Magna

(#938) #78791680 válasza 30z.Samu (#937) üzenetére


#78791680
törölt tag

Erre azt a valaszt kellett volna adnod, hogy ez nem is egy ora.

(#939) 30z.Samu válasza #78791680 (#938) üzenetére


30z.Samu
félisten

Persze, mondtam hogy hivatalosan ez egy aktivitás mérő, de természetesen az volt erre a reakció, hogy "attól még nőies." Mondom oké. :D

Sic Parvis Magna

(#940) pecccccccca válasza 30z.Samu (#937) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Persze, hogy nem férfias. De nem is nőies. Ez egy okoskarkötő. Céleszköz.
Nem egy pántos szandál masnikkal vagy oldalzsebes munkás gatya, hogy be kelljen sorolni férfias vagy nőies kategóriába...
Én mondjuk elég markáns órát hordok mellette a bal csuklómon. Nagy na. Olyan férfias. 😆
Mondjuk a munkám miatt én sokszor járok mind a két karomon órával és van, hogy nekem is beszólnak, hogy miért van rajtam két óra. Olyankor elmagyarázom. Az egyik a saját amit sosem vennék le, a másik pedig javítás amit épp tesztelek. Viszont az óra és mi band 4 párosra nem szóltak eddig. Elég sokan tudják már mi az és természetesnek vesznek egy ilyen eszközt, ha pluszban ott van egy óra mellett.
Fura, hogy óra és óra párosításnál meg mindig megkapom, hogy minek kettő. 😀
Nicolas Hayek után szabadon.

Bocsi, hogy offba mentem át. 🙃

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#941) 30z.Samu válasza pecccccccca (#940) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem baj az, de amúgy pont ezt írtam hogy annyi "fura" dolgot látsz már a nagy világban, elsőre nekem is fura lenne hogy minek van mindkét kezeden óra. :D Nálam annyi, hogy nem pluszban van ott a csuklómon, hanem csak ez van rajta. Az első pár nap nagyon fura volt, mert előtte nem is hordtam jó pár évig órát, meg semmit a kezemen. Most meg már annyira megszoktam, hogy szinte le sem veszem. :D (Reno reklám után szabadon :D ). Az utód egyébként szinte biztos, hogy okos óra lesz már, hacsak a Mi Band 5 nem virít olyat, hogy késztetést érezzek a vételre.

Sic Parvis Magna

(#942) vegyszer válasza 30z.Samu (#937) üzenetére


vegyszer
addikt

Én már senkinek se merek semmi miatt szólni. Ezek a mai fiúk nagyon félelmetesek. Egy rossz szó, csúnya nézés, és rálép a lábamra a tűsarkú cipőjével, és fejbe vér a ritiküljével, aztán csíp, karmol, és harap is...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#943) 30z.Samu válasza vegyszer (#942) üzenetére


30z.Samu
félisten

:D

Sic Parvis Magna

(#944) pecccccccca válasza vegyszer (#942) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ez biz' sajnos így van. ;]

Humorban nincs helye tréfának!

(#945) kelly416 válasza 30z.Samu (#937) üzenetére


kelly416
veterán

Gondolom aki ezt mondta, nem hord órát vagy 10cm átmérőjű hatalmas fém szutyok húzza a kezét lehetőleg 100.000-es kategóriában.
Én piros pánttal hordom, de még senki nem szólt rá semmit.

(#946) 30z.Samu válasza kelly416 (#945) üzenetére


30z.Samu
félisten

Majd legközelebb megfigyelem, de azt hiszem tényleg nem hord órát. :D

Sic Parvis Magna

(#947) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Hogyan tudom Ios-nál eltüntetni a sok kérdőjeleket a mondatokból?
Az ü ű ö ő helyett kérdőjelek vannak.

(#948) 30z.Samu válasza gyuri2008 (#947) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem sehogy.

Sic Parvis Magna

(#949) synar


synar
őstag

Elkészült az új MiBand4 DIY óralapok oldal amiről tegnap beszéltünk. Egyelőre néhány feltöltéssel még teszt üzemmódban. Majd együtt alakítjuk, várom a javaslataitokat. :)

(#950) lócitrom válasza gyuri2008 (#947) üzenetére


lócitrom
őstag

például felteszed a magyart(?).

(#948) 30z.Samu
ez hogy jött ki...?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.